TULOKSET: Kärkiseuraottelu, Pori, Karhuhalli, 25.11.2023


137 urheilijaa, 219 lajisuoritusta

Miehet
M17 60 m
1. erä
1Niklas PiirainenNiklas Piirainen (-06)LempKiYU25.5.06 7,52PB kk kk19
2Averroes El KhalifiAverroes El Khalifi (-06)KU-58/FRA21.9.06 7,58 uk
3Samu KuismaSamu Kuisma (-09)HämeenlTa24.3.09 8,64PB
2. erä
1Elias KeräläElias Kerälä (-07)HämeenlTa18.4.07 7,31PB kk kk19 kk17
2Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.07 7,62PB
3Valtteri MännistöValtteri Männistö PorinYU 7,66PB
4Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.07 7,91PB
M17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.0740,07PB kk kk19 kk17
2Samu KuismaSamu Kuisma (-09)HämeenlTa24.3.0945,34PB kk15
Valtteri MännistöValtteri Männistö PorinYUDQ
2. erä
1Vili HahtoVili Hahto (-07)KU-58 24.9.0737,18PB kk kk19 kk17
2Elias KeräläElias Kerälä (-07)HämeenlTa18.4.0737,36PB
3Veikko KoskiVeikko Koski (-06)PorinYU4.6.0642,76SB
M17 Kiekko/DT
1Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.0729,73PB kk17
  X     29,73 kk17 PB     X     X     
2Veikko KoskiVeikko Koski (-06)PorinYU4.6.0628,74PB
  26,85 PB     25,29     25,93     28,74 PB     
3Veikka LoikasVeikka Loikas (-06)PorinYU18.9.0626,53PB
  26,19 PB     X     24,21     26,53 PB     
4Eero WuotiEero Wuoti (-07)KU-5827.5.0725,05PB
  21,73 PB     X     X     25,05 PB     
5Niko TilanderNiko Tilander (-07)KU-5823.1.0722,25PB
  19,19 PB     22,25 PB     X     X     
P15 60 m
1. erä
1Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.10 8,08PB
2Joonatan JuntunenJoonatan Juntunen (-09)PorinYU8.1.09 8,16SB
3Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.10 8,17PB
2. erä
1Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.08 7,38PB kk kk19
2Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.09 7,62PB kk15
3Juska TorkkolaJuska Torkkola (-08)KU-588.2.08 7,86PB
4Joel LuotolaJoel Luotola (-08)PorinYU11.2.08 7,86PB
P15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Olli SeppäläOlli Seppälä (-08)HämeenlTa30.4.0841,94PB kk17
2Riku PalmrothRiku Palmroth (-08)PorinYU27.3.0841,97PB
3Tatu KoskinenTatu Koskinen (-10)HämeenlTa17.2.1042,36PB kk14
2. erä
1Justus KorvenpääJustus Korvenpää (-08)KU-5828.1.0837,84PB kk17
P15 Pituus/LJ
1Pyry HeiskanenPyry Heiskanen (-09)KU-5813.4.096,24 PB kk kk19 kk17 kk15
  X     X     X     6,24 kk kk19 kk17 kk15 PB     
2Sisu LehtonenSisu Lehtonen (-10)HämeenlTa7.4.105,13 PB kk14
  5,09 kk14 PB     4,79     4,89     5,13 kk14 PB     
3Thomas KleemolaThomas Kleemola (-09)KU-5824.8.095,05 PB
  4,98 PB     5,01 PB     5,04 PB     5,05 PB     
4Joonatan JuntunenJoonatan Juntunen (-09)PorinYU8.1.094,98 PB
  X     4,98 PB     X     4,91     
5Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.094,80 PB
  4,80 PB     P     P     P     
6Olli SeppäläOlli Seppälä (-08)HämeenlTa30.4.084,77 PB
  4,58 PB     4,77 PB     4,63     X     
P15 Kiekko/DT
1Einari ReunamoEinari Reunamo (-09)PorinYU12.8.0944,23PB kk15
  44,23 kk15 PB     40,50     40,23     44,12     
2Noel NikulainenNoel Nikulainen (-08)LempKiYU3.2.0829,09PB
  X     X     X     29,09 PB     
3Riku PalmrothRiku Palmroth (-08)PorinYU27.3.0820,42PB
  19,88 PB     X     20,42 PB     19,89     
4Eetu TilanderEetu Tilander (-10)KU-582.11.1020,41PB kk14
  X     19,13 kk14 PB     X     20,41 kk14 PB     
5Leevi PiispanenLeevi Piispanen (-08)KU-58 15.2.0817,43PB
  17,43 PB     16,46     X     X     
P13 60 m
1. erä
1Ossi AlanaatuOssi Alanaatu (-11)KU-5822.4.11 9,37PB
2Joel RosenholmJoel Rosenholm (-11)PorinYU2.4.11 9,74PB
2. erä
1Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.10 8,24PB
2Toivo EleinenToivo Eleinen (-10)LempKiYU17.8.10 8,95PB
3Eelis AaltioEelis Aaltio (-10)KU-584.2.10 8,97SB
4Juhani HonkajuuriJuhani Honkajuuri (-10)HämeenlTa10.1.10 9,22PB
5Lauri TarhonenLauri Tarhonen (-13)LempKiYU20.8.13 9,67PB
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Juho SeppäläJuho Seppälä (-11)HämeenlTa15.7.113.20,34PB kk kk19 kk17 kk13
2Lauri TarhonenLauri Tarhonen (-13)LempKiYU20.8.133.27,50PB kk11
3Juhani HonkajuuriJuhani Honkajuuri (-10)HämeenlTa10.1.103.30,17PB kk14
4Miska MäntyMiska Mänty (-10)LempKiYU1.12.103.32,54PB
5Samu SivunenSamu Sivunen (-11)PorinYU29.9.113.33,80PB
6Eelis AaltioEelis Aaltio (-10)KU-584.2.103.37,50PB
7Leevi KorhonenLeevi Korhonen (-13)PorinYU31.12.133.43,03PB
P13 Korkeus/HJ
1Iivo LummeIivo Lumme (-10)HämeenlTa24.8.101,42PB kk14
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,36/XXO    1,39/O    1,42/O kk14 PB    1,45/XXX     
2Toivo EleinenToivo Eleinen (-10)LempKiYU17.8.101,39PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,36/O    1,39/O PB    1,42/XXX     
3Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.111,30PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,30/XXO PB    1,33/XX     
4Miska MäntyMiska Mänty (-10)LempKiYU1.12.101,15PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
4Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.131,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,20/XXX     
6Leevi KorhonenLeevi Korhonen (-13)PorinYU31.12.131,00PB
 0,95/XO    1,00/XO PB    1,05/XXX     
P13 Kuula/SP
1Juho SeppäläJuho Seppälä (-11)HämeenlTa15.7.1110,94PB kk13
  9,73 kk13 PB     10,70 kk13 PB     10,94 kk13 PB     10,65     
2Ossi AlanaatuOssi Alanaatu (-11)KU-5822.4.1110,38PB
  10,38 PB     10,25     9,38     9,95     
3Jere VänttinenJere Vänttinen (-11)HämeenlTa11.2.119,20PB
  X     8,40 PB     9,20 PB     9,00     
4Aapeli MyllymaaAapeli Myllymaa (-11)PorinYU9.4.117,78PB
  6,68 PB     5,99     7,78 PB     7,41     
5Niko VanhalaNiko Vanhala (-13)PorinYU5.10.135,98PB kk11
  5,97 kk11 PB     5,98 kk11 PB     5,93     5,61     
P11 60 m
1. erä
1Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.12 9,89PB
2. erä
1Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.14 9,68PB
2Touko Mäki-KihniäTouko Mäki-Kihniä (-14)HämeenlTa7.6.1410,24PB
3Lauri LahtinenLauri Lahtinen (-14)KU-583.11.1410,48PB
3. erä
1Jasper PiirtolaJasper Piirtola (-12)PorinYU6.8.12 9,01SB
2Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.13 9,74PB
3Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.14 9,83PB
4Riku LahtinenRiku Lahtinen (-12)KU-581.5.12 9,96SB
P11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Niilo PeltomäkiNiilo Peltomäki (-13)PorinYU3.9.1312,12PB kk11
2Teo LehtonenTeo Lehtonen (-14)KU-5814.1.1412,54PB kk10
3Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.1514,17PB kk9
2. erä
1Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.1311,19SB kk11
2Rasmus PuotsaariRasmus Puotsaari (-13)KU-5819.1.1311,35PB
3Vilppu EleinenVilppu Eleinen (-12)LempKiYU9.3.1211,51PB
4Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.1312,20PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Matias NieminenMatias Nieminen (-13)PorinYU5.2.134,03 SB
  3,91 SB     4,03 SB     3,97     4,03 =SB     
2Vilppu EleinenVilppu Eleinen (-12)LempKiYU9.3.124,00 PB
  3,71 PB     3,78 PB     3,91 PB     4,00 PB     
3Rasmus PuotsaariRasmus Puotsaari (-13)KU-5819.1.133,90 PB
  3,56     3,81 =PB     3,90 PB     3,78     
4Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.143,63 PB
  3,41 PB     3,63 PB     3,62     3,56     
5Akseli NikkanenAkseli Nikkanen (-14)PorinYU30.8.143,61 PB
  3,61 PB     3,56     3,36     3,55     
6Lauri LahtinenLauri Lahtinen (-14)KU-583.11.143,53 PB
  3,50 PB     3,50 =PB     3,53 PB     3,46     
7Touko Mäki-KihniäTouko Mäki-Kihniä (-14)HämeenlTa7.6.143,37 PB
  3,10 PB     3,27 PB     3,04     3,37 PB     
8Leino CalleminLeino Callemin (-13)HämeenlTa3.10.133,37 PB
  3,37 PB     3,23     3,17     X     
P11 Kuula/SP
1Niklas JärnströmNiklas Järnström (-12)LempKiYU26.11.128,77PB
  8,05 PB     8,38 PB     8,48 PB     8,77 PB     
2Juhani ReunamoJuhani Reunamo (-12)PorinYU23.6.128,07PB
  X     8,07 PB     X     X     
3Riku LahtinenRiku Lahtinen (-12)KU-581.5.126,99PB
  6,99 PB     6,28     6,52     6,20     
4Teo LehtonenTeo Lehtonen (-14)KU-5814.1.145,81
  5,37     5,37     5,81     5,60     
5Jesse VänttinenJesse Vänttinen (-13)HämeenlTa28.6.135,80SB
  5,42 SB     5,26     5,26     5,80 SB     
6Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.155,57PB
  5,28 PB     5,57 PB     5,34     5,40     
7Ville VesalainenVille Vesalainen (-15)PorinYU4.3.155,56PB
  4,66 PB     5,33 PB     5,56 PB     X     
Naiset
N17 60 m
1. erä
1Milja PeräläMilja Perälä (-06)PorinYU3.10.06 8,68PB
2Julia GröndahlJulia Gröndahl (-07)PorinYU28.1.07 8,74SB
3Emma SimonenEmma Simonen (-07)KU-586.6.07 8,76SB
4Hilma LarvalaHilma Larvala (-09)KU-583.12.09 8,93PB
2. erä
1Ainu VerhoAinu Verho (-07)LempKiYU19.5.07 8,19SB
2Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.06 8,37SB
3Laura MantilaLaura Mantila (-08)HämeenlTa24.3.08 8,42PB
4Pinja KukkoPinja Kukko (-06)LempKiYU11.5.06 8,75SB
N17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Pinja KukkoPinja Kukko (-06)LempKiYU11.5.0646,32PB kk kk19
2. erä
1Laura MantilaLaura Mantila (-08)HämeenlTa24.3.0844,72PB kk kk19 kk17
2Julia GröndahlJulia Gröndahl (-07)PorinYU28.1.0745,32PB
3Hilma LarvalaHilma Larvala (-09)KU-583.12.0945,92PB
3. erä
1Sofia SivunenSofia Sivunen (-06)PorinYU28.1.0642,20PB kk kk19
2Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.0643,88SB
3Emilia RättöEmilia Rättö (-06)HämeenlTa16.2.0645,49PB
N17 Kiekko/DT
1Kiia MäkinenKiia Mäkinen (-08)PorinYU9.12.0837,15PB kk kk19 kk17
  35,36 kk kk19 kk17 PB     34,91     36,19 kk kk19 kk17 PB     37,15 kk kk19 kk17 PB     
2Ida AarnioIda Aarnio (-06)HämeenlTa19.10.0632,98PB
  32,98 PB     31,62     X     30,98     
3Vilma LehtoVilma Lehto (-07)HämeenlTa6.12.0727,72PB
  27,72 PB     26,94     24,89     X     
4Krista LehtiKrista Lehti (-06)LempKiYU18.3.0622,48PB
  X     22,48 PB     21,81     X     
5Vilma KoskiVilma Koski (-08)PorinYU6.1.0819,28PB
  16,81 PB     18,34 PB     19,28 PB     18,44     
T15 60 m
1. erä
1Amanda KuronenAmanda Kuronen (-10)KU-5817.3.10 8,55PB
2Helmi-Tuuli HeiskanenHelmi-Tuuli Heiskanen (-11)KU-582.8.11 8,91PB
3Feza MbonabingiFeza Mbonabingi (-08)LempKiYU18.2.08 9,33SB
2. erä
1Venla VaittinenVenla Vaittinen (-08)LempKiYU7.4.08 8,17SB
2Nelli KarevaaraNelli Karevaara (-09)HämeenlTa1.3.09 8,70SB
3Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.08 8,70PB
4Bianca MikkolaBianca Mikkola (-10)HämeenlTa12.2.10 8,77PB
T15 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Helmi-Tuuli HeiskanenHelmi-Tuuli Heiskanen (-11)KU-582.8.1147,71PB kk17 kk13
2Martta HaasanenMartta Haasanen (-09)KU-5822.12.0948,70SB kk15
3Silja KariniemiSilja Kariniemi (-08)HämeenlTa28.9.0849,67PB
2. erä
1Ninni TikkaNinni Tikka (-09)HämeenlTa9.7.0944,84PB kk15
2Linnea TuominenLinnea Tuominen (-08)PorinYU 24.3.0847,70SB
T15 Pituus/LJ
1Matleena PeltomäkiMatleena Peltomäki (-09)PorinYU17.4.094,74 PB kk15
  4,47 kk15 PB     4,43     X     4,74 kk15 PB     
2Nelli KarevaaraNelli Karevaara (-09)HämeenlTa1.3.094,68 PB
  X     4,68 PB     X     X     
3Eevi AarnioEevi Aarnio (-09)HämeenlTa28.3.094,64 PB
  4,62 PB     4,15     4,57     4,64 PB     
4Miida WasströmMiida Wasström (-11)KU-5829.5.114,46 PB kk13
  4,39 kk13 PB     3,71     4,35     4,46 kk13 PB     
5Helmi KuitunenHelmi Kuitunen (-09)KU-58 17.1.094,45 SB
  4,45 SB     4,39     4,04     4,42     
6Feza MbonabingiFeza Mbonabingi (-08)LempKiYU18.2.084,22 PB
  4,20 =PB     X     4,22 PB     X     
7Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.114,14 PB
  4,05 PB     X     3,38     4,14 PB     
T15 Kiekko/DT
1Mila MäkinenMila Mäkinen (-10)PorinYU11.11.1042,62PB kk14
  40,82 kk14 PB     X     40,14     42,62 kk14 PB     
2Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)HämeenlTa4.1.0838,61PB
  36,57 PB     X     36,89 PB     38,61 PB     
3Nuppu TunturiNuppu Tunturi (-09)HämeenlTa16.10.0926,46PB kk15
  X     26,46 kk15 PB     X     X     
4Miida WasströmMiida Wasström (-11)KU-5829.5.1121,45PB kk13
  21,45 kk13 PB     21,20     X     21,19     
5Siina KuikkaSiina Kuikka (-10)KU-58 29.11.1018,45PB
  14,19 PB     18,45 PB     15,82     16,39     
6Venla-Maria IhamäkiVenla-Maria Ihamäki (-09)PorinYU27.4.0915,92PB
  15,92 PB     15,71     X     12,94     
T13 60 m
1. erä
1Ethel RåttsEthel Råtts (-11)LempKiYU31.3.11 8,89PB
2Oona KuusivuoriOona Kuusivuori (-11)KeskiUYU7.5.11 8,97PB
3Elisa EilolaElisa Eilola (-10)LempKiYU25.9.10 9,05PB
2. erä
1Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.10 8,44PB
2Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.11 8,45PB kk13
3Taika HuttunenTaika Huttunen (-11)KU-581.6.11 8,58SB
4Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.10 8,81PB
5Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.10 8,89PB
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Siina HaapalaSiina Haapala (-11)KU-587.1.113.24,18PB kk kk19 kk17 kk13
2Meeri SahaMeeri Saha (-11)KU-5825.10.113.25,88PB
3Alina MäntynevaAlina Mäntyneva (-11)HämeenlTa28.4.113.30,43PB
4Alisa GöranssonAlisa Göransson (-11)HämeenlTa1.2.113.33,47PB
5Nanna NiittyaroNanna Niittyaro (-12)LempKiYU28.10.123.57,94SB kk12
6Anni NuoraAnni Nuora (-10)LempKiYU17.4.104.13,96PB kk14
7Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.114.24,87PB
T13 Korkeus/HJ
1Eevi KölhiEevi Kölhi (-11)HämeenlTa27.10.111,53PB kk kk19 kk17 kk13
 1,30/O    1,35/O    1,38/O    1,41/O    1,44/O    1,50/O    1,53/XXO kk kk19 kk17 kk13 PB    1,57/XXX     
2Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KU-5820.3.111,41=PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,38/O    1,41/XO =PB    1,44/XXX     
3Ethel RåttsEthel Råtts (-11)LempKiYU31.3.111,38PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,38/XO PB    1,41/XXX     
3Lotta PeltomäkiLotta Peltomäki (-11)PorinYU5.6.111,38PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,38/XO PB    1,41/XX-     
3Iina MansikkaIina Mansikka (-10)PorinYU17.2.101,38PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,38/XO PB    1,41/XXX     
6Taika HuttunenTaika Huttunen (-11)KU-581.6.111,30SB
 1,25/O    1,30/O SB    1,35/XXX     
7Elisa EilolaElisa Eilola (-10)LempKiYU25.9.101,30PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/XXO PB    1,35/XXX     
8Aura RuljaAura Rulja (-10)HämeenlTa7.7.101,25PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
T13 Kuula/SP
1Aada KölhiAada Kölhi (-10)HämeenlTa19.4.1010,97PB
  9,75 SB     10,39 SB     10,27     10,97 PB     
2Sofia LahdenperäSofia Lahdenperä (-10)PorinYU1.4.109,49PB
  9,49 PB     8,80     9,31     8,77     
3Aura RuljaAura Rulja (-10)HämeenlTa7.7.107,95PB
  7,49 PB     7,73 PB     7,64     7,95 PB     
4Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KU-5820.3.117,69
  7,59     7,69     7,25     7,25     
5Minea JärnströmMinea Järnström (-11)LempKiYU18.10.117,50PB
  5,39 SB     7,50 PB     7,33     6,89     
6Aava NieminenAava Nieminen (-11)PorinYU5.6.115,78PB
  5,48 PB     5,56 PB     5,15     5,78 PB     
7Oona KuusivuoriOona Kuusivuori (-11)KeskiUYU7.5.115,68PB
  5,40 PB     4,72     5,68 PB     5,36     
T11 60 m
1. erä
1Salme HaapalaSalme Haapala (-12)KU-5831.8.12 9,93PB
2Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.1210,16PB
2. erä
1Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.13 9,09PB kk11
2Siiri KatajistoSiiri Katajisto (-12)KU-5825.7.12 9,28PB
3Alisa PirhonenAlisa Pirhonen (-12)LempKiYU19.9.12 9,30PB
4Sofia ViitanenSofia Viitanen (-13)LempKiYU20.10.13 9,31PB
5Eelin MielonenEelin Mielonen (-14)HämeenlTa25.7.1410,03PB
6Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.1310,66SB
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Aino LaukkaAino Laukka (-13)KU-583.2.1311,99PB kk11
2Mikaela KarhapääMikaela Karhapää (-13)KU-5827.8.1314,45SB
2. erä
1Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.1310,80PB kk11(11-v. ka 82.)
2Sofia ViitanenSofia Viitanen (-13)LempKiYU20.10.1311,32PB
3Hilda HiekkapeltoHilda Hiekkapelto (-12)PorinYU30.7.1211,47PB
3. erä
1Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.1210,28PB
2Jasmin KuusiniemiJasmin Kuusiniemi (-13)PorinYU7.2.1310,98PB
3Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.1210,98PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Siiri KatajistoSiiri Katajisto (-12)KU-5825.7.124,19 PB
  4,15 PB     4,19 PB     4,11     3,86     
2Erika LindbergErika Lindberg (-12)HämeenlTa23.3.124,16 PB
  4,08 SB     3,85     3,96     4,16 PB     
3Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.134,16 PB kk11
  4,03 kk11 SB     X     4,16 kk11 PB     3,97     
4Aino LaukkaAino Laukka (-13)KU-583.2.134,14 PB
  4,14 PB     4,01     3,90     4,01     
5Helmi MessmanHelmi Messman (-12)HämeenlTa11.3.123,86 PB
  3,73 PB     3,75 PB     3,86 PB     3,78     
6Hilla KnuutiHilla Knuuti (-12)LempKiYU28.7.123,82 PB
  3,79 PB     3,80 PB     3,82 PB     3,65     
7Hilda HiekkapeltoHilda Hiekkapelto (-12)PorinYU30.7.123,65 PB
  3,58 PB     3,60 PB     3,57     3,65 PB     
8Isla RiihiahoIsla Riihiaho (-13)PorinYU16.1.133,52 SB
  3,41 SB     3,22     3,52 SB     3,39     
T11 Kuula/SP
1Enni HarmaalaEnni Harmaala (-12)LempKiYU30.4.128,22PB
  7,77 PB     7,58     7,12     8,22 PB     
2Eerika LonkaEerika Lonka (-12)HämeenlTa6.1.127,89PB
  6,78 SB     7,63 PB     7,43     7,89 PB     
3Kiia VanhalaKiia Vanhala (-12)PorinYU24.4.127,88PB
  7,22 PB     7,59 PB     7,47     7,88 PB     
4Alexandra HärmäläinenAlexandra Härmäläinen (-12)PorinYU29.9.126,58PB
  6,54 PB     6,47     6,58 PB     6,30     
5Kerttu RantanenKerttu Rantanen (-12)LempKiYU20.6.125,75PB
  4,91 PB     4,19     5,36 PB     5,75 PB     
6Helmi MessmanHelmi Messman (-12)HämeenlTa11.3.125,64PB
  5,12 SB     5,64 PB     5,01     4,76     
7Salme HaapalaSalme Haapala (-12)KU-5831.8.125,40PB
  4,96 PB     5,02 PB     3,93     5,40 PB     
8Mikaela KarhapääMikaela Karhapää (-13)KU-5827.8.133,81SB
  3,56 SB     3,69 SB     3,81 SB     3,79     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikillpailut
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja
24.2.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton kaikki
25.2.2024 Tampere: Hallimaraton
28.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
28.2.2024 Pori: Nuorten aitasprintit
28.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
27.2.2024 Joensuu: Motonet-kilpailut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3