TULOKSET: Kansalliset kilpailut, nuorten pm-ottelut ja pm-kävelyt, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 13.1.2024


96 urheilijaa, 164 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.05 6,84PB kk19(ka 81.) (22-v. ka 42.) (19-v. ka 13.)
2Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.03 6,97PB
3László MerényiLászló Merényi (-05)HKV17.3.05 7,02PB
4Elias ZettermanElias Zetterman (-03)TammRy5.4.03 7,17PB
5Lassi KaukonenLassi Kaukonen (-01)HKV13.4.01 7,17
Alkuerät
1. erä
1Pyry KeränenPyry Keränen (-97)TurWei18.6.97 7,28SB
2David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99 7,46SB
3Juuso KosonenJuuso Kosonen (-93)TurWei23.1.93 7,68SB
4Samuli AlppirantaSamuli Alppiranta (-88)TurWei 7.6.88 7,72SB
2. erä
1Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.05 7,48=PB
2Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)TuUL30.1.98 7,55SB
3Aleksi NieminenAleksi Nieminen (-97)PorinTa1.8.97 7,68SB
4Markku TervoMarkku Tervo (-88)HKV8.8.88 7,73=SB
3. erä
1Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.03 7,05PB
2Elias ZettermanElias Zetterman (-03)TammRy5.4.03 7,22PB
3Aatu PenttiläAatu Penttilä (-04)TuUL16.12.04 7,55SB
4Matias NiinimaaMatias Niinimaa (-99)NaantLöy14.5.99 7,88SB
5Heimo ElonenHeimo Elonen (-50)VSMasters15.12.50 8,73SB
4. erä
1Kalle HirviKalle Hirvi (-05)ViipU21.12.05 6,89SB kk19
2László MerényiLászló Merényi (-05)HKV17.3.05 7,04PB
3Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.02 7,47PB
4Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)VSMasters3.10.72 7,62SB
5Marko PetäjäMarko Petäjä (-84)TuUL19.1.84 7,91SB
5. erä
1Lassi KaukonenLassi Kaukonen (-01)HKV13.4.01 7,13PB
2Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.95 7,23SB
3Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.05 7,50PB
4Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.05 7,79SB
M 1500 m
1Aleksi AhlforsAleksi Ahlfors (-07)RaumU9.4.07 4.09,66PB kk kk19 kk17(17-v. ka 34.)
2Tatu VirtanenTatu Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 4.11,73PB
3Atte VirtanenAtte Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 4.28,41SB
4Henri HeikkinenHenri Heikkinen (-81)PaimU9.2.81 4.30,07SB
5Melvin SandbergMelvin Sandberg (-07)ÅIFK26.4.07 4.43,34PB
6Rami UrhoRami Urho (-70)TuUL3.4.70 4.46,26SB
7Jonne AhoJonne Aho (-07)SalVil25.4.07 4.48,93PB
8Christopher HavupaloChristopher Havupalo (-08)TuUL10.12.08 4.57,21PB
M 3000 m kävely/Walk
1Juho ElläJuho Ellä (-11)KalVa 9.9.1131.53,05PB kk19 kk17
M 5000 m kävely/Walk
1Rasmus LerstrandRasmus Lerstrand (-02)VasaIS29.10.0222.12,36PB kk
2Samuel MarkuSamuel Marku (-05)YlänKi3.7.0528.43,30PB kk19
3Ilkka VakkuriIlkka Vakkuri (-57)KankU31.10.5742.35,55PB
M19 60 m aidat/hurdles
1Simon EkholmSimon Ekholm (-05)IFRaseb4.9.05 9,24SB
M17 60 m
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,51SB
2Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.08 7,69PB
3Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.08 7,73PB
4Urho KlénUrho Klén (-07)TuUL19.3.07 8,23PB
5Ville SuomalainenVille Suomalainen (-07)TuTo24.6.07 8,56
Alkuerät
1. erä
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,46PB
2Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.08 7,75PB
3Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.08 8,88
2. erä
1Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.08 7,78PB
2Urho KlénUrho Klén (-07)TuUL19.3.07 8,27PB
3Ville SuomalainenVille Suomalainen (-07)TuTo24.6.07 8,55PB
Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.07 DQ
M17 200 m
1. erä
1Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.0726,70PB
2Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0828,82PB
2. erä
1Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.0824,26PB
2Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.0825,70PB
3Juuso RasiJuuso Rasi (-08)MaskKa 18.5.0826,54PB
M17 Viisiottelu
1Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.072646PB
P15 60 m
1Joona LintulaJoona Lintula (-10)KaarUra 29.12.10 8,32
P15 200 m
1Joona LintulaJoona Lintula (-10)KaarUra 29.12.1027,66PB kk14
Naiset
N 60 m
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 7,62=SB
2Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,96
3Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 7,98PB
4Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)TuUL31.10.00 8,03PB
Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.06 DQ
Alkuerät
1. erä
1Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.06 8,03SB
2Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.85 8,22SB
3Petra BromanPetra Broman (-07)IkaalU30.11.07 8,36SB
4Roosa KouriRoosa Kouri (-98)TuUL19.1.98 8,88SB
2. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.94 7,62SB
2Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 8,00PB
3Martta RautalaMartta Rautala (-96)ViipU4.11.96 8,21SB
4Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)TuUL21.3.69 9,25SB
3. erä
1Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.07 7,94PB
2Siri SavolainenSiri Savolainen (-00)TuUL31.10.00 8,08PB
3Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.91 8,90SB
4Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.54 9,99
N 200 m
1. erä
1Petra BromanPetra Broman (-07)IkaalU30.11.0728,28PB
2Roosa KouriRoosa Kouri (-98)TuUL19.1.9829,73SB
3Taija Yli-VääräläTaija Yli-Väärälä (-91)TammRy28.10.9130,63PB
2. erä
1Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.0526,82PB kk19
2Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.0527,00PB
3Ida HellmanIda Hellman (-85)LänsiUU2.4.8527,72SB
3. erä
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)LahdA23.5.9424,67SB
2Milja MiikkulainenMilja Miikkulainen (-07)IkaalU2.12.0726,96PB kk17
3Henriikka LaineHenriikka Laine (-06)MaskKa31.5.0627,25SB
4Lotta SalmiLotta Salmi (-06)RaumU28.4.0628,01PB
N 1500 m
1Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.96 4.55,76SB kk
2Alisa EmaldynovaAlisa Emaldynova (-06)SalVil21.8.06 4.59,08SB kk19
3Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.06 5.00,47PB
4Nelli HiippavuoriNelli Hiippavuori (-02)TuUL8.4.02 5.07,50PB
5Venla RantaVenla Ranta (-00)LempKiYU12.2.00 5.16,52SB
6Anna BilykAnna Bilyk (-05)KaarUra/UKR23.11.05 5.20,12 uk
7Oona AndelmaaOona Andelmaa (-11)KaarUra9.9.11 5.21,19PB kk17
8Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.09 5.23,10PB kk15
9Iida LehtoIida Lehto (-08)TuUL20.4.08 5.27,90PB
10Lotta KeroLotta Kero (-08)TuUL26.12.08 5.30,40PB
11Venla TurakainenVenla Turakainen (-00)HelsTa12.9.00 5.30,44SB
N 3000 m kävely/Walk
1Anni SaarinenAnni Saarinen (-07)KalVa17.2.0716.50,12PB kk kk19 kk17
1Emilia ElläEmilia Ellä (-06)KalVa4.11.0618.56,40SB kk
2Ellen ElläEllen Ellä (-09)KalVa10.4.0919.09,76PB kk15
2Jenni LahtinenJenni Lahtinen (-81)IkurinVi16.7.8119.31,38SB
3Linda ElläLinda Ellä (-05)KalVa14.1.0521.01,95SB
3Julia ElläJulia Ellä (-11)KalVa9.9.1121.50,76PB
N19 60 m
1. juoksu
1Henriikka HeinonenHenriikka Heinonen (-06)TuUL7.3.06 8,53SB
2Lili JokelaLili Jokela (-06)PernU4.1.06 8,84
3Vilma RönnemaaVilma Rönnemaa (-05)LiedPa26.7.05 8,94SB
2. juoksu
1Lili JokelaLili Jokela (-06)PernU4.1.06 8,79
N19 60 m aidat/hurdles
1Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.05 9,04PB kk kk19
2Saima KossaSaima Kossa (-05)SauvU4.1.05 9,18SB
N17 60 m
1. juoksu
1Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.08 8,36SB
2Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.08 8,73SB
3Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.08 9,03
2. juoksu
1Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.08 8,39
2Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.08 8,88
N17 200 m
1Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.0827,49SB
2Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0829,09SB
3Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.0729,95PB
T15 60 m
1Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,36PB
2Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.09 8,74
3Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.10 8,82SB
4Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.10 8,97
5Ilona TuominenIlona Tuominen (-10)TuUL24.9.10 9,28
Alkuerät
1. erä
1Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.09 8,71PB
2Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.10 8,95
3Ilona HaavistoIlona Haavisto (-10)TuUL25.3.10 9,27PB
4Nele KuuttiNele Kuutti (-10)LittTU26.1.10 9,85
2. erä
1Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.10 8,90=SB
2Maija WalleniusMaija Wallenius (-09)KiukKi 24.6.09 9,17SB
3Anni SalomäkiAnni Salomäki (-09)MaskKa 9.7.09 9,42
4Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.0910,13
3. erä
1Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,46
2Ilona TuominenIlona Tuominen (-10)TuUL24.9.10 9,16=PB
3Patricia BergPatricia Berg (-10)MaarMa11.8.10 9,43
T15 200 m
1. erä
1Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.1029,92PB
2Patricia BergPatricia Berg (-10)MaarMa11.8.1031,31PB
3Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.0934,39PB
2. erä
1Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.1029,50PB
2Maija WalleniusMaija Wallenius (-09)KiukKi 24.6.0931,28SB
3Ilona TuominenIlona Tuominen (-10)TuUL24.9.1031,29PB
4Ilona HaavistoIlona Haavisto (-10)TuUL25.3.1031,77PB
T15 Halliviisiottelu
1Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.101878PB kk14
 10.57 1.38 7.20 4.81 2:45.81 
2Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.101716PB
 10.70 1.41 8.13 4.23 3:04.77 
3Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.101662PB
 11.19 1.41 8.26 4.27 3:05.32 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP