TULOKSET: Seuran mestaruuskilpailut, Valkeakoski, Apian urheilukenttä, 15.8.2019


83 urheilijaa, 145 lajisuoritusta

Miehet
M 60 m
Tuuli: –2,7
1Mikko VuorisaloMikko Vuorisalo (-76)SahalYUT1.2.76 8,05SB
2Veli-Matti MannilaVeli-Matti Mannila (-79)HelsTa27.7.79 8,74SB
3Jari KonolaJari Konola (-71)ValkHa1.3.71 8,84SB
4Esa HakalaEsa Hakala (-74)TampPy7.4.74 8,93SB
M Pituus/LJ
1Esa HakalaEsa Hakala (-74)TampPy7.4.745,06 +2,1
  5,05/1.7 =SB     X     5,06/2.1     X     4,50/2.4     X     
M Kiekko/DT
1Jussi HämelahtiJussi Hämelahti (-98)LängelmU3.10.9846,40
  46,40     X     45,97     X     X     X     
2Olli NiemiOlli Niemi (-98)KangKi1.5.9846,14PB
  X     46,14 PB     42,73     45,14     42,23     45,30     
3Mikko KarppanenMikko Karppanen (-92)TampU30.5.9235,51
  X     35,05     35,51     X     X     X     
M17 60 m
Tuuli: +0,2
1Otto HärkönenOtto Härkönen (-03)ValkHa23.4.03 8,04SB
M17 Pituus/LJ
1Otto HärkönenOtto Härkönen (-03)ValkHa23.4.035,41 +1,0
  X     5,41/1.0     X     X     X     X     
P15 60 m
Tuuli: –1,4
1Santtu KalliomäkiSanttu Kalliomäki (-05)NokU16.3.05 8,11PB
2Jermu KonolaJermu Konola (-05)ValkHa21.10.05 8,81PB
3Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.05 9,30SB
4Eelis KarjalainenEelis Karjalainen (-05)ValkHa20.2.0510,24SB
5Kasper LahtiKasper Lahti ValkHa10,70PB
P15 Pituus/LJ
1Santtu KalliomäkiSanttu Kalliomäki (-05)NokU16.3.055,25 +0,7
  5,25/0.7     X     5,14/2.5     5,02/-0.2     
2Jermu KonolaJermu Konola (-05)ValkHa21.10.054,27 +1,2PB
  4,03/0.8 PB     4,22/1.8 PB     4,25/0.5 PB     4,27/1.2 PB     
3Joona LehtinenJoona Lehtinen (-05)LempKiYU8.2.053,84 +1,5SB
  3,42/2.6     3,84/1.5 SB     3,65/1.4     X     
4Eelis KarjalainenEelis Karjalainen (-05)ValkHa20.2.053,42 +2,2
  3,28/1.1     3,40/1.4 =PB     3,31/2.7     3,42/2.2     
5Kasper LahtiKasper Lahti ValkHa2,36 +2,6
  2,18/1.2 =PB     2,36/2.6     X     1,82/1.2     
P15 Kiekko/DT
1Kosti SaineKosti Saine (-04)KanksLei2.8.0453,85
  X     X     X     X     46,35     53,85     
2Elias SairioElias Sairio (-04)KanksLei16.2.0443,78
  43,78     X     X     42,17     41,18     39,20     
3Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0539,29
  X     X     34,19     38,56     39,29     36,02     
4Matias LammiMatias Lammi (-04)NokU 3.7.0437,22
  X     33,55     35,09     X     37,22     36,51     
5Saku LehtonenSaku Lehtonen (-05)LempKiYU16.7.0533,91PB
  33,91 PB     X     X     X     30,15     X     
P13 60 m
1. erä
Tuuli: –0,6
1Arttu FormistoArttu Formisto ValkHa10,00PB
2Jemias TervaniemiJemias Tervaniemi (-06)ValkHa25.5.0610,13PB
3Otto LehtinenOtto Lehtinen ValkHa10,53PB
4Jusu MikkolaJusu Mikkola ValkHa11,25PB
5Oskari MajarantaOskari Majaranta ValkHa11,43PB
6Konsta JokioKonsta Jokio ValkHa12,08PB
7Valtteri EerolaValtteri Eerola ValkHa13,64PB
2. erä
Tuuli: –2,0
1Jori VäisänenJori Väisänen ValkHa 9,73PB
2Aaro LeppäläAaro Leppälä ValkHa 9,90PB
3Timi LahtiTimi Lahti ValkHa 9,99PB
4Juho KilpinenJuho Kilpinen ValkHa10,55PB
5Paavo SipiläinenPaavo Sipiläinen ValkHa10,90PB
6Oliver KiuruOliver Kiuru ValkHa11,29PB
7Juho TammiJuho Tammi (-06)ValkHa28.5.0611,59PB
3. erä
Tuuli: –1,8
1Ekku MuhonenEkku Muhonen ValkHa 9,43PB
2Lari MotturiLari Motturi ValkHa10,01PB
3Santtu LehtinenSanttu Lehtinen ValkHa10,53PB
4Jesse NumminenJesse Numminen ValkHa10,82PB
5Valtteri HolttinenValtteri Holttinen ValkHa11,23PB
6Rasmus HaatajaRasmus Haataja ValkHa11,67PB
P13 Pituus/LJ
1Matti KöykkäMatti Köykkä (-06)NokU1.7.064,00 nwnd
  4,00 PB     X     X     3,92     
2Ekku MuhonenEkku Muhonen ValkHa3,79 nwnd
  3,63 PB     3,74 PB     3,79 PB     
3Jemias TervaniemiJemias Tervaniemi (-06)ValkHa25.5.063,63 nwnd
  3,51 PB     3,63 PB     3,60     
4Arttu FormistoArttu Formisto ValkHa3,61 nwnd
  3,50 PB     3,61 PB     3,52     
5Lari MotturiLari Motturi ValkHa3,56 nwnd
  3,21 PB     3,23 PB     3,56 PB     
6Aaro LeppäläAaro Leppälä ValkHa3,47 nwnd
  3,47 PB     3,39     2,88     
7Juho KilpinenJuho Kilpinen ValkHa3,40 nwnd
  3,34 PB     X     3,40 PB     
8Otto LehtinenOtto Lehtinen ValkHa3,40 nwnd
  3,15 PB     3,29 PB     3,40 PB     
9Jori VäisänenJori Väisänen ValkHa3,39 nwnd
  3,31 PB     3,39 PB     3,29     
10Santtu LehtinenSanttu Lehtinen ValkHa3,39 nwnd
  3,30 PB     3,39 PB     3,18     
11Timi LahtiTimi Lahti ValkHa3,37 nwnd
  3,22 PB     3,37 PB     3,30     
12Oliver KiuruOliver Kiuru ValkHa3,13 nwnd
  3,13 PB     2,75     2,52     
13Rasmus HaatajaRasmus Haataja ValkHa3,10 nwnd
  3,06 PB     3,10 PB     3,03     
14Paavo SipiläinenPaavo Sipiläinen ValkHa3,08 nwnd
  2,98 PB     3,06 PB     3,08 PB     
15Jesse NumminenJesse Numminen ValkHa3,06 nwnd
  2,82 PB     3,06 PB     2,98     
16Valtteri HolttinenValtteri Holttinen ValkHa3,05 nwnd
  3,02 PB     2,95     3,05 PB     
17Konsta JokioKonsta Jokio ValkHa3,05 nwnd
  2,64 PB     3,05 PB     2,98     
18Jusu MikkolaJusu Mikkola ValkHa2,77 nwnd
  2,77 PB     2,64     2,60     
19Oskari MajarantaOskari Majaranta ValkHa2,68 nwnd
  2,65 PB     2,68 PB     2,52     
20Juho TammiJuho Tammi (-06)ValkHa28.5.062,62 nwnd
  2,62 PB     2,46     2,57     
21Valtteri EerolaValtteri Eerola ValkHa2,41 nwnd
  2,05 PB     2,05 =PB     2,41 PB     
P13 Kiekko/DT
1Jussi KoskelaJussi Koskela (-07)KangKi21.5.0731,18PB
  28,72     31,18 PB     X     28,38     
2Matti KöykkäMatti Köykkä (-06)NokU1.7.0627,42SB
  20,89     27,37 SB     27,42 SB     25,60     
3Joona TaipaleJoona Taipale (-06)PälkLL22.10.0622,89
  X     22,37     X     22,89     
P11 60 m
Tuuli: –1,8
1Juho ValkamaJuho Valkama (-08)ValkHa 21.4.08 9,99
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Juho ValkamaJuho Valkama (-08)ValkHa 21.4.083,93 
  3,75     3,93     3,81     3,86     
P11 Kiekko/DT
1Juho HukkanenJuho Hukkanen (-09)VehmU 22.2.0921,30PB
  21,30 PB     17,76     X     18,48     
2Pekka KoskelaPekka Koskela (-09)KangKi3.5.0918,16
  17,02     X     X     18,16     
3Eetu TaipaleEetu Taipale (-09)PälkLL2.2.0916,58PB
  16,58 PB     X     13,12     13,97     
4Atte HukkanenAtte Hukkanen (-11)VehmU 12.5.1111,61PB
  11,02     11,61 PB     X     X     
Juho ValkamaJuho Valkama (-08)ValkHa 21.4.08NM
P9 60 m
1Touko KorpelaTouko Korpela (-11)ValkHa19.10.1110,23PB
2Atte HukkanenAtte Hukkanen (-11)VehmU 12.5.1110,46PB
3Toivo LeveelahtiToivo Leveelahti (-11)-11.6.1112,16
4Leevi HietanummiLeevi Hietanummi -12,50
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Touko KorpelaTouko Korpela (-11)ValkHa19.10.113,16 
  3,01     2,92     2,87     3,16     
2Toivo LeveelahtiToivo Leveelahti (-11)-11.6.112,66 PB
  2,66 PB     2,26     2,59     2,63     
3Leevi HietanummiLeevi Hietanummi -2,40 PB
  2,35 PB     2,26     2,25     2,40 PB     
Naiset
N 60 m
Tuuli: –1,1
1Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.01 8,55PB
2Veera VastamäkiVeera Vastamäki (-01)MultJy29.6.01 8,64PB
3Jemina KonolaJemina Konola (-01)ValkHa23.10.01 8,77SB
4Noora JakobssonNoora Jakobsson (-84)JanJa23.2.84 9,28PB
N Pituus/LJ
1Aino HonkamäkiAino Honkamäki (-96)TampU25.4.965,57 +0,2SB
  5,47/0.9     5,52/1.0     5,38/0.2     5,57/0.2 SB     5,41/1.1     5,38/0.9     
2Pinja LehtinenPinja Lehtinen (-01)LempKiYU18.8.015,05 +2,5
  4,99/0.1     5,05/2.5     4,78/0.8     X     4,91/0.2     5,04/1.4     
3Petra KallionpääPetra Kallionpää (-00)JanJa14.4.004,86 +0,8
  X     4,80/1.2     4,86/0.8     4,75/0.2     4,54/0.1     4,58/1.3     
4Veera VastamäkiVeera Vastamäki (-01)MultJy29.6.014,81 –0,3PB
  4,81/-0.3 PB     X     4,43/0.2     4,73/1.2     4,55/2.7     X     
5Jemina KonolaJemina Konola (-01)ValkHa23.10.014,51 +0,2SB
  X     X     4,32/1.9 SB     4,51/0.2 SB     4,26/1.5     4,47/2.1     
N Kiekko/DT
1Nilla RättyäNilla Rättyä (-01)JanJa19.7.0140,44PB
  40,07 PB     40,44 PB     39,01     38,64     37,29     X     
2Noora JakobssonNoora Jakobsson (-84)JanJa23.2.8426,15
  X     21,49     26,05     X     25,52     26,15     
N17 60 m
Tuuli: –1,7
1Enni SaarinenEnni Saarinen (-02)HämeenlTa30.12.02 8,51PB
2Anni TiensuuAnni Tiensuu (-03)LempKiYU5.4.03 8,91PB
N17 Pituus/LJ
1Enni SaarinenEnni Saarinen (-02)HämeenlTa30.12.025,23 +0,3SB
  X     X     X     5,15/0.4 SB     5,23/0.3 SB     5,17/0.9     
2Anni TiensuuAnni Tiensuu (-03)LempKiYU5.4.034,43 +1,3SB
  X     4,43/1.3 SB     4,14/1.9     X     4,20/1.5     4,42/2.4     
3Emma KuikkaEmma Kuikka (-02)JanJa22.5.024,40 +0,5=SB
  4,40/0.5 =SB     X     X     X     4,29/0.6     X     
T15 60 m
Tuuli: –0,2
1Sohvi KenttäläSohvi Kenttälä (-04)VehmU16.10.04 8,83SB
2Nea NotkolaNea Notkola (-05)ValkHa18.7.05 9,36PB
3Elsa NisulaElsa Nisula (-05)ValkHa 10.1.05 9,63PB
T15 Pituus/LJ
1Lotta JalonenLotta Jalonen (-04)JanJa31.3.044,76 +1,3PB
  4,33/-0.7     4,76/1.3 PB     4,42/1.8     4,71/1.6     
2Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.054,60 +1,5=PB
  4,34/1.1     4,58/3.0     4,60/1.5 =PB     X     
3Sohvi KenttäläSohvi Kenttälä (-04)VehmU16.10.043,97 +0,1PB
  3,97/0.1 PB     3,87/2.8     3,91/1.8     3,59/1.1     
T15 Kiekko/DT
1Iiris VeijolaIiris Veijola (-05)HämeenlTa4.4.0546,32
  37,98     43,03     46,32     39,08     X     40,69     
2Viivi TaipaleViivi Taipale (-04)PälkLL7.8.0431,86
  31,06     31,86     31,58     X     29,69     28,69     
3Nea NotkolaNea Notkola (-05)ValkHa18.7.0524,94PB
  19,52     X     24,94 PB     X     X     22,52     
4Jenniina VirtanenJenniina Virtanen (-04)JanJa26.8.0424,05
  21,04     X     22,54     21,77     24,05     X     
5Elsa NisulaElsa Nisula (-05)ValkHa 10.1.0516,57PB
  14,07 PB     X     11,89     14,60 PB     X     16,57 PB     
T13 60 m
Tuuli: –0,3
1Silja SaarinenSilja Saarinen (-06)VehmU30.4.06 8,56=PB
2Elisabet KujanpääElisabet Kujanpää (-06)ValkHa26.9.06 8,90
3Roosa HaanpääRoosa Haanpää (-07)ViialVa15.2.07 9,21
4Alisa LammiAlisa Lammi (-06)NokU 3.2.06 9,22SB
T13 Pituus/LJ
1Silja SaarinenSilja Saarinen (-06)VehmU30.4.064,83 +0,9
  4,83/0.9     X     4,33/2.6     4,74     
2Elisabet KujanpääElisabet Kujanpää (-06)ValkHa26.9.064,32 +0,6PB
  3,60/0.9     X     4,32/0.6 PB     4,23/1.1     
3Alisa LammiAlisa Lammi (-06)NokU 3.2.063,78 +0,5=PB
  3,65/1.5 SB     3,78/0.5 =PB     3,62/2.6     3,77/0.8     
T13 Kiekko/DT
1Roosa HaanpääRoosa Haanpää (-07)ViialVa15.2.0736,36PB
  29,43     31,15     X     36,36 PB     
2Silja SaarinenSilja Saarinen (-06)VehmU30.4.0630,43PB
  X     30,43 PB     X     X     
3Elisabet KujanpääElisabet Kujanpää (-06)ValkHa26.9.0624,60PB
  X     21,62 SB     22,85 SB     24,60 PB     
T11 60 m
Tuuli: –1,0
1Aino KorhonenAino Korhonen (-09)TampPy 12.9.09 9,92PB
2Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.08 9,93
3Sani SaarinenSani Saarinen (-08)VehmU4.3.0810,22
4Eini KopakkalaEini Kopakkala -10,79PB
5Ellastiina JäkköEllastiina Jäkkö (-08)-1.11.0811,88PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.083,90 
  3,72     3,90     3,62     3,73     
2Aino KorhonenAino Korhonen (-09)TampPy 12.9.093,39 
  3,37     3,27     3,39     3,26     
3Sani SaarinenSani Saarinen (-08)VehmU4.3.083,20 
  3,20     3,17     3,03     3,16     
4Miinariika SaarinenMiinariika Saarinen ValkHa 2,97 PB
  2,77 PB     2,80 PB     2,91 PB     2,97 PB     
5Eini KopakkalaEini Kopakkala -2,85 PB
  2,76 PB     2,75     2,57     2,85 PB     
6Ellastiina JäkköEllastiina Jäkkö (-08)-1.11.082,56 PB
  2,48 PB     2,45     2,56 PB     2,35     
T11 Kiekko/DT
1Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.0821,33
  X     17,72     21,33     X     
2Anna SaineAnna Saine (-09)KanksLei22.1.0920,20PB
  X     18,94     20,20 PB     19,47     
3Sini SeppänenSini Seppänen (-08)TampPy10.2.0818,13
  X     15,97     X     18,13     
4Emma Uusi-RajasaloEmma Uusi-Rajasalo (-09)KanksLei30.7.0912,32
  9,80     11,65     11,13     12,32     
T9 60 m
Tuuli: nwnd
1Sylvia SaarinenSylvia Saarinen (-11)ValkHa25.6.1111,45
2Fanni KonolaFanni Konola ValkHa11,54
3Siiri KoponenSiiri Koponen (-11)ValkHa15.4.1112,55PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Sylvia SaarinenSylvia Saarinen (-11)ValkHa25.6.112,83 
  2,83     2,59     2,72     2,81     
2Riina TaipaleRiina Taipale (-10)PälkLL 5.8.102,58 PB
  2,49     2,52     2,58 PB     2,43     
3Siiri KoponenSiiri Koponen (-11)ValkHa15.4.112,38 PB
  2,33 PB     2,25     2,26     2,38 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut