TULOKSET: Intersport-hallikisa 2, Lappeenranta, Lappeenrannan urheilutalo, 23.1.2024


43 urheilijaa, 43 lajisuoritusta

Miehet
M Pituus/LJ
1Vini AarnikkoVini Aarnikko (-07)ImU28.6.075,89 
  4,63     5,58     4,43     5,64     5,89     5,76     
2Topi KopsaTopi Kopsa (-08)LappUM23.8.085,31 PB
  5,23 SB     5,23 =SB     5,14     5,10     X     5,31 PB     
P15 Pituus/LJ
1Lenni RutiLenni Ruti (-10)LappUM2.8.105,10 PB
  5,10 PB     5,01     5,08     X     X     X     
2Sisu PeräläSisu Perälä (-10)LappUM19.3.104,73 PB
  4,47     4,51     4,37     X     4,57     4,73 PB     
3Leevi PohjonenLeevi Pohjonen (-09)LappUM 18.11.094,63 PB
  4,63 PB     4,40     4,28     4,50     X     4,59     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Onni KuuluvainenOnni Kuuluvainen (-14)LappUM21.9.143,61 PB
  3,59 PB     3,61 PB     3,51     
2Joel SavinenJoel Savinen (-13)LappUM3.4.133,50 SB
  3,49 SB     3,50 SB     3,50 =SB     
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Touko LapinlampiTouko Lapinlampi (-15)LappUM7.8.152,88 PB
  2,88 PB     2,84     2,32     
2Toivo SimpuraToivo Simpura (-15)LappUM11.8.152,85 PB
  X     2,48 PB     2,85 PB     
3Joa ArponenJoa Arponen (-15)LappUM8.7.152,33 PB
  2,33 PB     2,31     2,10     
4Atte MutanenAtte Mutanen (-15)LappUM9.8.152,17 PB
  2,17 PB     2,04     1,89     
Naiset
N Pituus/LJ
1Piia KalliomäkiPiia Kalliomäki (-03)LappUM12.6.035,55 SB
  5,55 SB     5,51     5,40     X     X     5,33     
2Anne-Karin KilkkiAnne-Karin Kilkki (-05)LappUM23.2.055,16 
  X     5,12     5,04     5,03     X     5,16     
3Jade HänninenJade Hänninen (-08)LappUM17.9.085,01 SB
  4,83 SB     4,99 SB     4,91     X     X     5,01 SB     
4Alisa HelkilinnaAlisa Helkilinna (-09)LappUM10.6.094,87 PB
  4,87 PB     4,85     X     4,71     X     X     
5Milja VakkilaMilja Vakkila (-08)LappUM23.6.084,77 
  4,74     4,77     X     4,71     4,70     4,76     
6Maisa LuostarinenMaisa Luostarinen (-06)LappUM21.3.064,54 PB
  4,47 PB     4,54 PB     4,46     4,46     4,45     X     
7Malna HeinonenMalna Heinonen (-08)LappUM14.5.084,44 
  X     4,44     4,18     X     X     4,41     
8Essi NiinimäkiEssi Niinimäki (-05)LappUM27.7.054,39 
  X     X     4,39     
9Sofia InkinenSofia Inkinen (-06)LappUM24.3.064,23 PB
  4,23 PB     4,07     3,91     
10Satu KouvoSatu Kouvo (-83)LappUM21.4.834,22 
  4,15     4,22     X     
11Paula Arminen-PeltonenPaula Arminen-Peltonen (-72)LappUM28.5.723,34  ei lisenssiä
  X     X     3,34     
T15 Pituus/LJ
1Salla TarkiainenSalla Tarkiainen (-10)LappUM15.9.104,84 PB
  4,65     4,53     X     4,48     4,84 PB     X     
T13 Pituus/LJ
1Edla ValkeapääEdla Valkeapää (-11)LappUM14.5.114,83 PB
  4,83 PB     X     4,63     4,72     
2Juliette KaplasJuliette Kaplas (-11)LappUM4.4.114,34 
  X     4,21     4,34     4,05     
3Olivia KarhunenOlivia Karhunen (-12)LappUM 2.5.124,31 PB
4Verna KoivulaVerna Koivula (-12)LappUM22.7.124,18 =PB
  X     4,18 =PB     X     4,13     
5Aino KopsaAino Kopsa (-11)LappUM15.6.114,18 
  X     4,18     4,03     X     
6Krista KauranenKrista Kauranen (-11)LappUM10.3.113,77 PB
  3,69 PB     X     3,34     3,77 PB     
7Iida VäätämöinenIida Väätämöinen (-11)LappUM24.5.113,46 PB
  X     3,46 PB     X     3,34     
8Iida BjörkholmIida Björkholm (-12)LappUM25.10.123,38 PB
  3,35 PB     3,19     3,38 PB     3,11     
9Maija KangasMaija Kangas (-12)LappUM 1.11.123,12 PB
  3,06 PB     2,96     2,93     3,12 PB     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Pihla VainikkaPihla Vainikka (-13)LappUM14.4.134,06 PB
  4,06 PB     3,98     3,88     
2Hilda ValkeapääHilda Valkeapää (-14)LappUM9.4.143,66 PB
  3,54     3,66 PB     3,55     
3Valeriia VerkhovodValeriia Verkhovod (-13)LappUM11.3.133,53 PB
  3,53 PB     3,39     3,40     
4Vilma MunnukkaVilma Munnukka (-14)LappUM22.1.142,79 PB
  2,79 PB     2,58     2,74     
5Hulda KiukasHulda Kiukas (-14)LappUM4.3.142,76 PB
  2,76 PB     2,49     2,55     
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Rosa AhoraitaRosa Ahoraita (-14)LappUM12.5.143,26 PB
  3,18 PB     3,26 PB     3,17     
2Iida NapariIida Napari (-15)LappUM16.1.153,24 PB
  3,24 PB     2,99     2,95     
3Milla KoivulaMilla Koivula (-15)LappUM30.6.153,17 PB
  3,17 PB     2,62     2,81     
4Iida KinttuIida Kinttu (-15)LappUM29.5.153,07 PB
  3,07 PB     2,99     2,88     
5Veera RiikonenVeera Riikonen (-15)LappUM2.9.153,06 PB
  2,95 PB     2,98 PB     3,06 PB     
6Ekaterina VerkhovodEkaterina Verkhovod (-15)LappUM10.10.152,75 PB
  2,75 PB     2,55     2,61     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut