TULOKSET: Kuula-, kiekko- ja ottelukarnevaalit, Lohja, Harjun urheilukeskus, 1.7.2023


39 urheilijaa, 58 lajisuoritusta

Miehet
M 200 m
Tuuli: +0,2
4Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.9223,15PB
4Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.9323,22SB
4Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.9924,06PB
M 110 m aidat/hurdles
Tuuli: –2,4
4Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.9915,53
4Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.9315,54
4Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.9216,09
M Korkeus/HJ
4Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.921,89PB
 1,74/O    1,77/O    1,80/XO    1,83/XO    1,86/-    1,89/XO PB    1,92/XXX     
4Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.931,80
 1,74/O    1,77/O    1,80/XO    1,83/XXX     
4Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.99NH
 1,47/X--     
M Kuula/SP
1Nico OksanenNico Oksanen (-94)TuUL27.7.9418,32
  17,77     17,96     X     18,00     X     18,32     
2Arttu KorkeasaloArttu Korkeasalo (-00)LielKi4.2.0017,88
  17,43     17,12     X     X     17,88     17,84     
3Jesper AhlinJesper Ahlin (-03)SWE19.2.0317,18 uk
  15,95     17,18 PB     16,13     X     X     16,03     
4Mikko ToiviainenMikko Toiviainen (-90)LoimJa22.2.9017,04
  17,04     16,88     X     X     16,58     X     
5Panu TirkkonenPanu Tirkkonen (-97)KeitKu25.2.9716,83
  16,55     16,51     16,52     16,83     X     X     
6Miika LahtonenMiika Lahtonen (-03)MynämI8.6.0316,29PB
  15,41     15,10     15,69     15,27     16,29 PB     15,59     
7Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0615,89SB kk19
  13,38     15,66 kk19 SB     15,89 kk19 SB     15,72     X     X     
8Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0511,87PB
  X     11,67 PB     X     11,87 PB     X     X     
Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.86NM
  X     X     X     
M Kiekko/DT
1Antti PränniAntti Pränni (-01)PudasjU11.4.0155,99 22-v. EM-raja
  X     55,12     55,99     X     55,01     55,78     
2Rami KankaanpääRami Kankaanpää (-01)IlmajKi7.11.0155,41 22-v. EM-raja
  52,93     52,53     51,19     55,41     52,92     52,38     
3Teo PaganusTeo Paganus (-03)SWE1.6.0347,96 uk
  46,81 PB     47,96 PB     X     47,38     47,82     46,94     
4Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0444,34PB kk19
  40,63 kk19 SB     43,94 kk19 SB     44,34 kk19 PB     41,93     X     42,78     
4Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.9240,28
  X     40,28     X     
4Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.9339,66SB
  X     39,66 SB     36,15     
4Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.9938,97
  35,60     X     38,97     
5Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)TuUL26.9.0543,34PB
  43,34 PB     X     X     X     41,12     X     
6Riku KauppilaRiku Kauppila (-87)HKV7.2.8741,82
  41,39     41,01     X     X     X     41,82     
7Aleksi MutanenAleksi Mutanen (-99)HIFK26.5.9940,67SB
  40,67 SB     39,84     X     X     X     X     
8Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8635,83
  34,57     35,47     34,63     33,89     X     35,83     
M Neliottelu/Quadrathlon
1Ville KattelusVille Kattelus (-92)YlihJu 2.6.922869PB
   
2Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.932835PB
   
3Jere LiskojärviJere Liskojärvi (-99)HelsTa27.11.992119PB
   
Naiset
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,9
3Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.0318,67SB
N Korkeus/HJ
3Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.031,53SB
 1,47/O    1,50/-    1,53/XO SB    1,56/XXX     
N Kuula/SP
1Emilia KangasEmilia Kangas (-01)SeinäjsU10.8.0116,99PB (ka 10.) (22-v. ka 5.) 22-v. EM-raja
  15,63     16,22     X     16,99 PB     X     X     
2Senja MäkitörmäSenja Mäkitörmä (-94)VarpVi31.5.9416,26
  15,89     X     16,26     16,05     X     16,15     
3Kaisa KymäläinenKaisa Kymäläinen (-94)HirsPy11.10.9415,83SB
  15,83 SB     X     15,39     X     15,37     15,40     
3Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.0311,02SB
  10,74     10,49     11,02 SB     
4Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0014,85
  14,23     X     X     14,30     14,34     14,85     
5Minttu LaurilaMinttu Laurila (-05)TuUL24.6.0513,91
  X     13,60     X     13,82     X     13,91     
6Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0313,37
  13,26     12,86     12,97     13,37     12,98     X     
7Jessica MeriheinäJessica Meriheinä (-95)LiljIK22.2.9513,23
  X     X     13,23     X     X     X     
8Julia NystrandJulia Nystrand (-05)EsboIF23.6.0512,43
  X     X     12,36     12,43     X     X     
9Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0512,30
  11,73     12,02     12,30     
10Emilia AnttilaEmilia Anttila (-00)BorgåAk23.11.0010,29
  10,10     10,07     10,29     
N Kiekko/DT
1Salla SipponenSalla Sipponen (-95)TampPy13.3.9558,07SB kk
  54,56     54,38     58,07 kk SB     49,02     X     54,33     
2Helena LeveelahtiHelena Leveelahti (-99)VirtU30.9.9953,99
  X     X     53,53     53,99     X     X     
3Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0149,71 22-v. EM-raja
  49,71     X     46,58     X     45,48     X     
4Enni AulaEnni Aula (-03)PudasjU13.9.0348,85 22-v. EM-raja/SUL
  X     48,85     47,13     X     X     46,39     
5Roosa NaulaRoosa Naula (-01)TuUL26.1.0148,43 22-v. EM-raja/SUL
  47,92     X     45,15     X     48,43     48,27     
6Carmen WellingCarmen Welling (-06)TuUL3.5.0646,79PB (ka 92.) (22-v. ka 82.) (19-v. ka 56.) (17-v. ka 22.) EYOF-raja
  43,59     44,90     43,99     X     44,72     46,79 PB     
7Tuula SviiliTuula Sviili (-94)PuumVi28.2.9445,87SB
  43,74     X     X     45,87 SB     X     45,07     
8Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0544,68
  42,58     44,68     43,56     41,90     X     39,75     
9Taija TirkkonenTaija Tirkkonen (-00)KeitKu31.7.0041,88
  41,88     X     40,95     
10Kaisu EskelinenKaisu Eskelinen (-00)MaanMa11.3.0040,10SB
  40,10 SB     39,85     X     
11Emilia AnttilaEmilia Anttila (-00)BorgåAk23.11.0036,93
  36,57     36,93     X     
Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.05NM
  X     X     X     
N Kolmiottelu/Triathlon
1Lotta PutkirantaLotta Putkiranta (-03)EspTa12.6.031673PB
   

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1