TULOKSET: Sisuhallikilpailut, Oulu, Ouluhalli, 27.1.2024


154 urheilijaa, 326 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1Niilo JuopperiNiilo Juopperi (-09)KuivAu12.5.09 7,98PB
2Ville LehtoVille Lehto (-09)KuivAu11.10.09 8,39PB
P15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Ville LehtoVille Lehto (-09)KuivAu11.10.092.31,19PB
2Valtteri TuuliValtteri Tuuli (-09)KuivAu 23.3.092.38,73
P15 60 m aidat/hurdles
1Oskari HiltunenOskari Hiltunen (-09)OulPy10.2.09 9,67
2Lenni VaskivuoLenni Vaskivuo (-09)KuivAu27.7.0910,91PB
3Ville LehtoVille Lehto (-09)KuivAu11.10.0911,59PB
4Niilo JuopperiNiilo Juopperi (-09)KuivAu12.5.0911,64PB
P15 Korkeus/HJ
1Valtteri TuuliValtteri Tuuli (-09)KuivAu 23.3.091,30PB
 1,20/O    1,25/XO    1,30/O PB    1,35/XXX     
P15 Kuula/SP
1Ville NurminenVille Nurminen (-09)OulPy15.2.0911,09PB
  11,09 PB     10,93     10,98     X     X     10,91     
P14 60 m
1Veeti VanhalaVeeti Vanhala (-10)OulPy4.2.10 8,20PB
P14 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Urho KipinäUrho Kipinä (-10)LimNM2.12.102.43,01PB
P13 60 m
1Niilo HinkulaNiilo Hinkula (-11)KuivAu13.3.11 9,19PB
2Aaro HihnalaAaro Hihnala (-11)OulPy9.6.11 9,23PB
P13 Kuula/SP
1Aaro HihnalaAaro Hihnala (-11)OulPy9.6.117,42PB
  7,42 PB     7,17     6,65     6,70     
P12 60 m
1Kasperi KovalainenKasperi Kovalainen (-12)OulPy9.9.12 9,27PB
2Luukas ErvastiLuukas Ervasti (-12)OulPy22.9.12 9,44PB
3Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.12 9,58
4Topi JuopperiTopi Juopperi (-12)KuivAu24.10.12 9,85PB
P12 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Aarre KylmänenAarre Kylmänen (-12)OulPy2.7.123.36,70
2Mikael KylliMikael Kylli LimNM3.42,60
3Julius KämäräinenJulius Kämäräinen (-12)KuivAu4.1.123.50,13PB
4Kaarle KujalaKaarle Kujala (-12)LimNM23.11.124.35,24SB
P12 Pituus/LJ
1Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.123,89 
  3,34     3,89     3,88     X     
2Topi JuopperiTopi Juopperi (-12)KuivAu24.10.123,74 PB
  3,68 PB     X     3,55     3,74 PB     
3Kaarle KujalaKaarle Kujala (-12)LimNM23.11.123,10 PB
  2,77 PB     2,87 PB     3,10 PB     3,06     
P12 Kuula/SP
1Antti VäisänenAntti Väisänen (-12)PohjKoi25.7.126,15
  6,15     5,67     5,52     4,40     
P11 60 m
1Viljami NiemeläViljami Niemelä (-13)OulPy6.2.13 9,71PB
2Akseli YlipahkalaAkseli Ylipahkala (-13)KuivAu19.6.13 9,88PB
3Hugo KeränenHugo Keränen (-13)KuivAu7.5.1310,04PB
Viljo RusanenViljo Rusanen (-13)KuivAu17.1.13 DQ
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Viljo RusanenViljo Rusanen (-13)KuivAu17.1.133.45,46
2Hugo KeränenHugo Keränen (-13)KuivAu7.5.133.52,85PB
3Akseli YlipahkalaAkseli Ylipahkala (-13)KuivAu19.6.133.53,11PB
4Joonatan KylliJoonatan Kylli LimNM4.12,82PB
P11 Korkeus/HJ
1Viljami NiemeläViljami Niemelä (-13)OulPy6.2.131,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
P10 60 m
1. erä
1Jasper FlygareJasper Flygare (-14)KuivAu20.9.1410,11PB
2Olli JärnforsOlli Järnfors (-14)KuivAu24.9.1410,98PB
3Paavo PeltolaPaavo Peltola (-14)OulPy20.9.1411,59PB
4Niilo TuikkaNiilo Tuikka (-14)OulPy2.1.1411,74PB
5Jere TurpeinenJere Turpeinen (-14)OulPy20.6.1412,59PB
2. erä
1Eetu KarsikasEetu Karsikas (-14)KuivAu1.12.14 9,59PB
2Kaius KaikkonenKaius Kaikkonen (-14)OulPy21.1.14 9,62PB
3Lassi KauppinenLassi Kauppinen (-14)KuivAu3.3.1410,58
4Otso NenonenOtso Nenonen (-14)KuivAu21.11.1411,56
P10 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Kaius KaikkonenKaius Kaikkonen (-14)OulPy21.1.143.49,50PB
2Jimmy JoonaJimmy Joona (-14)KuivAu9.6.143.52,56PB
3Niilo TuikkaNiilo Tuikka (-14)OulPy2.1.144.22,82PB
4Otso NenonenOtso Nenonen (-14)KuivAu21.11.144.25,21PB
5Olli JärnforsOlli Järnfors (-14)KuivAu24.9.144.29,34PB
6Paavo PeltolaPaavo Peltola (-14)OulPy20.9.144.43,30PB
7Jere TurpeinenJere Turpeinen (-14)OulPy20.6.145.29,91PB
P10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Kaius KaikkonenKaius Kaikkonen (-14)OulPy21.1.143,91 
  3,91     3,73     3,76     
2Eetu KarsikasEetu Karsikas (-14)KuivAu1.12.143,78 
  3,37     X     3,78     
3Jasper FlygareJasper Flygare (-14)KuivAu20.9.143,28 
  3,23     3,28     X     
4Jimmy JoonaJimmy Joona (-14)KuivAu9.6.143,20 PB
  3,13 PB     2,95     3,20 PB     
5Lassi KauppinenLassi Kauppinen (-14)KuivAu3.3.143,18 PB
  3,18 PB     3,00     X     
6Otso NenonenOtso Nenonen (-14)KuivAu21.11.142,86 
  2,74     2,86     2,81     
7Niilo TuikkaNiilo Tuikka (-14)OulPy2.1.142,73 PB
  2,73 PB     2,32     X     
8Paavo PeltolaPaavo Peltola (-14)OulPy20.9.142,61 
  2,61     2,47     2,61     
9Jere TurpeinenJere Turpeinen (-14)OulPy20.6.142,27 PB
  2,27 PB     X     X     
P10 Kuula/SP
1Kaius KaikkonenKaius Kaikkonen (-14)OulPy21.1.146,37PB
  6,37 PB     5,24     5,52     
2Jere TurpeinenJere Turpeinen (-14)OulPy20.6.144,80PB
  4,18 PB     4,78 PB     4,80 PB     
3Otso NenonenOtso Nenonen (-14)KuivAu21.11.144,19
  4,19     3,80     3,63     
4Niilo TuikkaNiilo Tuikka (-14)OulPy2.1.144,10PB
  3,72 PB     4,07 PB     4,10 PB     
P9 40 m
1Matias PätsiMatias Pätsi (-15)KuusEV28.1.15 7,22PB
2Kaarlo RahkoKaarlo Rahko (-15)LimNM16.9.15 7,72PB
3Kaarle KekkonenKaarle Kekkonen (-15)OulPy11.11.15 8,64PB
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Erkko KujalaErkko Kujala (-15)LimNM8.1.154.13,32PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Matias PätsiMatias Pätsi (-15)KuusEV28.1.153,23 PB
  3,23 PB     3,15     3,09     
2Kaarlo RahkoKaarlo Rahko (-15)LimNM16.9.152,84 PB
  2,84 PB     2,75     2,78     
P9 Kuula/SP
1Erkko KujalaErkko Kujala (-15)LimNM8.1.155,74PB
  5,74 PB     X     5,29     
2Matias PätsiMatias Pätsi (-15)KuusEV28.1.155,07PB
  5,07 PB     5,05     4,80     
Naiset
T15 60 m
1Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.09 8,57SB
2Sanni PaganusSanni Paganus (-09)RaahVe24.5.09 8,60PB
3Iida MäkeläIida Mäkelä (-09)OulPy 24.12.09 8,68
4Eveliina KeskinarkausEveliina Keskinarkaus (-09)OulPy13.2.09 8,99SB
T15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Elsa ErkkiläElsa Erkkilä (-09)KuivAu3.7.092.31,04PB
2Hilja JaakolaHilja Jaakola (-09)KuivAu18.10.092.49,20PB
T15 60 m aidat/hurdles
1Iida MäkeläIida Mäkelä (-09)OulPy 24.12.09 9,73PB
2Eveliina KeskinarkausEveliina Keskinarkaus (-09)OulPy13.2.09 9,90PB
3Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.0910,94PB
T15 Korkeus/HJ
1Sanni PaganusSanni Paganus (-09)RaahVe24.5.091,51=PB
 1,35/XO    1,40/O    1,45/O    1,48/XO    1,51/O =PB    1,54/XXX     
2Eveliina KeskinarkausEveliina Keskinarkaus (-09)OulPy13.2.091,40
 1,35/XO    1,40/O    1,45/XXX     
T15 Kuula/SP
1Peppi HietalaPeppi Hietala (-09)KuivAu11.9.099,35PB
  9,35 PB     8,97     8,22     9,07     8,78     X     
2Janna JuujärviJanna Juujärvi (-09)PohjKoi6.3.098,49PB
  X     7,97 PB     8,49 PB     7,57     6,83     7,89     
3Senja PesonenSenja Pesonen (-09)KuusEV4.8.097,88SB
  7,29 SB     7,73 SB     7,81 SB     7,67     7,88 SB     7,77     
T14 60 m
1. erä
1Milla KarihtalaMilla Karihtala (-10)KuivAu20.2.10 8,88PB
2Hillamaria KovaniemiHillamaria Kovaniemi (-10)KuivAu9.2.10 8,95PB
3Nella PirinenNella Pirinen (-10)KuivAu22.12.10 9,12PB
4Ilona KauppilaIlona Kauppila (-10)OulPy1.7.10 9,44PB
2. erä
1Edla AnttilaEdla Anttila (-10)RaahVe18.5.10 8,96PB
2Nea HyväriNea Hyväri (-10)RaahVe24.12.10 9,01PB
3Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.10 9,46PB
4Minea SalmelaMinea Salmela (-10)OulPy1.6.10 9,54PB
3. erä
1Olga HokkanenOlga Hokkanen (-10)KuivAu11.1.10 8,40PB
2Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.10 8,73
3Iina-Emilia HäyryIina-Emilia Häyry (-10)OulPy31.3.10 8,79
4Inkeri MyllyläInkeri Myllylä (-10)OulPy30.6.10 8,85
5Anni JärnforsAnni Järnfors (-10)KuivAu11.4.10 8,89=PB
6Lilia RantapirkolaLilia Rantapirkola (-10)KuivAu23.4.10 8,94
T14 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Matleena TörröMatleena Törrö (-10)OulPy7.4.102.44,72PB
2Ilona KauppilaIlona Kauppila (-10)OulPy1.7.102.46,69PB
3Siiri ParpalaSiiri Parpala (-10)KuivAu20.4.102.47,57
4Anni JärnforsAnni Järnfors (-10)KuivAu11.4.102.49,65PB
5Emmi NiemiEmmi Niemi (-10)KuivAu14.1.102.56,87PB
6Vivian LaukkaVivian Laukka (-10)OulPy1.11.103.03,05
7Lilia RantapirkolaLilia Rantapirkola (-10)KuivAu23.4.103.19,34PB
T14 60 m aidat/hurdles
1Milla KarihtalaMilla Karihtala (-10)KuivAu20.2.1010,97
2Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.1011,51
T14 Korkeus/HJ
1Tiina JaakolaTiina Jaakola (-10)KuivAu3.6.101,48PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/XXO    1,48/O PB    1,51/XXX     
2Hillamaria KovaniemiHillamaria Kovaniemi (-10)KuivAu9.2.101,45PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O PB    1,48/XXX     
2Tilda-Aliina LeiviskäTilda-Aliina Leiviskä (-10)OulPy21.10.101,45
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/XXX     
4Edla AnttilaEdla Anttila (-10)RaahVe18.5.101,40PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXO PB    1,45/XXX     
5Emilia KumpulaEmilia Kumpula (-11)KuivAu27.5.111,35
 1,30/O    1,35/XO    1,40/XXX     
T14 Kuula/SP
1Edla AnttilaEdla Anttila (-10)RaahVe18.5.109,24=PB
  9,04     8,93     9,17     8,67     9,24 =PB     8,53     
2Ilona KarhuIlona Karhu (-10)PohjKoi15.3.106,86PB
  6,69 PB     6,86 PB     6,80     X     6,75     6,45     
3Nea HyväriNea Hyväri (-10)RaahVe24.12.106,13PB
  5,89 PB     6,04 PB     6,13 PB     5,56     5,92     5,86     
T13 60 m
1. erä
1Helvi LaitakariHelvi Laitakari (-11)OulPy26.10.11 8,94PB
2Emilia KumpulaEmilia Kumpula (-11)KuivAu27.5.11 8,99PB
3Milka KarvonenMilka Karvonen (-11)OulPy28.4.11 9,54PB
4Aada AhonenAada Ahonen (-11)OulPy6.3.11 9,88PB
2. erä
1Aamu AarnioAamu Aarnio (-11)KuivAu29.10.11 8,37PB =kk13
2Noora Haka-RiskuNoora Haka-Risku (-11)SalSa20.9.11 8,97
3Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.11 8,99=PB
4Juuli SarkkilaJuuli Sarkkila (-11)RaahVe12.1.11 9,45PB
5Ronja NenonenRonja Nenonen (-11)KuivAu27.8.11 9,59PB
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Viivi RauhalaViivi Rauhala (-11)OulPy6.1.113.16,33PB kk13(13-v. ka 64.)
2Sophie LopesSophie Lopes (-11)OulPy17.8.113.23,12PB
3Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.113.34,58PB
4Saimi JuntunenSaimi Juntunen (-11)SuomRa12.10.113.40,01PB
5Anni PasanenAnni Pasanen (-11)SuomRa11.6.113.58,64PB
6Aada AhonenAada Ahonen (-11)OulPy6.3.114.00,46PB
T13 60 m aidat/hurdles
1Olivia UkonmaanahoOlivia Ukonmaanaho (-11)OulPy29.4.1110,40PB
2Sophie LopesSophie Lopes (-11)OulPy17.8.1110,48PB
3Noora Haka-RiskuNoora Haka-Risku (-11)SalSa20.9.1110,51PB
4Milka KarvonenMilka Karvonen (-11)OulPy28.4.1111,82PB
T13 Pituus/LJ
1Aamu AarnioAamu Aarnio (-11)KuivAu29.10.114,90 PB (13-v. ka 76.)
  4,50     3,74     4,59     4,90 PB     
2Ellen VierimaaEllen Vierimaa (-11)PohjKoi10.9.114,46 PB
  X     X     X     4,46 PB     
3Olivia UkonmaanahoOlivia Ukonmaanaho (-11)OulPy29.4.114,42 PB
  4,13 PB     4,18 PB     4,35 PB     4,42 PB     
4Noora Haka-RiskuNoora Haka-Risku (-11)SalSa20.9.114,36 PB
  X     4,36 PB     X     X     
5Emilia KumpulaEmilia Kumpula (-11)KuivAu27.5.114,20 
  3,97     4,20     4,09     4,15     
6Sophie LopesSophie Lopes (-11)OulPy17.8.114,17 PB
  4,06     4,14 PB     4,17 PB     X     
7Juuli SarkkilaJuuli Sarkkila (-11)RaahVe12.1.113,96 PB
  3,95 PB     3,96 PB     3,77     3,90     
8Helvi LaitakariHelvi Laitakari (-11)OulPy26.10.113,82 PB
  3,09 SB     3,82 PB     3,82 =PB     3,18     
9Ronja NenonenRonja Nenonen (-11)KuivAu27.8.113,71 PB
  2,97     3,71 PB     3,52     X     
T13 Kuula/SP
1Olivia UkonmaanahoOlivia Ukonmaanaho (-11)OulPy29.4.118,10PB
  6,74     7,35     8,10 PB     7,68     
2Juuli SarkkilaJuuli Sarkkila (-11)RaahVe12.1.117,93
  7,73     7,19     7,93     7,69     
3Helvi LaitakariHelvi Laitakari (-11)OulPy26.10.117,54
  6,50     6,78     7,54     7,20     
4Anni PasanenAnni Pasanen (-11)SuomRa11.6.116,78
  6,78     6,27     6,29     6,57     
T12 60 m
1. erä
1Sofia PuustinenSofia Puustinen (-12)KuivAu26.12.1210,61PB
2Saana MäkeläSaana Mäkelä (-12)OulPy24.9.1210,70PB
3Milja LampelaMilja Lampela (-12)KempKi11.7.1211,13PB
4Jiia PiippoJiia Piippo (-12)RaahVe26.6.1211,23
2. erä
1Lotta LehtikangasLotta Lehtikangas (-12)KalajJu20.12.12 9,90PB
2Lisa-Maria ElfLisa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.1210,05PB
3Emma Vatjus-AnttilaEmma Vatjus-Anttila (-12)KempKi3.8.1210,32
4Fiia TilusFiia Tilus (-12)KuivAu28.6.1210,42PB
3. erä
1Kaisla TuomasKaisla Tuomas (-12)KuivAu1.2.12 9,34PB
2Netta KananenNetta Kananen (-12)RaahVe3.6.12 9,54PB
3Anni SihvonenAnni Sihvonen (-12)KuivAu11.12.12 9,63PB
4Selina PaganusSelina Paganus (-12)RaahVe21.7.12 9,65PB
5Rosa-Maria ElfRosa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.12 9,95
6Unna KujariUnna Kujari (-12)KuivAu10.3.12 9,98
4. erä
1Emma KelhäläEmma Kelhälä (-12)KuivAu29.1.12 9,07PB
2Erisa RexhepiErisa Rexhepi (-12)RaahVe7.4.12 9,10PB
3Ella TervonenElla Tervonen (-12)RaahVe17.4.12 9,12PB
4Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.12 9,29
5Elina AnnalaElina Annala (-12)KalajJu18.1.12 9,42PB
6Nelli SuorsaNelli Suorsa (-12)KuivAu7.4.12 9,54PB
T12 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Lotta LehtikangasLotta Lehtikangas (-12)KalajJu20.12.123.42,44PB
2Juulia VirpiJuulia Virpi (-12)KuivAu1.6.123.53,54PB
3Aava KekkonenAava Kekkonen (-12)OulPy14.11.124.14,13
4Jasmin JoentakanenJasmin Joentakanen (-12)RaahVe6.8.124.21,75PB
5Elvi HiltunenElvi Hiltunen (-12)KempKi27.9.124.40,56PB
T12 60 m aidat/hurdles
1Selina PaganusSelina Paganus (-12)RaahVe21.7.1211,75PB
2Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.1212,34
3Elina AnnalaElina Annala (-12)KalajJu18.1.1212,91PB
4Jasmin JoentakanenJasmin Joentakanen (-12)RaahVe6.8.1213,46PB
5Milja VaheMilja Vahe (-12)KempKi27.5.1214,55=PB
T12 Pituus/LJ
1Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.124,15 PB
  4,15 PB     X     X     3,87     
2Kaisla TuomasKaisla Tuomas (-12)KuivAu1.2.124,14 
  3,97     X     X     4,14     
3Erisa RexhepiErisa Rexhepi (-12)RaahVe7.4.124,03 PB
  3,86     3,95 PB     4,03 PB     X     
4Ella TervonenElla Tervonen (-12)RaahVe17.4.123,92 PB
  3,92 PB     3,81     X     X     
5Lisa-Maria ElfLisa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.123,77 PB
  3,77 PB     3,65     3,45     X     
6Nelli SuorsaNelli Suorsa (-12)KuivAu7.4.123,76 
  3,59     3,61     3,38     3,76     
7Elina AnnalaElina Annala (-12)KalajJu18.1.123,75 PB
  3,67 PB     3,73 PB     3,75 PB     X     
8Rosa-Maria ElfRosa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.123,74 PB
  3,74 PB     3,55     3,57     3,49     
9Selina PaganusSelina Paganus (-12)RaahVe21.7.123,59 PB
  3,52 PB     X     X     3,59 PB     
10Netta KananenNetta Kananen (-12)RaahVe3.6.123,57 PB
  X     3,51 PB     3,57 PB     3,33     
11Anni SihvonenAnni Sihvonen (-12)KuivAu11.12.123,57 PB
  3,57 PB     3,40     3,50     3,47     
12Lotta LehtikangasLotta Lehtikangas (-12)KalajJu20.12.123,51 PB
  3,17 PB     3,22 PB     3,51 PB     3,47     
13Emma Vatjus-AnttilaEmma Vatjus-Anttila (-12)KempKi3.8.123,47 
  3,47     3,32     3,23     X     
14Milja VaheMilja Vahe (-12)KempKi27.5.123,45 
  3,45     3,24     3,44     3,40     
15Emma KelhäläEmma Kelhälä (-12)KuivAu29.1.123,37 
  X     X     3,37     X     
16Unna KujariUnna Kujari (-12)KuivAu10.3.123,31 
  3,14     X     X     3,31     
17Fiia TilusFiia Tilus (-12)KuivAu28.6.123,04 PB
  2,91 PB     3,04 PB     2,78     2,68     
18Jiia PiippoJiia Piippo (-12)RaahVe26.6.122,69 PB
  2,69 PB     X     X     X     
19Elvi HiltunenElvi Hiltunen (-12)KempKi27.9.122,62 PB
  2,62 PB     2,52     X     X     
T12 Kuula/SP
1Elina AnnalaElina Annala (-12)KalajJu18.1.127,71PB
  7,04 PB     7,71 PB     7,29     7,08     
2Lisa-Maria ElfLisa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.126,40PB
  5,03     5,87 PB     5,67     6,40 PB     
3Ella TervonenElla Tervonen (-12)RaahVe17.4.126,37PB
  6,26 PB     6,37 PB     5,85     X     
4Milja VaheMilja Vahe (-12)KempKi27.5.126,23PB
  5,06     5,94     5,14     6,23 PB     
5Saana MäkeläSaana Mäkelä (-12)OulPy24.9.126,05
  5,88     5,76     5,49     6,05     
6Kerttu HeikkiläKerttu Heikkilä (-12)OulPy7.5.125,96PB
  5,96 PB     5,80     5,55     5,82     
7Netta KananenNetta Kananen (-12)RaahVe3.6.125,94PB
  5,94 PB     5,39     5,87     5,23     
8Rosa-Maria ElfRosa-Maria Elf (-12)KempKi4.6.125,85PB
  5,85 PB     5,54     X     5,58     
9Sofia PuustinenSofia Puustinen (-12)KuivAu26.12.125,77
  5,43     5,61     5,77     5,22     
10Selina PaganusSelina Paganus (-12)RaahVe21.7.125,52PB
  4,78 PB     5,52 PB     5,12     5,18     
11Jiia PiippoJiia Piippo (-12)RaahVe26.6.124,38PB
  3,76 PB     4,08 PB     4,01     4,38 PB     
12Milja LampelaMilja Lampela (-12)KempKi11.7.124,04
  3,58     3,32     4,04     3,83     
T11 60 m
1. erä
1Bria YlimaulaBria Ylimaula (-13)KuivAu16.2.13 9,86PB
2Peppi MeriläinenPeppi Meriläinen (-13)RaahVe25.1.1310,86PB
3Saara KolehmainenSaara Kolehmainen (-13)RaahVe3.1.1311,78PB
4Inka Luoma-AhoInka Luoma-Aho (-13)KuivAu21.2.1311,88PB
2. erä
1Maija TaskilaMaija Taskila (-13)OulPy14.2.1310,07
2Minea RautioMinea Rautio (-13)OulPy2.6.1310,20
3Siiri LohtanderSiiri Lohtander (-13)RaahVe8.8.1310,48
3. erä
1Anni JuntunenAnni Juntunen (-13)KuivAu25.10.13 9,19PB
2Iina KallioIina Kallio (-13)RaahVe2.1.13 9,89
3Anni RäisänenAnni Räisänen (-13)OulPy14.2.13 9,98
4Venla PasanenVenla Pasanen (-13)SuomRa25.5.1310,20
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Maija TaskilaMaija Taskila (-13)OulPy14.2.134.05,26SB
2Viivi MakkonenViivi Makkonen (-13)SiikalU11.1.134.28,73PB
T11 Korkeus/HJ
1Anni JuntunenAnni Juntunen (-13)KuivAu25.10.131,28
 1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,31/XXX     
2Minea RautioMinea Rautio (-13)OulPy2.6.131,28PB
 1,00/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/O    1,28/XXO PB    1,31/XXX     
3Venla PasanenVenla Pasanen (-13)SuomRa25.5.131,20
 1,10/XO    1,15/O    1,20/O    1,25/XXX     
4Maija TaskilaMaija Taskila (-13)OulPy14.2.131,20
 1,05/O    1,10/O    1,15/XO    1,20/XXO    1,25/XXX     
5Anni RäisänenAnni Räisänen (-13)OulPy14.2.131,10
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXX     
6Viivi MakkonenViivi Makkonen (-13)SiikalU11.1.131,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
7Alma EskelinenAlma Eskelinen (-13)KuivAu10.4.131,00PB
 0,95/XO    1,00/O PB    1,05/XXX     
T11 Kuula/SP
1Seela JuusoSeela Juuso (-13)KiimU16.8.138,00
  7,94     7,85     8,00     
2Bria YlimaulaBria Ylimaula (-13)KuivAu16.2.137,75PB
  7,75 PB     6,55     7,49     
3Venla PasanenVenla Pasanen (-13)SuomRa25.5.137,24PB
  6,51     4,61     7,24 PB     
4Iina KallioIina Kallio (-13)RaahVe2.1.135,78
  5,78     5,69     5,42     
5Alma EskelinenAlma Eskelinen (-13)KuivAu10.4.135,63PB
  5,63 PB     X     5,62     
6Elsa HauruElsa Hauru (-13)RaahVe29.1.135,43
  5,43     5,12     4,57     
7Peppi MeriläinenPeppi Meriläinen (-13)RaahVe25.1.135,24PB
  5,15 PB     5,24 PB     4,87     
8Siiri LohtanderSiiri Lohtander (-13)RaahVe8.8.135,05PB
  4,22     3,95     5,05 PB     
9Saara KolehmainenSaara Kolehmainen (-13)RaahVe3.1.134,13PB
  3,62 SB     4,13 PB     3,76     
T10 60 m
1. erä
1Fiia HottinenFiia Hottinen (-14)OulPy1.9.14 9,90PB
2Anni MartikainenAnni Martikainen (-14)KuivAu27.1.1410,03PB
3Ella HyväriElla Hyväri (-14)RaahVe31.1.1410,42PB
4Nella KarihtalaNella Karihtala (-14)KuivAu31.10.1410,81PB
5Isla IhalainenIsla Ihalainen (-14)LimNM1.10.1411,26PB
2. erä
1Aino-Sofia SulkavaAino-Sofia Sulkava (-14)KuivAu9.2.1410,19PB
2Netta KallioNetta Kallio (-14)RaahVe9.9.1410,50PB
2Hertta YlinampaHertta Ylinampa (-14)KuivAu29.8.1410,50PB
4Olga KämäräinenOlga Kämäräinen (-14)LimNM19.5.1410,55PB
5Martta ManninenMartta Manninen (-14)KuivAu5.4.1410,74PB
3. erä
1Ella SeiteriElla Seiteri (-14)KiimU24.6.14 9,44PB
2Essi TervonenEssi Tervonen (-14)RaahVe25.6.14 9,62PB
3Elviira MännikköElviira Männikkö (-14)KuivAu7.8.14 9,64PB
4Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.14 9,96
5Elea SuhonenElea Suhonen (-14)KuivAu13.11.14 9,99PB
6Iiris RahkoIiris Rahko (-14)LimNM5.1.1410,64PB
T10 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.144.00,92
2Alisia NikkiläAlisia Nikkilä (-14)KuivAu11.8.144.09,52PB
3Iiris RahkoIiris Rahko (-14)LimNM5.1.144.11,60PB
4Olga KämäräinenOlga Kämäräinen (-14)LimNM19.5.144.17,57PB
5Helmi EteläahoHelmi Eteläaho (-14)PohjKoi21.3.144.18,77PB
6Sara PellikkaSara Pellikka (-14)KuivAu21.9.144.21,35PB
7Aivi HallikainenAivi Hallikainen (-14)LimNM1.11.144.21,76PB
Netta KallioNetta Kallio (-14)RaahVe9.9.14DNF
T10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elviira MännikköElviira Männikkö (-14)KuivAu7.8.143,87 PB
  3,87 PB     3,44     3,60     
2Ella SeiteriElla Seiteri (-14)KiimU24.6.143,83 PB
  3,70     3,83 PB     3,68     
3Aino-Sofia SulkavaAino-Sofia Sulkava (-14)KuivAu9.2.143,67 PB
  3,20 SB     3,41 PB     3,67 PB     
4Fiia HottinenFiia Hottinen (-14)OulPy1.9.143,57 
  3,49     3,57     3,53     
5Essi TervonenEssi Tervonen (-14)RaahVe25.6.143,57 
  3,38     3,57     3,47     
6Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.143,54 
  3,54     3,53     3,34     
7Elea SuhonenElea Suhonen (-14)KuivAu13.11.143,47 PB
  3,47 PB     3,24     3,18     
8Alisia NikkiläAlisia Nikkilä (-14)KuivAu11.8.143,37 PB
  3,37 PB     3,27     X     
9Anni MartikainenAnni Martikainen (-14)KuivAu27.1.143,36 PB
  3,36 PB     3,03     3,31     
10Ella HyväriElla Hyväri (-14)RaahVe31.1.143,31 PB
  3,29 PB     3,17     3,31 PB     
11Netta KallioNetta Kallio (-14)RaahVe9.9.143,23 PB
  3,22 PB     3,22 =PB     3,23 PB     
12Iiris RahkoIiris Rahko (-14)LimNM5.1.143,19 PB
  3,19 PB     3,09     3,14     
13Martta ManninenMartta Manninen (-14)KuivAu5.4.143,00 PB
  3,00 PB     2,81     2,64     
14Olga KämäräinenOlga Kämäräinen (-14)LimNM19.5.142,97 PB
  2,97 PB     2,93     2,93     
15Kerttu SeppänenKerttu Seppänen (-14)LimNM12.7.142,93 PB
  2,93 PB     2,58     X     
16Hertta YlinampaHertta Ylinampa (-14)KuivAu29.8.142,81 PB
  2,76 PB     2,54     2,81 PB     
17Nella KarihtalaNella Karihtala (-14)KuivAu31.10.142,76 
  2,75     2,57     2,76     
18Isla IhalainenIsla Ihalainen (-14)LimNM1.10.142,70 PB
  2,70 PB     2,64     2,63     
T10 Kuula/SP
1Aino-Sofia SulkavaAino-Sofia Sulkava (-14)KuivAu9.2.146,56PB
  6,41 PB     6,25     6,56 PB     
2Victoria LiukkonenVictoria Liukkonen (-14)OulPy3.10.146,02
  6,01     6,02     5,82     
3Netta KallioNetta Kallio (-14)RaahVe9.9.145,33PB
  5,33 PB     5,18     4,35     
4Essi TervonenEssi Tervonen (-14)RaahVe25.6.144,94PB
  4,94 PB     4,68     3,78     
5Elea SuhonenElea Suhonen (-14)KuivAu13.11.144,92PB
  4,61 PB     4,85 PB     4,92 PB     
6Hertta YlinampaHertta Ylinampa (-14)KuivAu29.8.144,66PB
  4,66 PB     2,99     3,79     
7Kerttu SeppänenKerttu Seppänen (-14)LimNM12.7.144,60PB
  4,41 PB     4,60 PB     4,41     
8Helmi EteläahoHelmi Eteläaho (-14)PohjKoi21.3.144,40PB
  3,80 SB     4,40 PB     3,41     
9Aivi HallikainenAivi Hallikainen (-14)LimNM1.11.144,31PB
  3,93 PB     3,91     4,31 PB     
T9 40 m
1. erä
1Elli VehkalaElli Vehkala (-15)RaahVe27.7.15 7,56PB
2Inari KääriäinenInari Kääriäinen (-15)KempKi6.3.15 7,71
2Ilona SihvonenIlona Sihvonen (-16)KuivAu6.2.16 7,71
4Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.15 7,72
5Emmi RäisänenEmmi Räisänen (-15)OulPy15.11.15 8,23PB
6Sofia JoentakanenSofia Joentakanen (-15)RaahVe12.12.15 8,67PB
2. erä
1Peppi EskolaPeppi Eskola (-15)KuivAu22.1.15 7,29PB
2Vilma KnuutinenVilma Knuutinen (-15)SiikalU11.6.15 7,31PB
3Viola KaihuaViola Kaihua (-15)KuivAu2.2.15 7,59PB
4Venla TervoVenla Tervo (-15)RaahVe5.4.15 7,77PB
5Ellen RytinkiEllen Rytinki (-15)RaahVe24.3.15 8,11PB
6Maija EteläahoMaija Eteläaho (-16)PohjKoi16.8.16 8,59PB
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Vanessa VirpiVanessa Virpi (-15)KuivAu20.8.153.54,55PB
2Inari KääriäinenInari Kääriäinen (-15)KempKi6.3.154.16,91PB
3Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.154.18,17PB
4Venla TervoVenla Tervo (-15)RaahVe5.4.154.24,87PB
5Ninni MakkonenNinni Makkonen (-15)SiikalU24.8.155.53,57PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Inari KääriäinenInari Kääriäinen (-15)KempKi6.3.153,26 PB
  3,26 PB     3,17     3,10     
2Vilma KnuutinenVilma Knuutinen (-15)SiikalU11.6.153,23 PB
  3,23 PB     3,23 =PB     3,00     
3Vanessa VirpiVanessa Virpi (-15)KuivAu20.8.153,20 PB
  3,01 PB     3,20 PB     X     
4Elli VehkalaElli Vehkala (-15)RaahVe27.7.153,18 PB
  3,18 PB     3,06     2,97     
5Peppi EskolaPeppi Eskola (-15)KuivAu22.1.153,07 PB
  3,02 PB     3,07 PB     3,00     
6Viola KaihuaViola Kaihua (-15)KuivAu2.2.152,93 PB
  2,72 PB     X     2,93 PB     
7Venla TervoVenla Tervo (-15)RaahVe5.4.152,92 PB
  2,92 PB     2,73     2,69     
8Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.152,90 
  2,73     X     2,90     
9Ninni MakkonenNinni Makkonen (-15)SiikalU24.8.152,81 PB
  2,81 PB     2,48     2,47     
10Ellen RytinkiEllen Rytinki (-15)RaahVe24.3.152,76 PB
  2,76 PB     2,61     2,62     
11Ilona SihvonenIlona Sihvonen (-16)KuivAu6.2.162,62 PB
  2,62 PB     2,53     X     
12Emmi RäisänenEmmi Räisänen (-15)OulPy15.11.152,59 
  2,59     2,52     2,57     
13Sofia JoentakanenSofia Joentakanen (-15)RaahVe12.12.152,43 PB
  2,43 PB     2,34     2,40     
14Maija EteläahoMaija Eteläaho (-16)PohjKoi16.8.162,26 PB
  X     2,20 PB     2,26 PB     
T9 Kuula/SP
1Nella HyväriNella Hyväri (-15)RaahVe15.1.155,08PB
  4,49     4,34     5,08 PB     
2Vilma KnuutinenVilma Knuutinen (-15)SiikalU11.6.154,98PB
  4,39 PB     4,98 PB     4,39     
3Emmi RäisänenEmmi Räisänen (-15)OulPy15.11.154,14PB
  3,72 PB     4,14 PB     4,01     
4Inari KääriäinenInari Kääriäinen (-15)KempKi6.3.153,53PB
  3,53 PB     X     3,45     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut