TULOKSET: Pitkät ratamatkat, Paimio, Paimion Urheilukenttä, 22.5.2023


45 urheilijaa, 45 lajisuoritusta

Miehet
P15 2000 m
1Tuomas SuopajärviTuomas Suopajärvi (-09)MaskKa3.4.09 7.04,29
P13 1500 m
1Niki SirénNiki Sirén (-10)RaisKu27.6.10 4.54,57PB
2Joona LintulaJoona Lintula (-10)KaarUra 29.12.10 4.59,29PB
3Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.11 5.07,69PB
4Olavi JärviOlavi Järvi (-12)TuUL 26.6.12 5.14,69PB
5Elias HeinonenElias Heinonen (-11)LiedPa2.8.11 5.16,72PB
6Santeri PasanenSanteri Pasanen (-11)TuUL8.3.11 5.19,28PB
P10 1500 m
1Akseli HeinonenAkseli Heinonen (-13)LiedPa1.7.13 5.36,29PB
2William SöderblomWilliam Söderblom (-13)MaarMa18.1.13 5.37,70PB
3Cristian JantunenCristian Jantunen (-13)MaarMa28.9.13 5.44,45PB
4Lenni KeroLenni Kero (-13)TuUL29.6.13 5.50,41PB
5Voitto PärköVoitto Pärkö (-13)LaitJy23.6.13 6.03,19PB
6Urho TanttuUrho Tanttu (-13)TuUL8.9.13 6.03,84PB
7Viljami MikkonenViljami Mikkonen (-13)OripVe3.7.13 6.40,35PB
8Julius KoskipohjaJulius Koskipohja (-14)PaimU9.7.14 6.51,11PB
Naiset
T15 2000 m
1Siiri ErkkyläSiiri Erkkylä (-08)PaimU15.9.08 8.45,56PB
2Nea HyrkäsNea Hyrkäs (-09)PaimU27.4.09 8.47,44PB
3Milja JaakkolaMilja Jaakkola (-09)MaarMa2.6.09 8.49,89PB
T13 1500 m
1Peppi JaakkolaPeppi Jaakkola (-10)LiedPa6.10.10 5.52,54PB
2Aida TeikariAida Teikari (-10)NaantLöy20.5.10 6.02,81PB
3Mea SibakovMea Sibakov (-10)PaimU30.9.10 6.16,28PB
4Nella MännistöNella Männistö (-10)TurWei 21.10.10 6.27,07PB
5Kerttu ArasmaaKerttu Arasmaa (-10)TurWei28.9.10 6.58,60PB
T12 1500 m
1Julia ElläJulia Ellä (-11)KalVa9.9.11 5.49,10PB kk19 kk17
2Alexandra SöderblomAlexandra Söderblom (-11)MaarMa31.1.11 6.13,30PB
3Heta LesonenHeta Lesonen (-11)PaimU12.12.11 6.19,91PB
4Hilla ToivonenHilla Toivonen (-11)PaimU13.6.11 6.26,48PB
5Iitu JaakkolaIitu Jaakkola (-12)LiedPa19.2.12 6.27,85PB
6Viola PärköViola Pärkö (-11)LaitJy17.10.11 6.32,43PB
7Hilda VuohijokiHilda Vuohijoki (-11)MaarMa15.9.11 6.46,33PB
T10 1500 m
1Jemina JälköJemina Jälkö (-13)RaisKu19.6.13 5.54,97PB
2Hilda MattilaHilda Mattila (-13)NaantLöy19.1.13 5.58,55PB
3Tytti JuseliusTytti Juselius (-13)TuUL25.7.13 6.07,96PB
4Iiris MäkiläIiris Mäkilä (-13)OripVe22.6.13 6.21,38PB
5Hilla JagtHilla Jagt (-13)MaarMa4.8.13 6.29,69PB
6Veronika MorozVeronika Moroz (-13)MaarMa13.4.13 6.52,18PB
7Ella MarkuElla Marku (-13)YlänKi8.6.13 7.07,65PB
8Aura RantanenAura Rantanen (-13)TuUL16.10.13 7.09,52PB
9Aino GrusanderAino Grusander (-13)TurWei 20.5.13 7.15,42PB
T9 1500 m
1Aino PasanenAino Pasanen (-14)TuUL13.7.14 6.43,23PB
2Edith ManneroosEdith Manneroos (-15)LiedPa14.12.15 6.56,29PB
3Amanda HägerströmAmanda Hägerström (-14)PaimU6.11.14 6.59,46PB
4Vappu SimolaVappu Simola (-15)PaimU30.3.15 7.16,67PB
5Ingrid PerheentupaIngrid Perheentupa (-15)PiikkKa13.1.15 7.17,70PB
6Alisa JagtAlisa Jagt (-15)MaarMa11.12.15 7.40,02PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat