TULOKSET: 15-9-v. pm-viestit, Kauhajoki, Kauhajoen keskusurheilukenttä, 20.8.2022


353 urheilijaa, 181 lajisuoritusta

Miehet
P15 4x100 m
1Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi49,23
 Riku Nevala 08, Arttu Luoma 08, Daniel Kaurila 07, Oskari Otsomaa 08 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU52,18
 Joni Haapamäki 07, Helmeri Lonkainen 08, Tuomas Lähdemäki 08, Veikko Kiviniemi 09 
3Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie56,36
 Samuli Rintamäki 07, Julius Mäkiranta 09, Aapo Mäntylä 07, Kaleva Tyystjärvi 07 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa56,51
 Verneri Turunen 07, Otto Niemelä 07, Lauri Peura 08, Joni Kytöharju 08 
P15 4x800 m
1Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi10.03,65
 Daniel Kaurila 07, Riku Nevala 08, Arttu Luoma 08, Santtu Mylläri 08 
2Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa11.32,79
 Otto Niemelä 07, Lauri Peura 08, Joona Maaninka 07, Verneri Turunen 07 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU11.37,30
 Veikko Kiviniemi 09, Helmeri Lonkainen 08, Tuomas Lähdemäki 08, Joni Haapamäki 07 
4Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie11.37,92
 Aapo Mäntylä 07, Samuli Rintamäki 07, Julius Mäkiranta 09, Kaleva Tyystjärvi 07 
P15 4x80 m aidat
1Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi54,55
 Santtu Mylläri 08, Arttu Luoma 08, Daniel Kaurila 07, Oskari Otsomaa 08 
2Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie61,42
 Samuli Rintamäki 07, Julius Mäkiranta 09, Aapo Mäntylä 07, Kaleva Tyystjärvi 07 
P13 4x100 m
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa52,03
 Elmeri Turunen 09, Niko Kytöharju 10, Nuutti Kreko 09, Rasmus Koski 09 
2Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa56,65
 Aaro Haapamäki 09, Justus Lehtinen 10, Leevi Kiukkonen 10, Eetu Tuunainen 09 
3Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU57,68
 Joonatan Kotkaniemi 09, Eemi Asunmaa 09, Eemeli Eklund 09, Ossi Kallio 10 
4Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi60,20
 Vihtori Vuorinen 09, Hannes Närvä 10, Aatu Joronen 09, Veikko Köykkä 10 
5Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa60,62
 Eemi Launo 10, Lauri Pihlajaviita 09, Eero Luhtanen 10, Oskari Manninen 09 
Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWiDNF
 Tuomas Järvinen 10, Riku-Matti Uitto 10, Akseli Kangas 10, Roni Innanen 10 
P13 4x600 m
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 6.56,07
 Elmeri Turunen 09, Nuutti Kreko 09, Leevi Kiukkonen 10, Rasmus Koski 09 
2Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi 7.47,12
 Akseli Kangas 10, Riku-Matti Uitto 10, Roni Innanen 10, Tuomas Järvinen 10 
3Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 7.51,74
 Aaro Haapamäki 09, Eetu Tuunainen 09, Topias Korkeavaara 10, Justus Lehtinen 10 
4Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 7.52,58
 Eemeli Eklund 09, Eemi Asunmaa 09, Ossi Kallio 10, Joonatan Kotkaniemi 09 
5Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi 8.15,53
 Vihtori Vuorinen 09, Aatu Joronen 09, Hannes Närvä 10, Veikko Köykkä 10 
P13 4x60 m aidat
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa43,73
 Elmeri Turunen 09, Niko Kytöharju 10, Leevi Kiukkonen 10, Rasmus Koski 09 
2Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU51,32
 Ossi Kallio 10, Eemi Asunmaa 09, Roni Rantala 10, Joonatan Kotkaniemi 09 
P11 4x 50 m
1Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi31,25
 Leevi Perälä 11, Topias Riskula 11, Max Harju 11, Konsta Mäntymäki 11 
2Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa31,72
 Aapeli Lehtola 12, Onni Kauhajärvi 12, Daniel Tuunainen 11, Amiel Katajisto 12 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU33,05
 Niilo Valtonen 12, Max Haapamäki 11, Akseli Tullila 11, Liinus Maunuksela 12 
4Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi34,04
 Lauri Järvinen 12, Kalle Aro 12, Aapo Kangas 12, Leevi Lauttamus 12 
5Laihian LujaLaihian Luja LaihLu34,05
 Julius Back 11, Kevin Kronholm 12, Matias Martonen 12, Elias Yliselä 12 
6Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie34,23
 Nico Tyynelä 13, Joona Autio 13, Aaro Hurin 13, Roni Tyynelä 11 
Alkuerät
1. erä
1Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi32,06
 Leevi Perälä 11, Topias Riskula 11, Max Harju 11, Konsta Mäntymäki 11 
2Laihian LujaLaihian Luja LaihLu35,01
 Julius Back 11, Kevin Kronholm 12, Matias Martonen 12, Elias Yliselä 12 
3Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa35,19
 Viljo Oja-Nisula 11, Veikko Toija 12, Vilho Pentilä 12, Pyry Hiula 12 
4Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi37,11
 Valle Mäkelä 12, Tatu Koskimäki 12, Vilho Ylikojola 12, Viljami Vuorinen 12 
2. erä
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa31,92
 Aapeli Lehtola 12, Onni Kauhajärvi 12, Daniel Tuunainen 11, Amiel Katajisto 12 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU33,27
 Niilo Valtonen 12, Max Haapamäki 11, Akseli Tullila 11, Liinus Maunuksela 12 
3Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie34,31
 Nico Tyynelä 13, Joona Autio 13, Aaro Hurin 13, Roni Tyynelä 11 
4Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi34,41
 Lauri Järvinen 12, Kalle Aro 12, Aapo Kangas 12, Leevi Lauttamus 12 
5Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU36,18
 Eelis Hynönen 12, Oliver Vainionpää 11, Aarni Kivistö 12, Oliver Lehtipää 12 
P11 4x600 m
1Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi 8.19,62
 Joona Kaurila 11, Konsta Mäntymäki 11, Topias Riskula 11, Max Harju 11 
2Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie 8.27,13
 Nico Tyynelä 13, Joona Autio 13, Aaro Hurin 13, Roni Tyynelä 11 
3Laihian LujaLaihian Luja LaihLu 8.39,30
 Julius Back 11, Kevin Kronholm 12, Matias Martonen 12, Elias Yliselä 12 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 8.43,34
 Vilho Pentilä 12, Amiel Katajisto 12, Pyry Hiula 12, Aapeli Lehtola 12 
5Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa 9.13,95
 Aaro Lähdesmäki 11, Pyryveli Ikkala 12, Taiba Hirano 11, Aatos Yli-Peltola 12 
6Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 9.21,28
 Niilo Valtonen 12, Paulus Kätkänaho 11, Niilo Toroi 14, Liinus Maunuksela 12 
7Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 9.23,99
 Eelis Hynönen 12, Aarni Kivistö 12, Oliver Lehtipää 12, Oliver Vainionpää 11 
8Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi 9.25,54
 Lauri Järvinen 12, Kalle Aro 12, Leevi Lauttamus 12, Aapo Kangas 12 
9Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi10.30,84
 Valle Mäkelä 12, Vilho Ylikojola 12, Konsta Knuuttila 12, Viljami Vuorinen 12 
P9 4x400 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU5.47,48
 Anton Koivisto 13, Mico Haapamäki 13, Rasmus Kujanpää 14, Lassi Maunuksela 13 
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi5.47,52
 Viljo Lehtiniemi 13, Vincent Vuorinen 13, Otso Pollarinen 13, Konsta Perälä 13 
3Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa5.48,35
 Daniel Ala-Keturi 13, Konsta Huovinen 14, Joonas Salo 14, Joonas Kortesluoma 13 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa5.57,86
 Jose Mettälä 15, Kosti Kohtala 14, Joona Salo 14, Oskari Haapala 15 
5Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU6.07,31
 Juuso Kurunmäki 13, Lauri Piirainen 14, Luukas Kotkaniemi 15, Akseli Krihvel 14 
6Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi6.23,55
 Sauli Kilpelänaho 14, Aatami Hietala 15, Jim Ronko 13, Eevertti Polso 15 
7Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi6.31,54
 Atte Kuutti 13, Viljo Rintala 15, Ukko Torkko 13, Jussi Kangas 14 
8Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy6.45,77
 Aleksi Piirto 14, Eeli Kuusisto 14, Eetu Erkkonen 13, Juuso Erkkonen 13 
9Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU6.46,27
 Linus Hynönen 14, Reino Raiski 14, Miika Paananen 15, Eemeli Penttilä 14 
Naiset
T15 4x100 m
1Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA52,64
 Sara Vuorela 07, Anniina Viitasaari 07, Emmi Piispanen 07, Katariina Leppäaho 07 
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi53,20
 Emmi Koski 08, Linnea Hirvelä 07, Alisa Takamaa 08, Helmi Hietala 08 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU53,62
 Mimmi Raninen 08, Anniina Latva-Kivistö 08, Matilda Koivisto 08, Matilda Hakala 08 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa56,27
 Iida Kananoja 08, Saara Yli-Kokko 08, Viola Lohikoski 07, Essi Kytöharju 07 
5Laihian LujaLaihian Luja LaihLu56,34
 Ada Kallio 08, Ella Tuomivirta 07, Viivi Visuri 08, Maria Peurala 07 
6Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi56,50
 Eevi Launiainen 08, Annika Ekola 08, Jenni Palonen 08, Siiri Perälä 08 
T15 4x800 m
1Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi11.16,25
 Janika Långsjö 08, Linnea Hirvelä 07, Alisa Takamaa 08, Mirva Näykki 07 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU11.20,43
 Mimmi Raninen 08, Emma Rajala 07, Matilda Hakala 08, Minttu Meriläinen 08 
3Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa12.01,98
 Iida Kananoja 08, Saara Yli-Kokko 08, Essi Kytöharju 07, Viola Lohikoski 07 
4Laihian LujaLaihian Luja LaihLu12.05,41
 Ada Kallio 08, Ida Sigfrids 12, Viivi Visuri 08, Ella Tuomivirta 07 
T15 4x80 m aidat
1Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA54,05
 Sara Vuorela 07, Emmi Piispanen 07, Anniina Viitasaari 07, Katariina Leppäaho 07 
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi57,86
 Linnea Hirvelä 07, Alisa Takamaa 08, Janika Långsjö 08, Pinja Niemistö 08 
T13 4x100 m
1Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy55,88
 Mette-Maria Lapikisto 12, Elli Pihlaja 09, Julia Lapikisto 10, Iida Yli-Nisula 09 
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi56,68
 Camilla Viitamäki 10, Taimi Koskenkorva 10, Juulia Saari 09, Neea Mäkelä 09 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU56,72
 Sara Vakkila 10, Helmi Jaskari 09, Viivi Mäntymäki 10, Anna-Julia Haapamatti 09 
4Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi57,00
 Angelina Heinäheimo 09, Veera Luoma 09, Anna Koski 10, Anni-Sofia Rajakallio 10 
5Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU57,25
 Jadessa Syrjälä 09, Alisa Koskinen 10, Reetta Hautala 10, Miida Viinikka 10 
6Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU58,74
 Silva Hynönen 10, Anna Krihvel 10, Lotta Uitto 09, Lumi Haapaniemi 09 
Alkuerät
1. erä
1Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi57,87
 Camilla Viitamäki 10, Taimi Koskenkorva 10, Juulia Saari 09, Neea Mäkelä 09 
2Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU58,82
 Jadessa Syrjälä 09, Alisa Koskinen 10, Reetta Hautala 10, Miida Viinikka 10 
3Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi59,69
 Lumi Lahti 10, Vilma Kujanen 09, Janna Talvitie 10, Saimi Luoma 09 
4Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA64,12
 Emma Paalijärvi 10, Lumia Piispanen 10, Jenica Pessinen 10, Aada Piispanen 09 
Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsUDQ
 Saana Kasari 10, Pilvi Koukkari 10, Lilja Metsäranta 10, Meea Ojaluoma 09 
2. erä
1Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi57,93
 Angelina Heinäheimo 09, Veera Luoma 09, Anna Koski 10, Anni-Sofia Rajakallio 10 
2Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi59,42
 Neea Ruotsalainen 09, Oona Lähdes 10, Sini Pihlajamäki 10, Julia Hietanen 10 
3Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa60,49
 Emma Niemistö 10, Sara Saarela 10, Siiri Haanpää 10, Manna Keski-Kokko 10 
4Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU61,90
 Viola Paalanen 10, Emmi Kurunmäki 09, Elle Manninen 10, Iines Onnela 09 
5Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa62,30
 Emmi Mäki-Juoni 10, Emmi Viitamäki 10, Neela Kallio 10, Carlotta Marttunen 09 
6Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi63,40
 Emma Mäenpää 10, Minea Viitamäki 09, Katariina Kankaanpää 10, Enni Ylinen-Luopa 09 
3. erä
1Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy56,78
 Mette-Maria Lapikisto 12, Elli Pihlaja 09, Julia Lapikisto 10, Iida Yli-Nisula 09 
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU57,07
 Sara Vakkila 10, Helmi Jaskari 09, Viivi Mäntymäki 10, Anna-Julia Haapamatti 09 
3Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU58,87
 Silva Hynönen 10, Anna Krihvel 10, Lotta Uitto 09, Lumi Haapaniemi 09 
4Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa59,96
 Eevi Korpela 09, Jenny Peltonen 09, Vilma Pentilä 09, Netta Kallio 12 
Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKaDQ
 Justiina Lehtola 10, Ella Viitamäki 09, Ella Mettälä 10, Bertta Pihlaja 09 
T13 4x600 m
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 7.59,93
 Netta Kallio 12, Vilma Pentilä 09, Neela Kallio 10, Ella Mettälä 10 
2Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy 8.16,47
 Siiri Latva-Hirvelä 10, Julia Lapikisto 10, Nella Saarenpää 09, Elli Pihlaja 09 
3Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa 8.22,02
 Manna Keski-Kokko 10, Sara Saarela 10, Henna Hanka 09, Siiri Haanpää 10 
4Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi 8.25,29
 Lumi Lahti 10, Vilma Kujanen 09, Janna Talvitie 10, Saimi Luoma 09 
5Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 8.30,84
 Viivi Mäntymäki 10, Lilja Metsäranta 10, Pilvi Koukkari 10, Helmi Jaskari 09 
6Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi 8.44,69
 Angelina Heinäheimo 09, Veera Luoma 09, Anna Koski 10, Anni-Sofia Rajakallio 10 
7Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi 8.51,27
 Oona Lähdes 10, Katri Uusitalo 10, Netta Saarela 10, Neea Ruotsalainen 09 
8Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 8.52,57
 Nella Kokko 10, Hilla Nousiainen 10, Alanna Katajisto 10, Justiina Lehtola 10 
9Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 9.00,48
 Silva Hynönen 10, Iines Onnela 09, Elle Manninen 10, Anna Krihvel 10 
10Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi 9.05,00
 Taimi Koskenkorva 10, Neea Mäkelä 09, Emma Mäenpää 10, Minea Viitamäki 09 
11Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA 9.19,34
 Lumia Piispanen 10, Emma Paalijärvi 10, Jenica Pessinen 10, Aada Piispanen 09 
12Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 9.50,99
 Eevi Korpela 09, Emmi Viitamäki 10, Oona Tuisku 09, Emmi Mäki-Juoni 10 
T13 4x60 m aidat
1. erä
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU46,28
 Sara Vakkila 10, Helmi Jaskari 09, Pilvi Koukkari 10, Viivi Mäntymäki 10 
2Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU48,74
 Anna Krihvel 10, Lotta Uitto 09, Emmi Kurunmäki 09, Silva Hynönen 10 
3Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa54,49
 Vilma Pentilä 09, Nella Kokko 10, Carlotta Marttunen 09, Netta Kallio 12 
2. erä
1Ähtärin UrheilijatÄhtärin Urheilijat ÄhtU44,26
 Jadessa Syrjälä 09, Alisa Koskinen 10, Reetta Hautala 10, Miida Viinikka 10 
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi44,42
 Anna Koski 10, Veera Luoma 09, Anni-Sofia Rajakallio 10, Angelina Heinäheimo 09 
3Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa48,66
 Eevi Korpela 09, Justiina Lehtola 10, Emmi Viitamäki 10, Ella Mettälä 10 
4Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi49,27
 Juulia Saari 09, Neea Mäkelä 09, Taimi Koskenkorva 10, Camilla Viitamäki 10 
T11 4x 50 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU31,07
 Emmi Ahvenlampi 11, Sini Lappalainen 11, Siiri Mustalahti 12, Vieno Mäkinen 12 
2Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi31,28
 Milla Löytynoja 11, Nelli Rajakallio 11, Fanny Heinäheimo 11, Elli-Sofia Polso 11 
3Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA32,16
 Emilia Santala 11, Eerika Sironen 11, Roosa Pessinen 12, Linnea Piispanen 12 
4Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi32,76
 Eevi Hurtamo 11, Laura Takala 12, Enni-Kaisa Kettula 11, Viola Hautala 11 
5Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi32,93
 Sofia Ylipelkonen 11, Jemina Niemi 11, Netta Ylikantola , Tiia Hyrsky 11 
6Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi33,32
 Sonja Samppala 11, Saana Kytölä 11, Juulia Ollikkala 11, Juliette Ollikkala 11 
Alkuerät
1. erä
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU30,90
 Emmi Ahvenlampi 11, Sini Lappalainen 11, Siiri Mustalahti 12, Vieno Mäkinen 12 
2Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa33,00
 Pinja Kuoppala 11, Vilma Hakamaa 11, Elviira Latomäki 11, Kiia-Liisa Kohtala 12 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU34,34
 Fiona Muchimba 12, Juulia Ojaniemi 12, Ronja Kujanpää 11, Outi Hietamäki 11 
4Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie34,75
 Veera Lemponen 12, Matilda Palomäki 12, Sara Erkkilä 13, Amanda Lemponen 11 
5Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi35,65
 Aleksandra Alanko , Jasmin Saari 12, Hilma Neva-Keturi 11, Enna Ylipelkonen 11 
2. erä
1Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi30,68
 Milla Löytynoja 11, Nelli Rajakallio 11, Fanny Heinäheimo 11, Elli-Sofia Polso 11 
2Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi32,31
 Eevi Hurtamo 11, Laura Takala 12, Enni-Kaisa Kettula 11, Viola Hautala 11 
3Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU32,79
 Sofia Piirainen 11, Ninni Peltola 12, Hilda Eeli 11, Veera Mäkinen 12 
4Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU36,75
 Neela Kontolampi 11, Helmi Kangastie 12, Karoliina Ranta-Knuuttila 12, Usva Haapaniemi 11 
3. erä
1Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA31,77
 Emilia Santala 11, Eerika Sironen 11, Roosa Pessinen 12, Linnea Piispanen 12 
2Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi32,30
 Sofia Ylipelkonen 11, Jemina Niemi 11, Netta Ylikantola , Tiia Hyrsky 11 
3Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi32,40
 Sonja Samppala 11, Saana Kytölä 11, Juulia Ollikkala 11, Juliette Ollikkala 11 
4Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa32,90
 Senni Launo 12, Veera Pihlajaviita 11, Eerika Manninen 11, Aada Ylä-Pöntinen 11 
5Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi34,74
 Senni Puistikko 11, Linnea Saari 11, Veera Sippola 11, Olivia Sukuvaara 12 
T11 4x600 m
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU 8.22,07
 Emmi Ahvenlampi 11, Juulia Ojaniemi 12, Siiri Mustalahti 12, Sini Lappalainen 11 
2Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa 8.57,75
 Eerika Manninen 11, Lumia Keski-Kokko 11, Emma Kulmala 12, Siiri Kriikkula 12 
3Alajärven AnkkuritAlajärven Ankkurit AlajA 9.06,55
 Eerika Sironen 11, Emilia Santala 11, Roosa Pessinen 12, Linnea Piispanen 12 
4Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU 9.28,67
 Sofia Piirainen 11, Karoliina Ranta-Knuuttila 12, Veera Mäkinen 12, Hilda Eeli 11 
5Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi 9.33,26
 Vera Korkiakangas 11, Viola Hautala 11, Laura Takala 12, Eevi Hurtamo 11 
6Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi 9.33,94
 Saana Kytölä 11, Sonja Samppala 11, Juulia Ollikkala 11, Juliette Ollikkala 11 
7Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi 9.44,60
 Nelli Rajakallio 11, Linnea Saari 11, Elli-Sofia Polso 11, Elle Ala-Fossi 12 
8Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi 9.46,09
 Tiia Hyrsky 11, Sofia Ylipelkonen 11, Netta Ylikantola  
9Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa 9.56,33
 Vilma Hakamaa 11, Pinja Kuoppala 11, Greta Koivuniemi 11, Sara Hyvärinen 11 
10Vähänkyrön ViestiVähänkyrön Viesti VähänkVie10.03,62
 Veera Lemponen 12, Amanda Lemponen 11, Sara Erkkilä 13, Matilda Palomäki 12 
11Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU10.09,86
 Aada-Emilia Ankkuri 12, Ronja Kujanpää 11, Outi Hietamäki 11, Fiona Muchimba 12 
12Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi10.14,97
 Fanny Heinäheimo 11, Veera Sippola 11, Olivia Sukuvaara 12, Saana Kangas 12 
13Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi10.22,10
 Enna Ylipelkonen 11, Jasmin Saari 12, Nelli Lassila 12, Aleksandra Alanko  
T9 4x400 m
1Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa5.40,37
 Fanni Kiukkonen 13, Verna Hakamaa 14, Tilma Oja-Nisula 14, Jippu Lehtinen 13 
2Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy5.43,72
 Malviina Oja-Nisula 13, Milla Autio 13, Nia Piirto 13, Kaarina Pihlaja 13 
3Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU5.49,29
 Eevi Finnilä 13, Silja Hietamäki 13, Vilma Riihioja 14, Minttu Patana 13 
4Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa5.54,95
 Olivia Kulmala 14, Aliisa Ylä-Pöntinen 13, Melina Kulmala 14, Fiia Niemi 13 
5Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi5.58,04
 Lumina Mäkelä 14, Kerttu Makkonen 13, Viia Pernaa 14, Alma Neva-Keturi 13 
6Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi6.05,51
 Serafiina Heinäheimo 13, Eeva Alakarhu 15, Mirella Näykki 13, Elsa Alakarhu 13 
7Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU6.07,98
 Iida Paananen 14, Olivia Välkky 14, Enni Uitto 13, Hilda Kotkaniemi 14 
8Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi6.12,60
 Venla Koski 13, Milla Pihlajamäki 13, Dania Lehtimäki 13, Fiia Harju 14 
9Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi6.25,94
 Isella Perttula 13, Tytti Rintala 14, Iiris Korkiakangas 15, Livi Lahti 13 
10Laihian LujaLaihian Luja LaihLu6.27,38
 Isella Tuominen , Kiira Kallioniemi 13, Ellen Trompari 13, Olivia Erkkilä 15 
11Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU6.29,56
 Adelina Nikolaenko 14, Paulina Nikolaenko 13, Jennifer Metsälä 14, Minea Timo 14 
12Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa6.35,51
 Silja Pantti 14, Netta Kokko 15, Aino Yli-Kokko 15, Sara Alahonko 13 
13Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy6.37,41
 Nelli Ketomäki 13, Enni Autio 13, Fiia Tuomisto 13, Enni Ketomäki 13 
14Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi6.39,59
 Kerttu Lahdensuo 15, Ilona Mäkelä 13, Enna Kuivila 15, Hilja Koski 15 
15Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi7.26,11
 Aino Toppari 13, Emilia Aro 13, Maria Aro 14, Iida Norjavuori 13 
T9 8x40 m sukkulasekaviesti
1Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi55,02 mixed
2Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU55,56 mixed
3Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy56,20 mixed
4Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi58,06 mixed
5Laihian LujaLaihian Luja LaihLu58,84 mixed
6Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa59,43 mixed
7Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi59,44 mixed
8Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa59,87 mixed
Alkuerät
1. erä
1Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy59,06 mixed
2Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa59,51 mixed
3Laihian LujaLaihian Luja LaihLu59,62 mixed
4Teuvan RivakkaTeuvan Rivakka TeuvRi60,15 mixed
5Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU62,44 mixed
6Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi63,50 mixed
7Alavuden UrheilijatAlavuden Urheilijat AlavU64,06 mixed
8Kauhavan WisaKauhavan Wisa KauhWi64,50 mixed
2. erä
1Seinäjoen seudun UrheilijatSeinäjoen seudun Urheilijat SeinäjsU56,13 mixed
2Ilmajoen KisailijatIlmajoen Kisailijat IlmajKi56,28 mixed
3Alahärmän Kisa KauhavaAlahärmän Kisa Kauhava AlahKi57,94 mixed
4Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi59,56 mixed
5Jalasjärven JalasJalasjärven Jalas JalasjJa59,74 mixed
6Kurikan RyhtiKurikan Ryhti KurikRy61,02 mixed
7Lapuan VirkiäLapuan Virkiä LapVi62,25 mixed
8Kauhajoen KarhuKauhajoen Karhu KauhajKa65,75 mixed

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut