TULOKSET: Starttikisa, Helsinki, Liikuntamylly, 9.12.2023


139 urheilijaa, 228 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Miro WikgrenMiro Wikgren (-75)BorgåAk27.3.75 8,44PB
2Christer StrömbergChrister Strömberg (-60)HKV18.8.60 8,65SB
3Heimo ElonenHeimo Elonen (-50)VSMasters15.12.50 8,80SB
4Juha KauppinenJuha Kauppinen (-65)KuusKi25.3.65 9,75SB
5Georg DunkelGeorg Dunkel (-45)HKV28.5.45 9,83SB
2. erä
1Aarre TuokkoAarre Tuokko (-90)HKV24.12.90 8,00PB
2Seppo JylhäahoSeppo Jylhäaho (-77)RunClub11.12.77 8,45PB
3Veijo KylmäpuroVeijo Kylmäpuro (-60)HKV30.6.60 9,00SB
4Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 9,61SB
3. erä
1Markku TervoMarkku Tervo (-88)HKV8.8.88 7,73SB
2Aarne HannikainenAarne Hannikainen (-08)HKV27.6.08 7,88PB
3Jari PantzarJari Pantzar (-57)HKV21.10.57 8,67SB
Jukka HietaJukka Hieta (-67)HKV5.3.67 DNF
4. erä
1Arttu TauriainenArttu Tauriainen (-03)PernU4.1.03 7,07PB
2Riku NaulaRiku Naula (-07)TuUL22.9.07 7,43SB
3Tuomas LeppänenTuomas Leppänen (-94)TurWei29.10.94 7,63SB
4Petri TauriainenPetri Tauriainen (-72)VSMasters3.10.72 7,68SB
5Lauri Manner-RaappanaLauri Manner-Raappana (-05)HKV28.6.05 7,90SB
P14 60 m
1. erä
1Aaron AdunAaron Adun (-09)HKV 15.6.09 8,49
2Kaspar HaakKaspar Haak (-10)HKV5.6.10 8,65
3Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.09 9,28=SB
2. erä
1Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.09 7,78PB
2Jussi WesankoJussi Wesanko (-09)HKV 7.1.09 7,79
3Markus WaithakaMarkus Waithaka (-09)HKV9.1.09 8,22PB
4Santeri PerkkiöSanteri Perkkiö (-10)HKV18.12.10 8,34PB
P14 60 m aidat/hurdles
1Aaron AdunAaron Adun (-09)HKV 15.6.0910,24PB kk15
2Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.0912,09SB
P14 Kuula/SP
1Elis SundholmElis Sundholm (-09)HKV 20.9.0911,21PB
  9,43 SB     11,21 PB     X     10,86     
2Markus WaithakaMarkus Waithaka (-09)HKV9.1.099,59PB
  9,48 PB     9,36     9,51 PB     9,59 PB     
3Urho AroUrho Aro (-09)HKV14.10.096,36PB
  5,50 SB     6,36 PB     6,28     6,03     
P12 60 m
1. erä
1Lenni KouvalainenLenni Kouvalainen (-12)HKV2.4.12 9,15PB
2Reko PuttonenReko Puttonen (-12)HKV28.7.12 9,86
3Nooa HietanenNooa Hietanen (-11)HKV22.11.1110,11PB
4Elmo LaihoElmo Laiho (-11)HKV7.8.1110,34PB
2. erä
1Roope SuoniemiRoope Suoniemi (-11)HKV3.4.11 9,15PB
2Niilo PeippoNiilo Peippo (-12)HKV4.2.12 9,63
3Niklas YlimutkaNiklas Ylimutka (-12)HKV2.5.12 9,70
4Akseli LaihoAkseli Laiho (-11)HKV7.8.11 9,93
5Joona KananojaJoona Kananoja (-12)HKV14.10.1210,55
P12 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Lenni KouvalainenLenni Kouvalainen (-12)HKV2.4.1213,02PB
2Nooa HietanenNooa Hietanen (-11)HKV22.11.1113,96PB
3Reko PuttonenReko Puttonen (-12)HKV28.7.1214,17PB
2. erä
1Roope SuoniemiRoope Suoniemi (-11)HKV3.4.1110,75PB
2Akseli LaihoAkseli Laiho (-11)HKV7.8.1113,07PB
3Elmo LaihoElmo Laiho (-11)HKV7.8.1113,32PB
4Niilo PeippoNiilo Peippo (-12)HKV4.2.1213,62PB
P12 Kuula/SP
1Elmo LaihoElmo Laiho (-11)HKV7.8.118,01SB
  8,01 SB     7,87     X     8,01 =SB     
2Lenni KouvalainenLenni Kouvalainen (-12)HKV2.4.127,63PB
  7,62 PB     7,63 PB     5,30     7,01     
3Akseli LaihoAkseli Laiho (-11)HKV7.8.117,06PB
  7,06 PB     X     7,00     7,01     
4Roope SuoniemiRoope Suoniemi (-11)HKV3.4.116,53PB
  5,81 PB     5,52     6,41 PB     6,53 PB     
5Niilo PeippoNiilo Peippo (-12)HKV4.2.126,34PB
  6,34 PB     X     5,85     5,98     
6Reko PuttonenReko Puttonen (-12)HKV28.7.124,77PB
  4,00 PB     4,77 PB     3,90     4,66     
P10 60 m
1. erä
1Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.13 9,44PB
2Paavo MäkinenPaavo Mäkinen (-13)EspTa7.6.13 9,99
3Leimu TiittaLeimu Tiitta (-13)HKV21.4.1311,05
4Tommi HonkanenTommi Honkanen (-14)HKV27.9.1413,15PB
2. erä
1Martin PerkkiöMartin Perkkiö (-14)HKV16.2.14 9,51
2Oliver AaltonenOliver Aaltonen (-14)HKV 24.7.14 9,75PB
3Topi TanskanenTopi Tanskanen (-13)HKV9.8.1310,15PB
4Leo LaukkanenLeo Laukkanen (-14)HKV20.9.1411,51PB
5Jerry KananojaJerry Kananoja (-14)HKV28.9.1413,58
3. erä
1Luukas TörmäläLuukas Törmälä (-13)HKV 12.2.13 8,81
2Ilmari TöyryläIlmari Töyrylä (-14)HKV24.7.14 9,16PB kk10
3Patrik PusaPatrik Pusa (-14)HKV20.4.14 9,72PB
4Valtter NiinimäkiValtter Niinimäki (-13)HKV3.10.1310,22SB
P10 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Martin PerkkiöMartin Perkkiö (-14)HKV16.2.1412,24PB kk10
2Paavo MäkinenPaavo Mäkinen (-13)EspTa7.6.1313,86PB
3Leimu TiittaLeimu Tiitta (-13)HKV21.4.1315,45PB
4Leo LaukkanenLeo Laukkanen (-14)HKV20.9.1415,81PB
5Tommi HonkanenTommi Honkanen (-14)HKV27.9.1418,52PB
2. erä
1Luukas TörmäläLuukas Törmälä (-13)HKV 12.2.1310,97SB
2Ilmari TöyryläIlmari Töyrylä (-14)HKV24.7.1411,67PB kk10
3Valtter NiinimäkiValtter Niinimäki (-13)HKV3.10.1311,97SB
4Oliver AaltonenOliver Aaltonen (-14)HKV 24.7.1413,35SB
P10 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Luukas TörmäläLuukas Törmälä (-13)HKV 12.2.138,86 PB kk11
  8,60 kk11 PB     8,64 kk11 PB     8,86 kk11 PB     8,75     
2Oskari KovaniemiOskari Kovaniemi (-13)EspTa6.7.138,05 PB
  7,88 PB     8,05 PB     7,83     X     
3Patrik PusaPatrik Pusa (-14)HKV20.4.147,85 PB kk10
  7,76 kk10 PB     7,85 kk10 PB     7,82     7,76     
4Ilmari TöyryläIlmari Töyrylä (-14)HKV24.7.147,50 PB
  X     X     7,50 PB     7,29     
5Valtter NiinimäkiValtter Niinimäki (-13)HKV3.10.137,09 PB
  7,09 PB     6,49     6,97     6,96     
6Leo LaukkanenLeo Laukkanen (-14)HKV20.9.146,07 PB
  5,26 PB     5,58 PB     5,59 PB     6,07 PB     
7Leimu TiittaLeimu Tiitta (-13)HKV21.4.135,72 PB
  5,63 PB     5,72 PB     X     X     
8Tommi HonkanenTommi Honkanen (-14)HKV27.9.145,31 PB
  5,31 PB     5,05     X     4,90     
P8 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Salomon FrändeSalomon Frände (-15)HKV6.3.153,32 PB
  3,09 PB     3,32 PB     3,11     2,94     
2Hugo TörnqvistHugo Törnqvist (-15)EspTa19.4.153,28 PB
  3,24     3,28 PB     3,13     3,12     
3Reino VikbergReino Vikberg (-15)HKV18.8.153,25 PB
  2,91 SB     3,23 PB     2,99     3,25 PB     
4Viljam TyrväinenViljam Tyrväinen (-15)HKV1.5.153,20 
  3,20     2,99     3,19     3,09     
5Rasmus FrösénRasmus Frösén (-15)HKV 13.8.153,11 
  2,81     3,11     3,01     2,87     
6Pekka PulkkanenPekka Pulkkanen (-15)HKV 8.5.153,04 PB
  2,98 PB     3,04 PB     2,87     2,92     
7Alvar HunnemanAlvar Hunneman (-15)EspTa9.5.153,00 PB
  3,00 PB     2,61     2,77     2,72     
8Veikko MäkinenVeikko Mäkinen (-16)EspTa25.3.162,98 
  2,98     2,75     2,82     2,84     
9Valtteri RuotsalainenValtteri Ruotsalainen (-15)HKV29.7.152,85 PB
  2,84 PB     2,85 PB     2,82     2,78     
10Arvo HalonenArvo Halonen (-15)HKV9.3.152,83 PB
  2,51     2,70     2,83 PB     P     
11Eemeli LindholmEemeli Lindholm (-16)HKV20.3.162,55 PB
  2,49 PB     2,55 PB     2,09     1,85     
12Mikael ArolaMikael Arola (-15)HKV18.10.152,50 PB
  X     2,43 PB     2,50 PB     2,19     
13Leo-Tapio LiikanenLeo-Tapio Liikanen (-16)HKV17.11.161,65 PB
  1,65 PB     X     1,61     1,49     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Yesenia MyllyniemiYesenia Myllyniemi (-81)HKV22.3.81 8,61PB
2Julia NevankoJulia Nevanko (-94)HKV29.6.94 8,92PB
3Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.61 9,54SB
4Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.54 9,85SB
2. erä
1Carmen VahaCarmen Vaha (-05)HKV14.8.05 8,33PB
2Amalia HultAmalia Hult (-05)HKV23.5.05 8,59PB
3Kaisla OlkkolaKaisla Olkkola (-03)HKV10.9.03 9,48SB
Aino-Maria AinasojaAino-Maria Ainasoja (-05)HKV2.3.05 DQ
N17 60 m
1Minni RuskaMinni Ruska (-07)HKV31.3.07 8,11PB
2Iida TossavainenIida Tossavainen (-07)HKV4.10.07 8,36SB
3Iida RiutankoskiIida Riutankoski (-07)HKV1.2.07 8,38PB
4Nella EiromaNella Eiroma (-08)HKV22.4.08 8,50PB
5Taisiia KarpovaTaisiia Karpova (-07)HKV26.11.07 8,51SB
6Veera SeppäläVeera Seppälä (-08)HKV24.3.08 8,80SB
T14 60 m
1. erä
1Alisa MännistöAlisa Männistö (-10)EspTa 30.11.10 8,64SB
2Waira Corrales LeppilahtiWaira Corrales Leppilahti (-10)HKV14.8.10 9,22PB
3Helmi RasilainenHelmi Rasilainen (-10)HKV9.12.10 9,67
2. erä
1Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.10 8,69PB
2Emmi RiutankoskiEmmi Riutankoski (-10)HKV10.3.10 8,74PB
3Alina VirtanenAlina Virtanen (-10)HKV29.6.10 8,86PB
3. erä
1Maiju MettäläMaiju Mettälä (-09)HKV23.5.09 8,45PB
2Janina VuorenmaaJanina Vuorenmaa (-09)HKV14.11.09 8,47PB
3Sofia BuchtSofia Bucht (-09)HKV8.1.09 8,67PB
4Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.09 8,70PB
5Anni KujansivuAnni Kujansivu (-09)HKV10.10.09 8,89
6Sella KaitalaSella Kaitala (-10)HKV17.12.10 9,40PB
T14 60 m aidat/hurdles
1Emmi RiutankoskiEmmi Riutankoski (-10)HKV10.3.10 9,89PB
2Alina VirtanenAlina Virtanen (-10)HKV29.6.1010,03PB
3Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.0910,19
4Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.1010,50
5Sara KallijärviSara Kallijärvi (-09)ViipU10.1.0911,67PB
T14 Kuula/SP
1Petra PennanenPetra Pennanen (-09)HKV 11.7.099,67
  9,22     9,67     9,00     9,25     
2Emilia FrösénEmilia Frösén (-10)HKV17.3.109,21PB
  8,76 PB     8,14     8,66     9,21 PB     
3Anni KujansivuAnni Kujansivu (-09)HKV10.10.098,77PB
  8,55 SB     8,51     8,42     8,77 PB     
4Alina VirtanenAlina Virtanen (-10)HKV29.6.108,32PB
  8,25 PB     8,32 PB     7,76     6,75     
5Liia SuurjokiLiia Suurjoki (-09)HKV17.9.098,29
  7,49     7,50     X     8,29     
6Emmi RiutankoskiEmmi Riutankoski (-10)HKV10.3.108,11PB
  8,11 PB     7,70     8,07     8,05     
7Sara KallijärviSara Kallijärvi (-09)ViipU10.1.097,80PB
  6,74 PB     6,79 PB     6,97 PB     7,80 PB     
8Katariina LaihoKatariina Laiho (-09)HKV8.10.097,32PB
  6,49 SB     6,92 PB     6,58     7,32 PB     
9Fianna MyllyniemiFianna Myllyniemi (-10)HKV 21.3.107,31PB
  6,48 PB     6,88 PB     7,04 PB     7,31 PB     
10Sella KaitalaSella Kaitala (-10)HKV17.12.107,28PB
  6,75 PB     6,84 PB     7,26 PB     7,28 PB     
11Pihla MiettinenPihla Miettinen (-09)HKV5.3.095,04SB
  4,60 SB     4,10     5,04 SB     4,77     
Janina VuorenmaaJanina Vuorenmaa (-09)HKV14.11.09NM
  X     X     X     X     
T12 60 m
1. erä
1Saimi HonkanenSaimi Honkanen (-11)HKV16.8.11 9,52PB
2Délia RajalinDélia Rajalin (-12)HKV 24.8.12 9,67
3Vera HaminaVera Hamina (-12)HKV24.2.12 9,70PB
4Iisa PerkiöIisa Perkiö (-12)HKV 5.6.1211,13PB
5Iida WesterbergIida Westerberg (-12)HKV8.10.1211,65PB
2. erä
1Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.11 8,86
2Lilian MikkolaLilian Mikkola (-12)HKV 13.6.12 9,21
3Kerttu KanervaKerttu Kanerva (-11)KeskiUYU20.12.11 9,23
4Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.12 9,25
5Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.11 9,31
6Felica MyllyniemiFelica Myllyniemi (-12)HKV 4.2.12 9,48
T12 60 m aidat/hurdles
1Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.1110,37PB
2Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.1212,19PB
3Rebecka LietzRebecka Lietz (-11)HKV29.3.1112,83
4Iisa PerkiöIisa Perkiö (-12)HKV 5.6.1215,99PB
T12 Korkeus/HJ
1Felica MyllyniemiFelica Myllyniemi (-12)HKV 4.2.121,40
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,40/O    1,46/XXX     
2Jessica WalliusJessica Wallius (-12)HKV18.2.121,35
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XXO    1,40/XXX     
3Enia GürlerEnia Gürler (-11)HKV 20.9.111,30PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XO PB    1,35/XXX     
4Vera HaminaVera Hamina (-12)HKV24.2.121,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
5Iisa PerkiöIisa Perkiö (-12)HKV 5.6.121,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
T10 60 m
1. erä
1Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.13 9,75
2Mimosa JahkolaMimosa Jahkola (-13)HKV27.3.1310,34PB
3Luna KartilaLuna Kartila (-13)HKV31.12.1310,72PB
4Eva VanlerbergheEva Vanlerberghe (-14)HKV10.8.1411,15PB
2. erä
1Isla PerttulaIsla Perttula (-14)HKV 2.3.14 9,70
2Emma GrönforsEmma Grönfors (-13)HKV 3.9.13 9,92PB
3Elli FeirikkiElli Feirikki (-13)HKV4.7.13 9,96
4Adele HootAdele Hoot (-13)HKV 2.2.1310,19
5Lise LaihoLise Laiho (-13)HKV16.7.1310,37PB
6Déa RajalinDéa Rajalin (-14)HKV 16.5.1411,40
3. erä
1Monica LampilaMonica Lampila (-13)ValkKa28.2.13 9,71PB
2Veera PulkkanenVeera Pulkkanen (-13)HKV 17.4.1310,32
3Lumi GürlerLumi Gürler (-14)HKV 9.7.1410,32PB
4Meeri AroMeeri Aro (-14)HKV 9.2.1410,43
5Matilda KajanderMatilda Kajander (-14)HKV22.12.1410,81PB
6Wilma ForsströmWilma Forsström (-14)HKV4.1.1411,36SB
4. erä
1Matilda ArolaMatilda Arola (-13)HKV15.7.13 9,42
2Ella AhonenElla Ahonen (-14)HKV18.2.14 9,45PB
3Elle TervonenElle Tervonen (-14)HKV2.4.14 9,83
4Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.14 9,97PB
5Kaisla RasiKaisla Rasi (-13)HKV3.9.1310,97
6Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.1311,24SB
T10 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Ella AhonenElla Ahonen (-14)HKV18.2.1411,60PB kk10(10-v. ka 73.)
2Kaisla RasiKaisla Rasi (-13)HKV3.9.1313,18PB
3Lise LaihoLise Laiho (-13)HKV16.7.1313,30PB
4Luna KartilaLuna Kartila (-13)HKV31.12.1314,35PB
5Veera PulkkanenVeera Pulkkanen (-13)HKV 17.4.1314,94SB
2. erä
1Isla PerttulaIsla Perttula (-14)HKV 2.3.1411,60SB =kk10
2Mimosa JahkolaMimosa Jahkola (-13)HKV27.3.1312,78PB
3Elli FeirikkiElli Feirikki (-13)HKV4.7.1313,10PB
4Eva VanlerbergheEva Vanlerberghe (-14)HKV10.8.1415,38PB
5Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.1415,68PB
3. erä
1Monica LampilaMonica Lampila (-13)ValkKa28.2.1311,97PB
2Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.1312,43PB
3Lumi GürlerLumi Gürler (-14)HKV 9.7.1413,00SB
4Meeri AroMeeri Aro (-14)HKV 9.2.1413,72PB
5Elle TervonenElle Tervonen (-14)HKV2.4.1413,83PB
6Adele HootAdele Hoot (-13)HKV 2.2.1314,08SB
T10 Kolmiloikka/TJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Matilda ArolaMatilda Arola (-13)HKV15.7.138,34 PB kk11
  7,10 kk11 PB     8,34 kk11 PB     X     X     
2Isla PerttulaIsla Perttula (-14)HKV 2.3.148,22 PB kk10
  8,17 kk10 PB     X     8,07     8,22 kk10 PB     
3Emma GrönforsEmma Grönfors (-13)HKV 3.9.137,82 PB
  7,52 PB     7,55 PB     7,82 PB     7,71     
4Ella AhonenElla Ahonen (-14)HKV18.2.147,75 PB
  7,56 PB     X     7,75 PB     7,62     
5Adele HootAdele Hoot (-13)HKV 2.2.137,66 PB
  7,51 PB     7,66 PB     7,40     7,50     
6Veera PulkkanenVeera Pulkkanen (-13)HKV 17.4.137,58 PB
  7,58 PB     7,30     7,30     7,42     
7Kiana KankareKiana Kankare (-13)HKV 16.4.137,56 PB
  X     X     7,40 PB     7,56 PB     
8Meeri AroMeeri Aro (-14)HKV 9.2.147,49 PB
  7,35 PB     7,27     7,04     7,49 PB     
9Elli FeirikkiElli Feirikki (-13)HKV4.7.137,23 PB
  6,98 PB     7,23 PB     6,27     6,93     
10Elle TervonenElle Tervonen (-14)HKV2.4.147,20 PB
  7,20 PB     6,97     7,17     6,75     
11Olivia KovaniemiOlivia Kovaniemi (-13)EspTa6.7.137,17 PB
  X     7,08 PB     7,17 PB     6,90     
12Mimosa JahkolaMimosa Jahkola (-13)HKV27.3.136,82 PB
  6,80 PB     6,82 PB     6,40     X     
13Meri VaalasMeri Vaalas (-14)HKV17.4.146,75 PB
  X     6,75 PB     6,68     X     
14Lumi GürlerLumi Gürler (-14)HKV 9.7.146,72 PB
  6,72 PB     6,63     6,61     6,60     
15Kaisla RasiKaisla Rasi (-13)HKV3.9.136,51 PB
  6,44 PB     6,36     6,51 PB     X     
16Eva VanlerbergheEva Vanlerberghe (-14)HKV10.8.145,70 PB
  5,70 PB     5,40     5,60     5,54     
17Wilma ForsströmWilma Forsström (-14)HKV4.1.145,50 PB
  X     X     5,02 PB     5,50 PB     
T8 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Manzana TallgrenManzana Tallgren (-15)HKV18.9.153,53 PB kk9
  3,53 kk9 PB     3,35     X     2,96     
2Nia PuttonenNia Puttonen (-15)HKV29.3.153,28 PB
  3,28 PB     3,15     3,10     3,09     
3Veera RantalaVeera Rantala (-15)HKV7.6.152,98 PB
  2,97 PB     2,98 PB     2,90     2,94     
4Lily RautvuoriLily Rautvuori (-16)HKV9.2.162,95 PB
  2,93 PB     2,68     2,76     2,95 PB     
5Julia UronenJulia Uronen (-15)HKV4.8.152,88 PB
  2,88 PB     2,58     2,58     2,51     
6Siiri TurunenSiiri Turunen (-15)HKV31.7.152,87 
  2,78     2,87     2,78     2,74     
7Alma ForsströmAlma Forsström (-16)HKV4.1.162,86 PB
  2,45 SB     2,64 PB     2,68 PB     2,86 PB     
8Saima SoiniSaima Soini (-15)HKV4.6.152,83 PB
  2,78 PB     2,60     2,83 PB     2,76     
9Matilda SaneMatilda Sane (-16)HKV17.4.162,60 PB
  2,27     2,49     2,60 PB     2,46     
10Emma PeippoEmma Peippo (-15)HKV9.8.152,45 
  2,45     2,44     2,39     2,07     
11Aleksandra KortelainenAleksandra Kortelainen (-16)HKV10.1.162,44 
  2,15     2,26     1,88     2,44     
12Meret HeiskanenMeret Heiskanen (-15)HKV22.5.152,39 
  2,25     2,25     2,39     2,26     
13Iida VäisänenIida Väisänen (-16)HKV4.6.162,37 PB
  2,37 PB     2,36     X     2,19     
14Iida RasimäkiIida Rasimäki (-18)HelsJy11.11.181,83 
  1,58     1,65     1,61     1,83     
15Pihla TiusanenPihla Tiusanen (-16)HKV2.4.161,69 
  1,65     1,67     1,69     1,65     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3