TULOKSET: Eliittikisat, Kuortane, 8.8.2015


149 urheilijaa, 175 lajisuoritusta

Miehet
M 100 m
Tuuli: +1,9
1Sean Safo-AntwiSean Safo-Antwi (-90)GHA31.10.9010,23 uk
2Ojie EdoburunOjie Edoburun (-96)GBR2.6.9610,24 uk
3Ryan ShieldsRyan Shields (-83)JAM12.5.8310,43 uk
4Jonathan ÅstrandJonathan Åstrand (-85)IFKraft9.9.8510,51SB
5Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.9510,54
6Patrick ChineduPatrick Chinedu (-84)NGR26.4.8410,62 uk
7Juho KaihlajärviJuho Kaihlajärvi (-90)JyväskKU13.6.9010,79=PB
Otto AhlforsOtto Ahlfors (-94)IkaalU29.1.94DNS
Alkuerät
1. erä
Tuuli: +1,8
1Sean Safo-AntwiSean Safo-Antwi (-90)GHA31.10.9010,34 uk
2Samuli SamuelssonSamuli Samuelsson (-95)IkaalU23.6.9510,40PB
3Otto AhlforsOtto Ahlfors (-94)IkaalU29.1.9410,60
4Jonathan ÅstrandJonathan Åstrand (-85)IFKraft9.9.8510,61
5Teemu VeteläsuoTeemu Veteläsuo (-96)LappVei28.2.9610,84SB
2. erä
Tuuli: +1,6
1Ojie EdoburunOjie Edoburun (-96)GBR2.6.9610,37 uk
2Ryan ShieldsRyan Shields (-83)JAM12.5.8310,53 uk
3Patrick ChineduPatrick Chinedu (-84)NGR26.4.8410,64 uk
4Juho KaihlajärviJuho Kaihlajärvi (-90)JyväskKU13.6.9010,79PB
5Petteri MonniPetteri Monni (-90)JyväskKU31.3.9010,83
6Heikki NieminenHeikki Nieminen (-94)JanJa18.2.9410,98
M 400 m
1Yevhen HutsolYevhen Hutsol (-90)UKR13.5.90 46,54 uk
2Christoffer EnvallChristoffer Envall (-91)IKFalken6.8.91 48,25SB
3Antti KokkonenAntti Kokkonen (-86)VeitsilKV3.11.86 48,29
4Abdullah Abkar Al-MoualedAbdullah Abkar Al-Moualed (-93)KSA3.10.93 48,83 uk
5Juho PirskanenJuho Pirskanen (-96)KuopRei12.8.96 49,37
6Filiph JohanssonFiliph Johansson (-97)GamlakIF22.2.97 49,46
7Mikko KangasMikko Kangas (-91)SeinäjsU16.6.91 49,88
8Ville KeskinenVille Keskinen (-95)KuopRei19.5.95 50,49
M 800 m
1. erä
1Marco BertolottiMarco Bertolotti (-92)TuUL30.10.921.52,99SB
2Rob Ter BurgRob Ter Burg (-95)NED1.4.951.53,50 uk
3Lauri HassiLauri Hassi (-90)OrivPo20.9.901.54,02PB
4Jussi HuuskonenJussi Huuskonen (-92)JyväskKU24.1.921.54,40PB
5Mikko PellinenMikko Pellinen (-90)TeuvRi14.6.901.54,40SB
6Alex RauhalaAlex Rauhala (-97)VasaIS8.10.971.55,39PB
7Mikko RaittinenMikko Raittinen (-84)KurikRy23.2.841.55,66SB
8Janne HautalaJanne Hautala (-90)TeuvRi15.3.901.56,08PB
9Daniel LundmarkDaniel Lundmark (-98)HIFK8.9.981.57,49PB
Anssi PuttonenAnssi Puttonen (-86)JyväskKU25.10.86DNF
Mikko KangasMikko Kangas (-91)SeinäjsU16.6.91DNF
2. erä
1Joshua RalphJoshua Ralph (-91)AUS27.10.911.49,46 uk
2James BownessJames Bowness (-91)GBR26.11.911.49,93 uk
3Markus TeijulaMarkus Teijula (-98)NaantLöy30.1.981.50,46PBSE17 kk19 kk17(17-v. ka 2.)
4Ville LampinenVille Lampinen (-94)KU-5812.12.941.51,15
5Julius UutelaJulius Uutela (-97)HKV8.11.971.51,53PB (19-v. ka 41.)
6Niclas SandellsNiclas Sandells (-84)IKFalken14.3.841.52,03SB
7Jussi RaittinenJussi Raittinen (-90)KurikRy1.12.901.52,08PB
8Joonas RinneJoonas Rinne (-95)SaarijPu20.5.951.52,62
9Jaakko LaaksoJaakko Laakso (-92)TampPy4.7.921.52,70
10Riku MarttinenRiku Marttinen (-87)LahdA20.5.871.53,77SB
11Viktor TjumentsevViktor Tjumentsev (-92)UKR12.3.921.57,51 uk
Tuomo SalonenTuomo Salonen (-89)EspTa20.4.89DNF
M 3000 m
1Ryan GregsonRyan Gregson (-90)AUS26.4.90 7.51,64PB uk
2Sam McEnteeSam McEntee (-92)AUS3.2.92 7.52,12 uk
3Ilari PiipponenIlari Piipponen (-88)KarhKa25.9.88 8.08,79PB kk
4Jimmy FinnholmJimmy Finnholm (-91)IKFalken9.10.91 8.16,79PB
5Ville HeikkiläVille Heikkilä (-92)LammSä22.2.92 8.17,07PB
6Jaakko NieminenJaakko Nieminen (-87)JyväskKU27.1.87 8.18,22PB
7Tommi SundellTommi Sundell (-90)PorinYU9.3.90 8.20,62PB
8Eero SalevaEero Saleva (-95)SjundeåIF7.10.95 8.24,37PB
9Anders LindahlAnders Lindahl (-87)IFLänken26.12.87 8.37,42
10Matti HaatainenMatti Haatainen (-85)KuopRei26.8.85 8.46,05SB
11Joonas HarjamäkiJoonas Harjamäki (-86)ViipU30.5.86 8.50,86SB
12Tapani KärjäTapani Kärjä (-88)KalajJu13.9.88 8.52,12
Arttu VattulainenArttu Vattulainen (-91)JoensKa3.12.91 DNF
M 400 m aidat/hurdles
1Patryk DobekPatryk Dobek (-94)POL13.2.94 49,45 uk
2Oskari MöröOskari Mörö (-93)EsboIF31.1.93 50,59 EM-raja
3Georg FleischhauerGeorg Fleischhauer (-88)GER21.10.88 50,74 uk
4Christian HeimannChristian Heimann (-91)GER15.11.91 51,12 uk
5Danylo DanylenkoDanylo Danylenko (-94)UKR10.10.94 52,47 uk
6Petteri MonniPetteri Monni (-90)JyväskKU31.3.90 52,60
7Taneli MonniTaneli Monni (-92)JyväskKU20.1.92 56,70
M Korkeus/HJ
1Aleksei DmitrikAleksei Dmitrik RUS2,26 uk
 2,07/1 PB    2,11/2 PB    2,14/1 PB    2,17/1 PB    2,20/1 PB    2,23/1 PB    2,26/2 PB    2,30/XXX     
2Mihail VerjovkinMihail Verjovkin (-91)RUS28.6.912,20 uk
 2,03/1 PB    2,07/1 PB    2,11/1 PB    2,14/1 PB    2,17/1 PB    2,20/1 PB    2,23/XXX     
3Sergei MudrovSergei Mudrov (-90)RUS8.9.902,20 uk
 2,11/1 PB    2,14/1 PB    2,20/2 PB    2,26/XXX     
4Jussi ViitaJussi Viita (-85)TampPy26.9.852,20=SB =kk
 2,07/1    2,11/2    2,14/1    2,17/1    2,20/2 =kk =SB    2,23/XXX     
5Mauri KaattariMauri Kaattari (-86)HimU6.2.862,14SB
 1,98/1    2,03/1    2,07/1    2,11/2    2,14/1 SB    2,17/XXX     
6Richard ÖstmanRichard Östman (-92)IFVOM15.1.922,07
 1,98/2    2,03/2    2,07/3    2,11/XXX     
M Pituus/LJ
1Godfrey MokoenaGodfrey Mokoena (-85)RSA6.3.857,76 +0,8 uk
  X/1.8     X/2.0     7,76/0.8     X/1.2     P/0.0     X/0.6     
2Eero HaapalaEero Haapala (-89)IkaalU10.7.897,69 +1,4
  7,69/1.4     7,46/0.7     P/0.0     X/1.9     P/0.0     7,39/1.2     
3Henri VäyrynenHenri Väyrynen (-91)KajKi16.10.917,62 +3,9
  X/1.3     7,39/1.9     X/1.4     X/1.8     7,49/1.0     7,62/3.9     
4Mikko KivinenMikko Kivinen (-88)LohtVei16.1.887,59 +1,4
  7,59/1.4     7,58/1.9     7,49/1.4     7,47/1.0     P/0.0     7,59/2.1     
5Kristian BäckKristian Bäck (-96)VasaIS18.7.967,39 +2,7
  X/2.4     7,27/2.5     7,39/2.7     X/0.1     7,33/0.8     X/1.3     
6Janne EtelämäkiJanne Etelämäki (-92)KuortKu11.1.927,30 +1,8
  6,91/2.7     7,05/2.8     X/2.5     7,30/1.8     7,07/0.9     7,25/1.5     
7Joona KokkolaJoona Kokkola (-92)ValtVa3.9.927,22 +2,1
  6,94/2.0     7,19/1.4     6,89/3.1     X/2.3     7,02/1.6     7,22/2.1     
M Kolmiloikka/TJ
1Godfrey MokoenaGodfrey Mokoena (-85)RSA6.3.8516,85 +0,5 uk
  16,65/0.8 PB     16,85/0.5 PB     P/0.0     16,16/0.2     P/0.0     16,80/1.8     
2Maksim NiastiarenkaMaksim Niastiarenka (-92)BLR1.9.9216,44 +0,6 uk
  16,44/0.6 PB     X/0.8     X/0.7     P/0.0     P/0.0     P/0.0     
3Mamdou Chérif DiaMamdou Chérif Dia (-85)MLI13.3.8516,21 +1,9 uk
  X/0.8     X/0.6     15,18/1.4 PB     15,70/0.9 PB     X/1.5     16,21/1.9 PB     
4Simo LipsanenSimo Lipsanen (-95)LappUM13.9.9516,08 +1,1
  15,47/0.7     X/0.7     15,90/0.3     15,82/0.5     16,08/1.1     X/1.4     
5Viktor YastrebovViktor Yastrebov (-82)UKR13.1.8215,97 +0,5 uk
  15,97/0.5 PB     X/0.7     X/0.7     15,86/1.0     X/0.6     15,94/1.5     
6Tuomas KaukolahtiTuomas Kaukolahti (-94)KU-586.5.9415,48 +1,3
  X/0.9     X/0.8     X/0.9     X/0.1     15,36/0.6     15,48/1.3     
M Moukari/HT
1David SöderbergDavid Söderberg (-79)IFVOM11.8.7975,03SB kk EM-raja
  74,98 kk SB     75,03 kk SB     72,58     70,55     72,36     75,02     
2Tuomas SeppänenTuomas Seppänen (-86)NoormNo16.5.8672,93
  71,52     72,56     72,93     X     69,78     72,79     
3Joachim KoivuJoachim Koivu (-88)EsboIF5.9.8871,07SB
  69,39 SB     71,07 SB     70,10     69,41     68,33     69,60     
4Jesse LehtoJesse Lehto (-93)KaustPV12.2.9370,66
  X     X     X     70,00     70,66     X     
M Keihäs/JT
1Thomas RöhlerThomas Röhler (-91)GER30.9.9189,27 uk
  X     X     83,64     82,54     83,89     89,27     
2Antti RuuskanenAntti Ruuskanen (-84)PielavSa21.2.8487,46 EM-raja
  78,54     80,58     X     X     81,55     87,46     
3Tero PitkämäkiTero Pitkämäki (-82)SeinäjsU19.12.8285,84 EM-raja
  X     81,57     79,94     X     X     85,84     
4Ari MannioAri Mannio (-87)LehtimJy23.7.8782,61 EM-raja
  77,30     82,61     X     81,20     80,53     80,69     
5Braian ToledoBraian Toledo (-93)ARG8.9.9381,13 uk
  80,20     78,82     78,89     80,76     76,86     81,13     
6Toni SirviöToni Sirviö (-92)SulkU8.1.9278,01
  72,71     77,66     74,09     75,26     78,01     76,31     
7Harri HaatainenHarri Haatainen (-78)LapVi5.1.7875,67
  X     X     X     74,89     75,67     X     
8Sami PeltomäkiSami Peltomäki (-91)AlajA11.1.9173,53
  73,53     71,05     70,91     X     X     X     
Naiset
N 100 m
Tuuli: +1,2
1Hanna-Maari LatvalaHanna-Maari Latvala (-87)JyväskKU30.10.8711,82
2Milla HeiskanenMilla Heiskanen (-96)IisVi16.5.9612,01=PB
3Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9412,07
4Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)ÄänekU2.2.9812,13PB (17-v. ka 46.)
5Maria RäsänenMaria Räsänen (-92)KuopRei11.3.9212,17
N 200 m
1. erä
Tuuli: +2,2
1Milla HeiskanenMilla Heiskanen (-96)IisVi16.5.9624,35
2Emma KoistinenEmma Koistinen (-96)JyväskKU6.8.9624,39
3Aino PulkkinenAino Pulkkinen (-98)ÄänekU2.2.9824,63
4Ifeoma ChukwumaIfeoma Chukwuma (-87)HKV14.11.8725,20
2. erä
Tuuli: +2,1
1Aleksandra Fedoriva-ShpayerAleksandra Fedoriva-Shpayer (-88)RUS13.9.8823,28 uk
2Hanna-Maari LatvalaHanna-Maari Latvala (-87)JyväskKU30.10.8723,59
3Anna KukushkinaAnna Kukushkina (-92)RUS13.12.9223,62 uk
4Svetlana TitovaSvetlana Titova (-89)RUS30.7.8924,55 uk
5Anna HjulforsAnna Hjulfors (-94)IFNykn4.4.9424,59
6Sanna ErkinheimoSanna Erkinheimo (-81)HIFK23.2.8124,74
Anna HämäläinenAnna Hämäläinen (-94)KuortKu24.3.94DNF
N 1500 m
1Anastasia KalinaAnastasia Kalina (-94)RUS16.2.94 4.13,20 uk
2Sandra ErikssonSandra Eriksson (-89)IKFalken4.6.89 4.13,30SB
3Kristiina Sasinek MäkiKristiina Sasinek Mäki (-91)LahdA22.9.91 4.16,35
4Sara LappalainenSara Lappalainen (-91)PorvU17.8.91 4.17,82PB
5Karin StorbackaKarin Storbacka (-87)IKFalken27.4.87 4.20,14SB
6Heidi WestöHeidi Westö (-86)IKFalken27.4.86 4.23,01
7Saija SeppäSaija Seppä (-98)SuolU4.4.98 4.23,36PB kk19 kk17(17-v. ka 5.)
8Zenitha KarlströmZenitha Karlström (-92)IKFalken18.4.92 4.26,29PB
9Johanna MatintaloJohanna Matintalo (-96)TuUL11.12.96 4.32,97SB
10Suvi SelveniusSuvi Selvenius (-80)HKV7.6.80 4.34,88SB
11Sofie LövdahlSofie Lövdahl (-93)VasaIS16.5.93 4.38,53
12Mira TuominenMira Tuominen (-81)ValkHa1.12.81 4.40,70SB
13Heidi VoutilainenHeidi Voutilainen (-90)HeinI28.9.90 4.47,35SB
Jelena KobelevaJelena Kobeleva (-88)RUS12.6.88 DNF uk
N 3000 m esteet/SC
1Camilla RichardssonCamilla Richardsson (-93)VasaIS14.9.93 9.58,14
2Natalia GortshakovaNatalia Gortshakova (-83)RUS17.4.8310.15,47 uk
3Minttu HukkaMinttu Hukka (-95)KarhKa31.3.9510.27,11
N 100 m aidat/hurdles
1. juoksu
Tuuli: +1,7
1Jekaterina GalitskajaJekaterina Galitskaja (-87)RUS24.2.8713,06 uk
2Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)TuUL9.11.9213,10 EM-raja
3Irina ReshetkinaIrina Reshetkina (-89)RUS30.1.8913,18 uk
4Sirena AliseSirena Alise (-87)USA26.12.8713,51 uk
5Emma KoistinenEmma Koistinen (-96)JyväskKU6.8.9613,60
6Heta RasinkangasHeta Rasinkangas (-97)JyväskKU9.10.9714,97
2. juoksu
Tuuli: +0,9
1Nooralotta NeziriNooralotta Neziri (-92)TuUL9.11.9213,15 EM-raja
2Jekaterina GalitskajaJekaterina Galitskaja (-87)RUS24.2.8713,35 uk
3Irina ReshetkinaIrina Reshetkina (-89)RUS30.1.8913,38 uk
4Sirena AliseSirena Alise (-87)USA26.12.8713,66 uk
5Emma KoistinenEmma Koistinen (-96)JyväskKU6.8.9613,87
6Heta RasinkangasHeta Rasinkangas (-97)JyväskKU9.10.9714,39
N 400 m aidat/hurdles
1Anastasiya LebidAnastasiya Lebid (-93)UKR30.10.93 58,41 uk
2Venla PaunonenVenla Paunonen (-90)TuUL24.7.90 58,71
3Hilla UusimäkiHilla Uusimäki (-96)KU-5812.6.96 59,98SB
4Simone WiklundSimone Wiklund (-92)IFNykn10.4.92 60,61PB
5Kirsi PekkanenKirsi Pekkanen (-95)KuopRei18.2.95 63,36
6Fjóla Signý HannesdottirFjóla Signý Hannesdottir (-89)ISL21.12.89 64,02 uk
N Seiväs/PV
1Minna NikkanenMinna Nikkanen (-88)SomE9.4.884,60PBSE kk(ka 2.) EM-raja
 4,25/1    4,35/1    4,50/1    4,60/2 kk PB    4,65/X-     
2Olga MullinaOlga Mullina (-92)RUS1.8.924,55PB uk
 4,10/1 PB    4,25/1 PB    4,35/1 PB    4,45/1 PB    4,55/1 PB    4,60/XX-    4,65/X     
3Wilma MurtoWilma Murto (-98)SalVil11.6.984,30PBSE17 kk19 kk17(17-v. ka 2.)
 4,10/1    4,30/1 kk19 kk17 PB    4,50/XXX     
4Aino SiitonenAino Siitonen (-94)HKV29.9.944,18
 4,00/2    4,10/3    4,18/2    4,25/XXX     
5Elina LampelaElina Lampela (-98)OulPy18.2.984,10
 3,90/1    4,00/1    4,10/1    4,18/XXX     
5Erica HjerpeErica Hjerpe (-93)VasaIS20.8.934,10
 4,10/1    4,30/XXX     
7Jatta SalmelaJatta Salmela (-92)VasaIS16.9.923,90=SB
 3,75/2    3,90/3 =SB    4,00/XXX     
N Kolmiloikka/TJ
1Kristiina MäkeläKristiina Mäkelä (-92)OrimJy20.11.9213,86 +1,1
  X/0.4     13,71/-0.1     P/0.0     13,62/1.4     13,86/1.1     P/0.0     
2Essi LindgrenEssi Lindgren (-90)KuivAu10.4.9013,27 +2,1
  12,80/1.3     X/0.8     X/0.8     X/1.8     X/1.8     13,27/2.1     
3Liisa NaskaliLiisa Naskali (-89)NokU31.1.8912,42 +1,5
  X/2.3     12,18/0.3     12,30/1.2     12,32/0.8     12,42/1.5     X/0.9     
4Hanna JämsäHanna Jämsä (-91)ToholU9.2.9112,25 +1,1
  X/-0.2     12,19/-0.6     12,19/0.2     12,25/1.1     12,22/1.9     X/1.3     
5Tiina YlöstaloTiina Ylöstalo (-85)TampPy1.4.8511,69 +1,5
  11,65/-0.2     X/-0.4     X/0.6     11,59/1.7     X/1.7     11,69/1.5     
N Keihäs/JT
1Sanni UtriainenSanni Utriainen (-91)TampPy5.2.9163,03PB kk(ka 4.) EM-raja
  56,94     58,26     63,03 PB     P     P     P     
2Oona SormunenOona Sormunen (-89)TohmajU2.8.8957,93 EM-raja
  57,93     56,97     55,92     57,03     X     X     
3Kim HamiltonKim Hamilton (-85)USA28.11.8556,48 uk
  55,01 PB     51,45     53,75     56,48 PB     X     X     
4Heidi NokelainenHeidi Nokelainen (-90)SimpU30.9.9056,09
  54,37     53,46     50,89     56,09     X     48,40     
5Jelena JaakkolaJelena Jaakkola (-89)SoinSi7.3.8955,37SB
  55,37 SB     X     50,68     54,21     51,70     48,99     
6Merja PerätaloMerja Perätalo (-96)YlikNM22.3.9650,46
  46,92     47,87     48,21     X     X     50,46     
7Janette LepistöJanette Lepistö (-93)LehtimJy20.10.9350,27
  50,27     X     P     P     P     P     

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP