TULOKSET: 15-9-v. pm-hallikilpailut, Helsinki, Liikuntamylly, 5.3.2022


199 urheilijaa, 428 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1. erä
1Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.07 7,82PB
2Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.07 7,85PB
3Rasmus KortesojaRasmus Kortesoja (-07)KeskiUYU 15.5.07 8,26PB
4Ossi NiemiOssi Niemi (-08)RiihimKi26.7.08 8,64PB
5Anton YlärakkolaAnton Ylärakkola (-08)NurmijYU17.10.08 8,80PB
6Olli RauhaOlli Rauha (-08)KeskiUYU30.3.08 8,90PB
2. erä
1Jesse KettunenJesse Kettunen (-07)LänsiUU20.1.07 7,81
2Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.08 8,28PB
3Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.08 8,45PB
4Henri KovanenHenri Kovanen (-07)HyvsU25.12.07 8,64PB
5Topi NiemiTopi Niemi (-08)RiihimKi26.7.08 8,64PB
6Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.08 8,71PB
P15 800 m
1Samuli SaarikoskiSamuli Saarikoski (-08)KerU5.3.082.17,92
2Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.072.24,23PB
3Topi NiemiTopi Niemi (-08)RiihimKi26.7.082.24,72PB
4Nuutti StarkNuutti Stark (-07)VihdVie 5.6.072.25,55PB
5Oiva OdiahOiva Odiah (-07)PorvU10.8.072.26,60PB
6Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.082.33,33PB
7Oskari PiirainenOskari Piirainen (-08)PorvU 17.6.082.36,34PB
8Ilmari TolsaIlmari Tolsa (-07)KeskiUYU8.9.072.39,70PB
9Olli RauhaOlli Rauha (-08)KeskiUYU30.3.082.40,03PB
10Luka TuuriLuka Tuuri (-07)HyvsU4.4.072.41,38PB
11Vilho MeriläinenVilho Meriläinen (-07)HyvsU15.2.072.45,12PB
12Teemu TanskanenTeemu Tanskanen (-08)VihdVie 19.1.082.49,06PB
Ossi NiemiOssi Niemi (-08)RiihimKi26.7.08DQ
P15 Korkeus/HJ
1Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.081,66PB kk14
 1,45/O    1,50/O    1,53/O    1,56/O    1,59/O    1,62/O    1,64/O    1,66/XO kk14 PB    1,68/XXX     
2Santeri KnuutinenSanteri Knuutinen (-07)LänsiUU 26.6.071,59PB
 1,45/O    1,50/O    1,53/O    1,56/O    1,59/XO PB    1,62/XXX     
3Arttu HaaksluotoArttu Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.071,59PB
 1,45/O    1,50/O    1,53/O    1,56/XO    1,59/XXO PB    1,62/XXX     
4Joona PaananenJoona Paananen (-08)NurmijYU15.2.081,59PB
 1,40/O    1,45/XO    1,50/XXO    1,53/O    1,56/O    1,59/XXO PB    1,62/XXX     
5Vilho HaaksluotoVilho Haaksluoto (-07)RiihimKi15.5.071,53PB
 1,45/O    1,50/XO    1,53/XXO PB    1,56/XXX     
6Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.081,45PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/XXO    1,45/XO PB    1,50/XXX     
7Ossi NiemiOssi Niemi (-08)RiihimKi26.7.081,40PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XXO PB    1,45/XXX     
8Topi NiemiTopi Niemi (-08)RiihimKi26.7.081,35PB
 1,25/O    1,30/XO    1,35/O PB    1,40/XXX     
P15 Kolmiloikka/TJ
1Ilmari TolsaIlmari Tolsa (-07)KeskiUYU8.9.0710,52 PB
  10,52 PB     X     10,26     10,33     10,52 =PB     P     
2Nuutti LeppänenNuutti Leppänen (-08)KeskiUYU12.12.089,75 PB
  9,55 PB     X     9,29     9,75 PB     P     P     
P15 Kuula/SP
1Jesse KaipiainenJesse Kaipiainen (-08)KeskiUYU 22.9.0813,03PB kk14
  12,42     12,51     X     X     12,68     13,03 kk14 PB     
2Elias OksanenElias Oksanen (-08)HyvsU2.7.089,03PB
  8,65 PB     8,98 PB     8,58     8,66     9,03 PB     8,85     
3Anton MyrtenbladAnton Myrtenblad (-08)PorvU 8.3.088,86PB
  8,67 PB     8,86 PB     8,62     8,21     8,55     8,26     
5Jasper HeikkiniemiJasper Heikkiniemi (-08)JanJa28.10.087,06PB
  6,83 PB     7,01 PB     X     X     6,72     7,06 PB     
4Pietari RaijasPietari Raijas (-08)KeskiUYU3.6.087,10PB kilp. ulkop.
  6,89 PB     6,89 =PB     7,10 PB     X     5,40     6,02     
P13 60 m
1. erä
1Vili RasehornVili Rasehorn (-09)RiihimKi17.5.09 8,39PB
2Eemeli MakkonenEemeli Makkonen (-09)KeskiUYU2.9.09 8,55
3Otso KivistöOtso Kivistö (-10)NurmijYU12.2.10 8,71PB
4Aatu KantolaAatu Kantola (-09)LänsiUU30.4.09 9,79PB
2. erä
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.09 8,39PB
2Mico KärkiMico Kärki (-10)KeskiUYU27.2.10 8,63PB
3Lenni LindgrenLenni Lindgren (-09)LänsiUU6.11.09 9,46PB
4Timi EnströmTimi Enström (-10)KarkkPo12.4.10 9,67PB
3. erä
1Vilho LaaksonenVilho Laaksonen (-09)HyvsU12.1.09 8,70PB
2Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.10 8,99PB
3Bennie Von GerichBennie Von Gerich (-10)VihdVie 15.10.10 9,50PB
4Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.1010,07PB
5Aapo OdiahAapo Odiah (-09)PorvU 8.8.0910,35PB
P13 1000 m
1Ville TanskanenVille Tanskanen (-09)VihdVie6.12.093.12,79PB
2Mico KärkiMico Kärki (-10)KeskiUYU27.2.103.13,41PB kk12
3Filip NyströmFilip Nyström (-09)PorvU 12.5.093.14,25PB
4Otto JärvinenOtto Järvinen (-09)LänsiUU5.3.093.14,97PB
5Vilho LaaksonenVilho Laaksonen (-09)HyvsU12.1.093.43,77PB
6Paavo JokitaloPaavo Jokitalo (-10)NurmijYU20.5.103.48,95SB
7Luka SoiramoLuka Soiramo (-10)PorvU8.4.103.53,79PB
8Nicholas KoskinenNicholas Koskinen (-10)MäntsU9.2.104.00,45PB
9Aatu KantolaAatu Kantola (-09)LänsiUU30.4.094.01,46PB
P13 Korkeus/HJ
1Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.091,50PB =kk13
 1,10/O    1,15/-    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/XO    1,36/O    1,39/O    1,45/O    1,50/O =kk13 PB    1,53/XXX     
2Joa HärmäJoa Härmä (-10)LänsiUU 23.1.101,42PB
 1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/O    1,36/O    1,39/XXO    1,42/XO PB    1,45/XXX     
3Otso KivistöOtso Kivistö (-10)NurmijYU12.2.101,36PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,33/XO    1,36/O PB    1,39/XXX     
4Bennie Von GerichBennie Von Gerich (-10)VihdVie 15.10.101,30PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/O    1,30/O PB    1,33/XXX     
5Luka SoiramoLuka Soiramo (-10)PorvU8.4.101,25PB
 0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XXO PB    1,30/XX-     
6Elmo RautioElmo Rautio (-10)KerU10.8.101,20PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO PB    1,25/XXX     
7Jere PaananenJere Paananen (-09)NurmijYU21.7.091,10
 0,90/O    0,95/-    1,00/-    1,05/-    1,10/O    1,15/XXX     
8Aapo OdiahAapo Odiah (-09)PorvU 8.8.091,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/XXX     
P13 Pituus/LJ
1Eemeli MakkonenEemeli Makkonen (-09)KeskiUYU2.9.094,49 PB
  4,49 PB     4,37     3,95     4,13     
2Toivo HalonenToivo Halonen (-09)HyvsU24.4.094,49 PB
  X     4,23 PB     4,18     4,49 PB     
3Vili RasehornVili Rasehorn (-09)RiihimKi17.5.094,29 PB
  4,28 PB     4,17     4,13     4,29 PB     
4Lenni LindgrenLenni Lindgren (-09)LänsiUU6.11.094,10 PB
  3,78 PB     3,97 PB     4,06 PB     4,10 PB     
5Mico KärkiMico Kärki (-10)KeskiUYU27.2.104,09 PB
  3,67 PB     3,55     4,09 PB     X     
6Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.103,25 PB
  X     3,08 PB     3,25 PB     3,06     
7Matthias WunschMatthias Wunsch (-09)RiihimKi7.4.092,43 PB
  X     2,32 PB     2,43 PB     2,17     
P13 Kuula/SP
1Ville TanskanenVille Tanskanen (-09)VihdVie6.12.099,16PB
  8,94 PB     8,85     9,16 PB     8,78     
2Samuel VartiovaaraSamuel Vartiovaara (-10)KerU19.10.108,18PB
  7,71 PB     7,66     7,51     8,18 PB     
3Aapo OdiahAapo Odiah (-09)PorvU 8.8.096,98PB
  6,87 PB     6,98 PB     6,72     X     
4Timi EnströmTimi Enström (-10)KarkkPo12.4.106,94PB
  6,70 PB     6,94 PB     6,61     6,77     
5Matthias WunschMatthias Wunsch (-09)RiihimKi7.4.096,47PB
  6,47 PB     6,02     6,20     6,45     
6Alex LeiramoAlex Leiramo (-10)PorvU 15.4.106,42PB
  6,42 PB     6,18     5,80     6,12     
7Elmo RautioElmo Rautio (-10)KerU10.8.106,26PB
  6,26 PB     6,25     5,70     6,24     
P11 60 m
1. erä
1Teiron BelovTeiron Belov (-12)JanJa19.5.12 9,82PB
2Onni NummelaOnni Nummela (-11)RiihimKi10.12.11 9,87PB
3Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.1210,54PB
4Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.1110,76PB
2. erä
1Johannes TuominenJohannes Tuominen (-11)RiihimKi26.1.11 9,32
2Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.12 9,73
3Emil LeinoEmil Leino (-12)LänsiUU14.8.12 9,87PB
4Santtu PöllänenSanttu Pöllänen (-12)RiihimKi27.7.1210,23PB
5Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.1211,29PB
3. erä
1Jimi NykänenJimi Nykänen (-11)NurmijYU2.5.11 9,78PB
2Leevi KaipiainenLeevi Kaipiainen (-11)KeskiUYU25.4.11 9,97PB
3Elias MattilaElias Mattila (-11)PorvU 24.3.1110,28PB
4Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.1210,54PB
5Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.1210,55PB
P11 1000 m
1Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.113.54,27PB
2Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.124.00,50PB
3Daniel KoskinenDaniel Koskinen (-12)MäntsU19.7.124.03,82PB
4Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.124.10,60PB
5Alvar AjankoAlvar Ajanko (-12)PorvU 22.3.124.16,86PB
6Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.124.25,18PB
7Santtu PöllänenSanttu Pöllänen (-12)RiihimKi27.7.124.27,90PB
P11 Korkeus/HJ
1Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.111,21PB
 1,05/O    1,10/XXO    1,15/XXO    1,18/O    1,21/XXO PB     
2Johannes TuominenJohannes Tuominen (-11)RiihimKi26.1.111,18PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/XXO    1,18/O PB    1,21/XXX     
3Onni NummelaOnni Nummela (-11)RiihimKi10.12.111,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXO PB    1,18/XXX     
3Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.121,15PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXO PB    1,18/XXX     
5Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.111,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/O PB    1,15/XXX     
6Vili-Petteri LammiVili-Petteri Lammi (-12)NurmijYU24.5.121,05PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO PB    1,10/XXX     
7Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.121,00
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XXX     
8Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.121,00PB
 0,80/O    0,85/XXO    0,90/O    0,95/XXO    1,00/XO PB    1,05/XXX     
9Santtu PöllänenSanttu Pöllänen (-12)RiihimKi27.7.121,00
 0,80/O    0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/XXO    1,05/XXX     
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Johannes TuominenJohannes Tuominen (-11)RiihimKi26.1.114,21 
  4,06     4,21     3,94     3,87     
2Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.123,99 PB
  3,81 PB     3,91 PB     3,99 PB     3,96     
3Onni NummelaOnni Nummela (-11)RiihimKi10.12.113,48 PB
  3,20 PB     3,48 PB     3,27     3,24     
4Teiron BelovTeiron Belov (-12)JanJa19.5.123,42 PB
  3,24 PB     3,32 PB     3,42 PB     3,41     
5Emil LeinoEmil Leino (-12)LänsiUU14.8.123,36 PB
  3,36 PB     3,36 =PB     3,25     3,19     
6Alvar AjankoAlvar Ajanko (-12)PorvU 22.3.123,31 PB
  3,21 PB     3,12     3,09     3,31 PB     
7Santtu PöllänenSanttu Pöllänen (-12)RiihimKi27.7.123,16 PB
  2,92 PB     2,90     3,02 PB     3,16 PB     
8Tobias WunschTobias Wunsch (-12)RiihimKi 5.3.123,09 PB
  2,75 PB     3,02 PB     2,80     3,09 PB     
9Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.123,01 PB
  2,87 PB     3,01 PB     2,98     
10Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.122,96 PB
  2,74 PB     2,86 PB     2,96 PB     
11Jarkko NaumanenJarkko Naumanen (-11)RiihimKi19.8.112,94 PB
  2,68 PB     2,59     2,94 PB     
P11 Kuula/SP
1Leevi KaipiainenLeevi Kaipiainen (-11)KeskiUYU25.4.118,94PB
  8,93 PB     8,71     8,58     8,94 PB     
2Olli AuranenOlli Auranen (-11)NurmijYU26.8.118,52PB
  8,49 PB     7,49     8,52 PB     8,50     
3Tobias LöfgrenTobias Löfgren (-12)HyvsU31.1.127,22PB
  X     7,22 PB     6,74     X     
4Vili RomppanenVili Romppanen (-12)RiihimKi31.1.127,02PB
  6,38 PB     6,54 PB     X     7,02 PB     
5Lenni LehiöLenni Lehiö (-12)NurmijYU25.8.125,70PB
  5,61 PB     5,70 PB     5,35     5,24     
6Teiron BelovTeiron Belov (-12)JanJa19.5.125,64PB
  5,20 PB     4,80     5,64 PB     5,47     
7Aarni HeikkinenAarni Heikkinen (-12)NurmijYU21.9.125,33PB
  5,17 PB     5,33 PB     5,09     5,22     
8Santtu PöllänenSanttu Pöllänen (-12)RiihimKi27.7.125,03PB
  5,03 PB     4,41     4,73     4,96     
9Max TynkkynenMax Tynkkynen (-12)NurmijYU7.4.124,91PB
  4,64 PB     4,73 PB     4,91 PB     
P9 40 m
1. erä
1Aleksi RiikonenAleksi Riikonen (-13)VihdVie17.7.13 7,30PB
2Oliver HautaviitaOliver Hautaviita (-13)VihdVie13.4.13 7,57PB
3Eetu PallaspuroEetu Pallaspuro (-13)NurmijYU4.6.13 7,72PB
4Stig LoopereStig Loopere (-13)KeskiUYU5.9.13 7,81PB
5Jasper PohjoisahoJasper Pohjoisaho (-14)RiihimKi13.3.14 7,86PB
2. erä
1Topias TuomistoTopias Tuomisto (-13)NummKip25.3.13 7,47PB
2Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.14 7,48PB
3Tristan PelläTristan Pellä (-13)NummKip30.8.13 7,57PB
4Juho VesikkalaJuho Vesikkala (-13)NummKip9.1.13 7,66PB
5Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.15 8,66PB
P9 1000 m
1Juho VesikkalaJuho Vesikkala (-13)NummKip9.1.134.14,09PB
2Iivo MoisanderIivo Moisander (-14)HyvsU20.3.144.22,79PB
3Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.154.23,88PB
4Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.144.32,17PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Oliver HautaviitaOliver Hautaviita (-13)VihdVie13.4.133,28 PB
  3,00 PB     3,14 PB     3,10     3,28 PB     
2Juho VesikkalaJuho Vesikkala (-13)NummKip9.1.133,05 PB
  2,99 PB     3,01 PB     3,05 PB     2,93     
3Aleksi RiikonenAleksi Riikonen (-13)VihdVie17.7.133,05 PB
  2,77 PB     X     2,93 PB     3,05 PB     
4Tristan PelläTristan Pellä (-13)NummKip30.8.133,04 PB
  2,88 PB     2,98 PB     3,04 PB     2,94     
5Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.142,88 PB
  2,86 PB     2,86 =PB     2,88 PB     X     
6Topias TuomistoTopias Tuomisto (-13)NummKip25.3.132,87 PB
  2,87 PB     2,75     2,86     2,81     
7Jasper PohjoisahoJasper Pohjoisaho (-14)RiihimKi13.3.142,78 PB
  2,78 PB     2,48     2,67     1,87     
8Stig LoopereStig Loopere (-13)KeskiUYU5.9.132,60 PB
  2,40 PB     2,49 PB     2,60 PB     2,59     
9Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.152,22 PB
  2,17 PB     2,16     2,22 PB     
P9 Kuula/SP
1Oliver HautaviitaOliver Hautaviita (-13)VihdVie13.4.136,62PB
  6,14 PB     6,62 PB     5,97     6,35     
2Juho VesikkalaJuho Vesikkala (-13)NummKip9.1.135,60PB
  5,60 PB     5,29     5,48     5,57     
3Tristan PelläTristan Pellä (-13)NummKip30.8.135,52PB
  4,88 PB     5,52 PB     5,03     5,40     
4Eetu PallaspuroEetu Pallaspuro (-13)NurmijYU4.6.135,49PB
  5,06 PB     5,10 PB     5,49 PB     5,24     
5Tiitus KelaTiitus Kela (-14)LänsiUU29.3.144,93PB
  4,50 PB     4,24     4,93 PB     4,79     
6Aleksi RiikonenAleksi Riikonen (-13)VihdVie17.7.134,60PB
  4,27 PB     4,60 PB     4,09     4,07     
7Teemu VartiovaaraTeemu Vartiovaara (-14)KerU3.1.144,42PB
  4,42 PB     3,99     3,42     3,54     
8Topias TuomistoTopias Tuomisto (-13)NummKip25.3.134,36PB
  4,36 PB     4,36 =PB     4,01     X     
9Kuisma SaloKuisma Salo (-15)KarkkPo19.8.153,56PB
  3,56 PB     X     3,17     
Naiset
T15 60 m
1. erä
1Sissi KaksonenSissi Kaksonen (-07)HyvsU7.7.07 8,03
2Anni HuttunenAnni Huttunen (-07)HyvsU 31.7.07 8,56
3Tiia EnströmTiia Enström (-08)KarkkPo16.4.08 8,71PB
4Kiia HyrsyläKiia Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.08 9,16PB
5Aino-Kaisa PyykkönenAino-Kaisa Pyykkönen (-07)KerU 8.1.07 9,47SB
6Roosa SalmelaRoosa Salmela (-08)LänsiUU1.5.08 9,91PB
2. erä
1Olivia LindholmOlivia Lindholm (-07)RiihimKi28.12.07 8,66PB
2Annariina Haapa-ahoAnnariina Haapa-aho (-07)VihdVie20.4.07 8,84
3Niia HietalaNiia Hietala (-07)KeskiUYU 14.7.07 8,94PB
4Veera KallijärviVeera Kallijärvi (-08)KerU23.5.08 9,33PB
5Eerika VilenEerika Vilen (-07)RiihimKi17.2.07 9,72PB
3. erä
1Minea RahikkalaMinea Rahikkala (-07)VihdVie8.2.07 8,67PB
2Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.08 8,81PB
3Laura MantilaLaura Mantila (-08)RiihimKi24.3.08 8,82PB
4Lumi SimonenLumi Simonen (-08)KeskiUYU30.4.08 9,14
5Emmiina NordströmEmmiina Nordström (-08)LänsiUU18.7.08 9,82PB
4. erä
1Peppi RantakurtakkoPeppi Rantakurtakko (-07)PorvU28.12.07 8,83PB
2Iris NygårdIris Nygård (-08)KeskiUYU22.7.08 8,83PB
3Liia LiskiLiia Liski (-08)NummKip 10.8.08 9,01PB
4Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.08 9,10PB
5Nelli KronvallNelli Kronvall (-08)LänsiUU1.11.08 9,45PB
6Eelin VanneEelin Vanne (-07)HyvsU30.8.07 9,93PB
T15 800 m
1Pinja LindstedtPinja Lindstedt (-07)PorvU17.7.072.31,27PB
2Kia SairanenKia Sairanen (-08)RiihimKi10.9.082.38,83PB
3Aino JokkalaAino Jokkala (-07)PorvU23.1.072.45,88PB
4Aino RajanenAino Rajanen (-08)MäntsU30.3.082.56,17PB
T15 Korkeus/HJ
1Ester SolismaaEster Solismaa (-07)HyvsU18.12.071,51
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/XXO    1,51/XO    1,54/XXX     
2Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.081,48
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/XO    1,51/XXX     
3Aino RajanenAino Rajanen (-08)MäntsU30.3.081,48PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/XO    1,45/XO    1,48/XO PB    1,51/XXX     
4Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.081,45
 1,25/O    1,30/O    1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,48/XXX     
5Lilli LindgrenLilli Lindgren (-07)LänsiUU14.11.071,40PB
 1,30/O    1,35/O    1,40/XO PB    1,45/XXX     
6Nelli KronvallNelli Kronvall (-08)LänsiUU1.11.081,40PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/XXO    1,30/O    1,35/XXO    1,40/XO PB    1,45/XXX     
7Lumi SimonenLumi Simonen (-08)KeskiUYU30.4.081,35PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO PB    1,40/XXX     
8Iris NygårdIris Nygård (-08)KeskiUYU22.7.081,25PB
 1,10/O    1,15/XO    1,20/O    1,25/XO PB    1,30/XXX     
T15 Kolmiloikka/TJ
1Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.0810,62 PB
  10,28 PB     10,08     10,41 PB     10,14     10,40     10,62 PB     
2Laura MantilaLaura Mantila (-08)RiihimKi24.3.089,90 PB
  9,90 PB     9,49     9,55     9,69     X     8,73     
3Aino RajanenAino Rajanen (-08)MäntsU30.3.089,86 PB
  9,21 PB     8,84     X     9,01     9,86 PB     9,74     
4Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.089,74 PB
  9,45 PB     9,57 PB     9,45     9,53     9,74 PB     9,73     
5Anni HuttunenAnni Huttunen (-07)HyvsU 31.7.079,66 PB
  9,59 PB     9,57     9,64 PB     9,54     9,53     9,66 PB     
6Minea RahikkalaMinea Rahikkala (-07)VihdVie8.2.079,54 PB
  9,52 PB     9,54 PB     9,49     X     9,48     9,40     
7Nea HyrsyläNea Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.089,44 PB
  9,44 PB     9,14     8,84     8,52     P     P     
8Niia HietalaNiia Hietala (-07)KeskiUYU 14.7.079,41 PB
  8,95 PB     9,25 PB     8,99     9,09     9,31 PB     9,41 PB     
9Tiia EnströmTiia Enström (-08)KarkkPo16.4.089,17 PB
  9,17 PB     9,03     8,94     
10Kiia HyrsyläKiia Hyrsylä (-08)VihdVie 3.12.088,71 PB
  8,67 PB     8,71 PB     8,57     
11Roosa SalmelaRoosa Salmela (-08)LänsiUU1.5.087,62 PB
  7,62 PB     7,12     7,61     
12Emmiina NordströmEmmiina Nordström (-08)LänsiUU18.7.087,60 PB
  7,56 PB     7,60 PB     7,54     
T15 Kuula/SP
1Oona KorhonenOona Korhonen (-08)NurmijYU 10.4.0811,71PB
  11,46 PB     11,07     10,84     10,98     X     11,71 PB     
2Veera JoutlahtiVeera Joutlahti (-08)LänsiUU 29.5.0811,49PB
  10,97 PB     10,88     11,05 PB     11,49 PB     11,41     X     
3Sissi KaksonenSissi Kaksonen (-07)HyvsU7.7.0710,74PB
  10,74 PB     10,33     10,04     P     P     P     
4Elli PaananenElli Paananen (-07)LänsiUU27.6.0710,21PB
  9,92 PB     9,65     8,90     8,74     9,19     10,21 PB     
5Laura MantilaLaura Mantila (-08)RiihimKi24.3.089,35
  8,90     X     8,84     9,35     9,16     7,89     
6Milla PihlavaMilla Pihlava (-07)NurmijYU4.8.079,29PB
  8,60     9,29 PB     8,78     X     8,91     9,14     
7Anni HuttunenAnni Huttunen (-07)HyvsU 31.7.079,19PB
  8,97 PB     9,19 PB     X     X     9,00     9,02     
8Olivia LindholmOlivia Lindholm (-07)RiihimKi28.12.078,84PB
  8,71 PB     8,70     7,96     8,84 PB     8,63     7,82     
9Eerika VilenEerika Vilen (-07)RiihimKi17.2.077,70PB
  6,45 PB     7,70 PB     X     
10Roosa SalmelaRoosa Salmela (-08)LänsiUU1.5.086,81PB
  X     6,53 PB     6,81 PB     
11Emmiina NordströmEmmiina Nordström (-08)LänsiUU18.7.086,33PB
  6,33 PB     5,23     6,15     
T13 60 m
1. erä
1Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.09 9,88PB
2Aada NummelaAada Nummela (-09)RiihimKi3.4.09 9,91PB
3Maria HeikkiläMaria Heikkilä (-09)KerU27.5.0910,35PB
4Sofia OravaSofia Orava (-10)MäntsU7.1.1010,63PB
2. erä
1Minja ToivanenMinja Toivanen (-09)NurmijYU20.4.09 8,62PB
2Siiri KantanenSiiri Kantanen (-09)RiihimKi30.1.09 9,24PB
3Iina NiemiIina Niemi (-09)JanJa14.7.09 9,61PB
4Ilona HeikkiläIlona Heikkilä (-09)KeskiUYU29.7.09 9,77PB
3. erä
1Anna JokinenAnna Jokinen (-09)JanJa8.5.09 8,99PB
2Elli MattilaElli Mattila (-09)PorvU 29.8.09 9,06PB
3Pihla PeltoniemiPihla Peltoniemi (-10)NurmijYU28.7.10 9,12
4Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.10 9,31PB
5Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.10 9,60PB
4. erä
1Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.09 8,62PB
2Senni KoskiSenni Koski (-10)HyvsU17.5.10 9,24PB
3Liisa KerttunenLiisa Kerttunen (-10)KeskiUYU5.7.10 9,25PB
4Emma UittamoEmma Uittamo (-09)NummKip9.4.09 9,26PB
5Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.10 9,50
6Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.10 9,94PB
5. erä
1Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.09 8,91PB
2Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.09 9,02
3Jenna PyykköJenna Pyykkö (-09)NurmijYU2.10.09 9,09PB
4Enni Kenealy-WirtaEnni Kenealy-Wirta (-09)KeskiUYU25.3.09 9,21PB
5Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.10 9,53PB
6Jade LaakkonenJade Laakkonen (-09)MäntsU9.3.09 9,73PB
T13 1000 m
1Katja HannénKatja Hannén (-09)PorvU4.8.093.17,91PB kk kk19 kk17 kk13
2Ronja HannénRonja Hannén (-09)PorvU4.8.093.26,44PB
3Henni HakonenHenni Hakonen (-10)RiihimKi10.2.104.07,75PB
4Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.104.13,80PB
T13 Korkeus/HJ
1Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.091,50PB
 1,30/O    1,35/-    1,38/O    1,41/XO    1,44/O    1,50/XXO PB    1,53/XXX     
2Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.091,41PB
 1,20/O    1,25/XO    1,30/O    1,35/XO    1,38/O    1,41/XO PB    1,44/XXX     
3Helmi PaananenHelmi Paananen (-09)LänsiUU13.5.091,41PB
 1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,38/XXO    1,41/XO PB    1,44/XXX     
4Senni KoskiSenni Koski (-10)HyvsU17.5.101,35PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/O PB    1,38/XXX     
5Kaisa AlastaloKaisa Alastalo (-09)RiihimKi15.2.091,35PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO PB    1,38/XXX     
5Veera HautaviitaVeera Hautaviita (-10)VihdVie3.2.101,35
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O    1,35/XO    1,38/XXX     
7Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.101,30PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/O PB    1,35/XXX     
8Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.091,25
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,30/XXX     
9Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.101,25PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/XO    1,15/O    1,20/O    1,25/O PB    1,30/XXX     
10Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.101,20PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
10Ilona HeikkiläIlona Heikkilä (-09)KeskiUYU29.7.091,20PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
12Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.101,10PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
13Sofia OravaSofia Orava (-10)MäntsU7.1.101,10PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/XO PB    1,15/XXX     
T13 Pituus/LJ
1Enni Kenealy-WirtaEnni Kenealy-Wirta (-09)KeskiUYU25.3.094,30 PB
  4,12 PB     4,01     4,30 PB     X     
2Liisa KerttunenLiisa Kerttunen (-10)KeskiUYU5.7.104,25 PB
  4,12 PB     4,25 PB     X     4,10     
3Elli MattilaElli Mattila (-09)PorvU 29.8.094,24 PB
  4,10 PB     4,02     4,24 PB     3,93     
4Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.094,18 PB
  3,78 PB     4,18 PB     X     X     
5Senni KoskiSenni Koski (-10)HyvsU17.5.104,04 PB
  3,73 PB     4,04 PB     3,77     3,68     
6Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.104,02 PB
  3,93 PB     4,02 PB     3,74     3,95     
7Minja ToivanenMinja Toivanen (-09)NurmijYU20.4.094,02 PB
  3,85 PB     3,63     4,02 PB     X     
8Iina NiemiIina Niemi (-09)JanJa14.7.093,95 PB
  3,95 PB     3,70     3,77     3,58     
9Mea ScepanovicMea Scepanovic (-09)NurmijYU4.2.093,88 
  3,88     3,86     3,81     
10Viivi AndViivi And (-09)MäntsU8.2.093,86 PB
  3,83 PB     X     3,86 PB     
11Venla RepoVenla Repo (-09)PorvU15.1.093,84 PB
  3,84 PB     3,60     P     
12Veera HautaviitaVeera Hautaviita (-10)VihdVie3.2.103,69 PB
  3,64 PB     3,69 PB     3,58     
13Helmi PaananenHelmi Paananen (-09)LänsiUU13.5.093,68 PB
  3,68 PB     3,38     3,27     
14Jenna PyykköJenna Pyykkö (-09)NurmijYU2.10.093,67 PB
  3,56 PB     3,67 PB     X     
15Ilona HeikkiläIlona Heikkilä (-09)KeskiUYU29.7.093,66 PB
  3,35 PB     3,53 PB     3,66 PB     
16Siiri KantanenSiiri Kantanen (-09)RiihimKi30.1.093,62 PB
  3,58 PB     3,62 PB     3,57     
17Onerva PennonenOnerva Pennonen (-10)NurmijYU12.8.103,49 PB
  3,49 PB     3,36     X     
18Velma PeiponenVelma Peiponen (-09)HyvsU17.4.093,44 PB
  3,06 PB     3,44 PB     3,41     
19Jade LaakkonenJade Laakkonen (-09)MäntsU9.3.093,40 PB
  3,17 PB     3,40 PB     2,82     
20Aada NummelaAada Nummela (-09)RiihimKi3.4.093,33 PB
  3,25 PB     3,33 PB     3,26     
21Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.093,33 PB
  X     3,10 PB     3,33 PB     
22Peppi LucasPeppi Lucas (-10)NurmijYU10.6.103,33 PB
  X     3,33 PB     3,09     
23Martta MösöMartta Mösö (-10)NurmijYU29.6.103,22 PB
  3,18 PB     3,22 PB     3,14     
24Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.103,21 PB
  3,19 PB     3,16     3,21 PB     
25Henni HakonenHenni Hakonen (-10)RiihimKi10.2.102,73 PB
  2,69 PB     2,56     2,73 PB     
T13 Kuula/SP
1Jenna PyykköJenna Pyykkö (-09)NurmijYU2.10.099,79PB
  9,61 PB     8,99     9,70 PB     9,79 PB     
2Ada MyrtenbladAda Myrtenblad (-09)PorvU 25.7.098,89PB
  8,89 PB     8,53     8,78     8,26     
3Velma PeiponenVelma Peiponen (-09)HyvsU17.4.098,63PB
  8,43     8,05     8,63 PB     7,97     
4Helmi PaananenHelmi Paananen (-09)LänsiUU13.5.098,55
  8,48     X     8,38     8,55     
5Liia LehiöLiia Lehiö (-09)NurmijYU3.5.098,54PB
  8,54 PB     8,08     8,11     8,45     
6Aada NummelaAada Nummela (-09)RiihimKi3.4.098,03PB
  6,87 PB     7,55 PB     7,56 PB     8,03 PB     
7Meea KettunenMeea Kettunen (-09)LänsiUU20.6.097,70PB
  X     7,70 PB     7,56     X     
8Maiju MiikkulainenMaiju Miikkulainen (-10)RiihimKi23.7.107,51PB
  6,25 PB     6,53 PB     7,51 PB     6,92     
9Veera HautaviitaVeera Hautaviita (-10)VihdVie3.2.107,25PB
  7,25 PB     6,86     7,09     
10Anni-Sofia RinneAnni-Sofia Rinne (-10)LänsiUU15.9.107,09PB
  6,55 PB     6,93 PB     7,09 PB     
11Siiri KantanenSiiri Kantanen (-09)RiihimKi30.1.096,56PB
  5,91 PB     6,31 PB     6,56 PB     
12Isabella LindbergIsabella Lindberg (-10)RiihimKi 18.4.106,42PB
  6,42 PB     5,53     5,95     
13Ilona HeikkiläIlona Heikkilä (-09)KeskiUYU29.7.095,48PB
  X     5,48 PB     5,30     
T11 60 m
1. erä
1Pinja LucasPinja Lucas (-12)NurmijYU15.5.1210,48PB
2Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.1110,52PB
3Siiri KoskiSiiri Koski (-12)HyvsU30.6.1210,59PB
4Rinja RissanenRinja Rissanen (-12)KeskiUYU26.3.1211,37PB
2. erä
1Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.11 9,40PB
2Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.11 9,78
3Sara PoikolainenSara Poikolainen (-11)HyvsU4.4.1110,50PB
4Pihla JudinPihla Judin (-11)MäntsU3.1.1111,15PB
3. erä
1Vivia LeppäläVivia Leppälä (-12)KerU1.1.12 9,48PB
2Sira NieminenSira Nieminen (-12)PorvU 19.1.12 9,88PB
3Viivi KylmäkorpiViivi Kylmäkorpi (-11)KarkkPo28.2.1110,22PB
4Saana KouvaSaana Kouva (-11)LänsiUU23.2.1110,39PB
5Miia RehnMiia Rehn (-12)HyvsU14.1.1210,40PB
4. erä
1Beea LehtovuoriBeea Lehtovuori (-11)LänsiUU21.6.11 9,49PB
2Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.1110,18PB
3Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.1210,61PB
4Anni AinastoAnni Ainasto (-12)KeskiUYU5.11.1210,63PB
5Laura TallgrenLaura Tallgren (-11)KarkkPo2.9.1110,79PB
6Iida UittamoIida Uittamo (-12)NummKip24.5.1211,08PB
5. erä
1Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.11 9,61
2Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.1210,05PB
3Vivian NiemiVivian Niemi (-12)NurmijYU18.8.1210,24PB
4Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.1110,50PB
5Petra KärkkäinenPetra Kärkkäinen (-12)HyvsU12.1.1210,62PB
Miisa JudinMiisa Judin (-11)MäntsU3.1.11 DNF
T11 1000 m
1Meeri SahaMeeri Saha (-11)KerU25.10.113.48,08
2Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.113.51,50PB
3Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.114.01,69PB
4Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.124.04,70PB
5Laura TallgrenLaura Tallgren (-11)KarkkPo2.9.114.19,54PB
6Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.124.22,08PB
7Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.114.22,09
8Ella JoensuuElla Joensuu (-12)VihdVie15.1.124.24,67PB
T11 Korkeus/HJ
1Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.121,27PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/XO    1,24/O    1,27/O PB    1,30/XXX     
2Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KeskiUYU20.3.111,27PB
 1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O    1,24/O    1,27/XO PB    1,30/XXX     
3Beea LehtovuoriBeea Lehtovuori (-11)LänsiUU21.6.111,21PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,18/O    1,21/O PB    1,24/XXX     
4Viivi KylmäkorpiViivi Kylmäkorpi (-11)KarkkPo28.2.111,15PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/XO    1,10/O    1,15/O PB    1,18/XXX     
4Saana KouvaSaana Kouva (-11)LänsiUU23.2.111,15PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/XO    1,05/O    1,10/O    1,15/O PB    1,18/XXX     
6Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.111,10PB
 0,85/O    0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
6Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.111,10
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O    1,15/XXX     
6Vivian NiemiVivian Niemi (-12)NurmijYU18.8.121,10PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O    1,10/O PB    1,15/XXX     
9Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.121,05PB
 0,90/O    0,95/O    1,00/O    1,05/O PB    1,10/XXX     
10Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.110,90PB
 0,85/O    0,90/O PB    0,95/XXX     
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Vivia LeppäläVivia Leppälä (-12)KerU1.1.123,95 PB kk10
  3,95 kk10 PB     3,78     3,82     3,91     
2Beea LehtovuoriBeea Lehtovuori (-11)LänsiUU21.6.113,87 PB
  3,44 PB     3,67 PB     3,72 PB     3,87 PB     
3Sofia VesterinenSofia Vesterinen (-11)NurmijYU15.6.113,86 PB
  3,64 PB     3,79 PB     3,77     3,86 PB     
4Jenni VuorinenJenni Vuorinen (-11)RiihimKi 7.1.113,86 PB
  3,68     3,69     3,65     3,86 PB     
5Miisa VirtanenMiisa Virtanen (-11)HyvsU 25.1.113,80 PB
  3,79 PB     3,71     3,80 PB     3,60     
6Sira NieminenSira Nieminen (-12)PorvU 19.1.123,73 PB
  3,73 PB     3,51     3,41     3,43     
7Elea LeppänenElea Leppänen (-11)KeskiUYU20.3.113,69 PB
  3,69 PB     3,67     3,65     3,68     
8Jasmin HallenbergJasmin Hallenberg (-11)KarkkPo9.5.113,58 PB
  3,58 PB     3,44     3,42     3,36     
9Sara PoikolainenSara Poikolainen (-11)HyvsU4.4.113,53 PB
  3,43 PB     3,43 =PB     3,53 PB     
10Alexandria SuomiAlexandria Suomi (-11)NurmijYU5.4.113,52 
  3,40     3,10     3,52     
11Miia RehnMiia Rehn (-12)HyvsU14.1.123,46 PB
  3,46 PB     3,46 =PB     3,35     
12Miisa JudinMiisa Judin (-11)MäntsU3.1.113,44 PB
  3,42 PB     3,23     3,44 PB     
13Vivian NiemiVivian Niemi (-12)NurmijYU18.8.123,40 PB
  3,13 PB     3,40 PB     3,23     
14Lisella ArderLisella Arder (-12)PorvU7.3.123,31 PB
  2,76 PB     3,27 PB     3,31 PB     
15Viivi KylmäkorpiViivi Kylmäkorpi (-11)KarkkPo28.2.113,31 PB
  3,22 PB     3,31 PB     3,25     
16Nea SakkoNea Sakko (-11)KeskiUYU26.4.113,19 PB
  2,79 PB     3,10 PB     3,19 PB     
17Kielo SaloKielo Salo (-11)KarkkPo12.4.113,13 PB
  3,13 PB     3,12     3,02     
18Petra KärkkäinenPetra Kärkkäinen (-12)HyvsU12.1.123,13 PB
  3,13 PB     2,93     3,10     
19Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.113,10 PB
  2,99 PB     2,94     3,10 PB     
20Siiri KoskiSiiri Koski (-12)HyvsU30.6.123,01 PB
  3,00 PB     2,93     3,01 PB     
21Pihla JudinPihla Judin (-11)MäntsU3.1.112,98 PB
  2,92 PB     2,69     2,98 PB     
22Laura TallgrenLaura Tallgren (-11)KarkkPo2.9.112,97 PB
  2,97 PB     2,86     X     
23Ella JoensuuElla Joensuu (-12)VihdVie15.1.122,92 PB
  2,92 PB     2,78     2,80     
24Pinja LucasPinja Lucas (-12)NurmijYU15.5.122,89 PB
  2,73 PB     2,62     2,89 PB     
25Iida UittamoIida Uittamo (-12)NummKip24.5.122,84 PB
  2,84 PB     2,70     2,17     
26Anni AinastoAnni Ainasto (-12)KeskiUYU5.11.122,83 PB
  1,85 PB     2,83 PB     2,82     
27Sini KnoopSini Knoop (-11)PorvU 18.11.112,77 PB
  2,75 PB     2,77 PB     2,72     
28Erika RissanenErika Rissanen (-11)PorvU18.4.112,76 PB
  2,76 PB     2,44     2,39     
29Rinja RissanenRinja Rissanen (-12)KeskiUYU26.3.122,50 PB
  2,35 PB     2,50 PB     2,38     
T11 Kuula/SP
1Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)RiihimKi30.6.118,50
  7,96     8,26     8,50     8,30     
2Meeri SahaMeeri Saha (-11)KerU25.10.116,69PB
  6,06     6,54     6,69 PB     6,35     
3Lotta ParviainenLotta Parviainen (-12)NurmijYU7.2.126,46PB
  5,86 PB     6,44 PB     6,46 PB     5,88     
4Emma PaananenEmma Paananen (-11)NurmijYU18.3.116,34PB
  5,80 PB     6,02 PB     6,34 PB     6,08     
5Bettina Von GerichBettina Von Gerich (-12)VihdVie24.7.125,58PB
  5,20 PB     5,35 PB     5,58 PB     4,72     
6Anni AinastoAnni Ainasto (-12)KeskiUYU5.11.125,53PB
  4,78 PB     4,31     5,20 PB     5,53 PB     
7Nea SakkoNea Sakko (-11)KeskiUYU26.4.115,21PB
  4,86 PB     5,21 PB     5,04     5,11     
8Anna OllikainenAnna Ollikainen (-11)NurmijYU6.10.113,80PB
  3,64 PB     3,80 PB     3,63     3,63     
T9 40 m
1. erä
1Liisa MyyräLiisa Myyrä (-13)PorvU 3.8.13 7,23PB
2Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.13 7,35PB
3Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.13 7,47PB
4Enni RomppanenEnni Romppanen (-14)RiihimKi6.10.14 7,57PB
5Ida KelloniemiIda Kelloniemi (-13)KeskiUYU17.7.13 7,76PB
2. erä
1Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.13 6,94
2Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.13 7,06PB
3Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.13 7,33PB
4Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.13 7,93PB
3. erä
1Elsi PalolaElsi Palola (-13)PorvU3.3.13 7,35PB
2Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.13 7,39PB
3Nala LasseniusNala Lassenius (-13)PorvU 25.9.13 7,80PB
4Mila LasseniusMila Lassenius (-15)PorvU3.7.15 8,39PB
5Tara PihlavistoTara Pihlavisto (-13)KarkkPo7.2.1310,09PB
T9 1000 m
1Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.134.03,86PB kk9
2Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.134.17,70PB
3Sini SakkoSini Sakko (-13)KeskiUYU2.5.134.18,71PB
4Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.134.27,11PB
Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.13DNF
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.133,36 PB
  3,24 PB     3,06     3,27 PB     3,36 PB     
2Elsi PalolaElsi Palola (-13)PorvU3.3.133,34 PB
  3,34 PB     3,14     2,98     3,08     
3Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.133,22 PB
  3,22 PB     2,84     2,93     3,04     
4Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.133,20 PB
  3,13 PB     3,18 PB     3,20 PB     3,20 =PB     
5Fanni PalomäkiFanni Palomäki (-13)RiihimKi4.7.133,08 PB
  3,08 PB     2,98     2,88     3,00     
6Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.133,08 PB
  2,81 PB     2,77     3,08 PB     2,97     
7Nala LasseniusNala Lassenius (-13)PorvU 25.9.132,99 PB
  2,99 PB     2,88     2,97     2,88     
8Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.132,82 
  2,82     P     2,55     
9Sini SakkoSini Sakko (-13)KeskiUYU2.5.132,75 PB
  2,75 PB     2,57     2,60     
10Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.132,72 PB
  2,70 PB     2,72 PB     2,72 =PB     
11Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.132,64 PB
  2,64 PB     2,60     2,41     
12Ida KelloniemiIda Kelloniemi (-13)KeskiUYU17.7.132,60 PB
  2,54 PB     2,53     2,60 PB     
13Meeri LehtovaaraMeeri Lehtovaara (-13)NummKip1.1.132,56 PB
  2,56 PB     2,36     2,32     
14Enni RomppanenEnni Romppanen (-14)RiihimKi6.10.142,46 PB
  2,46 PB     2,42     2,24     
15Mila LasseniusMila Lassenius (-15)PorvU3.7.152,32 PB
  X     2,10 PB     2,32 PB     
16Tara PihlavistoTara Pihlavisto (-13)KarkkPo7.2.131,48 PB
  1,48 PB     1,40     1,28     
T9 Kuula/SP
1Lotta MontonenLotta Montonen (-13)NurmijYU14.9.136,38PB kk9
  5,03     6,03 PB     6,38 kk9 PB     6,10     
2Elsi NokisalmiElsi Nokisalmi (-13)JanJa12.9.135,29
  4,91     5,29     5,10     5,04     
3Emmi NiemiEmmi Niemi (-13)RiihimKi29.8.135,14PB
  4,08 PB     3,50     3,99     5,14 PB     
4Seela PasmaSeela Pasma (-13)HyvsU4.3.134,90PB
  4,32 PB     4,90 PB     4,79     4,33     
5Meeri LehtovaaraMeeri Lehtovaara (-13)NummKip1.1.134,76PB
  4,76 PB     4,07     4,49     3,83     
6Kaisla SaloKaisla Salo (-13)KarkkPo8.5.134,71PB
  4,47 PB     4,12     4,07     4,71 PB     
7Tara PihlavistoTara Pihlavisto (-13)KarkkPo7.2.134,65PB
  4,65 PB     4,41     4,20     4,35     
8Venla VähänenVenla Vähänen (-13)RiihimKi11.9.134,31PB
  4,29 PB     3,52     4,31 PB     4,21     
9Elsi PalolaElsi Palola (-13)PorvU3.3.133,86PB
  3,72 PB     3,86 PB     2,89     
10Sanni RäihäSanni Räihä (-13)RiihimKi10.2.133,81PB
  3,81 PB     3,56     3,57     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat