TULOKSET: Seuraottelu 4, Helsinki, Liikuntamylly, 25.1.2024


52 urheilijaa, 76 lajisuoritusta

Miehet
M 150 m
1Esa PaukkuEsa Paukku (-66)VSMasters20.6.6623,41PB
2Jyri LehtonenJyri Lehtonen (-89)JyväskKU18.4.8924,19PB
P15 150 m
1Aatu NurmiAatu Nurmi (-09)HelsTa31.12.0921,88PB
P13 150 m
1Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.1222,08PB
2Erik CervantesErik Cervantes (-12)HIFK11.5.1222,12PB
3Taito EräkangasTaito Eräkangas (-11)HelsTa3.4.1122,26PB
P13 Kuula/SP
1Otso JärvinenOtso Järvinen (-12)HelsTa9.4.127,74PB
  7,74 PB     7,73     7,65     6,78     
P11 150 m
1Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.1424,54PB kk10
2Alvar NurmiAlvar Nurmi (-13)HelsTa10.2.1325,35PB kk11
3Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.1425,77PB
4Amil NurmiAmil Nurmi (-14)HelsTa19.10.1428,24PB
5Akira VirtaAkira Virta (-14)HelsJy20.8.1428,64PB
6Markus MägiMarkus Mägi (-14)HelsTa15.6.1428,72PB
P11 Kuula/SP
1Frej SundqvistFrej Sundqvist (-14)HIFK20.11.146,40PB
  6,34 PB     6,40 PB     5,78     6,19     
2Milton RimpeläMilton Rimpelä (-14)HIFK19.4.145,54PB
  5,49 PB     5,54 PB     4,83     4,17     
3Alvar NurmiAlvar Nurmi (-13)HelsTa10.2.135,30PB
  5,15 PB     5,30 PB     4,99     4,97     
4Amil NurmiAmil Nurmi (-14)HelsTa19.10.144,22PB
  3,65 PB     4,22 PB     4,00     4,14     
P9 150 m
1Nooa VuorensyrjäNooa Vuorensyrjä (-15)HelsJy13.4.1526,78PB kk9
2Toivo HurtigToivo Hurtig (-15)HIFK7.4.1530,86PB
3Oliver KáldiOliver Káldi (-15)HelsJy11.1.1532,73PB
4Otso ItkonenOtso Itkonen (-17)HelsTa30.5.1739,22PB
P9 Kuula/SP
1Toivo HurtigToivo Hurtig (-15)HIFK7.4.154,87PB
  4,87 PB     3,62     3,72     4,63     
2Nooa VuorensyrjäNooa Vuorensyrjä (-15)HelsJy13.4.154,15PB
  3,00 PB     2,85     4,15 PB     P     
M75 Kuula/SP
1Kari SimonenKari Simonen (-47)HelsTa25.3.478,28SB
  7,95 SB     8,28 SB     7,83     7,89     
M55 Kuula/SP
1Esa PaukkuEsa Paukku (-66)VSMasters20.6.669,42SB
  9,42 SB     X     X     9,32     
Naiset
N 150 m
1Elen KikasElen Kikas (-81)HelsTa3.10.8126,57PB
T15 150 m
1Essi JärvinenEssi Järvinen (-10)HelsTa22.9.1021,61PB
2Emilia KoppatzEmilia Koppatz (-09)HelsTa17.3.0921,75PB
3Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.1021,79PB
4Unna HarkioUnna Harkio (-10)HIFK30.12.1022,80PB
5Elene HiltunenElene Hiltunen (-10)HelsTa12.8.1023,03PB
T15 Kuula/SP
1Venla KalevaVenla Kaleva (-10)HelsTa15.3.106,70PB
  6,70 PB     6,42     6,20     6,45     
2Essi JärvinenEssi Järvinen (-10)HelsTa22.9.106,48PB
  6,33 PB     5,71     6,48 PB     6,23     
T13 150 m
1. erä
1Amira Mohamed AbdulleAmira Mohamed Abdulle (-11)HIFK19.8.1123,29PB
2Lilja PiispanenLilja Piispanen (-11)HIFK4.12.1123,86PB
3Iida HellmanIida Hellman (-11)HelsTa30.8.1125,27PB
4Regina RaitalaRegina Raitala (-12)HIFK7.9.1226,90PB kk12
5Tara KarhuTara Karhu (-12)HIFK24.11.1226,93PB
2. erä
1Linnea TähtinenLinnea Tähtinen (-12)HIFK14.8.1223,43PB kk12
2Eeva LaitinenEeva Laitinen (-11)HIFK7.7.1123,67PB
3Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.1223,86PB
4Heidi SundqvistHeidi Sundqvist (-12)HIFK15.2.1224,08PB
3. erä
1Lovisa HillmanLovisa Hillman (-12)HIFK5.1.1223,15PB kk12
2Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.1123,33PB
3Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.1224,14PB
4Nora UotinenNora Uotinen (-11)HIFK5.11.1125,77PB
T13 Kuula/SP
1Saga SuonpääSaga Suonpää (-11)HelsTa29.4.119,04PB
  7,96 SB     7,94     9,04 PB     8,01     
2Viivi ErholtzViivi Erholtz (-12)HIFK10.3.126,51PB
  6,51 PB     5,90     6,36     6,05     
3Iida HellmanIida Hellman (-11)HelsTa30.8.116,17PB
  6,00 PB     5,88     5,84     6,17 PB     
4Seela KukkalaSeela Kukkala (-12)HIFK24.4.126,11PB
  6,11 PB     5,35     5,78     5,81     
5Heidi SundqvistHeidi Sundqvist (-12)HIFK15.2.125,85PB
  5,52 PB     5,52 =PB     5,68 PB     5,85 PB     
6Lovisa HillmanLovisa Hillman (-12)HIFK5.1.125,05PB
  5,05 PB     4,76     4,86     4,93     
7Emilie DahlblomEmilie Dahlblom (-12)HIFK20.8.124,86PB
  3,84 PB     4,30 PB     4,86 PB     4,45     
8Tara KarhuTara Karhu (-12)HIFK24.11.124,41PB
  4,35 PB     4,41 PB     3,72     X     
T11 150 m
1. erä
1Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.1425,82PB kk10
2Amahlea SegerstamAmahlea Segerstam (-14)HIFK10.12.1435,18PB
2. erä
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.1324,34PB kk11
2Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.1425,25PB kk10
3Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.1325,69PB
4Elsa EnglundElsa Englund (-13)HIFK2.3.1325,87PB
T11 Kuula/SP
1Noomi RimpeläNoomi Rimpelä (-13)HIFK 10.1.139,26PB kk11
  8,73     9,26 kk11 PB     8,18     8,82     
2Vanamo NaakkaVanamo Naakka (-14)HIFK2.5.144,83PB
  4,68 PB     4,38     4,83 PB     4,83 =PB     
3Mila GaleniusMila Galenius (-13)HIFK4.9.134,67PB
  4,53 PB     3,60     4,21     4,67 PB     
4Isabelle GrotenfeltIsabelle Grotenfelt (-14)HIFK25.6.144,39PB
  4,17 PB     4,39 PB     4,20     4,25     
5Amahlea SegerstamAmahlea Segerstam (-14)HIFK10.12.144,37PB
  X     3,88 PB     4,37 PB     4,25     
T9 150 m
1. erä
1Vellamo ItkonenVellamo Itkonen (-17)HelsTa30.5.1734,54PB kk9
2Iida RasimäkiIida Rasimäki (-18)HelsJy11.11.1839,20PB
3Viivi MeskanenViivi Meskanen (-20)HelsJy8.7.2076,60PB
4Sofia MeskanenSofia Meskanen (-20)HelsJy8.7.2078,02PB
2. erä
1Armi KarhuArmi Karhu (-15)HIFK28.1.1529,10PB kk9
2Alina HyrkäsAlina Hyrkäs (-16)HelsJy12.1.1629,49PB
3Felia AlmFelia Alm (-15)HelsTa3.6.1529,75PB
Julia MeskanenJulia Meskanen (-16)HelsJy18.11.16DNF
T9 Kuula/SP
1Armi KarhuArmi Karhu (-15)HIFK28.1.154,32PB
  4,12 PB     4,32 PB     3,76     4,14     
2Felia AlmFelia Alm (-15)HelsTa3.6.154,26PB
  3,83 PB     4,26 PB     3,55     3,46     
N55 Kuula/SP
1Virve RiikonenVirve Riikonen (-65)HelsTa6.5.656,20SB
  6,07 SB     6,20 SB     5,75     5,91     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut