TULOKSET: Botnia Junior Games, Mustasaari, Botniahallen, 27.1.2024


314 urheilijaa, 564 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.02 6,87=SB
2Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,90SB
3Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.04 7,02=SB
4Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.08 7,06PB (17-v. ka 34.) (16-v. ka 6.)
5Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,07SB
6Heikki KumaraHeikki Kumara (-03)VasaIS21.4.03 7,09
Alkuerät
1. erä
1Bel Dway SerBel Dway Ser (-04)LarsmoIF20.10.04 7,63
2Jan-Mattias AspJan-Mattias Asp (-01)VasaIS 22.1.01 7,67SB
3Timo LauttamusTimo Lauttamus (-79)LaihLu3.1.79 8,40
4Harri Yli-HuitaHarri Yli-Huita (-62)LaihLu26.12.62 9,10SB
2. erä
1Heikki KumaraHeikki Kumara (-03)VasaIS21.4.03 7,06SB
2Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.08 7,10
3Oscar GrannasOscar Grannas (-05)IFDrott11.6.05 7,19PB
4Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.02 7,20SB
5Tomi SimonenTomi Simonen (-03)AlavVi22.8.03 7,22SB
6Lauri TakalaLauri Takala (-06)SeinäjsU6.2.06 7,25
3. erä
1Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.02 6,87SB
2Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 6,93SB
3Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.04 7,02SB
4Aleksi Ala-PrinkkiläAleksi Ala-Prinkkilä (-94)IFKraft31.12.94 7,14SB
5Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.91 7,28=SB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Alfons SödermanAlfons Söderman (-01)IFDrott19.9.0123,31PB
2Jan-Mattias AspJan-Mattias Asp (-01)VasaIS 22.1.0123,80PB
3Kaj SandellKaj Sandell (-67)IKFalken5.7.6727,17SB
2. erä
1Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.0422,55SB
2Lauri TakalaLauri Takala (-06)SeinäjsU6.2.0622,73PB kk19
3Albin SödermanAlbin Söderman (-05)IFDrott7.3.0522,89PB
3. erä
1Niilo MustalahtiNiilo Mustalahti (-02)KuortKu27.8.0221,43PB kk
2Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.0321,75SB
3Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.0223,04SB
4Rasmus EnvallRasmus Envall (-99)IKFalken14.2.9923,98SB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Leonard MarkénLeonard Markén (-03)IFVOM13.12.031.53,77PB
2Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.971.55,11SB
3Rasmus KoskiRasmus Koski (-09)KauhajKa20.1.092.04,63PB kk15(15-v. ka 14.)
4Akseli YlipeltolaAkseli Ylipeltola (-02)KauhajKa14.4.022.04,72PB
5Lauri HiisvirtaLauri Hiisvirta (-05)VasaIS15.6.052.05,04PB
6Jani TytärniemiJani Tytärniemi (-07)GamlakIF27.4.072.10,26PB
7Markku AinaliMarkku Ainali (-63)KokkVei3.12.632.48,81SB
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Victor LövdahlVictor Lövdahl (-91)VasaIS2.1.91 8.39,45PB
2Harri HietamäkiHarri Hietamäki (-84)VasaIS5.12.84 8.50,75PB
3Mikko PatanaMikko Patana (-84)SeinäjsU24.3.84 9.01,44SB
4Hannes HolmbackHannes Holmback (-98)VasaIS28.12.98 9.05,63PB
M Korkeus/HJ
1Toni LustilaToni Lustila (-85)KurikRy22.9.851,60SB
 1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,60/O SB    1,65/XXX     
Anton GrönroosAnton Grönroos (-01)SjundeåIF24.5.01NH
 1,70/-    1,74/-    1,78/-    1,81/XXX     
M Seiväs/PV
1Antti KoisAntti Kois (-68)HimU2.4.683,80
 3,60/O    3,70/-    3,80/XO    3,90/XXX     
2Rasmus EnvallRasmus Envall (-99)IKFalken14.2.993,40PB
 3,00/O    3,10/O    3,20/O    3,30/O    3,40/O PB    3,50/XXX     
3Toni LustilaToni Lustila (-85)KurikRy22.9.853,00PB
 2,60/O    2,70/O    2,80/O    2,90/O    3,00/XO PB    3,10/XXX     
M Pituus/LJ
1Joona LuotonenJoona Luotonen (-96)IFSibboV9.9.966,96 SB
  6,84 SB     X     X     6,64     X     6,96 SB     
2Eetu JokelaEetu Jokela (-03)AlavVi20.2.036,92 PB
  6,78 SB     6,85 PB     6,92 PB     6,87     6,72     X     
3Oscar GrannasOscar Grannas (-05)IFDrott11.6.056,56 PB
  6,35 SB     5,08     X     6,36 SB     4,80     6,56 PB     
4Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.046,33 SB
  X     X     X     6,33 SB     X     X     
5Samuel JussilaSamuel Jussila (-07)NoormNo29.11.075,89 
  X     X     X     X     X     5,89     
6Harri Yli-HuitaHarri Yli-Huita (-62)LaihLu26.12.624,43 SB
  4,27 SB     4,43 SB     X     X     X     X     
7Bel Dway SerBel Dway Ser (-04)LarsmoIF20.10.043,51 
  X     X     X     3,51     X     P     
M Kolmiloikka/TJ
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.0613,81 SB kk19
  13,50 kk19 SB     13,74 kk19 SB     13,81 kk19 SB     13,61     P     13,80     
2Johannes JokelaJohannes Jokela (-05)KristU19.12.0513,10 SB
  13,05 SB     13,10 SB     X     X     X     X     
3Shankar UuksulainenShankar Uuksulainen (-06)VaasVa21.10.0612,46 PB
  12,44 PB     12,46 PB     12,03     11,50     P     P     
M Kuula/SP
1Jonas SolvinJonas Solvin (-97)IKFalken10.5.9714,75SB
  13,98     14,19     14,22     14,75 SB     14,25     14,30     
M19 60 m
1. juoksu
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.06 7,45PB
2Shankar UuksulainenShankar Uuksulainen (-06)VaasVa21.10.06 7,46PB
3Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.08 7,70
2. juoksu
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.06 7,31PB
2Shankar UuksulainenShankar Uuksulainen (-06)VaasVa21.10.06 7,50
3Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.08 7,87
M19 Kuula/SP
1Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0514,76
  13,57     X     14,76     X     X     X     
2Benjamin HolmbäckBenjamin Holmbäck (-05)IFÅsarna27.2.0514,71PB
  14,71 PB     14,67     14,35     14,17     X     X     
3Joel BlomqvistJoel Blomqvist (-06)IFFyren13.2.0612,46PB
  11,75 PB     X     12,02 PB     X     12,46 PB     X     
M17 60 m
1. juoksu
1William StrandvallWilliam Strandvall (-08)GamlakIF2.3.08 7,79PB
2Theo GullbergTheo Gullberg (-07)VasaIS14.3.07 7,87PB
2Isak LindholmIsak Lindholm (-08)IFFyren31.7.08 7,87PB
4Peetu MastokangasPeetu Mastokangas (-07)YlivKu30.5.07 7,92
5Olli KetolaOlli Ketola (-08)VaasVa14.6.08 7,97PB
2. juoksu
1William StrandvallWilliam Strandvall (-08)GamlakIF2.3.08 7,68PB
2Theo GullbergTheo Gullberg (-07)VasaIS14.3.07 7,76PB
3Peetu MastokangasPeetu Mastokangas (-07)YlivKu30.5.07 7,79
4Isak LindholmIsak Lindholm (-08)IFFyren31.7.08 7,85PB
5Olli KetolaOlli Ketola (-08)VaasVa14.6.08 7,97=PB
M17 200 m - ylipitkä rata/oversized
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.0822,81PB kk17(17-v. ka 27.) (16-v. ka 2.)
2Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.0824,19PB
3William StrandvallWilliam Strandvall (-08)GamlakIF2.3.0824,74PB
4Peetu MastokangasPeetu Mastokangas (-07)YlivKu30.5.0725,33PB
M17 Korkeus/HJ
1Alec IsaacsAlec Isaacs (-07)MalaxIF30.4.071,90PB kk17
 1,78/O    1,81/O    1,85/O    1,88/XO    1,90/O kk17 PB    1,94/XXX     
2Jacob TuufJacob Tuuf (-09)VasaIS12.3.091,74PB
 1,55/O    1,60/O    1,65/O    1,70/XO    1,74/XO PB    1,78/XXX     
3Joona PaananenJoona Paananen (-08)NurmijYU15.2.081,70=PB
 1,65/XXO    1,70/XXO =PB    1,74/XXX     
4Emil AppelEmil Appel (-09)MalaxIF3.6.091,65PB
 1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/XXO PB    1,70/XXX     
5Olli KetolaOlli Ketola (-08)VaasVa14.6.081,55PB
 1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,55/XXO PB    1,60/XXX     
M17 Seiväs/PV
1Roope KirjavainenRoope Kirjavainen (-08)TuUL22.8.083,60
 3,50/O    3,60/O    3,70/XXX     
2Robin LiljeqvistRobin Liljeqvist (-08)IFNykn18.7.083,50SB
 3,50/O SB    3,60/XXX     
3Theo GullbergTheo Gullberg (-07)VasaIS14.3.073,40=PB
 3,10/O    3,20/O    3,30/O    3,40/XO =PB    3,50/---     
M17 Kuula/SP
1Valtteri PaksuniemiValtteri Paksuniemi (-07)JyväskKU17.11.0714,90PB
  X     X     X     14,90 PB     X     X     
2Niilo TorviNiilo Torvi (-07)HimU 7.2.0714,89
  14,67     14,89     X     14,77     14,84     14,36     
3Gabriel EklundGabriel Eklund (-07)IFNykn 21.3.0714,74PB
  X     13,45 PB     13,75 PB     X     13,72     14,74 PB     
4Alexander BromanAlexander Broman (-07)VasaIS 20.10.0714,06PB
  X     X     X     14,06 PB     X     X     
P15 60 m
1Melwin BergmanMelwin Bergman (-09)IFVOM11.4.09 7,98
2Veikko KiviniemiVeikko Kiviniemi (-09)SeinäjsU19.9.09 8,18
3Niko HassilaNiko Hassila (-09)IFDrott8.5.09 8,37PB
4Elias ÅkerlundElias Åkerlund (-10)GamlakIF5.1.10 8,44PB
Jon LundqvistJon Lundqvist (-10)IFDrott15.4.10 DNS
Melvin LindqvistMelvin Lindqvist (-09)IKFalken 23.9.09 DNS
Alkuerät
1. erä
1Niko HassilaNiko Hassila (-09)IFDrott8.5.09 8,54PB
2Jon LundqvistJon Lundqvist (-10)IFDrott15.4.10 8,63PB
3Melvin LindqvistMelvin Lindqvist (-09)IKFalken 23.9.09 9,81PB
2. erä
1Melwin BergmanMelwin Bergman (-09)IFVOM11.4.09 7,98
2Veikko KiviniemiVeikko Kiviniemi (-09)SeinäjsU19.9.09 8,19
3Elias ÅkerlundElias Åkerlund (-10)GamlakIF5.1.10 8,49SB
P15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Otto KolppanenOtto Kolppanen (-10)KälvTa2.4.102.08,60PB kk14(14-v. ka 6.)
2Elias ÅkerlundElias Åkerlund (-10)GamlakIF5.1.102.16,94PB
3Hannes SödermanHannes Söderman (-09)IFFyren19.5.092.21,71PB
4Milton KäldMilton Käld (-10)VasaIS6.4.102.32,98PB
5Anton ÅbergAnton Åberg (-10)VasaIS20.9.102.33,53PB
6Oskar PietikäinenOskar Pietikäinen (-10)GamlakIF6.8.102.53,87
P15 Korkeus/HJ
1Jere PaananenJere Paananen (-09)NurmijYU21.7.091,52PB
 1,35/O    1,40/-    1,43/O    1,46/-    1,49/XO    1,52/XXO PB    1,55/XXX     
P15 Seiväs/PV
1Robin HeleniusRobin Helenius (-09)TuUL1.9.093,70PB kk15
 3,50/O    3,60/-    3,70/XO kk15 PB    3,80/XXX     
2Venni KankaanpääVenni Kankaanpää (-10)LapVi2.5.103,40=PB
 3,00/O    3,10/O    3,20/O    3,30/O    3,40/O =PB    3,50/XXX     
3Eetu TuunainenEetu Tuunainen (-09)KauhajKa21.4.093,30PB
 3,00/O    3,10/O    3,20/O    3,30/XO PB    3,40/XXX     
4Samuli MelenderSamuli Melender (-09)VaasVa31.8.092,40PB
 2,10/O    2,20/XXO    2,30/O    2,40/O PB    2,50/XXX     
P15 Pituus/LJ
1Melwin BergmanMelwin Bergman (-09)IFVOM11.4.095,04 PB
  5,04 PB     5,02     P     X     4,91     P     
2Niko HassilaNiko Hassila (-09)IFDrott8.5.094,64 PB
  4,52 SB     4,64 PB     X     4,31     4,23     4,51     
3Jon LundqvistJon Lundqvist (-10)IFDrott15.4.104,07 PB
  3,86 PB     4,07 PB     4,00     3,71     3,95     3,91     
4Melvin LindqvistMelvin Lindqvist (-09)IKFalken 23.9.093,71 PB
  3,49 PB     3,71 PB     3,30     X     X     3,49     
P15 Kuula/SP
1Pentti TorviPentti Torvi (-10)HimU 23.5.1012,57
  11,91     11,54     12,10     12,06     12,07     12,57     
2Melvin LindqvistMelvin Lindqvist (-09)IKFalken 23.9.098,71PB
  8,36 PB     8,71 PB     8,62     7,92     8,42     8,46     
3Jon LundqvistJon Lundqvist (-10)IFDrott15.4.108,07PB
  7,82 PB     7,97 PB     7,54     8,07 PB     6,88     7,48     
P13 60 m
1. erä
1Melker StrandvallMelker Strandvall (-11)IKFalken 25.5.11 8,92PB
2Elias YliseläElias Yliselä (-12)LaihLu1.7.12 9,25PB
3Robin KnutarRobin Knutar (-11)GamlakIF11.5.11 9,29PB
4Erik BertsErik Berts (-12)VasaIS13.8.12 9,64PB
5Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.12 9,80PB
6Elmeri VaskivuoriElmeri Vaskivuori (-12)VaasVa2.12.1210,19PB
2. erä
1Liam MäkinenLiam Mäkinen (-12)GamlakIF4.3.12 8,99PB
2Joar SnårbackaJoar Snårbacka (-11)IFNykn12.10.11 9,06PB
3Eetu KuusiEetu Kuusi (-12)PalosUS 4.1.12 9,14
4Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.12 9,18SB
5Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.12 9,45PB
6Aaron HolmbackAaron Holmback (-12)VasaIS1.1.12 9,46
P13 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Noah EngmanNoah Engman (-11)IFVOM9.2.112.28,70PB
2Roni TyyneläRoni Tyynelä (-11)VähänkVie31.1.112.31,48PB
3Aaro HurinAaro Hurin (-13)VähänkVie17.1.132.32,77PB (11-v. ka 5.)
4Elias YliseläElias Yliselä (-12)LaihLu1.7.122.34,04PB
5Nico TyyneläNico Tyynelä (-13)VähänkVie19.3.132.34,48PB (11-v. ka 9.)
6Liam WideLiam Wide (-11)IFFyren20.8.112.37,70PB
7Eino LeminenEino Leminen (-11)VaasVa18.1.112.38,66PB
8Eetu KuusiEetu Kuusi (-12)PalosUS 4.1.122.38,91PB
9Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.122.40,07PB
10Jose MettäläJose Mettälä (-15)KauhajKa14.10.152.43,30PB (9-v. ka 1.)
11Matias TainiMatias Taini (-14)LapVi5.8.143.02,46PB
P13 Korkeus/HJ
1Niko SaaranluomaNiko Saaranluoma (-11)KauhajKa29.1.111,41PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,28/XO    1,31/O    1,34/O    1,37/XO    1,41/XO PB    1,43/XXX     
2Robin KnutarRobin Knutar (-11)GamlakIF11.5.111,34PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,31/XO    1,34/XO PB    1,37/XXX     
3Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.121,25=PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XO =PB    1,28/XXX     
4Liam MäkinenLiam Mäkinen (-12)GamlakIF4.3.121,25PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/O    1,25/XXO PB    1,28/XXX     
5Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.121,15PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
6Erik BertsErik Berts (-12)VasaIS13.8.121,10PB
 1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
P13 Seiväs/PV
1Elis TräskelinElis Träskelin (-11)MalaxIF17.8.112,30PB
 1,10/-    1,20/-    1,30/-    1,40/-    1,50/-    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/O    2,20/O    2,30/XXO PB    2,40/XXX     
2Noel HäggblomNoel Häggblom (-12)IFDrott9.10.121,90PB
 1,10/-    1,20/-    1,30/O    1,40/-    1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/XO    1,90/O PB    2,00/XXX     
3Oliver KorpelaOliver Korpela (-12)LohtVei1.5.121,40PB
 1,10/O    1,20/O    1,30/O    1,40/XO PB    1,50/XXX     
P13 Pituus/LJ
1Robin KnutarRobin Knutar (-11)GamlakIF11.5.114,24 PB
  X     4,24 PB     4,19     3,25     4,12     4,21     
2Elias YliseläElias Yliselä (-12)LaihLu1.7.124,18 PB
  3,85 PB     3,89 PB     4,18 PB     4,14     4,10     4,06     
3Liam MäkinenLiam Mäkinen (-12)GamlakIF4.3.124,17 PB
  4,17 PB     4,04     X     3,92     X     X     
4Aaron HolmbackAaron Holmback (-12)VasaIS1.1.123,95 
  3,95     X     3,51     3,79     X     3,92     
5Erik BertsErik Berts (-12)VasaIS13.8.123,90 PB
  3,82 PB     3,90 PB     X     X     X     X     
6Aarni TuomisaloAarni Tuomisalo (-12)SeinäjsU7.7.123,75 
  3,64     3,32     3,48     3,75     3,69     X     
7Elmeri VaskivuoriElmeri Vaskivuori (-12)VaasVa2.12.122,60 PB
  2,48 PB     2,60 PB     X     2,52     X     2,47     
P13 Kuula/SP
1Elias VesterbackElias Vesterback (-11)IFFyren13.11.118,66PB
  7,89 SB     8,59 PB     8,46     8,66 PB     8,55     8,53     
2Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.126,36PB
  5,74 PB     5,71     5,89 PB     6,36 PB     6,06     6,29     
3Liam MäkinenLiam Mäkinen (-12)GamlakIF4.3.126,14PB
  5,97 PB     5,77     5,66     5,44     5,52     6,14 PB     
4Aaron HolmbackAaron Holmback (-12)VasaIS1.1.126,06PB
  5,39 PB     6,05 PB     5,77     5,87     6,06 PB     P     
5Elmeri VaskivuoriElmeri Vaskivuori (-12)VaasVa2.12.125,03PB
  X     4,46 PB     4,68 PB     4,89 PB     5,03 PB     4,90     
P11 60 m
1. erä
1Ebbot NordströmEbbot Nordström (-13)MalaxIF16.3.13 9,32PB
2Aaro KemppinenAaro Kemppinen (-13)VaasVa21.4.13 9,42PB
3Dominic RotkirchDominic Rotkirch (-14)VasaIS15.9.14 9,47
4Linus StrandvallLinus Strandvall (-14)IKFalken7.11.1410,21PB
5Erik EmausErik Emaus (-14)IFFemman8.7.1410,72PB
6Aleksi ElomaaAleksi Elomaa (-14)VaasVa8.8.1411,86PB
2. erä
1Ossi BackmanOssi Backman (-13)PalosUS19.1.13 9,40
2Jussi-Henrikki EloJussi-Henrikki Elo (-13)VaasTo9.12.13 9,69PB
3Luukas ViitamäkiLuukas Viitamäki (-13)IlmajKi11.9.13 9,78
4Jami SundholmJami Sundholm (-13)VaasVa1.3.1310,02PB
5Voima PulkkisVoima Pulkkis (-14)PalosUS23.1.1410,84PB
3. erä
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.14 9,10PB kk10
2Joona AutioJoona Autio (-13)VähänkVie2.1.13 9,33PB
3Alvin WainioAlvin Wainio (-14)VaasTo21.11.1410,69PB
4Oskar SigfridsOskar Sigfrids (-14)LaihLu8.6.1411,06PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.144,41 
  4,41     4,19     4,04     4,05     
2Aaro KemppinenAaro Kemppinen (-13)VaasVa21.4.134,00 PB
  3,86 PB     3,89 PB     4,00 PB     3,98     
3Joona AutioJoona Autio (-13)VähänkVie2.1.133,86 
  X     3,77     3,86     3,80     
4Dominic RotkirchDominic Rotkirch (-14)VasaIS15.9.143,79 
  3,40     3,71     3,64     3,79     
5Jussi-Henrikki EloJussi-Henrikki Elo (-13)VaasTo9.12.133,73 PB
  3,60 PB     3,50     3,57     3,73 PB     
6Jami SundholmJami Sundholm (-13)VaasVa1.3.133,70 PB
  3,70 PB     3,48     3,25     3,22     
7Ossi BackmanOssi Backman (-13)PalosUS19.1.133,69 
  3,52     3,53     3,69     3,60     
8Luukas ViitamäkiLuukas Viitamäki (-13)IlmajKi11.9.133,66 
  3,66     3,61     3,54     X     
9Ebbot NordströmEbbot Nordström (-13)MalaxIF16.3.133,66 
  X     X     X     3,66     
10Linus StrandvallLinus Strandvall (-14)IKFalken7.11.143,40 PB
  3,36 PB     3,03     3,20     3,40 PB     
11Voima PulkkisVoima Pulkkis (-14)PalosUS23.1.143,09 SB
  3,09 SB     3,02     X     2,93     
12Oskar SigfridsOskar Sigfrids (-14)LaihLu8.6.142,92 PB
  2,92 PB     2,63     2,92 =PB     2,62     
13Alvin WainioAlvin Wainio (-14)VaasTo21.11.142,92 PB
  2,92 PB     X     2,82     X     
14Erik EmausErik Emaus (-14)IFFemman8.7.142,78 PB
  2,77 PB     2,78 PB     2,65     2,76     
15Aleksi ElomaaAleksi Elomaa (-14)VaasVa8.8.141,90 PB
  1,90 PB     1,70     X     1,78     
Melvin HjulforsMelvin Hjulfors (-13)IKFalken7.5.13NM 
  X     P     P     P     
P11 Kuula/SP
1Jimi PitkämäkiJimi Pitkämäki (-14)SeinäjsU9.6.149,06PB kk10(10-v. ka 36.)
  8,39     9,01 kk10 PB     8,10     9,06 kk10 PB     
2Aaro ÄijöAaro Äijö (-13)SeinäjsU9.12.138,68PB
  8,65 PB     8,68 PB     8,26     X     
3Joona AutioJoona Autio (-13)VähänkVie2.1.136,05
  5,22     X     5,92     6,05     
4Aaro KemppinenAaro Kemppinen (-13)VaasVa21.4.135,82PB
  5,63 PB     5,70 PB     5,82 PB     5,71     
5Joona RinneJoona Rinne (-14)VaasVa27.7.145,55PB
  5,33 PB     5,55 PB     5,49     4,97     
6Alvin WainioAlvin Wainio (-14)VaasTo21.11.145,11PB
  5,11 PB     5,08     4,66     4,88     
7Oskar SigfridsOskar Sigfrids (-14)LaihLu8.6.144,96PB
  4,35 PB     4,48 PB     4,66 PB     4,96 PB     
P9 40 m
1. erä
1Edwin BergmanEdwin Bergman (-15)IFVOM20.9.15 7,02
2Elias KivimäkiElias Kivimäki (-15)VaasVa29.12.15 7,53PB
3Eino KolppanenEino Kolppanen (-15)KälvTa26.6.15 7,80PB
4Onni TienhaaraOnni Tienhaara (-16)VaasVa17.5.16 7,97PB
5Mio HäggblomMio Häggblom (-16)IFDrott17.3.16 8,14PB
2. erä
1Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.16 7,66
2Mirko VettenrantaMirko Vettenranta (-16)VaasVa3.3.16 7,79PB
3Konsta PalolaKonsta Palola (-16)VaasVa12.9.16 7,98PB
4Nooa KleimolaNooa Kleimola (-15)VaasVa6.6.15 8,57PB
3. erä
1Edward StubbEdward Stubb (-16)VasaIS16.7.16 7,56
2Casper SillanpääCasper Sillanpää (-16)VaasVa31.5.16 8,21PB
3Leo SaarinenLeo Saarinen (-16)VaasVa1.3.16 8,49PB
4Evyatar HongEvyatar Hong (-16)VaasVa20.5.16 8,78PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.163,04 PB
  2,95 SB     2,96 SB     3,04 PB     2,79     
2Edwin BergmanEdwin Bergman (-15)IFVOM20.9.153,01 PB
  2,85 PB     2,88 PB     2,94 PB     3,01 PB     
3Milton HjulforsMilton Hjulfors (-15)IKFalken22.4.153,00 PB
  2,81 PB     2,90 PB     3,00 PB     2,77     
4Edward StubbEdward Stubb (-16)VasaIS16.7.162,97 
  2,76     2,97     2,80     2,96     
5Ivar StubbIvar Stubb (-18)VasaIS19.4.182,72 PB
  2,72 PB     2,63     2,58     2,72 =PB     
6Onni TienhaaraOnni Tienhaara (-16)VaasVa17.5.162,65 PB
  2,65 PB     2,31     2,42     2,39     
7Mirko VettenrantaMirko Vettenranta (-16)VaasVa3.3.162,44 PB
  2,44 PB     2,33     2,24     2,41     
8Konsta PalolaKonsta Palola (-16)VaasVa12.9.162,44 PB
  2,44 PB     2,36     2,39     2,24     
9Casper SillanpääCasper Sillanpää (-16)VaasVa31.5.162,43 PB
  2,22 PB     2,43 PB     2,33     2,30     
10Didrik RotkirchDidrik Rotkirch (-17)VasaIS21.10.172,32 PB
  2,30 PB     1,76     2,12     2,32 PB     
11Nooa KleimolaNooa Kleimola (-15)VaasVa6.6.152,26 PB
  2,26 PB     X     2,12     2,01     
12Mio HäggblomMio Häggblom (-16)IFDrott17.3.162,18 PB
  2,18 PB     2,03     1,98     1,78     
13Evyatar HongEvyatar Hong (-16)VaasVa20.5.162,11 PB
  2,02 PB     2,11 PB     2,09     2,10     
P9 Kuula/SP
1Jooa PitkämäkiJooa Pitkämäki (-16)SeinäjsU26.7.165,39SB
  4,90 SB     X     4,99 SB     5,39 SB     
2Casper SillanpääCasper Sillanpää (-16)VaasVa31.5.164,15PB
  X     3,97 PB     4,15 PB     4,07     
3Edward StubbEdward Stubb (-16)VasaIS16.7.163,99
  3,99     3,99     3,88     3,83     
4Onni TienhaaraOnni Tienhaara (-16)VaasVa17.5.163,98PB
  3,11 PB     3,67 PB     3,98 PB     3,71     
5Leo SaarinenLeo Saarinen (-16)VaasVa1.3.163,39PB
  3,29 PB     3,39 PB     3,19     3,30     
6Nooa KleimolaNooa Kleimola (-15)VaasVa6.6.153,34PB
  3,10 PB     3,34 PB     2,59     2,28     
Naiset
N 60 m
1. juoksu
1Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.01 7,54PB (ka 61.)
2Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.07 7,77SB kk17
3Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.04 7,81SB
4Linnea HirveläLinnea Hirvelä (-07)LapVi25.6.07 7,92SB
5Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.03 8,22SB
6Henna HyvönenHenna Hyvönen (-04)KajKi17.10.04 8,89SB
2. juoksu
1Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.07 7,73SB kk17
2Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.04 7,74SB
3Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.03 8,35
4Henna HyvönenHenna Hyvönen (-04)KajKi17.10.04 8,94
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Tessa HerronenTessa Herronen (-08)KälvTa17.11.082.21,68PB
2Berta LopezBerta Lopez (-02)VasaIS/ESP9.1.022.23,00 uk
3Ella MettäläElla Mettälä (-10)KauhajKa1.6.102.24,60PB
4Aino VuolleAino Vuolle (-08)KälvTa24.7.082.25,76PB
5Ella HuuskonenElla Huuskonen (-06)SeinäjsU12.10.062.28,70PB
6Siiri Latva-HirveläSiiri Latva-Hirvelä (-10)KurikRy9.5.102.30,00PB
7Milla UtriainenMilla Utriainen (-05)IFDrott11.2.052.30,72PB
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Jenni JudinJenni Judin (-88)KälvTa14.2.8810.49,91PB
2Ella HulkkiElla Hulkki (-04)VasaIS17.2.0411.08,33PB
N Seiväs/PV
1Tuuli KujalaTuuli Kujala (-00)SeinäjsU23.1.003,60
 3,50/XO    3,60/O    3,70/XXX     
N Pituus/LJ
1Paula VihtalahtiPaula Vihtalahti (-96)NoormNo1.5.965,49 
  5,41     5,49     X     X     X     X     
2Susanna KiviojaSusanna Kivioja (-06)IlmajKi23.2.065,29 PB
  4,95 PB     X     4,77     X     5,14 PB     5,29 PB     
3Elin JakobssonElin Jakobsson (-05)IFDrott20.10.055,28 PB
  5,13 PB     5,28 PB     3,99     X     X     X     
4Sari RantojaSari Rantoja (-05)AlavU9.8.055,27 SB
  5,24 SB     X     X     X     5,08     5,27 SB     
5Ella KärkiElla Kärki (-04)VaasVa4.2.045,21 PB
  4,95 SB     4,96 SB     5,21 PB     P     P     P     
6Hanna LindbergHanna Lindberg (-05)IFFemman29.1.054,93 SB
  4,93 SB     X     X     X     4,42     4,72     
7Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.044,79 SB
  X     4,57 SB     4,69 SB     4,78 SB     4,79 SB     X     
8Ella NissinahoElla Nissinaho (-05)LimNM16.7.054,75 SB
  X     4,75 SB     X     X     X     X     
N Kolmiloikka/TJ
1Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.0113,09 SB
  13,09 SB     13,03     13,03     12,91     12,96     X     
2Wilhelmiina HarjuWilhelmiina Harju (-02)JyväskKU26.7.0211,94 SB
  X     11,58 SB     X     X     11,67 SB     11,94 SB     
3Janita LeppärantaJanita Leppäranta (-00)KristU26.2.0011,93 SB
  X     X     11,76 SB     11,64     11,93 SB     11,84     
4Laura RautiainenLaura Rautiainen (-98)TampPy14.6.9811,72 SB
  X     11,59 SB     11,72 SB     11,48     10,23     X     
5Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.0611,40 SB kk19
  11,40 kk19 SB     10,93     10,15     X     X     11,20     
6Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.0311,25 SB
  X     10,81 SB     X     X     11,25 SB     X     
7Ella KärkiElla Kärki (-04)VaasVa4.2.0410,96 SB
  X     10,96 SB     10,90     X     X     X     
8Wera HuddWera Hudd (-99)VaasTo28.11.9910,52 SB
  X     10,52 SB     X     X     X     X     
9Anna YrjänäAnna Yrjänä (-05)LohtVei21.4.0510,25 SB
  9,99 SB     9,72     10,25 SB     
10Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.0410,18 SB
  9,97 SB     10,18 SB     9,90     
11Essi KytöharjuEssi Kytöharju (-07)KauhajKa24.2.079,55 PB
  9,55 PB     X     X     
12Maja SunabackaMaja Sunabacka (-09)IFDrott23.11.099,35 PB
  8,76 PB     9,35 PB     9,20     
N Kuula/SP
1Linn SundLinn Sund (-01)VasaIS15.10.0113,55
  13,12     X     13,09     13,41     13,55     13,02     
2Julia AnnilaJulia Annila (-99)LaihLu7.5.999,19PB
  9,19 PB     X     8,95     9,00     8,93     9,18     
3Leila HellströmLeila Hellström (-63)IFKraft18.4.637,97
  7,65     7,96     7,83     7,90     7,97     7,94     
N19 60 m
1Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.06 7,79SB
2Noora HarjuNoora Harju (-05)SeinäjsU26.2.05 7,86PB
3Essi KoivistoEssi Koivisto (-06)VetU26.1.06 8,12
4Elin JakobssonElin Jakobsson (-05)IFDrott20.10.05 8,21PB
5Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.05 8,24PB
6Viivi LoukoViivi Louko (-05)LapVi20.9.05 8,29
Alkuerät
1. erä
1Elin JakobssonElin Jakobsson (-05)IFDrott20.10.05 8,27PB
2Milja-Maria LahtiMilja-Maria Lahti (-06)AlajA26.9.06 8,31SB
3Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.05 8,37SB
4Alisa KoivukangasAlisa Koivukangas (-05)LappVei9.8.05 8,71SB
5Malin CederholmMalin Cederholm (-06)IFNykn6.3.06 9,04PB
2. erä
1Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.06 7,92SB
2Noora HarjuNoora Harju (-05)SeinäjsU26.2.05 7,95PB
3Essi KoivistoEssi Koivisto (-06)VetU26.1.06 8,13
4Viivi LoukoViivi Louko (-05)LapVi20.9.05 8,24SB
5Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.05 8,25=PB
N19 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.0527,06PB
2Lina LithénLina Lithén (-05)VasaIS12.9.0527,20PB
3Anna LukkarilaAnna Lukkarila (-06)KannU 21.7.0628,84PB
2. erä
1Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.0526,10PB
2Vanessa StoreVanessa Store (-07)KälvTa21.9.0727,09SB
3Alisa KoivukangasAlisa Koivukangas (-05)LappVei9.8.0529,54SB
3. erä
1Noora HarjuNoora Harju (-05)SeinäjsU26.2.0525,47PB
2Essi KoivistoEssi Koivisto (-06)VetU26.1.0626,58PB
3Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.0626,77PB
4Milja-Maria LahtiMilja-Maria Lahti (-06)AlajA26.9.0628,13PB
N19 Seiväs/PV
1Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.063,90=PB kk19
 3,40/O    3,50/O    3,60/O    3,70/O    3,80/O    3,90/O kk19 =PB    4,00/XXX     
2Edith RikalaEdith Rikala (-06)VasaIS23.7.063,40PB (ka 99.) (22-v. ka 96.) (19-v. ka 86.)
 2,80/O    2,90/-    3,00/O    3,10/O    3,20/O    3,30/O    3,40/O PB    3,50/XXX     
3Aamu UusitaloAamu Uusitalo (-06)HimU 31.5.063,30
 3,20/XO    3,30/O    3,40/XXX     
4Klaara KivistöKlaara Kivistö (-08)KalajJu10.5.083,30PB (17-v. ka 81.) (16-v. ka 53.)
 2,90/XXO    3,00/O    3,10/XO    3,20/XO    3,30/XXO PB    3,40/XXX     
N19 Pituus/LJ
1Malin CederholmMalin Cederholm (-06)IFNykn6.3.064,73 SB
  X     4,72 SB     X     4,73 SB     4,64     X     
N19 Kuula/SP
1Madelen PenttinenMadelen Penttinen (-06)IFVOM2.1.069,72
  8,55     9,68     9,72     X     X     X     
2Emilia ÖsterbergEmilia Österberg (-06)IFVOM15.2.069,09
  X     X     8,92     9,09     X     X     
N17 60 m
1Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.09 8,11PB
2Aava RaudaskoskiAava Raudaskoski (-07)KokkTU12.2.07 8,25
3Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.07 8,27PB
4Alva SvanbäckAlva Svanbäck (-08)IFVOM5.2.08 8,39PB
5Mimmi RaninenMimmi Raninen (-08)SeinäjsU30.4.08 8,49
6Natalie AinasojaNatalie Ainasoja (-07)IKFalken19.8.07 8,59
Alkuerät
1. erä
1Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.07 8,40PB
2Alva SvanbäckAlva Svanbäck (-08)IFVOM5.2.08 8,43PB
3Mimmi RaninenMimmi Raninen (-08)SeinäjsU30.4.08 8,47PB
4Meyah ThylinMeyah Thylin (-07)LarsmoIF 22.6.07 8,91PB
5Linnéa StrandvallLinnéa Strandvall (-08)IKFalken14.5.08 9,00PB
6Iris ErnitsIris Ernits (-07)VaasVa23.2.07 9,13PB
2. erä
1Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.09 8,16
2Aava RaudaskoskiAava Raudaskoski (-07)KokkTU12.2.07 8,28
3Natalie AinasojaNatalie Ainasoja (-07)IKFalken19.8.07 8,65
4Sara VuorelaSara Vuorela (-07)AlajA 17.6.07 8,68
N17 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.1026,75PB (14-v. ka 21.)
2Alva SvanbäckAlva Svanbäck (-08)IFVOM5.2.0828,55PB
3Linnea StåhlLinnea Ståhl (-08)VasaIS7.5.0829,71SB
2. erä
1Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.0727,63PB
2Anna-Julia HaapamattiAnna-Julia Haapamatti (-09)SeinäjsU20.7.0928,16PB
3Sara VuorelaSara Vuorela (-07)AlajA 17.6.0728,54PB
3. erä
1Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.0927,38PB
2Lotta LithenLotta Lithen (-08)VasaIS20.7.0827,64PB
3Venla LehtoVenla Lehto (-09)IFDrott21.1.0928,39SB
4Mirva NäykkiMirva Näykki (-07)LapVi7.1.0730,88PB
4. erä
1Amelie KoivuluomaAmelie Koivuluoma (-07)SeinäjsU21.6.0725,40SB kk17
2Ines PiispanenInes Piispanen (-09)GamlakIF9.5.0926,34PB kk15(15-v. ka 27.)
N17 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Saima Mäki-LatvalaSaima Mäki-Latvala (-07)IlmajKi19.2.0711.02,87PB
N17 Korkeus/HJ
1Matilda ForsMatilda Fors (-08)IFDrott1.5.081,50=PB
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/XO =PB    1,55/XXX     
N17 Pituus/LJ
1Natalie AinasojaNatalie Ainasoja (-07)IKFalken19.8.074,90 PB
  4,90 PB     4,71     X     4,72     4,65     4,89     
2Annie LundénAnnie Lundén (-07)IFDrott6.6.074,82 PB
  4,57 SB     4,68 SB     4,58     4,79 PB     4,82 PB     4,75     
3Iris ErnitsIris Ernits (-07)VaasVa23.2.074,11 SB
  X     X     4,11 SB     3,88     3,98     4,11 =SB     
4Meyah ThylinMeyah Thylin (-07)LarsmoIF 22.6.074,06 PB
  4,02 PB     3,75     3,87     3,85     3,87     4,06 PB     
Linnéa StrandvallLinnéa Strandvall (-08)IKFalken14.5.08NM 
  X     X     X     X     X     X     
N17 Kuula/SP
1Tilda ÅbergTilda Åberg (-08)VasaIS1.8.0811,90SB
  11,25 SB     10,51     11,90 SB     10,86     11,13     10,89     
2Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0711,29
  10,96     X     11,29     11,19     X     X     
3Katariina LeppäahoKatariina Leppäaho (-07)AlajA4.7.0711,26PB
  10,73 PB     10,85 PB     11,26 PB     10,55     9,80     9,99     
4Sara VuorelaSara Vuorela (-07)AlajA 17.6.0711,03PB
  X     10,80 SB     11,03 PB     X     X     10,49     
T15 60 m
1Ines PiispanenInes Piispanen (-09)GamlakIF9.5.09 8,05PB
2Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.10 8,19
3Izabelle ViitasaloIzabelle Viitasalo (-09)IFÅsarna 4.11.09 8,31PB
4Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.10 8,49SB
5Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.10 8,52
6Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.10 8,67
Alkuerät
1. erä
1Ida ÖrnIda Örn (-10)VasaIS6.4.10 9,02PB
2Minea HjulforsMinea Hjulfors (-10)IKFalken18.11.10 9,21PB
3Emma LehtinenEmma Lehtinen (-10)SeinäjsU21.3.10 9,22PB
4Fanny LångsFanny Långs (-09)IFVOM11.11.09 9,52PB
5Sara UittoSara Uitto (-10)KauhWi21.12.1010,15PB
2. erä
1Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.09 8,79PB
2Kerttu JoroKerttu Joro (-09)PyhäjPo2.4.09 8,81
3Ella RisbergElla Risberg (-10)IFKraft6.2.10 9,00PB
4Selma SyriSelma Syri (-09)SeinäjsU31.12.09 9,06
3. erä
1Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.10 8,46PB
2Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.10 8,53PB
3Anna-Julia HaapamattiAnna-Julia Haapamatti (-09)SeinäjsU20.7.09 8,58PB
4Silja PulkkinenSilja Pulkkinen (-10)IFÅsarna 7.5.10 8,61PB
5Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.09 8,90
4. erä
1Ines PiispanenInes Piispanen (-09)GamlakIF9.5.09 8,15
2Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.10 8,17
3Izabelle ViitasaloIzabelle Viitasalo (-09)IFÅsarna 4.11.09 8,42
4Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.10 8,47PB
5Iida-Maria TaittonenIida-Maria Taittonen (-10)LaihLu10.7.10 8,75SB
T15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Elma RantalaElma Rantala (-10)VasaIS20.8.102.39,80PB
2Silja PulkkinenSilja Pulkkinen (-10)IFÅsarna 7.5.102.40,44PB
3Minea HjulforsMinea Hjulfors (-10)IKFalken18.11.102.44,13PB
4Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.102.44,51PB
5Janna TalvitieJanna Talvitie (-10)AlahKi14.4.102.47,10PB
6Elin LillhongaElin Lillhonga (-09)GamlakIF 22.1.092.49,60PB
7Fanny LångsFanny Långs (-09)IFVOM11.11.093.04,97PB
T15 Korkeus/HJ
1Matilda AinasojaMatilda Ainasoja (-09)IKFalken 16.6.091,52SB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,43/-    1,46/O    1,49/O    1,52/O SB    1,55/XX     
2Nea HokkanenNea Hokkanen (-10)VasaIS27.3.101,30PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XXO PB    1,35/XXX     
3Sara UittoSara Uitto (-10)KauhWi21.12.101,25PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
4Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.101,20SB
 1,15/O    1,20/O SB    1,25/XXX     
T15 Seiväs/PV
1Ellen AndtfolkEllen Andtfolk (-09)VasaIS4.4.093,05PB (15-v. ka 72.)
 2,10/-    2,20/-    2,30/-    2,40/-    2,50/O    2,60/-    2,70/O    2,80/O    2,90/O    3,00/O    3,05/XXO PB    3,10/XXX     
2Juulia SaariJuulia Saari (-09)IlmajKi11.7.092,30PB
 2,10/XO    2,20/O    2,30/O PB    2,40/XXX     
T15 Pituus/LJ
1Frida HäggblomFrida Häggblom (-10)VasaIS6.9.105,07 PB
  4,70     4,92     5,04 PB     4,91     5,07 PB     5,06     
2Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.104,87 PB
  4,66     X     4,66     4,85 PB     4,87 PB     4,72     
3Matilda AinasojaMatilda Ainasoja (-09)IKFalken 16.6.094,80 PB
  4,64     4,80 PB     4,71     4,67     4,66     4,57     
4Ines PiispanenInes Piispanen (-09)GamlakIF9.5.094,64 SB
  4,46 SB     4,64 SB     4,53     4,57     4,52     4,50     
5Kerttu JoroKerttu Joro (-09)PyhäjPo2.4.094,56 PB
  4,56 PB     X     4,29     4,20     4,35     4,44     
6Iida-Maria TaittonenIida-Maria Taittonen (-10)LaihLu10.7.104,54 PB
  4,42 SB     4,49 PB     4,54 PB     4,41     X     4,41     
7Alina SandvikAlina Sandvik (-10)IKFalken28.10.104,53 PB
  4,31 PB     4,45 PB     4,33     4,24     4,53 PB     3,12     
8Amanda VesterbackAmanda Vesterback (-09)IFFyren3.2.094,52 PB
  4,52 PB     4,42     X     4,48     X     X     
9Maja SunabackaMaja Sunabacka (-09)IFDrott23.11.094,33 PB
  4,19 PB     X     4,33 PB     
10Jadessa SyrjäläJadessa Syrjälä (-09)ÄhtU29.5.094,31 
  X     X     4,31     
11Ella RisbergElla Risberg (-10)IFKraft6.2.104,19 PB
  3,99     3,92     4,19 PB     
12Selma SyriSelma Syri (-09)SeinäjsU31.12.094,07 PB
  4,07 PB     3,79     3,97     
13Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.103,96 PB
  3,96 PB     X     3,34     
Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.09NM 
  X     X     X     
T15 Kuula/SP
1Amanda VesterbackAmanda Vesterback (-09)IFFyren3.2.0912,07PB
  X     11,82 SB     12,07 PB     11,94     11,75     10,98     
2Jennifer HolmbäckJennifer Holmbäck (-09)IFÅsarna30.11.0910,99PB
  10,79 PB     10,99 PB     10,47     9,61     10,07     10,81     
3Julia BäckJulia Bäck (-09)IFNykn 13.4.099,96PB
  9,39 PB     9,96 PB     9,77     9,82     9,59     X     
4Julia LindellJulia Lindell (-09)IFÅsarna23.1.099,56PB
  9,11 PB     8,95     8,77     9,56 PB     X     7,89     
5Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.096,91
  6,84     6,84     6,55     6,91     6,72     6,60     
6Nea HokkanenNea Hokkanen (-10)VasaIS27.3.106,68PB
  5,78 PB     5,89 PB     6,68 PB     X     6,38     6,09     
7Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.106,65
  6,65     6,22     6,28     5,89     5,98     6,32     
T13 60 m
1. erä
1Viola HautalaViola Hautala (-11)AlahKi17.9.11 9,46PB
2Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.12 9,56PB
3Tiia HyrskyTiia Hyrsky (-11)KauhWi22.11.1110,05SB
4Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.1210,69PB
2. erä
1Linn LatvalaLinn Latvala (-11)VasaIS22.5.11 9,24
2Elsa BurmanElsa Burman (-11)IFFemman2.4.11 9,94PB
3Venla KoittoVenla Koitto (-11)VaasVa31.8.1110,14PB
3. erä
1Vilma KänsäkangasVilma Känsäkangas (-12)GamlakIF11.2.12 8,81PB
2Elea KorvaElea Korva (-11)IFDrott31.12.11 9,10PB
3Meimi SyriMeimi Syri (-12)SeinäjsU20.9.12 9,15=PB
4Sofia YlipelkonenSofia Ylipelkonen (-11)KauhWi19.1.11 9,49
5Veera LemponenVeera Lemponen (-12)VähänkVie28.4.12 9,68
T13 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Netta KallioNetta Kallio (-12)KauhajKa11.2.122.38,71PB
2Minttu PatanaMinttu Patana (-13)SeinäjsU29.11.132.42,29PB
3Josefine NymanJosefine Nyman (-12)IFKraft3.5.122.45,08PB
4Matilda PalomäkiMatilda Palomäki (-12)VähänkVie1.3.122.53,96PB
5Janna LemponenJanna Lemponen (-11)LapVi7.1.112.57,40PB
6Viola HautalaViola Hautala (-11)AlahKi17.9.112.58,29PB
7Signe TräskelinSigne Träskelin (-14)MalaxIF2.2.142.59,37PB
8Hilma KolppanenHilma Kolppanen (-13)KälvTa18.5.132.59,59PB
9Ida SigfridsIda Sigfrids (-12)LaihLu11.6.123.00,13PB
10Noora TainiNoora Taini (-12)LapVi28.7.123.06,74PB
11Elsa BurmanElsa Burman (-11)IFFemman2.4.113.08,76PB
T13 Korkeus/HJ
1Sofia YlipelkonenSofia Ylipelkonen (-11)KauhWi19.1.111,46PB
 1,28/O    1,31/O    1,34/O    1,37/O    1,41/O    1,43/O    1,46/XO PB    1,49/XXX     
2Inez HäggblomInez Häggblom (-12)VasaIS26.6.121,31PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,31/XO PB    1,34/XX-     
3Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.121,31PB
 1,10/O    1,15/XO    1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,31/XXO PB    1,34/XXX     
4Melina EdsvikMelina Edsvik (-11)IFFemman18.12.111,28PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,28/XO PB    1,31/XXX     
5Celine åKermanCeline åKerman (-12)IFNykn28.3.121,25PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/O PB    1,28/XXX     
6Noora TainiNoora Taini (-12)LapVi28.7.121,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
7Matilda PalomäkiMatilda Palomäki (-12)VähänkVie1.3.121,20PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
7Alva StråkaAlva Stråka (-12)IFNykn29.5.121,20PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
7Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.121,20PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
10Gabriella TuufGabriella Tuuf (-14)MalaxIF22.8.141,10PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/---     
T13 Seiväs/PV
1Signe TräskelinSigne Träskelin (-14)MalaxIF2.2.141,70PB (10-v. ka 23.)
 1,10/-    1,20/-    1,30/O    1,40/O    1,50/O    1,60/XXO    1,70/O PB    1,80/XXX     
2Celine åKermanCeline åKerman (-12)IFNykn28.3.121,70PB
 1,10/-    1,20/-    1,30/O    1,40/O    1,50/O    1,60/O    1,70/XO PB    1,80/XXX     
3Janna LemponenJanna Lemponen (-11)LapVi7.1.111,30PB
 1,10/O    1,20/O    1,30/O PB    1,40/XXX     
T13 Pituus/LJ
1Sofia YlipelkonenSofia Ylipelkonen (-11)KauhWi19.1.114,08 
  P     P     4,01     4,08     3,82     3,91     
2Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.124,06 PB
  3,73     X     3,97     X     3,59     4,06 PB     
3Wilma WahlroosWilma Wahlroos (-11)IFKraft29.1.113,71 PB
  3,71 PB     3,42     X     3,64     3,60     3,70     
4Alva StråkaAlva Stråka (-12)IFNykn29.5.123,60 
  3,28     3,26     3,39     3,41     3,00     3,60     
5Inez HäggblomInez Häggblom (-12)VasaIS26.6.123,59 PB
  P     3,11 PB     3,55 PB     3,56 PB     3,49     3,59 PB     
6Veera LemponenVeera Lemponen (-12)VähänkVie28.4.123,45 
  3,23     X     3,10     3,45     3,23     3,34     
7Jenna SödermanJenna Söderman (-12)IFFemman16.11.123,43 PB
  3,37 PB     3,41 PB     3,39     3,27     3,43 PB     X     
8Elea KorvaElea Korva (-11)IFDrott31.12.112,83 
  2,83     X     X     X     X     X     
9Matilda PalomäkiMatilda Palomäki (-12)VähänkVie1.3.122,55 PB
  2,55 PB     2,51     2,41     
Venla KoittoVenla Koitto (-11)VaasVa31.8.11NM 
  X     X     X     
T13 Kuula/SP
1Wilma WahlroosWilma Wahlroos (-11)IFKraft29.1.119,55PB
  8,88     9,02     8,82     9,26 PB     8,54     9,55 PB     
2Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.129,23PB
  8,90     8,41     9,06     8,82     9,08     9,23 PB     
3Alva StråkaAlva Stråka (-12)IFNykn29.5.127,46PB
  6,38     6,75     6,93     7,34 PB     6,92     7,46 PB     
4Henni TuomistoHenni Tuomisto (-12)IlmajKi1.12.127,16PB
  6,77     7,16 PB     6,75     6,63     7,11     X     
5Tiia HyrskyTiia Hyrsky (-11)KauhWi22.11.116,67PB
  6,37 SB     6,41 SB     6,36     6,38     6,67 PB     5,80     
6Emma PaananenEmma Paananen (-11)NurmijYU18.3.116,67SB
  6,25 SB     6,14     6,03     6,67 SB     6,13     6,40     
7Maja NymanMaja Nyman (-12)IFÅsarna23.12.126,64PB
  5,83     6,34     6,64 PB     6,08     6,49     6,30     
8Elea KorvaElea Korva (-11)IFDrott31.12.116,55
  6,55     6,32     6,38     6,36     6,54     6,07     
T11 60 m
1. erä
1Gabriella TuufGabriella Tuuf (-14)MalaxIF22.8.1410,49PB
2Hilja TakaluomaHilja Takaluoma (-13)LapVi13.2.1310,50PB
3Hilda OikkonenHilda Oikkonen (-14)VasaIS19.9.1410,69=PB
4Saga KarlstedtSaga Karlstedt (-14)IFKraft18.10.1411,65PB
2. erä
1Aada NordlindAada Nordlind (-13)VasaIS27.8.13 9,72PB
2Lykke EkmanLykke Ekman (-13)MalaxIF5.4.1310,08PB
3Cornelia TuufCornelia Tuuf (-14)MalaxIF22.8.1410,29PB
4Signe TräskelinSigne Träskelin (-14)MalaxIF2.2.1410,54PB
5Agnes KarlstedtAgnes Karlstedt (-14)IFKraft18.10.1411,18PB
3. erä
1Senni PaavolaSenni Paavola (-14)KauhajKa2.7.1410,05PB
2Amanda SarénAmanda Sarén (-14)VasaIS27.11.1410,26PB
3Viivi LuomaViivi Luoma (-14)KauhWi24.4.1410,29PB
4Hilma KolppanenHilma Kolppanen (-13)KälvTa18.5.1310,35PB
5Minea WahlroosMinea Wahlroos (-14)IFKraft18.5.1412,72PB
4. erä
1Cecilia LyyskiCecilia Lyyski (-14)LaihLu9.4.1410,03PB
2Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.1410,40
3Zoe SundZoe Sund (-14)IFKraft23.9.1411,12PB
4Sanni AlakarhuSanni Alakarhu (-14)LapVi26.10.1411,27
5Minea SunabackaMinea Sunabacka (-14)IFDrott11.2.1411,35PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Aino LahdensuoAino Lahdensuo (-13)LapVi9.5.133,64 PB
  3,64 PB     3,64 =PB     3,48     3,44     
2Cecilia LyyskiCecilia Lyyski (-14)LaihLu9.4.143,64 PB
  3,48 PB     3,58 PB     3,26     3,64 PB     
3Aada NordlindAada Nordlind (-13)VasaIS27.8.133,59 
  3,59     3,39     3,40     3,58     
4Nellie BackaNellie Backa (-14)MalaxIF20.12.143,58 PB
  3,58 PB     3,31     3,25     3,45     
5Senni PaavolaSenni Paavola (-14)KauhajKa2.7.143,54 PB
  3,41 PB     3,48 PB     3,47     3,54 PB     
6Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.143,53 PB
  3,32     3,26     3,53 PB     X     
7Lykke EkmanLykke Ekman (-13)MalaxIF5.4.133,52 PB
  3,44 PB     3,50 PB     3,34     3,52 PB     
8Cornelia TuufCornelia Tuuf (-14)MalaxIF22.8.143,39 PB
  X     3,26 PB     3,39 PB     X     
9Hilma KolppanenHilma Kolppanen (-13)KälvTa18.5.133,32 PB
  3,32 PB     3,19     3,19     3,00     
10Signe TräskelinSigne Träskelin (-14)MalaxIF2.2.143,20 PB
  3,09 PB     2,98     3,20 PB     3,15     
11Hilda OikkonenHilda Oikkonen (-14)VasaIS19.9.143,13 SB
  3,13 SB     2,93     3,06     X     
12Vilma LahtiVilma Lahti (-13)VaasTo4.6.133,09 PB
  2,82 PB     3,09 PB     2,96     3,00     
13Amanda SarénAmanda Sarén (-14)VasaIS27.11.143,06 PB
  3,03 PB     3,05 PB     2,94     3,06 PB     
14Minea SunabackaMinea Sunabacka (-14)IFDrott11.2.142,94 PB
  2,78 SB     X     2,94 PB     2,94 =PB     
15Linnéa HagmanLinnéa Hagman (-13)VasaIS20.6.132,89 SB
  2,85 SB     2,87 SB     2,87 =SB     2,89 SB     
16Zoe SundZoe Sund (-14)IFKraft23.9.142,88 PB
  2,88 PB     2,37     2,50     2,83     
17Agnes KarlstedtAgnes Karlstedt (-14)IFKraft18.10.142,82 PB
  2,21 PB     2,64 PB     2,73 PB     2,82 PB     
18Sanni AlakarhuSanni Alakarhu (-14)LapVi26.10.142,82 PB
  2,82 PB     2,43     2,62     2,65     
19Linn TölixLinn Tölix (-14)IFFemman10.3.142,59 PB
  2,41 PB     2,42 PB     2,59 PB     2,54     
20Saga KarlstedtSaga Karlstedt (-14)IFKraft18.10.142,52 PB
  2,44 PB     2,27     2,12     2,52 PB     
T11 Kuula/SP
1Hilja TakaluomaHilja Takaluoma (-13)LapVi13.2.137,36PB
  6,90 PB     7,36 PB     6,97     X     
2Linnéa HagmanLinnéa Hagman (-13)VasaIS20.6.136,15PB
  5,72 PB     6,01 PB     6,00     6,15 PB     
3Minea TimoMinea Timo (-14)SeinäjsU28.2.146,03PB
  5,73     6,03 PB     5,17     5,24     
4Viivi LuomaViivi Luoma (-14)KauhWi24.4.145,87PB
  5,65 =PB     5,87 PB     5,27     5,63     
5Nellie BackaNellie Backa (-14)MalaxIF20.12.145,71PB
  5,45 PB     5,69 PB     4,71     5,71 PB     
6Linn TölixLinn Tölix (-14)IFFemman10.3.145,41PB
  5,33 PB     5,41 PB     5,41 =PB     4,48     
7Zoe SundZoe Sund (-14)IFKraft23.9.144,84PB
  4,54 PB     4,23     4,84 PB     4,56     
8Sanni AlakarhuSanni Alakarhu (-14)LapVi26.10.144,52PB
  4,52 PB     4,41     X     4,08     
9Amanda SarénAmanda Sarén (-14)VasaIS27.11.144,48PB
  4,48 PB     3,95     4,18     4,08     
10Agnes KarlstedtAgnes Karlstedt (-14)IFKraft18.10.144,04PB
  3,95 PB     4,00 PB     4,04 PB     2,90     
11Minea WahlroosMinea Wahlroos (-14)IFKraft18.5.143,96PB
  3,96 PB     3,75     3,87     3,63     
12Saga KarlstedtSaga Karlstedt (-14)IFKraft18.10.143,50PB
  3,17 PB     3,50 PB     3,34     3,47     
T9 40 m
1. erä
1Sofia AroSofia Aro (-15)IlmajKi31.5.15 7,43PB
2Venla KoivistoVenla Koivisto (-15)SeinäjsU14.6.15 7,61
3Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.15 7,62PB
4Emelie WesterlundEmelie Westerlund (-16)IFFemman18.9.16 7,95PB
5Sigrid EkholmSigrid Ekholm VasaIS 8,39PB
6Lyyli TakaluomaLyyli Takaluoma (-16)LapVi27.1.16 8,55PB
2. erä
1Kerttu LahdensuoKerttu Lahdensuo (-15)LapVi4.1.15 7,03PB
2Elli PitkänenElli Pitkänen (-16)LapVi6.2.16 7,33PB
3Clara StegarClara Stegar (-15)VasaIS13.7.15 7,86
4Ilona KelloniemiIlona Kelloniemi (-15)VähänkVie18.7.15 8,18
5Ellen HagmanEllen Hagman (-16)VasaIS18.3.16 8,70PB
6Amanda SmedsAmanda Smeds (-16)VaasVa26.10.16 9,43PB
3. erä
1Elvi VehkaojaElvi Vehkaoja (-16)YlistKV30.5.16 7,61
2Selma EkSelma Ek (-16)VasaIS25.2.16 7,82
3Enni HöglundEnni Höglund (-15)IFVOM5.7.15 8,05PB
4Zeana SundZeana Sund (-16)IFKraft7.10.16 8,27PB
5Kerttu RantaKerttu Ranta (-15)VähänkVie13.12.15 8,40PB
6Zeona SundZeona Sund (-16)IFKraft7.10.16 8,57PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Kerttu LahdensuoKerttu Lahdensuo (-15)LapVi4.1.153,52 PB
  3,44 PB     3,37     3,32     3,52 PB     
2Elli PitkänenElli Pitkänen (-16)LapVi6.2.163,12 PB
  2,91 PB     2,88     3,12 PB     2,95     
3Sofia AroSofia Aro (-15)IlmajKi31.5.152,82 PB
  2,72 PB     2,81 PB     2,79     2,82 PB     
4Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.152,82 
  2,72     2,82     2,61     2,78     
5Selma EkSelma Ek (-16)VasaIS25.2.162,75 PB
  2,64 PB     2,75 PB     2,66     2,74     
6Venla KoivistoVenla Koivisto (-15)SeinäjsU14.6.152,70 PB
  2,59 PB     2,38     2,70 PB     2,56     
7Enni HöglundEnni Höglund (-15)IFVOM5.7.152,66 PB
  2,49 PB     2,33     2,48     2,66 PB     
8Ilona KelloniemiIlona Kelloniemi (-15)VähänkVie18.7.152,63 PB
  2,49 PB     2,47     2,53 PB     2,63 PB     
9Elvi VehkaojaElvi Vehkaoja (-16)YlistKV30.5.162,58 PB
  2,58 PB     X     X     2,52     
10Magdalena TuufMagdalena Tuuf (-17)MalaxIF21.4.172,51 PB
  2,51 PB     2,32     2,28     2,20     
11Emelie WesterlundEmelie Westerlund (-16)IFFemman18.9.162,50 PB
  2,18 PB     2,21 PB     2,37 PB     2,50 PB     
12Clara StegarClara Stegar (-15)VasaIS13.7.152,50 PB
  2,28 PB     2,50 PB     1,79     1,80     
13Sigrid EkholmSigrid Ekholm VasaIS2,34 PB
  2,28 PB     2,34 PB     2,34 =PB     2,14     
14Eevi TeräväinenEevi Teräväinen (-15)VaasVa4.1.152,27 PB
  2,19 PB     2,25 PB     2,27 PB     2,25     
15Kerttu RantaKerttu Ranta (-15)VähänkVie13.12.152,14 PB
  2,03 PB     1,99     1,56     2,14 PB     
16Zeana SundZeana Sund (-16)IFKraft7.10.162,05 PB
  2,05 PB     2,04     1,98     1,99     
17Enni RiskaEnni Riska (-17)LarsmoIF19.10.171,89 PB
  1,77 PB     1,77 =PB     1,69     1,89 PB     
18Ellen HagmanEllen Hagman (-16)VasaIS18.3.161,87 PB
  1,84 PB     1,87 PB     1,78     1,82     
19Amanda SmedsAmanda Smeds (-16)VaasVa26.10.161,80 PB
  1,80 PB     X     X     1,46     
20Zeona SundZeona Sund (-16)IFKraft7.10.161,73 PB
  X     X     1,73 PB     1,64     
21Thea HannukselaThea Hannuksela (-16)IFFemman1.4.161,62 PB
  1,62 PB     1,53     1,46     X     
T9 Kuula/SP
1Elli PitkänenElli Pitkänen (-16)LapVi6.2.165,52PB
  5,52 PB     5,27     4,39     5,42     
2Sofia AroSofia Aro (-15)IlmajKi31.5.155,50PB
  4,81 PB     5,35 PB     5,34     5,50 PB     
3Enni HöglundEnni Höglund (-15)IFVOM5.7.154,17PB
  4,17 PB     X     4,00     3,73     
4Clara StegarClara Stegar (-15)VasaIS13.7.154,09PB
  3,83 PB     3,82     3,72     4,09 PB     
5Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.153,48PB
  3,12 PB     3,48 PB     2,94     3,18     
6Selma EkSelma Ek (-16)VasaIS25.2.163,05PB
  3,05 PB     2,47     2,98     3,01     
7Zeana SundZeana Sund (-16)IFKraft7.10.162,94PB
  2,48 PB     2,91 PB     2,94 PB     2,37     
8Zeona SundZeona Sund (-16)IFKraft7.10.162,41PB
  2,24 PB     2,41 PB     2,06     X     
9Amanda SmedsAmanda Smeds (-16)VaasVa26.10.162,15PB
  1,77 PB     2,15 PB     X     1,57     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut