TULOKSET: 13-9-v. pm-moniottelut, Saarijärvi, Saarijärven keskusurheilukenttä, 19.8.2023


75 urheilijaa, 394 lajisuoritusta

Miehet
P13 Viisiottelu
1Abdullah AydinAbdullah Aydin (-10)JyväskKU18.4.102444PB (13-v. ka 23.)
 9.50/-0.8 5.02/-1.3 26.72 33.49 2:25.55 
2Kasperi MöttönenKasperi Möttönen (-10)JyväskKU11.4.102055PB (13-v. ka 92.)
 10.20/-0.8 4.46/-0.5 29.04 30.58 2:35.83 
3Jiri HokkanenJiri Hokkanen (-10)JyväskKU11.1.101949PB
 9.97/-0.8 4.47/0.1 25.33 27.27 2:40.61 
P12 Viisiottelu
1Paavo HämäläinenPaavo Hämäläinen (-11)JyväskKU28.12.111885PB (12-v. ka 38.)
 11.02/-0.8 4.07/-0.7 27.56 38.90 2:44.08 
2Eero SinkkonenEero Sinkkonen (-11)JyväskKU20.3.111800PB (12-v. ka 60.)
 10.49/-0.8 4.35/-0.5 23.35 30.39 2:46.77 
3Topias ToivonenTopias Toivonen (-11)JyväskKU21.8.111563PB
 11.19/-0.8 4.31/-1.2 23.14 23.43 2:51.04 
P11 Neliottelu/Quadrathlon
1Tobias OjalaTobias Ojala (-12)KarstKi26.3.12613PB
 14.00/-0.3 1.15 14.46 3:50.10 
2Hugo HakonenHugo Hakonen (-12)JyväskKU9.8.12523PB
 14.43/-0.3 1.03 12.48 3:40.86 
Arvi SulkavaArvi Sulkava (-12)ÄhtU10.2.121119PB kilp. ulkop.
 10.88/-0.3 1.27 19.44 3:04.64 
P10 Neliottelu/Quadrathlon
1Peetu KahilainenPeetu Kahilainen (-13)JyväskKU17.2.131171PB
  1.24 21.28 2:54.99 
2Lauri VainioLauri Vainio (-13)JyväskKU15.6.13704PB
 13.61 1.15 16.08 3:22.91 
P9 Neliottelu/Quadrathlon
1Lenni PollariLenni Pollari (-14)JyväskKU12.5.14880PB (9-v. ka 48.)
 6.70/-0.3 1.13 12.92 2:48.21 
2Lucas OjalaLucas Ojala (-14)KarstKi7.3.14836PB (9-v. ka 68.)
 6.90/-0.3 1.13 16.62 2:56.17 
3Joel RaitioJoel Raitio (-14)JyväskKU12.2.14778PB
 6.74/-0.3 1.16 11.16 3:05.70 
4Johannes HuttunenJohannes Huttunen (-14)SaarijPu27.2.14741PB
 6.86/-0.3 1.07 12.33 3:00.13 
5Tuukka YlönenTuukka Ylönen (-14)JyväskKU15.1.14565PB
 7.40/-0.3 1.10 6.86 3:09.08 
6Aaron StenmanAaron Stenman (-14)JyväskKU14.4.14544PB
 6.84/-0.3 1.13 9.25  
7Anton PoikolainenAnton Poikolainen (-16)JyväskKU23.9.16426PB
 7.65/-0.3 0.86 10.61 3:28.71 
8Vertti PaksuniemiVertti Paksuniemi (-14)JyväskKU8.7.14418PB
 8.50/-0.3 0.89 16.98 3:46.94 
Naiset
T13 Viisiottelu
1Saimi MuhonenSaimi Muhonen (-10)JyväskKU18.10.102136PB kk13(13-v. ka 8.)
 10.44/-1.0 4.56/-1.2 1.46 38.31 2:38.02 
2Kiira KahilainenKiira Kahilainen (-10)JyväskKU2.1.101964PB (13-v. ka 41.)
 10.11/-0.4 4.23/-1.3 1.43 36.14 2:53.73 
3Hilma KinnunenHilma Kinnunen (-10)SaarijPu24.4.101725PB
 10.24/-1.0 4.62/-1.2 1.37 21.42 3:00.29 
4Emilia VehniäinenEmilia Vehniäinen (-10)JyväskKU30.9.101508PB
 11.48/-0.4 4.05/-1.0 1.43 26.92 3:15.90 
5Lumia AholaLumia Ahola (-10)SaarijPu31.8.101335PB
 11.50/-0.4 4.00/-1.4 1.19 22.25 2:57.05 
6Ella SarénElla Sarén (-10)KivijKi25.1.101314PB
 11.41/-1.0 3.68/-1.3 1.31 15.62 2:51.33 
7Venla VienolaVenla Vienola (-10)JyväskKU22.3.101276PB
 12.82/-1.0 3.38/-1.3 1.16 31.74 2:50.61 
Saara HukkanenSaara Hukkanen (-10)LapinlVe15.9.101729PB kilp. ulkop.
 10.10/-0.4 4.34/-0.2 1.37 22.09 2:55.20 
Julia StrandvallJulia Strandvall (-10)IFÅsarna 3.9.101589PB kilp. ulkop.
 10.61/-1.0 4.48/-0.1 1.37 12.80 2:48.12 
T12 Viisiottelu
1Lumi-Kukka SaaranenLumi-Kukka Saaranen (-11)JyväskKU12.3.111624PB (12-v. ka 83.)
 11.13/-1.0 3.96/-0.5 1.37 20.02 2:34.22 
2Fanni VirtanenFanni Virtanen (-11)JyväskKU6.7.111463PB
 11.05/-0.7 4.11/-0.9 1.37 18.92 3:01.75 
3Meri KankaanpääMeri Kankaanpää (-11)SaarijPu8.4.111327PB
 11.41/-0.7 3.86/-0.6 1.25 22.30 3:04.28 
4Maisa PenttinenMaisa Penttinen (-11)JyväskKU22.3.111326PB
 13.02/-1.0 3.92/-0.5 1.40 23.73 3:04.21 
5Hanna HerranenHanna Herranen (-11)JyväskKU23.4.111305PB
 11.49/-0.7 3.82/-1.2 1.22 22.42 3:01.71 
6Saara JärvinenSaara Järvinen (-11)JyväskKU24.12.111255PB
 12.01/-1.0 3.95/-0.3 1.19 16.86 2:47.99 
7Enni PennanenEnni Pennanen (-11)KiuruvU22.1.111168PB
 12.53/-0.7 3.56/-1.7 1.28 24.44 3:21.89 
8Ninni-Maria YlönenNinni-Maria Ylönen (-11)JyväskKU30.9.111145PB
 12.63/-1.0 3.65/-1.0 1.28 17.80 3:03.61 
Siiri IkäläinenSiiri Ikäläinen (-11)YlivKu 24.2.111568PB kilp. ulkop.
 11.81/-0.7 1.22 30.05 2:36.11 
T11 Neliottelu/Quadrathlon
1Pinja VienolaPinja Vienola (-12)JyväskKU9.5.121402PB kk11(11-v. ka 17.)
 11.13/-0.7 1.42 32.39 2:59.47 
2Matilda IivonenMatilda Iivonen (-12)JyväskKU22.4.12920PB
 11.82/-1.2 1.18 21.69 3:25.09 
3Rebekka HokkanenRebekka Hokkanen (-12)JyväskKU24.12.12911PB
 11.90/-1.2 1.30 11.85 3:08.54 
4Emilia RäsänenEmilia Räsänen (-12)JyväskKU12.10.12849PB
 12.02/-0.7 1.15 14.15 3:04.89 
5Juliet KoukoJuliet Kouko (-12)JyväskKU27.7.12833PB
 12.04/-0.7 1.12 13.48 3:02.10 
6Kiia KurunmäkiKiia Kurunmäki (-12)JyväskKU20.3.12785PB
 11.91/-1.2 1.06 11.78 3:04.54 
7Ella VehniäinenElla Vehniäinen (-12)JyväskKU11.11.12748PB
 12.68/-0.7 1.15 18.09 3:43.31 
8Hertta KinnunenHertta Kinnunen (-12)SaarijPu25.12.12745PB
 11.95/-1.2 1.15 9.94 3:23.16 
9Silja HokkanenSilja Hokkanen (-12)JyväskKU16.5.12704PB
 13.04/-0.7 1.12 13.21 3:15.83 
10Erika PollariErika Pollari (-12)JyväskKU16.4.12311PB
 15.36/-1.2 NH 16.25  
Elma KlaavuniemiElma Klaavuniemi (-12)YliINa31.7.12970PB kilp. ulkop.
 11.62/-1.2 1.21 19.65 3:11.38 
Veera HukkanenVeera Hukkanen (-12)LapinlVe3.8.12882PB kilp. ulkop.
 11.13/-0.7 1.18 10.86 3:15.64 
Karoliina KvistKaroliina Kvist (-12)LapinlVe20.2.12655PB kilp. ulkop.
 12.18/-0.7 1.06 7.24 3:19.85 
T10 Neliottelu/Quadrathlon
1Ella VesiahoElla Vesiaho (-13)JyväskKU26.4.131197PB kk10(11-v. ka 82.) (10-v. ka 10.)
 11.17/-0.3 1.33 15.98 2:43.13 
2Eerika HokajärviEerika Hokajärvi (-13)ViitVie17.3.131101PB
 11.63/-0.3 1.21 27.16 3:03.48 
3Anna KankaanpääAnna Kankaanpää (-13)SaarijPu25.3.13965PB
 11.98/-2.1 1.21 20.71 3:06.63 
4Lumi JylhäLumi Jylhä (-13)JyväskKU22.8.13818PB
 12.30/-0.3 1.06 15.57 2:59.72 
5Alisa LaurinmaaAlisa Laurinmaa (-13)JyväskKU28.11.13785PB
 12.08/-2.1 1.12 8.50 2:58.92 
6Siiri HuhtiniemiSiiri Huhtiniemi (-13)JyväskKU21.2.13768PB
 11.93/-2.1 1.18 10.26 3:23.20 
7Meeri JärvinenMeeri Järvinen (-13)JyväskKU1.9.13744PB
 12.35/-2.1 1.03 13.15 3:05.53 
8Enni KeskinenEnni Keskinen (-13)SaarijPu16.6.13512PB
 14.62/-0.3 0.97 11.93 3:25.87 
9Essi RajalinEssi Rajalin (-13)SaarijPu12.1.13485PB
 16.74/-0.3 1.15 12.56 4:01.25 
10Nella AhonenNella Ahonen (-13)SaarijPu5.1.13315PB
 14.67/-2.1 NH 8.46 3:44.19 
T9 Neliottelu/Quadrathlon
1Ida NybackaIda Nybacka (-14)JyväskKU6.1.14840PB kk9(9-v. ka 16.)
 7.10/-0.1 1.16 16.26 2:50.93 
2Mona Hokkanen-CherryMona Hokkanen-Cherry (-14)JyväskKU3.2.14690PB
 6.70/-0.1 0.98 13.31 3:16.57 
3Martta JoutsenMartta Joutsen (-14)JyväskKU12.3.14679PB
 6.97/-1.8 0.98 8.39 2:50.98 
4Selma JärvinenSelma Järvinen (-15)JyväskKU3.7.15627PB
 7.47/-1.8 1.01 9.41 2:51.07 
5Kerttu VainioKerttu Vainio (-14)JyväskKU10.11.14613PB
 7.05/-0.1 1.10 8.66 3:16.99 
6Tyyne KovanenTyyne Kovanen (-15)JyväskKU28.2.15506PB
 7.56/-1.8 0.92 14.77 3:29.47 
7Sofia VirtanenSofia Virtanen (-15)JyväskKU28.1.15483PB
 7.55/-0.1 0.98 9.44 3:22.11 
8Nelli PuumalaNelli Puumala (-14)JyväskKU11.11.14472PB
 7.40/-0.1 0.95 7.43 3:19.29 
9Lyyli KinnunenLyyli Kinnunen (-15)SaarijPu16.1.15463PB
 7.29/-0.1 0.98 9.03 3:47.06 
10Beata HokkanenBeata Hokkanen (-14)JyväskKU10.8.14412PB
 7.59/-1.8 1.01 5.70 3:39.28 
11Elsa RostiElsa Rosti (-15)SaarijPu7.2.15392PB
 7.95/-0.1 0.92 8.06 3:26.97 
12Emma RajalinEmma Rajalin (-15)SaarijPu19.1.15334PB
 8.05/-1.8 0.98 5.57 3:53.49 
13Alisa HuttunenAlisa Huttunen (-16)SaarijPu9.8.16190PB
 8.57/-1.8 NH 6.28 3:49.24 
Iisa KlaavuniemiIisa Klaavuniemi (-14)YliINa7.3.14764PB (9-v. ka 40.) kilp. ulkop.
   

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut