TULOKSET: Hallihypyt, Hyvinkää, Wanha areena, 28.1.2024


26 urheilijaa, 31 lajisuoritusta

Miehet
M Seiväs/PV
Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)KU-584.1.60NH
 2,72/XXX     
M Pituus/LJ
1Ari AartolaAri Aartola (-52)VihdUV7.8.524,20 SB
  4,20 SB     X     X     X     4,19     X     
2Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)KU-584.1.603,83 SB
  3,41 SB     3,83 SB     X     3,38     3,67     3,67     
M17 Seiväs/PV
1Valtteri HyyrynenValtteri Hyyrynen (-08)TuUL 6.6.083,42
 3,22/O    3,32/O    3,42/O    3,52/XXX     
M17 Pituus/LJ
1Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.085,88 PB
  X     X     5,71 PB     5,76 PB     X     5,88 PB     
P15 Pituus/LJ
1Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.096,46 PB kk15(15-v. ka 13.)
  6,36 kk15 PB     X     6,45 kk15 PB     6,42     6,28     6,46 kk15 PB     
2Eelis AaltioEelis Aaltio (-10)KU-584.2.104,55 PB
  4,24 PB     X     4,48 PB     4,23     X     4,55 PB     
3Matias MartikainenMatias Martikainen (-09)HyvsU3.8.092,89 PB
  X     2,57 PB     X     X     X     2,89 PB     
P13 Seiväs/PV
1Elmo KenttäElmo Kenttä (-12)IFRaseb 1.8.122,40PB
 1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/O    2,20/O    2,30/O    2,40/O PB    2,50/XXX     
P13 Pituus/LJ
1Aleksi SahilaAleksi Sahila (-11)JanJa31.12.114,08 PB
  3,89 SB     X     3,76     X     4,08 PB     X     
2Olavi VirtalaOlavi Virtala (-12)HyvsU1.1.123,59 PB
  3,30 PB     3,33 PB     3,59 PB     3,18     3,22     3,29     
P11 Seiväs/PV
1Leo MakkonenLeo Makkonen (-13)HyvsU19.4.131,90PB
 1,40/O    1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/XO PB    2,00/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Leo MakkonenLeo Makkonen (-13)HyvsU19.4.134,46 PB
  4,46 PB     4,25     4,25     3,88     4,35     4,19     
2Eino AaltioEino Aaltio (-13)KU-588.8.133,71 PB
  3,58 PB     3,61 PB     3,62 PB     3,40     3,57     3,71 PB     
3Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.153,65 PB
  3,52 PB     3,38     3,65 PB     3,46     3,45     3,39     
Naiset
N19 Pituus/LJ
1Moona VirtanenMoona Virtanen (-05)HyvsU28.10.054,31 SB
  4,14 SB     4,31 SB     4,15     X     4,12     4,20     
T15 Seiväs/PV
1Nella PursiainenNella Pursiainen (-10)NurmijYU2.6.102,02PB
 1,62/XO    1,72/O    1,82/XO    1,92/O    2,02/XXO PB    2,12/XXX     
T15 Pituus/LJ
1Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.094,39 PB
  4,39 PB     4,30     X     4,05     4,23     4,17     
2Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.104,36 PB
  4,36 PB     3,92     X     3,84     X     X     
3Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.104,33 PB
  4,16     4,15     4,09     4,16     4,25 PB     4,33 PB     
T13 Seiväs/PV
1Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.112,50PB
 1,70/O    1,80/-    1,90/O    2,00/O    2,10/O    2,20/O    2,30/O    2,40/O    2,50/XXO PB    2,60/XXX     
2Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.112,00=PB
 1,70/O    1,80/-    1,90/O    2,00/XXO =PB    2,10/XXX     
3Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.111,70PB
 1,20/O    1,30/O    1,40/O    1,50/O    1,60/O    1,70/O PB    1,80/XXX     
T13 Pituus/LJ
1Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KU-5820.3.114,40 PB
  X     X     4,40 PB     4,11     4,17     X     
2Miia RehnMiia Rehn (-12)HyvsU14.1.123,92 PB
  3,87 PB     3,92 PB     3,84     3,76     3,88     X     
3Jonna KämäräinenJonna Kämäräinen (-11)EsboIF8.5.113,91 PB
  3,31 SB     X     3,46 SB     3,91 PB     3,63     X     
4Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.113,87 SB
  X     X     X     3,16 SB     3,87 SB     3,82     
5Milla PursiainenMilla Pursiainen (-11)NurmijYU7.10.113,79 PB
  X     X     3,79 PB     X     X     3,26     
6Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.113,38 PB
  3,25 =PB     3,38 PB     3,20     X     X     3,33     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Iiris MakkonenIiris Makkonen (-16)HyvsU19.6.163,18 PB
  3,06 PB     2,96     3,06 =PB     3,18 PB     2,97     3,15     
2Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.172,82 PB
  2,82 PB     2,65     2,69     2,56     2,73     2,67     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut