TULOKSET: Ilmari Koppisen 106-vuotishallikilpailut, Salo, Salohalli, 20.1.2024


70 urheilijaa, 109 lajisuoritusta

Miehet
M Kuula/SP
1Ilmari KoppinenIlmari Koppinen (-18)VSMasters8.1.182,66 ei lisenssiä
  2,12     2,66     2,42     P     P     P     
M85 60 m
1Aarre RastasAarre Rastas (-36)VSMasters2.5.3612,10SB
2Olavi VarhoOlavi Varho (-37)VSMasters18.4.3713,18 ei lisenssiä
M85 Kuula/SP
1Aarre RastasAarre Rastas (-36)VSMasters2.5.368,18SB
  8,10 SB     8,06     8,18 SB     7,87     8,10     X     
M80 60 m
1Markku JuopperiMarkku Juopperi (-44)Spove25.6.4410,13SB
2Jouko TeiniläJouko Teinilä (-44)VSMasters12.12.4410,90SB
3Antero MarkunsaloAntero Markunsalo (-42)JyväskKU3.10.4211,29SB
M80 Pituus/LJ
1Antero MarkunsaloAntero Markunsalo (-42)JyväskKU3.10.423,06 SB
  2,55 SB     2,92 SB     2,92 =SB     3,06 SB     
2Heimo KlaukkaHeimo Klaukka (-43)VSMasters4.3.432,61 SB
  X     1,96 SB     2,33 SB     2,61 SB     
M80 Kolmiloikka/TJ
1Antero MarkunsaloAntero Markunsalo (-42)JyväskKU3.10.426,65 SB
  X     X     6,35 SB     6,65 SB     
2Heimo KlaukkaHeimo Klaukka (-43)VSMasters4.3.436,09 SB
  6,09 SB     X     5,95     5,89     
M80 Kuula/SP
1Eero ViherväEero Vihervä (-44)RaumU13.4.447,97PB
  7,10 PB     7,41 PB     7,34     7,97 PB     7,50     7,45     
M75 60 m
1Vesa MäkiVesa Mäki (-46)LänsiUU18.9.46 9,35SB
2Georg DunkelGeorg Dunkel (-45)HKV28.5.45 9,84
3Veikko RantalaVeikko Rantala (-47)KuntoP24.12.4710,08SB
4Jukka HelkamaJukka Helkama (-46)VSMasters31.10.4610,37SB
5Esa RekikoskiEsa Rekikoski (-48)VSMasters31.5.4810,65SB
6John RizaewJohn Rizaew (-47)VSMasters22.6.4710,89SB
7Jouni SärkijärviJouni Särkijärvi (-48)EspTa19.8.4811,83SB
8Rauno HakalaRauno Hakala (-49)JanJa23.1.4913,93SB
M75 Pituus/LJ
1Veijo RoineVeijo Roine (-45)VSMasters29.11.452,90 SB
  2,90 SB     X     2,55     2,85     
2Jouni SärkijärviJouni Särkijärvi (-48)EspTa19.8.482,89 SB
  X     2,89 SB     2,79     2,78     
3Rauno HakalaRauno Hakala (-49)JanJa23.1.492,40 SB
  2,21 SB     X     2,40 SB     2,27     
M75 Kolmiloikka/TJ
1Veijo RoineVeijo Roine (-45)VSMasters29.11.457,26 SB
  6,91 SB     7,26 SB     7,18     7,07     
M75 Kuula/SP
1Reijo SundellReijo Sundell (-48)VihdUV26.5.4810,54=SB
  10,20     10,22     X     10,54 =SB     10,12     10,31     
2Jouni SärkijärviJouni Särkijärvi (-48)EspTa19.8.487,87SB
  7,36 SB     7,19     7,37 SB     7,20     7,72 SB     7,87 SB     
3Pertti OksanenPertti Oksanen VSMasters5,45 ei lisenssiä
  4,72     4,89     5,22     5,41     5,10     5,45     
M70 60 m
1Heimo ElonenHeimo Elonen (-50)VSMasters15.12.50 8,58SB
2Seppo SovioSeppo Sovio (-51)HämeenlTa20.11.51 9,75SB
M70 60 m aidat/hurdles
1Seppo SovioSeppo Sovio (-51)HämeenlTa20.11.5111,87SB
M70 Kuula/SP
1Tauno MalmelinTauno Malmelin (-50)VihdUV3.2.5013,23PB
  12,98 SB     13,23 PB     12,91     12,78     12,89     12,65     
M65 60 m aidat/hurdles
1Atte LähdekorpiAtte Lähdekorpi (-59)ForssSa3.5.5911,29SB
M65 Pituus/LJ
1Atte LähdekorpiAtte Lähdekorpi (-59)ForssSa3.5.594,05 SB
  3,88 SB     3,86     3,93 SB     4,05 SB     
2Hannu RantaHannu Ranta (-58)TammRy22.4.583,55 SB
  X     3,55 SB     3,43     3,35     
M65 Kuula/SP
1Raimo VirtanenRaimo Virtanen (-67)NurmijYU13.2.6712,62PB
  12,30 PB     11,99     X     12,49 PB     12,62 PB     X     
2Hannu RantaHannu Ranta (-58)TammRy22.4.5810,50SB
  9,65 SB     9,48     10,28 SB     10,50 SB     10,12     9,93     
M60 60 m
1Heikki LähdekorpiHeikki Lähdekorpi (-60)ForssSa22.8.60 9,07SB
M60 Kolmiloikka/TJ
1Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdUV23.7.638,61 SB
  8,50 SB     8,61 SB     X     X     
M60 Kuula/SP
1Mika HakalaMika Hakala (-61)TurunSU6.7.6110,39PB
  X     10,39 PB     X     9,28     9,69     X     
2Petri KoranderPetri Korander (-63)VihdUV23.7.639,84SB
  9,55     9,41     9,49     9,84 SB     9,80     X     
M55 60 m
1Jarmo NissiläJarmo Nissilä (-67)HKV18.7.67 8,16SB
M55 60 m aidat/hurdles
1Esa PaukkuEsa Paukku (-66)VSMasters20.6.6612,36SB
M55 Kuula/SP
1Vesa MerinenVesa Merinen (-68)HKV29.9.6811,21SB
  10,40 SB     10,78 SB     11,21 SB     10,89     10,83     11,05     
M50 60 m
1Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)VSMasters3.10.72 7,52SB
2Asko MurtomäkiAsko Murtomäki (-71)HKV17.2.71 9,55PB
M50 60 m aidat/hurdles
1Jani KangasniemiJani Kangasniemi (-73)VSMasters29.3.73 9,97
2Asko MurtomäkiAsko Murtomäki (-71)HKV17.2.7112,13
3Sami MäkinenSami Mäkinen (-74)RaisKu7.5.7412,47PB
M50 Pituus/LJ
1Asko MurtomäkiAsko Murtomäki (-71)HKV17.2.714,33 SB
  4,27 SB     4,33 SB     4,23     4,23     
M50 Kolmiloikka/TJ
1Jani KangasniemiJani Kangasniemi (-73)VSMasters29.3.7310,24 PB
  9,98 PB     10,24 PB     9,99     9,96     
2Asko MurtomäkiAsko Murtomäki (-71)HKV17.2.719,46 SB
  8,77 SB     9,15 SB     9,46 SB     9,41     
M45 60 m
1Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.78 7,76SB
2Janne KuuselaJanne Kuusela (-75)TammRy5.4.75 8,08SB
3Mikko UittamoMikko Uittamo (-78)LänsiUU4.12.78 8,15SB
4Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 9,78
M45 Pituus/LJ
1Aku KallioAku Kallio (-78)LempKiYU26.10.785,47 SB
  X     5,35 SB     5,11     5,47 SB     
M45 Kuula/SP
1Mikko UittamoMikko Uittamo (-78)LänsiUU4.12.788,89SB
  X     8,25 SB     8,89 SB     8,54     X     X     
M40 60 m
1Mikko AlakurttiMikko Alakurtti (-84)LänsiUU14.12.84 7,86SB
2Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.82 8,54SB
M40 60 m aidat/hurdles
1Ville RyhänenVille Ryhänen (-82)EsboIF13.4.8210,94SB
2Lari VesanderLari Vesander (-82)EsboIF26.4.8212,55PB
M40 Kolmiloikka/TJ
1Lari VesanderLari Vesander (-82)EsboIF26.4.828,49 PB
  8,18 PB     8,27 PB     8,49 PB     8,40     
M35 60 m
1Markku TervoMarkku Tervo (-88)HKV8.8.88 7,71SB
Naiset
N95 Pituus/LJ
1Senni SopanenSenni Sopanen (-27)Spove11.9.270,91  ei lisenssiä
  0,80     0,78     0,91     0,83     
N95 Kolmiloikka/TJ
1Senni SopanenSenni Sopanen (-27)Spove11.9.271,99  ei lisenssiä
  P     1,88     1,99     1,81     
N95 Kuula/SP
1Senni SopanenSenni Sopanen (-27)Spove11.9.273,42 ei lisenssiä
  3,35     3,42     3,30     P     P     P     
N80 60 m
1Varpu HolmbergVarpu Holmberg (-41)HKV22.9.4113,88SB
N80 Pituus/LJ
1Varpu HolmbergVarpu Holmberg (-41)HKV22.9.412,34 SB
  1,97 SB     2,34 SB     2,23     2,24     
N80 Kolmiloikka/TJ
1Varpu HolmbergVarpu Holmberg (-41)HKV22.9.414,89 SB
  4,76 SB     4,85 SB     4,89 SB     4,87     
N80 Kuula/SP
1Varpu HolmbergVarpu Holmberg (-41)HKV22.9.416,69SB
  6,43 SB     6,47 SB     6,39     6,51 SB     6,65 SB     6,69 SB     
N70 Kuula/SP
1Maire SundellMaire Sundell (-52)VihdUV7.5.526,27SB
  6,16 SB     6,20 SB     X     6,18     6,27 SB     X     
N65 Kuula/SP
1Virve LännistöVirve Lännistö (-57)VSMasters26.8.578,96SB
  8,62 SB     8,60     8,72 SB     X     8,61     8,96 SB     
2Tuija VarsalaTuija Varsala (-59)LänsiUU1.3.598,35SB
  7,98 SB     8,17 SB     8,35 SB     8,00     X     8,13     
3Eila SeppänenEila Seppänen (-56)VSMasters4.10.567,20SB
  6,68 SB     6,77 SB     6,85 SB     7,20 SB     6,71     6,57     
N60 60 m
1Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.61 9,47
N60 Pituus/LJ
1Pirjo HintsanenPirjo Hintsanen (-60)TurunSU28.7.602,65 SB
  2,61 SB     2,54     X     2,65 SB     
N55 60 m
1Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.68 8,64
2Ingela Nygård JungarIngela Nygård Jungar (-66)EsboIF16.1.66 9,07SB
3Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)TuUL21.3.69 9,14SB
4Minna KoivuniemiMinna Koivuniemi (-69)VihdUV1.1.69 9,46SB
N55 60 m aidat/hurdles
1Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.6810,38SB
2Sanna WesterbergSanna Westerberg (-69)LänsiUU3.5.6911,28SB
3Virve RiikonenVirve Riikonen (-65)HelsTa6.5.6514,21SB
N55 Pituus/LJ
1Ingela Nygård JungarIngela Nygård Jungar (-66)EsboIF16.1.664,25 SB
  X     4,25 SB     3,97     4,24     
2Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)TuUL21.3.693,35 SB
  3,30 SB     3,33 SB     X     3,35 SB     
3Virve RiikonenVirve Riikonen (-65)HelsTa6.5.653,15 SB
  3,15 SB     X     3,09     3,10     
N55 Kolmiloikka/TJ
1Sanna WesterbergSanna Westerberg (-69)LänsiUU3.5.698,58 SB
  8,48 SB     8,22     8,31     8,58 SB     
2Virve RiikonenVirve Riikonen (-65)HelsTa6.5.657,06 SB
  7,01 SB     6,96     7,06 SB     6,93     
N55 Kuula/SP
1Sanna WesterbergSanna Westerberg (-69)LänsiUU3.5.699,59SB
  9,05 SB     8,95     9,37 SB     9,28     9,45 SB     9,59 SB     
N50 Kuula/SP
1Susanna VuoriSusanna Vuori (-70)RaisKu24.3.708,44SB
  8,44 SB     7,98     7,47     8,26     8,10     8,15     
N45 60 m
1Tanja LiskiTanja Liski (-78)LänsiUU13.10.78 8,90SB
2Päivi PietarinenPäivi Pietarinen (-75)KeskiUYU 10.1.75 9,20SB
N45 Pituus/LJ
1Tanja LiskiTanja Liski (-78)LänsiUU13.10.784,03 SB
  3,80 SB     3,97 SB     4,03 SB     X     
N45 Kolmiloikka/TJ
1Anu KangasniemiAnu Kangasniemi (-77)VSMasters5.7.777,74 SB
  7,66 SB     7,74 SB     7,69     7,59     
N45 Kuula/SP
1Tanja LiskiTanja Liski (-78)LänsiUU13.10.788,05SB
  6,83 SB     7,56 SB     7,78 SB     7,99 SB     X     8,05 SB     
2Johanna RantaJohanna Ranta (-75)TuUL1.6.756,49SB
  6,30 SB     X     6,30 =SB     6,33 SB     6,49 SB     6,18     
N40 60 m
1Leena RosqvistLeena Rosqvist (-83)EsboIF 25.1.83 8,64PB
2Elina RiihimäkiElina Riihimäki (-80)LiedPa10.2.80 8,89PB
3Anna-Maija NaakkaAnna-Maija Naakka (-83)LiedPa1.4.83 9,08PB
4Helena LähteiläHelena Lähteilä (-81)LänsiUU28.9.81 9,41PB
N40 Kuula/SP
1Anne RämöAnne Rämö (-80)TurKU24.4.807,70SB
  7,45 SB     7,49 SB     7,63 SB     7,58     7,51     7,70 SB     
N35 60 m
1Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.85 8,32
2Marjukka TuominenMarjukka Tuominen (-85)RaisKu26.7.85 8,90PB
N35 Pituus/LJ
1Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.854,51 SB
  4,48 SB     4,51 SB     X     4,35     
N35 Kolmiloikka/TJ
1Marjukka TuominenMarjukka Tuominen (-85)RaisKu26.7.859,64 SB
  9,43 SB     9,46 SB     X     9,64 SB     
N35 Kuula/SP
1Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.858,21SB
  7,98 SB     7,85     X     8,03 SB     8,21 SB     X     
N30 60 m
1Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.91 8,85SB
N30 Pituus/LJ
1Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.913,88 PB
  X     3,88 PB     3,72     X     
N30 Kuula/SP
1Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.918,42PB
  7,05 PB     6,62     7,36 PB     X     8,11 PB     8,42 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut