TULOKSET: Intersport-ratajuoksut, Siilinjärvi, Ahmon urheilukeskus, 15.6.2022


67 urheilijaa, 89 lajisuoritusta

Miehet
M 800 m
1Mikko KauppinenMikko Kauppinen (-03)VierKoi3.2.031.58,98PB
2Henri SäisäHenri Säisä (-05)IisVi7.5.052.11,51SB
3Kouta HeiskanenKouta Heiskanen (-05)IisVi20.2.052.26,32PB
4Kalle AaltoKalle Aalto (-06)SuonVa25.8.062.27,53PB
5Leevi PiispanenLeevi Piispanen (-08)KU-58 15.2.082.35,46PB
M Keihäs/JT
1Aku ParviainenAku Parviainen (-03)TuupovU24.7.0365,31SB
  X     X     X     65,31 SB     X     X     
2Veeti HottiVeeti Hotti (-03)SonkajPa2.12.0347,87
  45,40     45,91     47,87     42,70     
M17 100 m
Tuuli: +0,3
1Samu MiettinenSamu Miettinen (-06)SiilPo2.2.0612,48PB
2Kouta HeiskanenKouta Heiskanen (-05)IisVi20.2.0512,55PB
3Kalle AaltoKalle Aalto (-06)SuonVa25.8.0612,69PB
4Kaapo KorhonenKaapo Korhonen (-06)SiilPo19.4.0612,77PB
M17 Keihäs/JT
1Topi ParviainenTopi Parviainen (-06)TuupovU28.9.0675,37PB EYOF-raja 17-v. EM-raja
  75,37 PB     P     X     P     P     X     
2Otto HämäläinenOtto Hämäläinen (-05)KarstKi28.2.0572,29 17-v. EM-raja
  65,38     72,29     X     X     X     X     
3Kaapo KorhonenKaapo Korhonen (-06)SiilPo19.4.0649,25PB
  43,04 PB     X     X     X     X     49,25 PB     
P15 100 m
Tuuli: +0,3
1Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0712,68
2Aleksi PasanenAleksi Pasanen (-08)SiilPo1.4.0814,51PB
P15 Keihäs/JT
1Aleksi PasanenAleksi Pasanen (-08)SiilPo1.4.0850,96PB
  50,96 PB     47,53     45,06     47,12     50,41     48,26     
2Eevert HapponenEevert Happonen (-07)KuopRei7.6.0727,57
  22,54     24,66     26,41     27,57     26,38     26,68     
P13 Keihäs/JT
1Niko SutinenNiko Sutinen (-09)SiilPo24.6.0932,07PB
  31,68 PB     30,59     32,07 PB     X     30,69     29,02     
P11 1000 m
1Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.123.37,84PB
2Juho KainulainenJuho Kainulainen (-11)LapinlVe12.5.113.44,23SB
3Tapio EskelinenTapio Eskelinen (-12)SiilPo13.7.123.49,51PB
4Lauri HartikainenLauri Hartikainen (-02)NilsNu29.11.024.12,14PB
5Eetu HerranenEetu Herranen (-12)KiuruvU13.12.124.12,48PB
6Pekka VäisänenPekka Väisänen (-13)KeitNu20.4.134.17,81PB
P11 Keihäs/JT
1Topias SaastamoinenTopias Saastamoinen (-11)KuopRei 25.3.1123,74
  23,74     18,64     13,17     16,17     
2Aatu VäisänenAatu Väisänen (-13)KeitNu20.4.1319,70PB
  19,70 PB     18,79     16,25     13,30     
3Eino TurunenEino Turunen (-12)OutokPa13.7.1219,10PB
  18,93 PB     18,79     18,82     19,10 PB     
4Juho KainulainenJuho Kainulainen (-11)LapinlVe12.5.1117,41PB
  17,00 PB     16,63     17,41 PB     15,48     
5Eetu HerranenEetu Herranen (-12)KiuruvU13.12.1213,48PB
  12,69 PB     11,75     11,66     13,48 PB     
6Neo KorhonenNeo Korhonen (-14)SiilPo2.12.1410,18PB
  6,91 PB     8,03 PB     8,77 PB     10,18 PB     
7Niilo AuvinenNiilo Auvinen (-13)KiuruvU30.11.138,81SB
  7,76 SB     X     8,81 SB     X     
P9 400 m
1Aatu VäisänenAatu Väisänen (-13)KeitNu20.4.13 81,51PB
2Winski MykkänenWinski Mykkänen (-14)SiilPo30.3.14 86,93PB
3Neo KorhonenNeo Korhonen (-14)SiilPo2.12.14 86,99PB
4Niilo AuvinenNiilo Auvinen (-13)KiuruvU30.11.13 90,37PB
Naiset
N 100 m
Tuuli: +1,4
1Nea SavolainenNea Savolainen (-06)MaanMa28.5.0613,25
2Venla HämäläinenVenla Hämäläinen (-03)LapinlVe 22.4.0313,32SB
3Mila PeltoniemiMila Peltoniemi (-04)KuopRei6.12.0413,55
N 800 m
1Ilona SaastamoinenIlona Saastamoinen (-97)JoensKa3.1.972.18,21PB
2Pinja LaasanenPinja Laasanen (-05)SiilPo3.6.052.19,40PB
3Sini KarjalainenSini Karjalainen (-04)IisVi4.4.042.19,66SB
4Ella MykkänenElla Mykkänen (-04)IisVi20.8.042.20,53SB
5Vilma KyyröVilma Kyyrö (-00)KerU 3.1.002.32,81
6Iiris AiraksinenIiris Airaksinen (-07)SiilPo12.7.072.40,01PB
Veera MensonenVeera Mensonen (-99)MaanMa1.8.99DNF
N Keihäs/JT
1Minttu TurunenMinttu Turunen (-04)KuopRei17.9.0442,14PB
  40,06 SB     42,14 PB     41,32     X     P     P     
N17 100 m
Tuuli: +1,3
1Laura OvaskainenLaura Ovaskainen (-05)KaavKai3.11.0514,03PB
2Neea SahlströmNeea Sahlström (-06)KeitNu13.5.0617,61PB
N17 Keihäs/JT
1Neea SahlströmNeea Sahlström (-06)KeitNu13.5.0615,17PB
  13,95 PB     14,85 PB     15,17 PB     14,21     14,03     13,35     
T15 100 m
Tuuli: +1,3
1Nea PuurunenNea Puurunen (-09)KuopRei14.2.0913,39PB
2Sanni KokkonenSanni Kokkonen (-09)SiilPo5.5.0914,14PB
3Aino PitkänenAino Pitkänen (-08)SiilPo7.11.0814,46PB
T13 1000 m
1Aada RissanenAada Rissanen (-09)MaanMa 28.8.093.32,61SB
2Inka KuningasInka Kuningas (-09)KeitNu22.8.093.46,00PB
3Aino SuomalainenAino Suomalainen (-10)VierKoi13.6.103.48,46PB
4Rita PartalaRita Partala (-09)MaanMa20.2.093.53,13PB
5Sanni KokkonenSanni Kokkonen (-09)SiilPo5.5.094.01,59SB
6Sofia KokkonenSofia Kokkonen (-10)SiilPo28.9.104.10,58SB
7Siiri SinisaloSiiri Sinisalo (-10)SiilPo 29.10.104.30,38SB
8Essi JelekäinenEssi Jelekäinen (-10)SiilPo29.9.104.44,91SB
T13 Keihäs/JT
1Nea PuurunenNea Puurunen (-09)KuopRei14.2.0941,17
  X     39,89     41,17     40,99     39,57     35,82     
2Essi SahlströmEssi Sahlström (-09)KeitNu23.2.0929,54SB
  27,00 SB     26,43     29,54 SB     28,11     24,24     28,17     
3Siiri SinisaloSiiri Sinisalo (-10)SiilPo 29.10.1022,36PB
  21,80 PB     21,07     17,47     20,25     22,36 PB     19,58     
4Sanni KokkonenSanni Kokkonen (-09)SiilPo5.5.0922,03
  21,85     22,03     16,75     15,31     15,42     17,26     
5Aada RissanenAada Rissanen (-09)MaanMa 28.8.0916,93
  16,93     16,88     14,65     13,71     13,67     13,74     
6Essi JelekäinenEssi Jelekäinen (-10)SiilPo29.9.1014,83PB
  14,45 PB     12,29     13,76     14,83 PB     11,33     13,28     
7Sofia KokkonenSofia Kokkonen (-10)SiilPo28.9.1013,33
  13,33     10,77     11,53     9,61     9,77     10,09     
8Annika SairanenAnnika Sairanen (-10)SiilPo24.6.1011,01PB
  10,83 PB     10,71     10,23     10,96 PB     11,01 PB     10,01     
T11 1000 m
1Mette KorhonenMette Korhonen (-12)SiilPo23.3.123.49,90PB
2Anni AhtonenAnni Ahtonen (-13)VierKoi7.9.133.59,42PB
3Assi HarlamovAssi Harlamov (-12)SiilPo17.6.124.10,09PB
4Eevi KuronenEevi Kuronen (-12)SiilPo1.2.124.17,00PB
5Vilma HuovinenVilma Huovinen (-12)VierKoi6.5.124.31,93PB
T11 Keihäs/JT
1Silja AuvinenSilja Auvinen (-11)KiuruvU21.8.1119,49PB
  17,39 PB     18,65 PB     19,49 PB     15,92     
2Ella AhtonenElla Ahtonen (-11)VierKoi29.10.1118,01SB
  15,39 SB     16,53 SB     13,94     18,01 SB     
3Mette KorhonenMette Korhonen (-12)SiilPo23.3.1215,99PB
  11,86 SB     13,71 SB     15,01 PB     15,99 PB     
4Vilma HuovinenVilma Huovinen (-12)VierKoi6.5.1215,55PB
  13,01     13,05     13,89     15,55 PB     
5Kerttu SinisaloKerttu Sinisalo (-12)SiilPo14.12.129,48SB
  9,48 SB     6,92     9,18     7,84     
T9 400 m
1Anni AhtonenAnni Ahtonen (-13)VierKoi7.9.13 79,15PB
2Aino AiraksinenAino Airaksinen (-14)SiilPo27.1.14 88,19PB
3Laura KorkalainenLaura Korkalainen (-13)SiilPo14.9.13 92,20PB
4Ella PeltoniemiElla Peltoniemi (-13)SiilPo22.10.13 92,73PB
5Ilona VartiainenIlona Vartiainen (-13)SiilPo11.12.13 92,88PB
6Kerttu KokkonenKerttu Kokkonen (-14)SiilPo19.2.14 93,96PB
7Jade LämsäJade Lämsä (-14)SiilPo29.6.14 94,41PB
8Senni SavioSenni Savio (-13)TampPy29.6.13 99,83PB
9Aliisa PekkarinenAliisa Pekkarinen (-14)SiilPo6.8.14100,48PB
10Helmi KekäläinenHelmi Kekäläinen (-14)SiilPo8.9.14102,53PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat