TULOKSET: 15-9-v. pm-moniottelut Vihti 28.5.2022


125 urheilijaa, 552 lajisuoritusta

Miehet
P15 Viisiottelu
1Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.073119PB kk15
 14.33/-0.8 5.47/-0.3 3.70 37.51 3:06.56 
2Samuel HurmerintaSamuel Hurmerinta (-07)HyvsU20.2.071270PB
 21.44/-0.8 4.14/-0.1 2.00 16.47 3:19.96 
P14 Viisiottelu
1Topi NiemiTopi Niemi (-08)RiihimKi26.7.082048PB
 16.85/-1.0 4.71/-0.1 2.50 28.56 3:08.25 
2Ossi NiemiOssi Niemi (-08)RiihimKi26.7.081976PB
 17.78/-1.0 4.10/-0.3 2.60 35.46 3:08.20 
3Ville MattilaVille Mattila (-08)RiihimKi18.2.081923PB
 16.32/-1.0 5.08/-0.1 2.50 21.09 3:28.22 
Joona PaananenJoona Paananen (-08)NurmijYU15.2.08DNF
 22.21/-1.0  
P13 Neliottelu/Quadrathlon
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.091652PB
 11.15 1.52 8.42 2:34.32 
2Eemeli MakkonenEemeli Makkonen (-09)KeskiUYU2.9.091588PB
 10.21 1.43 8.83 2:54.84 
3Ville TanskanenVille Tanskanen (-09)VihdVie6.12.091509PB
 11.82 1.37 8.67 2:29.86 
4Aaron ForsmanAaron Forsman (-09)VihdVie 16.9.09800PB
 14.67 1.13 5.07 2:51.66 
Jere PaananenJere Paananen (-09)NurmijYU21.7.09DNF
 12.88 1.22  
P12 Neliottelu/Quadrathlon
1Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.101396PB
 11.56 1.46 6.13 2:37.23 
2Riku KorhonenRiku Korhonen (-10)NurmijYU5.1.101262PB
 11.43 1.31 8.40 3:01.64 
3Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.101063PB
 12.15 1.22 6.38 2:52.80 
4Samuel VartiovaaraSamuel Vartiovaara (-10)KerU19.10.10474PB
 13.75 1.25  
P11 Kolmiottelu/Triathlon
1Johannes TuominenJohannes Tuominen (-11)RiihimKi26.1.11981PB kk11
 9.21 4.38 6.96 
2Johannes LaineJohannes Laine (-11)KarkkPo 17.2.11803PB
 9.89 4.01 6.78 
3Otso VästiläOtso Västilä (-11)RiihimKi19.9.11740PB
 10.22 3.64 7.39 
4Aleksi SahilaAleksi Sahila (-11)JanJa31.12.11695PB
 9.79 3.56 5.87 
5Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.11500PB
 10.54 2.86 5.29 
P10 Kolmiottelu/Triathlon
1Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.12916PB
 9.56 3.96 8.19 
2Teiron BelovTeiron Belov (-12)JanJa19.5.12661PB
 10.02 3.52 5.85 
3Jyri KorhonenJyri Korhonen (-12)NurmijYU25.5.12625PB
 10.55 3.39 6.47 
4Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.12592PB
 10.27 3.43 5.27 
5Santtu PöllänenSanttu Pöllänen (-12)RiihimKi27.7.12587PB
 10.08 3.22 5.33 
6Emil LeinoEmil Leino (-12)LänsiUU14.8.12559PB
 9.96 2.89 5.26 
7Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.12555PB
 10.79 3.25 5.86 
8Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.12553PB
 10.75 3.07 6.17 
9Otso MuittariOtso Muittari (-12)VihdVie1.5.12494PB
 11.17 3.15 5.41 
10Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.12489PB
 10.56 3.02 4.76 
10Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.12489PB
 11.09 3.19 5.11 
12Rasmus KuusentoRasmus Kuusento (-12)HausjU27.10.12339PB
 11.50 2.76 3.49 
13Henri NiklanderHenri Niklander (-12)HausjU11.7.12307PB
 11.99 2.60 3.60 
P9 Kolmiottelu/Triathlon
1Leo MakkonenLeo Makkonen (-13)HyvsU19.4.13874PB kk9
 6.95 3.94 8.16 
2Arvo LaineArvo Laine (-13)KarkkPo 13.1.13655PB
 7.09 3.39 6.14 
3Oliver HautaviitaOliver Hautaviita (-13)VihdVie13.4.13634PB
 7.24 3.27 6.50 
4Eetu PallaspuroEetu Pallaspuro (-13)NurmijYU4.6.13543PB
 7.50 3.08 5.88 
5Aleksi RiikonenAleksi Riikonen (-13)VihdVie17.7.13527PB
 7.23 3.25 4.46 
6Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.14524PB
 7.35 3.23 4.80 
7Juho VesikkalaJuho Vesikkala (-13)NummKip9.1.13512PB
 7.59 2.96 5.77 
8Tristan PelläTristan Pellä (-13)NummKip30.8.13461PB
 7.98 2.96 5.51 
9Topias TuomistoTopias Tuomisto (-13)NummKip25.3.13453PB
 7.50 2.97 4.38 
9Aron KitinmäkiAron Kitinmäki (-13)NummKip19.6.13453PB
 7.59 2.62 5.30 
11Jasper PohjoisahoJasper Pohjoisaho (-14)RiihimKi13.3.14395PB
 7.84 2.98 3.89 
12Jooa TanskanenJooa Tanskanen (-14)JanJa18.10.14364PB
 8.02 2.83 3.89 
13Teemu VartiovaaraTeemu Vartiovaara (-14)KerU3.1.14356PB
 8.59 2.58 4.98 
14Roope KorhonenRoope Korhonen (-15)NurmijYU14.7.15297PB
 8.31 2.15 4.16 
15Eeli PaajalaEeli Paajala (-14)VihdVie23.3.14287PB
 8.28 2.58 3.18 
16Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.15265PB
 8.98 2.38 3.84 
17Onni OjanenOnni Ojanen (-14)NummKip10.1.14259PB
 8.65 2.30 3.54 
Naiset
T15 Viisiottelu
1Sissi KaksonenSissi Kaksonen (-07)HyvsU7.7.071971SB
 13.40/-0.4 4.86/-0.2 23.91 1.48 2:44.40 
2Elsa PinolaElsa Pinola (-07)HyvsU4.2.071938PB
 13.39/-0.4 4.88/0.0 22.71 1.51 2:52.52 
3Annariina Haapa-ahoAnnariina Haapa-aho (-07)VihdVie20.4.071296PB
 15.59/-0.4 4.31/0.8 25.17 1.15 3:10.51 
4Kia NiklanderKia Niklander (-07)HyvsU28.6.071035PB
 16.54/-0.4 4.05/0.0 17.82 1.06 3:13.12 
Minea RahikkalaMinea Rahikkala (-07)VihdVie8.2.07DNF
 14.15/-0.4  
T14 Viisiottelu
1Laura MantilaLaura Mantila (-08)RiihimKi24.3.082242PB kk14
 12.90/0.2 4.81/0.1 37.48 1.51 2:46.26 
2Aino RajanenAino Rajanen (-08)MäntsU30.3.081527PB
 14.25/0.2 4.13/0.5 16.95 1.42 2:53.05 
3Nelli KronvallNelli Kronvall (-08)LänsiUU1.11.081381PB
 14.39/0.2 4.29/-0.2 12.19 1.36 3:03.99 
4Anniina VarisAnniina Varis (-08)LänsiUU1.1.081346PB
 14.42/0.2 4.02/0.5 12.94 1.30 2:53.25 
5Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.081121PB
 16.07/0.2 4.18/0.0 15.28 1.21 3:17.56 
6Jenna NiemiJenna Niemi (-08)KerU2.1.081022PB
 17.29/0.2 3.79/-0.1 15.15 1.18 3:02.90 
T13 Neliottelu/Quadrathlon
1Oivi HeikinahoOivi Heikinaho (-09)VihdVie 15.7.091593PB
 10.65 4.81/-0.3 9.13 2:49.62 
2Eevi AarnioEevi Aarnio (-09)RiihimKi28.3.091505PB
 10.35 4.67/0.1 8.80 3:07.76 
3Veera KeskinenVeera Keskinen (-09)VihdVie 27.4.091065PB
 12.29 4.21/-0.9 6.00 2:57.95 
T12 Neliottelu/Quadrathlon
1Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.101274PB
 10.71 4.01/0.0 7.49 3:01.02 
2Helmi-Sofia PalmuHelmi-Sofia Palmu (-10)HausjU13.5.101168PB
 12.00 3.75/-2.0 8.17 2:50.97 
3Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.10930PB
 12.68 3.80/-0.3 5.98 3:05.76 
4Veera HautaviitaVeera Hautaviita (-10)VihdVie3.2.10920PB
 12.85 3.45/0.0 7.88 3:21.00 
5Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.10894PB
 12.16 3.44/-1.3 5.84 3:10.35 
6Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.10874PB
 11.79 3.45/-0.6 5.69 3:27.29 
7Katri NiklanderKatri Niklander (-10)HausjU21.12.10866PB
 13.05 3.61/-0.7 6.49 3:16.89 
8Anni-Sofia RinneAnni-Sofia Rinne (-10)LänsiUU15.9.10828PB
 13.15 3.35/-0.8 7.56 3:40.81 
9Milka LaineMilka Laine (-10)VihdVie17.9.10764PB
 13.12 3.34/0.0 4.81 3:08.16 
10Peppi HaaparantaPeppi Haaparanta (-10)VihdVie11.3.10735PB
 13.01 3.34/-0.8 4.70 3:17.45 
11Elle NiklanderElle Niklander (-10)HyvsU3.2.10638PB
 13.01 2.89/0.0 3.93 3:19.41 
12Milja NiemiMilja Niemi (-10)KerU27.6.10637PB
 15.61 3.19/-0.1 5.51 3:18.59 
Johanna KuusentoJohanna Kuusento (-10)HausjU21.4.10DNF
 13.29 3.27/-1.6 6.11  
T11 Kolmiottelu/Triathlon
1Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.11944PB
 9.45 3.85 8.70 
2Sofia VesterinenSofia Vesterinen (-11)NurmijYU15.6.11861PB
 9.62 3.95 7.41 
3Sade MalvelaSade Malvela (-11)VihdVie18.2.11761PB
 9.33 3.58 5.78 
4Keira MaaniittuKeira Maaniittu (-11)JanJa27.11.11721PB
 9.94 3.67 6.39 
5Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.11673PB
 9.97 3.43 6.21 
6Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.11626PB
 9.76 3.45 4.75 
7Kira LinnakoskiKira Linnakoski (-11)VihdVie4.11.11612PB
 10.31 3.39 5.82 
8Kristiina PöllänenKristiina Pöllänen (-11)RiihimKi12.1.11587PB
 10.14 3.09 5.75 
9Saana KouvaSaana Kouva (-11)LänsiUU23.2.11562PB
 10.51 3.30 5.45 
10Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.11528PB
 10.52 3.05 5.41 
11Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.11507PB
 10.54 3.24 4.56 
12Nea SakkoNea Sakko (-11)KeskiUYU26.4.11500PB
 10.86 3.04 5.38 
13Viivi KylmäkorpiViivi Kylmäkorpi (-11)KarkkPo28.2.11477PB
 10.46 2.95 4.51 
14Emma PaananenEmma Paananen (-11)NurmijYU18.3.11362PB
 12.35 2.11 5.79 
T10 Kolmiottelu/Triathlon
1Vivia LeppäläVivia Leppälä (-12)KerU1.1.12857PB
 9.42 3.71 7.47 
2Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.12721PB
 10.01 3.59 6.76 
3Vivian NiemiVivian Niemi (-12)NurmijYU18.8.12708PB
 9.78 3.64 5.86 
4Miia RehnMiia Rehn (-12)HyvsU14.1.12695PB
 10.08 3.59 6.43 
5Saana MuittariSaana Muittari (-12)VihdVie1.5.12593PB
 10.21 3.38 5.31 
6Julia OjanenJulia Ojanen (-12)NummKip27.3.12548PB
 10.02 3.16 4.57 
7Kìia SaloKìia Salo (-12)HyvsU27.3.12523PB
 10.62 3.06 5.44 
8Lumi VilhunenLumi Vilhunen (-12)HausjU18.12.12485PB
 11.06 3.19 5.00 
9Pinja PaajalaPinja Paajala (-12)VihdVie6.12.12481PB
 10.68 3.02 4.80 
10Tuuli VilhunenTuuli Vilhunen (-12)HausjU18.12.12474PB
 11.10 3.02 5.23 
11Saara DillströmSaara Dillström (-12)LänsiUU19.12.12428PB
 10.21 2.67 3.60 
12Pinja LucasPinja Lucas (-12)NurmijYU15.5.12426PB
 10.94 2.87 4.42 
13Iina MattilaIina Mattila (-12)RiihimKi26.10.12375PB
 11.74 2.70 4.61 
14Aliina KorpiahoAliina Korpiaho (-12)LänsiUU8.5.12316PB
 12.14 2.14 4.69 
T9 Kolmiottelu/Triathlon
1Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.13671PB kk9
 6.81 3.35 5.52 
2Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.13593PB
 7.06 3.26 5.18 
3Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.13519PB
 7.71 3.03 5.97 
4Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.13512PB
 7.24 2.92 4.96 
5Sanni LeppäläSanni Leppälä (-13)HausjU31.1.13501PB
 7.35 3.07 4.71 
6Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.13485PB
 7.38 2.95 4.76 
7Sarlotta HöyläSarlotta Höylä (-13)VihdVie2.7.13405PB
 7.71 2.74 4.35 
8Enni RomppanenEnni Romppanen (-14)RiihimKi6.10.14398PB
 7.56 2.64 4.09 
9Sini SakkoSini Sakko (-13)KeskiUYU2.5.13390PB
 7.57 2.90 3.39 
10Ella KuuselaElla Kuusela (-13)NurmijYU29.8.13360PB
 7.78 2.62 3.81 
11Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.13352PB
 7.90 2.73 3.64 
12Lila KuulusaLila Kuulusa (-14)NurmijYU19.2.14350PB
 7.89 2.65 3.78 
12Silja NummelaSilja Nummela (-13)RiihimKi10.4.13350PB
 8.12 2.77 3.91 
14Meeri LehtovaaraMeeri Lehtovaara (-13)NummKip1.1.13348PB
 8.27 2.47 4.64 
15Tiana KuusentoTiana Kuusento (-14)HausjU2.5.14343PB
 8.03 2.65 3.86 
16Alina KaskiojaAlina Kaskioja (-13)VihdVie5.10.13331PB
 7.89 2.42 3.80 
17Tilda JokitaloTilda Jokitalo (-13)NurmijYU27.1.13298PB
 8.13 2.50 3.34 
18Elsa MustonenElsa Mustonen (-13)KarkkPo28.11.13279PB
 8.41 2.50 3.32 
19Ada TurunenAda Turunen (-14)NurmijYU4.9.14260PB
 8.50 2.36 3.29 
20Livia JokitaloLivia Jokitalo (-14)NurmijYU23.7.14185PB
 9.05 2.06 2.66 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
1.10.2023 Pieksämäki: Osmon superhölkkä
12.9.2023 Salo: KLL:n yläasteen ja lukion kilpailut
30.9.–1.10.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailut
1.10.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
1.10.2023 Pieksämäki: Osmon superhölkkä kaikki
1.10.2023 Oulu/H: Heinäpään heittokisat
30.9.2023 Espoo/E: Espoonlahden heittokisat
30.9.2023 Karttula: Maakuntaviesti tulokset puuttuvat
30.9.2023 Turku: Heittoseuraottelu
1.10.2023 Kauhajoki: Pm-sisulisämaastoviesti peruutettu
20.9.2023 Pori: KLL:n Satakunnan alakoulujen pm-kilpailut
24.9.2023 Lappeenranta: Keihäskoulun Pajulahticup
27.9.2023 Helsinki/E: Pk.kilpailu
27.9.2023 Pori: Keskiviikon kiekkokisa
27.9.2023 Joutsa: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki: Pääkaupunkijuoksu
21.9.2023 Lahti: Yläkoulujen ja 2. asteen kilpailut
25.9.2023 Leppävirta: Kunnonkisat
20.9.2023 Lahti: Alakoulujen kilpailut
25.9.2023 Pori: Maanantain kiekkokisa
25.9.2023 Jyväskylä: Maastocup
23.9.2023 Turku: 51. Ruissalojuoksut
23.9.2023 Heinävesi: Hikärit
23.9.2023 Ähtäri: Seiväskerhon syyskisa
24.9.2023 Alavieska: Syyskuun kiekkokisa
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä
23.9.2023 Orivesi: Pm-sisulisämaastoviesti
24.9.2023 Vihti: 55. Vihtijärvihölkkä kaikki
24.9.2023 Leppävirta: 47. Voivakkajuoksu tulokset puuttuvat
24.9.2023 Akaa/T: Toijala Junior Games peruutettu
24.9.2023 Paimio: Seuraottelu
24.9.2023 Pori: 13-9-v. pm-moniottelut
24.9.2023 Nousiainen: Nousten moukari
24.9.2023 Viitasaari: Heittokisat
24.9.2023 Helsinki/Pu: Tapanilan Erän 90-vuotisjuhlakilpailu
23.9.2023 Petäjävesi: Moukarin syysheitot
23.9.2023 Uusikaupunki: Heitto-ottelu
23.9.2023 Kaarina: Seuraottelu
23.9.2023 Kirkkonummi/V: Kunnan mestaruukilpailut
23.9.2023 Jyväskylä/V: Heittokisat
21.9.2023 Jyväskylä: Alakoulujen kilpailut
16.9.2023 Savonlinna: Kuonan kymppi
21.9.2023 Kouvola/K: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän syyskisat
14.9.2023 Espoo/Le: Esbo-Grankulla skolmästerskap i friidrott
21.9.2023 Kouvola: Kajon seiväskisat
21.9.2023 Joensuu: Pyhäselän syyskisat
16.9.2023 Turku: Syyskuun heittokisat
20.9.2023 Helsinki/E: Pk. kilpailu
19.9.2023 Kokkola/K: Seuraottelu
20.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 2
16.9.2023 Oulu: Oulun juoksu
19.9.2023 Helsinki/E: Yläkoulujen kilpailut
19.9.2023 Kouvola/K: Ratatonni
15.–16.9.2023 Jyväskylä: Finlandia Marathon ja Valon kymppi
19.9.2023 Turku: Yläkoulujen joukkuekilpailut
16.9.2023 Espoo: Rantamaraton
18.9.2023 Joensuu : Kävelykisa
18.9.2023 Lieto/T: Tarvasjoen kesäkisat 7
18.9.2023 Sipoo: Klubbmästerskap 1
17.9.2023 Kouvola/K: Heitto-ottelu
16.9.2023 Helsinki: 93. Kaisaniemen juoksu
16.9.2023 Pori: 50. Noormarkun puolimaraton
17.9.2023 Mikkeli/R: Heittokisat
17.9.2023 Oulu/H: Pyrinnön heitot
17.9.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen heitto-ottelut
14.9.2023 Kirkkonummi: Regiontävling
17.9.2023 Uusikaarlepyy: Ramakast
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut NÅID
17.9.2023 Helsinki/E: 13-9 v. pm-moniottelut Helsinki
16.–17.9.2023 Joensuu/P: Pyhäselän 22. heittohyppypäivät
16.–17.9.2023 Laitila: 41. Syysmoniottelut
17.9.2023 Sastamala: Triangeliottelut
17.9.2023 Laitila: 11-9-v. pm-moniottelut
17.9.2023 Kurikka/J: Jalaksen tulosheitot