TULOKSET: Motonet GP, Kuortane, 23.6.2018


128 urheilijaa, 148 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: +2,5
1Dennis LealDennis Leal (-94)SWE29.10.9410,47 uk
2Ville MyllymäkiVille Myllymäki (-90)KanksLei15.1.9010,52
3Otto AhlforsOtto Ahlfors (-94)IkaalU29.1.9410,55
4Stefan TärnhuvudStefan Tärnhuvud (-85)SWE16.1.8510,58 uk
5Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.9610,58
6Tony DarkwahTony Darkwah (-86)SWE15.6.8610,74 uk
7Daniel SavolainenDaniel Savolainen (-99)JyväskKU28.7.9910,90
M 200 m
A-erä
Tuuli: +0,7
1Oskari LehtonenOskari Lehtonen (-97)NurmijYU14.6.9721,34
2Samuel PurolaSamuel Purola (-00)OulPy19.5.0021,43 19-v. MM-raja/SUL
3Dominik KopecDominik Kopec (-95)POL5.3.9521,45 uk
4Konsta AlatupaKonsta Alatupa (-99)KokkTU25.6.9921,64 19-v. MM-raja/SUL
5Erik AnnerfalkErik Annerfalk (-94)SWE27.11.9421,75 uk
6Kojo MusahKojo Musah (-96)DEN9621,88 uk
7Aleksi LehtoAleksi Lehto (-96)SeinäjsU27.5.9621,98
B-erä
Tuuli: +2,1
1Iizuka TakumiIizuka Takumi (-98)JPN9821,29 uk
2Douglas HellbrattDouglas Hellbratt (-95)SWE20.10.9521,30 uk
3Eerikki PekkolaEerikki Pekkola (-93)IkaalU14.9.9321,83
4Ville AarnivalaVille Aarnivala (-96)TampPy14.6.9621,89
5Albert RanningAlbert Ranning (-98)DEN9821,97 uk
6Aleksi TuononenAleksi Tuononen (-94)ÄhtU1.4.9421,98
7Filiph JohanssonFiliph Johansson (-97)GamlakIF22.2.9722,24
C-erä
Tuuli: +0,2
1Ilari RyyppöIlari Ryyppö (-97)TampU27.1.9722,49
2Leo UusimäkiLeo Uusimäki (-98)KU-5830.6.9822,52
3Juuso HassiJuuso Hassi (-93)OrivPo4.4.9322,74SB
M 800 m
A-erä
1Joshua RalphJoshua Ralph (-91)AUS27.10.911.48,98 uk
2Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.981.49,26SB kk
3Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.951.50,24SB
4Tuomo SalonenTuomo Salonen (-89)EspTa20.4.891.52,13SB
5Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.901.56,27SB
Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.94DNF
Isaac KipkemboiIsaac Kipkemboi (-94)TuUL/KEN12.11.94DNF uk
B-erä
1Tuomas PuputtiTuomas Puputti (-97)IFRaseb21.12.971.55,29
2Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.56,61SB
3Robert HagströmRobert Hagström (-87)GamlakIF26.10.871.56,76PB
4Christian VänttinenChristian Vänttinen (-99)NaantLöy6.9.991.57,21
5Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.921.57,60SB
M 3000 m
1Topi RaitanenTopi Raitanen (-96)HKV7.2.96 8.05,98PB kk(22-v. ka 33.)
2Jaakko PiesanenJaakko Piesanen (-93)SaarijPu28.10.93 8.10,12PB
3Hannu GranbergHannu Granberg (-90)LahdA2.2.90 8.16,50PB
4Eero SalevaEero Saleva (-95)HKV7.10.95 8.18,74PB
5Martti SiikaluomaMartti Siikaluoma (-92)LahdA30.4.92 8.22,06SB
6Ossi KekkiOssi Kekki (-93)LahdA29.10.93 8.23,28SB
7Samu MikkonenSamu Mikkonen (-96)JoensKa8.7.96 8.27,84SB
8Joonas HarjamäkiJoonas Harjamäki (-86)ViipU30.5.86 8.28,58SB
9Miika TenhunenMiika Tenhunen (-96)NivU11.10.96 8.37,07PB
10Julius MäkinenJulius Mäkinen (-01)TampPy17.8.01 8.41,51
11Wilho HautalaWilho Hautala (-99)LahdA9.7.99 8.44,15SB
Kennedy CharichaKennedy Charicha (-96)TuUL24.11.96 DNF
M Pituus/LJ
1Zarck VisserZarck Visser (-89)RSA15.9.897,82 +0,6 uk
  7,55/1.8     7,82/0.6     X/0.3     X/1.4     P     P     
2Arttu PajulahtiArttu Pajulahti (-91)ViipU25.9.917,73 +2,6
  7,70/1.3 =SB     X/1.3     7,73/2.6     7,63/2.3     7,62/1.3     7,33/1.9     
3Kalle SalminenKalle Salminen (-96)JoensKa29.1.967,64 +2,1
  X/1.2     7,48/1.7     X/1.0     7,52/1.6     7,64/2.1     7,56/1.4     
4Joona KokkolaJoona Kokkola (-92)ValtVa3.9.927,08 +1,2
  X/1.8     7,08/1.2     X/2.1     7,01/1.9     X/2.9     X/1.3     
5Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.927,08 +1,0SB
  6,76/3.4     6,95/2.0     6,89/2.4     X/1.6     7,08/1.0 SB     6,84/1.5     
M Kolmiloikka/TJ
1Simo LipsanenSimo Lipsanen (-95)LappUM13.9.9516,62 +1,8 EM-raja
  X/1.0     16,41/0.6     16,62/1.8     X/1.8     P     16,44/3.4     
2Muhd Hakimi IsmailMuhd Hakimi Ismail (-91)MAS8.4.9116,34 +2,5 uk
  15,42/1.5     X/0.8     15,80/1.9     16,26/2.0     16,13/-0.9     16,34/2.5     
3Godfrey MokoenaGodfrey Mokoena (-85)RSA6.3.8516,23 +2,3 uk
  15,54/1.4     X/1.2     16,08/0.8     16,23/2.3     16,08/1.7     P     
4Topias KoukkulaTopias Koukkula (-96)KangU17.4.9615,62 +1,6=SB
  15,38/2.1     15,62/1.6 =SB     15,43/1.0     15,59/3.8     15,46/0.8     15,41/1.4     
5Veikko NugrahaVeikko Nugraha (-97)EspTa3.6.9714,92 +1,6SB
  X/1.3     X/2.8     14,92/1.6 SB     X/2.0     X/2.3     14,83/1.8     
6Antti InkinenAntti Inkinen (-87)ImU20.4.8714,18 +1,3SB
  X/1.3     X/1.0     X/2.7     13,82/3.2     X/2.3     14,18/1.3 SB     
7Jonatan KinnunenJonatan Kinnunen (-02)SaarijPu17.5.0213,91 +1,0
  X/1.6     X/0.1     X/1.2     13,91/1.0     X/2.8     X/2.4     
M Keihäs/JT
1Magnus KirtMagnus Kirt (-90)EST10.4.9084,69 uk
  84,69     82,16     X     81,89     X     83,18     
2Thomas RöhlerThomas Röhler (-91)GER30.9.9183,17 uk
  82,23     X     X     X     X     83,17     
3Jakub VadlejchJakub Vadlejch (-90)CZE10.10.9081,39 uk
  X     80,40     X     X     X     81,39     
4Vitezslav VeselýVitezslav Veselý (-83)CZE27.2.8380,20 uk
  80,20     X     77,89     X     80,01     78,92     
5Braian ToledoBraian Toledo (-93)ARG8.9.9376,76 uk
  74,89     76,76     75,69     76,33     75,97     X     
6Jami KinnunenJami Kinnunen (-95)ÄänekU31.3.9576,16
  72,58     73,25     74,01     75,57     73,07     76,16     
7Lassi EtelätaloLassi Etelätalo (-88)JoensKa30.4.8874,89
  72,69     71,61     X     69,43     74,02     74,89     
8Sahil SilwalSahil Silwal (-00)IND17.12.0074,88 uk
  73,44     X     72,51     X     74,88     67,34     
M 4x100 m
1SuomiSuomi FIN39,84 kk
 Samuel Purola 00, Riku Illukka 99, Oskari Lehtonen 97, Otto Ahlfors 94 
2TanskaTanska DEN40,54 uk
 Albert Ranning 98, Kojo Musah 96, Steffen Knudsen 98, Frederik Schou-Nielsen 96 
3RuotsiRuotsi SWE40,58 uk
 Stefan Tärnhuvud 85, Dennis Leal 94, Douglas Hellbratt 95, Tony Darkwah 86 
Naiset
N 100 m
1. juoksu
Tuuli: –0,2
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)KannU9.1.9511,72SB
2Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)ÄänekU2.2.9811,86
3Anna HämäläinenAnna Hämäläinen (-94)SeinäjsU24.3.9412,05SB
4Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)KeskiUYU19.8.9812,13
5Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9412,32SB
6Minttu-Maaria AlanenMinttu-Maaria Alanen (-01)VaasVa8.6.0112,42
7Karoliina KujanpääKaroliina Kujanpää (-00)ValkHa13.7.0012,53
8Sonja NousiainenSonja Nousiainen (-95)MikkKV14.3.9512,59
2. juoksu
Tuuli: +1,0
1Anniina KortetmaaAnniina Kortetmaa (-95)KannU9.1.9511,60PB kk
2Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)ÄänekU2.2.9811,71
3Anna HämäläinenAnna Hämäläinen (-94)SeinäjsU24.3.9411,90SB
4Sanni MahonenSanni Mahonen (-98)KeskiUYU19.8.9812,04
5Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9412,26SB
6Minttu-Maaria AlanenMinttu-Maaria Alanen (-01)VaasVa8.6.0112,41
7Karoliina KujanpääKaroliina Kujanpää (-00)ValkHa13.7.0012,50
8Sonja NousiainenSonja Nousiainen (-95)MikkKV14.3.9512,56
N 1500 m
1Brittany McGowanBrittany McGowan (-91)AUS24.4.91 4.14,12 uk
2Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)BorgåAk17.8.91 4.16,34SB
3Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.98 4.25,28SB
4Kaisa KankaanrantaKaisa Kankaanranta (-90)PyhtY9.5.90 4.25,84SB
5Janica RaumaJanica Rauma (-86)ForssSa24.6.86 4.26,37PB
6Camilla RichardssonCamilla Richardsson (-93)VasaIS14.9.93 4.26,76SB
7Nathalie BlomqvistNathalie Blomqvist (-01)IKFalken20.4.01 4.29,31SB kk19 kk17 17-v. EM-raja
8Lotta MäkinenLotta Mäkinen (-01)JyväskKU9.4.01 4.31,59PB 17-v. EM-raja
9Ilona VälimäkiIlona Välimäki (-92)UudKK9.12.92 4.33,23PB
10Linnea HaralaLinnea Harala (-95)SomE3.1.95 4.35,03PB
11Alisa VirtanenAlisa Virtanen (-02)JyväskKU4.9.02 4.35,67SB
12Roosa HartzellRoosa Hartzell (-94)TampPy4.9.94 4.37,23PB
13Astrid SnällAstrid Snäll (-99)ForssSa11.11.99 4.37,42PB
14Mona JäppinenMona Jäppinen (-97)HKV1.10.97 4.41,27
15Jutta MoilanenJutta Moilanen (-99)JoensKa3.9.99 4.47,68PB
Jonna GrandellJonna Grandell (-93)IFNykn13.2.93 DNF
N 100 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +2,3
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.9212,97
2Karolina KoleczekKarolina Koleczek (-93)POL15.1.9312,98 uk
3Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,17
4Lotta HaralaLotta Harala (-92)TampPy26.3.9213,29
5Petra-Sofia LaaksoPetra-Sofia Laakso (-99)SavonlRie6.4.9914,02
6Miia SillmanMiia Sillman (-95)TampPy3.6.9514,34
2. juoksu
Tuuli: +2,4
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)JyväskKU9.11.9212,86
2Karolina KoleczekKarolina Koleczek (-93)POL15.1.9312,96 uk
3Reetta HurskeReetta Hurske (-95)TampPy15.5.9513,07
4Lotta HaralaLotta Harala (-92)TampPy26.3.9213,19
5Petra-Sofia LaaksoPetra-Sofia Laakso (-99)SavonlRie6.4.9914,05
Miia SillmanMiia Sillman (-95)TampPy3.6.95DNF
N 400 m aidat/hurdles
1Viivi LehikoinenViivi Lehikoinen (-99)HIFK27.8.99 58,30SB kk kk19 19-v. MM-raja
2Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.96 58,85SB
3Eveliina MäättänenEveliina Määttänen (-95)KeskiUYU1.9.95 59,29SB
4Emma KoistinenEmma Koistinen (-96)JyväskKU6.8.96 59,48
5Erin KarjalahtiErin Karjalahti (-01)NurmijYU9.12.01 61,38PB (17-v. ka 23.) 17-v. EM-raja
6Pinja HeinonenPinja Heinonen (-01)TampPy10.3.01 61,88PB (19-v. ka 69.) (17-v. ka 31.) 17-v. EM-raja
N Korkeus/HJ
1Ella JunnilaElla Junnila (-98)JanJa6.12.981,84
 1,72/3    1,77/3    1,82/1    1,84/1    1,86/XXX     
2Elina SmolanderElina Smolander (-89)LapVi11.10.891,82SB
 1,72/1    1,77/2    1,82/1 SB    1,84/XXX     
3Laura RautanenLaura Rautanen (-88)VilppVei13.2.881,77SB
 1,67/1    1,72/3    1,77/1 SB    1,82/XXX     
4Miia LindholmMiia Lindholm (-88)HIFK30.1.881,77
 1,67/1    1,72/2    1,77/2    1,82/XXX     
5Ilona ÄyräväinenIlona Äyräväinen (-97)KarhKa13.11.971,72
 1,67/1    1,72/1    1,77/XXX     
5Elin PajunenElin Pajunen (-95)IFÅsarna1.3.951,72
 1,67/1    1,72/1    1,77/XXX     
7Linda SandblomLinda Sandblom (-89)HIK18.10.891,72
 1,72/2    1,77/XXX     
8Heidi ErkinheimoHeidi Erkinheimo (-94)SeinäjsU3.7.941,72SB
 1,67/2    1,72/3 SB    1,77/XXX     
9Miia SillmanMiia Sillman (-95)TampPy3.6.951,67
 1,67/1    1,72/XXX     
N Seiväs/PV
1Maryna KylypkoMaryna Kylypko (-95)UKR10.11.954,35 uk
 4,15/3    4,25/1    4,35/2    4,50/XXX     
2Wilma MurtoWilma Murto (-98)SalVil11.6.984,25=SB
 4,15/1    4,25/1 =SB    4,35/XXX     
3Saga AnderssonSaga Andersson (-00)EsboIF30.3.004,15 19-v. MM-raja
 4,05/3    4,15/3    4,25/XXX     
4Jatta SalmelaJatta Salmela (-92)VasaIS16.9.923,90=SB
 3,75/1    3,90/-O =SB    4,05/XXX     
Olga MullinaOlga Mullina (-92)RUS1.8.92NH uk
 4,15/XXX     
Minna NikkanenMinna Nikkanen (-88)SomE9.4.88NH
 4,15/XXX     
N Keihäs/JT
1Nikola OgrodnikovaNikola Ogrodnikova (-90)CZE18.8.9061,64 uk
  61,64 PB     60,15     X     57,38     X          
2Kelsey-Lee BarberKelsey-Lee Barber (-91)AUS21.9.9161,48 uk
  61,48     57,64     55,67     56,81     58,86     56,21     
3Sofi FlinkSofi Flink (-95)SWE8.7.9557,51 uk
  55,86     55,34     56,42     55,89     56,28     57,51     
4Jenni KangasJenni Kangas (-92)SeinäjsU3.7.9256,85
  X     55,94     56,65     56,85     X     56,07     
5Saara LipsanenSaara Lipsanen (-95)LappUM13.9.9551,98
  X     X     51,98     X     49,58     X     
6Roosa YlönenRoosa Ylönen (-99)ÄänekU29.4.9950,89 19-v. MM-raja
  50,89     X     X     X     45,22     48,24     
7Janette LepistöJanette Lepistö (-93)LehtimJy20.10.9349,69
  X     X     49,69     X     46,74     47,22     
8Elina KinnunenElina Kinnunen (-99)UudKK5.1.9948,02 19-v. MM-raja/SUL
  X     X     46,34     48,02     X     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP