TULOKSET: Seuran mestaruuskilpailut, Janakkala, Liinalammen urheilukenttä, Janakkala, 21.8.2019


55 urheilijaa, 82 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
1. erä
Tuuli: 0,0
1Valtteri VälläriValtteri Välläri (-98)JanJa28.4.9811,22SB
2Iikka AlinguéIikka Alingué (-99)JanJa10.11.9911,37
3Juho RönkäJuho Rönkä (-98)JanJa15.7.9811,67
2. erä
Tuuli: 0,0
1Jarkko PiekkariJarkko Piekkari (-72)JanJa22.5.7213,53SB
2Andrei HarenkoAndrei Harenko (-96)JanJa18.5.9614,48
M 800 m
1Niko HeikkiläNiko Heikkilä (-85)IitPy14.5.852.21,36SB
2Tero RönkäTero Rönkä (-71)JanJa14.4.712.21,54PB
M Kiekko/DT
1Jussi HämelahtiJussi Hämelahti (-98)LängelmU3.10.9846,43
  X     44,56     44,81     46,43     46,42     
2Olli JuvonenOlli Juvonen (-86)JanJa11.10.8636,84PB
  31,57     30,13     35,67     34,32     34,33     36,84 PB     
3Pekka HämäläinenPekka Hämäläinen (-77)JanJa19.4.7731,55SB
  30,94 SB     29,54     X     X     31,55 SB     30,28     
P13 60 m
Tuuli: –0,2
1Topias VälläriTopias Välläri (-07)JanJa7.8.07 8,89
2Tuomas RäkköläinenTuomas Räkköläinen (-07)JanJa4.7.07 9,08
3Juuso IsosomppiJuuso Isosomppi (-07)JanJa5.2.07 9,38PB
4Matias RäkköläinenMatias Räkköläinen (-07)JanJa4.7.07 9,63PB
P13 Pituus/LJ
1Tuomas RäkköläinenTuomas Räkköläinen (-07)JanJa4.7.074,52 –0,5PB
  4,34/-0.6 =PB     X/-0.9     X/1.0     4,52/-0.5 PB     
2Topias VälläriTopias Välläri (-07)JanJa7.8.074,43 –0,5
  4,43/-0.5     4,40/-1.3     4,39/1.1     X/-0.3     
P13 Kuula/SP
1Matias RäkköläinenMatias Räkköläinen (-07)JanJa4.7.077,20PB
  7,20 PB     7,04     X     X     
P11 60 m
Tuuli: 0,0
1Volmari PaananenVolmari Paananen (-10)TampPy 18.1.10 9,73PB
2Veikka AhtiVeikka Ahti (-08)JanJa11.3.0810,08PB
3Eeli VähätaloEeli Vähätalo (-08)JanJa31.5.0810,28PB
P11 1000 m
1Veikka AhtiVeikka Ahti (-08)JanJa11.3.084.06,98PB
2Niklas PitkänenNiklas Pitkänen (-08)JanJa4.3.085.26,60SB
P11 Keihäs/JT
1Niklas PitkänenNiklas Pitkänen (-08)JanJa4.3.0816,90PB
  15,57 PB     16,90 PB     14,93     16,76     
2Eeli VähätaloEeli Vähätalo (-08)JanJa31.5.0813,34
  13,23     X     13,34     X     
P9 40 m
Tuuli: –0,4
1Aleksi SahilaAleksi Sahila (-11)JanJa31.12.11 7,77
P9 Pallo/Ball
1Volmari PaananenVolmari Paananen (-10)TampPy 18.1.1049,29PB (9-v. ka 36.)
  49,29 PB     41,01     X     X     
2Aleksi SahilaAleksi Sahila (-11)JanJa31.12.1119,88PB
  19,88 PB     19,16     17,97     14,56     
Naiset
N 100 m
Tuuli: –0,1
1Laura NurminenLaura Nurminen (-83)JanJa15.8.8314,36
2Sari YildizSari Yildiz (-71)JanJa18.6.7114,71
3Maria TorttilaMaria Torttila (-77)JanJa16.1.7714,90PB
4Noora JakobssonNoora Jakobsson (-84)JanJa23.2.8414,92SB
5Kati OikarinenKati Oikarinen (-61)RunClub6.9.6114,96
N 800 m
1Maarit LindbergMaarit Lindberg (-77)JanJa8.3.772.54,56SB
2Anne-Mari VallioniemiAnne-Mari Vallioniemi (-82)JanJa3.4.823.08,35PB
N Pituus/LJ
1Peppi SiirtolaPeppi Siirtola (-02)HKV12.7.025,32 +2,6
  5,07/-0.2     5,18/0.4     5,25/-0.6 =PB     4,96/-0.6     5,32/2.6     X/0.5     
2Petra KallionpääPetra Kallionpää (-00)JanJa14.4.004,99 –1,1
  X/-0.2     X/0.2     X/0.7     X/-0.8     4,95/0.8     4,99/-1.1     
3Maarit LindbergMaarit Lindberg (-77)JanJa8.3.774,28 –0,7
  X/0.5     X/1.2     4,27/1.4     X/0.6     X/-1.8     4,28/-0.7     
4Anne-Mari VallioniemiAnne-Mari Vallioniemi (-82)JanJa3.4.824,11 +0,5=PB
  4,01/-0.1 SB     X/1.2     4,11/0.5 =PB     4,01/0.8     X/0.2     3,89/0.2     
N Kiekko/DT
1Sanni KuparinenSanni Kuparinen (-01)JanJa21.11.0148,38PB
  46,72     X     44,45     48,38 PB     X     X     
2Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)JanJa19.7.0139,58
  39,58     33,49     X     37,67     36,13     X     
3Noora JakobssonNoora Jakobsson (-84)JanJa23.2.8429,70PB
  X     26,65     27,68     29,70 PB     28,95     28,18     
4Eini HongistoEini Hongisto (-82)JanJa5.1.8223,89PB
  20,51 PB     23,89 PB     X     20,03     X     20,85     
5Sari YildizSari Yildiz (-71)JanJa18.6.7121,75PB
  X     X     21,75 PB     19,82     X     X     
6Inka JuvonenInka Juvonen (-70)JanJa11.5.7019,75
  17,34     18,73     17,43     19,37     19,09     19,75     
N17 100 m
Tuuli: 0,0
1Peppi SiirtolaPeppi Siirtola (-02)HKV12.7.0213,35
2Emma KuikkaEmma Kuikka (-02)JanJa22.5.0213,75
3Laura AnttilaLaura Anttila (-03)JanJa5.4.0314,80
N17 800 m
1Pinja KourulaPinja Kourula (-03)JanJa5.8.032.51,17SB
T15 100 m
Tuuli: +0,7
1Lotta JalonenLotta Jalonen (-04)JanJa31.3.0413,74
2Helmi LipsanenHelmi Lipsanen (-05)JanJa9.4.0513,93
3Julia PitkänenJulia Pitkänen (-05)JanJa6.11.0515,32
4Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.0516,12
T15 Korkeus/HJ
1Helmi LipsanenHelmi Lipsanen (-05)JanJa9.4.051,50PB
 1,35/O    1,40/O    1,45/O    1,50/XO PB     
T15 Keihäs/JT
1Lotta JalonenLotta Jalonen (-04)JanJa31.3.0430,26PB
  29,22     30,26 PB     29,91     X     27,91     30,11     
2Julia PitkänenJulia Pitkänen (-05)JanJa6.11.0523,61
  20,90     22,20     23,61     X     23,56     22,40     
3Anniina HenttonenAnniina Henttonen (-05)JanJa22.3.0515,33
  13,26     14,59     X     15,33     X     13,00     
T13 60 m
Tuuli: 0,0
1Nea NummenpääNea Nummenpää (-06)JanJa17.4.06 8,82PB
2Emma HautamäkiEmma Hautamäki (-06)JanJa26.7.06 9,34
3Hanna HenttonenHanna Henttonen (-07)JanJa3.2.07 9,51
T13 Pituus/LJ
1Nea NummenpääNea Nummenpää (-06)JanJa17.4.064,69 –0,4
  4,23/-0.7     4,69/-0.4     X/-0.4     X/-0.7     
2Meeri KolisevaMeeri Koliseva (-07)JanJa16.12.074,33 –0,4
  4,33/-0.4     4,24/-1.6     4,18/-1.8     4,21/-0.8     
3Hanna HenttonenHanna Henttonen (-07)JanJa3.2.073,64 –1,0
  3,64/-1.0     3,51/-1.2     X/-0.9     3,17/-0.8     
T11 60 m
Tuuli: –0,3
1Maija SantanenMaija Santanen (-08)JanJa3.4.08 9,43
2Aila LeinoAila Leino (-08)JanJa 19.11.08 9,73
3Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.08 9,84
4Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.0810,01PB
5Nelli NurminenNelli Nurminen (-08)JanJa17.12.0810,48
6Ada TuoriAda Tuori (-08)JanJa7.2.0810,83PB
T11 1000 m
1Venla HyvöläVenla Hyvölä (-08)JanJa8.7.083.58,27
T11 Korkeus/HJ
1Inka HämäläinenInka Hämäläinen (-08)JanJa3.9.081,35
 1,20/XO    1,25/XXO    1,30/O    1,35/XO    1,40/XXX     
2Venla HyvöläVenla Hyvölä (-08)JanJa8.7.081,20
 1,05/O    1,10/O    1,15/XXO    1,20/XXO    1,25/XXX     
T11 Keihäs/JT
1Ada TuoriAda Tuori (-08)JanJa7.2.0812,86
  12,86     X     11,33     10,42     
2Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.0811,84
  10,57     11,84     10,93     9,52     
3Enna HämäläinenEnna Hämäläinen (-08)JanJa13.10.0811,08
  9,90     11,08     9,65     9,73     
T9 40 m
Tuuli: +0,8
1Una KoskelaUna Koskela (-10)JanJa3.5.10 7,02PB
2Melina NieminenMelina Nieminen (-10)JanJa13.10.10 7,26
3Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)JanJa30.6.11 7,39PB
T9 400 m
1Una KoskelaUna Koskela (-10)JanJa3.5.10 80,39PB
2Melina NieminenMelina Nieminen (-10)JanJa13.10.10 85,36PB
T9 Pallo/Ball
1Aada VähätaloAada Vähätalo (-11)JanJa30.6.1119,91PB
  16,20 PB     13,55     16,65 PB     19,91 PB     
2Lumia HongistoLumia Hongisto (-11)JanJa21.5.1110,17PB
  10,17 PB     7,70     10,07     8,33     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat
2.3.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
3.3.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
3.3.2024 Savonlinna: Keväthallikilpailut
2.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut
29.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 6
24.2.2024 Ii: Testijuoksusarja