TULOKSET: Hallikisat, Pori, Karhuhalli, 2.12.2023


144 urheilijaa, 309 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. erä
1Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.07 7,05PB kk kk19 kk17
2Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.95 7,29SB
3Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.03 7,36SB
4Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.08 7,57=PB
2. erä
1Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.05 7,57PB
2Maxim NorrängMaxim Norräng (-05)PorinTa29.9.05 7,60=PB
3Elias KurumaaElias Kurumaa (-04)KanksLei23.9.04 7,68SB
4Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.78 7,76SB
5Joel PeltonenJoel Peltonen (-07)PorinTa18.6.07 8,05PB
M 150 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Tomi MäkitaloTomi Mäkitalo (-07)KanksLei26.5.0716,51PBSE17 kk(ka 9.) (22-v. ka 5.) (19-v. ka 4.)
2Oliver OksanenOliver Oksanen (-03)NoormNo6.10.0317,08PB
3Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.0817,78PB (19-v. ka 26.) (17-v. ka 11.) (16-v. ka 3.)
2. erä
1Teemu HolttinenTeemu Holttinen (-95)TurWei4.10.9516,88PB (ka 20.)
2Valtteri MännistöValtteri Männistö PorinYU18,13PB
3Joakim KujalaJoakim Kujala (-08)NoormNo21.6.0818,54PB (17-v. ka 24.) (16-v. ka 12.)
3. erä
1Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.0517,54PB (19-v. ka 16.)
Maxim NorrängMaxim Norräng (-05)PorinTa29.9.05DQ
4. erä
1Pasi SipiläinenPasi Sipiläinen (-78)NokU9.8.7818,81PB
2Joel PeltonenJoel Peltonen (-07)PorinTa18.6.0718,84PB (17-v. ka 30.)
P15 60 m
1. erä
1Jere PeltomäkiJere Peltomäki (-08)KanksLei 20.4.08 7,72PB
2Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.08 7,77SB
3Jacob TuufJacob Tuuf (-09)MalaxIF12.3.09 8,00PB
4Juho ViitanenJuho Viitanen (-08)NoormNo9.4.08 8,28PB
5Lukas KaupinsaloLukas Kaupinsalo (-09)KiukKi9.6.09 8,40
2. erä
1Taavi MannerTaavi Manner (-08)KanksLei2.9.08 7,82SB
2Joakim KujalaJoakim Kujala (-08)NoormNo21.6.08 7,83PB
3Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.09 7,97PB
4Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.08 8,85PB
P15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Aapo MannerAapo Manner (-08)NoormNo 26.11.082.24,19PB
2Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.082.27,70SB
P15 Korkeus/HJ
1Pekka KoskelaPekka Koskela (-09)KangKi3.5.091,76PB kk17 kk15
 1,55/O    1,60/O    1,65/O    1,70/O    1,73/XO    1,76/O kk17 kk15 PB    1,80/XXX     
2Jacob TuufJacob Tuuf (-09)MalaxIF12.3.091,70PB
 1,50/O    1,55/O    1,60/O    1,65/O    1,70/O PB    1,73/XXX     
P15 Kuula/SP
1Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.0815,47PB
  14,62 PB     15,01 PB     15,47 PB     15,28     X     15,05     
2Manuel OjalaManuel Ojala (-08)RaumU21.3.0813,80PB
  X     13,04 PB     X     13,62 PB     12,65     13,80 PB     
3Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.0910,36PB
  9,60 PB     X     X     10,36 PB     9,36     10,02     
P13 60 m
1Rasmus MajuriRasmus Majuri (-10)KiukKi16.11.10 8,85PB
2Valtteri NieminenValtteri Nieminen (-11)NakkVire22.5.11 9,19PB
3Terno NymanTerno Nyman (-10)KanksLei7.1.10 9,23PB
4Kasper KortesojaKasper Kortesoja (-11)PorinYU12.9.11 9,45PB
Tuomas SaarijokiTuomas Saarijoki (-10)KanksLei17.7.10 DNF
P13 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Joonas GröndahlJoonas Gröndahl (-10)PorinYU10.8.102.34,68SB kk14
2Samu SivunenSamu Sivunen (-11)PorinYU29.9.112.53,50SB
P13 Korkeus/HJ
1Konsta HöysniemiKonsta Höysniemi (-11)KanksLei13.8.111,20SB
 1,15/O    1,20/O SB    1,25/X     
P13 Kuula/SP
1Tuomas SaarijokiTuomas Saarijoki (-10)KanksLei17.7.1015,06PB
  14,02 SB     15,06 PB     14,39     14,48     13,18     13,85     
2Terno NymanTerno Nyman (-10)KanksLei7.1.108,75PB
  8,03 PB     8,04 PB     8,75 PB     8,00     7,99     7,80     
3Juhani ReunamoJuhani Reunamo (-12)PorinYU23.6.128,73PB
  7,57 PB     7,79 PB     8,73 PB     7,79     7,91     X     
4Aapeli MyllymaaAapeli Myllymaa (-11)PorinYU9.4.117,55
  7,55     7,53     7,17     6,74     7,19     7,02     
P11 60 m
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.13 9,23
2Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.13 9,33
3Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.12 9,59PB
4Leevi KorhonenLeevi Korhonen (-13)PorinYU31.12.13 9,94PB
5Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.1310,49SB
6Mikael NieminenMikael Nieminen (-12)PorinTa24.6.1211,12PB
P11 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Aaro HurinAaro Hurin (-13)VähänkVie17.1.132.35,64PB
2Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.132.44,68PB
3Samuel StenSamuel Sten (-13)KanksLei6.11.132.45,66PB
4Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.122.55,27PB
5Leevi KorhonenLeevi Korhonen (-13)PorinYU31.12.132.57,43PB
6Mikael NieminenMikael Nieminen (-12)PorinTa24.6.123.17,00PB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.1312,64
2Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.1312,83PB
3Mikael NieminenMikael Nieminen (-12)PorinTa24.6.1213,91PB
2. erä
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.1310,68PB kk11(11-v. ka 74.)
2Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.1311,49
3Leevi KorhonenLeevi Korhonen (-13)PorinYU31.12.1312,37PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Joel StenmanJoel Stenman (-13)TampPy22.3.134,58 PB kk11(11-v. ka 63.)
  4,58 kk11 PB     4,40     4,32     4,56     4,54     4,51     
2Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.134,08 SB
  3,98     4,08 SB     4,01     3,93     4,08 =SB     3,95     
3Anton LindénAnton Lindén (-12)LoimLei 19.11.124,08 PB
  4,08 PB     3,99     3,96     3,97     4,07     4,02     
4Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.133,76 PB
  3,76 PB     3,71     3,72     3,10     3,63     3,54     
5Samuel StenSamuel Sten (-13)KanksLei6.11.133,62 PB
  3,50 PB     2,82     X     3,48     3,62 PB     3,37     
6Leevi KorhonenLeevi Korhonen (-13)PorinYU31.12.133,45 SB
  3,20 SB     3,45 SB     3,18     3,02     3,26     3,18     
7Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.133,24 PB
  3,18 PB     2,86     3,20 PB     3,24 PB     3,12     3,21     
8Mikael NieminenMikael Nieminen (-12)PorinTa24.6.123,05 PB
  2,87 PB     2,84     2,93 PB     2,73     3,05 PB     X     
P9 40 m
1. erä
1Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.14 6.95SB
2Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.15 7.16SB
3Joel KorpiJoel Korpi (-14)UlvST6.2.14 7.41SB
4Väinö YlituomiVäinö Ylituomi (-15)UlvST20.3.15 7.85PB
5Niilo NieminenNiilo Nieminen (-17)PorinTa17.2.17 8.92PB
2. erä
1Joonas BjörkqvistJoonas Björkqvist (-14)PorinYU6.4.14 7.10SB
2Benjamin LänsimäkiBenjamin Länsimäki (-15)UlvST13.7.15 7.43PB
3Frans RossiFrans Rossi (-14)PorinTa8.7.14 7.57PB
4Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.15 7.65SB
5Ville NisulaVille Nisula (-14)UlvST6.12.14 7.77PB
3. erä
1Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.14 7.15SB
2Leo JoensuuLeo Joensuu (-15)NoormNo29.1.15 7.29PB
3Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.15 7.42SB
4Elias RanneElias Ranne (-15)NoormNo1.1.15 7.78PB
5Luca VinnikainenLuca Vinnikainen (-15)PorinYU27.5.15 8.24PB
P9 600 m - ylipitkä rata/oversized
1Jose MettäläJose Mettälä (-15)KauhajKa14.10.151.58.42PB (9-v. ka 7.)
2Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.142.06.19PB
3Leo JoensuuLeo Joensuu (-15)NoormNo29.1.152.08.67PB
4Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.152.15.61PB
5Frans RossiFrans Rossi (-14)PorinTa8.7.142.19.83PB
6Benjamin LänsimäkiBenjamin Länsimäki (-15)UlvST13.7.152.20.37PB
7Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.142.24.25SB
8Ville NisulaVille Nisula (-14)UlvST6.12.142.31.47PB
9Luca VinnikainenLuca Vinnikainen (-15)PorinYU27.5.152.35.39PB
10Niilo NieminenNiilo Nieminen (-17)PorinTa17.2.172.49.25PB
11Väinö YlituomiVäinö Ylituomi (-15)UlvST20.3.152.53.69PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.153,67 PB kk9
  3,64 kk9 PB     3,67 kk9 PB     3,46     3,49     3,65     3,65     
2Romeo RunstenRomeo Runsten (-15)NoormNo28.4.153,65 PB
  3,30 SB     3,55 PB     3,65 PB     3,36     3,47     3,38     
3Vilho HyttiVilho Hytti (-14)PorinYU14.7.143,58 PB
  3,51 PB     3,57 PB     3,49     3,54     3,53     3,58 PB     
4Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.143,57 
  3,40     3,55     3,42     3,52     X     3,57     
5Leo JoensuuLeo Joensuu (-15)NoormNo29.1.153,56 PB
  3,56 PB     3,52     3,44     3,43     X     X     
6Joonas BjörkqvistJoonas Björkqvist (-14)PorinYU6.4.143,50 PB
  3,25 PB     3,50 PB     X     3,50 =PB     X     X     
7Konsta VälimäkiKonsta Välimäki (-15)PorinYU25.10.153,02 PB
  3,02 PB     2,89     2,75     2,90     3,00     2,89     
8Benjamin LänsimäkiBenjamin Länsimäki (-15)UlvST13.7.152,90 PB
  2,72 PB     2,90 PB     2,75     2,59     2,69     2,60     
9Frans RossiFrans Rossi (-14)PorinTa8.7.142,89 PB
  2,89 PB     2,81     2,80     
10Ville NisulaVille Nisula (-14)UlvST6.12.142,85 PB
  2,76 PB     2,76 =PB     2,85 PB     
11Joel KorpiJoel Korpi (-14)UlvST6.2.142,84 SB
  2,84 SB     2,80     2,81     
12Elias RanneElias Ranne (-15)NoormNo1.1.152,84 PB
  2,84 PB     2,71     X     
13Väinö YlituomiVäinö Ylituomi (-15)UlvST20.3.152,71 PB
  2,58 PB     2,65 PB     2,71 PB     
14Eemil NieminenEemil Nieminen (-14)PorinTa12.10.142,15 PB
  2,15 PB     2,13     1,82     
Naiset
N 60 m
1Sofia KurumaaSofia Kurumaa (-06)KanksLei13.9.06 8,59SB
2Lotta SalmiLotta Salmi (-06)RaumU28.4.06 8,65SB
3Eveliina HavialaEveliina Haviala (-05)NakkVire19.10.05 8,68PB
N 150 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Laura KolehmainenLaura Kolehmainen (-83)HKV5.12.8319,70PB kk
2Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.0820,10PB
3Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.0820,49PB
2. erä
1Sofia SivunenSofia Sivunen (-06)PorinYU28.1.0619,80PB
2Lotta SalmiLotta Salmi (-06)RaumU28.4.0620,56PB
3Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0820,89PB
3. erä
1Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.0920,70PB
2Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.0920,75PB
3Daniela SnällDaniela Snäll (-08)NoormNo 24.8.0821,12PB
4. erä
1Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.0820,06PB
2Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.0820,92SB
3Roosa PrihtiRoosa Prihti (-10)NakkVire4.5.1022,64PB kk14
5. erä
1Sofia KurumaaSofia Kurumaa (-06)KanksLei13.9.0621,68PB
2Veera NiemiVeera Niemi (-09)NoormNo5.3.0923,57PB
T15 60 m
1. erä
1Alexia MyllymäkiAlexia Myllymäki (-08)RaumU10.7.08 8,30SB
2Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.08 8,40
3Essi KinnanenEssi Kinnanen (-09)VammsVoi30.3.09 8,61SB
4Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.08 8,80
5Laura LevomäkiLaura Levomäki (-08)LoimLei15.6.08 9,64PB
2. erä
1Emma HelminenEmma Helminen (-08)RaumU27.2.08 8,46SB
2Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.09 8,48SB
3Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.09 8,78PB
4Daniela SnällDaniela Snäll (-08)NoormNo 24.8.08 8,79SB
5Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.08 8,82PB
6Veera NiemiVeera Niemi (-09)NoormNo5.3.09 9,43PB
T15 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Anni MäkitaloAnni Mäkitalo (-09)KanksLei16.4.092.46,30PB
2Veera NiemiVeera Niemi (-09)NoormNo5.3.092.51,90PB
T15 Korkeus/HJ
1Laura LevomäkiLaura Levomäki (-08)LoimLei15.6.081,45PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XO    1,42/XO    1,45/O PB    1,47/XXX     
2Roosa RajamäkiRoosa Rajamäki (-09)MerikI16.3.091,35PB
 1,20/O    1,30/O    1,35/XO PB    1,40/XXX     
3Liinu SalmiLiinu Salmi (-09)RaumU1.2.091,35PB
 1,25/O    1,30/XO    1,35/XXO PB    1,40/XXX     
T15 Kuula/SP
1Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0813,33PB kk17
  X     X     X     11,91 SB     13,33 kk17 PB     X     
2Ilona NordmanIlona Nordman (-08)RaumU16.1.0810,07PB
  9,54 PB     9,58 PB     X     9,62 PB     X     10,07 PB     
3Iida SaariolaIida Saariola (-08)PorinTa8.5.089,41PB
  8,72 SB     X     9,22 PB     9,15     9,41 PB     9,19     
4Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.099,26PB
  9,01 PB     9,11 PB     9,26 PB     9,08     8,82     8,81     
T13 60 m
1. erä
1Milja KortetmäkiMilja Kortetmäki (-11)KanksLei5.7.11 9,15PB
2Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.11 9,44PB
3Stella-Emillia HjerppeStella-Emillia Hjerppe (-11)KanksLei11.1.1110,03PB
4Miia KallioMiia Kallio (-11)NoormNo23.8.1110,15PB
5Anni KukkonenAnni Kukkonen (-11)NoormNo22.1.1110,44PB
2. erä
1Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.10 9,02PB
2Milja SalonenMilja Salonen (-10)RaumU27.3.10 9,29PB
3Mila LuukkalaMila Luukkala (-10)PorinTa23.10.10 9,61PB
4Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.11 9,74PB
5Sofia LehtimäkiSofia Lehtimäki (-11)KanksLei26.1.11 9,85PB
3. erä
1Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.10 8,71PB
2Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.10 8,86PB
3Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.11 9,40PB
4Saara TanninenSaara Tanninen (-11)NoormNo11.7.1110,32PB
T13 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Ella MettäläElla Mettälä (-10)KauhajKa1.6.102.27,38PB kk kk19 kk17 kk14
2Maria MannerMaria Manner (-10)KanksLei24.5.102.55,22SB
3Roosa PrihtiRoosa Prihti (-10)NakkVire4.5.103.00,89PB
4Miia KallioMiia Kallio (-11)NoormNo23.8.113.04,01SB
5Mila LuukkalaMila Luukkala (-10)PorinTa23.10.103.14,00SB
6Saara TanninenSaara Tanninen (-11)NoormNo11.7.113.18,10PB
T13 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.1111,30SB
2Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.1112,16PB
3Tilda JaakkolaTilda Jaakkola (-11)KanksLei17.1.1113,37PB
2. erä
1Sofia LehtimäkiSofia Lehtimäki (-11)KanksLei26.1.1112,11PB
2Miia KallioMiia Kallio (-11)NoormNo23.8.1112,98PB
3Milja KortetmäkiMilja Kortetmäki (-11)KanksLei5.7.1113,06PB
T13 Korkeus/HJ
1Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.101,45PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O PB    1,48/XXX     
2Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.101,35
 1,25/O    1,30/XX    1,35/O    1,40/XXX     
3Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.121,35PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/XXO    1,30/XO    1,35/O PB    1,40/XXX     
4Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.111,30
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XX     
4Sofia LehtimäkiSofia Lehtimäki (-11)KanksLei26.1.111,30PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O PB    1,35/XXX     
6Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.111,30PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/O PB    1,35/XXX     
7Saara TanninenSaara Tanninen (-11)NoormNo11.7.111,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XXO PB    1,30/XXX     
8Mila LuukkalaMila Luukkala (-10)PorinTa23.10.101,20PB
 1,05/O    1,10/X    1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
T13 Kuula/SP
1Iina KauseIina Kause (-10)PorinYU 30.6.1013,35PB
  13,14 PB     13,35 PB     12,89     12,77     13,12     12,90     
2Minttu HuhtalaMinttu Huhtala (-10)NoormNo5.10.1010,16PB
  9,07 PB     9,60 PB     9,05     9,62 PB     9,79 PB     10,16 PB     
3Emma ToivonenEmma Toivonen (-10)LoimLei9.4.109,33PB
  8,85 PB     8,99 PB     9,32 PB     9,33 PB     9,04     8,45     
4Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.109,21
  8,69     9,07     8,35     8,85     8,63     9,21     
5Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.118,37PB
  7,07 SB     8,12 PB     8,37 PB     8,35     7,99     8,19     
6Stella-Emillia HjerppeStella-Emillia Hjerppe (-11)KanksLei11.1.117,16PB
  5,76 PB     6,79 PB     7,00 PB     7,08 PB     5,79     7,16 PB     
7Neea HuhtalaNeea Huhtala (-13)NoormNo26.7.136,27PB kk11
  6,27 kk11 PB     6,06     6,25     6,20     6,27 =kk11 =PB     5,95     
8Anni KukkonenAnni Kukkonen (-11)NoormNo22.1.116,24PB
  5,88 PB     6,15 PB     6,24 PB     5,73     5,72     5,61     
T11 60 m
1. erä
1Senni KoivistoSenni Koivisto (-12)LapSa11.11.12 9,63PB
2Maia-Amira SiltalaMaia-Amira Siltala (-12)PorinYU12.2.1210,08PB
3Demi FredDemi Fred (-13)UlvST13.5.1310,15SB
4Taimi GrauTaimi Grau (-12)PorinTa27.3.1210,45SB
5Neelia RosendahlNeelia Rosendahl (-13)UlvST30.7.1310,95PB
6Iina LindforsIina Lindfors (-12)PorinTa13.5.1210,97PB
2. erä
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.13 9,23
2Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.12 9,27PB
3Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.12 9,72PB
4Minttu HellstenMinttu Hellsten (-12)LapSa22.4.12 9,87PB
5Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1310,34PB
3. erä
1Sara SampolahtiSara Sampolahti (-12)PorinTa25.2.12 9,88PB
2Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.13 9,98
3Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.1310,29PB
4Jadelle TuohimaaJadelle Tuohimaa (-12)UlvST27.12.1210,67PB
5Isla LahtinenIsla Lahtinen (-13)PorinYU10.6.1311,01PB
4. erä
1Julia SjöholmJulia Sjöholm (-12)NoormNo18.6.12 9,33SB
2Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.12 9,54PB
3Alexandra HärmäläinenAlexandra Härmäläinen (-12)PorinYU29.9.12 9,84PB
4Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.1210,16=PB
5Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1310,49PB
T11 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.122.52,34PB
2Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.123.18,85PB
3Maia-Amira SiltalaMaia-Amira Siltala (-12)PorinYU12.2.123.23,81PB
4Neelia RosendahlNeelia Rosendahl (-13)UlvST30.7.133.53,88PB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.1310,67PB kk11
2Hilda HiekkapeltoHilda Hiekkapelto (-12)PorinYU30.7.1211,28PB
3Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.1313,28PB
2. erä
1Noora HämäläinenNoora Hämäläinen (-12)TampPy21.8.1211,41SB
2Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.1412,36PB kk10
3Minttu HellstenMinttu Hellsten (-12)LapSa22.4.1212,41PB
3. erä
1Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1311,90SB
2Hertta PuosiHertta Puosi (-12)NakkVire1.3.1212,03PB
4. erä
1Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.1311,97PB
2Sara SampolahtiSara Sampolahti (-12)PorinTa25.2.1212,30PB
3Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.1313,68PB
4Neelia RosendahlNeelia Rosendahl (-13)UlvST30.7.1316,92PB
5. erä
1Julia SjöholmJulia Sjöholm (-12)NoormNo18.6.1211,64PB
2Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.1212,16PB
3Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.1412,58PB
6. erä
1Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.1211,47PB
2Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.1211,62PB
3Isla LahtinenIsla Lahtinen (-13)PorinYU10.6.1313,82PB
4Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.1314,21SB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.134,27 PB kk11
  4,20 kk11 PB     4,11     4,02     4,16     4,16     4,27 kk11 PB     
2Julia SjöholmJulia Sjöholm (-12)NoormNo18.6.124,22 PB
  3,97 SB     4,22 PB     4,12     3,95     P     4,18     
3Ida JaakkolaIda Jaakkola (-12)KanksLei10.1.124,16 PB
  3,75 SB     4,05 PB     3,93     4,03     4,16 PB     4,09     
4Viivi RitolaViivi Ritola (-12)NoormNo22.11.124,14 PB
  4,14 PB     4,06     4,06     4,04     4,12     X     
5Iida OksanenIida Oksanen (-12)NoormNo5.9.124,00 =PB
  3,72 SB     4,00 =PB     3,82     3,66     3,84     3,71     
6Minttu HellstenMinttu Hellsten (-12)LapSa22.4.123,99 PB
  3,83 PB     3,91 PB     3,97 PB     3,90     3,95     3,99 PB     
7Neea NurmiloNeea Nurmilo (-13)PorinYU12.4.133,86 PB
  3,86 PB     3,74     3,73     3,71     3,83     3,78     
8Senni KoivistoSenni Koivisto (-12)LapSa11.11.123,78 PB
  3,78 PB     3,62     3,59     3,76     3,63     3,78 =PB     
9Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.123,77 PB
  3,65 PB     3,77 PB     3,70     
10Demi FredDemi Fred (-13)UlvST13.5.133,76 PB
  3,62 PB     3,61     3,76 PB     
11Taimi GrauTaimi Grau (-12)PorinTa27.3.123,64 PB
  3,64 PB     X     X     
12Hilla TukiaHilla Tukia (-13)RaumU31.7.133,63 =SB
  3,52     3,44     3,63 =SB     
13Sara SampolahtiSara Sampolahti (-12)PorinTa25.2.123,50 PB
  X     3,50 PB     P     
14Oona MäkeläOona Mäkelä (-13)PorinYU21.12.133,35 SB
  3,33 SB     3,32     3,35 SB     
15Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.133,31 
  3,31     3,23     3,21     
16Oona NurmiloOona Nurmilo (-13)PorinYU12.4.133,26 PB
  3,26 PB     2,80     3,06     
17Jadelle TuohimaaJadelle Tuohimaa (-12)UlvST27.12.123,24 PB
  3,24 PB     2,90     3,04     
18Iina LindforsIina Lindfors (-12)PorinTa13.5.123,22 PB
  3,17 SB     X     3,22 PB     
19Isla LahtinenIsla Lahtinen (-13)PorinYU10.6.133,03 PB
  2,95 PB     2,83     3,03 PB     
20Neelia RosendahlNeelia Rosendahl (-13)UlvST30.7.132,45 PB
  2,28 PB     2,45 PB     2,36     
T9 40 m
1. erä
1Pihla KumpuniemiPihla Kumpuniemi (-15)NoormNo28.1.15 7.46PB
2Alma SantavirtaAlma Santavirta (-14)PorinTa3.6.14 7.46SB
3Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.15 7.48SB
4Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.15 7.61SB
5Eimi ViljanenEimi Viljanen (-14)UlvST8.7.14 7.97PB
6Silja KoivuniemiSilja Koivuniemi (-15)NakkVire28.4.15 8.28PB
2. erä
1Lyyli MäkirintaLyyli Mäkirinta (-15)PorinYU2.6.15 7.47SB
2Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.14 7.52SB
3Kaisla GrauKaisla Grau (-14)PorinTa15.2.14 7.55SB
4Milja ToroskaMilja Toroska (-16)PorinYU17.3.16 8.14SB
5Laura LindroosLaura Lindroos (-14)PorinYU11.4.14 8.27PB
6Helmi KorpiHelmi Korpi (-17)UlvST12.2.17 8.39PB
3. erä
1Ilona PoussuIlona Poussu (-14)NoormNo27.3.14 6.93PB
2Olivia SunikkaOlivia Sunikka (-14)NakkVire8.9.14 7.09PB
3Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.14 7.13SB
4Eevi PirttinenEevi Pirttinen (-15)NoormNo29.1.15 7.22SB
5Livia LahtinenLivia Lahtinen (-16)PorinYU10.9.16 8.34PB
6Tianna TuohimaaTianna Tuohimaa (-17)UlvST21.1.17 8.94PB
T9 600 m - ylipitkä rata/oversized
1Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.142.10.63PB
2Olivia SunikkaOlivia Sunikka (-14)NakkVire8.9.142.12.10PB
3Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.142.14.87PB
4Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.142.17.44PB
5Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.142.20.29PB
6Martta AarikkaMartta Aarikka (-15)PorinYU14.4.152.25.04PB
7Pihla KumpuniemiPihla Kumpuniemi (-15)NoormNo28.1.152.25.42PB
8Elviira UnkuriElviira Unkuri (-14)NakkVire27.8.142.28.34PB
9Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.152.31.32PB
10Alma SantavirtaAlma Santavirta (-14)PorinTa3.6.142.32.47PB
11Laura LindroosLaura Lindroos (-14)PorinYU11.4.142.39.67PB
12Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.152.40.00PB
13Lyyli MäkirintaLyyli Mäkirinta (-15)PorinYU2.6.152.41.29PB
14Milja ToroskaMilja Toroska (-16)PorinYU17.3.162.45.83PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Ilona PoussuIlona Poussu (-14)NoormNo27.3.143,79 PB
  3,75 PB     3,71     3,67     3,79 PB     3,70     3,65     
2Enni-Sofia IhamäkiEnni-Sofia Ihamäki (-14)PorinYU23.3.143,57 PB
  3,33 SB     3,35 SB     3,44 SB     3,57 PB     3,50     3,49     
3Eevi PirttinenEevi Pirttinen (-15)NoormNo29.1.153,48 PB
  3,15 SB     3,22 SB     3,39 PB     3,42 PB     3,37     3,48 PB     
4Pihla KumpuniemiPihla Kumpuniemi (-15)NoormNo28.1.153,43 PB
  3,43 PB     3,29     3,32     3,30     3,32     3,29     
5Isla HakalaIsla Hakala (-14)NoormNo26.10.143,38 SB
  3,32 SB     3,27     3,28     3,18     3,08     3,38 SB     
6Isella HakalaIsella Hakala (-14)NoormNo26.10.143,25 SB
  3,23 SB     3,14     3,24 SB     3,12     3,05     3,25 SB     
7Alma SantavirtaAlma Santavirta (-14)PorinTa3.6.143,23 PB
  3,23 PB     3,12     3,08     3,15     3,10     X     
8Lyyli MäkirintaLyyli Mäkirinta (-15)PorinYU2.6.153,17 PB
  3,17 PB     2,88     3,00     3,07     3,09     2,94     
9Minka AholaMinka Ahola (-15)PorinYU11.10.153,16 PB
  2,90 SB     2,79     3,16 PB     
10Kaisla GrauKaisla Grau (-14)PorinTa15.2.143,11 PB
  2,90 PB     3,11 PB     3,10     
11Olivia SunikkaOlivia Sunikka (-14)NakkVire8.9.143,06 PB
  2,72 PB     2,99 PB     3,06 PB     
12Elviira UnkuriElviira Unkuri (-14)NakkVire27.8.142,97 PB
  2,91 PB     2,97 PB     2,85     
13Sanni LahdenperäSanni Lahdenperä (-14)UlvST5.6.142,93 SB
  2,93 SB     2,80     2,81     
14Amanda LaihoAmanda Laiho (-15)PorinYU18.10.152,82 PB
  2,82 PB     2,78     2,76     
15Eimi ViljanenEimi Viljanen (-14)UlvST8.7.142,77 PB
  2,61 PB     2,77 PB     2,77 =PB     
16Milja ToroskaMilja Toroska (-16)PorinYU17.3.162,62 PB
  2,62 PB     2,53     2,47     
17Silja KoivuniemiSilja Koivuniemi (-15)NakkVire28.4.152,59 PB
  2,59 PB     2,59 =PB     2,57     
18Laura LindroosLaura Lindroos (-14)PorinYU11.4.142,56 PB
  2,45 PB     2,23     2,56 PB     
19Livia LahtinenLivia Lahtinen (-16)PorinYU10.9.162,18 PB
  2,18 PB     2,14     2,14     
20Helmi KorpiHelmi Korpi (-17)UlvST12.2.171,96 PB
  1,90 PB     1,96 PB     1,95     
21Tianna TuohimaaTianna Tuohimaa (-17)UlvST21.1.171,90 PB
  1,90 PB     1,83     1,86     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3