TULOKSET: Lärkkulla Games klubbmästerskap, Raasepori, Tammisaaren keskuskenttä, 16.6.2016


50 urheilijaa, 77 lajisuoritusta

Miehet
P15 2000 m
1Kristian BoströmKristian Boström (-02)IFRaseb4.1.02 7.05,3hPB
P13 1000 m
1Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.044.31,0hSB
2Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.044.33,3hSB
P13 Kuula/SP
1Sebastian KronbergSebastian Kronberg (-03)IFRaseb15.4.037,95PB
  X     7,95 PB     7,94     7,72     7,28     7,47     
2Väinö LupalaVäinö Lupala (-04)IFRaseb16.4.047,89
  7,73     7,01     7,89     6,58     7,47     7,12     
3Oliver ForsmanOliver Forsman (-04)IFRaseb5.10.046,17PB
  6,17 PB     5,81     5,86     5,87     5,82     6,13     
4Oliver HeikkinenOliver Heikkinen (-04)IFRaseb19.5.045,48PB
  5,35 PB     4,89     4,87     5,48 PB     5,28     X     
P11 1000 m
1Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.053.54,5hSB
2Alex FagerlundAlex Fagerlund (-05)IFRaseb19.1.053.58,7hSB
3Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.054.16,4hPB
4Cesar WesterholmCesar Westerholm (-06)IFRaseb27.11.064.19,7hPB
P11 Moukari/HT
1Filip WikholmFilip Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0520,94PB
  20,31 PB     20,94 PB     19,28     X     
2Christoffer von SchantzChristoffer von Schantz (-05)IFRaseb3.1.0520,45PB
  X     20,45 PB     X     18,49     
3Noel BjörkqvistNoel Björkqvist (-06)IFRaseb28.9.0617,30PB
  X     16,76 PB     17,30 PB     16,99     
4Alex FagerlundAlex Fagerlund (-05)IFRaseb19.1.0514,54PB
  13,48 PB     14,54 PB     13,01     13,68     
5Rasmus TenkanenRasmus Tenkanen (-05)IFRaseb4.1.0514,50PB
  14,50 PB     12,68     12,14     13,36     
6Cesar WesterholmCesar Westerholm (-06)IFRaseb27.11.0614,21PB
  13,16 PB     14,21 PB     14,04     13,49     
7Simon BjörklöfSimon Björklöf (-05)IFRaseb21.7.0513,21PB
  X     X     X     13,21 PB     
P9 1000 m
1Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.073.51,0hPB
2Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.074.03,0hPB
3Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.084.20,9hPB
4Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.084.25,5hPB
5Hugo SwibodaHugo Swiboda (-08)IFRaseb 15.1.084.57,7hPB
P9 Keihäs/JT
1Jens-Aarne KeroJens-Aarne Kero (-07)IFRaseb4.10.0712,74
  12,30     11,61     12,74     10,04     
2Wictor WernerWictor Werner (-07)IFRaseb27.8.0710,61PB
  10,04 SB     7,67     10,61 PB     6,94     
3Emil StåhlbergEmil Ståhlberg (-08)IFRaseb15.10.0810,04PB
  10,04 PB     9,90     9,84     8,92     
4Benjamin BjörklöfBenjamin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.079,93PB
  8,03 PB     7,59     9,93 PB     7,88     
5Casimir WallsCasimir Walls (-07)IFRaseb 7.8.079,53PB
  9,53 PB     9,04     6,65     9,31     
6Max NybergMax Nyberg (-08)IFRaseb 16.8.089,39PB
  3,88 PB     4,21 PB     9,39 PB     7,07     
7Ville EkebomVille Ekebom (-08)IFRaseb26.1.088,66PB
  6,70 PB     7,45 PB     6,39     8,66 PB     
8Lukas ForsmanLukas Forsman (-08)IFRaseb14.3.087,94PB
  5,68 PB     4,59     6,57 PB     7,94 PB     
9Edvin HolmbergEdvin Holmberg (-07)IFRaseb25.10.077,35SB
  6,89 SB     6,63     6,37     7,35 SB     
10Hugo SwibodaHugo Swiboda (-08)IFRaseb 15.1.086,73PB
  6,73 PB     X     5,43     4,84     
Naiset
T15 Moukari/HT
1Amanda SalinAmanda Salin (-01)IFRaseb23.2.0122,58PB
  22,58 PB     21,08     20,03     21,43     
2Cecilia OrreCecilia Orre (-02)IFRaseb1.6.0215,05PB
  X     14,73 PB     15,05 PB     13,48     
T13 1000 m
1Sandra BjörklöfSandra Björklöf (-03)IFRaseb23.6.034.03,7hSB
2Vilja MinkkinenVilja Minkkinen (-03)IFRaseb 11.2.034.19,6hPB
3Maria WideMaria Wide (-04)IFRaseb4.2.044.21,8hPB
T13 Kuula/SP
1Sandra BjörklöfSandra Björklöf (-03)IFRaseb23.6.0310,64PB
  8,60 SB     9,89 PB     9,84     10,06 PB     10,64 PB     10,32     
2Maria WideMaria Wide (-04)IFRaseb4.2.048,20PB
  7,77 PB     8,20 PB     7,60     8,15     6,77     8,20 =PB     
3Vilja MinkkinenVilja Minkkinen (-03)IFRaseb 11.2.037,06PB
  6,74 PB     6,54     6,50     6,39     6,62     7,06 PB     
4Elin LjungqvistElin Ljungqvist (-04)IFRaseb28.3.046,66PB
  6,66 PB     6,54     6,14     X     6,19     6,19     
5Sofie LindgrenSofie Lindgren (-04)IFRaseb25.3.046,18PB
  6,18 PB     X     X     X     5,65     5,90     
T11 1000 m
1Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.063.56,2h
2Madelaine NymanMadelaine Nyman (-06)IFRaseb5.12.063.57,3hPB
3Selma LupalaSelma Lupala (-06)IFRaseb26.11.064.02,0hSB
4Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.064.04,8hPB
5Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.064.05,0hPB
6Fanny OrreFanny Orre (-05)IFRaseb 13.1.054.33,2hPB
T11 Moukari/HT
1Bodil WikholmBodil Wikholm (-05)IFRaseb11.1.0523,30PB
  23,30 PB     22,80     22,87     23,25     
2Erin FagerströmErin Fagerström (-06)IFRaseb28.2.0614,35PB
  X     14,35 PB     13,23     X     
3Emma BacklundEmma Backlund (-05)IFRaseb4.3.0514,20PB
  14,15 PB     13,28     14,20 PB     13,37     
4Madelaine NymanMadelaine Nyman (-06)IFRaseb5.12.0612,25PB
  10,98 PB     12,25 PB     9,01     X     
5Fanny KeroFanny Kero (-05)IFRaseb26.1.0510,83PB
  10,72 PB     9,38     10,83 PB     4,80     
6Edith LjungqvistEdith Ljungqvist (-06)IFRaseb21.3.068,42PB
  X     6,82 PB     8,26 PB     8,42 PB     
7Carolina FrimanCarolina Friman (-06)IFRaseb20.6.068,18PB
  7,03 PB     6,83     8,17 PB     8,18 PB     
8Fanny OrreFanny Orre (-05)IFRaseb 13.1.057,96PB
  X     X     X     7,96 PB     
9Jill FribergJill Friberg (-06)IFRaseb8.11.067,80PB
  7,12 PB     6,80     7,74 PB     7,80 PB     
10Mathilda SilfverMathilda Silfver (-06)IFRaseb28.11.067,31PB
  5,13 PB     X     7,31 PB     6,48     
T9 1000 m
1Li AdamssonLi Adamsson (-07)IFRaseb12.7.074.24,6hPB
2Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.074.30,4hPB
3Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.084.33,4hPB
4Frida FagerlundFrida Fagerlund (-07)IFRaseb20.10.074.41,0hPB
5Bella StenroosBella Stenroos (-07)IFRaseb14.1.074.50,0hPB
6Edith HolmbergEdith Holmberg (-07)IFRaseb 12.8.074.53,2hPB
7Elin TaipaleElin Taipale (-07)IFRaseb31.7.074.57,8hPB
8Aina HeikkinenAina Heikkinen (-08)IFRaseb16.1.085.02,6hPB
9Julia AugustsonJulia Augustson (-07)IFRaseb27.2.075.31,8hPB
T9 Keihäs/JT
1Li AdamssonLi Adamsson (-07)IFRaseb12.7.0710,66PB
  7,33 PB     7,62 PB     10,66 PB     8,39     
2Erin BjörklöfErin Björklöf (-07)IFRaseb18.9.078,66PB
  8,66 PB     6,47     5,89     6,90     
3Bella StenroosBella Stenroos (-07)IFRaseb14.1.078,31PB
  6,44 PB     6,57 PB     8,31 PB     5,55     
4Elin TaipaleElin Taipale (-07)IFRaseb31.7.077,96PB
  6,65 PB     7,96 PB     7,30     7,55     
5Edith HolmbergEdith Holmberg (-07)IFRaseb 12.8.077,65PB
  X     6,75 PB     6,78 PB     7,65 PB     
6Julia AugustsonJulia Augustson (-07)IFRaseb27.2.077,59PB
  7,59 PB     5,24     6,57     7,50     
7Frida SjöblomFrida Sjöblom (-08)IFRaseb 2.2.085,32PB
  5,20 PB     3,77     X     5,32 PB     
8Wilma WernerWilma Werner (-07)IFRaseb27.8.074,10SB
  4,03 SB     4,10 SB     4,04     3,80     
9Aina HeikkinenAina Heikkinen (-08)IFRaseb16.1.082,96PB
  2,81 PB     X     2,12     2,96 PB     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
4.3.2024 Kokkola: Hallikisat