TULOKSET: Tampere Indoor Meeting, Tampere, Pirkkahalli, 23.1.2024


109 urheilijaa, 143 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1David Morgan-HarrisonDavid Morgan-Harrison (-01)GBR27.8.01 6,67 uk
2Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99 6,74SB
3Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,81
4Viktor ThorViktor Thor (-00)BorgåAk17.3.00 6,84SB
5William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,86SB
6Valentin JensenValentin Jensen (-05)DEN30.5.05 6,88 uk
7Niko KangasojaNiko Kangasoja (-03)OulPy12.2.03 6,90
8Lorenzo SpeearLorenzo Speear (-04)NED15.6.04 6,97 uk
Alkuerät
1. erä
1David Morgan-HarrisonDavid Morgan-Harrison (-01)GBR27.8.01 6,74 uk
2Santeri ÖrnSanteri Örn (-99)PolvijU1.12.99 6,80SB
3William ThorWilliam Thor (-00)BorgåAk18.3.00 6,87SB
4Topi HuttunenTopi Huttunen (-04)VierKoi9.1.04 7,01SB
5Lukas LesselLukas Lessel (-00)EST23.12.00 7,01 uk
6Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.05 7,31
7Joni HaapalainenJoni Haapalainen (-06)TampPy11.9.06 7,50
2. erä
1Niko KangasojaNiko Kangasoja (-03)OulPy12.2.03 6,88
2Viktor ThorViktor Thor (-00)BorgåAk17.3.00 6,89SB
3Valentin JensenValentin Jensen (-05)DEN30.5.05 6,90 uk
4Valtteri LoukoValtteri Louko (-03)LapVi28.8.03 7,05SB
5Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,12
6Joonas JäppinenJoonas Jäppinen (-04)HIFK5.3.04 7,15PB
3. erä
1Riku IllukkaRiku Illukka (-99)VantSa21.9.99 6,78
2Lorenzo SpeearLorenzo Speear (-04)NED15.6.04 6,90 uk
3Kristian PulliKristian Pulli (-94)OulPy2.9.94 6,93SB
4Jasper LeppäkangasJasper Leppäkangas (-00)KanksLei9.5.00 7,07PB
5Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04 7,17
Eino VuoriEino Vuori (-02)HämeenlTa21.6.02 DQ
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Ole Jakob Høsteland SolbuOle Jakob Høsteland Solbu (-03)NOR19.8.031.47,49 uk
2Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.951.48,40PB kk(ka 5.)
3Patryk SieradzkiPatryk Sieradzki (-98)POL6.10.981.48,90 uk
4Maciej WyderkaMaciej Wyderka (-02)POL29.7.021.49,23 uk
5Jan VukovicJan Vukovic (-00)SLO14.6.001.49,32 uk
6Kjetil Brenno GagnåsKjetil Brenno Gagnås (-00)NOR9.5.001.49,52 uk
7Uku Renek KronbergsUku Renek Kronbergs (-04)EST 10.8.041.50,09 uk
8Benjamin LeeBenjamin Lee (-03)HKV26.3.031.57,54PB
Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.05DNF
M 60 m aidat/hurdles
1Elmo LakkaElmo Lakka (-93)JyväskKU10.4.93 7,71
2Mark HeidenMark Heiden (-02)NED14.8.02 7,74 uk
3Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.97 7,85
4Edson GomesEdson Gomes (-98)POR1.11.98 7,99 uk
5Dániel EszesDániel Eszes (-98)HUN1.7.98 7,99 uk
6Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 8,05PB
7Keiso PedriksKeiso Pedriks (-94)EST30.4.94 8,05 uk
8Nazar StepanovNazar Stepanov (-04)UKR8.6.04 8,08 uk
Alkuerät
1. erä
1Elmo LakkaElmo Lakka (-93)JyväskKU10.4.93 7,72
2Keiso PedriksKeiso Pedriks (-94)EST30.4.94 7,94 uk
3Dániel EszesDániel Eszes (-98)HUN1.7.98 7,97 uk
4Edson GomesEdson Gomes (-98)POR1.11.98 8,01 uk
5Valtteri KalliokuljuValtteri Kalliokulju (-97)LiedPa14.1.97 8,06PB
Joni JärvinenJoni Järvinen (-00)LahdA14.3.00 DQ
2. erä
1Ilari ManninenIlari Manninen (-97)JyväskKU11.10.97 7,81
2Mark HeidenMark Heiden (-02)NED14.8.02 7,82 uk
3Nazar StepanovNazar Stepanov (-04)UKR8.6.04 8,08 uk
4Jake PorterJake Porter (-93)GBR13.11.93 8,15 uk
5Arttu SaariArttu Saari (-99)KeskiUYU9.12.99 8,16PB
6Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 8,20PB
M 300 m aidat/hurdles
1Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.0536,06PBSE19 kk kk19
2Tuomas LehtonenTuomas Lehtonen (-98)LiedPa4.8.9836,23SB
3Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0337,10PB
4Iiro SurkkaIiro Surkka (-98)JyväskKU28.3.9839,79SB
5Markus HurriMarkus Hurri (-00)LiedPa5.1.0040,11SB
M Seiväs/PV
1Urho KujanpääUrho Kujanpää (-97)TampPy18.5.975,70PB kk(ka 2.)
 5,00/3    5,38/1 kk SB    5,48/1 kk SB    5,56/X-    5,62/1 kk SB    5,70/1 kk PB    5,75/XXX     
2Valters KreissValters Kreiss (-03)LAT19.9.035,48 uk
 5,20/1 PB    5,38/1 PB    5,48/3 PB    5,56/X-    5,62/XX     
3Isidro LeyvaIsidro Leyva (-99)ESP25.4.995,38 uk
 5,00/1 PB    5,20/1 PB    5,38/1 PB    5,48/XXX     
3Koen van der WijstKoen van der Wijst (-97)NED7.8.975,38 uk
 5,00/1 SB    5,20/1 SB    5,38/1 PB    5,48/XXX     
3Tommi HolttinenTommi Holttinen (-97)TuUL3.5.975,38SB
 5,20/1    5,38/1 SB    5,48/XXX     
6Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,20
 5,00/2    5,20/1    5,38/XXX     
7Evgeni EnevEvgeni Enev (-01)BUL13.11.015,00 uk
 5,00/1 PB    5,20/XXX     
8Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.025,00SB
 4,80/3 =SB    5,00/1 SB    5,20/XXX     
M Kolmiloikka/TJ
1Simo LipsanenSimo Lipsanen (-95)LappUM13.9.9516,40 SB kk
  16,10 kk SB     16,40 kk SB     16,38     X     P     X     
2Jude Bright-DaviesJude Bright-Davies (-99)GBR 27.3.9916,17  uk
  X     15,83 PB     16,17 PB     15,86     X     15,83     
3Federico BrunoFederico Bruno (-03)ESP22.3.0315,87  uk
  X     15,77 PB     15,87 PB     15,54     P     P     
4Endiorass KingleyEndiorass Kingley (-02)AUT12.6.0215,85  uk
  X     15,49 PB     15,55 PB     15,85 PB     15,40     15,45     
5Aapo KarvinenAapo Karvinen (-01)VammsVoi5.12.0115,73 PB (ka 34.)
  15,46 SB     X     X     15,23     15,73 PB     X     
6Iikka AlinguéIikka Alingué (-99)JanJa10.11.9915,27 SB
  14,90 SB     X     15,27 SB     X     14,94     14,94     
Naiset
N 60 m
1Õilme VõroÕilme Võro (-96)EST2.1.96 7,33 uk
2Jusztina CsótiJusztina Csóti (-98)HUN27.2.98 7,46 uk
3Paulina PaluchPaulina Paluch (-98)POL3.12.98 7,46 uk
4Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,47=PB
5Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.98 7,49SB
6Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,54PB (ka 61.)
7Miia OttMiia Ott (-07)EST19.4.07 7,55 uk
8Ártemis-Melína AnastasíouÁrtemis-Melína Anastasíou (-00)GRE13.8.00 7,65 uk
Alkuerät
1. erä
1Õilme VõroÕilme Võro (-96)EST2.1.96 7,38 uk
2Pirkitta MarjanenPirkitta Marjanen (-01)PorinYU28.8.01 7,53SB
3Ártemis-Melína AnastasíouÁrtemis-Melína Anastasíou (-00)GRE13.8.00 7,59 uk
4Ann Marii KivikasAnn Marii Kivikas (-02)EST12.8.02 7,65 uk
5Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 7,70
6Emma TainioEmma Tainio (-03)PaimU5.11.03 7,73SB
7Diani WalkerDiani Walker (-95)GBR14.7.95 7,75 uk
2. erä
1Miia OttMiia Ott (-07)EST19.4.07 7,45 uk
2Jusztina CsótiJusztina Csóti (-98)HUN27.2.98 7,51 uk
3Paulina PaluchPaulina Paluch (-98)POL3.12.98 7,52 uk
4Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.98 7,54
5Petra HäggqvistPetra Häggqvist (-01)HKV9.4.01 7,59SB
6Annika HaverinenAnnika Haverinen (-99)KajKi21.11.99 7,74
7Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.02 7,83PB
8Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 8,04
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.032.05,16PB kk(ka 6.) (22-v. ka 3.)
2Georgia-Maria DespollariGeorgia-Maria Despollari (-03)GRE19.9.032.05,55 uk
3Tanja SpillTanja Spill (-95)GER16.12.952.05,80 uk
4Joceline WindJoceline Wind (-00)SUI 12.9.002.06,17 uk
5Georgie HartiganGeorgie Hartigan (-96)IRL 1.3.962.07,39 uk
6Elle CederElle Ceder (-06)HKV26.12.062.09,22PB kk19(ka 34.) (22-v. ka 14.) (19-v. ka 6.)
7Heini IkonenHeini Ikonen (-99)JyväskKU22.3.992.09,65PB
8Veera PeräläVeera Perälä (-00)LahdA18.3.002.12,06PB
Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04DNF
N 60 m aidat/hurdles
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.92 8,11SB kk
2Weronika NagiecWeronika Nagiec (-02)POL27.6.02 8,18 uk
3Evonne BrittonEvonne Britton (-91)USA 28.7.91 8,19 uk
4Anna TóthAnna Tóth (-03)HUN20.11.03 8,25 uk
5Kreete VerlinKreete Verlin (-97)EST14.2.97 8,27 uk
6Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 8,35PB
7Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 8,41PB
8Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 8,45PB
Alkuerät
1. erä
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.92 8,12=SB =kk
2Kreete VerlinKreete Verlin (-97)EST14.2.97 8,26 uk
3Anna TóthAnna Tóth (-03)HUN20.11.03 8,27 uk
4Niina KarttunenNiina Karttunen (-02)SavonlRie30.9.02 8,45
5Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 8,61
6Elmiina SiikalaElmiina Siikala (-06)HIFK22.5.06 8,72PB kk19
2. erä
1Weronika NagiecWeronika Nagiec (-02)POL27.6.02 8,20 uk
2Evonne BrittonEvonne Britton (-91)USA10.10.91 8,36 uk
3Vilma MäkiVilma Mäki (-02)AlavU8.2.02 8,54SB
4Essi VehmaaEssi Vehmaa (-02)LappUM19.6.02 8,65
5Vilma VäliharjuVilma Väliharju (-04)TampPy28.4.04 8,78SB
6Noora JuslinNoora Juslin (-99)BorgåAk14.11.99 8,88
N Korkeus/HJ
1Elisabeth PihelaElisabeth Pihela (-04)EST 15.3.041,85 uk
 1,78/1 PB    1,82/3 PB    1,85/1 PB    1,88/XXX     
2Ella JunnilaElla Junnila (-98)TampPy6.12.981,85SB kk
 1,78/3 SB    1,85/2 kk SB    1,88/XXX     
3Louise EkmanLouise Ekman (-97)SWE 10.4.971,82 uk
 1,73/1 PB    1,78/1 PB    1,82/3 PB    1,85/XXX     
4Venla PulkkanenVenla Pulkkanen (-02)JyväskKU13.7.021,78=PB
 1,68/1 SB    1,73/1 SB    1,78/1 =PB    1,82/XXX     
4Sini LälläSini Lällä (-94)JyväskKU12.3.941,78
 1,68/1    1,73/1    1,78/1    1,82/XXX     
4Heta TuuriHeta Tuuri (-95)TuUL14.1.951,78SB
 1,68/1 SB    1,73/1 SB    1,78/1 SB    1,82/XXX     
7Elin PajunenElin Pajunen (-95)VasaIS1.3.951,78SB
 1,68/1    1,73/1    1,78/2 SB    1,82/XXX     
8Fédra FeketeFédra Fekete (-98)HUN4.4.981,78 uk
 1,68/1 PB    1,73/1 PB    1,78/3 PB    1,82/XXX     
N Pituus/LJ
1Jessica KähäräJessica Kähärä (-01)MikkKV1.8.016,52 PB kk(ka 3.)
  6,31 kk SB     6,29     6,36 kk PB     6,41 kk PB     X     6,52 kk PB     
2Liisa-Maria LustiLiisa-Maria Lusti (-04)EST22.8.046,29  uk
  6,25 PB     6,20     X     6,23     X     6,29 PB     
3Ayla Hallberg HossainAyla Hallberg Hossain (-06)SWE23.12.066,27  uk
  6,08 PB     X     6,16 PB     X     6,27 PB     X     
4Magdalena BokunMagdalena Bokun (-96)POL29.5.966,21  uk
  6,16 PB     6,16 =PB     X     6,21 PB     X     6,12     
5Anasztázia NguyenAnasztázia Nguyen (-93)HUN9.1.936,18  uk
  5,98 PB     6,11 PB     X     6,18 PB     6,09     5,96     
6Kitija Paula MelnbardeKitija Paula Melnbarde (-01)LAT10.2.016,12  uk
  5,99 PB     5,85     5,92     6,12 PB     5,86     5,86     
7Nea LentoNea Lento (-02)TampPy7.3.026,11 SB
  6,00 SB     6,05 SB     6,11 SB     5,96     6,00     6,00     
8Anne-Mari LehtiöAnne-Mari Lehtiö (-95)KU-586.9.956,05 SB
  5,88 SB     X     5,92 SB     6,05 SB     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut