TULOKSET: Satakunnan hallimestaruuskisat, Pori, Karhuhalli, 20.1.2024


122 urheilijaa, 175 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.07 7,13
2Eero HirvinenEero Hirvinen (-01)KanksLei4.1.01 7,26SB
3Maxim NorrängMaxim Norräng (-05)PorinTa29.9.05 7,45PB
4Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.02 7,46PB
5Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 7,66SB
Alkuerät
1. erä
1Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.07 7,14
2Eero HirvinenEero Hirvinen (-01)KanksLei4.1.01 7,28SB
3Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 7,91
2. erä
1Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.02 7,49PB
2Maxim NorrängMaxim Norräng (-05)PorinTa29.9.05 7,67
3Veikko KoskiVeikko Koski (-06)PorinYU4.6.06 8,16SB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1Petteri UusitaloPetteri Uusitalo (-78)TuUL17.2.7824,45PB
2Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.9725,21SB
3Voitto VirjonenVoitto Virjonen (-09)TuUL27.7.0925,61PB
M 400 m - ylipitkä rata/oversized
1Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.03 50,71PB kk
2Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.08 53,54PB kk19 kk17(17-v. ka 69.) (16-v. ka 12.)
3Lukas BrandtLukas Brandt (-08)TuUL25.4.08 53,96PB (17-v. ka 87.) (16-v. ka 20.)
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Niklas HeikkiläNiklas Heikkilä (-00)KuusUS18.10.00 8.47,27PB
2Aleksi AhlforsAleksi Ahlfors (-07)RaumU9.4.07 8.47,70PB kk19 kk17(17-v. ka 8.)
3Sisu MoilanenSisu Moilanen (-05)TuUL9.6.05 8.49,46PB
4Tatu VirtanenTatu Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 8.52,08PB (17-v. ka 13.) (16-v. ka 3.)
5Atte VirtanenAtte Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 9.23,73PB
M 60 m aidat/hurdles
1Eero HirvinenEero Hirvinen (-01)KanksLei4.1.01 8,57SB
2Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 9,54PB
M Korkeus/HJ
1Daniel KosonenDaniel Kosonen (-00)TampPy17.9.002,20SB kk
 2,01/O    2,10/O    2,15/O    2,20/XO kk SB    2,26/XXX     
2Veikka LoikasVeikka Loikas (-06)PorinYU18.9.061,95PB =kk19
 1,90/O    1,95/O =kk19 PB    1,98/---    2,01/XXX     
3Elias KurumaaElias Kurumaa (-04)KanksLei23.9.041,80SB
 1,75/XO    1,80/XO SB    1,85/XXX     
4Samuli NurminenSamuli Nurminen (-81)RaumU28.1.811,75SB
 1,70/X--    1,75/O SB    1,80/XXX     
M Pituus/LJ
1Konsta TynkkynenKonsta Tynkkynen (-05)TampPy19.10.056,63 PB
  5,80 SB     6,13 SB     6,33 PB     6,27     6,37 PB     6,63 PB     
2Johannes JokelaJohannes Jokela (-05)KristU19.12.056,35 PB
  5,95 SB     6,35 PB     X     X     6,35 =PB     X     
3Veikko KoskiVeikko Koski (-06)PorinYU4.6.065,29 PB
  4,87 PB     5,01 PB     5,10 PB     5,10 =PB     5,11 PB     5,29 PB     
4Tatu PrättäläTatu Prättälä (-97)PorinYU11.1.974,93 PB
  X     4,75 PB     4,93 PB     4,73     X     4,31     
5Pertti AhomäkiPertti Ahomäki (-46)PorinYU26.2.464,28 SB
  4,17 SB     4,26 SB     4,27 SB     P     4,27 =SB     4,28 SB     
M Kuula/SP
1Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0316,58PB
  X     16,58 PB     16,01     16,37     X     16,26     
2Aki NurminenAki Nurminen (-81)SiikSi17.8.8112,86SB
  12,49 SB     12,47     X     X     12,86 SB     12,69     
3Juho PommelinJuho Pommelin (-95)TampPy12.6.9511,34PB
  11,34 PB     11,09     X     X     X     X     
4Jarkko KarstilaJarkko Karstila (-71)LahtiSp5.2.7111,19SB
  11,18 SB     11,15     11,19 SB     10,88     10,88     X     
5Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)RiihimKi11.10.8611,14SB
  X     10,69 SB     10,57     11,14 SB     X     10,81     
6Kai KoskiKai Koski (-79)PorinYU26.6.7910,31PB
  9,94 PB     9,81     9,95 PB     9,79     10,03 PB     10,31 PB     
M Kiekko/DT
1Juuso SillanpääJuuso Sillanpää (-79)JyväskKU16.2.7944,12SB kk
  44,12 kk SB     44,11     X     41,80     42,37     42,91     
2Jarkko KarstilaJarkko Karstila (-71)LahtiSp5.2.7136,64PB
  35,42 PB     X     36,64 PB     30,92     31,55     X     
3Aki NurminenAki Nurminen (-81)SiikSi17.8.8135,33SB
  35,33 SB     34,83     X     X     34,70     32,35     
4Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)RiihimKi11.10.8635,26PB
  33,04 SB     33,34 SB     X     35,26 PB     X     X     
5Juho PommelinJuho Pommelin (-95)TampPy12.6.9533,59PB
  33,59 PB     X     29,85     26,19     27,86     31,87     
6Petteri PeitsoPetteri Peitso (-87)SeinäjsU13.5.8733,25SB
  31,22 SB     33,25 SB     31,46     28,73     30,99     31,58     
M19 Kiekko/DT
1Jussi HeikkiniemiJussi Heikkiniemi (-06)JanJa17.6.0649,25PB
  45,48 PB     46,04 PB     49,25 PB     X     47,33     47,22     
M17 60 m
1Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.07 7,47
2Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,53
3Jere PeltomäkiJere Peltomäki (-08)KanksLei 20.4.08 7,66PB
4Juho ViitanenJuho Viitanen (-08)NoormNo9.4.08 8,21PB
5Konsta SaariKonsta Saari (-08)KiukKi 24.4.08 8,22
Alkuerät
1. erä
1Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.07 7,45SB
2Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,52
3Jere PeltomäkiJere Peltomäki (-08)KanksLei 20.4.08 7,68PB
4Konsta SaariKonsta Saari (-08)KiukKi 24.4.08 8,18PB
5Juho ViitanenJuho Viitanen (-08)NoormNo9.4.08 8,27PB
M17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Julius HolmbergJulius Holmberg (-07)IFÅland-M1.2.0736,36PB kk kk19 kk17
2Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.0836,79PB
3Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0740,24SB
2. erä
1Oliver MikkolaOliver Mikkola (-10)NakkVire10.3.1041,71PB kk14
M17 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Melvin SandbergMelvin Sandberg (-07)ÅIFK26.4.072.15,67SB
M17 Korkeus/HJ
1Leo PakkaselaLeo Pakkasela (-08)NoormNo 10.12.081,75PB
 1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/O    1,70/O    1,75/XO PB    1,80/XXX     
M17 Pituus/LJ
1Samuel JussilaSamuel Jussila (-07)NoormNo29.11.076,37 PB
  X     X     6,24 PB     X     6,37 PB     4,58     
2Rasmus MajuriRasmus Majuri (-10)KiukKi16.11.104,98 PB
  4,32 SB     4,66 PB     4,97 PB     4,98 PB     4,80     4,93     
M17 Kiekko/DT
1Hannez SarinHannez Sarin (-08)MalaxIF6.1.0842,33PB
  X     41,37 PB     X     X     42,33 PB     X     
2Jasper HeikkiniemiJasper Heikkiniemi (-08)JanJa28.10.0832,79PB
  32,79 PB     X     28,57     32,38     31,91     32,61     
3Toivo RaatikainenToivo Raatikainen (-08)KeskiUYU20.1.0822,91PB
  22,91 PB     21,12     18,89     22,17     22,58     22,11     
Naiset
N 60 m
1Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.05 8,30SB
2Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 8,45PB
3Sofia KurumaaSofia Kurumaa (-06)KanksLei13.9.06 8,64
Alkuerät
1. erä
1Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.03 8,03SB
2Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.06 8,23
3Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.03 8,26SB
4Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.05 8,33SB
5Maria PukkilaMaria Pukkila (-05)PorinTa27.2.05 8,68SB
2. erä
1Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 8,48PB
2Sofia KurumaaSofia Kurumaa (-06)KanksLei13.9.06 8,60
3Felicia AyelbassaFelicia Ayelbassa (-05)TuUL4.5.05 8,79
4Aada JuhalaAada Juhala (-04)PorinTa3.3.04 8,88SB
3. erä
1Eveliina HavialaEveliina Haviala (-05)RaumU19.10.05 8,81
2Selma KeskikiikonenSelma Keskikiikonen (-06)VammsVoi1.10.06 8,95PB
3Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.05 9,35SB
4Jessica PeräläJessica Perälä (-04)PorinTa24.9.0410,73SB
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.9626,18SB
2Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.0829,08PB
3Aada JuhalaAada Juhala (-04)PorinTa3.3.0429,77SB
2. erä
1Lotta SalmiLotta Salmi (-06)RaumU28.4.0627,23PB
2Felicia AyelbassaFelicia Ayelbassa (-05)TuUL4.5.0529,03
3Sari YildizSari Yildiz (-71)RiihimKi18.6.7132,06SB
N 400 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.03 55,86SB kk
2Sofia SivunenSofia Sivunen (-06)PorinYU28.1.06 58,72PB kk19
3Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.05 60,71SB
2. erä
1Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.05 60,79PB
2Aleksandra HuhtalaAleksandra Huhtala (-05)EurajVei12.4.05 61,70PB
3Emilia JalonenEmilia Jalonen (-06)KanksLei27.10.06 64,48PB
3. erä
1Emma Haka-RiskuEmma Haka-Risku (-09)NokU8.2.09 63,41PB kk17 kk15
2Anni TakamaaAnni Takamaa (-05)LapVi23.6.05 64,52PB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.032.22,78PB kk
2Sara KarimäkiSara Karimäki (-09)VammsVoi14.3.092.29,18PB
3Elvi WarwickElvi Warwick (-03)KaipVi27.9.032.29,43SB
4Mila JokinenMila Jokinen (-05)VammsVoi15.4.052.37,33PB
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.9610.30,18SB kk
2Jenni OksaJenni Oksa (-09)NakkVire4.2.0911.16,56PB kk19 kk17 kk15
3Anna-Maria JäpöläAnna-Maria Jäpölä (-89)AsikkRai29.11.8911.55,69PB
4Veera NiemiVeera Niemi (-09)NoormNo5.3.0913.21,95PB
N 60 m aidat/hurdles
1Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 9,35PB
N Pituus/LJ
1Paula VihtalahtiPaula Vihtalahti (-96)NoormNo1.5.965,60 SB
  X     X     X     X     X     5,60 SB     
2Veera KetonenVeera Ketonen (-06)IlmajKi7.4.065,47 PB
  5,37 PB     X     5,44 PB     5,31     5,47 PB     X     
3Meeri ElomaaMeeri Elomaa (-03)SeinäjsU3.5.035,42 SB
  5,11 SB     5,42 SB     5,26     X     3,81     5,32     
4Nuppu WillmanNuppu Willman (-07)NoormNo10.3.075,37 PB
  5,25 PB     5,37 PB     5,35     X     X     5,29     
5Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.035,36 SB
  X     5,12 SB     5,36 SB     X     5,08     5,34     
6Jenni SormunenJenni Sormunen (-05)IkaalU25.3.055,09 SB
  4,95 SB     4,96 SB     4,93     5,09 SB     X     X     
7Eveliina HavialaEveliina Haviala (-05)RaumU19.10.054,92 SB
  4,72 SB     4,84 SB     4,75     4,92 SB     4,74     4,59     
N Kuula/SP
1Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0515,41PB kk19(ka 21.) (22-v. ka 14.) (19-v. ka 3.)
  14,70     15,41 kk19 PB     15,06     14,05     X     X     
2Minna-Marjatta LiimatainenMinna-Marjatta Liimatainen (-93)HimU30.4.9312,96SB
  12,32 SB     X     X     12,22     12,96 SB     X     
3Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0112,22SB
  X     11,24 SB     11,80 SB     11,90 SB     10,91     12,22 SB     
4Piia KoskinenPiia Koskinen (-88)KarvKi25.7.889,85PB
  9,51 PB     9,85 PB     9,43     9,04     8,41     9,40     
5Roosa KukkumäkiRoosa Kukkumäki (-00)KanksLei20.4.005,05PB
  4,72 PB     4,95 PB     4,93     4,91     4,84     5,05 PB     
N Kiekko/DT
1Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0138,79PB
  36,99 SB     35,10     37,30 SB     38,79 PB     37,39     38,02     
2Piia KoskinenPiia Koskinen (-88)KarvKi25.7.8830,17PB
  X     X     25,04 PB     X     30,17 PB     X     
N19 Kuula/SP
1Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0513,24PB
  13,24 PB     X     12,50     X     12,65     X     
2Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0512,65SB
  12,65 SB     12,21     12,08     11,66     11,66     12,50     
3Siiri PeinSiiri Pein (-05)KanksLei22.7.0510,08SB
  10,08 SB     X     X     10,08 =SB     X     X     
N19 Kiekko/DT
1Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0546,60SB kk kk19
  X     46,60 kk kk19 SB     X     X     X     43,77     
2Carmen WellingCarmen Welling (-06)TuUL3.5.0644,82PB (ka 52.) (22-v. ka 46.)
  38,22 PB     X     40,25 PB     42,75 PB     44,10 PB     44,82 PB     
3Pamela RantalaPamela Rantala (-06)LittTU25.5.0641,62SB
  38,04 SB     41,10 SB     41,14 SB     39,89     38,53     41,62 SB     
4Sanni-Maria MäkeläSanni-Maria Mäkelä (-05)NoormNo16.3.0538,10SB
  37,08 SB     X     38,10 SB     X     X     X     
5Siiri PeinSiiri Pein (-05)KanksLei22.7.0537,36PB
  34,38 PB     35,12 PB     34,27     37,36 PB     35,55     35,59     
6Pinja NieminenPinja Nieminen (-05)PorinYU25.1.0536,61SB
  36,61 SB     X     X     35,70     X     X     
7Rebecca NelimarkkaRebecca Nelimarkka (-06)NakkVire10.7.0635,13SB
  33,99 SB     X     34,18 SB     35,13 SB     X     X     
N17 60 m
1Sofia SampolahtiSofia Sampolahti (-08)PorinTa2.9.08 8,15PB
2Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.08 8,24
3Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,42
4Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.08 8,43
5Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 8,69
Alkuerät
1. erä
1Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.08 8,19SB
2Sofia SampolahtiSofia Sampolahti (-08)PorinTa2.9.08 8,26PB
3Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,43
4Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.08 8,44
5Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.09 8,63SB
6Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.08 8,70SB
2. erä
1Daniela SnällDaniela Snäll (-08)NoormNo 24.8.08 8,81
2Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)TampPy30.3.07 8,88SB
3Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.08 8,89SB
4Aada AntilaAada Antila (-08)KanksLei5.8.08 8,95PB
5Janette LallukkaJanette Lallukka (-08)NakkVire16.7.08 9,33PB
N17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.0842,61PB
2Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.0843,93PB
3Maija JunnilaMaija Junnila (-08)KanksLei14.4.0848,33SB
2. erä
1Maija VuoriMaija Vuori (-07)NakkVire20.5.0745,40PB
2Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.0849,86
N17 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Jenni OksaJenni Oksa (-09)NakkVire4.2.092.27,67PB kk15
2Aurora LehtonenAurora Lehtonen (-10)UlvST28.6.102.29,56PB
3Julia GröndahlJulia Gröndahl (-07)PorinYU28.1.072.32,53PB
4Helka HeinonenHelka Heinonen (-08)LiedPa6.10.082.32,70PB
5Ada LaurilaAda Laurila (-07)PorinYU23.8.072.35,63PB
N17 Pituus/LJ
1Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.095,01 PB
  4,88 SB     5,01 PB     X     4,66     4,93     X     
2Iina PoussuIina Poussu (-09)NoormNo25.5.094,94 SB
  4,80 SB     4,92 SB     4,94 SB     4,74     4,85     4,81     
3Nea-Kaisa KatajaNea-Kaisa Kataja (-07)PorinYU24.3.074,93 PB
  3,97 SB     4,66 PB     4,86 PB     4,71     4,93 PB     4,88     
4Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)TampPy30.3.074,68 PB
  4,68 PB     4,62     4,38     4,53     2,87     4,42     
5Daniela SnällDaniela Snäll (-08)NoormNo 24.8.084,50 SB
  X     4,39 SB     4,33     4,40 SB     4,50 SB     4,40     
6Minea MahlamäkiMinea Mahlamäki (-08)PorinTa17.9.083,63 PB
  X     X     3,63 PB     3,56     2,77     X     
N17 Kuula/SP
1Iina KauseIina Kause (-10)PorinYU 30.6.1012,21PB kk14
  11,16 kk14 PB     11,65 kk14 PB     11,76 kk14 PB     11,47     11,71     12,21 kk14 PB     
2Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)ForssSa2.12.0711,04SB
  X     10,87 SB     11,04 SB     X     10,59     10,67     
3Inka MännistöInka Männistö (-07)NakkVire20.6.079,96PB
  9,62 PB     X     X     8,96     9,96 PB     9,19     
4Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.099,56
  9,34     X     9,31     9,56     X     9,36     
5Milja KaapuMilja Kaapu (-08)PunkalKu3.1.089,55PB
  X     8,37 PB     X     9,45 PB     9,20     9,55 PB     
N17 Kiekko/DT
1Mila MäkinenMila Mäkinen (-10)NoormNo11.11.1035,50PB (14-v. ka 7.)
  X     X     X     35,50 PB     X     X     
2Inka MännistöInka Männistö (-07)NakkVire20.6.0734,40PB
  30,95 SB     32,90 PB     34,40 PB     33,42     27,66     32,36     
3Elin BergmanElin Bergman (-08)IFKraft 6.11.0830,98PB
  30,98 PB     X     28,34     30,46     24,98     29,79     
4Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)ForssSa2.12.0730,48PB
  X     X     28,27 PB     30,48 PB     30,40     29,04     
5Milja KaapuMilja Kaapu (-08)PunkalKu3.1.0828,29PB
  28,29 PB     X     27,93     26,97     27,99     23,44     
6Heta RantanenHeta Rantanen (-07)KeskiUYU30.5.0722,76PB
  X     X     22,76 PB     X     X     X     
Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.09NM
  X     X     X     X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut