TULOKSET: Helsy-hallikilpailut 1, Helsinki, Liikuntamylly, 27.–28.1.2024


346 urheilijaa, 519 lajisuoritusta


Miehet
M 60 m
27.1.
1. erä
1Samuli HänninenSamuli Hänninen (-02)EspTa27.6.02 7,26SB
2Joakim KarmitsaJoakim Karmitsa (-96)KU-585.1.96 7,41
3Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.04 7,47
4Heikki LeppänenHeikki Leppänen (-79)EsboIF28.11.79 7,48
5Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.02 7,51
Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.04 DNS
2. erä
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,65=SB =kk
2Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,78SB
3Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99 6,80
4William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,82
5Joonas JäppinenJoonas Jäppinen (-04)HIFK5.3.04 7,05PB
Alkuerät 27.1.
1. erä
1Joonas-Petteri SantalaJoonas-Petteri Santala (-84)ViipU21.7.84 8,10PB
2Mikko AnuntiMikko Anunti (-83)HKV3.5.83 8,14PB
3Veijo KylmäpuroVeijo Kylmäpuro (-60)HKV30.6.60 8,88SB
4Georg DunkelGeorg Dunkel (-45)HKV28.5.45 9,78SB
5Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.8911,63
2. erä
1Jonathan KariJonathan Kari (-99)LänsiUU16.12.99 7,83PB
2Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.82 8,43SB
3Kaj SödermanKaj Söderman (-78)ViipU30.11.78 8,58PB
4Toni HekkalaToni Hekkala (-89)HKV22.1.89 8,68PB
5Teemu MatilainenTeemu Matilainen (-76)ViipU10.7.76 9,23PB
3. erä
1Kalle SipiläKalle Sipilä (-79)HKV10.12.79 7,83PB
2Aarre TuokkoAarre Tuokko (-90)HKV24.12.90 7,94PB
3Jarmo NissiläJarmo Nissilä (-67)HKV18.7.67 8,02SB
4Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.77 8,30PB
5Jukka HannulaJukka Hannula (-66)HKV20.6.66 8,46SB
4. erä
1Tomas JatskoTomas Jatsko (-02)TapE20.4.02 7,43PB
2Heikki LeppänenHeikki Leppänen (-79)EsboIF28.11.79 7,44SB
3Petteri UusitaloPetteri Uusitalo (-78)TuUL17.2.78 7,63PB
4Mikhail ParamonovMikhail Paramonov (-83)HIFK20.11.83 7,80SB
5Mikko AlakurttiMikko Alakurtti (-84)LänsiUU14.12.84 7,82SB
Asko LehtonenAsko Lehtonen (-84)KU-583.11.84 DQ
5. erä
1Joonas JäppinenJoonas Jäppinen (-04)HIFK5.3.04 7,06PB
2Samuli HänninenSamuli Hänninen (-02)EspTa27.6.02 7,31SB
3Joakim KarmitsaJoakim Karmitsa (-96)KU-585.1.96 7,33SB
4Henri MatikainenHenri Matikainen (-04)EspTa20.4.04 7,34PB
5Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.04 7,40SB
Joonas HulkkoJoonas Hulkko (-04)EspTa28.1.04 DQ
6. erä
1Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.95 6,65SB kk
2William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,81SB
3Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 6,81SB
4Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99 6,85
5Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.05 6,92
6Erno MehtonenErno Mehtonen (-98)SavonlRie24.4.98 7,06
M 200 m
28.1.
1. erä
1Averroes El KhalifiAverroes El Khalifi (-06)KU-58/FRA21.9.0623,96PB
2Juska TorkkolaJuska Torkkola (-08)KU-588.2.0825,28PB
3Mikhail ParamonovMikhail Paramonov (-83)HIFK20.11.8325,78SB
4Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.8227,55SB
2. erä
1Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.0622,04PB (ka 71.) (22-v. ka 43.) (19-v. ka 25.)
2Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.0422,46PB
3Alexander MitchellAlexander Mitchell (-06)EspTa7.6.0622,97PB
4Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.0424,13
3. erä
1Kasperi VehmaaKasperi Vehmaa (-05)LappUM16.1.0521,50PB kk19(ka 16.) (22-v. ka 7.) (19-v. ka 3.)
2Viljami KaasalainenViljami Kaasalainen (-95)JyväskKU15.10.9521,69SB
3Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.0522,03PB (ka 68.) (22-v. ka 40.) (19-v. ka 22.)
M 400 m
27.1.
1. erä
1Petteri UusitaloPetteri Uusitalo (-78)TuUL17.2.78 54,06PB
2Konsta-Eemeli RutonenKonsta-Eemeli Rutonen (-04)LappUM6.1.04 54,39PB
3Zion MnasZion Mnas (-06)HIFK31.5.06 55,51PB
4Jani ViljolaJani Viljola (-71)HKV16.9.71 58,34SB
5Miika NousiainenMiika Nousiainen (-73)HKV23.9.73 59,25PB
2. erä
1Elmo Ylä-KotolaElmo Ylä-Kotola (-05)KarhKa29.10.05 51,50PB
2Viljami LestinenViljami Lestinen (-06)HKV1.6.06 51,96PB
3Daniel KeaneDaniel Keane (-03)LahdA27.4.03 52,79PB
4Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.07 53,08PB kk17
5Joni HuhtalaJoni Huhtala (-99)KauhWi30.7.99 53,37PB
3. erä
1Maximillian Arzt JonesMaximillian Arzt Jones (-97)HKV/SWE29.1.97 51,41PB
2Samuli RaikunenSamuli Raikunen (-96)LiedPa27.5.96 51,77PB
3Evgeny AlexandrovEvgeny Alexandrov (-95)HIFK19.1.95 51,94SB
4Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.00 52,08SB
4. erä
1Miska KoponenMiska Koponen (-04)ViipU 24.7.04 49,98PB (22-v. ka 90.)
2Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.96 50,29PB
3Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.98 50,30SB
4Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.02 50,77PB
5. erä
1Mikael GranqvistMikael Granqvist (-99)IFSibboV12.8.99 49,16SB
2Atte NevalaAtte Nevala (-02)KU-585.12.02 49,96PB (22-v. ka 88.)
3Eelis UittoEelis Uitto (-01)ViipU7.6.01 50,59SB
4Veikko KorpikallioVeikko Korpikallio (-04)MikkKV14.9.04 50,68PB
6. erä
1Elias JradElias Jrad (-00)HKV19.3.00 50,34SB
2Aleksi SairanenAleksi Sairanen (-97)SavonlRie3.9.97 50,69PB
3Tommi MäkinenTommi Mäkinen (-00)HKV8.2.00 50,93SB
4Matias LinkoahoMatias Linkoaho (-94)HKV1.1.94 51,62SB
7. erä
1Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.99 47,93PB kk
2Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.98 48,13SB
3Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04 48,32PB (ka 20.) (22-v. ka 3.)
M 800 m
28.1.
1. erä
1Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.032.08,61PB
2Boshuai YeBoshuai Ye (-01)LahdA/CHN22.4.012.09,78PB
3Joonas KuismaJoonas Kuisma (-93)TeivoSt9.12.932.15,58PB
4Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.042.23,67PB
5Petri SvärdPetri Svärd (-68)KU-589.4.682.38,62SB
6Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.892.56,15PB
2. erä
1Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.081.59,45PB kk17
2Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.051.59,46PB
3Ukko IkonenUkko Ikonen (-06)VantSa11.2.062.00,00PB
4Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.042.01,31SB
5Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.052.01,76PB
6Jerry VileniusJerry Vilenius (-07)HKV3.6.072.04,17PB
7Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.072.04,55PB
8Valtteri PartanenValtteri Partanen (-06)LahdA18.1.062.05,91PB
3. erä
1Elmo Ylä-KotolaElmo Ylä-Kotola (-05)KarhKa29.10.051.55,36PB kk19(19-v. ka 25.)
2Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.051.55,79PB
3Tuure HaapanenTuure Haapanen (-02)TuUL13.12.021.56,45SB
4Justus KorvenpääJustus Korvenpää (-08)KU-5828.1.081.58,84PB kk17
5Jaakko SiltalaJaakko Siltala (-05)HKV16.3.051.58,87PB
6Onni IkonenOnni Ikonen (-02)JyväskKU2.1.022.01,38PB
4. erä
1Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.061.53,15PB kk19
2Benjamin LeeBenjamin Lee (-03)HKV26.3.031.53,40PB (ka 67.) (22-v. ka 24.)
3Oliver AsikainenOliver Asikainen (-05)HKV12.12.051.54,40PB
4Junnu KorvenpääJunnu Korvenpää (-02)KU-5817.6.021.54,41PB (22-v. ka 51.)
5Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.941.54,66SB
6Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.981.55,23SB
7Eelis UittoEelis Uitto (-01)ViipU7.6.011.55,29SB
8Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.55,40SB
M 1500 m
27.1.
1. erä
1Karri KuusinenKarri Kuusinen (-07)HKV1.5.07 4.24,08PB
2Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.07 4.28,80PB
3Timo NikulaTimo Nikula (-78)RunClub14.12.78 4.33,02PB
4Juhani PietarinenJuhani Pietarinen (-87)KU-5818.12.87 4.35,70PB
5Tuomas HapolaTuomas Hapola (-85)SavitU27.12.85 4.39,61SB
6Taavi HavreTaavi Havre (-89)VeikkVei/EST22.12.89 4.53,56SB
7Jibriil RobleJibriil Roble (-04)ViipU18.4.04 4.54,50PB
8Cyril SjöströmCyril Sjöström (-87)HelsJuo30.11.87 4.58,02PB
9Timo RikkonenTimo Rikkonen (-74)LahdA23.10.74 5.02,39PB
10Petri SvärdPetri Svärd (-68)KU-589.4.68 5.12,46PB
11Jukka-Pekka HassinenJukka-Pekka Hassinen (-60)KU-584.1.60 5.37,47SB
12Jukka SimolaJukka Simola (-62)LahdA16.5.62 5.37,90PB
13Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.89 5.50,69PB
2. erä
1Akseli VirtanenAkseli Virtanen (-02)KarhKa20.2.02 4.09,08PB kk
2Joel VuohtoniemiJoel Vuohtoniemi (-04)ViipU5.9.04 4.09,98PB
3Mikaïl UusipereMikaïl Uusipere (-06)EspTa27.3.06 4.10,18PB
4Hannes NikkinenHannes Nikkinen (-05)LänsiUU3.10.05 4.10,19PB
5Kasper BiskopKasper Biskop (-05)GamlakIF8.2.05 4.10,55PB
6Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.05 4.11,74PB
7Valtteri PartanenValtteri Partanen (-06)LahdA18.1.06 4.11,97PB
8Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.08 4.14,32PB
9Santtu HeiskanenSanttu Heiskanen (-05)KU-589.6.05 4.14,65PB
10Joona HeikkeröJoona Heikkerö (-03)PorvU22.4.03 4.34,68PB
11Joonas KuismaJoonas Kuisma (-93)TeivoSt9.12.93 4.35,92SB
Ukko IkonenUkko Ikonen (-06)VantSa11.2.06 DNF
3. erä
1Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 3.55,83SB kk
2Joonas KumpulainenJoonas Kumpulainen (-06)OrimJy21.2.06 3.55,90PB kk19(19-v. ka 10.)
3Joni VirkkalaJoni Virkkala (-95)GamlakIF27.6.95 3.56,97SB
4Samu HeikkonenSamu Heikkonen (-98)LappUM31.5.98 3.57,52PB
5Panu JantunenPanu Jantunen (-89)HKV11.4.89 3.57,62SB
6Niko PutkinenNiko Putkinen (-01)LahdA28.8.01 3.58,37PB
7Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.97 3.59,45SB
8Onni IkonenOnni Ikonen (-02)JyväskKU2.1.02 4.00,05PB
9Joona HeiskanenJoona Heiskanen (-05)KU-589.6.05 4.05,52PB
M Kolmiloikka/TJ
27.1.
1Eelis SnåreEelis Snåre (-03)LahdA5.6.0313,86 SB
  13,16 SB     11,79     13,19 SB     13,32 SB     13,86 SB     13,82     
2Elmer KeinänenElmer Keinänen (-08)EsboIF 5.3.0812,79 PB kk17
  X     12,79 kk17 PB     12,53     12,30     X     12,67     
3Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.0812,24 PB
  11,05 SB     10,85     11,24 SB     10,92     12,24 PB     11,86     
4Emppu SiltalaEmppu Siltala (-08)LahdA7.11.0811,62 PB
  11,56 PB     11,62 PB     11,50     11,54     X     11,57     
5Jukka HannulaJukka Hannula (-66)HKV20.6.6610,37 PB
  9,59 SB     9,88 SB     10,10 SB     10,37 PB     P     P     
6Mauri MerikantoMauri Merikanto (-54)HelsKT26.9.548,74 SB
  8,35 SB     8,40 SB     8,60 SB     8,53     8,59     8,74 SB     
M Seitsenottelu
27.1.
3Jaakko LintulaJaakko Lintula (-98)EspTa25.5.98DNF
 7.43 6.46  
M19 60 m
27.1.
1Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.06 7,03PB
2Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.06 7,10PB
3Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.05 7,28PB
4Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.05 7,33PB
5Lauri MäkinenLauri Mäkinen (-05)KU-5811.9.05 7,35PB
6Jonatan ÖsterholmJonatan Österholm (-06)EsboIF2.5.06 7,39=SB
Alkuerät 27.1.
1. erä
1Enir BedretdinEnir Bedretdin (-06)EsboIF8.12.06 7,57PB
2Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.05 7,70SB
3Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.05 7,74PB
4Lauri Manner-RaappanaLauri Manner-Raappana (-05)HKV28.6.05 7,88SB
2. erä
1Zion MnasZion Mnas (-06)HIFK31.5.06 7,33PB
2Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.05 7,37PB
3Lauri MäkinenLauri Mäkinen (-05)KU-5811.9.05 7,37PB
4Christian IdokoChristian Idoko (-06)ViipU10.2.06 7,56
5Averroes El KhalifiAverroes El Khalifi (-06)KU-58/FRA21.9.06 7,59
3. erä
1Juho VenäläinenJuho Venäläinen (-06)ImU21.9.06 7,05=PB
2Rasmus VuonorantaRasmus Vuonoranta (-06)EsboIF30.6.06 7,17PB
3Elliot SchmidtElliot Schmidt (-05)BorgåAk12.5.05 7,26SB
4Micke BärlundMicke Bärlund (-05)TapE20.11.05 7,33=PB
5Jonatan ÖsterholmJonatan Österholm (-06)EsboIF2.5.06 7,39SB
M19 400 m
27.1.
1Alex BrofeltAlex Brofelt (-06)KeskiUYU30.3.06 53,20PB
2Kuutti VierrosKuutti Vierros (-05)ViipU16.2.05 56,19PB
M19 800 m
28.1.
1Kasperi KemppainenKasperi Kemppainen (-06)EspTa27.12.062.07,65PB
2Matias MikkolaMatias Mikkola (-07)ViipU16.4.072.10,52PB
3Niilo MölsäNiilo Mölsä (-06)PorvU1.10.062.13,66PB
M19 1500 m
27.1.
1Ville KorhonenVille Korhonen (-06)KU-5827.9.06 4.30,27PB
2Matias MikkolaMatias Mikkola (-07)ViipU16.4.07 4.37,62PB
3William ForsténWilliam Forstén (-06)EsboIF31.5.06 4.38,97PB
4Nuutti StarkNuutti Stark (-07)VihdVie 5.6.07 4.44,32PB
5Aleksi KarvoAleksi Karvo (-06)VantSa28.3.06 4.46,19PB
6Joel TulikouraJoel Tulikoura (-08)EsboIF15.5.08 4.46,62PB
7Leevi PiispanenLeevi Piispanen (-08)KU-58 15.2.08 4.55,21PB
8Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.08 5.12,37PB
M19 60 m aidat/hurdles
28.1.
1Rasmus VehmaaRasmus Vehmaa (-05)LappUM16.1.05 7,65PBSE19 kk19
2Thomas IsakssonThomas Isaksson (-05)BorgåAk31.5.05 8,53PB
3Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.05 8,94SB
M17 60 m
27.1.
1Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.07 7,26
2Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.07 7,39SB
3Kalle HuhtalaKalle Huhtala (-07)HIFK23.2.07 7,45SB
4Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.08 7,57PB
5Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 7,61SB
6Rasmus KortesojaRasmus Kortesoja (-07)KeskiUYU 15.5.07 7,71
Alkuerät 27.1.
1. erä
1Rasmus KortesojaRasmus Kortesoja (-07)KeskiUYU 15.5.07 7,67PB
2Tarmo AaproTarmo Aapro (-07)EspTa5.6.07 7,79PB
3Elmer KeinänenElmer Keinänen (-08)EsboIF 5.3.08 7,83PB
4Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.08 7,98PB
2. erä
1August MikkolaAugust Mikkola (-08)EspTa 8.5.08 7,68PB
2Juska TorkkolaJuska Torkkola (-08)KU-588.2.08 7,72PB
3Samuel VihmaSamuel Vihma (-08)VantSa1.11.08 7,75PB
4Aarni AnttilaAarni Anttila (-07)HKV1.2.07 7,76SB
5Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.07 7,89
3. erä
1Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.07 7,27
2Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.07 7,41SB
3Kalle HuhtalaKalle Huhtala (-07)HIFK23.2.07 7,49SB
4Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.08 7,61PB
5Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 7,63
M17 800 m
28.1.
1Oskari PiirainenOskari Piirainen (-08)PorvU 17.6.082.17,19PB
2Kasperi HuttunenKasperi Huttunen (-08)KarhKa23.4.082.19,65PB
3Leevi PiispanenLeevi Piispanen (-08)KU-58 15.2.082.20,81
4Max HatakkaMax Hatakka (-09)HelsJuo14.4.092.26,87
5Daniel LeeDaniel Lee (-07)HKV24.9.072.26,96PB
6Roope JokinenRoope Jokinen (-08)HKV18.8.082.28,37PB
7Rasmus HelasuoRasmus Helasuo (-09)VantSa21.4.092.29,66PB
8Julius SaarinenJulius Saarinen (-09)VantSa6.8.092.34,86PB
9Filip NyströmFilip Nyström (-09)PorvU 12.5.092.38,61SB
M17 60 m aidat/hurdles
28.1.
1Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.08 8,14PB kk17(17-v. ka 19.) (16-v. ka 7.)
2Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.07 9,33PB
3Elmer KeinänenElmer Keinänen (-08)EsboIF 5.3.08 9,85PB
Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)HIFK20.1.07 DQ
Naiset
N 60 m
27.1.
1. erä
1Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.03 7,73
2Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 7,75SB
3Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 7,81PB
4Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 7,91
5Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.05 7,92SB
Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 DQ
2. erä
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,37
2Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 7,44
3Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,55
4Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.99 7,55
5Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,59PB kk19(ka 87.) (22-v. ka 59.) (19-v. ka 35.)
6Katja LuukkolaKatja Luukkola (-03)LeppSi19.12.03 7,69
Alkuerät 27.1.
1. erä
1Sirpa PajamäkiSirpa Pajamäki (-79)NurmijYU 18.6.79 8,94SB
2Virpi VähäkangasVirpi Vähäkangas (-83)KerU1.9.83 8,99SB
3Ingela Nygård JungarIngela Nygård Jungar (-66)EsboIF16.1.66 9,02SB
4Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)TuUL21.3.69 9,05SB
5Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.61 9,51
6Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.54 9,88
2. erä
1Ella PeräläElla Perälä (-02)KeskiUYU27.10.02 8,33PB
2Emilia JokinenEmilia Jokinen (-04)VehmU14.8.04 8,45PB
3Johanna HaikonenJohanna Haikonen (-73)HKV30.7.73 8,56SB
4Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 8,69SB
5Julia NevankoJulia Nevanko (-94)HKV29.6.94 8,79PB
6Pipsa PesolaPipsa Pesola (-04)KeskiUYU20.12.04 8,81PB
3. erä
1Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.96 8,04PB
2Satu NissiläSatu Nissilä (-98)EspTa3.3.98 8,10SB
3Safi KalalaSafi Kalala (-05)KerU8.12.05 8,11=PB
4Venla SimolinVenla Simolin (-02)EspTa28.4.02 8,20PB
5Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.00 8,23SB
6Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.85 8,26
4. erä
1Eeva SambergEeva Samberg (-02)HKV31.8.02 7,83PB
2Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.05 7,98SB
3Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 8,01SB
4Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.00 8,07SB
5Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.83 8,12
6Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.98 8,16SB
5. erä
1Katja LuukkolaKatja Luukkola (-03)LeppSi19.12.03 7,68PB
2Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 7,80
3Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 7,90SB
4Jasmin ShowlahJasmin Showlah (-89)HIFK30.5.89 7,92SB
5Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 7,98
6Aicha KalalaAicha Kalala (-05)KerU8.12.05 8,09SB
6. erä
1Lotta KemppinenLotta Kemppinen (-98)HIFK1.4.98 7,39
2Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 7,41PB (ka 18.)
3Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.99 7,53PB (ka 59.)
4Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.03 7,53SB
5Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,70
6Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.03 7,72SB
N 200 m
28.1.
1. erä
1Stella AndbergStella Andberg (-08)EspTa 21.4.0829,10PB
2Fanny-Amanda SeppäläFanny-Amanda Seppälä (-07)HKV25.1.0729,36PB
3Virpi VähäkangasVirpi Vähäkangas (-83)KerU1.9.8330,12SB
4Sofia KuisminSofia Kuismin (-07)EspTa14.3.0730,15PB
5Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6132,48
2. erä
1Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.0727,87PB
2Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.0428,08PB
3Mila SohloMila Sohlo (-11)EspTa7.5.1128,14PB
4Saima HelminenSaima Helminen (-08)HelsTa17.11.0828,37PB
5Ruusu SaarelaRuusu Saarela (-05)EsboIF13.4.0529,29SB
3. erä
1Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.0826,66PB
2Liane DieterichLiane Dieterich GER26,77 uk
3Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.0426,93PB
4Nanna SohloNanna Sohlo (-07)EspTa 2.11.0727,98PB
4. erä
1Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.0625,75PB
2Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.0526,36PB
3Taimi VallinojaTaimi Vallinoja (-07)HKV 4.5.0727,14SB
4Pihla KössiPihla Kössi (-99)PaimU22.10.9927,79PB
5. erä
1Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.9626,34PB
2Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.0226,37PB
3Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.0726,71
6. erä
1Kira KruutiKira Kruuti (-98)HKV10.5.9824,87PB
2Siiri SiirtolaSiiri Siirtola (-05)HKV4.5.0525,51PB
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.0325,56
4Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.9825,75
7. erä
1Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.9923,94PB (ka 12.)
2Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.0324,82PB
3Anna PursiainenAnna Pursiainen (-03)EspTa12.3.0324,84SB
4Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.0625,31
N 400 m
27.1.
1. erä
1Aava LajunenAava Lajunen (-05)VantSa7.8.05 60,86PB
2Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.99 62,86PB
3Minttu KaukonenMinttu Kaukonen (-04)LahdA27.2.04 63,35PB
4Riina HeikkonenRiina Heikkonen (-01)LappUM3.8.01 66,54SB
Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.97 DQ
2. erä
1Julia RaunioJulia Raunio (-02)HIFK17.8.02 57,98PB (22-v. ka 92.)
2Olivia EttanenOlivia Ettanen (-04)JyväskKU16.7.04 59,80PB
3Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.05 61,18PB
4Liane DieterichLiane Dieterich GER 63,42 uk
5Anni KorhonenAnni Korhonen (-83)LahdA4.7.83 63,66SB
3. erä
1Minttu RinneMinttu Rinne (-98)SaarijPu29.10.98 58,27SB
2Ida FinellIda Finell (-05)BorgåAk21.2.05 58,37PB kk19
3Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.86 58,86SB
4Ella NourrissonElla Nourrisson (-96)EspTa1.5.96 58,90PB
5Pinja HeinonenPinja Heinonen (-01)JyväskKU10.3.01 59,63
4. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 54,82SB kk
2Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.03 55,63SB
3Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.06 56,32PB kk19(ka 45.) (22-v. ka 25.) (19-v. ka 8.)
4Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 58,06SB
5Saimi LupalaSaimi Lupala (-03)IFRaseb18.3.03 58,94SB
N 800 m
28.1.
1. erä
1Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.092.22,91PB
2Klaara MertsaloKlaara Mertsalo (-08)EspTa27.11.082.22,97PB
3Nanna SohloNanna Sohlo (-07)EspTa 2.11.072.24,50PB
4Emily LaksEmily Laks (-08)IFRaseb/EST23.1.082.30,02PB
5Oona AhonenOona Ahonen (-09)KarhKa29.5.092.32,57PB
6Alessandra MorenoAlessandra Moreno HKV/ITA2.33,44 uk
7Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.992.37,31PB
2. erä
1Alisa EmaldynovaAlisa Emaldynova (-06)SalVil21.8.062.20,83PB kk kk19
2Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.092.21,36PB kk17 kk15
3Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.062.23,07PB
4Taika HenttonenTaika Henttonen (-08)HKV12.1.082.24,72PB
5Alma MäkeläAlma Mäkelä (-96)KU-583.11.962.25,12PB
6Roosa BuriRoosa Buri (-08)PorvU23.1.082.32,06PB
7Jenna MaukonenJenna Maukonen (-03)LahdA29.10.032.32,47SB
3. erä
1Anne RajaniemiAnne Rajaniemi (-83)LahdA11.5.832.20,82SB kk
2Livia KytömaaLivia Kytömaa (-08)EspTa2.8.082.21,51PB
3Laura SalminenLaura Salminen (-87)VeikkVei9.4.872.23,56SB
4Elli MattilaElli Mattila (-09)PorvU 29.8.092.24,64PB
5Enni RäisänenEnni Räisänen (-08)AnjLi 2.7.082.26,01PB
6Miisa MäittäläMiisa Mäittälä (-08)PorvU25.5.082.26,04PB
4. erä
1Marika AarnioMarika Aarnio (-99)TurWei18.10.992.13,06PB kk(ka 80.)
2Rauha BuchwaldRauha Buchwald (-95)HKV20.6.952.14,49PB
3Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.862.14,68SB
4Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.022.15,01SB
5Ilona PulkkinenIlona Pulkkinen (-98)TurWei26.3.982.15,17PB
6Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.082.15,49PB kk19 kk17(17-v. ka 29.) (16-v. ka 10.)
7Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.052.16,23PB
5. erä
1Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.912.04,67SB kk
2Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.032.04,99PB (ka 5.) (22-v. ka 2.)
3Elle CederElle Ceder (-06)HKV26.12.062.06,91PBSE19 kk19(ka 15.) (22-v. ka 4.)
4Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.992.08,46SB
5Sini RajaniemiSini Rajaniemi (-04)LahdA23.11.042.09,97PB (ka 36.) (22-v. ka 17.)
Veera PeräläVeera Perälä (-00)LahdA18.3.00DNF
N 1500 m
27.1.
1. erä
1Inka PeltolaInka Peltola (-07)LahdA8.2.07 4.40,06PB kk kk19 kk17(22-v. ka 82.)
2Anne RajaniemiAnne Rajaniemi (-83)LahdA11.5.83 4.40,19PB
3Kia HeiskanenKia Heiskanen (-00)PorvU27.6.00 4.49,90PB
4Anna HaatajaAnna Haataja (-96)OulPy20.1.96 4.51,68SB
5Alisa EmaldynovaAlisa Emaldynova (-06)SalVil21.8.06 4.52,73PB
6Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.09 4.57,77PB kk15
7Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.09 4.58,79PB
8Milla ElovaaraMilla Elovaara (-09)SalVil9.3.09 4.59,69PB
9Emilia TalaEmilia Tala (-03)ViipU 12.3.03 5.03,74PB
10Aino TengvallAino Tengvall (-03)RekRai16.3.03 5.05,77PB
11Enni RäisänenEnni Räisänen (-08)AnjLi 2.7.08 5.14,83PB
12Matilda LatvalaMatilda Latvala (-02)KerU3.9.02 5.24,84PB
13Anna-Maria JäpöläAnna-Maria Jäpölä (-89)AsikkRai29.11.89 5.27,02PB
Laura SalminenLaura Salminen (-87)VeikkVei9.4.87 DQ
2. erä
1Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 4.20,31SB kk
2Nelli NordlundNelli Nordlund (-97)LahdA6.1.97 4.29,64PB (ka 51.)
3Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.99 4.30,68SB
4Siiri RainioSiiri Rainio (-00)JyväskKU11.7.00 4.32,28PB (ka 66.)
5Janette VänttinenJanette Vänttinen (-02)HKV7.3.02 4.34,31PB (ka 79.) (22-v. ka 42.)
6Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)LahdA25.10.96 4.35,59PB (ka 88.)
7Salla LaukkanenSalla Laukkanen (-00)JoensKa18.3.00 4.35,81PB (ka 90.)
8Sini-Minea SaarikoskiSini-Minea Saarikoski (-05)KerU18.10.05 4.39,58PB kk19(22-v. ka 77.)
9Vilma PereVilma Pere (-03)EurRai18.8.03 4.40,12PB (22-v. ka 83.)
10Pihla HokkanenPihla Hokkanen (-93)JyväskKU23.1.93 4.41,67SB
N 60 m aidat/hurdles
28.1.
1Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 8,23
2Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.03 8,47PB
3Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 8,56SB
4Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 8,72SB =kk19
5Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,88
6Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 8,92
Alkuerät 28.1.
1. erä
1Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.04 9,27PB
2Carmen VahaCarmen Vaha (-05)HKV14.8.05 9,38
3Jutta HeinoJutta Heino (-04)KarkkPo10.10.04 9,75
4Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.0310,01
2. erä
1Meeri RiialiMeeri Riiali (-05)ImU1.2.05 8,80SB
2Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.97 8,85
3Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,88PB
4Charlotte KajanderCharlotte Kajander (-06)HIFK15.1.06 8,92
5Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.00 9,08SB
6Emmi HietanenEmmi Hietanen (-04)HämeenlTa26.2.04 9,22
3. erä
1Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.00 8,30
2Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.03 8,52SB
3Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,64
4Iina HolopainenIina Holopainen (-03)HIFK 2.7.03 8,65
5Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 8,85
6Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,86
N Seiväs/PV
27.1.
Kilpailu 1
1Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,20SB
 4,00/O    4,20/O SB    4,30/XXX     
2Silja AnderssonSilja Andersson (-03)EsboIF30.11.034,10SB
 4,00/O    4,10/XO SB    4,20/XXX     
3Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043,40SB
 3,40/O SB    3,50/XXX     
4Aino SuorsaAino Suorsa (-03)OrivPo31.3.033,40SB
 3,20/XXO    3,40/XOX SB    3,50/XX     
Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.04NH
 3,20/XXX     
Kilpailu 2
1Elli RantalaElli Rantala (-06)EspTa2.11.063,20SB
 3,20/O SB    3,40/XXX     
1Titta SillmanTitta Sillman (-77)HKV23.11.773,00
 2,80/XO    2,90/O    3,00/O    3,10/XXX     
2Tähkä-Alina KoskelaTähkä-Alina Koskela (-07)RiihimKi30.3.073,00SB
 3,00/XO SB    3,20/XXX     
2Elisa OksanenElisa Oksanen (-93)LänsiUU22.3.932,60SB
 2,30/O    2,40/O    2,50/O    2,60/O SB    2,70/XXX     
N Pituus/LJ
27.1.
1Vilma ItälinnaVilma Itälinna (-03)TampPy23.5.035,95 SB
  X     X     5,10 SB     5,62 SB     5,56     5,95 SB     
2Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.955,86 
  5,61     5,78     5,68     5,58     5,86     X     
3Saara KeskitaloSaara Keskitalo (-00)EspTa3.7.005,55 SB
  5,30 SB     5,39 SB     5,55 SB     P     P     P     
4Noora HautamäkiNoora Hautamäki (-00)PyhtY20.2.005,41 
  5,24     5,07     5,13     5,41     X     5,32     
5Ida OunaslehtoIda Ounaslehto (-00)EsboIF15.11.005,23 SB
  5,15 SB     5,23 SB     1,79     4,86     5,16     5,16     
6Lilja KoskelaLilja Koskela (-04)HKV 6.1.045,18 SB
  X     4,69 SB     X     4,64     5,18 SB     X     
7Minttu MattinenMinttu Mattinen (-00)LappUM12.5.005,10 SB
  3,94 SB     5,01 SB     4,95     5,07 SB     5,10 SB     5,01     
8Gisela BergströmGisela Bergström (-04)BorgåAk11.1.045,03 SB
  5,03 SB     4,81     4,73     5,02     4,85     4,87     
9Julia NevankoJulia Nevanko (-94)HKV29.6.944,62 PB
  4,34 SB     4,40 SB     4,62 PB     
10Emilia JokinenEmilia Jokinen (-04)VehmU14.8.044,44 SB
  X     4,44 SB     X     
11Vilma BergVilma Berg (-02)HKV23.10.024,23 SB
  4,06 SB     4,23 SB     X     
12Ingela Nygård JungarIngela Nygård Jungar (-66)EsboIF16.1.664,08 
  4,08     3,84     4,08     
13Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)TuUL21.3.693,49 SB
  3,49 SB     3,15     3,12     
N19 60 m
27.1.
1Nathalie JakobssonNathalie Jakobsson (-06)EsboIF 6.6.06 8,09
2Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.06 8,11SB
3Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.06 8,20
4Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.06 8,42=PB
5Amalia HultAmalia Hult (-05)HKV23.5.05 8,45PB
6Veera MikkonenVeera Mikkonen (-06)KirkkonU8.10.06 8,91SB
Alkuerät 27.1.
1. erä
1Nathalie JakobssonNathalie Jakobsson (-06)EsboIF 6.6.06 8,07PB
2Matilda HelminenMatilda Helminen (-06)EspTa10.4.06 8,08PB
3Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.06 8,13PB
4Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.06 8,42PB
5Amalia HultAmalia Hult (-05)HKV23.5.05 8,46PB
6Veera MikkonenVeera Mikkonen (-06)KirkkonU8.10.06 8,93SB
N19 400 m
27.1.
1Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.06 63,03PB
2Vilhelmiina SaukkolaVilhelmiina Saukkola (-06)HIFK26.11.06 65,54SB
3Noora NiininenNoora Niininen (-05)EspTa22.6.05 66,23SB
4Julia FranzénJulia Franzén (-06)IFSibboV29.1.06 68,93SB
5Inka TuokkoInka Tuokko (-06)KarhKa4.1.06 70,93PB
N19 800 m
28.1.
1Heidi VakkilainenHeidi Vakkilainen (-06)VantSa25.11.062.41,40PB
2Olga TarasovaOlga Tarasova (-06)VantSa28.7.062.48,73PB
N19 1500 m
27.1.
1Klaara MertsaloKlaara Mertsalo (-08)EspTa27.11.08 4.59,06PB
2Kia SairanenKia Sairanen (-08)TampPy10.9.08 5.00,03PB
3Siiri KotamäkiSiiri Kotamäki (-08)KerU5.4.08 5.26,30PB
4Anna TarasovaAnna Tarasova (-06)VantSa28.7.06 5.30,79PB
5Olga TarasovaOlga Tarasova (-06)VantSa28.7.06 5.52,42PB
N19 60 m aidat/hurdles
28.1.
1Martta ValtonenMartta Valtonen (-05)EspTa17.6.05 8,89PB
N19 Pituus/LJ
27.1.
1Venla ReunanenVenla Reunanen (-07)HIFK18.1.075,52 PB
  5,52 PB     4,99     5,19     X     5,09     5,45     
2Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.055,15 PB
  5,15 PB     4,88     4,91     X     X     5,03     
3Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.065,02 SB
  X     4,84 SB     4,72     X     X     5,02 SB     
4Aino OjaniemiAino Ojaniemi (-05)HämeenlTa23.1.054,65 SB
  4,46 SB     4,54 SB     4,65 SB     X     X     X     
5Veera MikkonenVeera Mikkonen (-06)KirkkonU8.10.064,33 PB
  4,33 PB     4,27     4,33 =PB     X     X     P     
N17 60 m
27.1.
1Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.07 8,04PB
2Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.08 8,09
3Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.07 8,12
4Lena LiimatainenLena Liimatainen (-08)EspTa27.2.08 8,13PB
5Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.08 8,19SB
6Olivia RautiainenOlivia Rautiainen (-08)EspTa8.10.08 8,37
Alkuerät 27.1.
1. erä
1Milja RautiainenMilja Rautiainen (-08)JanJa3.5.08 8,59PB
2Anna PuolanneAnna Puolanne (-07)EspTa23.2.07 9,04PB
3Sofia KuisminSofia Kuismin (-07)EspTa14.3.07 9,18PB
4Salla LaturiSalla Laturi (-08)ViipU16.7.08 9,29PB
5Meri LeppänenMeri Leppänen (-07)EspTa29.12.07 9,45
2. erä
1Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.08 8,57PB
2Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.08 8,72PB
3Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.09 8,91SB
4Matilda PennanenMatilda Pennanen (-07)EsboIF16.8.07 8,92=PB
5Emma KantolaEmma Kantola (-07)EspTa2.1.07 9,13SB
3. erä
1Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.07 8,51PB
2Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.08 8,52PB
3Ronja KempasRonja Kempas (-08)ViipU 2.10.08 8,53
4Nanna SohloNanna Sohlo (-07)EspTa 2.11.07 8,54PB
5Iida HeinoIida Heino (-08)PyhtY13.2.08 8,58PB
4. erä
1Matilda LahtiMatilda Lahti (-07)EspTa4.7.07 8,11PB
2Olivia RautiainenOlivia Rautiainen (-08)EspTa8.10.08 8,27PB
3Fanny HolmFanny Holm (-07)IFSibboV4.7.07 8,29PB
4Asimoula KarliAsimoula Karli (-08)HIFK/GRE17.1.08 8,37SB
5Mathilda GranvikMathilda Granvik (-08)EsboIF7.2.08 8,46SB
5. erä
1Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.07 8,07PB
2Tara SohloTara Sohlo (-08)EspTa 16.7.08 8,12
3Minni RuskaMinni Ruska (-07)HKV31.3.07 8,18
4Lena LiimatainenLena Liimatainen (-08)EspTa27.2.08 8,23
5Daniela KahuguDaniela Kahugu (-08)EspTa14.12.08 8,25SB
6Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.08 8,29
N17 800 m
28.1.
1Hanna KotakallioHanna Kotakallio (-08)KirkkonU15.11.082.33,53SB
2Jenni MikkonenJenni Mikkonen (-11)EspTa 19.5.112.34,09PB
3Helene KoivistoHelene Koivisto (-08)JanJa26.9.082.36,56PB
N17 60 m aidat/hurdles
28.1.
1Iida TossavainenIida Tossavainen (-07)HKV4.10.07 8,79=PB
2Naima SainioNaima Sainio (-08)HKV7.3.08 9,11PB
3Jade OravainenJade Oravainen (-07)ViipU18.3.07 9,16PB
4Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.07 9,44PB
5Olivia RautiainenOlivia Rautiainen (-08)EspTa8.10.08 9,64PB
6Elle SaariElle Saari (-08)EspTa 25.6.08 9,66PB
N17 Seiväs/PV
27.1.
1Frida BlomfeltFrida Blomfelt (-08)EsboIF6.1.083,55PB kk17(ka 69.) (22-v. ka 67.) (19-v. ka 56.) (17-v. ka 32.) (16-v. ka 21.)
 3,10/O    3,20/O    3,30/XXO    3,40/O    3,50/XXO    3,55/XXO kk17 PB    3,58/XXX     
2Amelie DossehAmelie Dosseh (-07)ViipU18.8.072,70PB
 2,30/O    2,40/XO    2,50/O    2,60/O    2,70/O PB    2,80/XXX     
3Veera SeppäläVeera Seppälä (-08)HKV24.3.082,70
 2,70/XO    2,80/XXX     
4Sarah IsakssonSarah Isaksson (-08)BorgåAk 10.3.082,70PB
 2,30/XO    2,40/XO    2,50/O    2,60/O    2,70/XO PB    2,80/XXX     
5Fanny FinellFanny Finell (-09)BorgåAk 3.5.092,60
 2,30/O    2,40/-    2,50/XO    2,60/O    2,70/XXX     
N17 Pituus/LJ
27.1.
1Matilda TuovinenMatilda Tuovinen (-09)ViipU14.6.095,06 
  5,01     5,06     4,84     4,90     5,04     5,03     
2Iida HeinoIida Heino (-08)PyhtY13.2.085,04 =PB
  5,04 =PB     X     4,99     X     X     4,94     
3Edit PalménEdit Palmén (-07)EspTa13.8.074,91 
  X     X     4,66     X     4,76     4,91     
4Ronja KempasRonja Kempas (-08)ViipU 2.10.084,87 PB
  4,50     4,42     4,71     X     X     4,87 PB     
5Nella EiromaNella Eiroma (-08)HKV22.4.084,73 PB
  4,51 PB     4,44     4,64 PB     4,73 PB     4,58     4,60     
6Milja RautiainenMilja Rautiainen (-08)JanJa3.5.084,65 PB
  4,64 PB     4,36     4,54     4,61     4,65 PB     4,52     
7Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.084,64 SB
  4,49 SB     4,52 SB     4,61 SB     4,54     4,64 SB     4,64 =SB     
8Stella AndbergStella Andberg (-08)EspTa 21.4.084,47 PB
  4,38 PB     4,47 PB     4,46     X     X     X     
9Saina LaviSaina Lavi (-08)KirkkonU14.3.084,42 PB
  4,42 PB     4,29     4,32     
10Asimoula KarliAsimoula Karli (-08)HIFK/GRE17.1.084,14 SB
  3,36 SB     3,95 SB     4,14 SB     
11Aamu HulmiAamu Hulmi (-07)HKV6.8.073,74 SB
  3,68 SB     3,74 SB     3,69     
12Sanni AhonenSanni Ahonen (-08)ViipU28.5.083,58 SB
  3,58 SB     3,02     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut