TULOKSET: Varsy-hallikilpailut 1, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 28.1.2024


202 urheilijaa, 277 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
A-erä
1Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.94 6,95SB
2Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 6,95PB
3Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 7,15SB
4Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.99 7,16PB
Joska TommolaJoska Tommola (-99)TurWei6.10.99 DQ
B-erä
1Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.02 7,40PB
2David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99 7,41
3Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 7,45PB
4Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)VSMasters3.10.72 7,60
Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.01 DNS
Alkuerät
1. erä
1Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 7,08SB
2Markku TervoMarkku Tervo (-88)HKV8.8.88 7,64PB
3Marko PetäjäMarko Petäjä (-84)TuUL19.1.84 7,92
4Jouko TeiniläJouko Teinilä (-44)VSMasters12.12.4411,02
2. erä
1Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 7,21SB
2Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.02 7,47=SB
3Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.01 7,47
4Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 7,66=SB
3. erä
1Roope SaarinenRoope Saarinen (-94)ViipU20.2.94 7,03SB
2David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99 7,38SB
3Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 7,48PB
4Heimo ElonenHeimo Elonen (-50)VSMasters15.12.50 8,69
4. erä
1Joska TommolaJoska Tommola (-99)TurWei6.10.99 7,21
2Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.99 7,25SB
3Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)VSMasters3.10.72 7,47SB
4Jesse PelkonenJesse Pelkonen (-05)TuUL7.1.05 7,54
5Veikko KoskiVeikko Koski (-06)PorinYU4.6.06 7,91SB
M 400 m
1. erä
1Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.03 53,55PB
2Tarmo TupalaTarmo Tupala (-50)VSMasters11.2.50 77,46SB
3Erkki IntovuoriErkki Intovuori (-48)VSMasters6.1.48 86,40SB
4Leo KoistinenLeo Koistinen (-47)VSMasters27.11.47 90,31PB
2. erä
1Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)TuUL6.9.99 50,38SB
2Riku UusitaloRiku Uusitalo (-05)TuUL3.1.05 50,78PB
3Elias TuominenElias Tuominen (-00)TuUL5.5.00 52,27SB
4Hannu SjöblomHannu Sjöblom (-06)LoimLei7.6.06 52,91SB
M 1500 m
A-erä
1Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.05 4.02,68PB
2Otto LoukkalahtiOtto Loukkalahti (-94)IFRaseb11.1.94 4.07,15SB
3Sisu SaarinenSisu Saarinen (-09)TuUL6.10.09 4.08,48PBSE15 kk17 kk15(17-v. ka 21.) (16-v. ka 4.)
4Johannes BrunilaJohannes Brunila (-88)TuUL21.10.88 4.09,71SB
5Tatu VirtanenTatu Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 4.10,56PB (17-v. ka 41.) (16-v. ka 8.)
6Samuli KeroSamuli Kero (-02)VammsVoi1.6.02 4.16,76PB
7Aarni EijsAarni Eijs (-04)SalVil26.8.04 4.16,83PB
8Jussi SunaJussi Suna (-83)TuTo16.7.83 4.21,66PB
Pyry SuojanenPyry Suojanen (-02)TuUL1.11.02 DNF
B-erä
1Max WaltherMax Walther (-03)KU-5817.11.03 4.18,60PB
2Atte VirtanenAtte Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 4.23,78PB
3Antti RistanenAntti Ristanen (-09)LoimLei 11.8.09 4.23,82PB (15-v. ka 15.)
4Henri HeikkinenHenri Heikkinen (-81)PaimU9.2.81 4.26,48SB
5René-Peter VuorioRené-Peter Vuorio (-06)MaarMa10.8.06 4.27,90PB
6Jonne AhoJonne Aho (-07)SalVil25.4.07 4.46,59PB
7Tarmo TupalaTarmo Tupala (-50)VSMasters11.2.50 6.23,04PB
8Esa MalmbergEsa Malmberg (-60)VSMasters6.10.60 6.26,85SB
M 60 m aidat/hurdles
1Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 8,06
2Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 9,96
3Sami MäkinenSami Mäkinen (-74)RaisKu7.5.7412,61SB
M Korkeus/HJ
1Daniel KosonenDaniel Kosonen (-00)TampPy17.9.002,14
 2,02/O    2,05/-    2,11/O    2,14/O    2,20/XXX     
2Julius KuuselaJulius Kuusela (-98)LänsiUU25.9.982,08
 2,02/O    2,05/-    2,08/XXO    2,11/-    2,14/XXX     
3Matias MustonenMatias Mustonen (-97)LempKiYU21.4.972,02
 1,81/O    1,93/O    1,99/O    2,02/O    2,05/XXX     
4Oskari HenttinenOskari Henttinen (-03)TuUL12.2.031,93PB
 1,81/O    1,84/O    1,87/O    1,90/O    1,93/O PB    1,96/XXX     
5Emil GranströmEmil Granström (-06)VihdVie14.4.061,87PB
 1,72/O    1,75/O    1,78/-    1,81/XXO    1,84/XO    1,87/XO PB    1,90/XXX     
6Santeri KnuutinenSanteri Knuutinen (-07)LänsiUU 26.6.071,81=PB
 1,72/XO    1,75/XO    1,78/XXO    1,81/O =PB    1,84/XXX     
7Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.071,75PB
 1,59/O    1,64/O    1,69/XO    1,72/O    1,75/XXO PB    1,78/XXX     
8Matts NylundMatts Nylund (-76)VSMasters25.2.761,64PB
 1,44/O    1,49/O    1,54/O    1,59/O    1,64/XXO PB     
9Lauri LindbergLauri Lindberg (-61)VSMasters18.6.611,54SB
 1,44/O    1,49/O    1,54/XO SB    1,59/XXX     
10Juhani SaarinenJuhani Saarinen (-45)VSMasters19.7.451,09SB
 1,04/O    1,09/XXO SB    1,14/XXX     
M Pituus/LJ
1Pyry KeränenPyry Keränen (-97)TurWei18.6.976,73 SB
  6,52 SB     6,57 SB     6,50     4,43     6,73 SB     X     
2Juuso KosonenJuuso Kosonen (-93)TurWei23.1.936,24 SB
  5,80 SB     6,00 SB     5,89     6,24 SB     6,03     6,09     
3Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.086,17 PB
  5,86 PB     5,69     6,08 PB     6,17 PB     X     X     
4Niko KaunistoNiko Kaunisto (-07)TuUL11.2.076,17 PB
  6,17 PB     X     X     6,08     X     3,91     
5Julius AntolaJulius Antola (-07)TuUL6.4.076,00 PB
  5,95 PB     X     X     X     6,00 PB     5,95     
6Matias NiinimaaMatias Niinimaa (-99)NaantLöy14.5.995,85 SB
  X     5,43 SB     X     5,51 SB     5,85 SB     5,60     
7Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TuUL23.3.075,58 SB
  X     X     5,58 SB     2,84     5,42     5,55     
8Viljami LaunonenViljami Launonen (-08)TuUL5.3.085,55 SB
  5,53 SB     X     5,37     5,50     5,44     5,55 SB     
9Eelis EskolaEelis Eskola (-08)NousSu 31.7.085,55 SB
  5,43 SB     5,55 SB     X     5,44     5,34     3,88     
10Veikko KoskiVeikko Koski (-06)PorinYU4.6.065,52 PB
  4,82     5,04     4,97     5,25     P     5,52 PB     
11Taavi TuominenTaavi Tuominen (-06)RaisKu4.6.065,26 PB
  5,23 PB     5,26 PB     5,14     5,06     P     P     
12Carlos MattssonCarlos Mattsson (-08)TuUL1.10.085,06 
  5,06     3,78     P     P     P     P     
13Matts NylundMatts Nylund (-76)VSMasters25.2.764,90 PB
  4,88 PB     4,90 PB     4,80     X     X     X     
14Ville SuomalainenVille Suomalainen (-07)TuTo24.6.074,64 PB
  4,20 SB     4,45 PB     4,56 PB     4,64 PB     X     X     
M Kuula/SP
1Pyry SelinPyry Selin (-05)LahdA28.12.0513,20PB
  12,73 PB     13,20 PB     X     12,61     13,00     13,06     
M19 60 m aidat/hurdles
1Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.05 8,21PB (19-v. ka 92.)
M19 Kuula/SP
1Luka LujasmaaLuka Lujasmaa (-06)SalVil5.4.0612,89
  12,54     X     12,74     12,89     X     X     
2Artturi GauffinArtturi Gauffin (-06)KaarUra 30.5.069,96PB
  X     8,66 PB     9,33 PB     X     9,96 PB     9,16     
M17 300 m
1Emil SeppäläEmil Seppälä (-08)TuUL22.2.0839,47PB
2Hugo HaanpääHugo Haanpää (-07)TuUL 6.9.0740,19PB
3Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0844,64PB
M17 60 m aidat/hurdles
1Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.07 9,43
M17 Kuula/SP
1Riku NaulaRiku Naula (-07)TuUL22.9.0714,02PB
  12,81     13,54     14,02 PB     13,34     13,91     13,67     
2Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TuUL23.3.0712,35PB
  11,17     11,74 SB     10,43     11,79 SB     11,20     12,35 PB     
3Eelis EskolaEelis Eskola (-08)NousSu 31.7.0812,09PB
  X     11,84 PB     12,09 PB     11,35     11,22     11,57     
P15 60 m
1Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.09 7,71
2Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.09 8,29SB
3Joona LintulaJoona Lintula (-10)KaarUra 29.12.10 8,32
4Moritz HarilahtiMoritz Harilahti (-10)LittTU11.5.10 8,79
Juho MännistöJuho Männistö (-10)TuUL7.9.10 DNS
Alkuerät
1. erä
1Juho MännistöJuho Männistö (-10)TuUL7.9.10 8,90PB
2Tarmo HuiskalaTarmo Huiskala (-10)TuUL23.3.10 8,98PB
3Vinski PakkanenVinski Pakkanen (-09)TurWei8.6.09 9,10
4Arttu KankareArttu Kankare (-10)TurWei 7.5.10 9,21
Gabriel JularbalGabriel Jularbal (-09)TuUL30.12.09 DQ
2. erä
1Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.09 7,80
2Voitto VirjonenVoitto Virjonen (-09)TuUL27.7.09 7,96PB
3Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.09 8,32
4Joona LintulaJoona Lintula (-10)KaarUra 29.12.10 8,32
5Moritz HarilahtiMoritz Harilahti (-10)LittTU11.5.10 8,74=PB
P15 Korkeus/HJ
1Jakob HolmbergJakob Holmberg (-09)IFRaseb 29.5.091,63SB
 1,53/O    1,56/O    1,59/O    1,63/XO SB    1,66/XXX     
2Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.101,56
 1,47/O    1,50/O    1,53/O    1,56/O    1,59/XXX     
3Vilho VälimäkiVilho Välimäki (-11)KaarUra14.11.111,32PB
 1,17/O    1,22/O    1,27/O    1,32/XO PB    1,37/XXX     
4Samuel MäenpääSamuel Mäenpää (-11)KaarUra19.7.111,32
 1,17/O    1,22/O    1,27/O    1,32/XXO    1,37/XXX     
P15 Pituus/LJ
1Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.104,67 PB
  4,59 PB     4,55     P     P     4,45     4,67 PB     
2Moritz HarilahtiMoritz Harilahti (-10)LittTU11.5.104,62 
  4,62     4,45     4,55     4,52     4,46     X     
3Vinski PakkanenVinski Pakkanen (-09)TurWei8.6.094,46 PB
  3,11     4,46 PB     4,25     4,38     4,21     4,34     
4Juho MännistöJuho Männistö (-10)TuUL7.9.104,33 PB
  4,15 PB     4,23 PB     4,28 PB     X     4,33 PB     4,30     
5Vilho VälimäkiVilho Välimäki (-11)KaarUra14.11.114,19 PB
  4,19 PB     3,83     3,96     3,93     X     4,04     
6Samuel MäenpääSamuel Mäenpää (-11)KaarUra19.7.113,76 SB
  3,69 SB     3,66     X     3,76 SB     3,76 =SB     3,75     
P15 Kuula/SP
1Arttu KankareArttu Kankare (-10)TurWei 7.5.108,43PB
  8,07 PB     7,59     7,76     8,43 PB     8,38     8,06     
2Kalle SuomalainenKalle Suomalainen (-10)TuUL31.7.106,58PB
  X     6,49 PB     6,02     X     6,58 PB     X     
Naiset
N 60 m
A-erä
1Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,79
2Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.06 7,99SB
3Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 8,17
4Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.08 8,18
5Tinja PirttikoskiTinja Pirttikoski (-05)TuUL21.8.05 8,20=SB
B-erä
1Nea RekolaNea Rekola (-02)TuTo24.9.02 8,28SB
2Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.05 8,35SB
3Henriikka HeinonenHenriikka Heinonen (-06)TuUL7.3.06 8,41
4Emilin AyelbassaEmilin Ayelbassa (-06)TuUL9.11.06 8,49SB
5Aada HaavistoAada Haavisto (-06)TuUL12.7.06 8,52
Alkuerät
1. erä
1Nea RekolaNea Rekola (-02)TuTo24.9.02 8,29SB
2Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.05 8,75=PB
3Lili JokelaLili Jokela (-06)PernU4.1.06 8,84
4Aino VahteraAino Vahtera (-07)TurWei 1.11.07 8,91SB
2. erä
1Johanna KylmänenJohanna Kylmänen (-02)RaisKu22.3.02 7,78SB
2Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.08 8,12SB
3Tinja PirttikoskiTinja Pirttikoski (-05)TuUL21.8.05 8,21
4Maisa IlvonenMaisa Ilvonen (-07)TuUL29.10.07 8,93SB
5Kirsti ViitanenKirsti Viitanen (-42)VSMasters21.8.4212,13SB
3. erä
1Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.06 8,09
2Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 8,15PB
3Henriikka HeinonenHenriikka Heinonen (-06)TuUL7.3.06 8,40SB
4Emilin AyelbassaEmilin Ayelbassa (-06)TuUL9.11.06 8,61SB
5Marjukka TuominenMarjukka Tuominen (-85)RaisKu26.7.85 8,99
4. erä
1Alexandra NylundAlexandra Nylund (-05)EsboIF27.3.05 8,43SB
2Aada HaavistoAada Haavisto (-06)TuUL12.7.06 8,48PB
3Emilia SuokasEmilia Suokas (-02)TurKU10.7.02 8,77PB
4Isla LehtonenIsla Lehtonen (-06)TuUL20.4.06 8,91SB
5Fatou FaalFatou Faal (-06)TurWei22.11.06 9,11
N 400 m
1. erä
1Petra MannonenPetra Mannonen (-00)TuUL7.10.00 65,67SB
2Ada KoskelainenAda Koskelainen (-02)TuUL19.8.02 68,65SB
3Nora KorelinNora Korelin (-06)HKV3.3.06 68,91PB
2. erä
1Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.03 56,47PB (ka 49.) (22-v. ka 30.)
2Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.03 58,11PB
3Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 59,11PB
4Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.05 67,27PB
3. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 55,14
2Eliisa RäsänenEliisa Räsänen (-96)EsboIF3.3.96 58,98SB
3Roosa KouriRoosa Kouri (-98)TuUL19.1.98 68,05SB
4Olivia TirkkonenOlivia Tirkkonen (-04)HKV23.8.04 69,10SB
N 1500 m
1Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.06 5.03,48
2Aurora LehtonenAurora Lehtonen (-10)UlvST28.6.10 5.10,76PB kk14
3Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)TampPy3.2.04 5.11,08PB
4Anna BilykAnna Bilyk (-05)KaarUra/UKR23.11.05 5.14,37 uk
5Roosa PelkonenRoosa Pelkonen (-99)TuUL28.9.99 5.16,67PB
6Marianne SalmiMarianne Salmi (-06)HKV13.5.06 5.19,22PB
7Helka HeinonenHelka Heinonen (-08)LiedPa6.10.08 5.19,47PB
8Iida LehtoIida Lehto (-08)TuUL20.4.08 5.21,38PB
9Jenni LautialaJenni Lautiala (-79)SalVil20.7.79 5.21,91SB
10Lotta KeroLotta Kero (-08)TuUL26.12.08 5.25,35PB
N 60 m aidat/hurdles
1Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 9,02
2Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 9,53
N Seiväs/PV
1Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,35SB
 4,05/O    4,15/-    4,25/XXO    4,35/O SB    4,40/XXX     
2Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.034,15SB
 4,05/XO    4,15/O SB    4,25/XXX     
3Maria KytöläMaria Kytölä (-97)NurmijYU24.8.974,05SB
 3,65/O    3,75/O    3,85/O    3,95/XO    4,05/XO SB    4,15/XXX     
4Essi MelenderEssi Melender (-02)TuUL29.4.023,75
 3,40/O    3,55/O    3,65/XXO    3,75/O    3,85/XXX     
5Emma RovasaloEmma Rovasalo (-03)TuUL18.1.033,65
 3,40/O    3,55/O    3,65/O    3,75/XXX     
6Aino HongistoAino Hongisto (-04)TuUL1.3.043,25=PB
 2,95/O    3,10/XO    3,25/XO =PB    3,40/XXX     
7Yvonn LindholmYvonn Lindholm (-91)TuUL8.8.913,10PB
 2,75/O    2,95/O    3,10/XO PB    3,25/XXX     
8Nuppu WillmanNuppu Willman (-07)NoormNo10.3.073,10SB
 2,95/XO    3,10/XXO SB    3,25/XXX     
9Emma HovirintaEmma Hovirinta (-04)TuUL 4.9.042,95SB
 2,95/XO SB    3,10/XXX     
10Alisa SalomäkiAlisa Salomäki (-06)MaskKa8.12.062,75PB
 2,55/O    2,75/O PB    2,95/XXX     
11Kirsti ViitanenKirsti Viitanen (-42)VSMasters21.8.421,35SB
 1,35/O SB     
Kiia BrandesKiia Brandes (-03)TuUL12.3.03NH
 2,75/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Elina KostiainenElina Kostiainen (-92)VihdVie23.4.9212,18 SB
  12,18 SB     X     X     11,33     X     X     
2Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)TuUL31.10.0012,09 SB
  X     11,58 SB     11,78 SB     X     12,00 SB     12,09 SB     
3Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.0711,52 SB kk19 kk17
  X     X     10,96 kk17 SB     11,22 kk17 SB     X     11,52 kk19 kk17 SB     
4Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.0711,19 SB
  11,03 SB     X     11,19 SB     11,09     10,89     10,92     
5Tuuli KiviniemiTuuli Kiviniemi (-06)PorvU14.4.0610,63 PB
  10,60 PB     X     10,63 PB     X     X     10,34     
6Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.0810,49 SB
  10,29 SB     10,49 SB     10,48     9,95     10,45     10,45     
7Venla PulliainenVenla Pulliainen (-07)TuUL25.5.0710,45 SB
  X     10,45 SB     10,24     10,41     X     10,33     
8Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.0810,36 PB
  X     8,32 SB     X     10,36 PB     10,25     X     
9Verna HuppunenVerna Huppunen (-07)MaarMa16.3.0710,29 PB
  10,28 PB     10,29 PB     10,22     10,17     10,03     X     
10Essi MäkiläEssi Mäkilä (-07)TuUL19.2.079,85 PB
  9,85 PB     9,29     9,37     9,68     X     9,39     
11Marjukka TuominenMarjukka Tuominen (-85)RaisKu26.7.859,79 SB
  X     9,43     9,60     X     9,79 SB     X     
12Milja RautiainenMilja Rautiainen (-08)JanJa3.5.089,50 PB
  9,29 PB     9,35 PB     9,17     X     9,26     9,50 PB     
13Kirsti ViitanenKirsti Viitanen (-42)VSMasters21.8.425,54 SB
  5,18 SB     5,42 SB     5,54 SB     5,50     5,35     5,18     
Sara MäkeläSara Mäkelä (-06)EsboIF28.2.06NM 
  X     X     X     P     X     P     
N17 300 m
1. erä
1Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.0946,99PB
2Malin SaartoMalin Saarto (-08)TuUL26.9.0847,76PB
3Elena KeroElena Kero (-12)TuUL27.2.1248,77PB
2. erä
1Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.0844,43PB
2Roosa FagerströmRoosa Fagerström (-07)TuUL9.1.0744,90PB
3Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0846,31PB
4Anni UusitaloAnni Uusitalo (-09)TuUL 5.10.0950,17PB
N17 60 m aidat/hurdles
1Mia FlinkMia Flink (-07)EspTa5.6.07 9,17PB
2Nelli KronvallNelli Kronvall (-08)LänsiUU1.11.0810,28PB
3Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.0810,37PB
4Sara EhrnroothSara Ehrnrooth (-08)TuUL7.7.0810,47PB
N17 Seiväs/PV
1Sara SöderlundSara Söderlund (-08)TuUL5.3.082,58SB
 2,38/XO    2,50/O    2,58/XXO SB    2,65/XXX     
2Kandela KelttiKandela Keltti (-10)TuUL31.8.102,50
 2,38/O    2,50/XXO    2,58/XXX     
3Noora LukkarinenNoora Lukkarinen (-09)TuUL4.3.092,50PB
 2,26/O    2,38/XO    2,50/XXO PB    2,58/XXX     
4Suvi VirtanenSuvi Virtanen (-09)TuUL1.7.092,38
 2,14/O    2,26/XO    2,38/O    2,50/XXX     
5Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.092,26
 2,14/XO    2,26/O    2,38/XXX     
T15 60 m
A-erä
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.09 8,21PB
2Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.09 8,51PB
3Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.10 8,71
4Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.10 8,74PB
5Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.09 8,82
B-erä
1Suvi VirtanenSuvi Virtanen (-09)TuUL1.7.09 8,77PB
2Astrid FagervikAstrid Fagervik (-10)LittTU6.5.10 8,78PB
3Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.09 8,79SB
4Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.10 8,96
5Viivi RuohonenViivi Ruohonen (-10)TurWei9.7.10 8,98
Alkuerät
1. erä
1Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.09 8,69=PB
2Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.10 8,80
3Suvi VirtanenSuvi Virtanen (-09)TuUL1.7.09 8,83PB
4Anni SaarinenAnni Saarinen (-09)RaisKu 23.10.09 9,49PB
5Kerttu ArasmaaKerttu Arasmaa (-10)TurWei28.9.10 9,65PB
2. erä
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.09 8,30
2Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.10 8,80SB
3Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.09 8,82SB
4Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.10 8,95
5Nele KuuttiNele Kuutti (-10)LittTU26.1.10 9,81
3. erä
1Liina LaaksonenLiina Laaksonen (-09)PiikkKe4.12.09 9,10PB
2Veera RantapajuVeera Rantapaju (-09)TurWei1.3.09 9,34
3Vilja MannerVilja Manner TurWei 9,37PB
4Valery SulkovskiValery Sulkovski (-10)RaisKu8.3.10 9,56
4. erä
1Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.09 8,54PB
2Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.10 8,79
3Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.09 8,91PB
4Noora Altimir MyllyläNoora Altimir Myllylä (-09)TurWei10.11.09 9,20
5Lina SalevaLina Saleva (-10)LittTU5.10.10 9,91
5. erä
1Astrid FagervikAstrid Fagervik (-10)LittTU6.5.10 8,86
2Viivi RuohonenViivi Ruohonen (-10)TurWei9.7.10 8,90PB
3Silja LähdetieSilja Lähdetie (-10)RaisKu4.7.10 9,02
4Anastasiia VlasovaAnastasiia Vlasova (-09)NousSu4.3.09 9,06
5Oona TörneOona Törne (-10)NaantLöy 25.4.10 9,36PB
T15 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Linnéa HentulaLinnéa Hentula (-09)RaisKu7.12.0910,61PB
2Aada MyllymaaAada Myllymaa (-09)PiikkKe3.5.0911,61PB
3Valery SulkovskiValery Sulkovski (-10)RaisKu8.3.1012,00PB
4Nele KuuttiNele Kuutti (-10)LittTU26.1.1012,46PB
2. erä
1Elea NieminenElea Nieminen (-09)NakkVire11.9.09 9,69SB
2Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.10 9,78PB
3Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 9,78PB
4Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.1010,88PB
5Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.1010,91
T15 Korkeus/HJ
1Alisa LaunonenAlisa Launonen (-10)TuUL4.2.101,72PB kk14(15-v. ka 14.) (14-v. ka 2.)
 1,47/O    1,50/O    1,53/-    1,56/O    1,58/-    1,60/O    1,62/O    1,64/O    1,67/O    1,70/O    1,72/XO kk14 PB     
2Elina HakuniElina Hakuni (-09)TuUL31.10.091,62PB
 1,44/O    1,47/O    1,50/O    1,53/O    1,56/O    1,58/O    1,60/O    1,62/O PB    1,64/XXX     
3Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.091,56PB
 1,41/O    1,44/O    1,47/XO    1,50/O    1,53/XO    1,56/XXO PB    1,58/XXX     
4Saana VirtanenSaana Virtanen (-10)NaantLöy 20.3.101,53=PB
 1,33/O    1,38/O    1,41/O    1,44/O    1,47/O    1,50/XXO    1,53/O =PB    1,56/XXX     
5Venla MurtoVenla Murto (-09)NakkVire14.1.091,50SB
 1,38/O    1,41/O    1,44/O    1,47/XO    1,50/O SB    1,53/XXX     
6Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.101,50PB
 1,28/O    1,33/O    1,38/O    1,41/O    1,44/O    1,47/O    1,50/XXO PB    1,53/XXX     
7Ronja KorpiahoRonja Korpiaho (-10)MarttMu29.5.101,44
 1,28/O    1,33/XXO    1,38/XO    1,41/O    1,44/O    1,47/XXX     
8Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.101,41PB
 1,28/O    1,33/O    1,38/XO    1,41/XO PB    1,44/XXX     
9Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.101,33
 1,28/O    1,33/XXO    1,38/XXX     
T15 Pituus/LJ
1Ellen TaponenEllen Taponen (-09)SalVil22.12.094,87 PB
  4,76     4,85 =PB     X     4,87 PB     4,87 =PB     4,85     
2Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.094,79 
  4,79     4,74     4,66     4,60     X     X     
3Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.094,62 PB
  4,57 PB     4,62 PB     4,49     4,59     4,48     4,46     
4Saana VirtanenSaana Virtanen (-10)NaantLöy 20.3.104,50 PB
  4,36 PB     X     4,40 PB     4,38     4,27     4,50 PB     
5Fanny AlariFanny Alari (-09)PaimU21.2.094,48 PB
  X     4,48 PB     4,27     4,35     4,46     4,39     
6Veera RantapajuVeera Rantapaju (-09)TurWei1.3.094,43 PB
  X     4,32     4,33     4,43 PB     X     4,11     
7Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.104,31 PB
  4,31 PB     3,99     3,85     X     3,88     4,05     
8Anastasiia VlasovaAnastasiia Vlasova (-09)NousSu4.3.094,13 PB
  4,13 PB     4,05     4,01     X     X     3,28     
9Vilja MannerVilja Manner TurWei4,09 PB
  X     X     4,09 PB     
10Oona TörneOona Törne (-10)NaantLöy 25.4.104,05 PB
  4,05 PB     3,58     3,86     
11Emilia SaaristoEmilia Saaristo (-10)LänsiUU22.10.104,03 
  4,03     4,01     3,85     
12Adele ÅbergAdele Åberg (-10)TuUL20.10.104,01 PB
  4,01 PB     3,77     3,85     
13Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.103,96 PB
  3,84 PB     3,96 PB     3,91     
14Kerttu ArasmaaKerttu Arasmaa (-10)TurWei28.9.103,91 PB
  3,82 PB     3,84 PB     3,91 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut