TULOKSET: JKU Masters, Jyväskylä, Harjun stadion, 25.6.2019


42 urheilijaa, 56 lajisuoritusta

Miehet
M Seiväs/PV
1Joonas JokivartioJoonas Jokivartio (-91)JyväskKU2.2.914,70
 4,50/O    4,60/O    4,70/O    4,80/XXX     
2Pietari OutinenPietari Outinen (-96)JyväskKU27.7.964,60SB
 4,50/XO    4,60/XXO SB    4,70/XXX     
3Juha SaarisiltaJuha Saarisilta (-80)JyväskKU29.5.803,00SB
 2,80/O    2,90/O    3,00/XO SB    3,10/XXX     
M70 100 m
Tuuli: –0,3
1Seppo AhonenSeppo Ahonen (-49)JyväskKU 8.6.4915,52PB
M70 Korkeus/HJ
1Seppo AhonenSeppo Ahonen (-49)JyväskKU 8.6.491,28PB
 1,25/XO    1,28/XO PB    1,31/XXX     
M65 100 m
Tuuli: –0,3
1Jaakko HanhinenJaakko Hanhinen (-53)JyväskKU27.6.5315,85PB
M65 400 m
1Jaakko HanhinenJaakko Hanhinen (-53)JyväskKU27.6.53 75,65PB
M65 Korkeus/HJ
Jukka JärvenpääJukka Järvenpää (-50)JyväskKU20.3.50NH
 1,28/XXX     
M60 100 m
Tuuli: –0,3
1Tapani AittaTapani Aitta (-59)JyväskKU15.9.5913,96PB
M60 1500 m
1Harri PaananenHarri Paananen (-59)JyväskKU17.11.59 6.18,79SB
M55 100 m
Tuuli: +0,4
1Harri AlatupaHarri Alatupa (-62)JyväskKU9.6.6213,56PB
M55 400 m
Harri AlatupaHarri Alatupa (-62)JyväskKU9.6.62 DNF
M45 100 m
Tuuli: +0,4
1Pessi LyyraPessi Lyyra (-73)JyväskKU30.3.7312,40
M45 Korkeus/HJ
1Pessi LyyraPessi Lyyra (-73)JyväskKU30.3.731,72PB
 1,48/O    1,51/-    1,55/O    1,61/O    1,65/O    1,69/XO    1,72/XO PB     
M40 100 m
Tuuli: +0,4
1Jussi JoukainenJussi Joukainen (-78)JyväskKU17.12.7812,22SB
M40 400 m
1Petri LauronenPetri Lauronen (-78)JyväskKU10.12.78 55,33SB
2Jussi JoukainenJussi Joukainen (-78)JyväskKU17.12.78 59,45PB
M35 100 m
Tuuli: –0,3
1Sami MönköläSami Mönkölä (-80)JyväskKU27.11.8015,90PB
M35 Korkeus/HJ
1Juha SaarisiltaJuha Saarisilta (-80)JyväskKU29.5.801,48SB
 1,48/XO SB    1,51/XXX     
M30 100 m
Tuuli: +0,4
1Jesse VäyrynenJesse Väyrynen (-00)JyväskKU26.3.0011,01SB
2Juhani LindholmJuhani Lindholm (-88)JyväskKU19.7.8813,08PB
M30 400 m
1Juhani LindholmJuhani Lindholm (-88)JyväskKU19.7.88 64,71PB
M30 1500 m
1Juhani LindholmJuhani Lindholm (-88)JyväskKU19.7.88 6.48,74PB
Naiset
N Seiväs/PV
1Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.043,20
 3,00/O    3,10/O    3,20/XXO    3,35/XXX     
N 4x100 m
1Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU54,67
 Vivi Koskinen 98, Laura Pajula 95, Julia Ben Khalifa 96, Alina Puhakka 95 
2Jyväskylän KenttäurheilijatJyväskylän Kenttäurheilijat JyväskKU62,10
 Anne Virkalahti 63, Leena Tenhu 57, Jaana Saarinen 63, Annika Savolainen 59 
N50 100 m
Tuuli: +1,7
1Satu KoivukumpuSatu Koivukumpu (-69)JyväskKU26.9.6914,43SB
2Johanna KalhoJohanna Kalho (-65)JyväskKU7.1.6516,20PB
N50 1500 m
1Jaana KiminkinenJaana Kiminkinen (-65)JyväskKU31.7.65 6.08,12SB
2Arja MäkeläArja Mäkelä (-68)LaukU21.12.68 6.24,19SB
3Tarja LyytinenTarja Lyytinen (-67)JyväskKU11.8.67 7.03,11PB
N50 80 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,9
1Kirsti SiekkinenKirsti Siekkinen (-66)JyväskKU12.9.6613,59PB
2Satu KoivukumpuSatu Koivukumpu (-69)JyväskKU26.9.6914,66PB
N50 300 m aidat/hurdles
1Satu KoivukumpuSatu Koivukumpu (-69)JyväskKU26.9.6959,43SB
N45 100 m
Tuuli: +1,7
1Anne Yli-OlliAnne Yli-Olli (-73)JyväskKU8.4.7314,76SB
2Johanna LahtinenJohanna Lahtinen (-74)JyväskKU 13.2.7415,59PB
N45 400 m
1Johanna LahtinenJohanna Lahtinen (-74)JyväskKU 13.2.74 81,44PB
2Paula MäkinenPaula Mäkinen (-74)JyväskKU22.6.74 82,45PB
N45 80 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,9
1Anne Yli-OlliAnne Yli-Olli (-73)JyväskKU8.4.7315,33SB
N40 100 m
Tuuli: +1,7
1Virpi KämäräinenVirpi Kämäräinen (-77)JyväskKU3.1.7715,72PB
2Nina MalinenNina Malinen JyväskKU16,21SB
N40 80 m aidat/hurdles
Tuuli: –0,9
1Anette MehtäläAnette Mehtälä (-76)JyväskKU29.7.7616,03SB
2Virpi KämäräinenVirpi Kämäräinen (-77)JyväskKU3.1.7716,78PB
N40 400 m aidat/hurdles
1Anette MehtäläAnette Mehtälä (-76)JyväskKU29.7.76 83,63SB
2Virpi KämäräinenVirpi Kämäräinen (-77)JyväskKU3.1.77 86,62PB
N35 100 m
Tuuli: +1,0
1Susanna RiekkinenSusanna Riekkinen (-80)JyväskKU 27.2.8014,61PB
N35 400 m
1Jaana SaarisiltaJaana Saarisilta (-81)JyväskKU21.2.81 67,51SB
2Susanna RiekkinenSusanna Riekkinen (-80)JyväskKU 27.2.80 74,94SB
N30 100 m
Tuuli: +1,0
1Milla KoistinenMilla Koistinen (-97)JyväskKU24.1.9713,39
2Vivi KoskinenVivi Koskinen (-98)JyväskKU7.3.9813,56PB
3Nelli PajulaNelli Pajula (-04)JyväskKU1.12.0414,01
4Laura PajulaLaura Pajula (-95)JyväskKU19.7.9514,08PB
5Alina PuhakkaAlina Puhakka (-95)JyväskKU1.1.9514,11PB
6Eveliina MalinenEveliina Malinen (-01)JyväskKU13.11.0114,17PB
7Emilia KainulainenEmilia Kainulainen (-02)JyväskKU15.11.0214,69PB
N30 400 m
1Heini RytkönenHeini Rytkönen (-87)JyväskKU26.12.87 68,51PB

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat