TULOKSET: Karhuhallin kisat, Pori, Karhuhalli, 27.1.2024


155 urheilijaa, 301 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.00 7,17
2Samuli LosoiSamuli Losoi (-96)NoormNo11.3.96 7,29SB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Samuli LosoiSamuli Losoi (-96)NoormNo11.3.9623,09SB
2. erä
1Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.0022,59PB
2Maxim NorrängMaxim Norräng (-05)PorinTa29.9.0524,41PB
3. erä
1Asseri VälimäkiAsseri Välimäki (-00)NoormNo24.11.0022,04PB
2Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.0322,85PB
3Joakim KujalaJoakim Kujala (-08)NoormNo21.6.0825,54PB
M Pituus/LJ
1Tatu PrättäläTatu Prättälä (-97)PorinYU11.1.974,88 
  3,97     4,69     4,81     4,88     4,80     4,83     
M17 60 m
1Taavi MannerTaavi Manner (-08)KanksLei2.9.08 7,75=PB
2Joakim KujalaJoakim Kujala (-08)NoormNo21.6.08 7,83=PB
3Aleksi LaaksonenAleksi Laaksonen (-07)KanksLei29.5.07 8,05PB
4Juho ViitanenJuho Viitanen (-08)NoormNo9.4.08 8,17PB
M17 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Joel PeltonenJoel Peltonen (-07)PorinTa18.6.072.05,33PB kk17
2Taavi MannerTaavi Manner (-08)KanksLei2.9.082.07,97PB
P15 60 m
1Lukas KaupinsaloLukas Kaupinsalo (-09)KiukKi9.6.09 8,38
2Luca PeltonenLuca Peltonen (-10)NakkVire20.9.10 8,81PB
P15 Kuula/SP
1Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.0911,48PB
  11,06 PB     X     10,62     11,08 PB     11,48 PB     X     
P13 60 m
1Elmeri HakanurmiElmeri Hakanurmi (-12)VammsVoi3.12.12 8,61PB
2Juho ViljanenJuho Viljanen (-12)KanksLei21.5.12 8,83PB
3Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.12 9,16
4Valtteri NieminenValtteri Nieminen (-11)NakkVire22.5.11 9,23
5Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.11 9,36PB
6Mikael NieminenMikael Nieminen (-12)PorinTa24.6.1211,22
P13 Korkeus/HJ
1Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.131,35PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,35/XXO PB    1,37/XXX     
2Elmeri HakanurmiElmeri Hakanurmi (-12)VammsVoi3.12.121,30PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O PB    1,33/XXX     
3Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.111,30=PB
 1,20/XO    1,25/O    1,30/O =PB    1,33/XXX     
4Mikael NieminenMikael Nieminen (-12)PorinTa24.6.121,10PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
P11 60 m
1. erä
1Joonas BjörkqvistJoonas Björkqvist (-14)PorinYU6.4.14 9,90PB
2Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.1410,20
3Lenni KoskinenLenni Koskinen (-14)KarvKi19.2.1410,40PB
2. erä
1Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.13 9,38
2Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.1310,13PB
3Jonatan TähtivuoriJonatan Tähtivuori (-14)NakkVire17.8.1410,35PB
P11 Kuula/SP
1Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.137,56PB
  7,56 PB     7,09     6,77     X     7,12     7,06     
2Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.136,12PB
  5,84 PB     5,85 PB     5,88 PB     5,74     5,87     6,12 PB     
3Lenni KoskinenLenni Koskinen (-14)KarvKi19.2.145,81PB
  5,81 PB     5,48     4,77     4,92     4,35     X     
4Joonas BjörkqvistJoonas Björkqvist (-14)PorinYU6.4.145,37PB
  4,27 PB     5,05 PB     5,37 PB     4,97     4,97     5,23     
5Jonatan TähtivuoriJonatan Tähtivuori (-14)NakkVire17.8.144,80PB
  4,14 PB     4,18 PB     4,80 PB     4,22     4,13     4,03     
P9 40 m
1. erä
1Leo JoensuuLeo Joensuu (-15)NoormNo29.1.15 7,26PB
2Elias RanneElias Ranne (-15)NoormNo1.1.15 7,62PB
3Aleksi OjalaAleksi Ojala (-15)PorinTa3.5.15 8,00PB
4Niilo NieminenNiilo Nieminen (-17)PorinTa17.2.17 8,92PB
2. erä
1Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.15 6,98PB
2Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.15 7,13PB
3Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.15 7,35PB
4Juho AlahonkoJuho Alahonko (-16)KauhajKa16.4.16 8,48PB
P9 Kuula/SP
1Leo JoensuuLeo Joensuu (-15)NoormNo29.1.156,66PB kk9
  6,66 kk9 PB     6,07     6,49     5,75     X     P     
2Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.156,46PB
  6,17 PB     X     6,46 PB     6,11     6,41     P     
3Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.155,69PB
  5,62 PB     X     5,63 PB     5,69 PB     P     P     
4Aatos OksanenAatos Oksanen (-15)TurWei14.11.155,48PB
  5,48 PB     4,86     5,36     5,15     5,13     X     
5Elias RanneElias Ranne (-15)NoormNo1.1.154,84PB
  X     4,40 PB     4,73 PB     4,51     4,84 PB     P     
6Juho AlahonkoJuho Alahonko (-16)KauhajKa16.4.164,68PB
  4,68 PB     4,11     X     4,55     P     P     
7Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.154,02PB
  3,58 PB     3,52     3,35     4,02 PB     3,88     P     
8Aleksi OjalaAleksi Ojala (-15)PorinTa3.5.153,56PB
  3,56 PB     3,48     3,10     X     X     3,09     
9Luka LaineLuka Laine (-17)UlvST14.3.173,00PB
  2,97 PB     3,00 PB     2,65     2,85     2,88     2,81     
P9 Keihäs/JT
1Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.1524,44PB (9-v. ka 15.)
  24,44 PB     23,65     23,08     24,01     
2Leo JoensuuLeo Joensuu (-15)NoormNo29.1.1518,38PB
  18,38 PB     12,69     X     X     
3Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.1515,86PB
  12,12 PB     15,86 PB     X     X     
4Aatos OksanenAatos Oksanen (-15)TurWei14.11.1513,50PB
  9,61 PB     10,47 PB     11,34 PB     13,50 PB     
5Elias RanneElias Ranne (-15)NoormNo1.1.1510,38PB
  8,95 PB     8,66     9,71 PB     10,38 PB     
6Luka LaineLuka Laine (-17)UlvST14.3.176,20PB
  6,20 PB     4,84     4,77     5,50     
Naiset
N 60 m
1Eeva KariEeva Kari (-03)TampPy24.7.03 8,36
2Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.05 8,38
3Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.05 8,51SB
4Sofia KurumaaSofia Kurumaa (-06)KanksLei13.9.06 8,60
5Aada JuhalaAada Juhala (-04)PorinTa3.3.04 9,22
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
2. erä
1Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.0828,18PB
2Daniela SnällDaniela Snäll (-08)NoormNo 24.8.0829,41SB
3Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0829,77PB
3. erä
1Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9626,15SB
2Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.0527,95PB
3Emilia JalonenEmilia Jalonen (-06)KanksLei27.10.0628,36PB
4. erä
1Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.0828,41PB
2Mila JokinenMila Jokinen (-05)VammsVoi15.4.0528,66PB
3Sofia KurumaaSofia Kurumaa (-06)KanksLei13.9.0629,24PB
N Korkeus/HJ
1Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.081,55
 1,40/O    1,45/O    1,50/O    1,55/O    1,58/XXX     
2Sofie Latva-RiskuSofie Latva-Risku (-04)PorinTa22.1.041,50SB
 1,50/O SB    1,55/XXX     
N Pituus/LJ
1Eeva KariEeva Kari (-03)TampPy24.7.035,32 PB
  5,14 SB     X     X     5,15 =PB     5,13     5,32 PB     
2Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.055,13 SB
  X     X     5,01     5,13 SB     X     5,11     
3Veera PuosiVeera Puosi (-99)NakkVire13.1.994,98 PB
  4,77 PB     4,78 PB     4,69     4,95 PB     4,87     4,98 PB     
N17 60 m
1. erä
1Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.08 9,01
2Janette LallukkaJanette Lallukka (-08)NakkVire16.7.08 9,35
3Minea MahlamäkiMinea Mahlamäki (-08)PorinTa17.9.08 9,71PB
2. erä
1Sofia SampolahtiSofia Sampolahti (-08)PorinTa2.9.08 8,12PB
2Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 8,37
3Daniela SnällDaniela Snäll (-08)NoormNo 24.8.08 8,66SB
N17 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Sara KarimäkiSara Karimäki (-09)VammsVoi14.3.092.29,80
2Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.102.30,91PB
3Julia GröndahlJulia Gröndahl (-07)PorinYU28.1.072.31,14PB
4Maija VuoriMaija Vuori (-07)NakkVire20.5.072.31,90PB
5Sandra PalmrothSandra Palmroth (-11)LaitJy30.5.112.32,18PB
6Ada LaurilaAda Laurila (-07)PorinYU23.8.072.34,23PB
7Fiia IltanenFiia Iltanen (-10)VammsVoi22.8.102.50,12PB
8Meea IltanenMeea Iltanen (-09)VammsVoi3.1.092.55,85PB
9Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.132.58,37PB
10Roosa PrihtiRoosa Prihti (-10)NakkVire4.5.103.01,98
11Mila LuukkalaMila Luukkala (-10)PorinTa23.10.103.04,98SB
12Oona PrihtiOona Prihti (-10)NakkVire4.5.103.09,20PB
N17 Pituus/LJ
1Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.085,21 SB
  4,89 SB     5,08 SB     5,17 SB     5,21 SB     X     
2Meeri HaapioMeeri Haapio (-07)TuUL17.7.075,14 PB
  4,84 SB     4,80     4,87 SB     4,76     4,89 SB     5,14 PB     
3Nea-Kaisa KatajaNea-Kaisa Kataja (-07)PorinYU24.3.074,90 
  4,75     4,67     P     X     4,90     4,87     
4Milja HelinMilja Helin (-08)PorinYU12.3.084,73 PB
  4,73 PB     4,73 =PB     4,72     X     X     4,67     
5Minea MahlamäkiMinea Mahlamäki (-08)PorinTa17.9.082,53 
  2,53     2,35     
T15 60 m
1Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,40
2Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.10 8,46
3Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.10 8,60
4Milla RitvonenMilla Ritvonen (-10)VammsVoi2.5.10 8,63
5Aisha NeziriAisha Neziri (-10)NakkVire29.12.10 8,73
Alkuerät
1. erä
1Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.10 8,70PB
2Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 8,79
3Fanni HarjuFanni Harju (-09)NakkVire11.9.09 8,89SB
4Peppi-Inkeri SeppänenPeppi-Inkeri Seppänen (-10)NakkVire16.11.10 8,99SB
5Oona PrihtiOona Prihti (-10)NakkVire4.5.10 9,56
6Mila LuukkalaMila Luukkala (-10)PorinTa23.10.10 9,63
2. erä
1Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,40
2Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.10 8,57PB
3Aisha NeziriAisha Neziri (-10)NakkVire29.12.10 8,62PB
4Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.09 8,81PB
5Milja SalonenMilja Salonen (-10)RaumU27.3.10 9,13PB
6Roosa PrihtiRoosa Prihti (-10)NakkVire4.5.10 9,35SB
3. erä
1Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.10 8,56
2Milla RitvonenMilla Ritvonen (-10)VammsVoi2.5.10 8,62PB
3Siiri KortesniemiSiiri Kortesniemi (-10)NakkVire27.8.10 8,65PB
4Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.10 8,97
5Minja MäkeläMinja Mäkelä (-09)NoormNo11.2.09 9,35SB
T15 Pituus/LJ
1Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.094,92 
  4,77     X     4,92     4,79     
2Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.094,84 
  X     4,46     X     4,84     
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.094,82 PB
  4,76 =PB     4,82 PB     4,73     4,77     
4Milla RitvonenMilla Ritvonen (-10)VammsVoi2.5.104,69 PB
  4,57 PB     4,69 PB     4,50     4,64     
5Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.104,68 
  X     4,51     4,68     X     
6Minja MäkeläMinja Mäkelä (-09)NoormNo11.2.094,45 SB
  4,35 SB     4,45 SB     4,44     4,37     
7Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.104,42 PB
  4,42 PB     4,25     4,34     4,17     
8Aisha NeziriAisha Neziri (-10)NakkVire29.12.104,42 SB
  4,31 SB     4,22     4,42 SB     4,28     
9Siiri KortesniemiSiiri Kortesniemi (-10)NakkVire27.8.104,28 PB
  4,28 PB     4,02     3,97     X     
10Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.114,11 
  X     4,10     4,11     3,95     
11Milja SalonenMilja Salonen (-10)RaumU27.3.103,91 SB
  3,84 SB     3,81     X     3,91 SB     
12Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.103,84 PB
  3,84 PB     X     3,70     X     
13Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.123,81 PB
  3,45 PB     3,66 PB     3,81 PB     3,75     
14Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.113,67 PB
  3,39 PB     3,67 PB     X     X     
15Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.113,46 SB
  3,46 SB     X     X     X     
T15 Keihäs/JT
1Ella YlikoskiElla Ylikoski (-09)UlvST17.5.0944,21PB kk15(15-v. ka 30.)
  42,41 kk15 PB     42,64 kk15 PB     X     44,21 kk15 PB     X     40,64     
2Emma ValkilaEmma Valkila (-09)HKV14.7.0938,23PB
  38,23 PB     36,92     31,69     35,93     36,19     X     
3Minttu HuhtalaMinttu Huhtala (-10)NoormNo5.10.1035,09PB kk14
  35,09 kk14 PB     31,87     X     31,78     34,26     33,31     
4Minja MäkeläMinja Mäkelä (-09)NoormNo11.2.0934,21PB
  29,06 SB     34,21 PB     33,65     31,95     30,14     31,53     
5Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.1033,33PB
  32,52 PB     33,33 PB     33,31     31,90     31,98     30,99     
6Lumi PennanenLumi Pennanen (-10)TampPy14.6.1030,54SB
  30,22 SB     30,54 SB     27,48     30,01     29,48     X     
7Laura SovijärviLaura Sovijärvi (-10)LiedPa21.4.1029,23PB
  27,84 SB     26,21     25,51     29,23 PB     X     28,80     
8Sini PihlajamäkiSini Pihlajamäki (-10)TeuvRi6.2.1027,25PB
  23,55 PB     24,28 PB     X     23,26     X     27,25 PB     
9Fanny AhokasFanny Ahokas (-12)UlvST30.5.1218,00PB
  18,00 PB     16,38     17,16     
10Mila LuukkalaMila Luukkala (-10)PorinTa23.10.1017,40PB
  16,12 PB     13,35     17,40 PB     
T13 60 m
1Anniina OllilaAnniina Ollila (-11)VammsVoi25.4.11 8,78SB
2Milja KortetmäkiMilja Kortetmäki (-11)KanksLei5.7.11 9,06PB
3Julia SjöholmJulia Sjöholm (-12)NoormNo18.6.12 9,19
4Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.12 9,31
5Sandra PalmrothSandra Palmroth (-11)LaitJy30.5.11 9,34
Alkuerät
1. erä
1Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.12 9,22PB
2Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.11 9,32PB
3Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.11 9,59
4Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.12 9,85PB
5Taimi GrauTaimi Grau (-12)PorinTa27.3.1210,30PB
2. erä
1Julia SjöholmJulia Sjöholm (-12)NoormNo18.6.12 9,17PB
2Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.12 9,44PB
3Senni KoivistoSenni Koivisto (-12)LapSa11.11.12 9,53PB
4Stella-Emillia HjerppeStella-Emillia Hjerppe (-11)KanksLei11.1.11 9,90PB
5Jadelle TuohimaaJadelle Tuohimaa (-12)UlvST27.12.1210,83
3. erä
1Sandra PalmrothSandra Palmroth (-11)LaitJy30.5.11 9,22PB
2Siiri VälimäkiSiiri Välimäki (-11)NoormNo20.11.11 9,46PB
3Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.11 9,52PB
4Sara SampolahtiSara Sampolahti (-12)PorinTa25.2.12 9,65PB
5Venla KaitaleVenla Kaitale (-11)KiukKi22.4.11 9,66
4. erä
1Anniina OllilaAnniina Ollila (-11)VammsVoi25.4.11 8,70PB
2Milja KortetmäkiMilja Kortetmäki (-11)KanksLei5.7.11 9,26
3Sofia LehtimäkiSofia Lehtimäki (-11)KanksLei26.1.11 9,70PB
4Minttu HellstenMinttu Hellsten (-12)LapSa22.4.12 9,71PB
5Emily VäkeväinenEmily Väkeväinen KanksLei10,93PB
T13 Kuula/SP
1Jenna HautakorpiJenna Hautakorpi (-12)KanksLei22.2.1210,23PB kk12
  10,05 kk12 PB     9,48     9,63     10,23 kk12 PB     9,64     10,18     
2Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.119,42PB
  8,05     7,80     9,15 PB     8,54     9,42 PB     8,65     
3Anniina OllilaAnniina Ollila (-11)VammsVoi25.4.119,17PB
  8,97 PB     8,96     8,78     8,18     9,17 PB     8,80     
4Siiri VälimäkiSiiri Välimäki (-11)NoormNo20.11.118,53PB
  7,36 SB     8,33 PB     8,53 PB     7,78     7,81     8,26     
5Sandra PalmrothSandra Palmroth (-11)LaitJy30.5.118,28
  8,28     8,02     8,05     7,20     8,14     8,09     
6Fanny AhokasFanny Ahokas (-12)UlvST30.5.127,94PB
  7,74 PB     7,60     7,63     7,94 PB     7,92     7,76     
7Julia SjöholmJulia Sjöholm (-12)NoormNo18.6.127,85PB
  7,07 PB     7,20 PB     7,83 PB     7,85 PB     7,42     7,62     
8Stella-Emillia HjerppeStella-Emillia Hjerppe (-11)KanksLei11.1.117,47PB
  7,33 PB     7,35 PB     7,31     6,96     7,47 PB     7,38     
9Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.127,04PB
  7,04 PB     6,90     X     
10Anette NelimarkkaAnette Nelimarkka (-12)UlvST7.2.126,91PB
  6,91 PB     6,68     6,53     
11Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.126,38PB
  6,38 PB     P     P     
12Sofia LehtimäkiSofia Lehtimäki (-11)KanksLei26.1.116,21PB
  5,71 PB     5,88 PB     6,21 PB     
13Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.115,80PB
  5,80 PB     5,57     5,79     
14Minttu HellstenMinttu Hellsten (-12)LapSa22.4.125,65PB
  5,65 PB     4,93     5,18     
15Milja KortetmäkiMilja Kortetmäki (-11)KanksLei5.7.115,47PB
  4,99 PB     5,47 PB     4,82     
T11 60 m
1. erä
1Vuokko RamstadiusVuokko Ramstadius (-14)NakkVire22.5.1410,23PB
2Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.1410,69PB
3Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)LaitJy11.12.1310,90
4Kaisla GrauKaisla Grau (-14)PorinTa15.2.1411,06PB
5Eimi ViljanenEimi Viljanen (-14)UlvST8.7.1411,53PB
2. erä
1Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1310,21PB
2Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.1410,80PB
3Alma SantavirtaAlma Santavirta (-14)PorinTa3.6.1411,31PB
3. erä
1Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.13 9,81PB
2Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.1410,23PB
3Amelia YlikännöAmelia Ylikännö (-14)LauttLu29.4.1410,85PB
4Maia LuukkalaMaia Luukkala (-14)PorinTa27.10.1412,78PB
4. erä
1Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.13 9,84PB
2Sofia KarimäkiSofia Karimäki (-13)VammsVoi2.7.1310,01PB
3Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.1410,17PB
4Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.1410,18PB
5. erä
1Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.13 9,80PB
2Demi FredDemi Fred (-13)PorinYU13.5.13 9,92SB
3Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.1310,63PB
4Veera RantalaVeera Rantala (-14)KanksLei7.4.1411,61PB
6. erä
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.13 9,01PB kk11
2Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.14 9,45PB
3Ilona PoussuIlona Poussu (-14)NoormNo27.3.14 9,73PB
4Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.1310,08SB
5Neea MarjamäkiNeea Marjamäki (-14)KanksLei21.11.1410,45PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.134,35 PB
  4,16     4,26     4,14     4,35 PB     
2Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.134,06 PB
  4,06 PB     4,00     3,94     4,03     
3Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.133,88 
  3,84     3,79     3,80     3,88     
4Ilona PoussuIlona Poussu (-14)NoormNo27.3.143,78 
  3,40     3,60     3,70     3,78     
5Demi FredDemi Fred (-13)PorinYU13.5.133,74 
  3,68     3,74     3,73     3,72     
6Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.143,68 PB
  3,68 PB     3,64     3,68 =PB     3,47     
7Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.133,67 PB
  3,37 PB     3,67 PB     3,47     3,60     
8Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.133,65 PB
  3,65 PB     3,41     3,39     3,48     
9Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.133,50 PB
  3,50 PB     3,14     3,23     3,19     
10Vuokko RamstadiusVuokko Ramstadius (-14)NakkVire22.5.143,48 PB
  3,11 PB     3,48 PB     3,35     3,31     
11Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.133,45 
  3,34     3,45     3,37     3,38     
12Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.143,42 SB
  3,12     3,16     X     3,42 SB     
13Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.143,34 PB
  3,33 PB     3,34 PB     X     3,15     
14Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.143,29 SB
  3,02     3,29 SB     3,29 =SB     3,15     
15Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)LaitJy11.12.133,25 SB
  3,25 SB     3,09     3,18     3,10     
16Neea MarjamäkiNeea Marjamäki (-14)KanksLei21.11.143,14 PB
  2,99 PB     3,14 PB     3,00     3,05     
17Sara AlahonkoSara Alahonko (-13)KauhajKa17.8.133,10 PB
  3,10 PB     3,04     2,94     2,99     
18Alma SantavirtaAlma Santavirta (-14)PorinTa3.6.143,10 
  3,04     3,10     2,90     2,96     
19Kaisla GrauKaisla Grau (-14)PorinTa15.2.143,04 
  2,97     2,95     2,66     3,04     
20Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.142,99 PB
  2,99 PB     2,97     2,98     2,37     
21Amelia YlikännöAmelia Ylikännö (-14)LauttLu29.4.142,87 PB
  2,40 PB     2,87 PB     2,74     2,67     
22Milla PihlajamäkiMilla Pihlajamäki (-13)TeuvRi7.12.132,83 
  2,83     2,72     2,80     X     
23Eimi ViljanenEimi Viljanen (-14)UlvST8.7.142,70 
  2,44     2,18     2,57     2,70     
24Vilma PaulamäkiVilma Paulamäki (-14)PorinTa21.12.142,65 SB
  2,64 SB     2,65 SB     2,60     2,55     
25Veera RantalaVeera Rantala (-14)KanksLei7.4.142,49 PB
  2,25 PB     2,18     2,39 PB     2,49 PB     
26Maia LuukkalaMaia Luukkala (-14)PorinTa27.10.142,39 PB
  2,39 PB     2,27     2,20     2,28     
T11 Kuula/SP
1Sara AlahonkoSara Alahonko (-13)KauhajKa17.8.137,78PB
  6,96     6,80     7,66 PB     7,63     7,78 PB     7,41     
2Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.137,67PB
  6,93 PB     6,79     7,48 PB     7,26     7,65 PB     7,67 PB     
3Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)LaitJy11.12.137,58PB
  6,80     7,23 PB     6,22     6,77     X     7,58 PB     
4Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.137,35PB
  6,77 PB     7,35 PB     6,82     6,93     6,96     6,72     
5Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.137,24PB
  7,12 PB     6,90     6,74     7,24 PB     7,04     6,94     
6Neea HuhtalaNeea Huhtala (-13)NoormNo26.7.136,80PB
  6,28 PB     6,27     6,54 PB     6,13     6,29     6,80 PB     
7Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.136,51PB
  6,23 PB     5,85     6,26 PB     6,18     6,43 PB     6,51 PB     
8Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.136,35PB
  6,23 PB     6,35 PB     5,44     5,45     6,26     X     
9Vuokko RamstadiusVuokko Ramstadius (-14)NakkVire22.5.146,19PB
  5,95 PB     5,69     6,19 PB     
10Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.146,15PB
  5,98 PB     6,15 PB     5,96     
11Demi FredDemi Fred (-13)PorinYU13.5.136,08PB
  5,82 PB     5,60     6,08 PB     
12Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.145,97PB
  5,97 PB     X     5,50     
13Lotta MännistöLotta Männistö (-14)NakkVire4.1.145,65PB
  5,14 PB     5,65 PB     5,19     
14Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.145,65PB
  5,65 PB     X     4,60     
15Henna TamminenHenna Tamminen (-13)NoormNo4.10.135,42PB
  4,95 SB     5,07 PB     5,42 PB     
16Ella PeltomaaElla Peltomaa (-14)PorinYU24.6.145,39PB
  5,35 PB     5,36 PB     5,39 PB     
17Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.134,86SB
  4,86 SB     4,84     P     
18Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.144,81PB
  3,62 PB     4,81 PB     4,36     
19Eimi ViljanenEimi Viljanen (-14)UlvST8.7.144,68PB
  X     4,68 PB     3,84     
20Maia LuukkalaMaia Luukkala (-14)PorinTa27.10.143,65PB
  3,42 PB     3,65 PB     3,63     
T9 40 m
1. erä
1Alina TukiaAlina Tukia (-15)RaumU10.8.15 7,91PB
2Alisa SoitonenAlisa Soitonen (-16)UlvST24.5.16 7,96PB
3Helmi KorpiHelmi Korpi (-17)UlvST12.2.17 8,24PB
2. erä
1Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.15 7,46PB
2Tianna TuohimaaTianna Tuohimaa (-17)UlvST21.1.17 8,68PB
3. erä
1Adessa PalonenAdessa Palonen (-15)PorinYU31.3.15 7,57PB
2Lyydia LamminenLyydia Lamminen (-15)TampPy16.6.15 7,89PB
3Julia KortetmäkiJulia Kortetmäki (-15)KanksLei1.3.15 8,11PB
4Isla RanneIsla Ranne (-17)NoormNo3.2.17 8,38PB
5Olivia LevomäkiOlivia Levomäki (-15)PorinTa15.6.15 9,19PB
4. erä
1Pihla KumpuniemiPihla Kumpuniemi (-15)NoormNo28.1.15 7,33PB
2Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.15 7,48PB
3Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.15 7,59
4Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.15 7,81PB
5Josefiina LehtimäkiJosefiina Lehtimäki (-15)KanksLei4.8.15 8,09PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Pihla KumpuniemiPihla Kumpuniemi (-15)NoormNo28.1.153,27 
  2,95     2,99     3,05     3,27     
2Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.153,08 
  2,97     2,88     2,99     3,08     
3Adessa PalonenAdessa Palonen (-15)PorinYU31.3.153,03 PB
  2,33 PB     2,78 PB     3,03 PB     2,94     
4Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.152,99 PB
  2,99 PB     2,94     2,84     2,92     
5Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.152,98 PB
  2,80     2,98 PB     2,98 =PB     2,95     
6Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.152,93 
  2,89     2,71     2,74     2,93     
7Lyydia LamminenLyydia Lamminen (-15)TampPy16.6.152,91 PB
  2,76 PB     2,83 PB     2,90 PB     2,91 PB     
8Josefiina LehtimäkiJosefiina Lehtimäki (-15)KanksLei4.8.152,81 PB
  2,81 PB     2,41     2,22     2,65     
9Alisa SoitonenAlisa Soitonen (-16)UlvST24.5.162,78 PB
  2,67 PB     2,75 PB     2,78 PB     2,71     
10Alina TukiaAlina Tukia (-15)RaumU10.8.152,64 
  2,64     2,63     2,55     2,55     
11Julia KortetmäkiJulia Kortetmäki (-15)KanksLei1.3.152,59 PB
  1,48 PB     2,53 PB     2,59 PB     2,22     
12Isla RanneIsla Ranne (-17)NoormNo3.2.172,33 PB
  2,18 PB     1,97     2,33 PB     1,97     
13Olivia LevomäkiOlivia Levomäki (-15)PorinTa15.6.152,16 PB
  2,14 PB     2,16 PB     2,02     1,80     
14Helmi KorpiHelmi Korpi (-17)UlvST12.2.172,13 PB
  2,06 PB     1,94     2,11 PB     2,13 PB     
15Tianna TuohimaaTianna Tuohimaa (-17)UlvST21.1.172,02 PB
  2,02 PB     1,66     1,48     1,67     
T9 Keihäs/JT
1Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.1511,15PB
  8,39 PB     9,37 PB     7,74     11,15 PB     
2Alisa SoitonenAlisa Soitonen (-16)UlvST24.5.168,93PB
  7,54 PB     8,93 PB     7,36     X     
3Lyydia LamminenLyydia Lamminen (-15)TampPy16.6.158,08PB
  6,32 PB     7,49 PB     7,80 PB     8,08 PB     
4Venla TamminenVenla Tamminen (-15)NoormNo19.8.158,03PB
  7,41 PB     8,03 PB     6,93     7,15     
5Emmi YlikoskiEmmi Ylikoski (-17)UlvST23.12.177,44PB
  4,49 PB     7,09 PB     X     7,44 PB     
6Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.157,34PB
  6,07 PB     6,91 PB     5,69     7,34 PB     
7Helmi KorpiHelmi Korpi (-17)UlvST12.2.176,05PB
  X     5,52 PB     5,03     6,05 PB     
8Alina TukiaAlina Tukia (-15)RaumU10.8.155,42PB
  5,12 PB     4,26     5,42 PB     4,74     
9Olivia LevomäkiOlivia Levomäki (-15)PorinTa15.6.153,75PB
  3,47 PB     3,75 PB     3,34     3,05     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut