TULOKSET: Pm-kilpailut, Turku, Paavo Nurmen stadion, Urheilupuisto, 25.5.2023


177 urheilijaa, 262 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: +0,3
1Joni Vainio-KailaJoni Vainio-Kaila (-94)LaitJy13.1.9411,03SB
2Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0111,18PB
3Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)NaantLöy6.9.9911,24SB
4Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.0211,52PB
5Aatu PenttiläAatu Penttilä (-04)TuUL16.12.0411,54SB
6Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.9811,73
7Heikki ÄijäläHeikki Äijälä (-01)NaantLöy5.1.0111,82SB
8Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.0411,85SB
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –0,5
1Joni Vainio-KailaJoni Vainio-Kaila (-94)LaitJy13.1.9411,25SB
2Aatu PenttiläAatu Penttilä (-04)TuUL16.12.0411,57SB
3Heikki ÄijäläHeikki Äijälä (-01)NaantLöy5.1.0111,91SB
4Niko MyllynenNiko Myllynen (-05)TurWei10.5.0512,16PB
David BammDavid Bamm (-99)VasaIS8.8.99DQ
2. erä
Tuuli: +0,3
1Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.0111,22SB
2Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)NaantLöy6.9.9911,37SB
3Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.9811,70SB
4Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.0211,78SB
5Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.0412,07SB
M 400 m
1Asseri VälimäkiAsseri Välimäki (-00)NoormNo24.11.00 47,41PB kk
2Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.98 49,52SB
3Joni Vainio-KailaJoni Vainio-Kaila (-94)LaitJy13.1.94 49,92SB
4Heikki ÄijäläHeikki Äijälä (-01)NaantLöy5.1.01 50,88SB
5Konsta GröndahlKonsta Gröndahl (-01)TuUL9.9.01 50,89PB
6Aleksi ViitamäkiAleksi Viitamäki (-02)LiedPa20.4.02 52,19
7Stephen KurkiStephen Kurki (-04)NaantLöy 17.3.04 55,51SB
M 1500 m
1Samuli KeroSamuli Kero (-02)VammsVoi1.6.02 4.13,38SB
2Juho-Kusti SivosaviJuho-Kusti Sivosavi (-00)TurWei20.3.00 4.13,86SB
3Lasse SuonpääLasse Suonpää (-86)KanksLei9.3.86 4.14,97SB
4Elmeri KeroElmeri Kero (-04)TuUL27.8.04 4.19,51SB
5Henri HeikkinenHenri Heikkinen (-81)PaimU9.2.81 4.21,10SB
M 110 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,6
1Sami MäkinenSami Mäkinen (-74)RaisKu7.5.7422,80SB
M Seiväs/PV
1Otto HiivolaOtto Hiivola (-04)LaitJy28.7.044,41SB
 4,21/XXO    4,31/O    4,41/O SB     
2Oskari HenttinenOskari Henttinen (-03)TuUL12.2.034,31SB
 4,01/O    4,11/-    4,21/XO    4,31/O SB     
3Eeli HeikkiläEeli Heikkilä (-03)TuUL8.4.034,11SB
 4,01/XO    4,11/XXO SB    4,21/XXX    4,51/XXX     
4Jarmo LipastiJarmo Lipasti (-49)VSMasters4.7.493,10SB
 3,00/O    3,10/XO SB    3,25/XXX     
M Pituus/LJ
1Tomi ValkamaTomi Valkama (-01)KauhWi23.10.016,62 +0,8SB
  5,80/1.3 SB     6,31/-0.2 SB     6,45/-1.0 SB     6,62/0.8 SB     X/-0.3     X/0.2     
2Matias NiinimaaMatias Niinimaa (-99)NaantLöy14.5.996,13 +0,5SB
  X/0.3     6,12/0.3 SB     X/0.3     6,13/0.5 SB     X/0.2     X/0.1     
3Juuso KosonenJuuso Kosonen (-93)TurWei23.1.936,10 +0,9SB
  X/1.3     6,10/0.9 SB     5,84/-0.2     X/0.9     X/0.2     5,96/0.6     
4Eetu KuismaEetu Kuisma (-99)TurKU10.3.995,06 +0,4SB
  4,88/1.8 SB     5,06/0.4 SB     5,03/-0.2     5,00/-1.4     4,94/-0.5     4,89/0.0     
M Kiekko/DT
1Topi LaitilaTopi Laitila (-85)TeuvRi4.11.8544,73SB
  44,73 SB     X     X     42,53     43,00     44,14     
2Juho HiivolaJuho Hiivola (-95)KalVa29.4.9536,24SB
  36,24 SB     X     34,91     X     32,27     X     
3Sampo SoiniSampo Soini (-97)TuUL15.9.9735,51SB
  32,00 SB     35,47 SB     X     33,86     33,88     35,51 SB     
4Lari AutioLari Autio (-95)TuUL23.3.9527,15SB
  X     23,96 SB     27,15 SB     X     X     25,84     
M19 Kiekko/DT
1Juho SuominenJuho Suominen (-04)PiikkKe26.6.0455,31PB kk19 19-v. EM-raja
  50,17 SB     50,71 SB     53,31 kk19 SB     54,66 kk19 PB     55,31 kk19 PB     53,32     
2Mikko HuhtaMikko Huhta (-04)NurmijYU9.3.0452,71PB (19-v. ka 65.)
  47,59     49,56 SB     47,45     49,20     52,71 PB     
3Aapo KalajokiAapo Kalajoki (-05)TuUL26.9.0550,92PB
  X     X     50,51 PB     50,92 PB     X     X     
M17 100 m
Tuuli: –0,3
1Edwin ItämeriEdwin Itämeri (-06)TuUL13.10.0611,86PB
2Hugo HaanpääHugo Haanpää (-07)TuUL 6.9.0712,25PB
3Niko KaunistoNiko Kaunisto (-07)NaantLöy11.2.0712,42SB
4Oluwashina OniludeOluwashina Onilude (-06)RaisKu14.4.0612,44PB
5Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TurWei23.3.0712,53PB
6Luka HallenbergLuka Hallenberg (-06)NaantLöy2.10.0612,64PB
M17 400 m
1Eemil AaltonenEemil Aaltonen (-06)TuUL22.3.06 55,78SB
2Hugo HaanpääHugo Haanpää (-07)TuUL 6.9.07 56,77PB
M17 1500 m
1Tatu VirtanenTatu Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 4.16,58PB kk19 kk17 kk15
2Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.07 4.17,03PB
3Atte VirtanenAtte Virtanen (-08)LiedPa 25.2.08 4.22,41PB
M17 Seiväs/PV
1Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.073,81PB
 3,61/X    3,71/-    3,81/O PB    3,91/-    4,01/XXX     
2Elmeri LaineElmeri Laine (-07)MaskKa20.6.073,25PB
 3,10/O    3,25/XO PB    3,37/XXX     
M17 Pituus/LJ
1Niko KaunistoNiko Kaunisto (-07)NaantLöy11.2.075,76 +0,4PB
  5,47/-0.3 SB     5,76/0.4 PB     5,68/1.1     5,54/0.3     5,22/-0.2     X/0.4     
2Olli PäkkiläOlli Päkkilä (-07)TurWei23.3.075,16 –0,3SB
  4,57/0.0 SB     5,10/0.4 SB     4,37/0.4     5,16/-0.3 SB     X/-0.2     X/1.1     
M17 Kiekko/DT
1Ville SuomalainenVille Suomalainen (-07)TuTo24.6.0720,47PB
  19,37 PB     19,23     X     20,47 PB     16,61     
P15 100 m
Tuuli: 0,0
1Eero HakolaEero Hakola (-08)LiedPa19.1.0812,36PB
2Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.0812,41PB
3Juuso RasiJuuso Rasi (-08)MaskKa 18.5.0812,57SB
4Emil SeppäläEmil Seppälä (-08)TuUL22.2.0812,88PB
5Eelis EskolaEelis Eskola (-08)NousSu 31.7.0813,02PB
6Akseli VarpioAkseli Varpio (-08)RaisKu22.3.0813,31SB
7Noah LaapioNoah Laapio (-08)TuTo25.6.0814,00PB
8Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0814,18PB
P15 300 m
1Lukas BrandtLukas Brandt (-08)NaantLöy25.4.0838,04PB kk15
2Eero LahdenkauppiEero Lahdenkauppi (-08)TuUL1.3.0839,70SB
3Juuso RasiJuuso Rasi (-08)MaskKa 18.5.0840,72SB
4Anton LaineAnton Laine (-08)MaskKa 7.4.0841,58PB
5Nikolas LindénNikolas Lindén (-08)LoimLei4.7.0845,13PB
P15 2000 m
1Ronny MurtoRonny Murto (-08)TuTo4.5.08 6.33,32PB
P15 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,3
1Akseli VarpioAkseli Varpio (-08)RaisKu22.3.0815,09PB
P15 Seiväs/PV
1Roope KirjavainenRoope Kirjavainen (-08)TuUL22.8.083,36PB kk15
 3,28/O    3,36/O kk15 PB    3,44/XXX     
2Valtteri HyyrynenValtteri Hyyrynen (-08)TuUL 6.6.082,88SB
 2,70/XO    2,80/O    2,88/XXO SB    2,96/XXX     
Carlos MattssonCarlos Mattsson (-08)TuUL1.10.08NH
 3,36/XXX     
P15 Pituus/LJ
1Eelis EskolaEelis Eskola (-08)NousSu 31.7.085,81 +1,0PB kk15
  5,41/-0.3 SB     X/-1.8     5,62/0.4 kk15 PB     5,47/1.0     5,81/1.0 kk15 PB     3,97/-1.1     
2Noah LaapioNoah Laapio (-08)TuTo25.6.084,48 +0,9PB
  X/-0.6     4,48/0.9 PB     4,45/1.4     X/-0.2     X/-0.2     4,08/1.7     
P15 Kiekko/DT
1Eero HakolaEero Hakola (-08)LiedPa19.1.0846,58PB
  X     40,50 SB     X     46,58 PB     X     X     
2Joonas HeinonenJoonas Heinonen (-08)UudKK10.7.0841,11PB
  X     38,02 SB     38,36 SB     36,43     40,24 PB     41,11 PB     
3Noah LaapioNoah Laapio (-08)TuTo25.6.0825,08PB
  19,79 SB     X     X     25,08 PB     23,40     P     
P14 100 m
Tuuli: +0,2
1Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.0912,74PB
2Arvi LouramoArvi Louramo (-09)TuUL 9.4.0913,77PB
3Vinski PakkanenVinski Pakkanen (-09)TurWei8.6.0915,10PB
P14 300 m
1Richard LindqvistRichard Lindqvist (-09)TuUL4.8.0941,35PB kk14
2Toivo YlikännöToivo Ylikännö (-09)MaskKa 9.4.0948,53PB
P14 2000 m
1Sisu SaarinenSisu Saarinen (-09)TuUL6.10.09 6.03,48PB kk14
2Tuomas SuopajärviTuomas Suopajärvi (-09)MaskKa3.4.09 6.59,19
P14 Seiväs/PV
1Toivo YlikännöToivo Ylikännö (-09)MaskKa 9.4.092,40PB
 2,04/O    2,16/O    2,28/O    2,40/O PB    2,50/XXX     
P14 Pituus/LJ
1Onni NiemiOnni Niemi (-09)MynämI 11.1.094,40 +0,4PB
  4,40/0.4 PB     4,17/-0.1     3,97/0.1     4,19/-0.5     4,18/0.1     4,22/-0.2     
2Vinski PakkanenVinski Pakkanen (-09)TurWei8.6.094,32 +0,7PB
  X/0.3     3,81/-0.1 SB     X     4,01/-0.7 PB     4,06/-1.3 PB     4,32/0.7 PB     
P14 Kiekko/DT
1Frans HeinonenFrans Heinonen (-09)UudKK 22.6.0935,00PB
  34,51 PB     34,61 PB     X     35,00 PB     X     X     
M30 100 m
Tuuli: +0,2
1Marko PetäjäMarko Petäjä (-84)TuUL19.1.8412,35SB
2Janne LiimatainenJanne Liimatainen (-74)TuUL11.9.7412,84SB
3Carl HussoCarl Husso (-67)TuUL9.9.6714,47PB
4Jouko TeiniläJouko Teinilä (-44)VSMasters12.12.4417,71SB
5Erkki IntovuoriErkki Intovuori (-48)VSMasters6.1.4817,98SB
6Eero PenttiläEero Penttilä (-41)VSMasters19.9.4118,11SB
7Heimo KlaukkaHeimo Klaukka (-43)VSMasters4.3.4321,56SB
M30 400 m
1Erkki IntovuoriErkki Intovuori (-48)VSMasters6.1.48 87,27SB
M30 1500 m
1Jaakko KeroJaakko Kero (-72)TuUL3.9.72 4.21,09SB
2Leo KoistinenLeo Koistinen (-47)VSMasters27.11.47 7.03,79SB
M30 Pituus/LJ
1Rainer LahtinenRainer Lahtinen (-50)VSMasters8.12.503,50 –0,1PB
  3,44/0.0 PB     X/0.2     3,50/-0.1 PB     X/0.0     3,30/0.4     X/0.6     
2Heimo KlaukkaHeimo Klaukka (-43)VSMasters4.3.433,06 +0,5SB
  2,98/1.1 SB     2,92/0.4     3,03/0.5 SB     3,06/0.5 SB     2,78/1.4     2,84/0.3     
Naiset
N 100 m
Tuuli: +0,3
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.9412,20
2Olivia HeinoOlivia Heino (-02)TuUL16.1.0212,43
3Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.0512,76PB
4Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0213,03
5Lotta KirjavainenLotta Kirjavainen (-05)TuUL18.9.0513,33
6Oona KitulaOona Kitula (-05)TuUL11.8.0513,65PB
7Felicia AyelbassaFelicia Ayelbassa (-05)TuUL4.5.0513,73SB
Laura RautiainenLaura Rautiainen (-98)LahdA14.6.98DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –0,5
1Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.0512,87SB
2Lotta KirjavainenLotta Kirjavainen (-05)TuUL18.9.0513,32SB
3Laura RautiainenLaura Rautiainen (-98)LahdA14.6.9813,45SB
4Felicia AyelbassaFelicia Ayelbassa (-05)TuUL4.5.0513,91SB
2. erä
Tuuli: –0,2
1Milja ThuresonMilja Thureson (-94)TuTo23.5.9411,99SB
2Olivia HeinoOlivia Heino (-02)TuUL16.1.0212,42PB
3Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0212,96SB
4Oona KitulaOona Kitula (-05)TuUL11.8.0513,77PB
5Roosa KouriRoosa Kouri (-98)TuUL19.1.9813,99SB
6Neea KnaapiNeea Knaapi (-05)TuUL 18.6.0514,36SB
N 400 m
1. erä
1Veera MattilaVeera Mattila (-03)VammsVoi21.1.03 55,15SB 22-v. EM-raja/SUL
2Linne KallioLinne Kallio (-05)EurajVei15.11.05 57,35PB kk19
3Aada AhoAada Aho (-03)RaisKu3.1.03 57,50SB
4Minea LindénMinea Lindén (-05)LoimLei8.6.05 58,54SB
5Marika AarnioMarika Aarnio (-99)TurWei18.10.99 58,71SB
6Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.03 58,75PB
7Ilona PulkkinenIlona Pulkkinen (-98)TurWei26.3.98 60,69SB
2. erä
1Fiia KajulaFiia Kajula (-03)RaisKu2.6.03 63,37SB
2Roosa KouriRoosa Kouri (-98)TuUL19.1.98 65,98SB
3Ada KoskelainenAda Koskelainen (-02)TuUL19.8.02 66,77SB
N 1500 m
1Amanda VirtanenAmanda Virtanen (-96)TuUL1.7.96 4.43,62SB
2Anna BilykAnna Bilyk (-05)KaarUra/UKR23.11.05 5.01,13 uk
3Erika TurunenErika Turunen (-99)TuUL9.10.99 5.28,63PB
4Petra MannonenPetra Mannonen (-00)TuUL7.10.00 5.32,18PB
N 100 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,2
1Emmi ValtonenEmmi Valtonen (-03)TuUL5.3.0314,27
2Iida VerainenIida Verainen (-03)NousSu28.1.0314,41SB
3Laura KoivukoskiLaura Koivukoski (-02)EurajVei18.4.0214,50SB
Lotta MetsärintaLotta Metsärinta (-05)LaitJy4.7.05DNF
N Korkeus/HJ
1Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)TuUL21.3.691,28SB
 1,18/O    1,23/O    1,28/XXO SB    1,33/XXX     
Henni LiimattaHenni Liimatta (-04)MaskKa11.4.04NH
 1,48/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Vilma HarilainenVilma Harilainen (-04)TurWei1.3.0410,65 –0,6SB
  X/1.0     10,65/-0.6 SB     X/-1.7     P     P     P     
N Keihäs/JT
1Jatta-Mari JääskeläinenJatta-Mari Jääskeläinen (-94)TuUL27.2.9451,53SB
  X     48,87     X     X     X     51,53 SB     
2Jenni VuoriJenni Vuori (-95)TammRy24.1.9543,99SB
  41,63 SB     43,30 SB     X     43,99 SB     X     X     
3Mea ToivonenMea Toivonen (-05)UudKK18.1.0531,60SB
  X     X     29,96 SB     30,82 SB     31,42 SB     31,60 SB     
N17 100 m
Tuuli: +0,4
1Ella-Sofia HyöveläElla-Sofia Hyövelä (-06)LiedPa19.6.0613,09
2Henriikka HeinonenHenriikka Heinonen (-06)TuUL7.3.0613,40SB
3Fia CasagrandeFia Casagrande (-06)TuUL 12.3.0613,42PB
4Lotta KantonenLotta Kantonen (-07)NaantLöy9.7.0713,63
5Riina ÖsterbackaRiina Österbacka (-07)TuTo 7.6.0713,70SB
6Alisa SalomäkiAlisa Salomäki (-06)MaskKa8.12.0614,27PB
7Fatou FaalFatou Faal (-06)TurWei22.11.0614,30
8Aino VahteraAino Vahtera (-07)TurWei 1.11.0714,47
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +0,3
1Ella-Sofia HyöveläElla-Sofia Hyövelä (-06)LiedPa19.6.0613,07SB
2Fia CasagrandeFia Casagrande (-06)TuUL 12.3.0613,53SB
3Alisa SalomäkiAlisa Salomäki (-06)MaskKa8.12.0614,37SB
4Aino VahteraAino Vahtera (-07)TurWei 1.11.0714,40PB
5Lili JokelaLili Jokela (-06)PernU4.1.0614,54SB
6Essi MäkiläEssi Mäkilä (-07)NaantLöy19.2.0714,57SB
2. erä
Tuuli: +0,3
1Henriikka HeinonenHenriikka Heinonen (-06)TuUL7.3.0613,56SB
2Lotta KantonenLotta Kantonen (-07)NaantLöy9.7.0713,60SB
3Riina ÖsterbackaRiina Österbacka (-07)TuTo 7.6.0713,81SB
4Fatou FaalFatou Faal (-06)TurWei22.11.0614,12SB
N17 1500 m
1Karoliina OlliKaroliina Olli (-06)LoimLei16.10.06 4.47,99PB kk19 kk17
2Alisa EmaldynovaAlisa Emaldynova (-06)SalVil21.8.06 4.48,99PB
3Linnea KeroLinnea Kero (-06)TuUL3.11.06 4.53,80PB
4Netta NieminenNetta Nieminen (-06)VammsVoi28.12.06 5.36,74SB
N17 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,3
1Aava KoskinenAava Koskinen (-07)TuUL29.9.0715,96
2Siiri MäkeläSiiri Mäkelä (-07)VammsVoi19.4.0718,35
N17 Korkeus/HJ
1Aava KoskinenAava Koskinen (-07)TuUL29.9.071,48
 1,38/O    1,43/XXO    1,48/O    1,51/XXX     
N17 Kolmiloikka/TJ
1Adriana KalymialarisAdriana Kalymialaris (-07)HIFK24.1.0711,09 +0,9SB
  11,09/0.9 SB     10,74/-0.6     10,94/-0.8     9,92/0.0     P     10,93/1.0     
2Kiia IhanmäkiKiia Ihanmäki (-06)LaitJy8.7.0610,76 –0,4SB
  10,76/-0.4 SB     10,74/0.1     10,48/-1.1     X/-1.0     10,18/-0.7     10,45/0.3     
3Venla PulliainenVenla Pulliainen (-07)TuUL25.5.0710,28 +0,7PB
  10,28/0.7 PB     X/0.8     X/-0.4     9,81/-0.1     10,18/1.0     10,06/0.4     
4Jasmin OksanenJasmin Oksanen (-10)TurWei 28.3.109,93 –0,3SB
  9,65/-0.6 SB     9,55/-0.9     9,38/-0.9     9,48/-0.2     9,69/0.1 SB     9,93/-0.3 SB     
N17 Keihäs/JT
1Maya-Maria HautalaMaya-Maria Hautala (-06)TuUL4.5.0639,82SB
  X     X     39,47 SB     X     39,82 SB     X     
2Rania ToivonenRania Toivonen (-06)UudKK14.4.0634,72SB
  32,89 SB     X     34,72 SB     X     30,82     34,34     
3Aava KoskinenAava Koskinen (-07)TuUL29.9.0730,90PB
  29,70 PB     23,95     27,12     24,81     26,41     30,90 PB     
4Ellen LahtivuoEllen Lahtivuo (-07)VehmKi2.2.0728,72SB
  24,87 SB     27,47 SB     X     24,96     28,72 SB     26,62     
T15 100 m
Tuuli: +0,1
1Linnea ÖsterbackaLinnea Österbacka (-08)TuTo 9.7.0813,45PB
2Hertta LehtonenHertta Lehtonen (-08)TuUL7.2.0813,70PB
3Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0813,73PB
4Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.0813,74PB
5Siina GröndahlSiina Gröndahl (-08)PaimU3.2.0814,50PB
Venla RuoholaVenla Ruohola (-08)TuUL28.7.08DNS
T15 300 m
1Minni-Maria KoivunenMinni-Maria Koivunen (-08)TurKU8.2.0843,27SB
2Fanni ÄmmäläFanni Ämmälä (-08)TuUL10.3.0844,48PB
3Vilma ToivonenVilma Toivonen (-08)LoimLei 4.1.0844,69PB
4Hertta LehtonenHertta Lehtonen (-08)TuUL7.2.0844,98PB
5Malin SaartoMalin Saarto (-08)TuUL26.9.0845,45PB
6Linnea ÖsterbackaLinnea Österbacka (-08)TuTo 9.7.0846,04SB
7Siina GröndahlSiina Gröndahl (-08)PaimU3.2.0852,77PB
T15 2000 m
1Iida LehtoIida Lehto (-08)TuUL20.4.08 7.22,88PB kk15
2Lotta KeroLotta Kero (-08)TuUL26.12.08 7.23,12SB
3Helka HeinonenHelka Heinonen (-08)LiedPa6.10.08 7.29,75PB
T15 80 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,4
1Linnea ÖsterbackaLinnea Österbacka (-08)TuTo 9.7.0813,32PB
T15 Keihäs/JT
1Siina GröndahlSiina Gröndahl (-08)PaimU3.2.0828,35PB
  26,01 SB     27,47 PB     28,35 PB     24,70     X     25,91     
2Siiri LuukkaSiiri Luukka (-08)LiedPa18.11.0826,65
  X     24,86     25,66     X     23,93     26,65     
3Elli TättiläElli Tättilä (-08)KalVa8.5.0824,30SB
  23,25 SB     22,83     23,43 SB     23,73 SB     24,10 SB     24,30 SB     
T14 100 m
Tuuli: –1,1
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.0913,22
2Minea AuremaaMinea Auremaa (-09)TuUL20.2.0913,48SB
3Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.0914,08SB
4Emily TasalaEmily Tasala (-09)TuUL 26.10.0914,66
5Sanni HyyrynenSanni Hyyrynen (-09)LiedPa 6.4.0914,80
6Noora LukkarinenNoora Lukkarinen (-09)TuUL4.3.0914,88
7Aino TarkkiAino Tarkki (-09)TuUL15.12.0915,13
8Anni UusitaloAnni Uusitalo (-09)TuUL 5.10.0915,27
Alkuerät
1. erä
Tuuli: –0,3
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.0913,09PB kk14
2Minea AuremaaMinea Auremaa (-09)TuUL20.2.0913,35PB
3Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.0913,97PB
4Sanni HyyrynenSanni Hyyrynen (-09)LiedPa 6.4.0914,76SB
5Anni UusitaloAnni Uusitalo (-09)TuUL 5.10.0915,09PB
6Linda NissiläLinda Nissilä (-09)TurWei 4.8.0915,33PB
7Anni SalomäkiAnni Salomäki (-09)MaskKa 9.7.0915,36PB
2. erä
Tuuli: 0,0
1Emily TasalaEmily Tasala (-09)TuUL 26.10.0914,44PB
2Noora LukkarinenNoora Lukkarinen (-09)TuUL4.3.0914,59PB
3Aino TarkkiAino Tarkki (-09)TuUL15.12.0914,88PB
4Vilja MannerVilja Manner TurWei15,65PB
5Olivia LievonenOlivia Lievonen (-09)MaskKa 12.1.0916,50PB
T14 300 m
1Elsa KeinonenElsa Keinonen (-09)RaisKu 24.12.0944,91PB kk14
2Emily TasalaEmily Tasala (-09)TuUL 26.10.0945,92PB
3Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.0947,28PB
4Sanni HyyrynenSanni Hyyrynen (-09)LiedPa 6.4.0950,14PB
T14 2000 m
1Meira HyvärinenMeira Hyvärinen (-09)SalVil4.7.09 7.20,19PB kk14
2Paola KeroPaola Kero (-09)TuUL10.12.09 7.23,24
3Milla ElovaaraMilla Elovaara (-09)SalVil9.3.09 7.30,17PB
4Iiris KoskiIiris Koski (-09)SalVil16.7.09 9.16,26PB
T14 80 m aidat/hurdles
Tuuli: +0,4
1Hertta HannulaHertta Hannula (-09)TuUL 10.3.0912,95PB
2Sara HonkakangasSara Honkakangas (-09)LaitJy 12.3.0913,21PB
3Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.0913,60PB
4Anni SalomäkiAnni Salomäki (-09)MaskKa 9.7.0915,39PB
5Aada MyllymaaAada Myllymaa (-09)PiikkKe3.5.0915,73PB
T14 Korkeus/HJ
1Aino IvaldiAino Ivaldi (-09)PiikkKe5.6.091,33SB
 1,23/O    1,28/O    1,33/O SB    1,38/XXX     
2Alisa HemmiläAlisa Hemmilä (-09)LaitJy29.4.091,33SB
 1,23/O    1,28/XO    1,33/XXO SB    1,38/XXX     
T14 Kolmiloikka/TJ
1Inka LaukkanenInka Laukkanen (-09)TuUL 11.12.0910,09 –0,9PB
  10,09/-0.9 PB     9,14/-2.3     X/-1.2     9,10/-0.1     P     P     
2Sara HonkakangasSara Honkakangas (-09)LaitJy 12.3.0910,08 –0,6SB
  10,08/-0.6 SB     9,57/-0.8     9,82/-0.4     9,93/-0.4     9,62/-1.0     9,51/-0.8     
3Veera RantapajuVeera Rantapaju (-09)TurWei1.3.0910,00 –0,7PB
  10,00/-0.7 PB     9,70/-1.0     9,59/0.3     9,72/0.4     9,53/0.3     9,62/-1.4     
4Hertta HannulaHertta Hannula (-09)TuUL 10.3.099,84 –1,0PB
  9,29/-0.2 PB     9,84/-1.1 PB     8,35/-0.6     9,83/-0.1     9,84/-1.0 =PB     9,81/0.2     
5Linda NissiläLinda Nissilä (-09)TurWei 4.8.098,89 +0,2SB
  8,86/0.1 SB     8,89/0.2 SB     8,40/-0.6     8,65/0.1     X/0.8     8,44/0.6     
T14 Keihäs/JT
1Liina JälköLiina Jälkö (-09)OripVe19.5.0937,34SB
  34,56 SB     37,34 SB     37,08     36,35     32,28     X     
2Sara HonkakangasSara Honkakangas (-09)LaitJy 12.3.0935,04
  34,24     35,04     33,15     32,17     31,44     31,51     
3Noora LukkarinenNoora Lukkarinen (-09)TuUL4.3.0930,12PB
  29,54 PB     30,12 PB     X     24,47     X     P     
4Emma SuovanenEmma Suovanen (-09)TuUL3.3.0927,15PB
  27,15 PB     25,85     19,80     24,89     24,09     22,39     
5Hertta HannulaHertta Hannula (-09)TuUL 10.3.0925,05SB
  25,05 SB     24,30     23,70     X     X     24,84     
6Minea AuremaaMinea Auremaa (-09)TuUL20.2.0924,29SB
  X     24,29 SB     X     P     P     P     
7Olivia LievonenOlivia Lievonen (-09)MaskKa 12.1.0922,21PB
  X     19,22 SB     21,93 PB     X     X     22,21 PB     
N75 Keihäs/JT
1Kirsti ViitanenKirsti Viitanen (-42)VSMasters21.8.4219,98PB
  19,98 PB     17,84     19,87     18,84     X     X     
N65 Keihäs/JT
1Virve LännistöVirve Lännistö (-57)VSMasters26.8.5719,58PB
  16,45 PB     X     17,12 PB     19,58 PB     19,27     X     
2Eila SeppänenEila Seppänen (-56)VSMasters4.10.5614,69SB
  14,11 SB     13,34     X     13,67     14,69 SB     13,41     
N50 Keihäs/JT
1Riikka HonkanenRiikka Honkanen (-69)TuUL21.3.6925,88PB
  24,75 SB     X     25,88 PB     23,99     P     P     
N30 100 m
Tuuli: –0,8
1Kaisa HuttunenKaisa Huttunen (-80)VSMasters30.8.8013,61SB
2Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.6814,09SB
3Elina RiihimäkiElina Riihimäki (-80)LiedPa10.2.8014,68PB
4Anna-Maija NaakkaAnna-Maija Naakka (-83)LiedPa1.4.8314,97PB
5Sinikka IllaruSinikka Illaru (-54)VihdUV8.6.5416,21
N30 400 m
1Elisa LahdensuoElisa Lahdensuo (-68)VSMasters17.3.68 69,01SB
N30 1500 m
1Jenni LautialaJenni Lautiala (-79)SalVil20.7.79 5.14,05SB
N30 Kolmiloikka/TJ
1Kirsti ViitanenKirsti Viitanen (-42)VSMasters21.8.425,45 –0,1SB
  5,35/-0.2 SB     5,18/-0.3     5,45/-0.1 SB     5,05/0.3     P     P     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut