TULOKSET: Vakka-Suomen mestaruuskisat, Uusikaupunki, Sorvakon urheilukenttä, Uusikaupunki, 22.8.2022


115 urheilijaa, 263 lajisuoritusta

Miehet
P15 100 m
Tuuli: –1,2
1Oskari KarvonenOskari Karvonen (-08)MynämI1.7.0812,30
2Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.0713,12
P15 Korkeus/HJ
1Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.071,57
 1,37/O    1,42/-    1,47/O    1,52/O    1,57/XXO    1,62/XXX     
P15 Keihäs/JT
1Kustaa SalmelaKustaa Salmela (-07)KalVa30.3.0747,73
  37,84     47,73     40,98     42,61     
2Oskari KarvonenOskari Karvonen (-08)MynämI1.7.0840,38
  X     36,94     40,38     38,26     
3Elias HyytiäElias Hyytiä (-07)LaitJy13.8.0738,02PB
  38,02 PB     33,22     X     34,47     
4Vilho KuhasalmiVilho Kuhasalmi (-07)MaskKa9.3.0732,03
  32,03     26,11     27,75     27,01     
5Eelis EskolaEelis Eskola (-08)NousSu 31.7.0826,70
  26,70     17,67     26,20     26,10     
6Leon EkforsLeon Ekfors (-07)MaskKa8.7.0724,73PB
  24,73 PB     18,38     21,18     23,08     
P13 60 m
Tuuli: 0,0
1Noel RaiskinmäkiNoel Raiskinmäki (-10)LaitJy7.2.10 8,55
2Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.10 8,74PB
3Gabriel RaitanenGabriel Raitanen (-09)UudKK 28.12.09 9,29
4Leevi SkonbäckLeevi Skonbäck (-10)MaskKa 24.9.10 9,85
P13 1000 m
1Gabriel RaitanenGabriel Raitanen (-09)UudKK 28.12.093.18,52PB
2Tuomas SuopajärviTuomas Suopajärvi (-09)MaskKa3.4.093.21,55
3Leevi SkonbäckLeevi Skonbäck (-10)MaskKa 24.9.104.01,51PB
4Peetu TanhuanpääPeetu Tanhuanpää (-10)LaitJy24.2.104.15,90PB
P13 Pituus/LJ
1Noel RaiskinmäkiNoel Raiskinmäki (-10)LaitJy7.2.104,38 –1,4
  X/-0.3     X/-0.8     4,38/-1.4     X/-0.1     
2Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.104,31 –1,3PB
  4,14/-0.5 PB     4,31/-1.3 PB     4,20/-0.1     4,10/-0.8     
3Gabriel RaitanenGabriel Raitanen (-09)UudKK 28.12.094,14 +0,2PB
  4,09/-0.4 PB     X/-0.2     3,97/-1.0     4,14/0.2 PB     
4Onni NiemiOnni Niemi (-09)MynämI 11.1.093,88 –0,3PB
  3,85/-0.4 PB     X/-1.0     3,88/-0.3 PB     X/0.0     
5Artturi LievonenArtturi Lievonen (-10)MaskKa15.10.103,81 –1,2PB
  3,80/0.0 PB     3,70/-0.2     3,75/0.0     3,81/-1.2 PB     
6Leevi SkonbäckLeevi Skonbäck (-10)MaskKa 24.9.103,70 –0,3PB
  3,60/-0.1 PB     3,38/-0.6     3,11/-1.1     3,70/-0.3 PB     
P13 Kiekko/DT
1Frans HeinonenFrans Heinonen (-09)UudKK 22.6.0941,68PB
  40,04 PB     X     37,59     41,68 PB     
2Onni NiemiOnni Niemi (-09)MynämI 11.1.0923,15PB
  23,15 PB     X     21,55     X     
3Iisak VainioIisak Vainio (-10)UudKK 6.3.1023,03PB
  X     23,03 PB     X     21,76     
4Artturi LievonenArtturi Lievonen (-10)MaskKa15.10.1022,64
  22,26     19,66     22,64     19,29     
5Peetu TanhuanpääPeetu Tanhuanpää (-10)LaitJy24.2.1022,14
  20,81     X     X     22,14     
6Viljami NieminenViljami Nieminen (-10)MynämI9.4.1020,25PB
  X     X     20,25 PB     19,01     
7Akseli HeinoAkseli Heino (-10)VehmKi8.3.1019,79
  9,84     19,79     X     18,85     
8Samuel HolmlundSamuel Holmlund (-09)NousSu9.7.0919,15
  15,82     19,15     17,20     X     
P13 2000 m kävely/Walk
1Viljami NieminenViljami Nieminen (-10)MynämI9.4.1016.20,96
P11 60 m
Tuuli: 0,0
1Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.11 8,82
2Aaron LehtoruusuAaron Lehtoruusu (-12)UudKK21.5.12 9,83PB
3Veikko RaunioVeikko Raunio (-11)MynämI30.10.11 9,95PB
4Toivo LaurilaToivo Laurila (-12)VehmKi6.8.1210,13
5Robin VuorenpääRobin Vuorenpää (-12)UudKK20.2.1210,59
6Juho ElläJuho Ellä (-11)KalVa 9.9.1110,68PB
7Oliver HaanpääOliver Haanpää (-12)UudKK4.6.1210,73PB
P11 1000 m
1Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.113.22,22
2Mikael AulinMikael Aulin (-11)LaitJy30.11.113.45,18
3Robin VuorenpääRobin Vuorenpää (-12)UudKK20.2.123.49,31
4Juho ElläJuho Ellä (-11)KalVa 9.9.113.57,83SB
P11 Korkeus/HJ
1Toivo LaurilaToivo Laurila (-12)VehmKi6.8.121,19
 1,09/O    1,14/O    1,19/O    1,24/-     
2Mikael AulinMikael Aulin (-11)LaitJy30.11.111,14
 1,04/O    1,09/XO    1,14/XO    1,19/XXX     
3Aaron LehtoruusuAaron Lehtoruusu (-12)UudKK21.5.120,99PB
 0,94/O    0,99/O PB    1,04/XXX     
4Veikko RaunioVeikko Raunio (-11)MynämI30.10.110,94PB
 0,74/O    0,79/O    0,84/O    0,89/O    0,94/O PB    0,99/XXX     
P11 Kuula/SP
1Jesse PiispanenJesse Piispanen (-11)KalVa4.6.118,98PB
  8,88 PB     8,98 PB     8,85     7,81     
2Mikael AulinMikael Aulin (-11)LaitJy30.11.116,48PB
  6,01 PB     5,70     6,48 PB     6,12     
3Toivo LaurilaToivo Laurila (-12)VehmKi6.8.125,94
  5,56     5,72     5,31     5,94     
4Oliver HaanpääOliver Haanpää (-12)UudKK4.6.125,70
  5,20     5,70     5,23     5,02     
5Veikko RaunioVeikko Raunio (-11)MynämI30.10.115,14PB
  4,75     4,95     4,44     5,14 PB     
P11 1000 m kävely/Walk
1Juho ElläJuho Ellä (-11)KalVa 9.9.11 7.20,01
P9 40 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Antton LahtivuoAntton Lahtivuo (-13)VehmKi23.5.13 7,39PB
2Ilmari MatikainenIlmari Matikainen (-15)LaitJy31.8.15 7,94
3Aaron LahtivuoAaron Lahtivuo (-13)VehmKi23.5.13 7,99
4Juho TättiläJuho Tättilä (-15)KalVa21.5.15 8,03PB
5Kennet KukkulaKennet Kukkula (-15)KalVa4.1.15 8,77
2. erä
Tuuli: 0,0
1Valtteri ElorantaValtteri Eloranta (-14)KalVa1.3.14 7,16PB
2Frans VirtalaFrans Virtala (-13)VehmKi24.12.13 7,22
3Voitto PärköVoitto Pärkö (-13)LaitJy23.6.13 7,27
4Rasmus PiispanenRasmus Piispanen (-13)KalVa16.11.13 7,43PB
5Onni PiispanenOnni Piispanen (-13)KalVa16.11.13 7,46
6Rafael RaitanenRafael Raitanen (-14)UudKK11.4.14 7,64PB
P9 1000 m
1Voitto PärköVoitto Pärkö (-13)LaitJy23.6.133.54,17PB
2Rafael RaitanenRafael Raitanen (-14)UudKK11.4.143.54,51PB
3Frans VirtalaFrans Virtala (-13)VehmKi24.12.134.04,35PB
4Matias AulinMatias Aulin (-14)LaitJy15.1.144.32,20
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Frans VirtalaFrans Virtala (-13)VehmKi24.12.133,52 PB
  3,36 PB     3,38 PB     3,52 PB     3,40     
2Valtteri ElorantaValtteri Eloranta (-14)KalVa1.3.143,45 
  3,45     X     X     3,42     
3Antton LahtivuoAntton Lahtivuo (-13)VehmKi23.5.133,15 PB
  3,15/0.0 PB     3,09     3,01     3,09     
4Rafael RaitanenRafael Raitanen (-14)UudKK11.4.143,02 PB
  2,85     2,77     2,78     3,02 PB     
5Ilmari MatikainenIlmari Matikainen (-15)LaitJy31.8.152,90 
  2,90     2,73     2,76     2,62     
6Aaron LahtivuoAaron Lahtivuo (-13)VehmKi23.5.132,87 
  2,52/0.0     2,79     2,87     2,73     
7Onni PiispanenOnni Piispanen (-13)KalVa16.11.132,87 PB
  2,34     2,72 PB     2,87 PB     2,78     
8Matias AulinMatias Aulin (-14)LaitJy15.1.142,71 
  2,71     2,21     2,57     2,02     
9Juho TättiläJuho Tättilä (-15)KalVa21.5.152,48 
  2,38     2,48     2,32     2,37     
10Mikael MalhoMikael Malho (-14)VehmKi28.9.142,33 
  2,31     2,33     2,23     2,08     
11Frans UussaariFrans Uussaari (-15)KalVa24.10.151,87 
  1,85     1,64     1,79     1,87     
P9 Kuula/SP
1Antton LahtivuoAntton Lahtivuo (-13)VehmKi23.5.136,95PB
  6,02     6,80     6,43     6,95 PB     
2Sulo HeinonenSulo Heinonen (-13)UudKK22.10.136,85PB
  6,13     6,54     6,49     6,85 PB     
3Valtteri ElorantaValtteri Eloranta (-14)KalVa1.3.146,24
  6,08     6,05     5,91     6,24     
4Rasmus PiispanenRasmus Piispanen (-13)KalVa16.11.135,68PB
  5,02     5,19     5,68 PB     5,11     
5Jamiel SjöbergJamiel Sjöberg (-13)KalVa17.6.135,06
  4,97     4,80     5,06     4,88     
6Ilmari MatikainenIlmari Matikainen (-15)LaitJy31.8.154,68PB
  4,38 PB     4,36     4,22     4,68 PB     
7Matias AulinMatias Aulin (-14)LaitJy15.1.144,15PB
  3,78     4,15 PB     3,72     4,04     
8Onni PiispanenOnni Piispanen (-13)KalVa16.11.134,13
  3,12     4,13     4,05     3,62     
9Kennet KukkulaKennet Kukkula (-15)KalVa4.1.154,10PB
  4,09 PB     4,10 PB     3,37     3,56     
10Niklas KoitijärviNiklas Koitijärvi (-13)MynämI18.5.133,98PB
  3,82 PB     3,47     3,65     3,98 PB     
11Juho TättiläJuho Tättilä (-15)KalVa21.5.153,65
  2,99     3,13     3,65     X     
12Frans UussaariFrans Uussaari (-15)KalVa24.10.152,98PB
  2,92 PB     2,98 PB     X     2,80     
13Mikael MalhoMikael Malho (-14)VehmKi28.9.142,68
  2,67     2,68     2,19     2,62     
P9 600 m kävely/Walk
1Rasmus PiispanenRasmus Piispanen (-13)KalVa16.11.135.07,94PB
Naiset
T15 100 m
Tuuli: –1,4
1Emma HelminenEmma Helminen (-08)UudKK27.2.0813,74
2Oona VälimäkiOona Välimäki (-08)LaitJy19.6.0814,08
3Alisa SormunenAlisa Sormunen (-08)UudKK17.8.0814,24PB
4Netta VirtanenNetta Virtanen (-08)KalVa12.9.0815,21
5Ellen LahtivuoEllen Lahtivuo (-07)VehmKi2.2.0715,82PB
6Elli TättiläElli Tättilä (-08)KalVa8.5.0815,87PB
T15 800 m
1Fiina SarametsäFiina Sarametsä (-08)KalVa10.11.082.39,24PB
2Oona VälimäkiOona Välimäki (-08)LaitJy19.6.082.48,77
3Netta VirtanenNetta Virtanen (-08)KalVa12.9.083.14,79SB
T15 Korkeus/HJ
1Iida LallaIida Lalla (-08)UudKK21.5.081,44PB
 1,14/O    1,19/O    1,24/O    1,29/O    1,34/O    1,39/O    1,44/XO PB    1,49/XXX     
2Enni GrönblomEnni Grönblom (-08)MaskKa25.4.081,39
 1,29/O    1,34/O    1,39/O    1,44/XXX     
3Minttu KordelinMinttu Kordelin (-08)KalVa21.9.081,34
 1,19/O    1,24/O    1,29/O    1,34/XO    1,39/XXX     
4Elli TättiläElli Tättilä (-08)KalVa8.5.081,29
 1,24/O    1,29/O    1,34/XXX     
4Netta VirtanenNetta Virtanen (-08)KalVa12.9.081,29PB
 1,19/O    1,24/O    1,29/O PB    1,34/XXX     
6Alisa SormunenAlisa Sormunen (-08)UudKK17.8.081,24=PB
 1,14/O    1,19/O    1,24/O =PB    1,29/XXX     
T15 Keihäs/JT
1Ellen LahtivuoEllen Lahtivuo (-07)VehmKi2.2.0732,01
  32,01     31,65     30,84     31,63     
2Emma HelminenEmma Helminen (-08)UudKK27.2.0829,77
  X     28,81     26,75     29,77     
3Elli TättiläElli Tättilä (-08)KalVa8.5.0825,46
  22,89     25,46     24,71     24,45     
4Minttu KordelinMinttu Kordelin (-08)KalVa21.9.0823,25
  22,84     23,25     20,84     20,09     
T13 60 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Alisa HemmiläAlisa Hemmilä (-09)LaitJy29.4.09 9,55PB
2Minea MannerMinea Manner (-09)KalVa5.10.09 9,86PB
3Olivia LievonenOlivia Lievonen (-09)MaskKa 12.1.0910,26SB
4Emma TättiläEmma Tättilä (-10)KalVa8.3.1010,33PB
5Helga EskolaHelga Eskola (-12)NousSu 13.11.1210,49
6Elma AnttilaElma Anttila (-10)MynämI26.12.1010,71PB
2. erä
Tuuli: –0,5
1Liisa HämäläinenLiisa Hämäläinen (-09)MynämI2.9.09 8,87
2Neela IhanmäkiNeela Ihanmäki (-10)LaitJy 30.5.10 9,44
3Wilma LovénWilma Lovén (-09)UudKK18.9.09 9,47PB
4Viola SoiniViola Soini (-10)KalVa26.7.10 9,58
5Liinu SarametsäLiinu Sarametsä (-10)UudKK12.11.10 9,62PB
6Fanni PaasioFanni Paasio (-10)KalVa30.3.10 9,69PB
7Aino HyytiäAino Hyytiä (-09)LaitJy 6.7.09 9,90
8Nella RaiskinmäkiNella Raiskinmäki (-10)LaitJy7.2.1010,34
T13 1000 m
1Neela IhanmäkiNeela Ihanmäki (-10)LaitJy 30.5.103.28,13
2Liinu SarametsäLiinu Sarametsä (-10)UudKK12.11.103.41,48PB
3Fanni PaasioFanni Paasio (-10)KalVa30.3.103.41,93
4Ellen ElläEllen Ellä (-09)KalVa10.4.094.13,19SB
T13 Pituus/LJ
1Liisa HämäläinenLiisa Hämäläinen (-09)MynämI2.9.094,08 –0,3PB
  3,29/-0.7     3,98/-0.6 SB     3,84/-0.1     4,08/-0.3 PB     
2Neela IhanmäkiNeela Ihanmäki (-10)LaitJy 30.5.104,02 –1,3
  4,02/-1.3     X/0.0     X/-1.9     4,01/0.0     
3Alisa HemmiläAlisa Hemmilä (-09)LaitJy29.4.094,00 –1,4PB
  3,55/-0.6 SB     3,81/-0.9 PB     X/0.0     4,00/-1.4 PB     
4Lumi ValjanenLumi Valjanen (-10)MaskKa 29.5.103,70 +0,1PB
  X/0.6     X/-0.5     3,66/-1.2 PB     3,70/0.1 PB     
5Aino HyytiäAino Hyytiä (-09)LaitJy 6.7.093,69 –0,1PB
  3,55/-1.0 SB     3,67/-0.7 PB     3,69/-0.1 PB     X/-0.6     
6Wilma LovénWilma Lovén (-09)UudKK18.9.093,65 –0,2PB
  3,44/-1.1 PB     3,65/-0.2 PB     X/-0.8     X/-0.9     
7Viola SoiniViola Soini (-10)KalVa26.7.103,64 –0,2PB
  3,47/-1.7 PB     3,50/-0.4 PB     3,44/-1.2     3,64/-0.2 PB     
8Fanni PaasioFanni Paasio (-10)KalVa30.3.103,61 –1,3PB
  3,55/-0.4 =PB     3,61/-1.3 PB     3,52/-0.9     3,53/-0.8     
9Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.093,60 +0,2
  X/0.3     3,60/0.2     X/-0.9     P     
10Nella RaiskinmäkiNella Raiskinmäki (-10)LaitJy7.2.103,58 –0,2
  3,58/-0.2     X/-0.8     3,58/-0.2     3,34/0.0     
11Emma TättiläEmma Tättilä (-10)KalVa8.3.103,38 0,0PB
  3,04/-1.2     2,86/-1.4     X/-0.9     3,38/0.0 PB     
12Elma AnttilaElma Anttila (-10)MynämI26.12.103,00 –0,1PB
  2,81/-1.0 PB     3,00/-0.1 PB     2,84/-1.0     X/-0.4     
T13 Kiekko/DT
1Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.0936,93PB
  36,93 PB     35,33     33,63     33,97     
2Senni HeinonenSenni Heinonen (-10)UudKK 3.12.1027,25
  23,30     X     27,25     25,58     
3Viola SoiniViola Soini (-10)KalVa26.7.1022,38
  X     20,70     X     22,38     
4Olivia LievonenOlivia Lievonen (-09)MaskKa 12.1.0921,59PB
  21,59 PB     X     15,28     19,53     
5Ellen ElläEllen Ellä (-09)KalVa10.4.0919,56PB
  16,91 PB     19,01 PB     19,56 PB     X     
6Aino HyytiäAino Hyytiä (-09)LaitJy 6.7.0918,94PB
  14,92     15,06     16,23 PB     18,94 PB     
7Emma TättiläEmma Tättilä (-10)KalVa8.3.1018,71
  X     X     18,71     16,57     
8Wilma LovénWilma Lovén (-09)UudKK18.9.0916,39PB
  X     X     15,61 PB     16,39 PB     
9Janette SjöbergJanette Sjöberg (-09)KalVa 19.6.0914,81PB
  14,81 PB     14,67     11,37     X     
T13 2000 m kävely/Walk
1Ellen ElläEllen Ellä (-09)KalVa10.4.0912.08,19
2Nella LahtonenNella Lahtonen (-09)MynämI11.11.0913.02,61SB
T11 60 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Julia ElläJulia Ellä (-11)KalVa9.9.1110,00PB
2Lenita PerkiöLenita Perkiö (-12)VehmKi10.5.1210,59
3Laura Vähä-KouvolaLaura Vähä-Kouvola (-12)VehmKi10.10.1210,69
4Odelia SuutariOdelia Suutari (-11)KalVa9.3.1110,80
5Erika LeinonenErika Leinonen (-12)KalVa18.12.1210,81PB
6Sonja NieminenSonja Nieminen (-12)MynämI24.6.1211,57PB
2. erä
Tuuli: –1,3
1Veera UussaariVeera Uussaari (-11)KalVa17.1.11 9,44
2Oona LapilaOona Lapila (-11)MynämI26.6.11 9,58
3Kerttu MatikainenKerttu Matikainen (-11)LaitJy22.3.11 9,73
4Inka VirtanenInka Virtanen (-11)KalVa8.1.1110,02
5Aino TättiläAino Tättilä (-12)KalVa24.7.1210,18
6Villiina RaitanenVilliina Raitanen (-11)UudKK24.6.1110,23
7Mirella MannerMirella Manner (-11)KalVa14.9.1110,28
8Ilona JärvinenIlona Järvinen (-11)KalVa2.5.1110,29
T11 1000 m
1Sandra PalmrothSandra Palmroth (-11)MynämI30.5.113.33,42
2Oona LapilaOona Lapila (-11)MynämI26.6.113.35,76
3Veera UussaariVeera Uussaari (-11)KalVa17.1.113.40,61
4Nelli PiirainenNelli Piirainen (-11)KalVa20.3.113.42,80PB
5Julia ElläJulia Ellä (-11)KalVa9.9.113.45,11SB
6Mirella MannerMirella Manner (-11)KalVa14.9.113.50,78PB
7Villiina RaitanenVilliina Raitanen (-11)UudKK24.6.113.58,58PB
8Odelia SuutariOdelia Suutari (-11)KalVa9.3.113.59,66
9Ilona JärvinenIlona Järvinen (-11)KalVa2.5.114.22,93PB
10Viola PärköViola Pärkö (-11)LaitJy17.10.114.24,24
11Fiona HällynenFiona Hällynen (-11)LaitJy11.7.114.28,02PB
T11 Korkeus/HJ
1Kerttu MatikainenKerttu Matikainen (-11)LaitJy22.3.111,33PB
 1,13/O    1,18/O    1,23/O    1,28/O    1,33/XO PB    1,38/XXX     
2Sandra PalmrothSandra Palmroth (-11)MynämI30.5.111,33PB
 1,13/O    1,18/XO    1,23/O    1,28/XXO    1,33/XXO PB    1,38/XXX     
3Villiina RaitanenVilliina Raitanen (-11)UudKK24.6.111,28=PB
 1,03/O    1,08/O    1,13/O    1,18/O    1,23/O    1,28/O =PB    1,33/XXX     
4Nelli PiirainenNelli Piirainen (-11)KalVa20.3.111,18PB
 0,93/O    0,98/O    1,03/O    1,08/O    1,13/O    1,18/XO PB    1,23/XXX     
5Inka VirtanenInka Virtanen (-11)KalVa8.1.111,13
 0,93/O    0,98/O    1,03/O    1,08/O    1,13/O    1,18/XXX     
6Mirella MannerMirella Manner (-11)KalVa14.9.111,13
 0,93/O    0,98/O    1,03/O    1,08/O    1,13/XXO    1,18/XXX     
7Fiona HällynenFiona Hällynen (-11)LaitJy11.7.110,93
 0,93/O    0,98/XXX     
8Elsa KatvesojaElsa Katvesoja (-12)VehmKi5.12.120,93PB
 0,83/O    0,88/O    0,93/XO PB    0,98/XXX     
9Laura Vähä-KouvolaLaura Vähä-Kouvola (-12)VehmKi10.10.120,83
 0,83/O    0,88/XXX     
10Jasmiina MalhoJasmiina Malho (-12)VehmKi11.2.120,78PB
 0,73/O    0,78/XXO PB    0,83/XXX     
T11 Kuula/SP
1Odelia SuutariOdelia Suutari (-11)KalVa9.3.119,52
  9,18     8,58     9,02     9,52     
2Kerttu MatikainenKerttu Matikainen (-11)LaitJy22.3.117,80
  7,36     7,80     7,55     7,50     
3Sandra PalmrothSandra Palmroth (-11)MynämI30.5.117,21
  7,08     7,20     7,21     6,73     
4Aino TättiläAino Tättilä (-12)KalVa24.7.127,14
  6,28     6,51     6,62     7,14     
5Inka VirtanenInka Virtanen (-11)KalVa8.1.116,60PB
  6,04 PB     6,60 PB     6,44     6,16     
6Helga EskolaHelga Eskola (-12)NousSu 13.11.126,09PB
  6,09 PB     5,98     4,64     5,09     
7Lenita PerkiöLenita Perkiö (-12)VehmKi10.5.126,08
  6,08     5,72     6,05     6,01     
8Elsa KatvesojaElsa Katvesoja (-12)VehmKi5.12.125,97PB
  5,52     5,97 PB     5,64     X     
9Amanda SkonbäckAmanda Skonbäck (-12)MaskKa8.11.124,93
  4,38     4,74     4,72     4,93     
10Sonja NieminenSonja Nieminen (-12)MynämI24.6.124,75
  4,50     4,30     4,64     4,75     
11Mandi KukkulaMandi Kukkula (-12)KalVa2.2.124,59PB
  4,16     3,62     4,59 PB     4,49     
12Jasmiina MalhoJasmiina Malho (-12)VehmKi11.2.124,48PB
  4,48 PB     X     4,17     4,41     
13Laura Vähä-KouvolaLaura Vähä-Kouvola (-12)VehmKi10.10.124,12
  X     4,12     3,94     3,86     
14Neea PiirainenNeea Piirainen (-12)KalVa20.12.123,76=PB
  3,48     3,47     3,76 =PB     3,63     
15Erika LeinonenErika Leinonen (-12)KalVa18.12.123,68PB
  3,48 PB     3,68 PB     2,74     3,34     
T11 1000 m kävely/Walk
1Julia ElläJulia Ellä (-11)KalVa9.9.11 5.55,77PB
2Aino TättiläAino Tättilä (-12)KalVa24.7.12 6.26,61PB
3Veera UussaariVeera Uussaari (-11)KalVa17.1.11 6.33,40PB
4Neea PiirainenNeea Piirainen (-12)KalVa20.12.12 6.38,24PB
5Viola PärköViola Pärkö (-11)LaitJy17.10.11 7.36,07
6Lenita PerkiöLenita Perkiö (-12)VehmKi10.5.12 7.48,70PB
7Elsa KatvesojaElsa Katvesoja (-12)VehmKi5.12.12 9.02,64
T9 40 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Hilma HeijariHilma Heijari (-13)LaitJy22.2.13 7,60PB
2Sofia HolmlundSofia Holmlund (-14)NousSu24.12.14 7,79PB
3Vilja VirtanenVilja Virtanen (-14)KalVa10.9.14 7,89PB
4Anna RaunioAnna Raunio (-14)MynämI23.4.14 8,07PB
5Milana MannerMilana Manner (-14)KalVa26.11.14 8,14
6Jade LohistoJade Lohisto (-13)LaitJy17.5.13 8,22
2. erä
Tuuli: 0,0
1Iida LassilaIida Lassila (-13)LaitJy22.4.13 7,41
2Vivian JaakolaVivian Jaakola (-15)LaitJy23.1.15 7,56PB
3Linnea HentoLinnea Hento (-14)UudKK9.10.14 7,67
4Jenna Tuuna-VäiskäJenna Tuuna-Väiskä (-14)KalVa26.12.14 7,74
5Kerttu LaurilaKerttu Laurila (-14)VehmKi7.5.14 7,83
6Tilda SarametsäTilda Sarametsä (-13)UudKK28.4.13 7,93
7Mai VuorenpääMai Vuorenpää (-14)UudKK19.9.14 7,95
8Alisa HeinoAlisa Heino (-14)VehmKi24.3.14 8,00
T9 1000 m
1Sara RantanenSara Rantanen (-14)LaitJy26.5.144.16,11PB
2Emilia AulinEmilia Aulin (-14)LaitJy15.1.144.16,41PB
3Aada LapilaAada Lapila (-13)MynämI17.4.134.16,74
4Kerttu LaurilaKerttu Laurila (-14)VehmKi7.5.144.30,07
5Milana MannerMilana Manner (-14)KalVa26.11.144.31,03PB
6Anna RaunioAnna Raunio (-14)MynämI23.4.144.31,97PB
7Mai VuorenpääMai Vuorenpää (-14)UudKK19.9.144.41,35
8Jenna Tuuna-VäiskäJenna Tuuna-Väiskä (-14)KalVa26.12.144.45,98
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Aada LapilaAada Lapila (-13)MynämI17.4.133,33 PB
  3,25     3,06     3,27 PB     3,33 PB     
2Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)MynämI11.12.133,15 PB
  3,15 PB     2,90     X     2,87     
3Kerttu LaurilaKerttu Laurila (-14)VehmKi7.5.142,97 PB
  2,76     2,97 PB     2,96     X     
4Iida LassilaIida Lassila (-13)LaitJy22.4.132,85 =SB
  2,82     2,71     2,67     2,85 =SB     
5Emilia AulinEmilia Aulin (-14)LaitJy15.1.142,80 
  2,69     2,80     2,65     2,69     
6Sara RantanenSara Rantanen (-14)LaitJy26.5.142,77 =PB
  2,77 =PB     2,33     2,56     2,77 =PB     
7Jenna Tuuna-VäiskäJenna Tuuna-Väiskä (-14)KalVa26.12.142,74 
  2,74     2,68     X     X     
8Alisa HeinoAlisa Heino (-14)VehmKi24.3.142,71 
  2,68     2,71     2,48     X     
9Tilda SarametsäTilda Sarametsä (-13)UudKK28.4.132,71 PB
  2,60     2,71 PB     X     2,46     
10Vilja VirtanenVilja Virtanen (-14)KalVa10.9.142,69 PB
  2,59 PB     2,61 PB     2,39     2,69 PB     
11Vivian JaakolaVivian Jaakola (-15)LaitJy23.1.152,68 
  2,68     2,24     2,67     2,37     
12Sofia HolmlundSofia Holmlund (-14)NousSu24.12.142,61 PB
  2,52     2,45     2,50     2,61 PB     
13Ilona HämäläinenIlona Hämäläinen (-13)LaitJy3.9.132,59 PB
  2,41     2,39     2,57 PB     2,59 PB     
14Linnea HentoLinnea Hento (-14)UudKK9.10.142,57 
  2,11     2,41     2,57     X     
15Anna RaunioAnna Raunio (-14)MynämI23.4.142,49 PB
  2,31     2,49 PB     2,10     2,20     
16Jade LohistoJade Lohisto (-13)LaitJy17.5.132,47 SB
  2,28     2,47 SB     X     X     
17Ella SeppänenElla Seppänen (-14)KalVa8.6.142,41 PB
  2,39 PB     2,35     2,25     2,41 PB     
T9 Kuula/SP
1Aada LapilaAada Lapila (-13)MynämI17.4.136,16PB
  5,98 =PB     5,70     5,83     6,16 PB     
2Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)MynämI11.12.135,36PB
  5,36 PB     5,09     5,18     4,65     
3Iida LassilaIida Lassila (-13)LaitJy22.4.135,15PB
  4,68 PB     4,81 PB     5,08 PB     5,15 PB     
4Alisa HeinoAlisa Heino (-14)VehmKi24.3.144,54
  4,15     3,88     4,17     4,54     
5Sara RantanenSara Rantanen (-14)LaitJy26.5.144,51PB
  3,47 PB     4,51 PB     4,36     4,29     
6Emilia AulinEmilia Aulin (-14)LaitJy15.1.144,47PB
  3,46     3,75     4,07     4,47 PB     
7Vilja VirtanenVilja Virtanen (-14)KalVa10.9.144,31
  4,31     4,24     3,90     3,92     
8Sofia HolmlundSofia Holmlund (-14)NousSu24.12.143,85PB
  3,50 PB     3,85 PB     3,58     3,69     
9Ella SeppänenElla Seppänen (-14)KalVa8.6.143,42PB
  3,15 PB     2,57     3,33 PB     3,42 PB     
10Milana MannerMilana Manner (-14)KalVa26.11.143,34PB
  2,91 PB     3,27 PB     3,04     3,34 PB     
11Jade LohistoJade Lohisto (-13)LaitJy17.5.133,17
  3,14     2,78     3,17     2,99     
T9 600 m kävely/Walk
1Sofie PalmrothSofie Palmroth (-13)MynämI11.12.134.16,59PB
2Ilona HämäläinenIlona Hämäläinen (-13)LaitJy3.9.134.38,98PB
3Ella SeppänenElla Seppänen (-14)KalVa8.6.145.07,71PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat