TULOKSET: 15-9-v. pm-hallikilpailut ja Flying Finns -hallitonnit, Pajulahti, Pajulahti-halli, 17.3.2019


129 urheilijaa, 308 lajisuoritusta

Miehet
P15 60 m
1. erä
1Eliel MulariEliel Mulari (-04)KarhKa20.5.04 8,05=PB
2Jim HerleviJim Herlevi (-05)OrimJy23.9.05 8,43PB
3Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.05 8,80
2. erä
1Luukas KemppainenLuukas Kemppainen (-05)JoutsPo12.10.05 8,09
2Veikko SundbergVeikko Sundberg (-05)KarhKa5.1.05 8,36PB
3Miska JohanssonMiska Johansson (-04)HeinI17.1.04 8,57PB
4Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.04 9,00
P15 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.043.31,13PB
P15 Korkeus/HJ
1Atte TuominenAtte Tuominen (-04)LahdA24.4.041,51=PB
 1,41/O    1,46/O    1,51/XO =PB    1,56/XXX     
2Akseli HelminenAkseli Helminen (-05)LahdA15.4.051,16SB
 1,16/O SB    1,21/XXX     
P15 Kuula/SP
1Eliel MulariEliel Mulari (-04)KarhKa20.5.0411,98PB
  11,98 PB     X     11,75     X     X     11,48     
2Onni RustholkarhuOnni Rustholkarhu (-05)LahdA15.6.0510,01
  9,30     9,21     10,01     9,91     9,30     9,84     
3Miska JohanssonMiska Johansson (-04)HeinI17.1.049,64
  8,99     9,41     X     9,64     9,43     9,58     
4Akseli HelminenAkseli Helminen (-05)LahdA15.4.057,88PB
  X     X     7,76 PB     7,88 PB     7,26     7,35     
P13 60 m
1Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.06 8,66PB
2Teemu RantalainenTeemu Rantalainen (-06)HeinI29.9.06 8,67PB
3Aaro KivilevoAaro Kivilevo (-06)OrimJy7.8.06 8,84PB
4Onni KaplasOnni Kaplas (Lahti) 9,41PB
5Eelis HynninenEelis Hynninen (-06)HartVoi25.8.0610,11
P13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Samuel PasanenSamuel Pasanen (-06)LahdA2.1.063.18,86PB
2Eelis HynninenEelis Hynninen (-06)HartVoi25.8.064.31,73SB
P13 Korkeus/HJ
1Samuel PasanenSamuel Pasanen (-06)LahdA2.1.061,45PB
 1,25/O    1,28/O    1,31/O    1,34/XO    1,37/XO    1,40/O    1,43/XO    1,45/XXO PB    1,47/XX-     
2Aaro KivilevoAaro Kivilevo (-06)OrimJy7.8.061,37PB
 1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,31/O    1,34/O    1,37/XO PB    1,40/XX-     
3Eelis HynninenEelis Hynninen (-06)HartVoi25.8.061,20=PB
 1,00/O    1,05/-    1,10/XXO    1,15/XO    1,20/XXO =PB    1,25/XXX     
P13 Kuula/SP
1Aatu KangasniemiAatu Kangasniemi (-06)NurmijYU25.2.0617,04
  X     X     X     X     X     17,04     
2Eelis HynninenEelis Hynninen (-06)HartVoi25.8.068,13PB
  8,13 PB     7,45     7,79     X     8,02     7,48     
3Matias SalminenMatias Salminen (-06)LahdA7.6.067,75PB
  7,75 PB     7,02     6,43     7,20     7,20     6,48     
4Teemu RantalainenTeemu Rantalainen (-06)HeinI29.9.066,99PB
  6,99 PB     6,78     6,93     X     6,89     X     
P12 60 m
1Santtu KekkonenSanttu Kekkonen (-07)LahdA8.2.07 8,77PB
2Touko TarvonenTouko Tarvonen (-07)LahdA12.12.07 8,85
3Saku PuustinenSaku Puustinen (-07)LahdA12.3.07 9,79PB
4Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-07)LahdA20.8.0710,85PB
P12 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Jesse TarkiainenJesse Tarkiainen (-07)HeinI20.12.073.37,90PB
P12 Korkeus/HJ
1Touko TarvonenTouko Tarvonen (-07)LahdA12.12.071,20
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/-     
1Saku PuustinenSaku Puustinen (-07)LahdA12.3.071,20PB
 1,15/O    1,20/O PB    1,25/XXX     
P12 Kuula/SP
1Santtu KekkonenSanttu Kekkonen (-07)LahdA8.2.077,51
  7,51     6,85     6,60     5,97     
2Touko TarvonenTouko Tarvonen (-07)LahdA12.12.076,51PB
  6,00 PB     6,51 PB     6,10     
3Sakari MäkeläSakari Mäkelä (-07)LahdA20.8.076,31PB
  5,75 PB     5,88 PB     6,31 PB     5,40     
P11 60 m
1. erä
1Verneri MarttilaVerneri Marttila (-08)LahdA 13.10.08 9,09
2Markus VainioMarkus Vainio (-08)LahdA3.2.08 9,80PB
3Mikael SalminenMikael Salminen (-08)LahdA15.3.0810,25
2. erä
1Kalle KarimäkiKalle Karimäki (-08)LahdA9.9.08 9,54
2Juho TaavilaJuho Taavila (-08)NastNa1.3.08 9,69
3Timo KivikangasTimo Kivikangas (-08)OrimJy11.5.08 9,85
4Rasmus KemppainenRasmus Kemppainen (-08)JoutsPo25.3.0810,04PB
P11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Elias KemppainenElias Kemppainen (-08)NastNa7.2.083.38,61PB
2Timo KivikangasTimo Kivikangas (-08)OrimJy11.5.083.41,17PB
3Juho TaavilaJuho Taavila (-08)NastNa1.3.083.41,38PB
P11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Verneri MarttilaVerneri Marttila (-08)LahdA 13.10.084,25 PB
  3,94 SB     4,25 PB     4,13     3,89     
2Kalle KarimäkiKalle Karimäki (-08)LahdA9.9.084,19 PB
  4,13 PB     4,19 PB     3,84     3,94     
3Juho TaavilaJuho Taavila (-08)NastNa1.3.084,01 PB
  3,86 PB     4,01 PB     3,84     4,00     
4Mikael SalminenMikael Salminen (-08)LahdA15.3.083,85 PB
  3,75 PB     3,85 PB     3,57     
5Timo KivikangasTimo Kivikangas (-08)OrimJy11.5.083,68 PB
  3,68 PB     3,60     3,45     3,36     
P11 Kuula/SP
1Juho TaavilaJuho Taavila (-08)NastNa1.3.088,14PB
  7,78 PB     7,65     7,82 PB     8,14 PB     
2Mikael SalminenMikael Salminen (-08)LahdA15.3.086,05PB
  6,05 PB     5,60     5,70     5,82     
3Timo KivikangasTimo Kivikangas (-08)OrimJy11.5.085,68PB
  4,80 PB     5,68 PB     5,37     
4Verneri MarttilaVerneri Marttila (-08)LahdA 13.10.085,01
  4,62     5,01     4,89     
P11 Kolmiottelu/Triathlon
1Juho TaavilaJuho Taavila (-08)NastNa1.3.08886PB
 9.69 7.82 4.01  
2Verneri MarttilaVerneri Marttila (-08)LahdA 13.10.08877PB
 9.09 5.01 4.25  
3Mikael SalminenMikael Salminen (-08)LahdA15.3.08698PB
 10.25 6.05 3.85  
4Timo KivikangasTimo Kivikangas (-08)OrimJy11.5.08695PB
 9.85 5.68 3.68  
P10 60 m
1. erä
1Rasmus RautavirtaRasmus Rautavirta (-09)LahdA13.5.09 9,58
2Eric RinneEric Rinne (-09)LahdA8.7.0910,15
3Ville KivikangasVille Kivikangas (-09)OrimJy24.6.0911,82PB
2. erä
1Oskari SyvärantaOskari Syväranta (-09)LahdA10.6.09 9,65PB
2Casper PenttiläCasper Penttilä (-09)LahdA13.11.0910,23PB
3Leo RajaniemiLeo Rajaniemi (-09)LahdA 4.3.0910,52
4Oliver OjalainenOliver Ojalainen (-09)LahdA 31.1.0910,65
P10 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Niilo KemppainenNiilo Kemppainen (-09)NastNa11.12.093.31,02PB (10-v. ka 47.)
2Leo RajaniemiLeo Rajaniemi (-09)LahdA 4.3.093.45,22
3Eric RinneEric Rinne (-09)LahdA8.7.093.46,39PB
4Casper PenttiläCasper Penttilä (-09)LahdA13.11.093.59,80PB
5Ville KivikangasVille Kivikangas (-09)OrimJy24.6.094.29,77PB
P10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Rasmus RautavirtaRasmus Rautavirta (-09)LahdA13.5.093,81 PB
  3,69 PB     3,81 PB     3,68     3,80     
2Oskari SyvärantaOskari Syväranta (-09)LahdA10.6.093,77 PB
  3,69 PB     3,77 PB     3,76     3,62     
3Eric RinneEric Rinne (-09)LahdA8.7.093,59 
  3,45     3,57     3,59     3,56     
4Casper PenttiläCasper Penttilä (-09)LahdA13.11.093,35 PB
  3,23 PB     3,35 PB     3,35 =PB     3,17     
5Ville KivikangasVille Kivikangas (-09)OrimJy24.6.092,91 PB
  2,91 PB     2,82     2,78     2,70     
6Oliver OjalainenOliver Ojalainen (-09)LahdA 31.1.092,87 PB
  2,83 PB     2,87 PB     2,78     2,75     
P10 Kuula/SP
1Rasmus RautavirtaRasmus Rautavirta (-09)LahdA13.5.095,79PB
  5,39 PB     5,65 PB     5,69 PB     5,79 PB     
2Leo RajaniemiLeo Rajaniemi (-09)LahdA 4.3.095,74
  5,33     5,04     5,20     5,74     
3Ville KivikangasVille Kivikangas (-09)OrimJy24.6.095,40PB
  5,40 PB     5,15     5,32     5,27     
4Eric RinneEric Rinne (-09)LahdA8.7.094,89PB
  4,89 PB     4,22     4,21     4,47     
P10 Kolmiottelu/Triathlon
1Rasmus RautavirtaRasmus Rautavirta (-09)LahdA13.5.09752PB
 9.58 5.69 3.81  
2Eric RinneEric Rinne (-09)LahdA8.7.09608PB
 10.15 4.89 3.59  
3Ville KivikangasVille Kivikangas (-09)OrimJy24.6.09434PB
 11.82 5.40 2.91  
P9 40 m
1. erä
1Jooa KorhonenJooa Korhonen (-10)LahdA19.10.10 6,99PB
2Samu TaskinenSamu Taskinen (-10)MäntsU 29.5.10 7,11PB
3Rami LeminenRami Leminen (-10)HeinI21.9.10 7,54PB
4Mikko UnnukainenMikko Unnukainen (-11)LahdA18.10.11 8,28PB
2. erä
1Oskari KauppinenOskari Kauppinen (-10)LahdA8.1.10 7,62PB
2Walle HeimalaWalle Heimala (-10)LahdA6.9.10 7,71PB
3Roni HynninenRoni Hynninen (-10)HartVoi4.11.10 7,73
4Oliver PenttiläOliver Penttilä (-11)LahdA14.4.11 7,84PB
5Amos GummerusAmos Gummerus (-10)KeskiUYU29.6.10 8,40PB
P9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Samu TaskinenSamu Taskinen (-10)MäntsU 29.5.103.51,28SB
2Rami LeminenRami Leminen (-10)HeinI21.9.104.08,66PB
3Oliver PenttiläOliver Penttilä (-11)LahdA14.4.114.28,74PB
4Oskari KauppinenOskari Kauppinen (-10)LahdA8.1.104.31,92PB
5Roni HynninenRoni Hynninen (-10)HartVoi4.11.104.54,01PB
P9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Jooa KorhonenJooa Korhonen (-10)LahdA19.10.103,30 PB
  3,23 PB     3,26 PB     3,30 PB     3,27     
2Tomas MäkinenTomas Mäkinen (-11)LahdA7.1.113,27 PB
  3,11     3,27 PB     3,26     3,12     
3Oskari KauppinenOskari Kauppinen (-10)LahdA8.1.102,85 
  X     2,73     X     2,85     
4Walle HeimalaWalle Heimala (-10)LahdA6.9.102,81 PB
  2,68     2,81 PB     2,62     2,79     
5Mikko UnnukainenMikko Unnukainen (-11)LahdA18.10.112,77 PB
  2,76 PB     2,54     2,34     2,77 PB     
6Roni HynninenRoni Hynninen (-10)HartVoi4.11.102,76 PB
  2,76 PB     2,73     2,68     2,63     
7Amos GummerusAmos Gummerus (-10)KeskiUYU29.6.102,75 PB
  2,66 PB     2,62     2,52     2,75 PB     
P9 Kuula/SP
1Rami LeminenRami Leminen (-10)HeinI21.9.106,42PB
  6,14 PB     5,98     5,82     6,42 PB     
2Jooa KorhonenJooa Korhonen (-10)LahdA19.10.105,67
  5,12     5,65     5,67     5,64     
3Oskari KauppinenOskari Kauppinen (-10)LahdA8.1.105,46PB
  5,15 PB     5,46 PB     5,35     5,25     
4Samu TaskinenSamu Taskinen (-10)MäntsU 29.5.105,39
  5,24     5,39     5,32     4,96     
5Walle HeimalaWalle Heimala (-10)LahdA6.9.105,37PB
  5,27 PB     5,37 PB     5,37 =PB     5,20     
6Roni HynninenRoni Hynninen (-10)HartVoi4.11.105,04PB
  4,30     4,69 PB     4,89 PB     5,04 PB     
7Tomas MäkinenTomas Mäkinen (-11)LahdA7.1.115,01
  5,01     4,59     4,67     4,59     
8Oliver PenttiläOliver Penttilä (-11)LahdA14.4.114,69
  3,99     4,69     4,28     4,39     
9Amos GummerusAmos Gummerus (-10)KeskiUYU29.6.104,43PB
  X     X     4,43 PB     4,14     
10Mikko UnnukainenMikko Unnukainen (-11)LahdA18.10.113,38PB
  3,37 PB     3,26     3,38 PB     3,29     
P9 Kolmiottelu/Triathlon
1Jooa KorhonenJooa Korhonen (-10)LahdA19.10.10636PB
 6.99 5.67 3.30 
2Oskari KauppinenOskari Kauppinen (-10)LahdA8.1.10469PB
 7.62 5.46 2.73 
3Walle HeimalaWalle Heimala (-10)LahdA6.9.10463PB
 7.71 5.37 2.81  
4Roni HynninenRoni Hynninen (-10)HartVoi4.11.10432PB
 7.73 4.89 2.76  
5Amos GummerusAmos Gummerus (-10)KeskiUYU29.6.10346PB
 8.40 4.43 2.66  
6Mikko UnnukainenMikko Unnukainen (-11)LahdA18.10.11313PB
 8.28 3.38 2.76  
M40 60 m
1Tuomo NurminenTuomo Nurminen (-77)LahtiSp25.9.77 8,27PB
M40 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Tuomo NurminenTuomo Nurminen (-77)LahtiSp25.9.773.12,95PB
Naiset
N 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Jenni KiviojaJenni Kivioja (-87)IisVi30.6.872.58,63SB kk
2Jenna MaukonenJenna Maukonen (-03)JyväskKU29.10.033.10,72PB
3Sanni KoivistoSanni Koivisto (-05)LahdA20.1.053.12,00PB
4Ea VuoriEa Vuori (-05)LahdA28.2.053.12,87PB
5Viivi VäriläViivi Värilä (-04)HeinI18.11.043.56,82PB
6Jenna TaipaleJenna Taipale (-03)HeinI15.5.033.57,12PB
T15 60 m
1. erä
1Jenna TaskinenJenna Taskinen (-04)MäntsU16.12.04 8,52PB
2Ella HaapasaloElla Haapasalo (-05)LahdA6.2.05 8,62
3Amanda RontuAmanda Rontu (-05)KerU22.4.05 8,73
4Nea RehnNea Rehn (-05)OrimJy15.5.05 8,96PB
5Noora LaitilaNoora Laitila (-05)KerU8.2.05 9,14
2. erä
1Ilona SaarikunnasIlona Saarikunnas (-04)LahdA5.9.04 8,29PB
3Saana NieminenSaana Nieminen (-05)OrimJy27.10.05 9,33PB
4Viivi KupiainenViivi Kupiainen (-05)HartVoi26.8.05 9,66
2Anniina HaapalaAnniina Haapala (-01)JoutsPo3.3.01 8,36PB kilp. ulkop.
T15 Korkeus/HJ
1Viivi KupiainenViivi Kupiainen (-05)HartVoi26.8.051,56
 1,41/O    1,46/O    1,51/O    1,56/XXO    1,60/XXX     
2Ella HaapasaloElla Haapasalo (-05)LahdA6.2.051,51=PB
 1,41/O    1,46/O    1,51/O =PB    1,56/XXX     
3Noora LaitilaNoora Laitila (-05)KerU8.2.051,41PB
 1,16/O    1,21/O    1,26/O    1,31/XO    1,36/O    1,41/XXO PB    1,46/XXX     
4Jenna TaskinenJenna Taskinen (-04)MäntsU16.12.041,41SB
 1,26/O    1,31/O    1,36/XXO    1,41/XXO SB    1,46/XXX     
5Ilona SaarikunnasIlona Saarikunnas (-04)LahdA5.9.041,36SB
 1,36/O SB    1,41/XXX     
6Amanda RontuAmanda Rontu (-05)KerU22.4.051,21PB
 1,16/XXO    1,21/O PB    1,26/XXX     
T15 Kuula/SP
1Tiina JärvinenTiina Järvinen (-04)LahdA9.9.0412,80PB (15-v. ka 86.)
  11,33     12,44     12,61 PB     11,88     12,46     12,80 PB     
2Siru MyllykangasSiru Myllykangas (-04)HeinI24.2.0410,52
  10,52     9,93     9,71     9,94     
3Ilona SaarikunnasIlona Saarikunnas (-04)LahdA5.9.049,95PB
  9,51     9,35     9,95 PB     9,80     9,40     9,57     
4Viivi KupiainenViivi Kupiainen (-05)HartVoi26.8.059,82
  8,91     9,24     9,12     9,82     9,44     X     
T13 60 m
1. erä
1Helmiina SaarikunnasHelmiina Saarikunnas (-06)LahdA7.8.06 8,52
2Sofia PuolakanahoSofia Puolakanaho (-06)OrimJy22.8.06 8,53PB
3Sara AhlforsSara Ahlfors (-06)HIFK12.4.06 8,77
4Moona YlitaloMoona Ylitalo (-06)NastNa 27.4.06 9,06PB
2. erä
1Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.06 8,85
2Alexandra VilanderAlexandra Vilander (-06)LahdA5.11.06 9,22PB
3Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.06 9,47PB
T13 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Helmiina SaarikunnasHelmiina Saarikunnas (-06)LahdA7.8.063.19,41PB
2Sofia RinneSofia Rinne (-06)LahdA14.11.063.26,76
3Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.063.47,64PB
4Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.063.50,33PB
T13 Korkeus/HJ
1Sara AhlforsSara Ahlfors (-06)HIFK12.4.061,43PB
 1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,31/O    1,34/O    1,37/XXO    1,40/XO    1,43/XO PB    1,45/XXX     
2Helmiina SaarikunnasHelmiina Saarikunnas (-06)LahdA7.8.061,40
 1,25/O    1,28/O    1,31/O    1,34/XO    1,37/XO    1,40/XXO    1,43/XXX     
3Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.061,34PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,28/O    1,31/XO    1,34/O PB    1,37/XXX     
4Moona YlitaloMoona Ylitalo (-06)NastNa 27.4.061,34PB
 1,15/O    1,20/O    1,25/O    1,28/XO    1,31/O    1,34/XO PB    1,37/XXX     
5Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.061,34
 1,15/O    1,20/XO    1,25/O    1,28/O    1,31/XXO    1,34/XXO    1,37/XXX     
T13 Kuula/SP
1Sara AhlforsSara Ahlfors (-06)HIFK12.4.0610,76
  10,48     10,76     9,88     8,43     X     10,56     
2Helmiina SaarikunnasHelmiina Saarikunnas (-06)LahdA7.8.068,91PB
  8,91 PB     8,26     8,23     8,19     8,58     8,51     
3Alisa RauhamaaAlisa Rauhamaa (-06)LahdA3.1.068,71PB
  7,44     8,71 PB     8,29     8,05     X     8,40     
4Vilja HautaniemiVilja Hautaniemi (-06)LahdA15.10.068,53PB
  8,02 PB     8,23 PB     8,46 PB     8,53 PB     8,30     8,46     
5Vanessa VäriläVanessa Värilä (-06)HeinI27.9.067,73
  7,39     7,39     7,53     7,13     7,73     6,83     
T12 60 m
1. erä
1Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)NastNa19.3.07 9,00PB
2Ella PohjansaroElla Pohjansaro (-07)HIFK21.4.07 9,17
3Celina SalonenCelina Salonen (-07)NastNa11.3.07 9,37
4Neea TaskinenNeea Taskinen (-07)MäntsU 17.11.07 9,47PB
2. erä
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.07 8,72
2Åsa RehnÅsa Rehn (-07)OrimJy25.3.07 8,76PB
3Sara RajaniemiSara Rajaniemi (-07)LahdA18.1.07 9,95
T12 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Emmi PiispanenEmmi Piispanen (-07)NastNa19.3.073.36,31
2Celina SalonenCelina Salonen (-07)NastNa11.3.073.36,75
3Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.083.37,53
4Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)MäntsU1.9.073.37,65
T12 Korkeus/HJ
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.071,37PB
 1,10/O    1,15/O    1,20/O    1,25/XO    1,28/O    1,31/O    1,34/XO    1,37/XXO PB    1,40/XXX     
2Hanna MustonenHanna Mustonen (-07)MäntsU1.9.071,34
 1,20/O    1,25/O    1,28/XO    1,31/O    1,34/O    1,37/XXX     
3Ella PohjansaroElla Pohjansaro (-07)HIFK21.4.071,25=PB
 1,05/O    1,10/O    1,15/O    1,20/XO    1,25/XXO =PB    1,28/X--     
T12 Kuula/SP
1Jenni VäänänenJenni Väänänen (-07)LahdA15.5.079,36PB
  9,36 PB     8,87     9,26     
2Leia LommiLeia Lommi (-07)KarhU10.9.077,59
  6,54     7,59     6,81     
3Noora KeloNoora Kelo (-07)LahdA14.4.077,03PB
  6,56 PB     6,21     7,03 PB     
4Sara RajaniemiSara Rajaniemi (-07)LahdA18.1.076,41
  6,34     6,41     5,67     6,41     
T11 60 m
1. erä
1Olga RiikonenOlga Riikonen (-08)LahdA 15.8.08 9,37
2Olivia OllikkaOlivia Ollikka (-08)LahdA 27.3.08 9,66PB
3Aino SeppäläAino Seppälä (-08)NastNa29.5.08 9,87PB
4Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.08 9,89
5Iita UlmanenIita Ulmanen (-08)NastNa25.12.0810,27PB
6Sanni YlijokiSanni Ylijoki (-08)NastNa2.5.0812,08PB
2. erä
1Vilma RyyttyVilma Ryytty (-08)LahdA8.1.08 9,41PB
2Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.08 9,81
3Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.08 9,84
4Iida PiispanenIida Piispanen (-08)NastNa5.11.0810,16PB
5Tessa HöglundTessa Höglund (-08)LahdA 28.5.0810,29PB
6Helmi PekkoHelmi Pekko (-08)ArtjA3.3.0810,45PB
T11 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Mona PasanenMona Pasanen (-08)LahdA 24.8.083.40,70PB
2Suvi ReunanenSuvi Reunanen (-08)NastNa24.2.083.42,22PB
3Iida PiispanenIida Piispanen (-08)NastNa5.11.083.53,36PB
4Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.084.32,90PB
5Sanni YlijokiSanni Ylijoki (-08)NastNa2.5.085.12,62PB
T11 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Olivia OllikkaOlivia Ollikka (-08)LahdA 27.3.084,09 PB
  3,89 PB     4,09 PB     3,93     4,03     
2Olga RiikonenOlga Riikonen (-08)LahdA 15.8.084,02 PB
  3,89 PB     4,02 PB     3,74     3,75     
3Vilma RyyttyVilma Ryytty (-08)LahdA8.1.083,90 PB
  3,74 PB     3,87 PB     3,78     3,90 PB     
4Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.083,90 PB
  3,82 PB     3,84 PB     3,90 PB     3,79     
5Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.083,85 PB
  3,82     3,80     3,82     3,85 PB     
6Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.083,80 
  3,20     3,77     3,80     
7Tanja MuotkaTanja Muotka (-08)OrimJy22.4.083,61 PB
  3,61 PB     3,49     3,43     3,34     
8Aino SeppäläAino Seppälä (-08)NastNa 29.5.083,53 PB
  3,53 PB     3,50     3,34     3,38     
9Helmi PekkoHelmi Pekko (-08)ArtjA3.3.083,48 PB
  3,48 PB     3,41     3,20     3,16     
10Tessa HöglundTessa Höglund (-08)LahdA 28.5.083,29 PB
  3,26 PB     3,29 PB     
T11 Kuula/SP
1Kiira JohanssonKiira Johansson (-08)HeinI18.3.087,70
  7,70     7,42     7,33     7,57     
2Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.087,07PB
  7,07 PB     6,34     6,51     6,65     
3Vilma RyyttyVilma Ryytty (-08)LahdA8.1.086,84
  6,19     6,84     5,86     6,75     
4Tanja MuotkaTanja Muotka (-08)OrimJy22.4.086,79PB
  5,64 PB     6,79 PB     6,05     6,50     
5Helmi PekkoHelmi Pekko (-08)ArtjA3.3.086,26PB
  6,26 PB     5,78     6,18     5,60     
6Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.086,26
  5,85     5,34     6,08     6,26     
7Olga RiikonenOlga Riikonen (-08)LahdA 15.8.085,90
  5,88     5,85     5,66     5,90     
8Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.085,79PB
  5,15 PB     5,69 PB     5,79 PB     5,06     
T11 Kolmiottelu/Triathlon
1Vilma RyyttyVilma Ryytty (-08)LahdA8.1.08849PB
 9.41 6.84 3.87  
2Olga RiikonenOlga Riikonen (-08)LahdA 15.8.08830PB
 9.37 5.88 4.02  
3Piitu TourunenPiitu Tourunen (-08)LahdA25.6.08785PB
 9.84 7.07 3.77  
4Eerika NieminenEerika Nieminen (-08)JanJa4.1.08746PB
 9.89 6.08 3.90  
5Hilla TuominenHilla Tuominen (-08)LahdA6.6.08728PB
 9.81 5.79 3.82  
6Helmi PekkoHelmi Pekko (-08)ArtjA3.3.08634PB
 10.45 6.26 3.48  
T10 60 m
1. erä
1Minda PakolaMinda Pakola (-09)NastNa28.1.09 9,67PB
2Isla RehnIsla Rehn (-09)OrimJy1.7.0910,03PB
3Iida SalonenIida Salonen (-09)LahdA 8.3.0910,22PB
4Aino AlankoAino Alanko (-09)HeinI16.10.0910,79PB
2. erä
1Milja VälläriMilja Välläri (-09)ToijVau31.8.09 9,96
2Iita AlankoIita Alanko (-09)HeinI16.10.0910,29PB
3Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.0910,66PB
4Emma PenttiläEmma Penttilä (-09)LahdA11.3.0911,68PB
3. erä
1Olivia MillerOlivia Miller (-09)HartVoi8.1.0910,37PB
2Natalia OsowskaNatalia Osowska (-09)ToijVau 16.1.0910,48
3Laura PöyliLaura Pöyli (-09)ArtjA18.6.0910,66PB
4Vilma SaloVilma Salo (-09)HartVoi26.3.0911,16PB
5Sofia KaarnakoskiSofia Kaarnakoski (-09)LahdA22.6.0911,34PB
T10 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Meja KoskinenMeja Koskinen (-09)LahdA 26.4.093.55,73PB
2Jenni TuominenJenni Tuominen (-09)LahdA5.7.093.57,34PB
3Oona PasanenOona Pasanen (-09)LahdA 12.12.094.04,86PB
4Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.094.13,39PB
5Aino AlankoAino Alanko (-09)HeinI16.10.094.29,56PB
6Laura PöyliLaura Pöyli (-09)ArtjA18.6.094.46,83PB
7Iida SalonenIida Salonen (-09)LahdA 8.3.094.55,10PB
T10 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Milja VälläriMilja Välläri (-09)ToijVau31.8.093,56 
  3,56     3,38     3,02     3,40     
2Natalia OsowskaNatalia Osowska (-09)ToijVau 16.1.093,55 PB
  3,55 PB     3,39     3,29     3,50     
3Iida SalonenIida Salonen (-09)LahdA 8.3.093,47 PB
  3,36 PB     3,47 PB     3,26     3,25     
4Iita AlankoIita Alanko (-09)HeinI16.10.093,31 PB
  2,97 PB     3,18 PB     3,24 PB     3,31 PB     
5Laura PöyliLaura Pöyli (-09)ArtjA18.6.093,26 PB
  2,82 PB     3,24 PB     3,14     3,26 PB     
6Sofia KaarnakoskiSofia Kaarnakoski (-09)LahdA22.6.093,25 PB
  3,25 PB     3,21     3,07     3,10     
7Olivia MillerOlivia Miller (-09)HartVoi8.1.093,17 PB
  3,17 PB     2,97     3,08     3,05     
8Vilma SaloVilma Salo (-09)HartVoi26.3.093,15 PB
  2,97 SB     3,04 SB     3,04 =SB     3,15 PB     
9Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.093,02 PB
  3,02 PB     2,96     2,98     2,98     
10Aino AlankoAino Alanko (-09)HeinI16.10.092,90 PB
  2,65 PB     2,69 PB     2,80 PB     2,90 PB     
T10 Kuula/SP
1Charlotte KnapeCharlotte Knape (-09)IFSibboV7.10.096,99
  6,89     6,87     6,59     6,99     
2Aino AlankoAino Alanko (-09)HeinI16.10.096,72PB
  6,27     6,24     6,72 PB     6,47     
3Iita AlankoIita Alanko (-09)HeinI16.10.095,95PB
  5,74 PB     5,95 PB     5,49     5,65     
4Iida SalonenIida Salonen (-09)LahdA 8.3.095,42PB
  4,52 PB     3,96     4,83 PB     5,42 PB     
5Sofia KaarnakoskiSofia Kaarnakoski (-09)LahdA22.6.095,19PB
  5,11 PB     4,70     4,89     5,19 PB     
6Vilma SaloVilma Salo (-09)HartVoi26.3.094,88PB
  4,35 SB     4,65 PB     4,21     4,88 PB     
7Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.094,77PB
  3,92 PB     4,77 PB     3,85     4,66     
8Olivia MillerOlivia Miller (-09)HartVoi8.1.094,37
  3,78     4,37     3,52     4,28     
T10 Kolmiottelu/Triathlon
1Iita AlankoIita Alanko (-09)HeinI16.10.09600PB
 10.29 5.95 3.24  
2Iida SalonenIida Salonen (-09)LahdA 8.3.09581PB
 10.22 4.83 3.47  
3Aino AlankoAino Alanko (-09)HeinI16.10.09550PB
 10.79 6.72 2.80  
4Olivia MillerOlivia Miller (-09)HartVoi8.1.09503PB
 10.37 4.37 3.17  
5Elisa RantalainenElisa Rantalainen (-09)HeinI8.6.09482PB
 10.66 4.77 3.02  
6Sofia KaarnakoskiSofia Kaarnakoski (-09)LahdA22.6.09481PB
 11.34 5.11 3.25  
7Vilma SaloVilma Salo (-09)HartVoi26.3.09443PB
 11.16 4.65 3.04  
T9 40 m
1. erä
1Sonja MuotkaSonja Muotka (-10)OrimJy31.3.10 7,56PB
2Hilda MarttilaHilda Marttila (Lahti) 7,59PB
3Veera HermunenVeera Hermunen (-10)KouvU 15.3.10 7,72PB
4Iisa TuominenIisa Tuominen (-10)LahdA 23.1.10 7,81PB
5Nanna LehtilampiNanna Lehtilampi LahdA 8,05PB
6Linnea SimolaLinnea Simola (-10)ArtjA24.6.10 8,11PB
2. erä
1Eevi HautaniemiEevi Hautaniemi (-10)LahdA3.4.10 7,04PB
2Janette TarkiainenJanette Tarkiainen (-10)HeinI23.11.10 7,13PB
3Eevi PohjansaroEevi Pohjansaro (-10)HIFK27.1.10 7,51
4Melina NieminenMelina Nieminen (-10)JanJa13.10.10 7,54PB
5Hertta-Liina TuominenHertta-Liina Tuominen (-11)LahdA 10.11.11 7,89PB
6Lahja PekkoLahja Pekko (-10)ArtjA2.3.10 8,06PB
T9 1000 m - ylipitkä rata/oversized
1Janette TarkiainenJanette Tarkiainen (-10)HeinI23.11.103.57,25PB
2Elsa KemppainenElsa Kemppainen (-11)NastNa13.8.114.10,74PB
3Linnea SimolaLinnea Simola (-10)ArtjA24.6.104.30,68PB
4Iisa TuominenIisa Tuominen (-10)LahdA 23.1.104.33,58PB
5Hertta-Liina TuominenHertta-Liina Tuominen (-11)LahdA 10.11.114.34,54PB
T9 Pituus/LJ (1 m ponnistusalue/zone)
1Janette TarkiainenJanette Tarkiainen (-10)HeinI23.11.103,43 PB
  3,40 PB     3,43 PB     3,32     3,39     
2Eevi HautaniemiEevi Hautaniemi (-10)LahdA3.4.103,25 
  3,13     3,13     3,25     3,10     
3Hilda MarttilaHilda Marttila (Lahti)3,04 PB
  2,99 PB     2,92     3,04 PB     2,82     
4Iisa TuominenIisa Tuominen (-10)LahdA 23.1.102,96 PB
  2,74     2,86 PB     2,96 PB     2,90     
5Eevi PohjansaroEevi Pohjansaro (-10)HIFK27.1.102,85 
  X     2,83     2,76     2,85     
6Veera HermunenVeera Hermunen (-10)KouvU15.3.102,85 PB
  2,85 PB     X     X     X     
7Sonja MuotkaSonja Muotka (-10)OrimJy31.3.102,78 PB
  2,59 PB     2,63 PB     2,75 PB     2,78 PB     
8Lahja PekkoLahja Pekko (-10)ArtjA2.3.102,74 PB
  2,45 PB     2,51 PB     2,69 PB     2,74 PB     
9Hertta-Liina TuominenHertta-Liina Tuominen (-11)LahdA 10.11.112,71 PB
  2,69 PB     2,71 PB     2,59     2,55     
10Linnea SimolaLinnea Simola (-10)ArtjA24.6.102,67 PB
  2,43 PB     2,67 PB     2,43     2,49     
T9 Kuula/SP
1Eevi HautaniemiEevi Hautaniemi (-10)LahdA3.4.104,64
  4,44     3,91     4,48     4,64     
2Lahja PekkoLahja Pekko (-10)ArtjA2.3.104,29PB
  3,86 PB     4,07 PB     4,29 PB     3,73     
3Iisa TuominenIisa Tuominen (-10)LahdA 23.1.102,61PB
  2,61 PB     2,51     2,49     X     
T9 Kolmiottelu/Triathlon
1Eevi HautaniemiEevi Hautaniemi (-10)LahdA3.4.10559PB
 7.04 4.48 3.25 
2Lahja PekkoLahja Pekko (-10)ArtjA2.3.10365PB
 8.06 4.29 2.69  
3Iisa TuominenIisa Tuominen (-10)LahdA 23.1.10337PB
 7.81 2.61 2.96 

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut