TULOKSET: Pyrintö-hallikilpailut, Tampere, Pirkkahalli, 20.–21.1.2024


230 urheilijaa, 540 lajisuoritusta


Miehet
M 60 m
21.1.
1. erä
1Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 7,15PB
2Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.02 7,20SB
3Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.02 7,21SB
4Eerikki PekkolaEerikki Pekkola (-93)IkaalU14.9.93 7,24SB
4Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.01 7,24
6Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.08 7,28PB
2. erä
1Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.05 6,96PB
2Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,03PB
3Elias SireniElias Sireni (-05)TampPy1.2.05 7,07PB
4Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,11SB
5Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04 7,14=PB
6Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.04 7,16
6Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.05 7,16PB
8Akseli EskelinenAkseli Eskelinen (-03)LappUM14.11.03 7,17SB
Alkuerät 21.1.
1. erä
1Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.05 7,21PB
2Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.01 7,59PB
3Tarmo TakalaTarmo Takala (-05)TampPy1.4.05 7,64PB
4Emil ViioEmil Viio (-99)TampPy27.7.99 7,81PB
Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.09 DQ
2. erä
1Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.05 7,25PB
2Jesse RiissanenJesse Riissanen (-06)TampPy17.8.06 7,26PB
3Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.02 7,38PB
4Antti JuvonenAntti Juvonen (-03)OulPy5.2.03 7,39PB
5Joni HaapalainenJoni Haapalainen (-06)TampPy11.9.06 7,41PB
6Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.05 7,44PB
7Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.02 7,49
8Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.78 7,65SB
3. erä
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.04 7,06PB
2Elias SireniElias Sireni (-05)TampPy1.2.05 7,08PB
3Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.04 7,14PB
4Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.03 7,23SB
5Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.02 7,27SB
6Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.08 7,34SB
7Väinö PekkolaVäinö Pekkola (-98)JyväskKU5.1.98 7,50SB
7Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.94 7,50SB
4. erä
1Antti SainioAntti Sainio (-05)TampPy17.5.05 6,95PB (19-v. ka 72.)
2Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.04 7,12PB
3Samir DemnatiSamir Demnati (-89)IkaalU20.5.89 7,13SB
4Akseli EskelinenAkseli Eskelinen (-03)LappUM14.11.03 7,19SB
5Kristian PeltolaKristian Peltola (-01)JyväskKU13.9.01 7,22SB
6Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.02 7,28
7Eerikki PekkolaEerikki Pekkola (-93)IkaalU14.9.93 7,30SB
8Teemu TapperTeemu Tapper (-77)JyväskKU16.4.77 7,53SB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
21.1.
1. erä
1Juho MantilaJuho Mantila (-05)HämeenlTa26.5.0523,50PB
2Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.0124,43PB
3Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.7825,13SB
4Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)TampPy5.4.0725,61PB
2. erä
1Konsta KankainenKonsta Kankainen (-04)TampPy29.4.0422,25PB kk
2Oliver EnqvistOliver Enqvist (-02)IFSibboV 3.1.0222,47PB
3Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.0223,52SB
4Antti JuvonenAntti Juvonen (-03)OulPy5.2.0323,92PB
5Eetu PohjonenEetu Pohjonen (-04)LappUM18.3.0424,56SB
3. erä
1Jaakko LinnusJaakko Linnus (-03)TampPy7.3.0322,06PB kk(22-v. ka 66.)
2Jere HaapalainenJere Haapalainen (-04)TampPy30.7.0422,15PB (22-v. ka 89.)
3Joonatan HuilaJoonatan Huila (-02)VasaIS12.10.0223,16SB
4Julius LehtoJulius Lehto (-02)TampU27.4.0223,24SB
5Kalle RaitalaKalle Raitala (-94)TampPy2.8.9423,30SB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
21.1.
1Konsta UutteraKonsta Uuttera (-05)TampPy1.8.051.54,75SB kk kk19
2Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.54,93SB
3Elmo Ylä-KotolaElmo Ylä-Kotola (-05)KarhKa29.10.051.55,69PB
4Heikki HakkarainenHeikki Hakkarainen (-86)HippMK2.3.862.01,26PB
5Joni HaapalainenJoni Haapalainen (-06)TampPy11.9.062.01,38PB
6Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.922.01,50SB
7Joni HuhtalaJoni Huhtala (-99)KauhWi30.7.992.05,41SB
8Tommi KaivolaTommi Kaivola (-06)TampPy11.5.062.07,68PB
9Rasmus VankkaRasmus Vankka (-07)TampPy5.4.072.09,75PB
10Marius RiihimäkiMarius Riihimäki (-07)TampPy16.3.072.12,49PB
11Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.092.15,52PB
Eino PerämaaEino Perämaa (-04)TampPy26.3.04DNF
M22 Seitsenottelu
20.1.
1Matias MustonenMatias Mustonen (-97)LempKiYU21.4.97DNF
 7.64 6.40 8.16 2.10 DNF  
P13 60 m
20.1.
1Aaro KoivistoinenAaro Koivistoinen (-11)TampPy3.11.11 9,05
2Elmeri KinnariElmeri Kinnari (-11)TampPy18.2.11 9,07PB
3Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.11 9,47PB
4Viljami NummiViljami Nummi (-11)TampPy9.6.11 9,54PB
5Leon PitreLeon Pitre (-11)TampPy7.7.11 9,67PB
6Nils JoggerstNils Joggerst TampPy 9,97PB
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
20.1.
1Viljami NummiViljami Nummi (-11)TampPy9.6.113.32,20SB
2Tarmo Ylä-TuuhonenTarmo Ylä-Tuuhonen (-12)TampPy17.9.124.02,88SB
P13 60 m aidat/hurdles
20.1.
1Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.1110,30PB
2Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.1110,70PB
3Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.1212,13PB
4Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.1112,24
5Leon PitreLeon Pitre (-11)TampPy7.7.1112,51
6Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.1112,53PB
P13 Seiväs/PV
20.1.
1Samra PohjonenSamra Pohjonen (-11)IkaalU16.5.112,20PB
 1,90/O    2,00/XO    2,10/O    2,20/O PB    2,30/XXX     
2Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.112,20PB
 1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/XXO    2,10/O    2,20/O PB    2,30/XXX     
3Viljami NummiViljami Nummi (-11)TampPy9.6.112,20PB
 1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/XO    2,20/XXO PB    2,30/XXX     
4Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.121,90PB
 1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/O PB    2,00/XXX     
5Miio HaavistoMiio Haavisto (-11)HämeenlTa5.10.111,90PB
 1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/XO PB    2,00/XXX     
P13 Pituus/LJ
20.1.
1Timofei KarpovTimofei Karpov (-11)IkaalU10.1.115,05 PB kk13(13-v. ka 81.)
  4,94 kk13 PB     5,01 kk13 PB     5,05 kk13 PB     4,79     X     4,96     
2Samra PohjonenSamra Pohjonen (-11)IkaalU16.5.114,58 PB
  4,49 PB     4,55 PB     4,39     4,58 PB     4,31     4,54     
3Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.114,52 PB
  4,33 PB     4,36 PB     4,42 PB     4,11     4,28     4,52 PB     
4Aaro KoivistoinenAaro Koivistoinen (-11)TampPy3.11.114,49 PB
  4,47 PB     4,49 PB     4,35     3,90     X     3,67     
5Elmeri KinnariElmeri Kinnari (-11)TampPy18.2.114,34 PB
  4,15 PB     4,32 PB     X     4,34 PB     4,29     4,30     
6Milo GirautMilo Giraut (-11)TampPy24.4.114,12 PB
  4,03 PB     3,82     4,12 PB     3,48     4,06     3,70     
7Viljami NummiViljami Nummi (-11)TampPy9.6.113,95 PB
  3,63     3,71     3,90 PB     3,95 PB     3,71     3,73     
8Aaron HaapamäkiAaron Haapamäki (-12)TampPy1.1.123,87 PB
  X     3,87 PB     X     3,74     3,77     3,78     
9Henrik SiiskonenHenrik Siiskonen (-11)TampPy6.10.113,76 PB
  3,59     3,63 =PB     3,76 PB     
P13 Kuula/SP
20.1.
1Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.118,49
  8,43     8,49     8,43     7,27     8,30     8,34     
2Jose JärvinenJose Järvinen (-12)TampU30.5.127,98PB
  6,98 PB     7,98 PB     7,22     7,32     7,11     7,41     
3Elmeri KinnariElmeri Kinnari (-11)TampPy18.2.117,55PB
  6,56 PB     7,55 PB     7,13     7,22     7,08     7,17     
4Aaron HaapamäkiAaron Haapamäki (-12)TampPy1.1.125,77PB
  5,08 PB     5,42 PB     5,45 PB     5,22     5,77 PB     5,63     
P13 4x100 m
20.1.
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy58,52
 Milo Giraut 11, Elmeri Kinnari 11, Aaro Koivistoinen 11, Henrik Siiskonen 11 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy61,66
 Leon Pitre 11, Viljami Nummi 11, Aaron Haapamäki 12, Nils Joggerst  
P11 60 m
21.1.
1. erä
1Felix RautioFelix Rautio (-13)TampPy21.11.1310,22PB
2Veeti KontturiVeeti Kontturi (-14)TampPy10.6.1410,76PB
3Aarni HinkkanenAarni Hinkkanen (-13)TampPy22.5.1311,13PB
4Luca SandelinLuca Sandelin (-13)TampPy21.7.1311,28PB
2. erä
1Miro HelleMiro Helle (-13)ToijVau15.1.13 9,84PB
2Veikka RytkönenVeikka Rytkönen (-14)TampPy21.1.1410,13PB
3Onni ViheriäkoskiOnni Viheriäkoski (-13)TampPy10.1.1310,18PB
4Tiitus HartikainenTiitus Hartikainen (-13)TampPy16.8.1310,39PB
5Hendrik MäihäniemiHendrik Mäihäniemi (-13)TampPy5.11.1310,59PB
6Elias LehtoElias Lehto (-13)TampPy4.12.1310,70PB
7Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.1310,96PB
8Alvari TuomarlaAlvari Tuomarla (-14)TampPy2.9.1411,08PB
3. erä
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.13 9,23
2Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.13 9,45
3Pekko KyrönlahtiPekko Kyrönlahti (-13)TampPy8.4.13 9,47PB
4Juuso SiltamäkiJuuso Siltamäki (-13)NokU21.3.13 9,52
5Mihei KarpovMihei Karpov (-13)IkaalU23.2.13 9,70
6Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.13 9,73
7Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.13 9,76PB
8Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.1310,22
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
21.1.
1Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.133.39,47PB
2Hendrik MäihäniemiHendrik Mäihäniemi (-13)TampPy5.11.133.39,99
3Pekko KyrönlahtiPekko Kyrönlahti (-13)TampPy8.4.133.41,79
4Veikka RytkönenVeikka Rytkönen (-14)TampPy21.1.143.42,55PB
5Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.133.47,73PB
6Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.133.49,25
7Alvari TuomarlaAlvari Tuomarla (-14)TampPy2.9.143.53,59
8Elias LehtoElias Lehto (-13)TampPy4.12.134.03,31PB
9Onni ViheriäkoskiOnni Viheriäkoski (-13)TampPy10.1.134.16,32SB
10Veeti KontturiVeeti Kontturi (-14)TampPy10.6.144.23,61PB
Felix RautioFelix Rautio (-13)TampPy21.11.13DNF
P11 Korkeus/HJ
21.1.
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.131,43PB kk11
 1,22/O    1,25/O    1,28/O    1,31/O    1,33/XO    1,36/O    1,40/O    1,43/XXO kk11 PB    1,45/XXX     
2Miro HelleMiro Helle (-13)ToijVau15.1.131,31PB
 1,09/O    1,14/O    1,18/XXO    1,22/O    1,25/O    1,28/O    1,31/XO PB    1,33/XXX     
3Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.131,31PB
 1,14/O    1,18/O    1,22/XO    1,25/XO    1,28/XO    1,31/XXO PB    1,33/XXX     
4Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.131,28PB
 1,04/O    1,09/O    1,14/O    1,18/XO    1,22/O    1,25/O    1,28/O PB    1,31/XXX     
5Pekko KyrönlahtiPekko Kyrönlahti (-13)TampPy8.4.131,28PB
 1,14/O    1,18/O    1,22/XO    1,25/O    1,28/XXO PB    1,31/XXX     
6Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.131,18
 0,99/O    1,04/O    1,09/O    1,14/O    1,18/O    1,22/XXX     
7Onni ViheriäkoskiOnni Viheriäkoski (-13)TampPy10.1.131,18PB
 1,04/O    1,09/O    1,14/XO    1,18/XXO PB    1,22/XXX     
7Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.131,18PB
 0,99/O    1,04/O    1,09/XO    1,14/O    1,18/XXO PB    1,22/XXX     
9Luca SandelinLuca Sandelin (-13)TampPy21.7.131,14PB
 0,99/O    1,04/O    1,09/O    1,14/O PB    1,18/XXX     
10Veeti KontturiVeeti Kontturi (-14)TampPy10.6.141,14PB
 0,93/O    0,99/O    1,04/O    1,09/XXO    1,14/XXO PB    1,18/XXX     
11Tiitus HartikainenTiitus Hartikainen (-13)TampPy16.8.131,04PB
 0,99/O    1,04/O PB    1,09/XXX     
11Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.131,04PB
 0,93/O    0,99/O    1,04/O PB    1,09/XXX     
13Alvari TuomarlaAlvari Tuomarla (-14)TampPy2.9.140,99PB
 0,80/O    0,87/O    0,93/O    0,99/O PB    1,04/XXX     
14Hendrik MäihäniemiHendrik Mäihäniemi (-13)TampPy5.11.130,99PB
 0,80/O    0,87/XO    0,99/O PB    1,04/XXX     
P11 Kuula/SP
21.1.
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.137,68PB
  7,18     7,32     7,17     7,68 PB     X     7,44     
2Luca SandelinLuca Sandelin (-13)TampPy21.7.137,57PB
  7,57 PB     6,39     7,23     7,34     7,17     6,90     
3Onni ViheriäkoskiOnni Viheriäkoski (-13)TampPy10.1.137,52PB
  7,20 PB     6,66     7,47 PB     7,22     7,14     7,52 PB     
4Eero KomulainenEero Komulainen (-13)TampPy27.12.137,24
  6,79     P     7,20     7,02     7,24     3,02     
5Mihei KarpovMihei Karpov (-13)IkaalU23.2.136,85PB
  5,74     6,76 PB     5,86     6,47     6,68     6,85 PB     
6Pekko KyrönlahtiPekko Kyrönlahti (-13)TampPy8.4.136,78PB
  6,41 PB     6,57 PB     6,78 PB     6,47     5,52     6,43     
7Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.136,28PB
  6,28 PB     5,95     6,07     5,78     5,86     6,18     
8Severi SainioSeveri Sainio (-13)TampPy10.8.136,23
  6,23     6,20     6,05     5,97     6,21     X     
9Topias PalmuTopias Palmu (-13)EspTa31.3.136,21
  5,90     6,12     6,21     
10Veeti KontturiVeeti Kontturi (-14)TampPy10.6.146,19PB
  5,91 PB     5,83     6,19 PB     
11Tiitus HartikainenTiitus Hartikainen (-13)TampPy16.8.136,11
  6,11     5,40     5,29     
12Elias LehtoElias Lehto (-13)TampPy4.12.135,24PB
  4,91 PB     5,24 PB     4,69     
13Hendrik MäihäniemiHendrik Mäihäniemi (-13)TampPy5.11.135,12PB
  5,09 PB     5,03     5,12 PB     
14Veikka RytkönenVeikka Rytkönen (-14)TampPy21.1.145,09PB
  5,09 PB     5,01     5,09 =PB     
15Aarni HinkkanenAarni Hinkkanen (-13)TampPy22.5.134,83PB
  4,83 PB     4,77     4,16     
16Milan JokinenMilan Jokinen (-13)TampPy30.8.134,22PB
  4,11 PB     3,79     4,22 PB     
17Alvari TuomarlaAlvari Tuomarla (-14)TampPy2.9.143,17PB
  3,07 PB     3,17 PB     P     
P11 4x100 m
21.1.
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy60,98
 Joel Stenman 13, Severi Sainio 13, Pekko Kyrönlahti 13, Eero Komulainen 13 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy68,08
 Onni Viheriäkoski 13, Tiitus Hartikainen 13, Elias Lehto 13, Veeti Kontturi 14 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy71,59
 Aarni Hinkkanen 13, Felix Rautio 13, Veikka Rytkönen 14, Taavi Lehtonen 15 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy71,90
 Hendrik Mäihäniemi 13, Milan Jokinen 13, Alvari Tuomarla 14, Lassi Haverinen 14 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy74,78
 Juho Syvänen 15, Eliel Jokinen 15, Väinö Heinonen 15, Kaspar Korjus 15 
P9 40 m
21.1.
1. erä
1Väinö HeinonenVäinö Heinonen (-15)TampPy27.5.15 6,94PB
2Eliel JokinenEliel Jokinen (-15)TampPy18.12.15 7,81PB
3Iiro HelleIiro Helle (-15)ToijVau10.2.15 7,92PB
4Henri HaapalehtoHenri Haapalehto (-15)IkaalU3.6.15 7,93PB
5Taavi LehtonenTaavi Lehtonen (-15)TampPy25.12.15 8,22PB
6Toivo ViheriäkoskiToivo Viheriäkoski (-14)TampPy1.1.14 8,97 ei lisenssiä
7Urho Ylä-TuuhonenUrho Ylä-Tuuhonen (-15)TampPy11.9.15 9,37PB
2. erä
1Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.16 7,29PB
2Juho SyvänenJuho Syvänen (-15)TampPy12.1.15 7,66PB
3Risto OrajärviRisto Orajärvi (-15)TampPy12.10.15 7,68PB
4Kaspar KorjusKaspar Korjus (-15)TampPy14.5.15 7,84PB
5Anton PoikolainenAnton Poikolainen (-16)JyväskKU23.9.16 7,85
6Oiva KuusistoOiva Kuusisto (-15)TampPy8.4.15 8,00PB
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
21.1.
1Väinö HeinonenVäinö Heinonen (-15)TampPy27.5.154.03,09PB
2Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.164.03,72PB
3Juho SyvänenJuho Syvänen (-15)TampPy12.1.154.06,64PB
4Iiro HelleIiro Helle (-15)ToijVau10.2.154.09,27PB
5Anton PoikolainenAnton Poikolainen (-16)JyväskKU23.9.164.28,81PB
6Risto OrajärviRisto Orajärvi (-15)TampPy12.10.154.29,37PB
7Taavi LehtonenTaavi Lehtonen (-15)TampPy25.12.154.33,05PB
8Oiva KuusistoOiva Kuusisto (-15)TampPy8.4.154.50,22PB
9Urho Ylä-TuuhonenUrho Ylä-Tuuhonen (-15)TampPy11.9.155.08,81PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
21.1.
1Veeti SaloVeeti Salo (-16)IkaalU18.7.163,40 PB
  3,02 PB     3,05 PB     3,21 PB     3,14     3,40 PB     2,31     
2Väinö HeinonenVäinö Heinonen (-15)TampPy27.5.153,20 PB
  3,20 PB     3,17     3,07     3,00     3,06     2,88     
3Juho SyvänenJuho Syvänen (-15)TampPy12.1.153,11 PB
  2,98 PB     3,11 PB     3,00     3,05     2,77     3,11 =PB     
4Anton PoikolainenAnton Poikolainen (-16)JyväskKU23.9.162,89 PB
  2,67 PB     2,73 PB     2,79 PB     2,73     2,63     2,89 PB     
5Kaspar KorjusKaspar Korjus (-15)TampPy14.5.152,87 PB
  2,71 PB     2,69     2,87 PB     2,27     2,41     2,87 =PB     
6Iiro HelleIiro Helle (-15)ToijVau10.2.152,86 PB
  2,86 PB     2,69     2,80     2,67     2,70     2,73     
7Eliel JokinenEliel Jokinen (-15)TampPy18.12.152,75 PB
  2,75 PB     2,64     2,66     2,54     2,43     2,68     
8Taavi LehtonenTaavi Lehtonen (-15)TampPy25.12.152,65 PB
  2,65 PB     2,40     2,32     2,42     2,39     2,54     
9Risto OrajärviRisto Orajärvi (-15)TampPy12.10.152,61 
  2,42     2,24     2,61     
10Oiva KuusistoOiva Kuusisto (-15)TampPy8.4.152,59 PB
  2,47 PB     2,39     2,59 PB     
11Toivo ViheriäkoskiToivo Viheriäkoski (-14)TampPy1.1.142,13  ei lisenssiä
  2,13     2,10     2,09     
Naiset
N 60 m
21.1.
1. erä
1Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 7,98PB
1Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.03 7,98PB
3Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.99 8,00PB
4Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 8,04PB
5Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.03 8,06PB
6Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,14PB
7Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.04 8,21=PB
8Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.05 8,33
2. erä
1Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.04 7,72PB
2Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 7,82PB
3Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.02 7,84=PB
4Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,85PB
4Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)LappUM14.2.03 7,85PB
6Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 7,90PB
7Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.05 7,95
8Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 8,00
Alkuerät 21.1.
1. erä
1Janette VähäojaJanette Vähäoja (-08)TampPy17.11.08 8,56PB
2Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)LempKiYU7.11.05 8,59PB
3Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.08 8,83PB
4Sofia AaltonenSofia Aaltonen (-10)TampPy13.6.10 9,29PB
2. erä
1Eeva KariEeva Kari (-03)TampPy24.7.03 8,34PB
2Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.07 8,39PB
3Teea RajalaTeea Rajala (-08)TampPy7.1.08 8,45PB
4Anna PenttiläAnna Penttilä (-07)TampPy16.11.07 8,49PB
5Oona MongkolOona Mongkol (-08)TampPy28.3.08 8,54PB
6Sofia NiemiSofia Niemi (-08)TampPy7.10.08 8,75PB
7Venla RuotanenVenla Ruotanen (-99)TampPy9.3.99 9,05PB
3. erä
1Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)LappUM14.2.03 7,89PB
2Aino RasmusAino Rasmus (-99)TampPy13.1.99 8,05PB
3Ronja KoivistoRonja Koivisto (-00)TampPy13.9.00 8,18PB
4Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.03 8,23PB
5Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.05 8,25PB
5Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,25=PB
7Petra BromanPetra Broman (-07)IkaalU30.11.07 8,32PB
8Roosa MyllymäkiRoosa Myllymäki (-05)TampPy8.9.05 8,62PB
4. erä
1Venla VäliharjuVenla Väliharju (-02)TampPy30.4.02 7,84PB
2Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,89PB
3Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.06 7,99PB
4Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 8,01PB
4Olivia MarttilaOlivia Marttila (-03)TampPy8.8.03 8,01SB
6Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 8,02SB
7Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.04 8,21PB
8Laura RautiainenLaura Rautiainen (-98)TampPy14.6.98 8,28PB
5. erä
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.98 7,51PB
2Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.04 7,77SB
3Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.06 7,78PB
4Emilia KiiskiEmilia Kiiski (-02)JoensKa23.4.02 7,87SB
5Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.05 7,90PB
6Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.04 7,96SB
7Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.99 8,05SB
8Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.01 8,08SB
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
21.1.
1. erä
1Anna PenttiläAnna Penttilä (-07)TampPy16.11.0728,05PB
2Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.0729,07PB
3Josefina LehtinenJosefina Lehtinen (-08)TampPy22.10.0829,45PB
4Elsa LindroosElsa Lindroos (-09)TampPy 25.9.0930,25PB
5Lumi RekoniusLumi Rekonius (-08)TampPy 20.6.0831,23PB
6Sofia AaltonenSofia Aaltonen (-10)TampPy13.6.1032,69PB
2. erä
1Oona MongkolOona Mongkol (-08)TampPy28.3.0828,52PB
2Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0629,19PB
3Moonika RiihimäkiMoonika Riihimäki (-09)TampPy8.9.0929,48PB
4Emmi SairanenEmmi Sairanen (-08)TampPy17.10.0829,74PB
5Kia SairanenKia Sairanen (-08)TampPy10.9.0831,86PB
3. erä
1Petra BromanPetra Broman (-07)IkaalU30.11.0727,51PB
2Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.0727,84PB
3Helmi HaavistoHelmi Haavisto (-06)NokU15.6.0628,55PB
4Sofia NiemiSofia Niemi (-08)TampPy7.10.0828,61PB
5Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.0729,08PB
4. erä
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.0826,08PB
2Aino RasmusAino Rasmus (-99)TampPy13.1.9926,57PB
3Anna PyykköAnna Pyykkö (-03)LappUM14.2.0327,10PB
4Venla PellikkaVenla Pellikka (-97)JyväskKU25.2.9727,39PB
5Tuuli SalonenTuuli Salonen (-99)SysmSi18.1.9928,22PB
5. erä
1Inkeri AhokasInkeri Ahokas (-04)PorinYU29.3.0425,89PB
2Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.9925,93PB
3Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.0626,23PB
4Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.0526,34PB
5Ada VarvioAda Varvio (-03)TampPy7.5.0326,78PB
6Aino EnoAino Eno (-01)TampU17.6.0127,34PB
6. erä
1Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)JyväskKU2.2.9824,04PB kk
2Emmi SaveniusEmmi Savenius (-06)VehmU26.4.0624,81PB kk19(ka 73.) (22-v. ka 51.)
3Eliisa KallioEliisa Kallio (-04)EurajVei17.9.0425,68PB
4Carita KivimäkiCarita Kivimäki (-05)IkaalU9.10.0526,04PB
5Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.0526,17PB
6Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.0726,54PB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
21.1.
1. erä
1Aliisa ValtaAliisa Valta (-07)TampPy17.11.072.27,86PB
2Katja LarinenKatja Larinen (-81)OulPy16.4.812.28,81PB
3Roosa PelkonenRoosa Pelkonen (-99)TuUL28.9.992.29,11PB
4Kia SairanenKia Sairanen (-08)TampPy10.9.082.29,19PB
5Petriina NiininenPetriina Niininen (-04)TampPy3.2.042.32,10PB
6Siiri TarkkaSiiri Tarkka (-08)TampPy18.7.082.33,77PB
7Teea RajalaTeea Rajala (-08)TampPy7.1.082.38,41PB
2. erä
1Inka PeltolaInka Peltola (-07)LahdA8.2.072.14,79PB kk kk19 kk17
2Veronika VirtapohjaVeronika Virtapohja (-96)LahdA25.10.962.15,01PB
3Elsa StadigElsa Stadig (-07)ValkKa 2.3.072.17,39PB
4Viivi LankinenViivi Lankinen (-95)TuUL8.3.952.17,46PB
5Olivia EttanenOlivia Ettanen (-04)JyväskKU16.7.042.20,36PB
6Iina SaranpääIina Saranpää (-10)NokU19.2.102.20,62PB kk14(14-v. ka 10.)
7Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.092.20,70PB kk15
8Kaarina LehtonenKaarina Lehtonen (-98)ViipU23.2.982.33,74PB
N Viisiottelu
20.1.
1Jessica RautelinJessica Rautelin (-97)EsboIF16.1.973061SB kk
 8.82 1.59 12.46 5.49 DNF 
T13 60 m
20.1.
1. erä
1Elle TörmäläElle Törmälä TampPy 9,02PB
2Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.12 9,71PB
3Miina NyyssönenMiina Nyyssönen (-11)TampPy12.11.1110,00PB
4Milla KaarlelaMilla Kaarlela (-12)TampPy29.4.1210,68PB
2. erä
1Aamu PeräläAamu Perälä (-12)TampPy2.3.12 9,08PB
2Peppi RaunioPeppi Raunio (-11)TampPy 15.8.11 9,24PB
3Inkamari KalariInkamari Kalari (-11)TampPy16.12.11 9,54PB
4Milla RantanenMilla Rantanen (-12)TampPy18.5.1210,27SB
3. erä
1Amalia HämäläinenAmalia Hämäläinen (-11)TampPy12.12.11 8,87PB
2Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.11 9,04
3Emily BergéEmily Bergé (-11)TampPy22.1.11 9,13PB
4Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.12 9,21PB
5Jessi SaloniemiJessi Saloniemi (-11)TampPy 13.9.11 9,39PB
6Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.12 9,46
7Stella RytkönenStella Rytkönen (-12)TampPy14.7.12 9,55PB
4. erä
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.11 8,37PB kk13
2Milla RaatikainenMilla Raatikainen (-11)TampPy 6.5.11 8,56PB
3Zoey OeyZoey Oey (-11)TampPy 24.11.11 8,81
4Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.11 8,85
5Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.12 9,13
6Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.12 9,19
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
20.1.
1Oona AndelmaaOona Andelmaa (-11)KaarUra9.9.113.23,25PB
2Erin RajalaErin Rajala (-11)TampPy 18.1.113.24,81
3Saana TurpeinenSaana Turpeinen (-11)TampPy15.3.113.33,49
4Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.123.48,95SB
5Inkamari KalariInkamari Kalari (-11)TampPy16.12.113.49,07PB
6Miina NyyssönenMiina Nyyssönen (-11)TampPy12.11.114.05,26PB
T13 60 m aidat/hurdles
20.1.
1. erä
1Zoey OeyZoey Oey (-11)TampPy 24.11.1110,94PB
2Inkamari KalariInkamari Kalari (-11)TampPy16.12.1110,95PB
3Elle TörmäläElle Törmälä TampPy 11,63PB
4Erin RajalaErin Rajala (-11)TampPy 18.1.1111,76PB
5Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.1212,28PB
2. erä
1Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.11 9,71PB (13-v. ka 29.)
2Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.1110,41
3Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.1110,57PB
4Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.1211,09PB
5Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.1211,35PB
6Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.1111,44PB
7Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.1212,59PB
8Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.1213,64PB
T13 Seiväs/PV
20.1.
1Jessi SaloniemiJessi Saloniemi (-11)TampPy 13.9.112,60
 2,10/O    2,20/O    2,30/O    2,40/O    2,50/-    2,60/XXO    2,75/XXX     
2Peppi RaunioPeppi Raunio (-11)TampPy 15.8.112,20PB
 1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/XO    2,20/XXO PB    2,30/XXX     
3Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.122,10PB (12-v. ka 93.)
 1,70/O    1,80/O    1,90/O    2,00/O    2,10/O PB    2,20/XXX     
4Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.122,10PB (12-v. ka 93.)
 1,70/O    1,80/O    1,90/XO    2,00/O    2,10/XXO PB    2,20/XXX     
5Amalia HämäläinenAmalia Hämäläinen (-11)TampPy12.12.112,00PB
 1,70/O    1,80/O    1,90/XO    2,00/O PB    2,10/XXX     
6Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.121,80PB
 1,60/O    1,70/O    1,80/O PB    1,90/XXX     
T13 Pituus/LJ
20.1.
1Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.115,26 PB kk13(13-v. ka 5.)
  X     X     5,17 kk13 PB     5,26 kk13 PB     5,18     4,99     
2Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.114,89 PB
  X     3,96     4,50     4,60     4,85 PB     4,89 PB     
3Saaga LampiSaaga Lampi (-11)EspTa 9.2.114,69 PB
  4,69 PB     4,51     4,48     4,58     4,50     4,60     
4Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.114,43 PB
  4,35 SB     4,43 PB     4,33     4,12     4,33     4,13     
5Elle TörmäläElle Törmälä TampPy 4,35 PB
  X     4,35 PB     X     4,21     X     4,27     
6Milla RaatikainenMilla Raatikainen (-11)TampPy 6.5.114,34 PB
  4,34 PB     4,16     X     4,21     4,29     4,13     
7Amalia HämäläinenAmalia Hämäläinen (-11)TampPy12.12.114,31 PB
  X     4,31 PB     4,29     4,26     X     X     
8Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.114,21 PB
  4,17 PB     4,21 PB     4,17     4,21 =PB     4,08     3,98     
9Zoey OeyZoey Oey (-11)TampPy 24.11.114,06 PB
  4,06 PB     X     4,04     
10Emily BergéEmily Bergé (-11)TampPy22.1.114,04 PB
  4,04 PB     3,82     3,99     
11Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.124,04 PB
  3,70 PB     3,97 PB     4,04 PB     
12Peppi RaunioPeppi Raunio (-11)TampPy 15.8.114,04 PB
  3,93 PB     3,89     4,04 PB     
13Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.114,01 
  4,01     3,90     3,89     
14Sofie VallinojaSofie Vallinoja (-12)TampPy 20.7.124,01 PB
  3,86 PB     X     4,01 PB     
15Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.123,95 
  3,95     X     X     
16Aamu PeräläAamu Perälä (-12)TampPy2.3.123,83 PB
  X     X     3,83 PB     
17Ilona RahkonenIlona Rahkonen (-12)OrivPo4.3.123,71 
  X     3,71     3,69     
18Saana TurpeinenSaana Turpeinen (-11)TampPy15.3.113,69 PB
  3,69 PB     2,24     X     
19Sointu TulasaloSointu Tulasalo (-12)TampPy12.10.123,63 PB
  3,42 PB     3,63 PB     3,55     
20Miina NyyssönenMiina Nyyssönen (-11)TampPy12.11.113,55 PB
  3,55 PB     X     3,55 =PB     
21Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.123,43 PB
  3,29     3,43 PB     3,04     
22Stella RytkönenStella Rytkönen (-12)TampPy14.7.123,42 PB
  X     X     3,42 PB     
23Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.113,38 
  X     X     3,38     
24Milla RantanenMilla Rantanen (-12)TampPy18.5.123,32 PB
  3,32 PB     3,27     X     
25Seela RuponenSeela Ruponen (-11)RiihimKi10.8.113,10 PB
  X     X     3,10 PB     
26Emmi KarheEmmi Karhe (-11)TampPy 30.6.112,87 PB
  X     X     2,87 PB     
T13 Kuula/SP
20.1.
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.1111,48SB kk13
  10,96 kk13 SB     10,80     11,00 kk13 SB     11,21 kk13 SB     11,48 kk13 SB     11,45     
2Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.119,84PB
  9,03     9,55     P     9,32     9,82 =PB     9,84 PB     
3Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.118,88PB
  8,88 PB     P     7,77     8,30     8,05     X     
4Emmi KarheEmmi Karhe (-11)TampPy 30.6.118,20PB
  8,20 PB     7,98     8,20 =PB     7,71     8,06     8,03     
5Emilia SalonenEmilia Salonen (-11)KaipVi23.3.117,77
  7,28     7,39     7,77     6,71     6,79     7,30     
6Seela RuponenSeela Ruponen (-11)RiihimKi10.8.117,58SB
  7,58 SB     7,14     7,43     6,57     7,23     7,00     
7Elle TörmäläElle Törmälä TampPy 7,37PB
  7,16 PB     6,82     7,14     7,37 PB     X     P     
8Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.127,12PB
  6,90 PB     6,65     7,12 PB     7,04     6,91     6,57     
9Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.116,57PB
  6,57 PB     6,29     6,44     
10Milla RantanenMilla Rantanen (-12)TampPy18.5.126,57PB
  6,57 PB     5,02     5,65     
11Stella RytkönenStella Rytkönen (-12)TampPy14.7.125,70PB
  5,70 PB     P     5,25     
12Miina NyyssönenMiina Nyyssönen (-11)TampPy12.11.115,38PB
  P     4,58 PB     5,38 PB     
13Milla KaarlelaMilla Kaarlela (-12)TampPy29.4.125,01PB
  4,98 PB     4,78     5,01 PB     
T13 4x100 m
20.1.
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy53,46
 Milla Raatikainen 11, Zoey Oey 11, Emily Bergé 11, Pinja Luontila 11 
2Hämeenlinnan TarmoHämeenlinnan Tarmo HämeenlTa54,52
 Eevi Kölhi 11, Erika Lindberg 12, Eerika Lonka 12, Alina Mäntyneva 11 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy57,41
 Elle Törmälä , Sointu Tulasalo 12, Sofie Vallinoja 12, Stella Rytkönen 12 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy57,63
 Noora Hämäläinen 12, Erin Rajala 11, Emmi Karhe 11, Inkamari Kalari 11 
Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPyDQ
 Miina Nyyssönen 11, Vilma Juntunen 12, Milla Rantanen 12, Milla Kaarlela 12 
T11 60 m
21.1.
1. erä
1Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.13 9,61PB
2Olivia TaivassaloOlivia Taivassalo (-13)TampPy18.7.1310,05PB
3Sanni HietalahtiSanni Hietalahti (-13)TampPy1.1.1310,07PB
4Saimi RajalaSaimi Rajala (-13)TampPy15.5.1310,26PB
5Kiira KärkkäinenKiira Kärkkäinen (-14)IkaalU3.4.1410,27PB
6Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.1310,33PB
7Sofia LehtoSofia Lehto (-13)TampPy 30.5.1312,47PB
2. erä
1Aada SaarinenAada Saarinen (-14)TampPy2.1.14 9,90PB
2Signe FräntiSigne Fränti TampPy 9,97PB
3Emma TalasmäkiEmma Talasmäki (-14)TampPy2.10.1410,06PB
4Ester VappulaEster Vappula (-14)TampPy22.8.1410,18PB
5Olivia PartioOlivia Partio (-13)TampPy31.3.1310,40PB
6Lydia HentunenLydia Hentunen (-14)TampPy2.1.1411,25PB
7Mila HeinonenMila Heinonen (-13)TampPy25.12.1311,50PB
3. erä
1Mathilda TissariMathilda Tissari (-14)TampPy11.5.1410,05PB
2Matilda VanhalaMatilda Vanhala (-13)TampPy13.2.1310,12PB
3Minttu WaldénMinttu Waldén (-14)TampPy20.8.1410,30PB
4Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.1310,49PB
5Peppi VaronenPeppi Varonen (-13)TampPy6.12.1310,69PB
6Annika RouvaliAnnika Rouvali (-13)TampPy25.4.1310,82PB
7Tuuli TynkkynenTuuli Tynkkynen (-14)TampPy14.12.1411,41PB
8Elviira TurunenElviira Turunen (-14)TampPy28.7.1411,51PB
4. erä
1Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.13 9,32PB
2Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.13 9,46PB
3Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.13 9,51PB
4Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.14 9,53PB
5Isla KoreilaIsla Koreila (-13)TampPy8.4.13 9,64PB
6Kiara LevandiKiara Levandi (-13)TampPy6.1.1310,31PB
7Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.1410,70PB
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
21.1.
1Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.133.39,94PB
2Vera SiikaluomaVera Siikaluoma (-14)TampPy11.6.143.42,65PB (10-v. ka 73.)
3Sara PeltolaSara Peltola (-13)LahdA23.6.133.43,11PB
4Olivia TaivassaloOlivia Taivassalo (-13)TampPy18.7.133.43,99PB
5Amanda TaivassaloAmanda Taivassalo (-13)TampPy18.7.133.50,18PB
6Olivia PartioOlivia Partio (-13)TampPy31.3.133.57,24PB
7Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.133.57,33PB
8Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.133.59,21PB
9Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.144.00,80PB
10Emma TalasmäkiEmma Talasmäki (-14)TampPy2.10.144.01,33PB
11Ester VappulaEster Vappula (-14)TampPy22.8.144.03,37PB
12Peppi VaronenPeppi Varonen (-13)TampPy6.12.134.08,64PB
13Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.134.09,56PB
14Sofia LehtoSofia Lehto (-13)TampPy 30.5.134.14,74PB
15Signe FräntiSigne Fränti (-13)TampPy29.8.134.20,41PB
16Matilda VanhalaMatilda Vanhala (-13)TampPy13.2.134.21,79PB
17Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.134.23,78PB
18Saimi RajalaSaimi Rajala (-13)TampPy15.5.134.25,87PB
19Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.134.33,02PB
20Lydia HentunenLydia Hentunen (-14)TampPy2.1.144.46,02PB
21Sanni HietalahtiSanni Hietalahti (-13)TampPy1.1.134.47,86PB
22Mila HeinonenMila Heinonen (-13)TampPy25.12.135.04,38PB
T11 Korkeus/HJ
21.1.
1Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.131,25PB
 1,12/O    1,16/O    1,19/O    1,21/XO    1,23/-    1,25/O PB    1,28/XXX     
2Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.141,19PB
 0,95/O    1,01/O    1,07/O    1,12/O    1,16/O    1,19/XXO PB    1,21/XXX     
3Minttu WaldénMinttu Waldén (-14)TampPy20.8.141,16PB
 0,95/O    1,01/O    1,07/XO    1,12/O    1,16/XO PB    1,19/XXX     
4Signe FräntiSigne Fränti TampPy1,12PB
 0,88/O    0,95/O    1,01/O    1,07/XO    1,12/XXO PB    1,16/XXX     
5Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.131,07PB
 0,88/O    0,95/O    1,01/O    1,07/XO PB    1,12/XXX     
6Kiara LevandiKiara Levandi (-13)TampPy6.1.131,07PB
 0,88/O    0,95/XO    1,01/O    1,07/XO PB    1,12/XXX     
6Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.131,07PB
 0,88/O    0,95/O    1,01/XO    1,07/XO PB    1,12/XXX     
8Matilda VanhalaMatilda Vanhala (-13)TampPy13.2.131,07PB
 0,88/O    0,95/O    1,01/O    1,07/XXO PB    1,12/XXX     
9Emma TalasmäkiEmma Talasmäki (-14)TampPy2.10.141,01PB
 0,80/O    0,88/O    0,95/O    1,01/O PB    1,07/XXX     
9Sanni HietalahtiSanni Hietalahti (-13)TampPy1.1.131,01PB
 0,80/O    0,88/O    0,95/O    1,01/O PB    1,07/XXX     
9Olivia PartioOlivia Partio (-13)TampPy31.3.131,01PB
 0,88/O    0,95/O    1,01/O PB    1,07/XXX     
9Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.131,01PB
 0,88/O    0,95/O    1,01/O PB    1,07/XXX     
9Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.131,01PB
 0,88/O    0,95/O    1,01/O PB    1,07/XXX     
14Peppi VaronenPeppi Varonen (-13)TampPy6.12.131,01PB
 0,80/O    0,88/O    0,95/XXO    1,01/O PB    1,07/XXX     
15Annika RouvaliAnnika Rouvali (-13)TampPy25.4.131,01PB
 0,88/O    0,95/O    1,01/XXO PB    1,07/XXX     
16Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.131,01PB
 0,80/XO    0,88/O    0,95/O    1,01/XXO PB    1,07/XXX     
17Olivia TaivassaloOlivia Taivassalo (-13)TampPy18.7.130,95PB
 0,80/O    0,88/O    0,95/XO PB    1,01/XXX     
18Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.140,88PB
 0,80/O    0,88/O PB    0,95/XXX     
18Saimi RajalaSaimi Rajala (-13)TampPy15.5.130,88PB
 0,88/O PB    0,95/XXX     
20Mila HeinonenMila Heinonen (-13)TampPy25.12.130,80PB
 0,80/XXO PB    0,88/XXX     
Sofia LehtoSofia Lehto (-13)TampPy 30.5.13NH
T11 Kuula/SP
21.1.
1Veera PaananenVeera Paananen (-14)TampPy2.6.148,08PB kk10
  7,53     7,12     7,22     8,08 kk10 PB     7,85     7,79     
2Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.137,21PB
  6,58     6,60     7,21 PB     6,69     6,29          
3Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.137,01PB
  5,35 PB     5,94 PB     6,44 PB     5,28     7,01 PB     6,72     
4Annika RouvaliAnnika Rouvali (-13)TampPy25.4.136,46PB
  5,89     5,98     5,82     6,08 PB     5,62     6,46 PB     
5Isla KoreilaIsla Koreila (-13)TampPy8.4.136,43PB
  5,96 PB     5,12     5,71     6,12 PB     5,29     6,43 PB     
6Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.146,42PB
  5,66     5,95     5,72     5,45     6,39 PB     6,42 PB     
7Sofia LehtoSofia Lehto (-13)TampPy 30.5.136,05PB
  5,51 PB     5,16     6,05 PB     5,99     X     5,97     
8Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.136,05PB
  5,74 PB     6,05 PB     5,84     5,97     5,22     5,70     
9Mathilda TissariMathilda Tissari (-14)TampPy11.5.145,64PB
  4,88 PB     5,64 PB     5,56     
10Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.135,57PB
  4,99 PB     5,31 PB     5,57 PB     
11Minttu WaldénMinttu Waldén (-14)TampPy20.8.145,49PB
  5,49 PB     5,12     5,12     
12Kiara LevandiKiara Levandi (-13)TampPy6.1.135,38PB
  5,38 PB     5,31     5,01     
13Elviira TurunenElviira Turunen (-14)TampPy28.7.145,13PB
  4,60 PB     4,79 PB     5,13 PB     
14Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.145,02PB
  X     3,99 PB     5,02 PB     
15Sanni HietalahtiSanni Hietalahti (-13)TampPy1.1.134,96PB
  4,96 PB     4,96 =PB     4,76     
16Signe FräntiSigne Fränti TampPy4,96PB
  4,96 PB     4,94     4,61     
17Saimi RajalaSaimi Rajala (-13)TampPy15.5.134,96PB
  4,96 PB     X     4,86     
18Olivia TaivassaloOlivia Taivassalo (-13)TampPy18.7.134,92PB
  4,80 PB     4,80 =PB     4,92 PB     
19Mila HeinonenMila Heinonen (-13)TampPy25.12.134,78PB
  4,19 PB     4,78 PB     4,75     
20Lydia HentunenLydia Hentunen (-14)TampPy2.1.144,64PB
  4,21 PB     4,59 PB     4,64 PB     
21Tuuli TynkkynenTuuli Tynkkynen (-14)TampPy14.12.144,30PB
  3,69 PB     4,30 PB     3,91     
22Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.133,65SB
  3,31 SB     X     3,65 SB     
T11 4x100 m
21.1.
1. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy68,48
 Olivia Partio 13, Mila Heinonen 13, Signe Fränti , Sanni Hietalahti 13 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy68,50
 Peppi Varonen 13, Aada Saarinen 14, Ester Vappula 14, Mandi Piispanen 14 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy69,42
 Annika Rouvali 13, Sofia Lehto 13, Lydia Hentunen 14, Elviira Turunen 14 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy71,90
 Pihla Juntunen 15, Isla Ahola 15, Vilja Ohra-Aho 15, Ida Collin 15 
5Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy80,74
 Emma Kiikka 15, Kaisla Källi 15, Anni Pohja 15, Aada Salmi 15 
2. erä
1Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy60,26
 Milja Häkli 13, Aino Valta 13, Isla Koreila 13, Eleanora Untera 14 
2Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy64,19
 Elli Siltanen 13, Saimi Rajala 13, Olivia Taivassalo 13, Onneli Mäkinen 14 
3Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy65,83
 Lilja Huiko 13, Mathilda Tissari 14, Emma Talasmäki 14, Minttu Waldén 14 
4Tampereen PyrintöTampereen Pyrintö TampPy67,36
 Kiara Levandi 13, Matilda Vanhala 13, Aava Ahlsten 13, Tuuli Tynkkynen 14 
T9 40 m
21.1.
1. erä
1Isla AholaIsla Ahola (-15)TampPy18.1.15 6,98PB =kk9
2Vilja Ohra-AhoVilja Ohra-Aho (-15)TampPy4.3.15 7,52PB
3Venla MikkonenVenla Mikkonen (-15)TampPy15.2.15 8,11PB
4Anni PohjaAnni Pohja (-15)TampPy10.12.15 8,37PB
5Aada SalmiAada Salmi (-15)TampPy10.3.15 8,43PB
6Maija RouvaliMaija Rouvali (-16)IkaalU19.5.16 8,44PB
7Isla MäkeläIsla Mäkelä (-15)TampPy15.6.15 8,78PB
2. erä
1Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.15 7,06PB
2Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.15 7,39PB
3Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.15 7,66PB
4Ida CollinIda Collin (-15)TampPy1.1.15 7,73PB
5Kaisla KälliKaisla Källi (-15)TampPy15.1.15 7,78PB
6Lyydia LamminenLyydia Lamminen (-15)TampPy16.6.15 7,90PB
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
21.1.
1Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.154.02,64PB
2Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.154.24,67PB
3Ida CollinIda Collin (-15)TampPy1.1.154.34,23PB
4Vilja Ohra-AhoVilja Ohra-Aho (-15)TampPy4.3.154.39,13PB
5Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.154.50,69PB
6Kaisla KälliKaisla Källi (-15)TampPy15.1.154.57,34PB
7Anni PohjaAnni Pohja (-15)TampPy10.12.155.01,92PB
8Aada SalmiAada Salmi (-15)TampPy10.3.155.44,14PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
21.1.
1Isla AholaIsla Ahola (-15)TampPy18.1.153,53 PB
  3,43 PB     3,50 PB     X     3,46     3,53 PB     3,33     
2Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.153,22 PB
  3,15 PB     3,06     3,19 PB     3,22 PB     3,00     3,14     
3Emma KiikkaEmma Kiikka (-15)TampPy11.7.153,21 PB
  X     2,78 PB     3,21 PB     2,93     2,93     3,06     
4Vilja Ohra-AhoVilja Ohra-Aho (-15)TampPy4.3.153,11 PB
  3,05 PB     3,04     2,72     3,08 PB     2,89     3,11 PB     
5Venla MäkijärviVenla Mäkijärvi (-15)TampPy29.1.152,89 PB
  2,89 PB     2,74     2,57     2,72     2,47     2,44     
6Venla MikkonenVenla Mikkonen (-15)TampPy15.2.152,73 PB
  2,31 PB     2,64 PB     2,66 PB     2,52     2,73 PB     2,47     
7Lyydia LamminenLyydia Lamminen (-15)TampPy16.6.152,67 PB
  2,32 PB     2,56 PB     2,55     X     2,51     2,67 PB     
8Kaisla KälliKaisla Källi (-15)TampPy15.1.152,66 PB
  2,66 PB     2,56     2,56     2,36     2,59     2,56     
9Aada SalmiAada Salmi (-15)TampPy10.3.152,44 PB
  2,39 PB     2,44 PB     2,32     
10Isla MäkeläIsla Mäkelä (-15)TampPy15.6.152,44 PB
  2,01 PB     2,44 PB     2,29     
11Anni PohjaAnni Pohja (-15)TampPy10.12.152,42 PB
  2,42 PB     2,15     2,31     
12Maija RouvaliMaija Rouvali (-16)IkaalU19.5.162,16 PB
  1,95 PB     2,16 PB     1,93     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut