TULOKSET: Ouluhalli Games, Oulu, Ouluhalli, 7.1.2024


58 urheilijaa, 89 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Ville LehtoVille Lehto (-09)KuivAu11.10.09 8,45PB
2Pekka SiirtolaPekka Siirtola (-81)KuivAu6.8.81 8,72PB
3Janne KokkonenJanne Kokkonen (-73)LapLu18.9.73 8,81=PB
2. erä
1Veli VuorenmaaVeli Vuorenmaa (-85)OulPy19.10.85 7,59SB
2Aapo SavolaAapo Savola (-04)OulPy20.3.04 7,64PB
3Jari HaverinenJari Haverinen (-72)KajKi22.1.72 7,85SB
4Niilo JuopperiNiilo Juopperi (-09)KuivAu12.5.09 8,21=PB
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Jari HaverinenJari Haverinen (-72)KajKi22.1.7226,98SB
2Janne KokkonenJanne Kokkonen (-73)LapLu18.9.7329,00PB
2. erä
1Veli VuorenmaaVeli Vuorenmaa (-85)OulPy19.10.8524,96SB
2Pekka SiirtolaPekka Siirtola (-81)KuivAu6.8.8128,08PB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Simeon RissanenSimeon Rissanen (-95)LimNM1.9.952.12,64
2Sampo KelhäSampo Kelhä (-63)OulPy11.10.632.33,07SB
3Paavo NiskalaPaavo Niskala (-78)KuivAu22.11.782.44,76PB
M Korkeus/HJ
1Teemu KoskelaTeemu Koskela (-07)KuivAu11.4.071,85SB kk17
 1,76/O    1,79/XO    1,82/XO    1,85/XO kk17 SB    1,88/XXX     
2Joni HeikkinenJoni Heikkinen (-99)OulPy19.10.991,82SB
 1,73/XO    1,76/O    1,79/O    1,82/XXO SB    1,85/XXX     
3Väinö KekkonenVäinö Kekkonen (-08)OulPy 28.1.081,61PB
 1,55/XXO    1,61/XXO PB    1,64/XXX     
4Aapo SavolaAapo Savola (-04)OulPy20.3.041,52SB
 1,46/O    1,49/O    1,52/XO SB    1,55/X     
M Kuula/SP
1Timo KööpikkäTimo Kööpikkä (-94)KuivAu10.5.9417,40SB kk
  17,25 kk SB     17,25 =kk =SB     17,40 kk SB     X     X     X     
2Antti-Pekka RönkköAntti-Pekka Rönkkö (-95)KiimU26.10.9516,74SB
  15,67 SB     X     X     X     15,92 SB     16,74 SB     
3Henri PakisjärviHenri Pakisjärvi (-89)KuivAu6.1.8916,13SB
  X     15,04 SB     X     15,88 SB     X     16,13 SB     
4Joni HeikkinenJoni Heikkinen (-99)OulPy19.10.9913,36PB
  12,42 SB     12,71 SB     13,03 SB     13,00     13,32 PB     13,36 PB     
5Harri HietalaHarri Hietala (-81)KuivAu8.10.8112,35PB
  11,50 PB     12,35 PB     11,90     11,90     12,12     11,92     
6Joni JärvinenJoni Järvinen (-96)VeitsilKV30.4.9611,36PB
  X     X     11,36 PB     11,06     X     11,20     
7Jukka SaaranenJukka Saaranen (-81)PyhäjPo20.2.8110,80SB
  10,80 SB     X     10,72     X     10,80 =SB     X     
8Paavo NiskalaPaavo Niskala (-78)KuivAu22.11.789,89PB
  9,71 PB     9,69     9,73 PB     9,36     X     9,89 PB     
9Aapo SavolaAapo Savola (-04)OulPy20.3.049,38PB
  9,38 PB     X     X     
M17 Kuula/SP
1Niilo TorviNiilo Torvi (-07)HimU 7.2.0715,17
  13,88     14,98     14,36     14,75     15,12     15,17     
2Väinö KekkonenVäinö Kekkonen (-08)OulPy 28.1.0810,09PB
  10,09 PB     X     9,69     X     X     
P15 Kuula/SP
1Pentti TorviPentti Torvi (-10)HimU 23.5.1012,81PB
  X     12,35 PB     X     X     12,81 PB     11,70     
M60 Kuula/SP
1Antti SilvamaaAntti Silvamaa (-64)LimNM15.11.6411,95PB
  11,15 PB     11,60 PB     11,49     11,48     11,95 PB     11,82     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Johanna VesaJohanna Vesa (-83)KuivAu1.10.83 9,40PB
2Katri KauppilaKatri Kauppila (-85)OulPy 2.9.85 9,69PB
3Raija HildénRaija Hildén (-53)PosPy31.5.5310,02SB
4Tuula SiekkinenTuula Siekkinen (-57)KuivAu12.12.5710,46SB
2. erä
1Aada EskolaAada Eskola (-07)NivU8.2.07 8,45PB
2Anna-Sofia OrajärviAnna-Sofia Orajärvi (-05)KuivAu20.2.05 8,50SB
3Hilda ErholtzHilda Erholtz (-07)KuivAu17.12.07 8,59PB
4Katja LarinenKatja Larinen (-81)OulPy16.4.81 8,60PB
5Aino-Sofia JuntunenAino-Sofia Juntunen (-08)OulPy28.2.08 8,65
3. erä
1Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.08 8,18PB
2Jenniina TuuraJenniina Tuura (-07)KalajJu12.4.07 8,24SB
3Nella MuhosNella Muhos (-06)KuivAu13.8.06 8,42PB
4Kiia KellolaKiia Kellola (-08)RaahVe14.7.08 8,51
5Anniina JernvallAnniina Jernvall (-07)OulPy13.1.07 8,53
6Aada NiemiAada Niemi (-06)OulPy4.2.06 8,54SB
4. erä
1Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.97 7,69SB kk
2Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)VeitsilKV18.7.96 7,70SB
3Emmi ErikkiläEmmi Erikkilä (-98)RaahVe4.11.98 7,97SB
4Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.07 7,98SB
5Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.99 8,08SB
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Katri KauppilaKatri Kauppila (-85)OulPy 2.9.8532,87PB
2Raija HildénRaija Hildén (-53)PosPy31.5.5334,01SB
3Tuula SiekkinenTuula Siekkinen (-57)KuivAu12.12.5737,79SB
2. erä
1Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.0826,16PB kk kk19 kk17
2Anni NiskalaAnni Niskala (-08)KuivAu4.11.0826,26PB
3. erä
1Katja LarinenKatja Larinen (-81)OulPy16.4.8127,98PB
2Nella MuhosNella Muhos (-06)KuivAu13.8.0628,28PB
4. erä
1Aada NiemiAada Niemi (-06)OulPy4.2.0628,67PB
2Aino-Sofia JuntunenAino-Sofia Juntunen (-08)OulPy28.2.0829,17PB
5. erä
1Livia KähtäväLivia Kähtävä (-08)AlavVi17.6.0827,12PB
2Iina KiljanderIina Kiljander (-94)KuivAu10.6.9427,44SB
6. erä
1Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.0726,19PB
2Jenniina TuuraJenniina Tuura (-07)KalajJu12.4.0727,90SB
7. erä
1Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.0326,16PB =kk
2Sanna RautioSanna Rautio (-97)OulPy30.5.9727,57PB
3Aada EskolaAada Eskola (-07)NivU8.2.0728,62PB
8. erä
1Taru VäisänenTaru Väisänen (-99)OulPy10.2.9926,55SB
2Kiia KellolaKiia Kellola (-08)RaahVe14.7.0829,41SB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Katja LarinenKatja Larinen (-81)OulPy16.4.812.31,02PB
2Sonja PäivinenSonja Päivinen (-77)KajKi14.1.773.03,40SB
N Korkeus/HJ
1Sanna RautioSanna Rautio (-97)OulPy30.5.971,73PB kk
 1,61/O    1,64/XO    1,67/O    1,70/O    1,73/XXO kk PB    1,76/XXX     
2Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.031,49SB
 1,43/O    1,46/O    1,49/O SB    1,52/XXX     
3Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.041,46SB
 1,43/O    1,46/O SB    1,49/-    1,52/XXX     
4Anniina JernvallAnniina Jernvall (-07)OulPy13.1.071,40PB
 1,28/O    1,31/-    1,34/XO    1,40/O PB    1,43/XXX     
5Johanna OravaJohanna Orava (-06)OulPy2.7.061,28PB
 1,19/XO    1,22/O    1,25/XO    1,28/XO PB    1,31/XXX     
N Kuula/SP
1Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.0311,78SB
  11,78 SB     11,20     11,45     10,91     X     11,04     
2Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.0410,30PB
  8,27 SB     9,59 SB     9,03     9,65 SB     10,30 PB     8,92     
3Kiia VanhatupaKiia Vanhatupa (-06)OulPy5.7.0610,23PB
  X     9,62 PB     10,23 PB     9,42     9,63     X     
4Eini VasuEini Vasu (-81)OulPy28.2.818,68SB
  8,11 SB     X     8,68 SB     X     8,20     X     
5Satu SantaholmaSatu Santaholma (-81)OulPy19.1.817,97SB
  7,55 SB     7,74 SB     7,15     7,65     7,97 SB     X     
N17 60 m aidat/hurdles
1Anni NiskalaAnni Niskala (-08)KuivAu4.11.08 8,86PB kk17
2Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.08 9,18PB
Johanna OravaJohanna Orava (-06)OulPy2.7.0610,29PB kk kk19 kilp. ulkop.
T15 Kuula/SP
1Peppi HietalaPeppi Hietala (-09)KuivAu11.9.099,03PB
  8,49 PB     8,95 PB     8,73     X     X     9,03 PB     
2Tilda-Aliina LeiviskäTilda-Aliina Leiviskä (-10)OulPy21.10.107,88PB
  7,79 PB     7,43     7,71     7,06     7,82 PB     7,88 PB     
Nella VäkeväinenNella Väkeväinen (-10)OulPy 15.7.10NM
  X     X     X     X     X     X     
T13 Kuula/SP
1Elmi MäkikangasElmi Mäkikangas (-11)LimNM10.3.118,50
  8,12     7,79     X     X     8,02     8,50     
2Juuli SarkkilaJuuli Sarkkila (-11)RaahVe12.1.118,34PB
  8,34 PB     7,88     6,85     7,83     7,38     7,97     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut