TULOKSET: Loppiaiskisat, Turku, Kupittaan urheiluhalli, 6.1.2024


275 urheilijaa, 528 lajisuoritusta

Miehet
M19 60 m
1Aarne AutioAarne Autio (-05)TuUL21.11.05 7,38SB
2Jesse PelkonenJesse Pelkonen (-05)TuUL7.1.05 7,48PB
3Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.06 7,51PB
4Lenni TorkkelLenni Torkkel (-05)TuUL27.1.05 7,52SB
M19 Kuula/SP
1Luka LujasmaaLuka Lujasmaa (-06)SalVil5.4.0613,17PB kk19
  X     12,09 kk19 PB     X     X     X     13,17 kk19 PB     
M17 60 m
1Niklas TamminenNiklas Tamminen (-07)TuUL10.10.07 7,55
2Julius AntolaJulius Antola (-07)TuUL6.4.07 7,65
3Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TuUL23.3.07 7,74 ei lisenssiä
4Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.07 7,74PB
5Emil SeppäläEmil Seppälä (-08)TuUL22.2.08 7,80
Alkuerät
1. erä
1Niklas TamminenNiklas Tamminen (-07)TuUL10.10.07 7,54SB
2Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TuUL23.3.07 7,78 ei lisenssiä
3Ville SaukoniemiVille Saukoniemi (-07)ForssSa20.3.07 7,85PB
4Aleksanteri NyholmAleksanteri Nyholm (-07)TuUL7.1.07 8,06SB
5Christopher HavupaloChristopher Havupalo (-08)TuUL10.12.08 8,32PB
2. erä
1Julius AntolaJulius Antola (-07)TuUL6.4.07 7,74
2Emil SeppäläEmil Seppälä (-08)TuUL22.2.08 7,80
3Hugo HaanpääHugo Haanpää (-07)TuUL 6.9.07 7,99
4Niilo LaukkanenNiilo Laukkanen (-07)TammRy22.3.07 8,07PB
M17 Kuula/SP
1Lenni MajasuoLenni Majasuo (-07)TuUL26.4.0711,98PB
  11,97 PB     11,98 PB     11,42     11,75     11,75     X     
P15 60 m
1Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.09 7,72
2Gabriel JularbalGabriel Jularbal (-09)TuUL30.12.09 7,91PB
3Eero KaunistoEero Kaunisto (-09)TuUL10.2.09 7,92PB
4Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.10 8,37
5Noel RaiskinmäkiNoel Raiskinmäki (-10)UudKK7.2.10 8,66SB
P15 800 m
1Eeli HeiskaEeli Heiska (-10)TuUL 6.4.102.19,78
P15 Kuula/SP
1Voitto VirjonenVoitto Virjonen (-09)TuUL27.7.0912,87
  12,08     X     12,56     11,98     12,87     12,46     
2Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.108,62PB
  7,64 PB     7,44     8,62 PB     8,36     8,60     7,36     
3Noel RaiskinmäkiNoel Raiskinmäki (-10)UudKK7.2.108,58PB
  8,49 PB     7,73     8,18     X     8,58 PB     X     
P13 60 m
1Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.11 8,38
2Markku HolmbergMarkku Holmberg (-11)LoimLei10.6.11 8,40PB
3Veikko PlosilaVeikko Plosila (-11)TuUL 27.4.11 8,45
4Joonatan LöfJoonatan Löf (-12)TuUL7.6.12 8,79
5Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.11 8,84
Alkuerät
1. erä
1Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.11 8,73PB
2Joonatan LöfJoonatan Löf (-12)TuUL7.6.12 8,77PB
3Eemil AulasEemil Aulas (-12)TuUL8.3.12 9,14=PB
4Verneri Vähä-PiikkiöVerneri Vähä-Piikkiö (-12)LiedPa5.1.12 9,40PB
5Julius TenovuoJulius Tenovuo (-12)KaarUra18.3.12 9,41
2. erä
1Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.11 8,36
2Veikko PlosilaVeikko Plosila (-11)TuUL 27.4.11 8,49
3Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.12 8,86PB
4Topias KiuruTopias Kiuru (-11)KaarUra10.3.11 9,17=PB
5Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.11 9,63
3. erä
1Markku HolmbergMarkku Holmberg (-11)LoimLei10.6.11 8,47=PB
2Joel SantaluotoJoel Santaluoto (-12)RaisKu 11.1.12 9,51PB
3Eino HämäläinenEino Hämäläinen (-12)TuUL19.11.12 9,90
4Viljami VainikkaViljami Vainikka (-11)ViipU3.12.1110,09PB
5Konsta IsosaloKonsta Isosalo (-12)MaarMa 6.2.1210,17
P13 1000 m
1Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.113.13,27
2Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.113.14,94PB
3Olavi JärviOlavi Järvi (-12)TuUL 26.6.123.21,30PB kk12
4Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.113.32,94
5Elias VihervaaraElias Vihervaara (-12)LiedPa9.1.123.40,03SB
6Hugo RainioHugo Rainio (-11)TuUL 11.3.113.44,71
7Eetu TuokkoEetu Tuokko (-12)MaskKa14.5.124.25,04PB
P13 Pituus/LJ
1Veikko PlosilaVeikko Plosila (-11)TuUL 27.4.114,66 =PB kk13
  4,66 kk13 =PB     4,54     4,59     4,60     4,59     4,41     
2Ukko SilantoUkko Silanto (-11)SalVil5.7.114,38 PB
  X     X     4,14 PB     4,33 PB     4,25     4,38 PB     
3Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.114,35 PB
  4,30 PB     4,13     4,35 PB     4,12     X     4,35 =PB     
4Joonatan LöfJoonatan Löf (-12)TuUL7.6.124,26 PB
  3,59 PB     4,26 PB     3,77     X     4,09     4,07     
5Eemil AulasEemil Aulas (-12)TuUL8.3.124,03 PB
  X     3,90 PB     3,91 PB     4,03 PB     3,99     3,54     
6Ilkka KaittilaIlkka Kaittila (-12)KaarUra7.5.123,94 PB
  3,94 PB     3,90     X     3,89     3,62     3,54     
7Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.113,94 PB
  3,37 SB     3,54 SB     3,85 PB     3,63     3,83     3,94 PB     
8Topias KiuruTopias Kiuru (-11)KaarUra10.3.113,87 SB
  3,67 SB     3,61     3,71 SB     X     3,71 =SB     3,87 SB     
9Joel SantaluotoJoel Santaluoto (-12)RaisKu 11.1.123,68 PB
  3,48 PB     X     3,68 PB     
10Verneri Vähä-PiikkiöVerneri Vähä-Piikkiö (-12)LiedPa5.1.123,61 PB
  3,61 PB     3,40     3,48     
11Hugo RainioHugo Rainio (-11)TuUL 11.3.113,60 SB
  3,60 SB     3,47     3,58     
12Elias VihervaaraElias Vihervaara (-12)LiedPa9.1.123,49 PB
  3,49 PB     X     X     
13Konsta IsosaloKonsta Isosalo (-12)MaarMa 6.2.123,14 PB
  3,14 PB     3,05     2,94     
14Viljami VainikkaViljami Vainikka (-11)ViipU3.12.112,99 PB
  2,99 PB     2,86     2,93     
Julius TenovuoJulius Tenovuo (-12)KaarUra18.3.12NM 
  X     X     X     
P11 60 m
1Lenni KeroLenni Kero (-13)TuUL29.6.13 9,21PB
2William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.13 9,34PB
3Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.14 9,44PB
4Onni PiispanenOnni Piispanen (-13)KalVa16.11.13 9,52
5Oiva ArasmaaOiva Arasmaa (-13)TurWei 11.2.13 9,57
Alkuerät
1. erä
1William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.13 9,39
2Renars SubertsRenars Suberts (-13)TuUL 3.9.13 9,75PB
3Hannu HolmbergHannu Holmberg (-14)LoimLei 14.6.1410,40PB
4Pentti HuppunenPentti Huppunen (-14)MaarMa 9.2.1410,98PB
5Lenni SeppäläLenni Seppälä (-14)LiedPa26.4.1411,47PB
2. erä
1Oiva ArasmaaOiva Arasmaa (-13)TurWei 11.2.13 9,58
2Benjamin ElianderBenjamin Eliander (-13)KaarUra17.2.13 9,65PB
3Rasmus PiispanenRasmus Piispanen (-13)KalVa16.11.1310,24
4Pyry SimolinPyry Simolin (-13)LiedPa16.10.1310,50PB
5Jesper PalmrothJesper Palmroth (-14)TuUL9.4.1410,54PB
3. erä
1Lenni KeroLenni Kero (-13)TuUL29.6.13 9,36PB
2Oliver SandellOliver Sandell (-13)TurWei4.4.1310,44PB
3Otso JanssonOtso Jansson (-14)RaisKu12.8.1410,48PB
4Maximilian KeskitaloMaximilian Keskitalo (-14)MaarMa25.3.1410,54PB
5Viljo SonckViljo Sonck (-14)LiedPa15.6.1410,56PB
4. erä
1Onni PiispanenOnni Piispanen (-13)KalVa16.11.13 9,43
2Paavo HeikkiläPaavo Heikkilä (-13)TuUL 19.11.13 9,93PB
3Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.1410,10PB
4Arttu PeitsalaArttu Peitsala (-13)TuUL 20.12.1310,12
5Akseli MäenpääAkseli Mäenpää (-14)KaarUra14.5.1410,31PB
5. erä
1Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.14 9,55PB
2Remu-Petteri LehtonenRemu-Petteri Lehtonen (-13)TuUL 27.7.1310,18
3Leevi EngströmLeevi Engström (-13)MaarMa16.12.1310,55SB
4Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.1310,88
5Jiri KorpelainenJiri Korpelainen (-13)MaarMa13.10.1310,92
P11 1000 m
1. erä
1Hannu HolmbergHannu Holmberg (-14)LoimLei 14.6.143.48,19PB
2Pentti HuppunenPentti Huppunen (-14)MaarMa 9.2.143.48,61PB
3Luka LehtiläLuka Lehtilä (-14)TuUL20.10.143.49,24PB
4Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.144.00,69PB
5Lukas VihervaaraLukas Vihervaara (-13)LiedPa15.11.134.06,63PB
6Vilho VainikainenVilho Vainikainen (-13)TuUL12.9.134.13,26PB
7Remu-Petteri LehtonenRemu-Petteri Lehtonen (-13)TuUL 27.7.134.16,84PB
8Jiri KorpelainenJiri Korpelainen (-13)MaarMa13.10.134.17,98PB
2. erä
1Lenni KeroLenni Kero (-13)TuUL29.6.133.37,34PB
2Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.133.39,92PB
3Renars SubertsRenars Suberts (-13)TuUL 3.9.133.40,32PB
4Leo RätyLeo Räty (-14)KanksLei27.3.143.41,76PB
5Jesper PalmrothJesper Palmroth (-14)TuUL9.4.143.46,27PB
6William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.133.49,62SB
7Oiva ArasmaaOiva Arasmaa (-13)TurWei 11.2.133.51,81SB
8Leevi EngströmLeevi Engström (-13)MaarMa16.12.133.56,29SB
9Viljo SonckViljo Sonck (-14)LiedPa15.6.144.07,63SB
P11 Kuula/SP
1Benjamin ElianderBenjamin Eliander (-13)KaarUra17.2.137,27PB
  6,61     6,42     6,68     6,52     7,15 PB     7,27 PB     
2Oiva ArasmaaOiva Arasmaa (-13)TurWei 11.2.137,24PB
  6,98 PB     6,69     6,75     7,06 PB     7,24 PB     7,13     
3Remu-Petteri LehtonenRemu-Petteri Lehtonen (-13)TuUL 27.7.136,98
  6,74     6,45     6,24     6,91     6,98     6,35     
4Pentti HuppunenPentti Huppunen (-14)MaarMa 9.2.146,92PB
  6,50 PB     5,80     5,91     6,27     5,96     6,92 PB     
5Paavo HeikkiläPaavo Heikkilä (-13)TuUL 19.11.136,83PB
  6,54 PB     6,32     6,83 PB     6,66     X     6,46     
6Oliver SandellOliver Sandell (-13)TurWei4.4.136,47PB
  5,16 PB     6,39 PB     6,29     6,47 PB     6,20     6,00     
7Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.136,30PB
  5,80     5,69     6,30 PB     5,85     5,70     5,97     
8Maximilian KeskitaloMaximilian Keskitalo (-14)MaarMa25.3.146,27
  6,06     6,18     6,05     6,27     6,16     X     
9Ahti HelinAhti Helin (-14)LiedPa24.6.146,13PB
  5,88 PB     6,08 PB     6,13 PB     
10Akseli MäenpääAkseli Mäenpää (-14)KaarUra14.5.146,11PB
  6,11 PB     5,82     6,05     
11Verneri TurkulainenVerneri Turkulainen (-14)KaarUra15.10.145,78PB
  5,72 PB     5,59     5,78 PB     
12Toivo MäntysaariToivo Mäntysaari (-14)TurWei25.3.145,78PB
  5,78 PB     5,46     5,62     
13Onni PiispanenOnni Piispanen (-13)KalVa16.11.135,55
  5,55     5,31     5,09     
14Hannu HolmbergHannu Holmberg (-14)LoimLei 14.6.145,55PB
  4,71 PB     5,55 PB     4,90     
15Leevi EngströmLeevi Engström (-13)MaarMa16.12.135,49PB
  4,89 SB     5,29 PB     5,49 PB     
16Rasmus PiispanenRasmus Piispanen (-13)KalVa16.11.135,41
  5,37     5,41     5,19     
17Jesper PalmrothJesper Palmroth (-14)TuUL9.4.145,23PB
  5,23 PB     4,80     5,07     
18William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.135,20PB
  5,20 PB     4,72     4,27     
19Otso JanssonOtso Jansson (-14)RaisKu12.8.145,11PB
  4,92 PB     5,11 PB     4,69     
20Viljo SonckViljo Sonck (-14)LiedPa15.6.144,72PB
  4,72 PB     4,66     4,55     
21Jamiel SjöbergJamiel Sjöberg (-13)KalVa17.6.134,67
  4,62     4,15     4,67     
22Lenni SeppäläLenni Seppälä (-14)LiedPa26.4.143,79PB
  3,76 PB     3,79 PB     3,49     
P9 40 m
1Edward IngiEdward Ingi (-15)RaisKu15.4.15 6,99PB
2Olavi KapiOlavi Kapi (-15)KaarUra16.8.15 6,99PB
3Jonathan LaapioJonathan Laapio (-15)TuTo11.9.15 7,31
4Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.15 7,43PB
5Samuel DembaSamuel Demba (-15)TurWei11.3.15 7,60
Alkuerät
1. erä
1Olavi KapiOlavi Kapi (-15)KaarUra16.8.15 7,23
2Lenni MäentakaLenni Mäentaka (-15)TuUL13.8.15 7,87
3Otso ValonenOtso Valonen (-17)TurWei3.11.17 7,91
4Anton KokkomäkiAnton Kokkomäki (-15)TuUL13.2.15 7,92PB
5Luca KiveläLuca Kivelä (-16)TuUL25.8.16 8,92PB
2. erä
1Luca PaijaLuca Paija (-15)TuUL16.4.15 7,54PB
2Jasper SalminenJasper Salminen (-15)RuskY23.2.15 7,57
3Eetu LeinoEetu Leino (-15)TurWei1.3.15 7,73
4Luke SeppäläLuke Seppälä (-16)LiedPa6.8.16 8,88
5Aatu JäärantaAatu Jääranta (-16)TuUL7.12.16 8,94
3. erä
1Alfred IngiAlfred Ingi (-16)RaisKu14.12.16 7,65PB
2Nooa LöfNooa Löf (-15)TuUL30.4.15 7,71
3Veikko KojoVeikko Kojo (-17)TurWei10.6.17 8,37PB
4Joakim VainikkaJoakim Vainikka (-16)ViipU6.6.16 9,49PB
5Adam MimouniAdam Mimouni TuUL 9,97
4. erä
1Edward IngiEdward Ingi (-15)RaisKu15.4.15 7,07PB
2Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.15 7,44PB
3Samuel DembaSamuel Demba (-15)TurWei11.3.15 7,47PB
4Kauko MäkeläKauko Mäkelä (-16)TuUL19.2.16 8,64PB
Sebastian MatilisSebastian Matilis (-15)TuUL29.7.15 DNS
5. erä
1Jonathan LaapioJonathan Laapio (-15)TuTo11.9.15 7,23PB
2Samuel SandellSamuel Sandell (-15)TurWei10.12.15 7,53PB
3Jesper LatvalaJesper Latvala (-15)TuUL22.7.15 7,62PB
4Sisu PfeifferSisu Pfeiffer (-15)TuUL30.12.15 7,81=PB
5Emil KokkomäkiEmil Kokkomäki (-15)TuUL13.2.15 7,86
6. erä
1Elias AnttalainenElias Anttalainen (-15)MaskKa9.12.15 7,52PB
2Eino VälimäkiEino Välimäki (-15)KaarUra2.7.15 7,53
3Benjamin AkpomujeBenjamin Akpomuje (-15)TuUL10.1.15 8,39PB
4Elias VaittinenElias Vaittinen (-16)TuUL22.9.16 8,86PB
5Eino MäntysaariEino Mäntysaari (-17)TurWei8.3.17 9,48
P9 200 m
1. erä
1Eino VälimäkiEino Välimäki (-15)KaarUra2.7.1536,05PB
2Elias AnttalainenElias Anttalainen (-15)MaskKa9.12.1536,31PB
2. erä
1Aaron BrandtAaron Brandt (-15)MaskKa16.3.1533,11PB
2Saku VennerströmSaku Vennerström (-15)TuUL2.5.1540,84PB
3Benjamin AkpomujeBenjamin Akpomuje (-15)TuUL10.1.1543,01PB
3. erä
1Edward IngiEdward Ingi (-15)RaisKu15.4.1537,09PB
2Veikko KojoVeikko Kojo (-17)TurWei10.6.1742,91PB
3Kauko MäkeläKauko Mäkelä (-16)TuUL19.2.1643,72PB
4Elias VaittinenElias Vaittinen (-16)TuUL22.9.1644,09PB
4. erä
1Mauno PakkanenMauno Pakkanen (-15)TurWei13.4.1537,32PB
2Jasper SalminenJasper Salminen (-15)RuskY23.2.1537,78PB
3Anton KokkomäkiAnton Kokkomäki (-15)TuUL13.2.1542,03PB
4Aatos OksanenAatos Oksanen (-15)TurWei14.11.1543,74PB
5. erä
1Luca PaijaLuca Paija (-15)TuUL16.4.1537,69PB
2Nooa LöfNooa Löf (-15)TuUL30.4.1538,11PB
3Alfred IngiAlfred Ingi (-16)RaisKu14.12.1639,00PB
4Emil KokkomäkiEmil Kokkomäki (-15)TuUL13.2.1539,13PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eino VälimäkiEino Välimäki (-15)KaarUra2.7.153,38 PB
  3,08     3,04     3,19 SB     3,25 SB     3,31 PB     3,38 PB     
2Elias AnttalainenElias Anttalainen (-15)MaskKa9.12.153,35 PB
  X     3,21 PB     3,19     3,35 PB     3,25     3,31     
3Samuel DembaSamuel Demba (-15)TurWei11.3.153,16 PB
  3,16 PB     2,47     2,91     2,91     2,87     2,52     
4Lenni MäentakaLenni Mäentaka (-15)TuUL13.8.153,07 PB
  2,82     X     2,85     2,70     3,07 PB     2,95     
5Sisu PfeifferSisu Pfeiffer (-15)TuUL30.12.153,05 PB
  2,85     2,78     2,82     3,05 PB     3,04     2,93     
6Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.152,94 
  X     X     2,82     2,83     2,94     2,93     
7Mauno PakkanenMauno Pakkanen (-15)TurWei13.4.152,90 
  2,82     2,90     X     X     2,84     X     
8Jasper SalminenJasper Salminen (-15)RuskY23.2.152,86 
  X     2,86     2,67     2,84     2,46     2,58     
9Anton KokkomäkiAnton Kokkomäki (-15)TuUL13.2.152,80 PB
  2,60     2,77 PB     2,80 PB     
10Samuel SandellSamuel Sandell (-15)TurWei10.12.152,78 PB
  2,78 PB     X     2,52     
11Eetu LeinoEetu Leino (-15)TurWei1.3.152,76 PB
  2,60     2,67     2,76 PB     
12Luca PaijaLuca Paija (-15)TuUL16.4.152,76 
  2,76     2,61     2,52     
13Jesper LatvalaJesper Latvala (-15)TuUL22.7.152,75 PB
  X     2,75 PB     2,58     
14Olavi KapiOlavi Kapi (-15)KaarUra16.8.152,63 
  2,49     2,63     2,59     
15Aatos OksanenAatos Oksanen (-15)TurWei14.11.152,61 
  2,61     2,53     2,51     
16Saku VennerströmSaku Vennerström (-15)TuUL2.5.152,59 
  2,59     2,29     1,38     
17Benjamin AkpomujeBenjamin Akpomuje (-15)TuUL10.1.152,48 PB
  2,17 PB     2,48 PB     2,47     
18Otso ValonenOtso Valonen (-17)TurWei3.11.172,42 PB
  2,08     2,42 PB     P     
19Kauko MäkeläKauko Mäkelä (-16)TuUL19.2.162,23 
  2,23     2,03     2,20     
20Emil KokkomäkiEmil Kokkomäki (-15)TuUL13.2.152,21 
  2,21     X     X     
21Eino MäntysaariEino Mäntysaari (-17)TurWei8.3.172,12 =PB
  1,91     2,10     2,12 =PB     
22Luke SeppäläLuke Seppälä (-16)LiedPa6.8.162,12 PB
  X     2,08 PB     2,12 PB     
23Aatu JäärantaAatu Jääranta (-16)TuUL7.12.162,05 
  2,05     1,72     2,03     
24Elias VaittinenElias Vaittinen (-16)TuUL22.9.161,89 PB
  X     1,89 PB     1,48     
25Joakim VainikkaJoakim Vainikka (-16)ViipU6.6.161,88 
  1,88     1,80     X     
26Adam MimouniAdam Mimouni TuUL1,69 PB
  1,41 PB     1,28     1,69 PB     
Naiset
N19 60 m
1Amanda LehtimäkiAmanda Lehtimäki (-05)ForssSa17.12.05 8,11PB
2Sara AhlforsSara Ahlfors (-06)RiihimKi12.4.06 8,67SB
3Felicia AyelbassaFelicia Ayelbassa (-05)TuUL4.5.05 8,72SB
4Lili JokelaLili Jokela (-06)PernU4.1.06 8,73SB
N19 Kuula/SP
1Carmen WellingCarmen Welling (-06)TuUL3.5.0612,39PB kk kk19
  X     11,43 kk kk19 SB     12,20 kk kk19 PB     12,39 kk kk19 PB     X     X     
N17 60 m
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.08 8,24
2Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 8,34SB
3Lotta KantonenLotta Kantonen (-07)TuUL9.7.07 8,49SB
4Aava KoskinenAava Koskinen (-07)TuUL29.9.07 8,61
5Roosa FagerströmRoosa Fagerström (-07)TuUL9.1.07 8,78
Alkuerät
1. erä
1Aino HeikkiläAino Heikkilä (-08)TampPy28.12.08 8,39SB
2Lotta KantonenLotta Kantonen (-07)TuUL9.7.07 8,50SB
3Roosa FagerströmRoosa Fagerström (-07)TuUL9.1.07 8,76SB
4Aino VahteraAino Vahtera (-07)TurWei 1.11.07 8,99SB
5Venla PulliainenVenla Pulliainen (-07)TuUL25.5.07 9,09PB
2. erä
1Vilma LuontilaVilma Luontila (-08)TampPy4.2.08 8,18PB
2Aava KoskinenAava Koskinen (-07)TuUL29.9.07 8,49PB
3Essi MäkiläEssi Mäkilä (-07)TuUL19.2.07 8,82
4Essi LokistoEssi Lokisto (-08)SalVil11.9.08 8,99
5Verna HuppunenVerna Huppunen (-07)MaarMa16.3.07 8,99
N17 Kuula/SP
1Enni VirjonenEnni Virjonen (-07)TuUL14.5.0715,68PB kk17(17-v. ka 8.)
  15,68 kk17 PB     14,06     X     X     13,79     14,09     
2Venla MannerVenla Manner (-08)TuUL30.5.0812,10PB
  11,75 PB     11,61     11,68     11,38     12,10 PB     11,58     
3Aava KoskinenAava Koskinen (-07)TuUL29.9.0710,83PB
  10,58 SB     10,83 PB     X     X     10,83 =PB     10,77     
4Niina PetterssonNiina Pettersson (-08)TuUL4.6.0810,26PB
  9,81 SB     10,26 PB     10,00     X     9,58     9,51     
5Essi LokistoEssi Lokisto (-08)SalVil11.9.089,75
  9,62     9,67     9,38     9,59     9,75     8,82     
T15 60 m
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.09 8,24PB
2Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.10 8,48
3Janina VuorenmaaJanina Vuorenmaa (-09)HKV14.11.09 8,56
4Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.09 8,73=PB
5Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.09 8,74
Alkuerät
1. erä
1Janina VuorenmaaJanina Vuorenmaa (-09)HKV14.11.09 8,57
2Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.09 8,73PB
3Vilma LehtinenVilma Lehtinen (-10)LittTU20.10.10 8,84
4Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.10 8,99
5Kerttu ArasmaaKerttu Arasmaa (-10)TurWei28.9.10 9,75
2. erä
1Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.10 8,54
2Eevi AirenneEevi Airenne (-09)TuUL21.4.09 8,74SB
3Astrid FagervikAstrid Fagervik (-10)LittTU6.5.10 8,84PB
4Nella MännistöNella Männistö (-10)TurWei 21.10.10 9,61
3. erä
1Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.09 8,71
2Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.10 8,84
3Ilona TuominenIlona Tuominen (-10)TuUL24.9.10 9,16PB
4Nella RaiskinmäkiNella Raiskinmäki (-10)UudKK7.2.1010,09PB
4. erä
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.09 8,27PB
2Ella ForslundElla Forslund (-10)LittTU14.11.10 8,92
3Patricia BergPatricia Berg (-10)MaarMa11.8.10 9,22PB
4Anni SalomäkiAnni Salomäki (-09)MaskKa 9.7.09 9,41=PB
5. erä
1Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.10 8,77
2Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.10 9,02PB
3Kandela KelttiKandela Keltti (-10)TuUL31.8.10 9,31
4Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.0910,04PB
T15 800 m
1Milla ElovaaraMilla Elovaara (-09)SalVil9.3.092.30,64
2Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.092.31,38
3Vendi LehtimäkiVendi Lehtimäki (-10)ForssSa31.5.102.36,99
4Alisa EkebomAlisa Ekebom (-10)KU-589.2.102.41,19PB
5Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.102.46,59PB
6Liina LaaksonenLiina Laaksonen (-09)PiikkKe4.12.092.50,36PB
7Alva SjöqvistAlva Sjöqvist (-10)TurWei 3.4.102.50,91
8Patricia BergPatricia Berg (-10)MaarMa11.8.102.53,40
9Anna LeskinenAnna Leskinen (-10)TuUL14.7.103.00,60
10Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.093.06,47PB
11Nella MännistöNella Männistö (-10)TurWei 21.10.103.15,91
T15 Kuula/SP
1Wilhelmiina MäkeläWilhelmiina Mäkelä (-09)MarttMu14.12.0910,59
  X     X     10,59     X     X     X     
2Saana VirtanenSaana Virtanen (-10)NaantLöy 20.3.1010,26PB
  10,06 PB     8,79     10,22 PB     9,87     10,26 PB     10,13     
3Viivi RuohonenViivi Ruohonen (-10)TurWei9.7.109,98PB
  9,98 PB     9,48     9,38     9,52     9,39     X     
4Minttu LautkankareMinttu Lautkankare (-10)TuUL15.4.109,90PB
  8,73 PB     9,87 PB     9,90 PB     X     X     X     
5Janette SjöbergJanette Sjöberg (-09)KalVa 19.6.099,68
  X     9,48     9,32     8,53     9,06     9,68     
6Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.099,04
  9,02     9,04     X     X     8,90     8,97     
7Eerika SaloEerika Salo (-10)TuUL 19.3.108,66PB
  8,53 PB     8,03     7,93     8,66 PB     7,57     7,34     
8Elina HakuniElina Hakuni (-09)TuUL31.10.098,30
  8,30     8,07     7,95     8,19     7,89     8,18     
9Nella RaiskinmäkiNella Raiskinmäki (-10)UudKK7.2.107,99PB
  7,15 PB     6,60     7,99 PB     
10Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.097,87PB
  X     7,87 PB     X     
11Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.096,13
  6,13     5,62     5,28     
12Eveliina JokelaEveliina Jokela (-11)PernU 20.6.116,02PB
  5,42     5,53     6,02 PB     
T13 60 m
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.11 8,43SB
2Venla SusiVenla Susi (-12)RaisKu8.3.12 8,63PB
3Anna KurkiAnna Kurki (-11)SalVil17.1.11 8,67
4Tilda TallskogTilda Tallskog (-11)TuUL28.2.11 8,78
5Edith TuominenEdith Tuominen (-11)LiedPa 6.7.11 8,86
Alkuerät
1. erä
1Emmi AhonenEmmi Ahonen (-12)LittTU10.7.12 9,07
2Maria FuglebergMaria Fugleberg (-12)TuUL28.8.12 9,27PB
3Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.12 9,29
4Venla KaupinsaloVenla Kaupinsalo (-11)KiukKi19.3.1110,27PB
5Enna AnttilaEnna Anttila (-12)TuUL26.8.1210,96PB
2. erä
1Anna KurkiAnna Kurki (-11)SalVil17.1.11 8,69
2Venla KaitaleVenla Kaitale (-11)KiukKi22.4.11 9,30PB
3Eevi LehtinenEevi Lehtinen (-12)TuUL22.5.12 9,40
4Pihla HalavaPihla Halava (-11)LittTU 14.1.11 9,41
5Venla HaavistoVenla Haavisto (-12)TuUL9.4.1210,80PB
3. erä
1Sara TuomisaloSara Tuomisalo (-11)SalVil10.1.11 9,11
2Minka KuismaMinka Kuisma (-11)PaimU 15.5.11 9,11
3Isabel LindqvistIsabel Lindqvist (-12)TuUL25.3.12 9,18SB
4Enni NolviEnni Nolvi (-12)LiedPa4.3.12 9,52PB
4. erä
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.11 8,53SB
2Lotta SaarinenLotta Saarinen (-11)SalVil3.9.11 9,38PB
3Anna SalakariAnna Salakari (-11)TuUL 25.9.11 9,42
4Saana HaikioSaana Haikio (-12)TuUL5.11.12 9,45
5Mimosa NiemeläMimosa Niemelä (-11)TuUL5.7.1110,05
5. erä
1Tilda TallskogTilda Tallskog (-11)TuUL28.2.11 8,79
2Edith TuominenEdith Tuominen (-11)LiedPa 6.7.11 8,84
3Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.11 9,63
4Noora PajunenNoora Pajunen (-12)SalVil17.4.1210,48PB
6. erä
1Sara LallukkaSara Lallukka (-12)LiedPa7.2.12 9,12PB
2Elena KeroElena Kero (-12)TuUL27.2.12 9,41SB
3Matilda YlönenMatilda Ylönen (-12)SalVil3.4.12 9,87
4Emilia KorpelainenEmilia Korpelainen (-11)MaarMa22.10.1110,27
7. erä
1Venla SusiVenla Susi (-12)RaisKu8.3.12 8,82
2Stella SandqvistStella Sandqvist (-12)TuUL25.2.12 9,45PB
3Piitu HyytiäinenPiitu Hyytiäinen (-12)MaarMa24.1.1210,11
4Iiris KomulainenIiris Komulainen (-11)MaarMa3.1.1110,47PB
T13 1000 m
1. erä
1Saana TranbergSaana Tranberg (-11)PaimU18.4.114.07,46PB
2Emilia KorpelainenEmilia Korpelainen (-11)MaarMa22.10.114.12,17
3Essi KontioEssi Kontio (-12)TuUL 8.12.124.18,26SB
4Saana JokinenSaana Jokinen (-12)RaisKu 17.6.124.24,37PB
5Piitu HyytiäinenPiitu Hyytiäinen (-12)MaarMa24.1.124.35,38SB
6Aava RiihihuhtaAava Riihihuhta (-12)KaarUra11.6.124.43,53PB
2. erä
1Stella SandqvistStella Sandqvist (-12)TuUL25.2.123.41,65SB
2Sara LallukkaSara Lallukka (-12)LiedPa7.2.123.41,67PB
3Pihla HeimoPihla Heimo (-11)KaarUra17.5.113.46,64PB
4Siiri PaukkunenSiiri Paukkunen (-12)KaarUra27.8.123.51,13PB
5Iitu JaakkolaIitu Jaakkola (-12)LiedPa19.2.123.55,90PB
6Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.114.09,64
T13 Pituus/LJ
1Pinja LuontilaPinja Luontila (-11)TampPy 8.5.114,78 SB kk13
  4,78 kk13 SB     4,59     X     X     4,65     X     
2Edith TuominenEdith Tuominen (-11)LiedPa 6.7.114,54 PB
  4,25 PB     4,25 =PB     4,16     4,44 PB     4,54 PB     4,13     
3Tilda TallskogTilda Tallskog (-11)TuUL28.2.114,41 PB
  4,07 SB     4,32 PB     4,09     4,38 PB     4,41 PB     4,38     
4Emmi AhonenEmmi Ahonen (-12)LittTU10.7.124,29 PB
  X     4,09 PB     3,96     4,04     4,17 PB     4,29 PB     
5Minka KuismaMinka Kuisma (-11)PaimU 15.5.114,22 PB
  X     3,96 SB     4,20 PB     3,99     4,22 PB     4,14     
6Pihla HeimoPihla Heimo (-11)KaarUra17.5.114,15 SB
  4,04     X     4,07     X     4,15 SB     3,99     
7Anna KurkiAnna Kurki (-11)SalVil17.1.114,14 SB
  3,96 SB     4,01 SB     4,14 SB     4,00     4,06     4,08     
8Saana TranbergSaana Tranberg (-11)PaimU18.4.113,96 PB
  3,96 PB     3,65     X     X     3,71     3,54     
9Elena KeroElena Kero (-12)TuUL27.2.123,87 PB
  3,87 PB     3,70     3,71     
10Stella SandqvistStella Sandqvist (-12)TuUL25.2.123,86 PB
  3,86 PB     3,63     3,38     
11Sara LallukkaSara Lallukka (-12)LiedPa7.2.123,81 PB
  3,81 PB     3,67     X     
12Anna SalakariAnna Salakari (-11)TuUL 25.9.113,78 SB
  3,49 SB     3,78 SB     3,62     
13Lotta SaarinenLotta Saarinen (-11)SalVil3.9.113,76 PB
  3,61 PB     3,67 PB     3,76 PB     
14Helmi LindforsHelmi Lindfors (-12)LittTU10.8.123,76 PB
  3,76 PB     X     3,67     
15Venla KaitaleVenla Kaitale (-11)KiukKi22.4.113,72 PB
  3,60 PB     3,69 PB     3,72 PB     
16Enni NolviEnni Nolvi (-12)LiedPa4.3.123,70 PB
  3,70 PB     3,69     3,67     
17Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.113,55 PB
  3,52 PB     3,39     3,55 PB     
18Maria FuglebergMaria Fugleberg (-12)TuUL28.8.123,55 PB
  X     3,55 PB     X     
19Eevi LehtinenEevi Lehtinen (-12)TuUL22.5.123,54 PB
  3,40 PB     3,54 PB     3,44     
20Matilda YlönenMatilda Ylönen (-12)SalVil3.4.123,40 PB
  X     3,40 PB     X     
21Vilma JuntunenVilma Juntunen (-12)TampPy11.3.123,35 PB
  3,35 PB     X     3,31     
22Venla KaupinsaloVenla Kaupinsalo (-11)KiukKi19.3.113,34 SB
  3,34 SB     3,21     2,38     
23Elsi Ranta-AhoElsi Ranta-Aho (-12)TuUL22.8.123,21 PB
  3,10 PB     3,21 PB     3,16     
24Emilia KorpelainenEmilia Korpelainen (-11)MaarMa22.10.113,00 PB
  3,00 PB     2,76     2,82     
25Iiris KomulainenIiris Komulainen (-11)MaarMa3.1.112,84 PB
  2,36 PB     2,73 PB     2,84 PB     
26Venla HaavistoVenla Haavisto (-12)TuUL9.4.122,76 PB
  X     2,76 PB     2,47     
27Noora PajunenNoora Pajunen (-12)SalVil17.4.122,61 PB
  2,61 PB     2,55     X     
Saana HaikioSaana Haikio (-12)TuUL5.11.12NM 
  X     X     X     
T11 60 m
1Minnea KantolaMinnea Kantola (-13)TuUL7.5.13 9,25
2Ellen HalmeEllen Halme (-13)TuUL 21.6.13 9,38
3Emmi SchumacherEmmi Schumacher (-13)TuUL27.12.13 9,48
4Elsa HynninenElsa Hynninen (-13)TuUL18.6.13 9,56
5Anni SammalAnni Sammal (-13)TuUL 14.6.13 9,88
Alkuerät
1. erä
1Ellen HalmeEllen Halme (-13)TuUL 21.6.13 9,37PB
2Alma WärriAlma Wärri (-14)TurWei26.4.14 9,99
3Pihla LeivoPihla Leivo (-14)TuUL7.8.1410,75PB
4Elviira KomulainenElviira Komulainen (-13)MaarMa5.3.1311,45PB
2. erä
1Emmi SchumacherEmmi Schumacher (-13)TuUL27.12.13 9,47PB
2Ilona KapiIlona Kapi (-13)KaarUra3.2.1310,36PB
3Emma LeinoEmma Leino (-13)TuUL21.6.1311,04PB
4Aamu PalomäkiAamu Palomäki (-14)TuUL6.9.1412,26
3. erä
1Anni SammalAnni Sammal (-13)TuUL 14.6.13 9,75PB
2Ilona PohjankoskiIlona Pohjankoski (-14)TuUL26.2.1410,21PB
3Anni AhonenAnni Ahonen (-14)LittTU30.9.1410,26PB
4Netta HelminenNetta Helminen (-14)LiedPa13.6.1410,50PB
5Säde SavirantaSäde Saviranta (-13)TurWei 22.1.1310,56PB
4. erä
1Iisa SaarinenIisa Saarinen (-14)SalVil21.1.14 9,98PB
2Lilja RaiskilaLilja Raiskila (-14)MaskKa9.5.1410,75PB
3Aino LintunenAino Lintunen (-14)TuUL28.8.1410,78PB
4Kaneli OjansivuKaneli Ojansivu (-13)TuUL16.1.1310,81PB
5Jenny AhlamaaJenny Ahlamaa (-13)TuUL29.5.1310,96SB
5. erä
1Minnea KantolaMinnea Kantola (-13)TuUL7.5.13 9,45
2Ida VorselmanIda Vorselman (-14)NousSu2.2.1410,01PB
3Iris ValonenIris Valonen (-14)TurWei20.5.1410,02PB
4Aura RantanenAura Rantanen (-13)TuUL16.10.1311,36PB
6. erä
1Elsa HynninenElsa Hynninen (-13)TuUL18.6.13 9,54
2Hilda JärveläHilda Järvelä (-13)SalVil15.10.1310,09PB
3Leona HolmaLeona Holma (-14)KaarUra20.6.1410,37PB
4Hilla KorhonenHilla Korhonen (-14)TuUL2.9.1410,77PB
5Iiris SavolainenIiris Savolainen (-14)TuUL19.8.1411,43PB
7. erä
1Jade MattilaJade Mattila (-13)NaantLöy16.3.1310,14
2Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.1410,42PB
3Kerttu JärviöKerttu Järviö (-13)TuUL21.2.1310,55
4Elli ValtonenElli Valtonen (-13)NousSu27.10.1310,88
5Saimi KorhonenSaimi Korhonen (-14)LiedPa20.6.1410,91PB
8. erä
1Tytti JuseliusTytti Juselius (-13)TuUL25.7.13 9,87PB
2Iiris JokinenIiris Jokinen (-14)TurWei13.3.1410,05
3Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.1410,23
4Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)LaitJy11.12.1310,81PB
5Hilla JagtHilla Jagt (-13)MaarMa4.8.1310,90
T11 1000 m
1. erä
1Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.144.07,77PB
2Kaneli OjansivuKaneli Ojansivu (-13)TuUL16.1.134.10,96PB
3Ellen HalmeEllen Halme (-13)TuUL 21.6.134.11,29PB
4Emma LeinoEmma Leino (-13)TuUL21.6.134.12,10PB
5Claudia MattssonClaudia Mattsson (-14)TuUL12.2.144.24,80PB
6Minnea KantolaMinnea Kantola (-13)TuUL7.5.134.32,25PB
7Aura RantanenAura Rantanen (-13)TuUL16.10.134.33,07SB
8Saimi AntonssonSaimi Antonsson (-14)KaarUra2.4.144.41,02PB
9Kaisla KoskinenKaisla Koskinen (-14)TurWei7.4.144.49,39PB
2. erä
1Jemina JälköJemina Jälkö (-13)RaisKu19.6.133.35,65PB
2Tytti JuseliusTytti Juselius (-13)TuUL25.7.133.41,56
3Aada LakelaAada Lakela (-14)LänsiUU26.6.143.52,78PB
4Ida VorselmanIda Vorselman (-14)NousSu2.2.143.57,91PB
5Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.154.06,37PB kk9
6Iisa SaarinenIisa Saarinen (-14)SalVil21.1.144.11,13PB
7Iiris MäkiläIiris Mäkilä (-13)OripVe22.6.134.14,25SB
8Hilla JagtHilla Jagt (-13)MaarMa4.8.134.14,85PB
9Senni AntikainenSenni Antikainen (-13)SäkU26.2.134.25,17PB
T11 Kuula/SP
1Mila-Maria HautalaMila-Maria Hautala (-13)TuUL26.2.138,60PB
  8,60 PB     8,41     8,32     8,13     7,66     7,68     
2Säde SavirantaSäde Saviranta (-13)TurWei 22.1.137,47PB
  6,53 PB     6,73 PB     7,47 PB     7,26     6,59     7,15     
3Minnea KantolaMinnea Kantola (-13)TuUL7.5.137,44PB
  7,44 PB     7,31     7,08     6,57     6,98     6,99     
4Anni SammalAnni Sammal (-13)TuUL 14.6.137,35
  7,29     7,35     7,02     7,10     X     6,87     
5Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)LaitJy11.12.137,06PB
  6,72 PB     6,80 PB     7,06 PB     6,65     7,03     6,67     
6Kerttu JärviöKerttu Järviö (-13)TuUL21.2.136,57PB
  6,57 PB     6,04     6,33     X     6,48     6,57 =PB     
7Iiris JokinenIiris Jokinen (-14)TurWei13.3.146,53PB
  X     6,06 PB     6,53 PB     6,21     6,28     6,39     
8Jade MattilaJade Mattila (-13)NaantLöy16.3.136,43PB
  6,17 PB     5,41     6,43 PB     5,51     5,83     5,96     
9Kaneli OjansivuKaneli Ojansivu (-13)TuUL16.1.136,34PB
  5,23 PB     6,05 PB     6,34 PB     
10Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.146,30PB
  6,30 PB     5,56     5,59     
11Iris ValonenIris Valonen (-14)TurWei20.5.146,25PB
  6,25 PB     6,09     5,95     
12Iisa SaarinenIisa Saarinen (-14)SalVil21.1.146,12PB
  5,60 PB     5,74 PB     6,12 PB     
13Paula KuismaPaula Kuisma (-13)PaimU17.2.135,94
  5,79     5,94     5,90     
14Hilda JärveläHilda Järvelä (-13)SalVil15.10.135,92PB
  5,32 PB     5,87 PB     5,92 PB     
15Elsa HynninenElsa Hynninen (-13)TuUL18.6.135,78PB
  5,26 SB     5,01     5,78 PB     
16Netta HelminenNetta Helminen (-14)LiedPa13.6.145,56PB
  5,56 PB     5,14     5,35     
17Tiia TuokkoTiia Tuokko (-14)MaskKa8.9.145,33PB
  5,33 PB     5,20     5,11     
18Aamu PalomäkiAamu Palomäki (-14)TuUL6.9.145,20
  5,20     4,88     4,93     
19Hilla JagtHilla Jagt (-13)MaarMa4.8.135,18PB
  4,86 PB     5,18 PB     4,40     
20Iiris SavolainenIiris Savolainen (-14)TuUL19.8.144,95PB
  4,51 PB     4,76 PB     4,95 PB     
21Elli ValtonenElli Valtonen (-13)NousSu27.10.134,72PB
  4,70 PB     4,40     4,72 PB     
22Jenny AhlamaaJenny Ahlamaa (-13)TuUL29.5.134,71SB
  4,62 SB     4,71 SB     4,33     
23Ella KarlssonElla Karlsson (-14)KaarUra30.1.144,58PB
  3,65     4,03     4,58 PB     
24Olivia RaitanenOlivia Raitanen (-14)KaarUra18.6.144,48PB
  3,79 PB     4,48 PB     4,05     
25Ellen HalmeEllen Halme (-13)TuUL 21.6.134,36
  X     4,36     
26Pihla LeivoPihla Leivo (-14)TuUL7.8.144,06PB
  3,52 SB     3,61 PB     4,06 PB     
27Emma LeinoEmma Leino (-13)TuUL21.6.134,02PB
  3,89 PB     3,22     4,02 PB     
28Aino LintunenAino Lintunen (-14)TuUL28.8.143,88PB
  3,63 PB     3,62     3,88 PB     
29Eevi SukoinenEevi Sukoinen (-14)MaarMa6.10.143,78PB
  3,72 PB     3,78 PB     3,65     
T9 40 m
1Eeva BjörkEeva Björk (-15)TuUL8.10.15 7,00PB
2Selma HuppunenSelma Huppunen (-15)MaarMa21.7.15 7,04PB
3Sanni LaineSanni Laine (-15)MaskKa9.2.15 7,15PB
4Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.15 7,38
5Viona AuramaaViona Auramaa (-15)TuUL8.10.15 7,40PB
Alkuerät
1. erä
1Melissa KeskitaloMelissa Keskitalo (-17)MaarMa29.1.17 7,74PB
2Saimi KoivumäkiSaimi Koivumäki (-16)TuUL8.4.16 7,94
3Hilla JanssonHilla Jansson (-16)RaisKu18.7.16 8,32
4Hilla SimolinHilla Simolin (-16)LiedPa23.3.16 8,46PB
2. erä
1Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.15 7,35
2Sofia AnttalainenSofia Anttalainen (-15)MaskKa9.12.15 7,56
3Sara JumiskoSara Jumisko (-15)TuUL10.5.15 7,81PB
4Mette YlinentaloMette Ylinentalo (-16)MaarMa4.1.16 8,25PB
3. erä
1Iina HoikkalaIina Hoikkala (-15)TurWei28.3.15 8,04
2Milena HaaralaMilena Haarala (-16)LiedPa21.4.16 8,20PB
3Mila PfeifferMila Pfeiffer (-15)TuUL30.12.15 8,28PB
4Hilda TerhoHilda Terho (-16)TurKU9.6.16 8,46PB
5Lilja HuppunenLilja Huppunen (-18)MaarMa17.4.1810,08PB
4. erä
1Selma HuppunenSelma Huppunen (-15)MaarMa21.7.15 7,22SB
2Viona AuramaaViona Auramaa (-15)TuUL8.10.15 7,53PB
3Fiia SonckFiia Sonck (-16)LiedPa19.6.16 7,79PB
4Vivian VorselmanVivian Vorselman (-17)NousSu9.10.17 9,14PB
5. erä
1Eeva BjörkEeva Björk (-15)TuUL8.10.15 7,11PB
2Sanni LaineSanni Laine (-15)MaskKa9.2.15 7,36PB
3Alisa JagtAlisa Jagt (-15)MaarMa11.12.15 7,95SB
4Aina KajanderAina Kajander (-15)LiedPa30.9.15 8,48PB
T9 200 m
1. erä
1Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.1536,07PB
2Fiia SonckFiia Sonck (-16)LiedPa19.6.1640,62PB
3Isla OikarainenIsla Oikarainen (-16)MaarMa18.3.1647,32PB
2. erä
1Iina HoikkalaIina Hoikkala (-15)TurWei28.3.1541,49PB
2Hilla JanssonHilla Jansson (-16)RaisKu18.7.1646,67PB
3Emmi OksanenEmmi Oksanen TurWei49,39PB
3. erä
1Eeva BjörkEeva Björk (-15)TuUL8.10.1536,08PB
2Aliisa RiihihuhtaAliisa Riihihuhta (-15)KaarUra31.7.1538,13PB
3Aina KajanderAina Kajander (-15)LiedPa30.9.1543,61PB
4Pihla SavijokiPihla Savijoki (-16)MaarMa4.1.1643,95PB
4. erä
1Viona AuramaaViona Auramaa (-15)TuUL8.10.1537,91PB
2Saimi KoivumäkiSaimi Koivumäki (-16)TuUL8.4.1639,37PB
3Melissa KeskitaloMelissa Keskitalo (-17)MaarMa29.1.1742,64PB
4Maisa MäkiläMaisa Mäkilä (-16)OripVe10.8.1644,27PB
5. erä
1Sanni LaineSanni Laine (-15)MaskKa9.2.1537,67PB
2Sara JumiskoSara Jumisko (-15)TuUL10.5.1539,98PB
3Sofia AnttalainenSofia Anttalainen (-15)MaskKa9.12.1541,92PB
4Minja KarvoMinja Karvo (-15)RaisKu20.4.1542,17PB
6. erä
1Selma HuppunenSelma Huppunen (-15)MaarMa21.7.1537,03PB
2Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.1538,86PB
3Alisa JagtAlisa Jagt (-15)MaarMa11.12.1542,56SB
4Petronella PajunenPetronella Pajunen (-16)MaarMa12.2.1644,25SB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eeva BjörkEeva Björk (-15)TuUL8.10.153,39 PB
  3,15     2,97     2,73     3,10     3,14     3,39 PB     
2Selma HuppunenSelma Huppunen (-15)MaarMa21.7.153,38 =PB
  3,22     3,21     3,38 =PB     3,22     3,27     3,32     
3Aliisa RiihihuhtaAliisa Riihihuhta (-15)KaarUra31.7.153,12 PB
  3,08 PB     3,01     3,12 PB     3,08     2,86     X     
4Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.153,10 PB
  2,96 PB     3,03 PB     2,85     2,92     3,02     3,10 PB     
5Sofia AnttalainenSofia Anttalainen (-15)MaskKa9.12.152,98 PB
  2,98 PB     2,74     2,75     X     2,78     2,92     
6Sanni LaineSanni Laine (-15)MaskKa9.2.152,97 PB
  2,78 SB     2,83 SB     2,71     2,85 PB     2,97 PB     2,88     
7Sara JumiskoSara Jumisko (-15)TuUL10.5.152,97 PB
  2,78 PB     2,85 PB     2,68     2,97 PB     2,71     2,78     
8Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.152,85 
  2,67     2,78     2,84     2,85     2,78     2,78     
9Iina HoikkalaIina Hoikkala (-15)TurWei28.3.152,75 PB
  2,73 PB     2,75 PB     2,66     
10Isla OikarainenIsla Oikarainen (-16)MaarMa18.3.162,70 PB
  2,47     2,64     2,70 PB     
11Pihla SavijokiPihla Savijoki (-16)MaarMa4.1.162,60 PB
  2,44 PB     2,52 PB     2,60 PB     
12Melissa KeskitaloMelissa Keskitalo (-17)MaarMa29.1.172,58 PB
  2,47 PB     2,37     2,58 PB     
13Hilla JanssonHilla Jansson (-16)RaisKu18.7.162,55 PB
  2,33     2,55 PB     2,46     
14Mila PfeifferMila Pfeiffer (-15)TuUL30.12.152,50 PB
  2,45 PB     2,50 PB     2,33     
15Saimi KoivumäkiSaimi Koivumäki (-16)TuUL8.4.162,48 PB
  2,25     2,37     2,48 PB     
16Alisa JagtAlisa Jagt (-15)MaarMa11.12.152,46 SB
  2,41 SB     2,40     2,46 SB     
17Aina KajanderAina Kajander (-15)LiedPa30.9.152,39 SB
  2,10 SB     2,26 SB     2,39 SB     
18Petronella PajunenPetronella Pajunen (-16)MaarMa12.2.162,36 
  2,36     2,15     X     
19Hilda TerhoHilda Terho (-16)TurKU9.6.162,25 PB
  2,21 PB     2,25 PB     2,24     
20Mette YlinentaloMette Ylinentalo (-16)MaarMa4.1.162,18 PB
  2,18 PB     2,08     2,13     
21Vivian VorselmanVivian Vorselman (-17)NousSu9.10.172,03 PB
  2,03 PB     X     2,02     
22Emmi OksanenEmmi Oksanen TurWei1,88 PB
  1,88 PB     1,67     1,83     
23Lilja HuppunenLilja Huppunen (-18)MaarMa17.4.181,71 PB
  1,62 PB     1,71 PB     1,63     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3