TULOKSET: Pirkkahallijuoksut, Tampere, Pirkkahalli, 27.1.2024


149 urheilijaa, 291 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. juoksu, 1. erä
1Samuli AlppirantaSamuli Alppiranta (-88)TurWei 7.6.88 7,70SB
2Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.78 7,77
3Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.75 8,14
4Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 9,81
1. juoksu, 2. erä
1Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.08 7,30
2Tuomas LeppänenTuomas Leppänen (-94)TurWei29.10.94 7,39PB
3Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.02 7,44PB
4Jari RambergJari Ramberg (-91)TampPy20.4.91 7,56PB
5Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.78 7,61SB
6Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.01 7,67
1. juoksu, 3. erä
1Leevi-Kalle HeikkiläLeevi-Kalle Heikkilä (-03)JyväskKU4.2.03 7,04PB
2Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.95 7,17PB
3Elias ZettermanElias Zetterman (-03)TammRy5.4.03 7,19
4Akseli EskelinenAkseli Eskelinen (-03)LappUM14.11.03 7,22
5Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.05 7,25
6Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.06 7,27
7Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.02 7,33SB
8Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92 7,36SB
1. juoksu, 4. erä
1Elias SireniElias Sireni (-05)TampPy1.2.05 7,10
2Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,13
3Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.02 7,15SB
4Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,18
5Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.01 7,27
6Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 7,38
2. juoksu, 1. erä
1Elias SireniElias Sireni (-05)TampPy1.2.05 7,09
2Leevi-Kalle HeikkiläLeevi-Kalle Heikkilä (-03)JyväskKU4.2.03 7,10
3Joel TurkkaJoel Turkka (-02)TampPy2.1.02 7,13SB
4Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.95 7,15PB
5Akseli EskelinenAkseli Eskelinen (-03)LappUM14.11.03 7,17=SB
6Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,18
7Elias ZettermanElias Zetterman (-03)TammRy5.4.03 7,19
8Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,21
2. juoksu, 2. erä
1Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.05 7,16=PB
2Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.01 7,17SB
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.02 7,22PB
4Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.08 7,26PB
5Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 7,29
6Tuomas LeppänenTuomas Leppänen (-94)TurWei29.10.94 7,37PB
6Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.92 7,37
8Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.05 7,39SB
2. juoksu, 3. erä
1Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.02 7,46=PB
2Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.10 7,47PB kk14(14-v. ka 5.)
3Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.05 7,52
4Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.06 7,53
5Patrik KinnunenPatrik Kinnunen (-07)JyväskKU25.1.07 7,54PB
6Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.78 7,60SB
7Jari RambergJari Ramberg (-91)TampPy20.4.91 7,61
8Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.01 7,67
2. juoksu, 4. erä
1Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.08 7,63
2Samuli AlppirantaSamuli Alppiranta (-88)TurWei 7.6.88 7,70=SB
3Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.07 7,73PB
4Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.78 7,77
5Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.07 7,85SB
6Aleksanteri NyholmAleksanteri Nyholm (-07)TuUL7.1.07 7,92SB
7Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.75 8,09
8Aapo RaunioAapo Raunio (-07)TampU2.7.07 8,42SB
2. juoksu, 5. erä
1Into RouhiainenInto Rouhiainen (-13)IkaalU15.3.1310,38
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Jaakko LummeJaakko Lumme ValkHa23,99PB
2Jukka TurunenJukka Turunen (-84)VaajKuo18.12.8425,54PB
3Heikki LähdekorpiHeikki Lähdekorpi (-60)ForssSa22.8.6029,82SB
2. erä
1Tuomas LeppänenTuomas Leppänen (-94)TurWei29.10.9424,31PB
2Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.7824,43SB
3Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.7825,19
4Samuli AlppirantaSamuli Alppiranta (-88)TurWei 7.6.8825,59SB
5Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.7526,75SB
3. erä
1Joni HaapalainenJoni Haapalainen (-06)TampPy11.9.0623,45PB
2Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.0223,50PB
3Tarmo TakalaTarmo Takala (-05)TampPy1.4.0524,00PB
4Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0224,09PB
5Seppo AppelqvistSeppo Appelqvist (-70)GamlakIF30.6.7026,53SB
4. erä
1Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.9522,93SB
2Elias ZettermanElias Zetterman (-03)TammRy5.4.0322,98PB
3Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.0523,38PB
4Jouko JuntunenJouko Juntunen (-81)TampPy24.1.8123,66SB
5. erä
1Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.0622,42PB kk19
2Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.0422,58
3Julius LehtoJulius Lehto (-02)TampU27.4.0223,23SB
4Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0223,31PB
5Aleksi HeimonenAleksi Heimonen (-97)TampU11.11.9723,37SB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Aleksi KiveläAleksi Kivelä (-00)LempKiYU23.5.001.52,35PB
2Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.952.08,14PB
3Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.092.14,18PB
4Teppo SyrjäläTeppo Syrjälä (-75)TampPy8.10.752.14,68SB
5Eliel KärkkäinenEliel Kärkkäinen (-08)IkaalU 8.7.082.15,04PB
6Linus KärkkäinenLinus Kärkkäinen (-10)IkaalU 19.8.102.25,96PB
7Kari VirtanenKari Virtanen (-69)HämeenlTa8.1.692.26,64SB
8Juhani Yli-MarttilaJuhani Yli-Marttila (-88)TampU4.10.882.29,84PB
9Heikki LähdekorpiHeikki Lähdekorpi (-60)ForssSa22.8.602.49,22SB
M19 60 m
1. juoksu
1Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.05 7,38PB
2Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.05 7,44PB
3Joa JärvenkyläJoa Järvenkylä (-06)EspTa 2.6.06 7,45PB
4Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.06 7,51=PB
5Tarmo TakalaTarmo Takala (-05)TampPy1.4.05 7,61PB
M19 200 m - ylipitkä rata/oversized
1Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.0623,68PB
2Joa JärvenkyläJoa Järvenkylä (-06)EspTa 2.6.0623,76PB
3Taneli HyvärinenTaneli Hyvärinen (-05)HyvsU5.5.0523,99SB
M17 60 m
1. juoksu
1Patrik KinnunenPatrik Kinnunen (-07)JyväskKU25.1.07 7,58PB
2Paavo LahtiPaavo Lahti (-07)TampPy29.9.07 7,71PB
3Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.08 7,73
4Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.07 7,74=PB
5Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.07 7,78PB
6Aleksanteri NyholmAleksanteri Nyholm (-07)TuUL7.1.07 8,00
7Aapo RaunioAapo Raunio (-07)TampU2.7.07 8,41PB
M17 200 m - ylipitkä rata/oversized
1Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.1024,32PB kk14(14-v. ka 2.)
2Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0824,96PB
3Samuel RuohonenSamuel Ruohonen (-07)TampU13.3.0725,39PB
4Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.0725,97PB
5Aapo RaunioAapo Raunio (-07)TampU2.7.0727,58PB
P15 60 m
1. juoksu
1Tomas VasylenkoTomas Vasylenko (-10)TampU 20.8.10 7,55PB kk14
2Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.09 7,88
P13 60 m
1. juoksu
1Lauri HyytiäinenLauri Hyytiäinen (-12)SomE31.12.12 9,52PB
2Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.12 9,90PB
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Konsta HyytiäinenKonsta Hyytiäinen (-11)SomE18.5.113.36,40PB
2Aarni KärkkäinenAarni Kärkkäinen (-12)IkaalU22.12.123.36,52PB
3Leevi HakkarainenLeevi Hakkarainen (-12)JanJa9.2.123.45,33PB
4Tarmo Ylä-TuuhonenTarmo Ylä-Tuuhonen (-12)TampPy17.9.123.47,72PB
P11 60 m
1. juoksu
1Into RouhiainenInto Rouhiainen (-13)IkaalU15.3.1310,10
2Eeli KivikangasEeli Kivikangas (-13)TampU14.7.1310,53PB
3Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.1310,88PB
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.133.43,62PB
2Markus ViitahalmeMarkus Viitahalme (-13)IkaalU28.11.134.13,49
P9 60 m
1Joni KozaJoni Koza (-16)TampU25.3.1610,82PB
2Eliel JokinenEliel Jokinen (-15)TampPy18.12.1511,17PB
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Eliel JokinenEliel Jokinen (-15)TampPy18.12.154.15,37PB
Naiset
N 60 m
1. juoksu, 1. erä
1Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.91 8,81SB
2Virpi HannukselaVirpi Hannuksela (-72)KuntoP8.1.72 8,94SB
3Annika Rosberg-HaavistoAnnika Rosberg-Haavisto (-81)HämeenlTa4.9.81 9,24SB
4Sari YildizSari Yildiz (-71)RiihimKi18.6.71 9,57
1. juoksu, 2. erä
1Emmi MäkinenEmmi Mäkinen (-06)VehmU19.1.06 7,97SB
2Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.06 8,02
3Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.03 8,07
4Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.03 8,11SB
5Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.05 8,23SB
6Petra BromanPetra Broman (-07)IkaalU30.11.07 8,30SB
7Laura Kontio MarinsLaura Kontio Marins (-94)JanJa11.10.94 8,34SB
1. juoksu, 3. erä
1Mette BaasMette Baas (-00)JoensKa10.9.00 7,49SB
2Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)VeitsilKV18.7.96 7,58SB
3Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.04 7,75
4Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 7,83
5Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,93
5Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 7,93
7Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.05 7,98
8Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 8,02SB
2. juoksu, 1. erä
1Mette BaasMette Baas (-00)JoensKa10.9.00 7,48PB (ka 38.)
2Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)VeitsilKV18.7.96 7,60
3Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.04 7,72=PB
4Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 7,78PB
5Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,87SB
6Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,88
7Emmi MäkinenEmmi Mäkinen (-06)VehmU19.1.06 7,89PB
8Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 7,98
2. juoksu, 2. erä
1Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.08 7,95PB
2Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.08 8,03SB
3Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 8,06
4Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.03 8,10
5Maria JääskäMaria Jääskä (-03)UllKi19.8.03 8,13
6Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.07 8,15SB
7Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.08 8,17
8Kerttu RantakangasKerttu Rantakangas (-06)KaipVi16.6.06 8,18SB
2. juoksu, 3. erä
1Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.05 8,16PB
2Petra BromanPetra Broman (-07)IkaalU30.11.07 8,22PB
3Laura Kontio MarinsLaura Kontio Marins (-94)JanJa11.10.94 8,32PB
4Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.08 8,35=PB
5Oona MongkolOona Mongkol (-08)TampPy28.3.08 8,47SB
6Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.10 8,51
7Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)LempKiYU7.11.05 8,59=PB
8Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.10 8,71SB
2. juoksu, 4. erä
1Lotta SavilahtiLotta Savilahti (-07)TampPy24.3.07 8,35PB
2Julia SuolaniemiJulia Suolaniemi (-10)ToijVau31.5.10 8,70SB
3Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)TampPy30.3.07 8,73SB
4Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 8,83=PB
5Selma KeskikiikonenSelma Keskikiikonen (-06)VammsVoi1.10.06 8,84PB
6Aamu PeräläAamu Perälä (-12)TampPy2.3.12 8,86SB
7Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.91 8,91
8Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.08 8,96
2. juoksu, 5. erä
1Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.10 8,81PB
2Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.08 8,91PB
3Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.10 8,92PB
4Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.12 8,97PB
5Isabella HaavistoIsabella Haavisto TampPy 9,09PB
5Annika Rosberg-HaavistoAnnika Rosberg-Haavisto (-81)HämeenlTa4.9.81 9,09SB
7Virpi HannukselaVirpi Hannuksela (-72)KuntoP8.1.72 9,17
8Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.12 9,27
2. juoksu, 6. erä
1Jessi SaloniemiJessi Saloniemi (-11)TampPy 13.9.11 9,25PB
2Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.13 9,35
3Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.13 9,41PB
4Sari YildizSari Yildiz (-71)RiihimKi18.6.71 9,42
5Stella RytkönenStella Rytkönen (-12)TampPy14.7.12 9,48SB
6Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.14 9,54
7Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.1210,04SB
2. juoksu, 7. erä
1Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.1310,07
2Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.1510,13
3Aada SaarinenAada Saarinen (-14)TampPy2.1.1410,20
4Iiris PinomäkiIiris Pinomäki (-14)NokU5.7.1410,22PB
5Kiira KärkkäinenKiira Kärkkäinen (-14)IkaalU3.4.1410,26SB
6Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.1410,38SB
7Olivia VälimäkiOlivia Välimäki (-14)HämeenlTa15.9.1410,66SB
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Laura Kontio MarinsLaura Kontio Marins (-94)JanJa11.10.9429,58PB
2Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.9130,29PB
3Sari YildizSari Yildiz (-71)RiihimKi18.6.7131,74SB
2. erä
1Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.0225,64PB
2Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.0526,08PB
3Juuli MarkkulaJuuli Markkula (-07)TampPy19.6.0726,25PB
4Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.0326,74PB
5Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0127,02SB
3. erä
1Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0425,50PB
2Iida KastarinenIida Kastarinen (-07)TampPy12.6.0725,60PB kk17
3Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.0525,80PB
4Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0525,88PB
5Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.0626,45
6Emmi MäkinenEmmi Mäkinen (-06)VehmU19.1.0626,55PB
4. erä
1Mette BaasMette Baas (-00)JoensKa10.9.0023,77PB kk(ka 10.)
2Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.9624,10PB (ka 24.)
3Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.9724,39PB (ka 32.)
4Kristiina HalonenKristiina Halonen (-97)LappUM10.10.9724,85PB
5Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)VeitsilKV18.7.9625,43SB
6Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.0425,55SB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Aleksandra HuhtalaAleksandra Huhtala (-05)EurajVei12.4.052.21,10PB
2Sini TirriSini Tirri (-01)LempKiYU4.2.012.24,13SB
3Miranda LehtimäkiMiranda Lehtimäki (-07)ForssSa18.2.072.27,28SB
4Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.072.27,48PB
5Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.102.31,01PB
6Kaarina LehtonenKaarina Lehtonen (-98)ViipU23.2.982.31,26PB
7Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.072.34,91PB
N19 60 m
1. juoksu
1Kerttu RantakangasKerttu Rantakangas (-06)KaipVi16.6.06 8,13PB
2Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)LempKiYU7.11.05 8,60
3Selma KeskikiikonenSelma Keskikiikonen (-06)VammsVoi1.10.06 8,85PB
N19 200 m - ylipitkä rata/oversized
1Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0629,56
2Selma KeskikiikonenSelma Keskikiikonen (-06)VammsVoi1.10.0629,81PB
N17 60 m
1. juoksu, 1. erä
1Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.07 8,41
2Oona MongkolOona Mongkol (-08)TampPy28.3.08 8,43PB
3Lotta SavilahtiLotta Savilahti (-07)TampPy24.3.07 8,69PB
4Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)TampPy30.3.07 8,71PB
5Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.08 8,88
6Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.08 9,08PB
1. juoksu, 2. erä
1Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,83PB
2Nelli FlyktmanNelli Flyktman (-08)KaipVi10.2.08 8,04
2Kristiina TamskiKristiina Tamski (-08)TampPy23.10.08 8,04
4Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 8,05
5Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.07 8,17
6Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.08 8,18
7Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.08 8,33PB
8Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.08 8,46
N17 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Petra BromanPetra Broman (-07)IkaalU30.11.0727,23PB
2Jenna JärvenmäkiJenna Järvenmäki (-08)NokU1.3.0827,68PB
3Nanna HarkkiNanna Harkki (-08)LempKiYU26.7.0827,74PB
4Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.0829,57
2. erä
1Ella KurulaElla Kurula (-08)IkaalU 17.2.0827,37PB
2Lotta SavilahtiLotta Savilahti (-07)TampPy24.3.0727,41PB
3Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.0727,82PB
4Aamu HuhtalaAamu Huhtala (-07)ValkHa22.11.0728,20PB
5Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.1028,61PB
T15 60 m
1. juoksu
1Amelie LehtinenAmelie Lehtinen (-10)TampPy13.9.10 8,56
2Ella RouhiainenElla Rouhiainen (-10)IkaalU21.10.10 8,63PB
3Julia SuolaniemiJulia Suolaniemi (-10)ToijVau31.5.10 8,74
4Iina NuuttinenIina Nuuttinen (-10)TampPy1.11.10 8,99PB
5Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.10 9,07
6Isabella HaavistoIsabella Haavisto TampPy 9,10PB
T13 60 m
1. juoksu, 1. erä
1Jessi SaloniemiJessi Saloniemi (-11)TampPy 13.9.11 9,30PB
2Stella RytkönenStella Rytkönen (-12)TampPy14.7.12 9,35PB
3Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.12 9,92PB
4Milla RantanenMilla Rantanen (-12)TampPy18.5.1210,08PB
1. juoksu, 2. erä
1Matilda PuolimatkaMatilda Puolimatka (-12)VehmU 20.2.12 8,83PB
2Aamu PeräläAamu Perälä (-12)TampPy2.3.12 8,84PB
3Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.12 9,05PB
4Alisa PirhonenAlisa Pirhonen (-12)LempKiYU19.9.12 9,15PB
5Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.12 9,30
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aava AsikainenAava Asikainen (-12)TampPy3.9.123.33,41PB
2Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.123.37,44
3Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.123.40,48PB
4Alisa GöranssonAlisa Göransson (-11)HämeenlTa1.2.113.42,90
T11 60 m
1. juoksu, 1. erä
1Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.1410,25SB
2Olivia VälimäkiOlivia Välimäki (-14)HämeenlTa15.9.1410,47PB
3Iiris PinomäkiIiris Pinomäki (-14)NokU5.7.1410,62PB
4Aada SaarinenAada Saarinen (-14)TampPy2.1.1411,16
1. juoksu, 2. erä
1Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.13 9,36
2Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.14 9,49PB
3Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.13 9,50
4Aida KozaAida Koza (-14)TampU27.1.14 9,53PB
5Pihla LehtonenPihla Lehtonen (-13)HämeenlTa25.11.1310,03
6Signe FräntiSigne Fränti TampPy10,11
7Kiira KärkkäinenKiira Kärkkäinen (-14)IkaalU3.4.1410,19PB
8Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.1310,38
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.133.58,33
2Emma TalasmäkiEmma Talasmäki (-14)TampPy2.10.144.02,84
3Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.134.06,01PB
4Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.144.18,93
5Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.134.22,39PB
6Iina HakkarainenIina Hakkarainen (-13)JanJa7.9.134.27,53PB
T9 60 m
1Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.1510,16
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.153.59,99

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut