TULOKSET: Pohjanmaan hallikilpailut, Kuortane, Kuortanehalli, 21.1.2024


172 urheilijaa, 292 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.08 7,08PB
2Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.04 7,22SB
3Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.92 7,28SB
3Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.91 7,28SB
5Lauri TakalaLauri Takala (-06)SeinäjsU6.2.06 7,29
Alkuerät
1. erä
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.08 7,07PB
2Lauri TakalaLauri Takala (-06)SeinäjsU6.2.06 7,24PB
3Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.91 7,33SB
4Sami KorpilauriSami Korpilauri (-80)ÄänekU18.5.80 7,82
5Timo LauttamusTimo Lauttamus (-79)LaihLu3.1.79 8,28PB
2. erä
1Heikki VuorinenHeikki Vuorinen (-01)ÄänekU6.5.01 7,23PB
2Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.92 7,30SB
3Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.07 7,55
4Bel Dway SerBel Dway Ser (-04)LarsmoIF20.10.04 7,64
3. erä
1Ive NtumbaIve Ntumba (-04)VasaIS2.2.04 7,27SB
2Carlos PeltonenCarlos Peltonen (-04)SeinäjsU11.5.04 7,38=PB
3Rasmus EnvallRasmus Envall (-99)IKFalken14.2.99 7,49SB
4Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.08 7,63
5Panu VirtanenPanu Virtanen (-81)ÄänekU12.6.81 8,49
M 400 m
1. erä
1Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)JyväskKU25.6.99 48,40PB kk
2Albin SödermanAlbin Söderman (-05)IFDrott7.3.05 50,64PB kk19
3Kristian HautakoskiKristian Hautakoski (-05)AlavVi13.1.05 51,70PB
2. erä
1Lauri TakalaLauri Takala (-06)SeinäjsU6.2.06 51,64PB
2Alfons SödermanAlfons Söderman (-01)IFDrott19.9.01 51,68PB
3Jonas BraxenJonas Braxen (-08)VasaIS 13.11.08 54,62PB kk17
3. erä
1Jan-Mattias AspJan-Mattias Asp (-01)VasaIS 22.1.01 53,46PB
2Carlos PeltonenCarlos Peltonen (-04)SeinäjsU11.5.04 58,21PB
3Timo LauttamusTimo Lauttamus (-79)LaihLu3.1.79 58,81PB
M 1500 m
1Kevin SandellKevin Sandell (-98)IKFalken4.4.98 4.17,87PB
2Santeri KallioSanteri Kallio (-07)KälvTa15.4.07 4.21,23PB
3Jukka EskelinenJukka Eskelinen (-70)VaajKuo26.10.70 4.42,71PB
4Aimo MäkinenAimo Mäkinen (-58)VaajKuo21.6.58 5.38,33PB
M Seiväs/PV
1Juho AlasaariJuho Alasaari (-03)LaihLu29.9.035,32=SB =kk
 5,22/XO    5,32/XO =kk =SB    5,42/XXX     
2Oskari TikkakoskiOskari Tikkakoski (-06)VetU13.5.064,12SB
 3,82/O    3,92/-    4,02/O    4,12/O SB     
3Antti KoisAntti Kois (-68)HimU2.4.683,82
 3,62/XO    3,72/-    3,82/O    3,92/-    4,02/XXX     
Iiro SuutarinenIiro Suutarinen (-00)ÄhtU2.2.00NH
Albin LundbergAlbin Lundberg (-02)VasaIS21.2.02NH
M Pituus/LJ
1Heikki VuorinenHeikki Vuorinen (-01)ÄänekU6.5.017,09 PB
  7,09 PB     X     P     6,70     X     X     
2Rasmus EnvallRasmus Envall (-99)IKFalken14.2.996,35 PB
  6,34 PB     6,17     X     5,91     6,14     6,35 PB     
3Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.046,23 SB
  6,23 SB     X     X     X     P     P     
4Bel Dway SerBel Dway Ser (-04)LarsmoIF20.10.045,32 SB
  5,18 SB     5,32 SB     5,31     X     P     P     
M17 60 m
1Peetu MastokangasPeetu Mastokangas (-07)YlivKu30.5.07 7,77
2Anton FuruAnton Furu (-07)GamlakIF18.10.07 7,86PB
M17 200 m
1Nikola BäckNikola Bäck (-08)VasaIS 20.8.0822,87PB kk17(17-v. ka 20.) (16-v. ka 2.)
2Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.0724,20PB
3Anton FuruAnton Furu (-07)GamlakIF18.10.0725,01PB
4Peetu MastokangasPeetu Mastokangas (-07)YlivKu30.5.0725,39PB
M17 Pituus/LJ
1Ville KankainenVille Kankainen (-08)ÄänekU31.7.085,76 PB
  5,72 PB     5,60     5,73 PB     5,65     X     5,76 PB     
2Otto KajuuttiOtto Kajuutti (-09)SaarijPu2.3.094,77 PB
  4,77 PB     4,69     4,61     4,77 =PB     4,63     P     
M17 Kuula/SP
1Niilo TorviNiilo Torvi (-07)HimU 7.2.0715,40PB kk17
  15,40 kk17 PB     X     15,36     15,28     15,25     X     
2Riki HonkanenRiki Honkanen (-08)ParkU12.1.0814,05PB
  X     14,05 PB     13,40     X     13,04     X     
3Miko NortunenMiko Nortunen (-08)ÄhtU9.3.0810,08PB
  9,37 PB     9,84 PB     9,36     9,45     9,80     10,08 PB     
P15 60 m
1Jacob TuufJacob Tuuf (-09)VasaIS12.3.09 8,03
2Veikko KiviniemiVeikko Kiviniemi (-09)SeinäjsU19.9.09 8,07PB
P15 300 m
1Rasmus KoskiRasmus Koski (-09)KauhajKa20.1.0939,22PB kk17 kk15
P15 Korkeus/HJ
1Jacob TuufJacob Tuuf (-09)VasaIS12.3.091,70=PB
 1,30/-    1,35/-    1,40/-    1,45/-    1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/O    1,70/O =PB    1,73/XXX     
2Otto KajuuttiOtto Kajuutti (-09)SaarijPu2.3.091,50PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/XO PB    1,55/XXX     
P15 Kuula/SP
1Pentti TorviPentti Torvi (-10)HimU 23.5.1013,18PB
  X     X     12,38     X     13,18 PB     X     
2Elmeri Ylä-JussilaElmeri Ylä-Jussila (-10)ÄhtU 23.3.1012,10PB
  10,98 PB     10,46     11,03 PB     10,75     10,88     12,10 PB     
3Riku KeskinenRiku Keskinen SaarijPu 6,96PB
  6,47 PB     6,50 PB     6,96 PB     6,29     6,60     6,68     
P13 60 m
1Ben KorhonenBen Korhonen (-12)KeurKi27.1.12 9,36PB
2Niilo NiemeläNiilo Niemelä (-12)KeurKi20.10.12 9,87PB
3Niilo PirhonenNiilo Pirhonen (-12)KuortKu25.6.1210,43PB
P13 800 m
1Ben KorhonenBen Korhonen (-12)KeurKi27.1.123.18,80PB
2Niilo NiemeläNiilo Niemelä (-12)KeurKi20.10.123.26,62PB
3Niilo PirhonenNiilo Pirhonen (-12)KuortKu25.6.123.42,19PB
P13 Pituus/LJ
1Aapeli LehtolaAapeli Lehtola (-12)KauhajKa24.7.124,36 
  4,35     4,23     4,24     X     X     4,36     
2Ben KorhonenBen Korhonen (-12)KeurKi27.1.124,03 PB
  4,03 PB     3,46     3,98     3,91     3,62     3,93     
3Niilo NiemeläNiilo Niemelä (-12)KeurKi20.10.123,90 PB
  3,69 PB     3,90 PB     3,86     X     3,76     3,61     
4Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.123,80 PB
  3,39     3,80 PB     3,56     3,43     3,73     X     
5Niilo PirhonenNiilo Pirhonen (-12)KuortKu25.6.123,23 PB
  3,23 PB     3,06     X     2,63     2,73     X     
P13 Kuula/SP
1Aleksi AroAleksi Aro (-12)IlmajKi27.5.127,27
  6,46     7,24     6,53     X     6,30     7,27     
2Niilo PirhonenNiilo Pirhonen (-12)KuortKu25.6.126,40PB
  X     6,30 PB     6,07     4,84     6,40 PB     6,09     
P11 60 m
1. erä
1Samu VuorinenSamu Vuorinen (-14)AlajA17.10.14 9,82PB
2Juuso KurunmäkiJuuso Kurunmäki (-13)AlavU29.3.1310,22=PB
3Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.1510,53PB
4Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.1611,90PB
2. erä
1Renny HietaniemiRenny Hietaniemi (-15)ÄhtU2.6.15 9,27PB kk9(9-v. ka 12.)
2Luukas ViitamäkiLuukas Viitamäki (-13)IlmajKi11.9.13 9,46PB
3Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.1411,24PB
4Leo PirhonenLeo Pirhonen (-15)KuortKu8.2.1514,11PB
3. erä
1Reino RaiskiReino Raiski (-13)VirtU 16.3.13 8,86PB
2Veikko PalomaaVeikko Palomaa (-13)SeinäjsU14.8.13 9,20PB
3Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.14 9,51
4Jalo KantonenJalo Kantonen (-14)AlajA27.5.14 9,70PB
5Miki VuorinenMiki Vuorinen (-16)AlajA12.9.1610,79PB
P11 800 m
1Veikko PalomaaVeikko Palomaa (-13)SeinäjsU14.8.132.41,85PB
2Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.142.41,86
3Samu VuorinenSamu Vuorinen (-14)AlajA17.10.142.49,86PB
4Konsta PeräläKonsta Perälä (-13)IlmajKi24.1.132.51,13PB
5Matias TainiMatias Taini (-14)LapVi5.8.143.05,19PB
6Juuso KurunmäkiJuuso Kurunmäki (-13)AlavU29.3.133.07,92PB
7Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.143.09,15PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Reino RaiskiReino Raiski (-13)VirtU 16.3.134,39 PB
  4,38 PB     4,27     4,25     4,07     4,08     4,39 PB     
2Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.143,89 PB
  3,75 PB     X     X     X     3,89 PB     3,82     
3Luukas ViitamäkiLuukas Viitamäki (-13)IlmajKi11.9.133,79 PB
  3,58 PB     3,74 PB     3,69     3,48     3,66     3,79 PB     
4Jalo KantonenJalo Kantonen (-14)AlajA27.5.143,77 PB
  3,69 PB     3,63     3,62     3,60     3,72 PB     3,77 PB     
5Konsta PeräläKonsta Perälä (-13)IlmajKi24.1.133,77 PB
  3,64 PB     3,49     3,32     3,55     3,77 PB     3,42     
6Samu VuorinenSamu Vuorinen (-14)AlajA17.10.143,66 PB
  3,57 PB     3,64 PB     3,64 =PB     3,40     3,66 PB     3,66 =PB     
7Juuso KurunmäkiJuuso Kurunmäki (-13)AlavU29.3.133,43 =PB
  3,38     3,33     3,36     3,26     3,33     3,43 =PB     
8Vilppu UtriainenVilppu Utriainen (-13)LapVi13.8.133,11 PB
  3,08 PB     2,88     3,02     3,10 PB     3,06     3,11 PB     
9Sauli RaiskiSauli Raiski (-15)VirtU15.9.153,02 PB
  2,94 SB     2,80     3,02 PB     
10Miki VuorinenMiki Vuorinen (-16)AlajA12.9.162,97 PB
  2,83 PB     2,86 PB     2,97 PB     
11Frans SivulaFrans Sivula (-14)AlajA13.8.142,72 PB
  2,64 PB     2,63     2,72 PB     
12Eemil SivulaEemil Sivula (-16)AlajA5.5.162,15 PB
  2,15 PB     X     2,00     
13Leo PirhonenLeo Pirhonen (-15)KuortKu8.2.152,08 PB
  2,08 PB     1,78     1,96     
Naiset
N 60 m
1Inka-Maria YlitaloInka-Maria Ylitalo (-04)LapVi28.4.04 7,86SB
2Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.00 7,95
3Viivi-Leena KariViivi-Leena Kari (-07)VetU28.3.07 8,07
4Sanni SänttiSanni Säntti (-00)IlmajKi2.4.00 8,15SB
N 200 m
1Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0025,17SB
N 1500 m
1Tessa HerronenTessa Herronen (-08)KälvTa17.11.08 5.00,40PB kk17
N Korkeus/HJ
1Petra VäkeväinenPetra Väkeväinen (-04)LappVei21.7.041,50PB
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/O PB    1,55/XXX     
N Seiväs/PV
1Janna-Juulia MäenpääJanna-Juulia Mäenpää (-06)LappVei25.7.063,72
 3,42/O    3,52/O    3,62/XO    3,72/XO    3,82/XXX     
2Tuuli KujalaTuuli Kujala (-00)SeinäjsU23.1.003,62
 3,42/O    3,52/O    3,62/XO    3,72/XXX     
3Fiinu PuustinenFiinu Puustinen (-03)JyväskKU24.10.033,42SB
 3,22/O    3,32/O    3,42/O SB    3,52/XXX     
4Aamu UusitaloAamu Uusitalo (-06)HimU 31.5.063,32SB
 3,22/O    3,32/XO SB    3,42/XXX     
5Klaara KivistöKlaara Kivistö (-08)KalajJu10.5.083,12PB
 2,82/O    2,92/O    3,02/O    3,12/XO PB    3,22/XXX     
N19 60 m
1. erä
1Noora HarjuNoora Harju (-05)SeinäjsU26.2.05 7,99PB
2Essi KoivistoEssi Koivisto (-06)VetU26.1.06 8,08SB
3Sari RantojaSari Rantoja (-05)AlavU9.8.05 8,16SB
4Alisa KoivukangasAlisa Koivukangas (-05)LappVei9.8.05 8,80SB
2. erä
1Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.05 7,80SB
2Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.06 7,97SB
3Viivi LoukoViivi Louko (-05)LapVi20.9.05 8,27SB
4Alisa ViinamäkiAlisa Viinamäki (-05)AlajA18.2.05 8,62SB
N19 200 m
1. erä
1Priscilla BoatengPriscilla Boateng (-05)IFDrott 9.10.0525,88SB kk19
2Noora HarjuNoora Harju (-05)SeinäjsU26.2.0526,08PB
3Lina LithénLina Lithén (-05)VasaIS12.9.0527,54SB
2. erä
1Nea HassilaNea Hassila (-05)IFDrott18.11.0526,22PB
2Jamira SuarezJamira Suarez (-05)IFDrott21.10.0527,26PB
3Emilia HakomäkiEmilia Hakomäki (-05)SeinäjsU8.4.0531,49PB
3. erä
1Essi KoivistoEssi Koivisto (-06)VetU26.1.0626,17PB
2Anni TakamaaAnni Takamaa (-05)LapVi23.6.0528,20PB
3Alisa ViinamäkiAlisa Viinamäki (-05)AlajA18.2.0529,35SB
4. erä
1Vilma KnutarVilma Knutar (-06)GamlakIF1.7.0625,71PB
2Ella HuuskonenElla Huuskonen (-06)SeinäjsU12.10.0627,65PB
3Milla UtriainenMilla Utriainen (-05)IFDrott11.2.0529,08PB
N19 800 m
1Aino VuolleAino Vuolle (-08)KälvTa24.7.082.38,80SB
N17 60 m
1. erä
1Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.09 8,13PB
2Aada EskolaAada Eskola (-07)NivU8.2.07 8,44PB
3Mimmi RaninenMimmi Raninen (-08)SeinäjsU30.4.08 8,50PB
4Sara VuorelaSara Vuorela (-07)AlajA 17.6.07 8,58SB
5Leena PuskalaLeena Puskala (-07)ToholU12.9.07 8,87PB
2. erä
1Viivi-Leena KariViivi-Leena Kari (-07)VetU28.3.07 8,02PB
2Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.08 8,14PB
3Enni MakkonenEnni Makkonen (-08)ÄänekU6.11.08 8,40SB
4Natalie AinasojaNatalie Ainasoja (-07)IKFalken19.8.07 8,52PB
5Alva SvanbäckAlva Svanbäck (-08)IFVOM5.2.08 8,55PB
N17 200 m
1. erä
1Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.0826,99PB
2Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.0927,91PB kk15
3Mimmi RaninenMimmi Raninen (-08)SeinäjsU30.4.0828,42PB
2. erä
1Emmi AhvenlampiEmmi Ahvenlampi (-11)SeinäjsU3.5.1127,42PB kk13
2Alva SvanbäckAlva Svanbäck (-08)IFVOM5.2.0829,02SB
3Natalie AinasojaNatalie Ainasoja (-07)IKFalken19.8.0729,21PB
4Linnéa StrandvallLinnéa Strandvall (-08)IKFalken14.5.0829,90PB
3. erä
1Lotta LithenLotta Lithen (-08)VasaIS20.7.0827,92PB
2Aada EskolaAada Eskola (-07)NivU8.2.0728,02PB
3Linnea StåhlLinnea Ståhl (-08)VasaIS7.5.0830,35SB
4. erä
1Ellen KockEllen Kock (-08)IKFalken15.1.0828,45PB
2Sara VuorelaSara Vuorela (-07)AlajA 17.6.0728,67SB
3Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.1029,94PB
N17 Korkeus/HJ
1Iina SuomäkiIina Suomäki (-08)SaarijPu 22.2.081,65PB
 1,35/-    1,40/-    1,45/-    1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/O PB    1,70/XXX     
2Leena PuskalaLeena Puskala (-07)ToholU12.9.071,45PB
 1,35/O    1,40/O    1,45/XXO PB    1,50/XXX     
N17 Kuula/SP
1Pinja KärhäPinja Kärhä (-07)NoormNo20.3.0714,14PB (17-v. ka 76.)
  X     13,15 SB     12,78     12,60     14,14 PB     13,52     
2Sanni JokelaSanni Jokela (-07)AlavU29.11.0711,92SB
  11,31 SB     11,28     11,92 SB     X     11,03     X     
T15 60 m
1. erä
1Justiina LehtolaJustiina Lehtola (-10)KauhajKa25.8.10 8,45PB
2Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.10 8,93
3Anni PeräläAnni Perälä (-09)AlajA27.9.09 9,08PB
4Saana KasariSaana Kasari (-10)SeinäjsU3.2.10 9,22SB
5Sara UittoSara Uitto (-10)KauhWi21.12.1010,17PB
2. erä
1Anna-Julia HaapamattiAnna-Julia Haapamatti (-09)SeinäjsU20.7.09 8,67PB
2Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.09 8,70SB
3Lumia AholaLumia Ahola (-10)SaarijPu31.8.10 8,80PB
4Taika PurolaTaika Purola (-10)OulPy17.8.10 8,81
5Olga ZhukovaOlga Zhukova (-10)AlajA25.5.10 9,17PB
6Emma PaalijärviEmma Paalijärvi (-10)AlajA6.12.10 9,53PB
3. erä
1Izabelle ViitasaloIzabelle Viitasalo (-09)IFÅsarna 4.11.09 8,38
2Olivia HärtullOlivia Härtull (-09)LarsmoIF 14.2.09 8,39PB
3Alina HäkkinenAlina Häkkinen (-09)SaarijPu4.1.09 9,20PB
4Emmi KurunmäkiEmmi Kurunmäki (-09)AlavU12.12.09 9,37PB
Veera PeltolaVeera Peltola (-10)LapVi14.3.10 DNF
4. erä
1Sandra HeikkiläSandra Heikkilä (-09)KalajJu 26.8.09 8,67
2Selma SyriSelma Syri (-09)SeinäjsU31.12.09 8,94PB
3Iines OnnelaIines Onnela (-09)AlavU22.4.09 9,02PB
4Ella SarénElla Sarén (-10)SaarijPu25.1.10 9,07PB
5Annukka HakalaAnnukka Hakala (-10)LapVi27.12.10 9,96PB
5. erä
1Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.10 8,16
2Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.10 8,53PB
3Silva HynönenSilva Hynönen (-10)AlavU4.1.10 9,39PB
4Janna TalvitieJanna Talvitie (-10)AlahKi14.4.10 9,39PB
5Aino KantelinenAino Kantelinen (-10)SaarijPu13.4.10 9,45PB
T15 300 m
1. erä
1Olivia HärtullOlivia Härtull (-09)LarsmoIF 14.2.0944,36PB
2Anna-Julia HaapamattiAnna-Julia Haapamatti (-09)SeinäjsU20.7.0948,27PB
3Alina HäkkinenAlina Häkkinen (-09)SaarijPu4.1.0949,88PB
4Annukka HakalaAnnukka Hakala (-10)LapVi27.12.1061,94PB
2. erä
1Sandra HeikkiläSandra Heikkilä (-09)KalajJu 26.8.0946,58PB
2Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.0947,67PB
3Emma PaalijärviEmma Paalijärvi (-10)AlajA6.12.1053,91PB
Veera PeltolaVeera Peltola (-10)LapVi14.3.10DQ
3. erä
1Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.1046,02PB
2Pilvi KoukkariPilvi Koukkari (-10)SeinäjsU14.10.1047,97PB
3Emilia RantalahtiEmilia Rantalahti (-10)AlajA28.8.1049,72PB
4. erä
1Izabelle ViitasaloIzabelle Viitasalo (-09)IFÅsarna 4.11.0944,00PB kk kk17 kk15
2Janna TalvitieJanna Talvitie (-10)AlahKi14.4.1053,07PB
3Olga ZhukovaOlga Zhukova (-10)AlajA25.5.1054,75PB
T15 Pituus/LJ
1Peppi MastokangasPeppi Mastokangas (-09)YlivKu5.7.094,99 PB
  X     4,28 SB     4,99 PB     4,59     4,78     P     
2Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.104,82 PB
  4,54 PB     X     4,38     4,82 PB     4,32     4,46     
3Camilla ViitamäkiCamilla Viitamäki (-10)SeinäjsU2.2.104,70 
  3,01     4,70     4,55     4,19     3,55     4,05     
4Justiina LehtolaJustiina Lehtola (-10)KauhajKa25.8.104,53 PB
  4,26     4,27     4,44     4,49     3,96     4,53 PB     
5Lumia AholaLumia Ahola (-10)SaarijPu31.8.104,34 PB
  4,26 SB     4,23     4,34 PB     4,29     X     4,31     
6Ella SarénElla Sarén (-10)SaarijPu25.1.104,32 PB
  4,14 PB     3,99     4,24 PB     4,32 PB     4,19     4,17     
7Silva HynönenSilva Hynönen (-10)AlavU4.1.104,29 
  4,11     4,19     4,03     4,22     4,29     X     
8Aino KantelinenAino Kantelinen (-10)SaarijPu13.4.104,05 PB
  X     3,99 =PB     4,05 PB     4,00     3,86     4,01     
9Saana KasariSaana Kasari (-10)SeinäjsU3.2.103,95 SB
  3,79 SB     3,77     3,95 SB     
10Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.103,81 PB
  3,50     3,76 PB     3,81 PB     
11Olga ZhukovaOlga Zhukova (-10)AlajA25.5.103,74 PB
  3,55 PB     3,67 PB     3,74 PB     
12Emmi KurunmäkiEmmi Kurunmäki (-09)AlavU12.12.093,69 PB
  3,64 PB     3,47     3,69 PB     
13Emma PaalijärviEmma Paalijärvi (-10)AlajA6.12.103,46 PB
  3,32 PB     3,16     3,46 PB     
Helmi JaskariHelmi Jaskari (-09)SeinäjSU 14.4.09NM 
  X     X     X     
T15 Kuula/SP
1Aliisa PollariAliisa Pollari (-10)AlavU11.2.109,72PB
  9,16 PB     9,43 PB     9,50 PB     9,49     9,59 PB     9,72 PB     
2Mette PakkalaMette Pakkala (-10)SeinäjsU3.7.109,60
  9,35     X     8,53     9,35     8,90     9,60     
3Saana KasariSaana Kasari (-10)SeinäjsU3.2.108,47PB
  8,30 PB     8,19     7,63     8,02     8,47 PB     8,35     
4Iines OnnelaIines Onnela (-09)AlavU22.4.098,29PB
  7,79 PB     8,12 PB     8,29 PB     7,59     8,07     7,50     
5Ella SarénElla Sarén (-10)SaarijPu25.1.108,18
  X     7,76     8,18     7,98     7,90     7,76     
6Sini PihlajamäkiSini Pihlajamäki (-10)TeuvRi6.2.107,77PB
  6,89 PB     7,77 PB     7,63     7,53     7,37     7,53     
7Adriana RiskaAdriana Riska (-10)LarsmoIF20.7.106,76
  6,76     X     6,27     6,53     5,92     6,65     
8Sara UittoSara Uitto (-10)KauhWi21.12.106,69PB
  6,29 PB     6,21     5,95     5,90     6,03     6,69 PB     
T13 60 m
1. erä
1Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.12 9,02PB
2Netta KallioNetta Kallio (-12)KauhajKa11.2.12 9,08PB
3Meimi SyriMeimi Syri (-12)SeinäjsU20.9.12 9,15PB
4Minttu SeikkulaMinttu Seikkula (-11)LohtVei5.6.11 9,45PB
5Veera LemponenVeera Lemponen (-12)VähänkVie28.4.12 9,75
6Elsi HerleviElsi Herlevi (-12)LohtVei8.2.1210,03PB
2. erä
1Silja KähtäväSilja Kähtävä (-12)AlavVi9.10.12 8,79PB
2Frida RossiFrida Rossi (-11)ÄänekU1.5.11 9,19PB
3Sofia YlipelkonenSofia Ylipelkonen (-11)KauhWi19.1.11 9,45SB
4Milla NyrönenMilla Nyrönen (-11)SaarijPu4.2.11 9,49PB
5Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.12 9,71
T13 800 m
1Sini LappalainenSini Lappalainen (-11)SeinäjsU27.4.112.29,36PB
2Josefine NymanJosefine Nyman (-12)IFKraft3.5.122.44,80PB
3Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.122.46,17PB
4Elvira NordmyrElvira Nordmyr (-12)IFVOM8.5.122.48,70PB
5Matilda PalomäkiMatilda Palomäki (-12)VähänkVie1.3.122.52,96PB
6Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.122.56,09PB
7Silja KähtäväSilja Kähtävä (-12)AlavVi9.10.122.56,27PB
8Janna LemponenJanna Lemponen (-11)LapVi7.1.113.13,65PB
9Noora TainiNoora Taini (-12)LapVi28.7.123.13,77PB
10Venla KoluVenla Kolu (-11)KeurKi10.12.113.26,84PB
11Elsi HerleviElsi Herlevi (-12)LohtVei8.2.123.36,76PB
T13 Pituus/LJ
1Sofia YlipelkonenSofia Ylipelkonen (-11)KauhWi19.1.114,13 PB
  4,13 PB     4,07     3,87     4,09     4,08     4,05     
2Siiri MustalahtiSiiri Mustalahti (-12)SeinäjsU7.4.124,05 PB
  3,86 PB     3,83     4,05 PB     4,03     3,97     3,95     
3Netta KallioNetta Kallio (-12)KauhajKa11.2.124,00 PB
  3,88 PB     3,83     4,00 PB     3,56     3,76     3,65     
4Milla NyrönenMilla Nyrönen (-11)SaarijPu4.2.113,91 PB
  X     3,80 PB     3,73     2,83     3,91 PB     3,79     
5Minttu SeikkulaMinttu Seikkula (-11)LohtVei5.6.113,81 PB
  3,63 PB     3,73 PB     3,69     X     3,70     3,81 PB     
6Veera LemponenVeera Lemponen (-12)VähänkVie28.4.123,66 PB
  3,60 PB     3,66 PB     3,49     3,33     3,47     3,36     
7Elsi HerleviElsi Herlevi (-12)LohtVei8.2.123,44 PB
  3,10 PB     3,12 PB     3,44 PB     2,97     3,35     2,47     
8Pinja RiskaPinja Riska (-12)LarsmoIF13.10.123,42 PB
  3,40 PB     X     3,42 PB     3,26     3,19     3,33     
9Venla KoluVenla Kolu (-11)KeurKi10.12.113,15 PB
  3,15 PB     2,52     2,29     
10Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.122,97 PB
  2,69 PB     2,97 PB     2,80     
T13 Kuula/SP
1Minttu LuomaMinttu Luoma (-12)KauhWi16.4.129,15PB
  9,15 PB     8,85     8,82     8,43     8,26     8,49     
2Lilli NortunenLilli Nortunen (-12)ÄhtU1.3.128,30PB
  8,30 PB     8,27     X     7,50     7,97     8,29     
3Henni TuomistoHenni Tuomisto (-12)IlmajKi1.12.127,10PB
  6,57 PB     7,05 PB     7,03     6,68     6,68     7,10 PB     
4Hilja TakaluomaHilja Takaluoma (-13)LapVi13.2.136,63PB kk11
  6,42 kk11 PB     6,45 kk11 PB     6,10     6,56 kk11 PB     6,63 kk11 PB     5,95     
T11 60 m
1. erä
1Milja JärveläMilja Järvelä (-14)VetU30.4.14 9,52PB
2Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.1310,11
3Matilda ViinikainenMatilda Viinikainen (-16)KuortKu1.6.1610,43PB
4Emma RajalinEmma Rajalin (-15)SaarijPu19.1.1511,14PB
5Fiia PorolaFiia Porola (-13)LapVi27.11.1311,37PB
2. erä
1Neea HerleviNeea Herlevi (-14)LohtVei27.11.14 9,93PB
2Hilma KansanahoHilma Kansanaho (-13)LappVei27.8.1310,19SB
3Essi RajalinEssi Rajalin (-13)SaarijPu12.1.1311,16
4Sanni AlakarhuSanni Alakarhu (-14)LapVi26.10.1411,21PB
T11 800 m
1Neea HerleviNeea Herlevi (-14)LohtVei27.11.143.03,71PB
2Iris NordmyrIris Nordmyr (-14)IFVOM7.3.143.10,47PB
3Mirella NäykkiMirella Näykki (-13)LapVi12.6.133.23,50PB
4Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.133.33,98PB
5Sanni AlakarhuSanni Alakarhu (-14)LapVi26.10.143.42,77PB
6Emma RajalinEmma Rajalin (-15)SaarijPu19.1.153.45,48PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Milja JärveläMilja Järvelä (-14)VetU30.4.143,92 PB
  3,84 PB     3,92 PB     3,75     X     3,57     3,51     
2Hilma KansanahoHilma Kansanaho (-13)LappVei27.8.133,63 PB
  3,57 PB     3,56     3,54     3,63 PB     3,62     X     
3Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.133,44 PB
  3,44 PB     3,28     3,22     3,24     3,43     3,44 =PB     
4Neea HerleviNeea Herlevi (-14)LohtVei27.11.143,35 
  3,21     3,35     3,25     X     3,08     3,12     
5Hilja TakaluomaHilja Takaluoma (-13)LapVi13.2.133,27 PB
  3,05 PB     3,05 =PB     3,00     3,21 PB     3,20     3,27 PB     
6Fiia PorolaFiia Porola (-13)LapVi27.11.133,03 PB
  2,98 PB     2,97     2,89     X     2,83     3,03 PB     
7Emma RajalinEmma Rajalin (-15)SaarijPu19.1.153,03 PB
  2,82 PB     2,83 PB     2,67     3,03 PB     2,95     2,86     
8Milla PihlajamäkiMilla Pihlajamäki (-13)TeuvRi7.12.132,96 SB
  2,94 SB     2,90     2,96 SB     2,86     2,93     2,96 =SB     
9Matilda ViinikainenMatilda Viinikainen (-16)KuortKu1.6.162,83 PB
  2,57 PB     2,83 PB     2,78     
10Essi RajalinEssi Rajalin (-13)SaarijPu12.1.132,82 
  2,82     2,62     X     
11Sanni AlakarhuSanni Alakarhu (-14)LapVi26.10.142,56 SB
  2,56 SB     2,53     2,56 =SB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut