TULOKSET: 15-11-v. pm-halliviestit, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 21.1.2024


319 urheilijaa, 149 lajisuoritusta

Miehet
P15 4x170 m Turku
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.30,61
 Eeli Heiska 10, Lukas Lehtokannel 10, Sisu Saarinen 09, Richard Lindqvist 09 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil1.42,50
 Ukko Silanto 11, Akseli Änäkkälä 10, Emil Rannikko 09, Ville-Markus Viljala 10 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.42,50
 Elliot Palmroos 10, Juho Männistö 10, Emil Vuorio 10, Daniel Stenholm 10 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa1.49,97
 Niila Anttila 11, Julius Poijärvi 10, Eelis Kivilä 11, Tomi Luukka 11 
P15 3x510 m Turku
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.03,91
 Eeli Heiska 10, Elliot Palmroos 10, Sisu Saarinen 09 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil4.39,37
 Ukko Silanto 11, Akseli Änäkkälä 10, Ville-Markus Viljala 10 
3Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy4.39,45
 Joona Lindgren 10, Juuso Saranki 10, Otto Kankaanpää 09 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.41,03
 Daniel Stenholm 10, Juho Männistö 10, Lukas Lehtokannel 10 
5Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei5.02,71
 Arttu Kankare 10, Jesse Laakso 10, Vinski Pakkanen 09 
6Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.13,92
 Eelis Kivilä 11, Niila Anttila 11, Julius Poijärvi 10 
7Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.14,24
 Onni Vuotila 10, Vincent Kymäläinen 10, Emil Vuorio 10 
P13 4x170 m Turku
1. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.41,07
 Joonatan Löf 12, Eemil Aulas 12, Veikko Plosila 11, Eemeli Haikio 11 
2Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra1.49,23
 Ilkka Kaittila 12, Julius Tenovuo 12, Valter Toivonen 12, Topias Kiuru 11 
3Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa1.56,54
 Elias Vihervaara 12, Veikka Akkola 12, Juuso Lilja 12, Eemeli Rönnemaa 11 
4Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei1.57,80 ei lisenssiä
 Mikael Vuorinen 11, Elias Nurmi 12, Eero Koponen 11, Micaiah Efoeghene  ei lisenssiä 
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.53,23
 Santeri Pasanen 11, Hugo Rainio 11, Eelis Kotomäki 11, Eino Hämäläinen 12 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil1.54,73
 Aaro Kuikka 13, Eemil Tito 11, Anton Lindqvist 12, Eemil Laaksonen 12 
3Raision KuulaRaision Kuula RaisKu1.57,04
 Niilo Ahonen 12, Niilo Utriainen 12, Onni Ilola 12, Nicolas Ketonen 11 
P13 3x510 m Turku
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.44,31
 Santeri Pasanen 11, Eemeli Haikio 11, Olavi Järvi 12 
2Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra5.05,93
 Ilkka Kaittila 12, Julius Tenovuo 12, Valter Toivonen 12 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.09,57
 Hugo Rainio 11, Veikko Plosila 11, Joonatan Löf 12 
4Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.25,02
 Iiro Kuikka 11, Anton Lindqvist 12, Eemil Laaksonen 12 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.25,66
 Eemil Aulas 12, Eino Hämäläinen 12, Eelis Kotomäki 11 
6Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.28,82
 Elias Vihervaara 12, Juuso Lilja 12, Eemeli Rönnemaa 11 
7Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei6.01,44
 Mikael Vuorinen 11, Eero Koponen 11, Elias Nurmi 12 
P11 4x170 m Turku
1. erä
1Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa2.01,72
 Tuukka Öfverholm 13, William Söderblom 13, Leevi Gottschalk 15, Cristian Jantunen 13 
2Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa2.15,11
 Konsta Virtanen 13, Lukas Vihervaara 13, Viljo Sonck 14, Leevi Malinen 14 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.17,52
 Joel Sillanpää 13, Benjamin Rehn 13, Lucas Laitamäki 14, Mikko Haavisto 14 
2. erä
1Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei2.07,13
 Toivo Mäntysaari 14, Vilho Rouvinen 14, Oliver Sandell 13, Oiva Arasmaa 13 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy2.08,17
 Aarni Saarisalo 13, Aatos Orrela 15, Nooa Neulanen 14, Eemeli Peltoniemi 14 
3Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa2.20,81
 Ahti Helin 14, Mikael Heinonen 14, Eemil Sipilä 14, Lenni Seppälä 14 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.53,34
 Joel Koskinen 13, Renars Suberts 13, Lenni Kero 13, Aarne Arjonen 13 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.00,00
 Arttu Peitsala 13, Miska Lundman 13, Remu-Petteri Lehtonen 13, Paavo Heikkilä 13 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.04,89
 Felix Johansson 14, Jesper Palmroth 14, Tuukka Jalonen 14, Luka Lehtilä 14 
P11 3x510 m Turku
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.17,76
 Aarne Arjonen 13, Urho Tanttu 13, Lenni Kero 13 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.29,37
 Joel Koskinen 13, Remu-Petteri Lehtonen 13, Renars Suberts 13 
3Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa5.30,38
 Tuukka Öfverholm 13, William Söderblom 13, Cristian Jantunen 13 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.41,85
 Benjamin Rehn 13, Arttu Peitsala 13, Paavo Heikkilä 13 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.45,89
 Jesper Palmroth 14, Felix Johansson 14, Luka Lehtilä 14 
6Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei5.51,10
 Toivo Mäntysaari 14, Vilho Rouvinen 14, Oiva Arasmaa 13 
7Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.56,47
 Eemil Sipilä 14, Lukas Vihervaara 13, Viljo Sonck 14 
8Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy6.02,37
 Sakari Uusitalo 14, Aarni Saarisalo 13, Eemeli Peltoniemi 14 
9Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa6.26,40
 Jiri Korpelainen 13, Elmo Vuohijoki 13, Leevi Gottschalk 15 
Naiset
T15 4x170 m Turku
1. erä
1Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU1.45,61
 Pihla Halava 11, Vilma Lehtinen 10, Astrid Fagervik 10, Ella Forslund 10 
2Raision KuulaRaision Kuula RaisKu1.46,70 ei lisenssiä
 Elsa Keinonen 09, Anni Suominen  ei lisenssiä, Valery Sulkovski 10, Linnéa Hentula 09 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.48,41
 Loviisa Lehtonen 09, Paola Kero 09, Vanessa Viitanen 09, Ilona Tuominen 10 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.50,54
 Nia Sjöroos 10, Linnea Lehtisalo 10, Anna Leskinen 10, Kandela Keltti 10 
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.41,81
 Suvi Virtanen 09, Emily Tasala 09, Eerika Salo 10, Minea Auremaa 09 
2Paimion UrheilijatPaimion Urheilijat PaimU1.49,86
 Fanny Alari 09, Pihla Kuisma 09, Minka Kuisma 11, Nea Hyrkäs 09 
3Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy1.52,64
 Sandra Palmroth 11, Oona Lapila 11, Taika Karppinen 10, Neela Ihanmäki 10 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa1.53,16
 Sanni Hyyrynen 09, Laura Sovijärvi 10, Vilma Silvasti 10, Iina Raitaluoma 10 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.46,27
 Inka Laukkanen 09, Noora Lukkarinen 09, Anni Uusitalo 09, Adele Åberg 10 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy1.47,22
 Aida Teikari 10, Oona Törne 10, Ellen Nieminen 10, Iisa Grandell 10 
3Piikkiön Kehitys KaarinaPiikkiön Kehitys Kaarina PiikkKe1.47,88
 Aada Myllymaa 09, Liina Laaksonen 09, Mona Nylund 10, Aino Ivaldi 09 
4Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei1.48,55
 Vilja Manner , Viivi Ruohonen 10, Veera Rantapaju 09, Nella Männistö 10 
T15 3x510 m Turku
1. erä
1Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU5.09,25
 Lina Saleva 10, Vilma Lehtinen 10, Nele Kuutti 10 
2Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa5.15,36
 Patricia Berg 10, Milja Jaakkola 09, Hilda Vuohijoki 11 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.18,57
 Nia Sjöroos 10, Linnea Lehtisalo 10, Ilona Tuominen 10 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.26,64
 Loviisa Lehtonen 09, Anni Uusitalo 09, Kandela Keltti 10 
5Raision KuulaRaision Kuula RaisKu5.29,13
 Silja Lähdetie 10, Valery Sulkovski 10, Anni Saarinen 09 
6Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei5.39,29
 Veera Rantapaju 09, Kerttu Arasmaa 10, Vilja Manner  
2. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.36,48
 Suvi Virtanen 09, Emily Tasala 09, Paola Kero 09 
2Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy4.37,82
 Sandra Palmroth 11, Oona Lapila 11, Neela Ihanmäki 10 
3Salon VilpasSalon Vilpas SalVil4.42,97
 Sara Tuomisalo 11, Milla Elovaara 09, Meira Hyvärinen 09 
4Raision KuulaRaision Kuula RaisKu4.43,33
 Linnéa Hentula 09, Ilona Utriainen 10, Elsa Keinonen 09 
5Piikkiön Kehitys KaarinaPiikkiön Kehitys Kaarina PiikkKe4.54,07
 Aada Myllymaa 09, Aino Ivaldi 09, Liina Laaksonen 09 
6Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.00,74
 Adele Åberg 10, Anna Leskinen 10, Inka Laukkanen 09 
7Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.24,92
 Vilma Silvasti 10, Laura Sovijärvi 10, Iina Raitaluoma 10 
T13 4x170 m Turku
1. erä
1Raision KuulaRaision Kuula RaisKu1.53,76
 Venla Susi 12, Emilia Aalto 12, Sofia Leppäniemi 12, Minea Lehto 12 
2Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa2.00,69
 Iitu Jaakkola 12, Viivi Pitkänen 12, Hilda Helin 12, Julia Mattila 12 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.05,15
 Essi Kontio 12, Fiona Lehtinen 12, Venla Haavisto 12, Enna Anttila 12 
2. erä
1Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa1.49,55
 Edith Tuominen 11, Fanni Mäkelä 11, Sara Lallukka 12, Enni Nolvi 12 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil1.53,85
 Aada Kuokkanen 12, Hilla Hyvärinen 11, Saimi Salminen 11, Lotta Saarinen 11 
3Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa1.56,77
 Emilia Korpelainen 11, Sara Vilkkinen 12, Piitu Hyytiäinen 12, Alexandra Söderblom 11 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.00,58
 Ella Heikkilä 11, Elsa Tarkki 11, Elsa Pomrèn 11, Lilja Öhman 12 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.45,87
 Aura Kallionpää 11, Maria Fugleberg 12, Anna Salakari 11, Tilda Tallskog 11 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy1.57,54
 Isabella Tamburello 12, Justiina Rantaeskola 13, Roosa Alakörkkö 12, Alisa Hämäläinen 11 
3Salon VilpasSalon Vilpas SalVil2.03,14
 Matilda Ylönen 12, Veera Vaajapuro 12, Noora Pajunen 12, Iina Kakko 12 
4. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.49,67
 Aini Koskenniemi 11, Elena Kero 12, Lotta Ottila 12, Eevi Lehtinen 12 
2Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU1.55,44
 Helmi Lindfors 12, Sofia Vainio 12, Teele Kuutti 12, Emmi Ahonen 12 
3Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa2.04,78
 Hilda Vuohijoki 11, Hilla Niskanen 11, Olivia Lavonius 12, Iiris Komulainen 11 
5. erä
1Salon VilpasSalon Vilpas SalVil1.49,62
 Mette Mettala 11, Sara Tuomisalo 11, Inka Saari 12, Anna Kurki 11 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.52,47
 Tara Ruohola 12, Saana Haikio 12, Elsi Ranta-Aho 12, Roosa Bergman 12 
3Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra1.53,35
 Pihla Heimo 11, Oona Andelmaa 11, Elle Virtala 12, Ella Tuomola 12 
4Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei1.57,82
 Adriana Muja 11, Lumi Sivonen 11, Laura Rantapaju 12, Aada Offei 11 
T13 3x510 m Turku
1. erä
1Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.06,33
 Fanni Mäkelä 11, Iitu Jaakkola 12, Sara Lallukka 12 
2Paimion UrheilijatPaimion Urheilijat PaimU5.29,49
 Saana Tranberg 11, Minka Kuisma 11, Heta Lesonen 11 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.35,54
 Elsa Pomrèn 11, Essi Kontio 12, Enna Anttila 12 
4Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa5.42,08
 Piitu Hyytiäinen 12, Sara Vilkkinen 12, Emilia Korpelainen 11 
5Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.42,18
 Aada Kuokkanen 12, Lotta Saarinen 11, Saimi Salminen 11 
6Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.58,62
 Elsa Tarkki 11, Ella Heikkilä 11, Venla Haavisto 12 
7Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy6.14,27
 Jade Mattila 13, Roosa Alakörkkö 12, Isabella Tamburello 12 
2. erä
1Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU5.08,01
 Sofia Vainio 12, Helmi Lindfors 12, Emmi Ahonen 12 
2Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.22,19
 Saana Haikio 12, Tara Ruohola 12, Elsi Ranta-Aho 12 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.41,92
 Fiona Lehtinen 12, Eevi Lehtinen 12, Ella Rautio 11 
4Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.49,66
 Matilda Ylönen 12, Veera Vaajapuro 12, Iina Kakko 12 
5Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa5.55,30
 Iiris Komulainen 11, Olivia Lavonius 12, Hilla Niskanen 11 
6Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra6.09,44
 Siiri Paukkunen 12, Elle Virtala 12, Aava Riihihuhta 12 
3. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL4.57,38
 Aura Kallionpää 11, Tilda Tallskog 11, Elena Kero 12 
2Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra5.06,54
 Pihla Heimo 11, Oona Andelmaa 11, Ella Tuomola 12 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.07,33
 Aini Koskenniemi 11, Lotta Ottila 12, Roosa Bergman 12 
4Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.19,78
 Elina Varemäki 11, Hilla Hyvärinen 11, Anna Kurki 11 
5Raision KuulaRaision Kuula RaisKu5.23,17
 Jenna Junttila 12, Minea Lehto 12, Sofia Leppäniemi 12 
6Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa5.47,21
 Julia Mattila 12, Enni Nolvi 12, Alina Lappalainen 12 
T11 4x170 m Turku
1. erä
1Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa2.07,23
 Estel Alastalo 13, Pihla Hosio 13, Janni Poijärvi 13, Vilja Akkola 13 
2Nousiaisten SusiNousiaisten Susi NousSu2.16,08
 Sofia Holmlund 14, Noora Kalliolevo 13, Elli Valtonen 13, Eevi Yli-Alho 15 
Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuULDQ
 Felicia Necheporuk 13, Jenny Ahlamaa 13, Kaneli Ojansivu 13, Anni Sammal 13 
2. erä
1Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra2.11,74
 Aliisa Riihihuhta 15, Ebba Eliander 14, Isla Kaittila 14, Viivi Tuomola 16 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy2.12,99
 Peppi Rokala 15, Ella Halme 14, Martta Ainonen 14, Aino Virtanen 14 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.13,10
 Pihla Leivo 14, Aino Lintunen 14, Iiris Savolainen 14, Vivian Koskelainen 14 
4Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa2.14,39
 Linnea Mattila 14, Miisa Uutinen 14, Netta Helminen 14, Saimi Korhonen 14 
3. erä
1Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy2.01,23
 Jade Mattila 13, Iisa Korvenpää 14, Hilda Mattila 13, Iris Vähämaa 13 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil2.05,11
 Iisa Saarinen 14, Peppi Vuori 14, Emilia Kulmala 14, Jasmin Bergroth 14 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.05,85
 Hilla Korhonen 14, Ilona Pohjankoski 14, Aino Pasanen 14, Claudia Mattsson 14 
4. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL1.54,35
 Ellen Halme 13, Minnea Kantola 13, Tytti Juselius 13, Elsa Hynninen 13 
2Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra2.03,51
 Olivia Raitanen 14, Mya Hartvik 13, Ilona Kapi 13, Anni Tienaho 14 
3Raision KuulaRaision Kuula RaisKu2.07,52
 Olivia Mäkinurmio 13, Adele Nevala 13, Aino Saaristo 13, Jemina Jälkö 13 
4Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy2.10,33
 Sofie Palmroth 13, Iida Lassila 13, Ilona Hämäläinen 13, Vivian Jaakola 15 
5. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.01,54
 Emma Järvinen 14, Liina Lehtonen 14, Emilia Aaltonen 14, Anni Korpi 14 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil2.03,39
 Hilda Järvelä 13, Tiida Kuokkanen 14, Hertta Keränen 13, Anna Kovacs-Balogh 13 
3Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei2.10,57
 Aino Grusander 13, Kaisla Koskinen 14, Iina Hoikkala 15, Säde Saviranta 13 
6. erä
1Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei2.02,91
 Alma Wärri 14, Elma Salakari 13, Iiris Jokinen 14, Iris Valonen 14 
2Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU2.07,64
 Anni Ahonen 14, Sofia Suni 14, Mette Forslund 13, Matilda Wahteristo 13 
3Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa2.12,27
 Elviira Komulainen 13, Hilla Jagt 13, Veronika Moroz 13, Selma Huppunen 15 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL2.20,99
 Neela Seikkula 14, Sara Suomela 14, Aamu Palomäki 14, Alva Rosén 14 
T11 3x510 m Turku
1. erä
1Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.21,17
 Felicia Necheporuk 13, Elsa Hynninen 13, Tytti Juselius 13 
2Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy5.24,38
 Justiina Rantaeskola 13, Hilda Mattila 13, Iris Vähämaa 13 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.35,89
 Liina Lehtonen 14, Emilia Aaltonen 14, Anni Korpi 14 
4Raision KuulaRaision Kuula RaisKu6.03,34
 Olivia Mäkinurmio 13, Adele Nevala 13, Jemina Jälkö 13 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.09,09
 Anni Sammal 13, Minnea Kantola 13, Ellen Halme 13 
6Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa6.12,82
 Pihla Hosio 13, Janni Poijärvi 13, Linnea Mattila 14 
7Salon VilpasSalon Vilpas SalVil6.13,41
 Matilda Aakula 14, Hertta Keränen 13, Tiida Kuokkanen 14 
8Laitilan JyskeLaitilan Jyske LaitJy6.13,56
 Vivian Jaakola 15, Ilona Hämäläinen 13, Sofie Palmroth 13 
2. erä
1Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra5.47,52
 Mya Hartvik 13, Ebba Eliander 14, Ilona Kapi 13 
2Salon VilpasSalon Vilpas SalVil5.55,96
 Peppi Vuori 14, Anna Kovacs-Balogh 13, Iisa Saarinen 14 
3Turun Weikot YleisurheiluTurun Weikot Yleisurheilu TurWei5.59,92
 Iiris Jokinen 14, Aino Grusander 13, Kaisla Koskinen 14 
4Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL5.59,96
 Claudia Mattsson 14, Aino Pasanen 14, Hilla Korhonen 14 
5Kaarinan UraKaarinan Ura KaarUra6.16,48
 Anni Tienaho 14, Aliisa Riihihuhta 15, Isla Kaittila 14 
6Salon VilpasSalon Vilpas SalVil6.31,15
 Hilda Järvelä 13, Emilia Kulmala 14, Jasmin Bergroth 14 
7Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.33,07
 Kaneli Ojansivu 13, Sara Suomela 14, Aamu Palomäki 14 
8Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.37,80
 Alva Rosén 14, Iiris Savolainen 14, Pihla Leivo 14 
3. erä
1Naantalin LöylyNaantalin Löyly NaantLöy6.00,81
 Peppi Rokala 15, Martta Ainonen 14, Iisa Korvenpää 14 
2Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa6.04,63
 Selma Huppunen 15, Veronika Moroz 13, Hilla Jagt 13 
3Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.05,24
 Jenny Ahlamaa 13, Emma Leino 13, Taika Toivonen 13 
4Littoisten Työväen Urheilijat KaarinaLittoisten Työväen Urheilijat Kaarina LittTU6.06,05
 Anni Ahonen 14, Mette Forslund 13, Matilda Wahteristo 13 
5Turun UrheiluliittoTurun Urheiluliitto TuUL6.13,29
 Emma Järvinen 14, Aino Lintunen 14, Vivian Koskelainen 14 
6Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa6.31,79
 Enni Pitkänen 14, Iiris Koivunen 14, Estel Alastalo 13 
7Maarian Mahti TurkuMaarian Mahti Turku MaarMa6.35,03
 Elviira Komulainen 13, Eevi Keronen 13, Alisa Jagt 15 
8Liedon ParmaLiedon Parma LiedPa6.43,10
 Miisa Uutinen 14, Saimi Korhonen 14, Netta Helminen 14 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut