TULOKSET: Aktia Junior Games 2, Raasepori, Karjaan keskusurheilukenttä, 28.7.2022


45 urheilijaa, 84 lajisuoritusta

Miehet
M 800 m
1Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.042.05,90SB
2Emil GrabberEmil Grabber (-03)IFRaseb8.2.032.17,62
P15 800 m
1Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.082.32,07
2Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.082.45,37PB
3Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.082.46,35PB
P15 100 m aidat/hurdles
Tuuli: +2,0
1Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0717,89PB
2Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0718,43PB
3Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0820,54PB
4Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.0821,53PB
P15 Moukari/HT
1Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0744,26
  X     41,07     44,26     42,60     39,94     X     
2Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.0722,19PB
  22,19 PB     X     X     X     P     X     
3Daniel GrönvikDaniel Grönvik (-07)IFRaseb 9.2.0721,53PB
  19,83 PB     19,95 PB     21,53 PB     P     P     P     
4Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.0821,26
  19,90     19,24     21,01     21,00     21,26     X     
5Danny GrönvikDanny Grönvik (-08)IFRaseb 6.8.0818,80PB
  18,80 PB     X     P     P     P     P     
6Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.0813,90PB
  13,90 PB     X     12,47     P     P     P     
P13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +1,7
1Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.0912,45PB
2David EkholmDavid Ekholm (-10)IFRaseb8.3.1012,86PB
3Melvin WasströmMelvin Wasström (-10)IFRaseb4.8.1013,68PB
4Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.0913,83PB
P13 Seiväs/PV
1Voima KenttäVoima Kenttä (-09)IFRaseb 12.9.091,92PB
 1,62/O    1,72/O    1,82/O    1,92/O PB    2,02/XXX     
2Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.091,82PB
 1,02/O    1,12/O    1,22/O    1,32/O    1,42/O    1,52/O    1,62/O    1,72/O    1,82/XXO PB    1,92/XXX     
3David EkholmDavid Ekholm (-10)IFRaseb8.3.101,72PB
 1,42/O    1,52/XO    1,62/O    1,72/O PB    1,82/XXX     
4Melvin WasströmMelvin Wasström (-10)IFRaseb4.8.101,12PB
 0,82/O    0,92/O    1,02/O    1,12/O PB    1,22/XXX     
P13 Kuula/SP
1Vincent WinbergVincent Winberg (-09)IFRaseb17.3.097,23PB
  6,68     6,77     6,70     6,91     7,03 PB     7,23 PB     
2Melvin WasströmMelvin Wasström (-10)IFRaseb4.8.105,88PB
  4,85 PB     5,88 PB     5,26     4,76     4,76     5,13     
3David EkholmDavid Ekholm (-10)IFRaseb8.3.105,19PB
  5,19 PB     4,85     4,88     5,15     5,18     4,92     
P11 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +3,0
1Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.1112,16PB
2Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.1213,44PB
3Elmo KenttäElmo Kenttä (-12)IFRaseb 1.8.1215,08SB
P11 Seiväs/PV
1Elmo KenttäElmo Kenttä (-12)IFRaseb 1.8.121,82PB
 1,52/O    1,62/O    1,72/O    1,82/XO PB    1,92/XXX     
2Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.120,82PB
 0,82/XXO PB     
P11 Kiekko/DT
1Sebastian NybergSebastian Nyberg (-11)IFRaseb20.6.1115,46
  15,46     X     14,93     15,32     
2Liam AntikainenLiam Antikainen (-12)IFRaseb 26.2.1213,68SB
  9,84 SB     13,68 SB     X     X     
3Rasmus ForsmanRasmus Forsman (-12)IFRaseb 15.11.127,33
  X     6,70     7,33     7,26     
P9 Seiväs/PV
1Hugo ForsströmHugo Forsström (-14)IFRaseb2.2.141,22PB
 0,82/O    0,92/XXO    1,02/O    1,12/O    1,22/XXO PB    1,32/XXX     
2Rasmus NyholmRasmus Nyholm (-13)IFRaseb14.2.130,92PB
 0,82/XO    0,92/XXO PB    1,02/XXX     
3Edwin WikströmEdwin Wikström (-14)IFRaseb27.3.140,82PB
 0,82/XXO PB    0,92/XXX     
Kevin BjörkqvistKevin Björkqvist (-14)IFRaseb20.11.14NH
 0,82/XXX     
Nikolaos ChristidesNikolaos Christides (-14)IFRaseb10.1.14NH
 0,82/XXX     
P9 Keihäs/JT
1Rasmus NyholmRasmus Nyholm (-13)IFRaseb14.2.1312,99PB
  10,01 PB     6,65     12,99 PB     12,62     
2Wiljo TeräsjärviWiljo Teräsjärvi (-13)TurWei18.9.1310,14
  9,59     9,94     10,14     9,59     
3Tor LeivoTor Leivo (-14)IFRaseb29.7.149,94PB
  8,00 PB     9,94 PB     8,66     8,48     
4Edwin WikströmEdwin Wikström (-14)IFRaseb27.3.149,74PB
  6,83 PB     6,66     8,15 PB     9,74 PB     
5Kevin BjörkqvistKevin Björkqvist (-14)IFRaseb20.11.149,43PB
  8,90 PB     6,03     9,43 PB     8,46     
6Nikolaos ChristidesNikolaos Christides (-14)IFRaseb10.1.146,67PB
  5,13 PB     5,00     6,67 PB     5,55     
7Hugo ForsströmHugo Forsström (-14)IFRaseb2.2.145,96PB
  4,28 PB     4,35 PB     4,00     5,96 PB     
Naiset
N 800 m
1Veronica GillbergVeronica Gillberg (-88)IFRaseb27.1.882.44,02PB
T13 60 m aidat/hurdles
Tuuli: +2,4
1Victoria JungVictoria Jung (-09)IFRaseb27.3.0911,26
2Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.0911,49
3Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.0912,49
4Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.0913,89
T13 Seiväs/PV
1Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.091,92PB
 1,12/O    1,22/O    1,32/O    1,42/O    1,52/O    1,62/O    1,72/O    1,82/O    1,92/O PB    2,02/XXX     
2Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.091,62PB
 0,92/O    1,02/O    1,12/O    1,22/O    1,32/O    1,42/O    1,52/XXO    1,62/XO PB    1,72/XXX     
3Victoria JungVictoria Jung (-09)IFRaseb27.3.091,52PB
 0,82/XO    0,92/O    1,02/O    1,12/O    1,22/XO    1,32/O    1,42/O    1,52/O PB    1,62/XXX     
4Ellen WesterlundEllen Westerlund (-10)IFRaseb 24.8.101,32PB
 0,82/O    0,92/O    1,02/XO    1,12/O    1,22/XO    1,32/O PB    1,42/XXX     
5Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.091,32PB
 0,82/XO    0,92/O    1,02/XO    1,12/O    1,22/XO    1,32/O PB    1,42/XXX     
T13 Kuula/SP
1Victoria JungVictoria Jung (-09)IFRaseb27.3.098,60PB
  7,72 PB     8,28 PB     8,60 PB     7,26     8,43     8,56     
2Wilma BjörklöfWilma Björklöf (-09)IFRaseb 22.7.098,42PB
  7,52 PB     7,74 PB     7,33     7,66     7,22     8,42 PB     
3Signe SkogSigne Skog (-09)SjundeåIF20.11.097,99
  7,16     7,28     7,60     6,96     7,99     7,82     
4Elin BaarmanElin Baarman (-10)IFRaseb 5.1.107,36PB
  7,36 PB     6,94     6,98     6,65     7,14     6,75     
5Olivia AsplundOlivia Asplund (-09)IFRaseb1.9.097,31
  6,55     7,23     6,43     7,31     6,74     6,66     
6Ines WesterlundInes Westerlund (-09)IFRaseb 7.6.096,97PB
  6,68 PB     6,75 PB     6,65     6,97 PB     6,48     6,42     
7Livia NordmanLivia Nordman (-09)IFRaseb15.7.096,07PB
  5,51 PB     5,75 PB     6,07 PB     3,88     5,67     5,83     
8Leona AhlroosLeona Ahlroos (-09)IFRaseb17.6.096,05
  5,78     6,05     5,73     5,82     5,95     5,80     
9Milja TeräsjärviMilja Teräsjärvi (-10)TurWei 2.9.105,50PB
  5,41 PB     5,50 PB     5,46     5,14     5,30     4,60     
10Ellen WesterlundEllen Westerlund (-10)IFRaseb 24.8.105,30PB
  5,30 PB     4,37     4,99     4,47     4,45     4,52     
T11 60 m aidat/hurdles
1. erä
Tuuli: +2,0
1Ellen WikmanEllen Wikman (-11)IFRaseb19.9.1112,71PB
2Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.1113,26PB
3Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.1114,05PB
4Emma AllènEmma Allèn (-12)IFRaseb 23.2.1214,33PB
5Wilhelmina EnbergWilhelmina Enberg (-12)IFRaseb 2.2.1216,39PB
6Alice ÖhmanAlice Öhman (-12)IFRaseb 30.3.1216,58PB
T11 Seiväs/PV
1Emma AllènEmma Allèn (-12)IFRaseb 23.2.121,62PB
 0,82/O    0,92/XO    1,02/O    1,12/O    1,22/O    1,32/XO    1,42/XXO    1,52/XO    1,62/XO PB    1,72/XXX     
T11 Kiekko/DT
1Emma NymanEmma Nyman (-11)IFRaseb 15.3.1117,17PB
  15,16     14,43     17,17 PB     16,30     
2Elin BjörklöfElin Björklöf (-11)IFRaseb 21.5.1112,68SB
  10,45 SB     12,57 SB     11,21     12,68 SB     
3Emma AllènEmma Allèn (-12)IFRaseb 23.2.129,08SB
  7,62 SB     7,80 SB     7,59     9,08 SB     
4Alice ÖhmanAlice Öhman (-12)IFRaseb 30.3.126,68PB
  5,73 SB     5,62     5,44     6,68 PB     
5Wilhelmina EnbergWilhelmina Enberg (-12)IFRaseb 2.2.125,09PB
  X     5,09 PB     5,07     X     
T9 Seiväs/PV
Tuva WesterlundTuva Westerlund (-14)IFRaseb29.3.14NH
 0,82/XXX     
T9 Keihäs/JT
1Linnéa SiggbergLinnéa Siggberg (-13)IFRaseb 15.5.1310,25PB
  10,24 PB     9,02     10,25 PB     8,86     
2Line LindénLine Lindén (-14)IFRaseb27.11.147,79PB
  7,57 PB     7,20     6,04     7,79 PB     
3Tuva WesterlundTuva Westerlund (-14)IFRaseb29.3.147,00PB
  7,00 PB     6,85     6,59     6,51     
4Eevie MalmEevie Malm (-14)IFRaseb15.8.144,96PB
  X     4,90 PB     X     4,96 PB     
5Alma SipolaAlma Sipola (-13)IFRaseb24.7.133,88PB
  3,12 SB     3,88 PB     2,84     3,49     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat