TULOKSET: Pm-hallikilpailut, Oulu, Ouluhalli, 28.1.2023


119 urheilijaa, 211 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
1. juoksu
1Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.02 7,24PB
2Mika NiskalaMika Niskala (-04)PohjKoi1.4.04 7,48SB
3Veli VuorenmaaVeli Vuorenmaa (-85)OulPy19.10.85 7,51SB
4Eetu TaskinenEetu Taskinen (-04)OulPy26.10.04 7,57SB
5Janne KeskikastariJanne Keskikastari (-87)OulHui13.7.87 7,94SB
6Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.95 8,05PB
2. juoksu
1Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.02 7,25=PB
2Mika NiskalaMika Niskala (-04)PohjKoi1.4.04 7,54
3Eetu TaskinenEetu Taskinen (-04)OulPy26.10.04 7,56PB
4Veli VuorenmaaVeli Vuorenmaa (-85)OulPy19.10.85 7,58
5Janne KeskikastariJanne Keskikastari (-87)OulHui13.7.87 7,93SB
6Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.95 8,15
M 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Eetu TaskinenEetu Taskinen (-04)OulPy26.10.0424,02PB
2Ville MakslahtiVille Makslahti SWE24,23 uk
3Mikke PaajanenMikke Paajanen (-95)HaukivKi28.12.9526,57PB
2. erä
1Noa KorhonenNoa Korhonen (-05)OulPy 23.12.0523,55PB
2Eeli TohmolaEeli Tohmola (-05)OulPy4.4.0524,57PB
3. erä
1Juho FyrsténJuho Fyrstén (-02)OulPy24.12.0223,50PB
2Veli VuorenmaaVeli Vuorenmaa (-85)OulPy19.10.8524,11PB
M 400 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Kristian HautakoskiKristian Hautakoski (-05)AlavVi13.1.05 51,58PB kk kk19
2Noa KorhonenNoa Korhonen (-05)OulPy 23.12.05 53,35PB
2. erä
1Eeli TohmolaEeli Tohmola (-05)OulPy4.4.05 54,51PB
2Antti KaihuaAntti Kaihua (-69)OulPy4.1.69 62,01PB
M 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Antti MännikköAntti Männikkö (-89)LimNM28.8.892.01,61PB
2Petros PieskäPetros Pieskä (-96)KuivAu10.2.962.09,13PB
3Arvi KolehmainenArvi Kolehmainen (-72)AlatPi3.6.722.14,82PB
4Mikko KeränenMikko Keränen (-80)AlatPi12.10.802.37,25PB
M 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Chapangwa LubamboChapangwa Lubambo (-98)KuusEV12.8.98 9.25,0hPB
2Veeti SavolainenVeeti Savolainen (-05)KerU17.8.05 9.29,8hPB
3Jesse KuokkanenJesse Kuokkanen (-96)VarkKV23.6.96 9.37,6hPB
4Jaakko KotajärviJaakko Kotajärvi (-99)LimNM18.1.99 9.44,0hPB
5Matias LautamäkiMatias Lautamäki (-02)JanJa1.6.0210.02,4hPB
M Korkeus/HJ
1Teemu KoskelaTeemu Koskela (-07)KuivAu11.4.071,85PB
 1,80/O    1,85/O PB    1,88/XXX     
1Joni HeikkinenJoni Heikkinen (-99)OulPy19.10.991,80SB
 1,75/O    1,80/O SB    1,85/XX-     
M Seiväs/PV
1Juuso TornbergJuuso Tornberg (-03)RaahVe2.7.034,40
 4,20/O    4,30/-    4,40/O    4,60/XXX     
2Petteri TuomaalaPetteri Tuomaala (-05)SalSa14.3.054,30=PB
 4,00/XO    4,20/O    4,30/O =PB    4,40/XXX     
3Eetu TornbergEetu Tornberg (-04)RaahVe12.10.044,00
 4,00/O    4,10/-    4,20/XXX     
4Antti KoisAntti Kois (-68)HimU2.4.683,90SB
 3,50/O    3,60/O    3,70/XO    3,80/XO    3,90/XO SB     
5Markus TornbergMarkus Tornberg (-81)RaahVe18.7.813,80SB
 3,60/O    3,70/-    3,80/O SB    3,90/-    4,00/XXX     
6Mikko KarjalainenMikko Karjalainen (-81)OulPy21.9.812,60PB
 2,40/O    2,50/O    2,60/O PB    2,70/XXX     
7Timo VähäkuopusTimo Vähäkuopus (-59)PudasjU13.5.592,20SB
 2,00/O    2,20/O SB    2,40/XXX     
M Pituus/LJ
1Konsta RutanenKonsta Rutanen (-05)KuivAu27.2.056,36 PB
  6,36 PB     6,19     6,36 =PB     6,14     P     P     
2Ville MakslahtiVille Makslahti SWE5,76  uk
  5,59     X     X     3,97     5,76 PB     5,69     
3Antti KaihuaAntti Kaihua (-69)OulPy4.1.695,21 SB
  5,07 SB     5,21 SB     5,03     P     P     P     
4Mauno KarjalainenMauno Karjalainen (-65)VaalKa7.11.654,81 SB
  4,81 SB     4,71     X     4,60     P     P     
5Esa PieniniemiEsa Pieniniemi (-58)OulPy3.5.584,19 
  3,64     3,62     X     4,19     X     X     
M Kolmiloikka/TJ
1Aaro DavidilaAaro Davidila (-00)LapLu12.3.0015,80 SB
  X     15,48 SB     15,44     15,40     X     15,80 SB     
2Juho NieminenJuho Nieminen (-00)JyväskKU9.6.0015,09 PB (ka 87.)
  X     X     X     14,56 SB     15,09 PB     14,50     
3Timo VähäkuopusTimo Vähäkuopus (-59)PudasjU13.5.599,11 SB
  8,94 SB     8,57     8,97 SB     8,93     9,11 SB     9,00     
M 3000 m kävely/Walk
1Jussi RaudaskoskiJussi Raudaskoski (-06)OulPy28.3.0615.44,79otPB kk19 kk17
2Niilo RaudaskoskiNiilo Raudaskoski (-08)OulPy24.9.0815.50,31otPB kk15(15-v. ka 60.)
M17 60 m
1. juoksu
1Eetu YlikunnariEetu Ylikunnari (-06)KuivAu22.8.06 7,48PB
2Otso KylmänenOtso Kylmänen (-07)KuivAu7.9.07 7,56PB
3Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.07 7,76PB
4Kimi KeränenKimi Keränen (-06)LimNM19.1.06 7,82PB
5Aleksi PohjolaAleksi Pohjola (-08)OulPy 10.9.08 8,19
2. juoksu
1Eetu YlikunnariEetu Ylikunnari (-06)KuivAu22.8.06 7,48=PB
2Otso KylmänenOtso Kylmänen (-07)KuivAu7.9.07 7,63SB
3Kimi KeränenKimi Keränen (-06)LimNM19.1.06 7,77PB
4Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.07 7,87
5Aleksi PohjolaAleksi Pohjola (-08)OulPy 10.9.08 8,19
M17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1Veeti PurolaVeeti Purola (-07)OulPy28.9.0740,92PB
M17 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Aapo MäkiniemiAapo Mäkiniemi (-07)LimNM4.2.071.59,68PB
M17 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Juho HyyryläinenJuho Hyyryläinen (-06)VaalKa3.3.06 9.25,1hPB
M17 60 m aidat/hurdles
1Eetu YlikunnariEetu Ylikunnari (-06)KuivAu22.8.06 8,59PB
2Otso KylmänenOtso Kylmänen (-07)KuivAu7.9.07 9,29PB
M17 Seiväs/PV
1Matias TornbergMatias Tornberg (-08)RaahVe1.5.084,00PB kk15(15-v. ka 18.)
 3,70/O    3,80/XO    3,90/XO    4,00/XO kk15 PB    4,10/XXX     
2Lauri TornbergLauri Tornberg (-06)RaahVe2.3.064,00PB
 3,60/XO    3,70/-    3,80/XO    3,90/-    4,00/XXO PB    4,10/XXX     
M17 Pituus/LJ
1Aleksi PohjolaAleksi Pohjola (-08)OulPy 10.9.085,20 SB
  3,38     5,06 =SB     X     5,20 SB     X     X     
M17 Kolmiloikka/TJ
1Aleksi PohjolaAleksi Pohjola (-08)OulPy 10.9.0810,90 PB
  X     10,90 PB     10,60     10,29     P     P     
Naiset
N 60 m
1. erä
1Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.04 7,82PB
2Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.07 7,91
3Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.00 7,93SB
4Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.98 7,96
4Sointu PurolaSointu Purola (-05)OulPy7.9.05 7,96PB
6Sofia LindholmSofia Lindholm (-02)KuivAu14.6.02 7,98
2. erä
1Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.97 7,60PB
2Aino VuorjokiAino Vuorjoki (-05)KuivAu7.11.05 7,62
3Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.96 7,63
4Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.97 7,73
5Emma MäkikallioEmma Mäkikallio (-02)PohjKoi9.2.02 7,86
6Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 7,90
Alkuerät
1. erä
1Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 7,84SB
2Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.04 7,85SB
3Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.98 7,94=PB
4Sointu PurolaSointu Purola (-05)OulPy7.9.05 7,98PB
5Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.00 8,11SB
6Sanna VirkkunenSanna Virkkunen (-79)OulPy 19.3.79 9,81
2. erä
1Aino VuorjokiAino Vuorjoki (-05)KuivAu7.11.05 7,61SB kk19
2Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.07 7,90=PB
3Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.00 7,99SB
4Alisa NiemiAlisa Niemi (-05)OulPy20.12.05 8,09
5Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.03 8,14SB
3. erä
1Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.97 7,72SB
2Emma MäkikallioEmma Mäkikallio (-02)PohjKoi9.2.02 7,80PB
3Sofia LindholmSofia Lindholm (-02)KuivAu14.6.02 7,85PB
4Martta KoskelaMartta Koskela (-05)OulPy16.2.05 8,08
5Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.01 8,18
6Anna-Sofia OrajärviAnna-Sofia Orajärvi (-05)KuivAu20.2.05 8,47
4. erä
1Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.96 7,60SB
2Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.97 7,64SB
3Siiri PoikelaSiiri Poikela (-05)PohjKoi7.11.05 8,28SB
4Terhi JunnoTerhi Junno (-04)YlivKu26.5.04 8,57PB
5Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.97 8,58PB
N 200 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Sointu PurolaSointu Purola (-05)OulPy7.9.0526,40PB
2Martta KoskelaMartta Koskela (-05)OulPy16.2.0526,94SB
3Katja LarinenKatja Larinen (-81)OulPy16.4.8129,10PB
2. erä
1Emma MäkikallioEmma Mäkikallio (-02)PohjKoi9.2.0225,71SB
2Alisa NiemiAlisa Niemi (-05)OulPy20.12.0525,77PB
3Ilona KamunenIlona Kamunen (-01)KuivAu7.6.0126,88SB
3. erä
1Merituuli JääskeläinenMerituuli Jääskeläinen (-96)LappUM18.7.9625,40PB
2Aino VuorjokiAino Vuorjoki (-05)KuivAu7.11.0525,58PB
3Lotta LahtinenLotta Lahtinen (-98)IFRaseb16.10.9826,60PB
4. erä
1Sandra-Sofia NieminenSandra-Sofia Nieminen (-00)OulPy7.10.0025,30PB
Jandeh JallowJandeh Jallow (-97)OulPy25.9.97DNF
5. erä
1Elisabet SalmelaElisabet Salmela (-97)VeitsilKV16.11.9724,66PB
2Laura LoponenLaura Loponen (-04)LahdA12.4.0424,77PB kk19(ka 67.) (22-v. ka 47.)
N 400 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Rosa KilpiRosa Kilpi (-97)KuivAu7.1.97 62,21PB
2Jenni JaatinenJenni Jaatinen (-04)IisVi30.7.04 63,67SB
3Katja LarinenKatja Larinen (-81)OulPy16.4.81 65,11PB
2. erä
1Ronja KoskelaRonja Koskela (-03)KuivAu7.2.03 56,54PB
2Erika UtriainenErika Utriainen (-86)VeitsilKV15.10.86 59,33SB
N 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.052.36,85PB
2Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.032.38,78PB
3Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.052.49,63PB
4Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.042.53,55PB
N 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.98 9.54,2hPB kk(ka 93.)
2Ella SorvistoElla Sorvisto (-04)KuivAu1.4.0410.43,4hPB
3Anna-Elina HeikkinenAnna-Elina Heikkinen (-90)JyväskKU2.7.9010.46,7hPB
4Vilma SorvistoVilma Sorvisto (-04)KuivAu1.4.0410.44,7hPB
N 60 m aidat/hurdles
1. erä
1Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.04 9,81PB
2Eeva NurkkalaEeva Nurkkala (-05)OulPy31.3.0510,77PB
3Emilia MartinsenEmilia Martinsen (-05)OulPy28.7.0510,98PB
4Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.0512,47PB
2. erä
1Sonja StångSonja Stång (-02)KuivAu18.3.02 8,54SB
2Mari HeinonenMari Heinonen (-00)KajKi29.4.00 8,96PB
3Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.03 9,57SB
4Anna-Sofia OrajärviAnna-Sofia Orajärvi (-05)KuivAu20.2.05 9,79
5Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.0510,38PB
N Korkeus/HJ
1Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.031,64SB
 1,48/O    1,52/O    1,55/O    1,58/O    1,61/O    1,64/XO SB    1,67/XXX     
2Saimi LithoviusSaimi Lithovius (-05)LimNM7.7.051,61SB
 1,52/O    1,55/O    1,58/O    1,61/XO SB    1,64/XXX     
3Henna AnuntiHenna Anunti (-77)OulPy18.2.771,58SB
 1,44/O    1,48/O    1,52/XO    1,55/O    1,58/O SB    1,61/XXX     
4Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.031,55SB
 1,44/O    1,48/O    1,52/O    1,55/XO SB    1,58/XXX     
5Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.041,55=PB
 1,48/XO    1,52/XXO    1,55/XO =PB    1,58/XXX     
6Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.051,48PB
 1,36/O    1,40/O    1,44/XO    1,48/XO PB    1,52/XXX     
7Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.051,40SB
 1,32/O    1,36/O    1,40/O SB    1,44/XXX     
N Pituus/LJ
1Minja KurttiMinja Kurtti (-05)OulPy7.5.055,89 PB kk19(22-v. ka 91.)
  5,79 kk19 PB     5,89 kk19 PB     5,80     5,73     5,80     5,60     
2Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.035,70 SB
  X     4,16     5,43     5,59     X     5,70 SB     
3Katja KangasKatja Kangas (-90)PohjKoi21.12.905,56 SB
  5,28 SB     5,50 SB     5,56 SB     X     X     4,22     
4Eveliina LehtolaEveliina Lehtola (-03)OulPy27.3.035,28 PB
  5,07     5,15 PB     X     5,28 PB     X     X     
5Ella SoinilehtoElla Soinilehto (-04)OulPy10.4.045,17 PB
  4,60     5,02 PB     4,87     4,74     5,13 PB     5,17 PB     
6Olivia VeneskoskiOlivia Veneskoski (-05)OulPy26.10.055,13 PB
  X     X     5,13 PB     4,08     X     X     
7Saana TurunenSaana Turunen (-05)SotkJy18.1.055,07 SB
  5,01 SB     4,89     5,02 SB     4,98     4,98     5,07 SB     
8Henna AnuntiHenna Anunti (-77)OulPy18.2.775,01 SB
  4,88 SB     4,98 SB     X     5,01 SB     4,71     X     
9Emmi RantalaEmmi Rantala (-05)OulPy28.3.054,84 SB
  4,84 SB     3,43     X     
N Kolmiloikka/TJ
1Saana PeuraSaana Peura (-03)TervTe19.1.0311,72 SB
  X     X     X     11,09 SB     11,72 SB     X     
2Ella NisulaElla Nisula (-01)KuivAu16.8.0111,55 SB
  X     X     X     X     11,55 SB     X     
3Emilia MartinsenEmilia Martinsen (-05)OulPy28.7.0511,02 =PB
  10,61 SB     11,02 =PB     X     10,54     10,34     X     
4Eeva NurkkalaEeva Nurkkala (-05)OulPy31.3.0510,67 SB
  X     10,62 SB     10,67 SB     X     10,51     X     
5Satu SantaholmaSatu Santaholma (-81)OulPy19.1.819,50 SB
  9,50 SB     9,31     9,16     9,14     9,50 =SB     P     
N 3000 m kävely/Walk
1Elina HeikkinenElina Heikkinen (-97)OulPy22.3.9714.13,14otSB kk
2Anna KokkoAnna Kokko (-04)KuivAu18.8.0414.14,15otPB kk19(ka 40.) (22-v. ka 33.) (19-v. ka 15.)
3Maria AntolaMaria Antola (-02)LaitJy13.6.0214.46,21otSB
4Helmi KöykkäHelmi Köykkä (-03)RekRai12.8.0315.52,70otSB
N17 60 m
1. erä
1Elin HolmElin Holm (-07)IFÅsarna 5.6.07 8,45
2Laura RaatikainenLaura Raatikainen (-06)KuivAu 18.2.06 8,67SB
3Saaga HälinenSaaga Hälinen (-07)KuivAu20.2.07 8,80SB
Aada TaskinenAada Taskinen (-06)OulPy30.5.06 DNS
2. erä
1Aava RaudaskoskiAava Raudaskoski (-07)KokkTU12.2.07 8,21
2Lotta PudasLotta Pudas (-06)VeitsilKV10.11.06 8,35
3Vanessa StoreVanessa Store (-07)KälvTa21.9.07 8,41
4Aada NiemiAada Niemi (-06)OulPy4.2.06 8,42PB
5Anniina JernvallAnniina Jernvall (-07)OulPy13.1.07 8,48
Milla KangasMilla Kangas (-06)OulPy27.2.06 DNS
Alkuerät
1. erä
1Aava RaudaskoskiAava Raudaskoski (-07)KokkTU12.2.07 8,18
2Milla KangasMilla Kangas (-06)OulPy27.2.06 8,40
3Elin HolmElin Holm (-07)IFÅsarna 5.6.07 8,49
4Aada TaskinenAada Taskinen (-06)OulPy30.5.06 8,59PB
Nella MuhosNella Muhos (-06)KuivAu13.8.06 DNS
2. erä
1Lotta PudasLotta Pudas (-06)VeitsilKV10.11.06 8,32PB
2Vanessa StoreVanessa Store (-07)KälvTa21.9.07 8,37
3Anniina JernvallAnniina Jernvall (-07)OulPy13.1.07 8,39PB
4Aada NiemiAada Niemi (-06)OulPy4.2.06 8,43PB
5Laura RaatikainenLaura Raatikainen (-06)KuivAu 18.2.06 8,64SB
6Saaga HälinenSaaga Hälinen (-07)KuivAu20.2.07 8,66PB
N17 300 m - ylipitkä rata/oversized
1. erä
1Vanessa StoreVanessa Store (-07)KälvTa21.9.0742,79PB
2Frida IsojärviFrida Isojärvi (-07)KalajJu 26.10.0744,55PB
3Aada TaskinenAada Taskinen (-06)OulPy30.5.0647,92PB
2. erä
1Elin HolmElin Holm (-07)IFÅsarna 5.6.0744,49PB
2Anna LukkarilaAnna Lukkarila (-06)KannU 21.7.0646,37PB
3Lotta TalvensaariLotta Talvensaari (-07)KuivAu27.6.0748,49PB
3. erä
1Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.0841,21PB kk15(15-v. ka 20.)
2Anni NiskalaAnni Niskala (-08)KuivAu4.11.0841,61PB (15-v. ka 36.)
N17 800 m - ylipitkä rata/oversized
1Taru RepoTaru Repo (-06)PohjKoi9.1.062.36,40PB
2Anessa KisnerAnessa Kisner (-06)LimNM16.4.062.37,10SB
3Ella ErkkiläElla Erkkilä (-07)GamlakIF11.8.072.52,99PB
N17 3000 m - ylipitkä rata/oversized
1Sara SäkkinenSara Säkkinen (-07)LimNM 27.11.0710.40,4hPB kk17
2Kaisa KeränenKaisa Keränen (-07)KuivAu30.7.0710.44,6hPB
N17 Seiväs/PV
1Hilda ErholtzHilda Erholtz (-07)KuivAu17.12.072,20SB
 2,00/O    2,10/O    2,20/XO SB    2,30/XXX     
2Kerttu ManninenKerttu Manninen (-09)KuivAu7.8.092,00
 1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/XO    2,00/O    2,10/XXX     
3Hertta ManninenHertta Manninen (-09)KuivAu7.8.091,90=PB
 1,50/O    1,60/O    1,70/O    1,80/O    1,90/XO =PB    2,00/XXX     
N17 Pituus/LJ
1Emma JuntunenEmma Juntunen (-08)KuivAu16.5.085,38 PB
  5,34 PB     5,38 PB     X     5,09     P     P     
2Anniina PiipponenAnniina Piipponen (-07)VeitsilKV13.6.075,32 PB
  X     5,15     5,13     5,14     5,25 PB     5,32 PB     
3Anniina JernvallAnniina Jernvall (-07)OulPy13.1.074,87 
  4,87     4,86     P     4,73     X     P     
4Milla HämäläinenMilla Hämäläinen (-08)KuivAu 4.11.084,49 SB
  4,24     4,36 SB     4,49 SB     4,31     P     P     
5Lotta PudasLotta Pudas (-06)VeitsilKV10.11.064,47 
  4,31     4,47     4,40     X     X     4,35     
N17 Kolmiloikka/TJ
1Milla KangasMilla Kangas (-06)OulPy27.2.0610,65 SB
  X     X     X     X     X     10,65 SB     
2Anniina JernvallAnniina Jernvall (-07)OulPy13.1.0710,45 PB
  10,45 PB     X     10,14     10,18     X     X     
3Aino-Sofia JuntunenAino-Sofia Juntunen (-08)OulPy28.2.089,90 PB
  9,85 PB     9,82     9,52     X     9,90 PB     X     
4Milla HämäläinenMilla Hämäläinen (-08)KuivAu 4.11.089,71 SB
  9,71 SB     9,15     9,43     P     P     P     
5Olivia TuomelaOlivia Tuomela (-08)KuivAu21.4.089,42 PB
  8,94 PB     9,42 PB     9,24     9,42 =PB     9,33     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt
28.1.2024 Oulu: Pm- hallikilpailut
28.1.2024 Lahti: Pikajuoksucup 2
28.1.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 1
27.1.2024 Kuopio: Pm-kilpailut
27.1.2024 Mustasaari: Botnia Junior Games
27.1.2024 Tampere: Pirkkahallijuoksut