TULOKSET: 15- ja 14-v. poikien, 10-v. tyttöjen ja 9-v. pm-moniottelut Akaa/V 8.6.2023


68 urheilijaa, 282 lajisuoritusta

Miehet
P15 Viisiottelu
1Tuomas MäkeläTuomas Mäkelä (-08)IkaalU30.4.082379
 16.02/-1.6 5.38/-0.8 3.20 33.97 3:36.24 
P14 Viisiottelu
1Eemil SeppänenEemil Seppänen (-09)TampPy1.3.091751PB
 18.48/0.3 4.15/-0.6 2.70 34.15 3:33.10 
2Eelis PeltolaEelis Peltola (-09)TampPy23.7.091693PB
 18.34/0.3 4.25/-0.8 2.20 26.78 3:12.42 
3Samu PentinniemiSamu Pentinniemi (-09)ViialVa 6.1.091677PB
 16.45/0.3 4.42/-0.2 2.00 34.10 4:03.14 
4Eemeli RaunioEemeli Raunio (-09)TampPy 12.2.091517
 17.83/0.3 4.30/-2.0 2.40 26.26 4:00.45 
P9 Kolmiottelu/Triathlon
1Leo PirhonenLeo Pirhonen (-14)LempKiYU27.3.14651PB
 7.16 3.52 5.94 
2Noa MertaNoa Merta (-14)LempKiYU3.1.14640PB
 7.49 3.38 6.99 
3Eino SihvonenEino Sihvonen (-14)VirtU26.6.14619PB
 7.44/-0.2 3.23 6.83 
4Veeti KontturiVeeti Kontturi (-14)TampPy10.6.14571PB
 7.38/-0.2 3.27 5.69 
5Kristian JärnströmKristian Järnström (-14)LempKiYU19.6.14541PB
 7.32 3.07 5.43 
6Eino VehmasEino Vehmas (-14)UrjU22.1.14533PB
 7.56 3.03 5.94 
7Julius KeloJulius Kelo (-15)HämeenlTa1.4.15484PB
 7.79/-0.2 3.12 5.26 
8Juho SyvänenJuho Syvänen (-15)TampPy12.1.15398PB
 7.89 2.84 4.37 
9Iiro HelleIiro Helle (-15)ToijVau10.2.15373PB
 8.15/-0.2 2.85 4.26 
10Lassi HaverinenLassi Haverinen (-14)TampPy1.1.14366PB
 8.22 2.70 4.51 
11Elias SuontaustaElias Suontausta (-14)ToijVau4.9.14365PB
 7.87/-0.2 2.51 4.32 
12Sisu VesakoskiSisu Vesakoski (-15)UrjU1.6.15332PB
 8.54 2.75 4.11 
13Aatu JaatinenAatu Jaatinen (-14)UrjU2.8.14291PB
 8.25/-0.2 2.18 3.93 
14Samu TyyskänenSamu Tyyskänen (-14)TampPy5.11.14260PB
 9.03 2.30 3.93 
15Noel RiippaNoel Riippa (-14)TampPy9.12.14242PB
 8.97 2.35 3.39 
Naiset
T10 Kolmiottelu/Triathlon
1Nella JokinenNella Jokinen (-13)LempKiYU5.1.13900PB kk10
 9.40 4.04 7.21 
2Minea KaukojärviMinea Kaukojärvi (-13)ViialVa5.5.13871PB
 9.61 3.73 8.17 
3Katarina LammiKatarina Lammi (-13)ViialVa2.1.13698PB
 10.08 3.34 7.14 
4Sofia ViitanenSofia Viitanen (-13)LempKiYU20.10.13689PB
 9.85 3.71 5.46 
5Iris MäkinenIris Mäkinen (-13)HämeenlTa8.5.13648PB
 10.47 3.59 6.24 
6Milja HäkliMilja Häkli (-13)TampPy14.10.13626PB
 9.93 3.45 5.17 
7Taika MäkinenTaika Mäkinen (-13)VirtU15.3.13620PB
 10.23 3.36 5.90 
8Isla KoreilaIsla Koreila (-13)TampPy8.4.13573PB
 10.33 3.48 4.87 
9Aino VuorelaAino Vuorela (-13)HämeenlTa7.9.13570PB
 10.61 3.24 5.90 
10Aino ValtaAino Valta (-13)TampPy12.1.13564PB
 10.41 3.24 5.47 
11Sanni HietalahtiSanni Hietalahti (-13)TampPy1.1.13525PB
 10.96 3.17 5.72 
12Elli ToorikkaElli Toorikka (-13)UrjU12.8.13498PB
 10.66 3.25 4.55 
13Elli SiltanenElli Siltanen (-13)TampPy12.7.13497PB
 10.19 3.24 3.70 
14Lilja HuikoLilja Huiko (-13)TampPy18.10.13477PB
 10.95 3.18 4.71 
15Saimi RajalaSaimi Rajala (-13)TampPy15.5.13454PB
 10.71 3.06 4.20 
16Peppi HaavistoPeppi Haavisto (-13)HämeenlTa10.11.13416PB
 11.11 3.16 3.76 
17Annika RouvaliAnnika Rouvali (-13)TampPy25.4.13409SB
 11.61 2.55 5.45 
18Aava TuurinkoskiAava Tuurinkoski (-13)LempKiYU22.3.13381PB
 12.33 2.66 5.26 
19Fiona LaurilaFiona Laurila (-13)VehmU18.7.13345PB
 11.45 2.89 3.30 
20Sofia LehtoSofia Lehto (-13)TampPy 30.5.13344SB
 11.69 2.61 4.10 
21Aava AhlstenAava Ahlsten (-13)TampPy12.6.13325PB
 11.16 2.57 3.20 
T9 Kolmiottelu/Triathlon
1Eleanora UnteraEleanora Untera (-14)TampPy29.4.14592PB
 7.08 3.38 4.93 
2Mathilda TissariMathilda Tissari (-14)TampPy11.5.14511PB
 7.45 3.12 5.07 
3Minttu WaldénMinttu Waldén (-14)TampPy20.8.14504PB
 7.31 3.32 4.05 
3Laura Yli-KoivistoLaura Yli-Koivisto (-14)LempKiYU22.1.14504PB
 7.71 3.27 5.14 
5Sylvi PalmrothSylvi Palmroth (-14)LempKiYU27.6.14496PB
 7.66 2.99 5.53 
6Onneli MäkinenOnneli Mäkinen (-14)TampPy17.11.14437PB
 7.23 3.04 3.08 
7Lila MattilaLila Mattila (-14)HämeenlTa6.6.14390PB
 7.44 2.51 3.87 
8Emmi SavelaEmmi Savela (-15)KangKi9.1.15386PB
 7.80 2.64 4.36 
9Saimi PalmrothSaimi Palmroth (-14)LempKiYU27.6.14378PB
 7.96 2.54 4.66 
10Lydia HentunenLydia Hentunen (-14)TampPy2.1.14369PB
 7.89 2.83 3.80 
11Inga ViheräInga Viherä (-14)ToijVau13.1.14362PB
 8.25 2.62 4.63 
12Amanda SarénAmanda Sarén (-14)TampPy1.1.14359PB
 7.82 2.71 3.68 
13Elviira TurunenElviira Turunen (-14)TampPy28.7.14352PB
 8.30 2.90 3.92 
14Pihla JuntunenPihla Juntunen (-15)TampPy17.7.15347PB
 7.81 2.89 3.02 
15Emma TalasmäkiEmma Talasmäki (-14)TampPy2.10.14344PB
 7.54 2.59 2.98 
16Venla PaijaVenla Paija (-15)UrjU12.7.15332PB
 7.81 2.61 3.30 
17Nella NiittyaroNella Niittyaro (-15)LempKiYU26.4.15328PB
 8.54 2.44 4.61 
18Erin HiekkarinneErin Hiekkarinne (-15)UrjU1.9.15311PB
 7.81 2.54 2.98 
19Lila MäkinenLila Mäkinen (-16)HämeenlTa14.8.16285PB
 7.96 2.56 2.65 
20Maiju AntilaMaiju Antila (-15)UrjU3.10.15284PB
 8.55 2.63 3.36 
21Alisa TuurinkoskiAlisa Tuurinkoski (-15)LempKiYU16.7.15280PB
 8.53 2.22 3.98 
22Selma EleinenSelma Eleinen (-14)LempKiYU8.8.14272PB
 8.62 2.28 3.81 
23Fiona JärnströmFiona Järnström (-15)LempKiYU7.11.15264PB
 8.73 2.42 3.51 
24Emilia KeloEmilia Kelo (-17)HämeenlTa28.3.17250PB
 8.50 2.43 2.93 
25Iida VilpasIida Vilpas (-16)ViialVa3.1.16237PB
 8.78 2.36 3.09 
26Nelli LaaksoNelli Laakso (-15)TampPy21.12.15128PB
 9.51 1.80 2.06 
27Tinja PohjonenTinja Pohjonen (-15)ViialVa3.9.15126PB
 9.87 1.92 2.05 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
2.10.2023 Leppävirta: Painonheiton pm-kilpailut
1.10.2023 Pieksämäki: Osmon superhölkkä
12.9.2023 Salo: KLL:n yläasteen ja lukion kilpailut
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
1.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
1.10.2023 Pieksämäki: Osmon superhölkkä kaikki
1.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
30.9.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
30.9.2023 Karttula: Maakuntaviesti tulokset puuttuvat
30.9.2023 Turku: Heittoseuraottelu
1.10.2023 Kauhajoki: Pm-sisulisämaastoviesti peruutettu
20.9.2023 Pori: KLL:n Satakunnan alakoulujen pm-kilpailut
24.9.2023 Lappeenranta: Keihäskoulun Pajulahticup
27.9.2023 Helsinki/E: Pk.kilpailu
27.9.2023 Pori: Keskiviikon kiekkokisa
27.9.2023 Joutsa: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki: Pääkaupunkijuoksu
21.9.2023 Lahti: Yläkoulujen ja 2. asteen kilpailut
25.9.2023 Leppävirta: Kunnonkisat
20.9.2023 Lahti: Alakoulujen kilpailut
25.9.2023 Pori: Maanantain kiekkokisa
25.9.2023 Jyväskylä: Maastocup
23.9.2023 Turku: 51. Ruissalojuoksut
23.9.2023 Heinävesi: Hikärit
23.9.2023 Ähtäri: Seiväskerhon syyskisa
24.9.2023 Alavieska: Syyskuun kiekkokisa
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä
23.9.2023 Orivesi: Pm-sisulisämaastoviesti
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä kaikki
24.9.2023 Leppävirta: 47. Voivakkajuoksu tulokset puuttuvat
24.9.2023 Akaa/T: Toijala Junior Games peruutettu
24.9.2023 Paimio: Seuraottelu
24.9.2023 Pori: 13-9-v. pm-moniottelut
24.9.2023 Nousiainen: Nousten moukari
24.9.2023 Viitasaari: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki/Pu: Tapanilan Erän 90-vuotisjuhlakilpailu
23.9.2023 Petäjävesi: Moukarin syysheitot
23.9.2023 Uusikaupunki: Heitto-ottelu
23.9.2023 Kaarina: Seuraottelu
23.9.2023 Kirkkonummi/V: Kunnan mestaruukilpailut
23.9.2023 Jyväskylä/V: Heittokisat
21.9.2023 Jyväskylä: Alakoulujen kilpailut
16.9.2023 Savonlinna: Kuonan kymppi
21.9.2023 Kouvola/K: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän syyskisat
14.9.2023 Espoo/Le: Esbo-Grankulla skolmästerskap i friidrott
21.9.2023 Kouvola: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu: Pyhäselän syyskisat
16.9.2023 Turku: Syyskuun heittokisat
20.9.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailu
19.9.2023 Kokkola/K: Seuraottelu
20.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 2
16.9.2023 Oulu: Oulun juoksu
19.9.2023 Helsinki/E: Yläkoulujen kilpailut
19.9.2023 Kouvola/K: Ratatonni
15.–16.9.2023 Jyväskylä: Finlandia Marathon ja Valon kymppi
19.9.2023 Turku: Yläkoulujen joukkuekilpailut
16.9.2023 Espoo: Rantamaraton
18.9.2023 Joensuu : Kävelykisa
18.9.2023 Lieto/T: Tarvasjoen kesäkisat 7
18.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 1
17.9.2023 Kouvola/K: Heitto-ottelu
16.9.2023 Helsinki: 93. Kaisaniemen juoksu
16.9.2023 Pori: 50. Noormarkun puolimaraton
17.9.2023 Mikkeli/R: Heittokisat
17.9.2023 Oulu/H: Pyrinnön heitot
17.9.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen heitto-ottelut
14.9.2023 Kirkkonummi: Regiontävling
17.9.2023 Uusikaarlepyy: Ramakast
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut NÅID
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut Helsinki
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
16.–17.9.2023 Laitila: 41. Syysmoniottelut
17.9.2023 Sastamala: Triangeliottelut
17.9.2023 Laitila: 11-9-v. pm-moniottelut