TULOKSET: Eeles Games, Akaa, Viialan urheilukenttä, 18.6.2023


79 urheilijaa, 98 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: –2,3
1Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.0211,76
2Antti PaasiAntti Paasi (-02)TampPy4.2.0211,99PB
3Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.0612,03
4Mikael LahdensuoMikael Lahdensuo (-05)TampPy24.9.0512,29
2. erä
Tuuli: –1,2
1Viljami ParpalaViljami Parpala (-96)SeinäjsU10.6.9611,18
2Viljami HietaharjuViljami Hietaharju (-99)IkaalU8.2.9911,26
3Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.0311,45SB
4Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.0511,49
M 200 m
Tuuli: –1,6
1Eemeli MäntyläEemeli Mäntylä (-03)PorinTa8.12.0323,32
2Pyry-Hermanni LahtinenPyry-Hermanni Lahtinen (-04)EspTa8.3.0425,42PB
M 800 m
1Sami PetäjäjärviSami Petäjäjärvi (-90)OulPy10.7.902.01,26
2Samuli KeroSamuli Kero (-02)VammsVoi1.6.022.03,82SB
3Samuli MattilaSamuli Mattila (-95)HämeenlTa6.9.952.05,81PB
4Aleksi JokelaAleksi Jokela (-06)TammRy3.3.062.18,09PB
M 3000 m
1Riku-Antti NaskaliRiku-Antti Naskali (-91)KylmäkVei20.11.91 9.57,95
M Seiväs/PV
1Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)LaitJy28.7.044,30
 4,00/O    4,10/-    4,20/O    4,30/O    4,40/XX-     
2Atte KuuselaAtte Kuusela (-05)TammRy17.10.054,30PB
 3,90/XO    4,00/-    4,10/O    4,20/XO    4,30/XXO PB    4,40/XXX     
3Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,20
 4,20/O    4,30/-    4,40/XXX     
4Verneri VesalaVerneri Vesala (-04)ForssSa24.4.044,20
 4,00/XO    4,10/-    4,20/O    4,30/-    4,40/XXX     
5Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.074,20PB
 4,10/O    4,20/XXO PB    4,30/XXX     
6Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.074,00PB
 3,60/O    3,80/O    3,90/-    4,00/O PB    4,10/XXX     
Santtu RäsänenSanttu Räsänen (-01)JoensKa17.5.01NH
 4,20/XXX     
M Pituus/LJ
1Eelis KuusjärviEelis Kuusjärvi (-06)LempKiYU23.6.066,57 +2,0PB
  6,42/0.3 PB     6,57/2.0 PB     5,95/0.6     X/0.5     3,74/-0.8     6,21/0.3     
2Juho KahelinJuho Kahelin (-02)TampPy17.12.026,56 +0,1PB
  6,56/0.1 PB     X/0.0     6,48/0.6     6,28/0.4     6,43/2.2     X/0.6     
3Mikko MäkipääMikko Mäkipää (-02)IkaalU9.1.026,04 +0,3SB
  5,81/0.0     5,62/1.1     5,79/1.6     5,78/1.2     P/0.0     6,04/0.3 SB     
4Eelis HarjunmaaEelis Harjunmaa (-05)TampPy8.4.055,88 +0,2
  X/0.0     X/0.0     1,35/0.0     2,07/0.3     5,88/0.2     4,10/-0.4     
5Aaron HalmeAaron Halme (-05)TampPy3.12.055,70 +1,3PB
  5,27/0.2     X/1.2     5,49/0.3 PB     5,48/0.2     5,68/-0.5 PB     5,70/1.3 PB     
6Eetu KuismaEetu Kuisma (-99)TurKU10.3.995,17 +0,3PB
  5,09/-0.1 SB     5,17/0.3 PB     4,88/-0.3     4,98/0.0     4,91/-0.2     4,96/3.5     
M Kuula/SP
1Olli NiemiOlli Niemi (-98)KangKi1.5.9814,49SB
  13,82     14,17 SB     13,89     13,88     14,49 SB     14,24     
2Lauri LaasalaLauri Laasala (-81)ToijVau7.8.8112,87
  X     X     12,47     12,50     12,87     12,68     
3Teemu SalminenTeemu Salminen (-78)ToijVau28.3.789,20SB
  9,11 SB     9,20 SB     X     X     X     X     
M Keihäs/JT
1Joonas OksanenJoonas Oksanen (-95)TampPy17.1.9564,00SB
  X     64,00 SB     59,08     63,12     X     63,68     
2Henri KorhonenHenri Korhonen (-94)TampPy19.10.9457,67
  54,69     57,67     X     X     X     54,38     
M17 Keihäs/JT
1Aapo NärhiAapo Närhi (-07)LempKiYU7.4.0755,49PB
  X     X     51,06     52,51 PB     X     55,49 PB     
2Akusti RuokangasAkusti Ruokangas (-07)JanJa23.4.0753,84PB
  53,23 PB     51,69     53,15     X     X     53,84 PB     
3Pietari HanhisaloPietari Hanhisalo (-07)HIFK19.11.0753,16
  53,16     X     X     X     X     X     
4Roope MäkipeltoRoope Mäkipelto (-07)LehtimJy20.1.0751,63
  51,63     X     X     X     X     X     
Naiset
N 100 m
1. erä
Tuuli: –2,8
1Jenna PentinniemiJenna Pentinniemi (-06)ViialVa26.9.0613,64
2Julia SuolaniemiJulia Suolaniemi (-10)ToijVau31.5.1013,76SB
3Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)ViialVa 7.11.0514,13
3Anni RuotsalainenAnni Ruotsalainen (-81)HKV3.6.8114,13
2. erä
Tuuli: –1,5
1Silja LaaksonenSilja Laaksonen (-99)HelsTa27.11.9913,26
2Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.0113,67SB
3Saara VahtokariSaara Vahtokari (-02)EurajVei10.11.0213,70
4Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6114,82
N 200 m
1. erä
Tuuli: –2,2
1Mila JokinenMila Jokinen (-05)VammsVoi15.4.0529,56
2Anni RuotsalainenAnni Ruotsalainen (-81)HKV3.6.8129,92
3Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)ViialVa 7.11.0530,16SB
4Fanny RantanenFanny Rantanen (-06)TampPy16.12.0630,40
5Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)HKV6.9.6131,55
Unni LeinonenUnni Leinonen (-06)TampPy29.6.06DQ
2. erä
Tuuli: –0,4
1Silja LaaksonenSilja Laaksonen (-99)HelsTa27.11.9927,98SB
2Juuli SaloniemiJuuli Saloniemi (-07)TampPy 7.6.0728,08PB
3Saara VahtokariSaara Vahtokari (-02)EurajVei10.11.0228,54
4Jenna PentinniemiJenna Pentinniemi (-06)ViialVa26.9.0628,75SB
5Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.0128,96SB
6Vilja HujanenVilja Hujanen (-07)ForssSa6.12.0728,98SB
N 3000 m
1Heljä-Viivi UnkilaHeljä-Viivi Unkila (-02)TuUL16.5.0210.55,14SB
2Ellinoora TuominenEllinoora Tuominen (-02)RaumU21.11.0211.05,18
3Krista VirtanenKrista Virtanen (-03)HämeenlTa18.7.0313.09,22
N Seiväs/PV
1Miisa KoskiahoMiisa Koskiaho (-03)KarijTa21.10.033,80SB
 3,50/O    3,60/O    3,70/O    3,80/XO SB    3,90/XXX     
2Tuuli KujalaTuuli Kujala (-00)SeinäjsU23.1.003,60=SB
 3,60/XXO =SB    3,70/XXX     
3Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.043,30
 3,30/XO    3,40/XXX     
4Vilma MikkolaVilma Mikkola (-04)KeskiUYU24.2.043,20SB
 3,20/O SB    3,30/XXX     
5Vilja-Matilda KoskelaVilja-Matilda Koskela (-05)RiihimKi25.12.053,20
 3,00/O    3,10/XO    3,20/XO    3,30/XXX     
Tähkä-Alina KoskelaTähkä-Alina Koskela (-07)RiihimKi30.3.07NH
 2,80/XXX     
Jenni HirvonenJenni Hirvonen (-07)HKV2.7.07NH
 2,80/XXX     
N Pituus/LJ
1Saana TakalaSaana Takala (-03)SeinäjsU30.6.035,48 +0,6PB
  5,20/-0.5 SB     5,45/0.6 SB     5,35/-0.1     5,24/-0.3     5,48/0.6 PB     5,35/0.3     
2Julia SuolaniemiJulia Suolaniemi (-10)ToijVau31.5.104,92 +0,1PB
  4,46     4,83/0.1 PB     4,92/0.1 PB     4,62/-2.4     4,79     X/0.0     
3Laura RatilainenLaura Ratilainen (-07)ToijVau30.3.074,80 +0,7PB
  4,61/0.2 SB     4,69/0.8 SB     4,62/-0.3     X/0.0     X/0.0     4,80/0.7 PB     
4Sofia NiemiSofia Niemi (-05)KarhKa12.11.054,76 +0,2
  4,16/0.2     4,67/1.8     4,76/0.2     4,57/0.2     X/0.0     4,62/0.1     
5Sanni NiskanenSanni Niskanen (-05)ViialVa 7.11.054,31 –1,8
  3,79/0.0     4,02/-0.8     4,31/-1.8     X/0.0     X/0.0     X/0.0     
6Josefina SalmiJosefina Salmi (-04)IkaalU28.8.043,15 +0,2
  X/0.0     X/0.0     X/0.0     3,15/0.2     2,14/0.2     X/0.0     
N Kuula/SP
1Kaisa KymäläinenKaisa Kymäläinen (-94)HirsPy11.10.9415,45SB
  X     15,45 SB     X     15,42     15,15     X     
2Suvi HelinSuvi Helin (-85)TampPy10.5.8514,01SB
  X     13,73 SB     X     13,57     X     14,01 SB     
3Jenni KangasJenni Kangas (-92)LahdA3.7.9213,74PB
  13,46 PB     13,69 PB     13,74 PB     X     13,56     X     
4Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0113,74PB (22-v. ka 85.)
  12,97 PB     X     12,86     13,56 PB     13,74 PB     13,38     
5Oona ViljanenOona Viljanen (-03)OrivPo7.10.0312,74=SB
  X     X     12,50     12,70     12,74 =SB     12,74 =SB     
6Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0512,03
  12,03     X     X     X     X     11,42     
7Vanessa LindbergVanessa Lindberg (-04)RiihimKi11.4.0410,91PB
  10,18     10,16     10,58     X     10,25     10,91 PB     
8Hanna-Mari HeinonenHanna-Mari Heinonen (-80)ToijVau15.10.808,80SB
  8,55 SB     8,75 SB     8,80 SB     8,55     X     8,79     
N Kiekko/DT
1Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0152,03PB
  51,29 SB     X     X     52,03 PB     48,98     51,34     
2Nelli TalvitieNelli Talvitie (-01)TampPy27.5.0147,17PB (ka 84.) (22-v. ka 76.)
  44,78     39,85     X     47,17 PB     46,57     X     
3Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0545,40
  44,19     X     X     45,40     X     X     
4Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)TampPy19.7.0143,10SB
  43,10 SB     40,01     X     40,96     42,90     X     
5Vilma KeräläVilma Kerälä (-05)HämeenlTa14.4.0541,44SB
  X     X     X     40,60 SB     41,44 SB     40,39     
6Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.0434,52
  X     33,88     33,60     34,52     33,08     X     
7Julia PitkänenJulia Pitkänen (-05)JanJa6.11.0531,73SB
  29,83     31,23 SB     X     31,73 SB     X     29,33     
N Keihäs/JT
1Siiri ElomaaSiiri Elomaa (-03)TampPy19.9.0350,21
  46,21     48,69     X     47,92     49,18     50,21     
2Sofia PölkkySofia Pölkky (-00)JyväskKU19.1.0043,29
  43,18     X     42,35     41,66     X     43,29     
3Jemina OllikkaJemina Ollikka (-01)LahdA8.11.0137,92
  35,25     34,94     37,92     X     X     X     
4Suvi HelinSuvi Helin (-85)TampPy10.5.8536,64SB
  33,13 SB     36,64 SB     35,87     P     P     P     
N17 Kuula/SP
1Julia VuoriJulia Vuori (-07)ForssSa27.11.0711,95SB
  11,55 SB     11,95 SB     X     11,39     11,61     11,67     
2Peppi VehmaaPeppi Vehmaa (-07)UrjU2.12.0711,27
  11,27     X     X     X     X     11,18     
3Erica SyrjäläErica Syrjälä (-06)TammRy16.3.0611,00PB
  X     11,00 PB     X     10,72     X     10,67     
N17 Keihäs/JT
1Erica SyrjäläErica Syrjälä (-06)TammRy16.3.0646,77PB EYOF-raja
  41,55     40,57     43,34     X     X     46,77 PB     
2Julia VuoriJulia Vuori (-07)ForssSa27.11.0740,71
  X     X     X     X     39,64     40,71     
3Emilia KuusenahoEmilia Kuusenaho (-06)ViialVa6.11.0632,53SB
  X     X     32,53 SB     X     X     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut