TULOSPALVELU 2002-2024


Joulukuu  Marraskuu  Lokakuu  Syyskuu  Elokuu  Heinäkuu  Kesäkuu  Toukokuu  Huhtikuu  Maaliskuu  Helmikuu  Tammikuu  

Hae vuodelta

Joulukuu:
UudenvuodenjuoksuEurajoki31.12.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Uudenvuoden juoksuKarttula31.12.2023Mittausdokumentit puuttuvat
Uudenvuoden juoksu kaikkiKarttula31.12.2023Mittausdokumentit puuttuvat
Itä-Suomen seiväspankin Uudenvuoden aaton kilpailuKuopio31.12.2023
36. UudenvuodenjuoksuLieto31.12.2023
Uudenvuoden juoksuLiminka31.12.2023
Uudenvuoden juoksuVantaa31.12.2023
Uudenvuoden juoksu kaikkiVantaa31.12.2023
Talvijuoksusarja 3Mikkeli30.12.2023
Talvijuoksusarja 3 kaikkiMikkeli30.12.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki27.12.2023
Pk. kilpailutJoensuu21.12.2023
Motonet-kilpailutJoensuu21.12.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki20.12.2023
Intersport-hallikisatLappeenranta20.12.2023
Seuraottelu 2Helsinki18.12.2023
HallikisatKokkola18.12.2023
Testijuoksusarja 3 kaikkiIi16.12.2023
Testijuoksusarja 3Ii16.12.2023
HallikisatKokkola/L16.12.2023
JouluhallikilpailuttOulu16.-17.12.2023
JouluhallikilpailutOulu16.-17.12.2023
Hämeen halliseuraotteluTampere16.12.2023TampPy 909, HämeenlTa 664, LempKiYU 518, IkaalU 444, VehmU 211, ValkHa 206, NokU 165, ViialVa 95, UrjU 54
Tiejuoksucup 2Vantaa16.12.2023
Tiejuoksucup 2 kaikkiVantaa16.12.2023
Aloittelijoiden seiväskilpailuHelsinki15.12.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki13.12.2023
JoulusprintitVantaa13.12.2023
StarttikisaHelsinki9.12.2023
Talvijuoksusarja 2 kaikkiLohja9.12.2023
Talvijuoksusarja 2Lohja9.12.2023
TonttukisatTurku9.12.2023
Ice GamesSeinäjoki6.12.2023
Itsenäisyyspäivän kisatEspoo/Kam5.-6.12.2023
Reijolan hallikisat kaikkiJoensuu/P3.12.2023
Reijolan hallikisatJoensuu/P3.12.2023
Jouluhallikilpailut peruutettuKaustinen2.12.2023
HallikisatPori2.12.2023
Sydänkeskus-talvisarja kaikkiRovaniemi2.12.2023
Sydänkeskus-talvisarja 3Rovaniemi2.12.2023
Merkki-MitalicupTurku2.12.2023

Marraskuu:
Pk. kilpailuHelsinki29.11.2023
MarrashallikilpailutHelsinki26.11.2023
LoskahallikilpailutJoensuu26.11.2023
Testijuoksusarja 2Ii25.11.2023
Testijuoksusarja 2 kaikkiIi25.11.2023
Talvijuoksusarja 2Mikkeli25.11.2023
Talvijuoksusarja 2 kaikkiMikkeli25.11.2023
KärkiseuraotteluPori25.11.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki22.11.2023
OP Pohjola Junior GPHelsinki19.11.2023
Night Run 12hJoensuu19.11.2023
Intersport-nuorisohallikisatPajulahti19.11.2023
SyyshallikisatTurku19.11.2023
Stadium Night Run siirretty 4.11.Helsinki18.11.2023
Tiejuoksucup 1 kaikkiVantaa18.11.2023
TiejuoksucupVantaa18.11.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki15.11.2023
Talvijuoksusarja 1Lohja11.11.2023
Talvijuoksusarja 1 kaikkiLohja11.11.2023
Kerran vielä kiellon päälle -kisatLeppävirta5.11.2023
Stadium Night Run kaikkiHelsinki4.11.2023
Stadium Night RunHelsinki4.11.2023
Sarvilahden maraton kaikkiLoviisa4.11.2023
18. Sarvilahden maratonLoviisa4.11.2023
Sydänkeskus-talvisarja 2Rovaniemi4.11.2023
Sydänkeskus-talvisarja kaikkiRovaniemi4.11.2023

Lokakuu:
Halloween RunHelsinki28.10.2023
Halloween Run kaikkiHelsinki28.10.2023
Testijuoksusarja 1 kaikkiIi28.10.2023
Testijuoksusarja 1Ii28.10.2023
Talvijuoksusarja 1 kaikkiMikkeli28.10.2023
Talvijuoksusarja 1Mikkeli28.10.2023
Syysmaraton kaikkiKaarina21.10.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
13. SyysmaratonKaarina21.10.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Kankaanpään maraton kaikkiKankaanpää21.10.2023
Kankaanpään maratonKankaanpää21.10.2023
PM-maastokatsastuksetNastola21.10.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Sydänkeskustalvisarja ja Vaaran kymppi, Talvisarjan 50-vuotisjuhlakilpailuRovaniemi21.10.2023
PainonheittokilpailutSeinäjoki21.10.2023
Espoonlahden heittokisatEspoo/E14.10.2023
PakkaskisatHeinävesi14.10.2023
Mourunki RunKempele14.10.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Pyrinnön HeittokisaOulu/H14.10.2023
SM-maratonVantaa14.10.2023
SAUL:n SM-maratonVantaa14.10.2023
Vantaan maratonVantaa14.10.2023
200 metrin aitakisaJoensuu/P12.10.2023
Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60vVantaa/T9.10.2023
Juha Kylänpään 60-vuotisjuhlakisat - Kylis 60v 60 sekunnin juoksu 9.10.2023Vantaa/T9.10.2023
Heittocup 5Kouvola/i8.10.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H8.10.2023
Mini-MaariaTurku8.10.2023
Itämeri-maraton kaikkiHanko7.10.2023
Itämeri-maratonHanko7.10.2023
Haaga RunHelsinki7.10.2023
Lamminjärven ympärijuoksu peruutettuKirkkonummi7.10.2023
Huurre-heitotLeppävirta7.10.2023
Virpiniemen 15. maastomaraton tulokset puuttuvatOulu7.10.2023
Tampere juokseeTampere7.10.2023
Alakoulujen joukkuekilpailutTurku5.10.2023
Junnujen syysmoukariVantaa/T4.10.2023
Pk. kilpailutHelsinki/E3.10.2023
Painonheiton pm-kilpailutLeppävirta2.10.2023
Espoonlahden heittokisatEspoo/E1.10.2023
Pm-sisulisämaastoviesti peruutettuKauhajoki1.10.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H1.10.2023
Osmon superhölkkä kaikkiPieksämäki1.10.2023
Osmon superhölkkäPieksämäki1.10.2023

Syyskuu:
Espoonlahden heittokisatEspoo/E30.9.2023
Maakuntaviesti tulokset puuttuvatKarttula30.9.2023
TUL:n Järvi-Suomen Kyvyt esiin -kilpailutLeppävirta30.9.-1.10.2023
HeittoseuraotteluTurku30.9.2023
Pk.kilpailuHelsinki/E27.9.2023
HeittokisatJoutsa27.9.2023
Alakoulujen KLL:n pm-kilpailutNaantali27.9.2023
Keskiviikon kiekkokisaPori27.9.2023
MaastocupJyväskylä25.9.2023
KunnonkisatLeppävirta25.9.2023
Maanantain kiekkokisaPori25.9.2023
Toijala Junior Games peruutettuAkaa/T24.9.2023
Syyskuun kiekkokisaAlavieska24.9.2023
PääkaupunkijuoksuHelsinki24.9.2023
Tapanilan Erän 90-vuotisjuhlakilpailuHelsinki/Pu24.9.2023
Keihäskoulun PajulahticupLappeenranta24.9.2023
47. Voivakkajuoksu tulokset puuttuvatLeppävirta24.9.2023
Nousten moukariNousiainen24.9.2023
Seuraottelu Paimio24.9.2023
13-9-v. pm-moniottelutPori24.9.2023
55. Vihtijärvihölkkä kaikkiVihti24.9.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
55. VihtijärvihölkkäVihti24.9.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
HeittokisatViitasaari24.9.2023
Seiväskerhon syyskisaÄhtäri23.9.2023
HikäritHeinävesi23.9.2023
HeittokisatJyväskylä/V23.9.2023
Seuraottelu Kaarina23.9.2023
Kunnan mestaruukilpailutKirkkonummi/V23.9.2023
Pm-sisulisämaastoviestiOrivesi23.9.2023
Moukarin syysheitotPetäjävesi23.9.2023
51. RuissalojuoksutTurku23.9.2023
Heitto-otteluUusikaupunki23.9.2023
Alakoulujen KLL:n pm-kilpailutNaantali22.9.2023
Pyhäselän syyskisatJoensuu/P21.9.2023
Alakoulujen kilpailutJyväskylä21.9.2023
Kajon seiväskisatKouvola/K21.9.2023
Yläkoulujen ja 2. asteen kilpailutLahti21.9.2023
Pk. kilpailuHelsinki/E20.9.2023
Alakoulujen kilpailutLahti20.9.2023
KLL:n Satakunnan alakoulujen pm-kilpailutPori20.9.2023
Klubbmästerskap 2Sipoo20.9.2023
Yläkoulujen kilpailutHelsinki/E19.9.2023
SeuraotteluKokkola/K19.9.2023
RatatonniKouvola/K19.9.2023
Yläkoulujen joukkuekilpailutTurku19.9.2023
KävelykisaJoensuu 18.9.2023
Tarvasjoen kesäkisat 7Lieto/T18.9.2023
Klubbmästerskap 1Sipoo18.9.2023
13-9 v. pm-moniottelut HelsinkiHelsinki/E17.9.2023
13-9 v. pm-moniottelut NÅIDHelsinki/E17.9.2023
Heitto-otteluKouvola/K17.9.2023
Jalaksen tulosheitotKurikka/J17.9.2023
11-9-v. pm-moniottelutLaitila17.9.2023
TUL:n Järvi-Suomen heitto-ottelutLeppävirta17.9.2023
HeittokisatMikkeli/R17.9.2023
Pyrinnön heitotOulu/H17.9.2023
TriangeliottelutSastamala17.9.2023
RamakastUusikaarlepyy17.9.2023
58-Syysmoukari ja painonheittoVantaa/T17.9.2023
RantamaratonEspoo16.9.2023
Keihäskoulun Pajulahticup 2Espoo/Le16.9.2023
93. Kaisaniemen juoksuHelsinki16.9.2023
Pyhäselän 22. heittohyppypäivätJoensuu/P16.-17.9.2023
13-9-v. pm-moniottelut E-P ja ÖIDKauhajoki16.9.2023
41. SyysmoniottelutLaitila16.-17.9.2023
SyyskisatLapinlahti16.9.2023
HSL Group -moukari 4Nurmijärvi16.9.2023
Oulun juoksuOulu16.9.2023
50. Noormarkun puolimaratonPori16.9.2023
Lauantain kiekkokisa 2Pori16.9.2023
Kaarlon juoksu tulokset puuttuvatPosio16.9.2023
14. HuippukymppiPudasjärvi16.9.2023
Kuonan kymppiSavonlinna16.9.2023
13-9-v. pm-moniottelutTampere16.9.2023
Syyskuun heittokisatTurku16.9.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
SeuraotteluHelsinki/E15.9.2023HKV 293, TuUL 280,5, TampPy 249, LahdA 230,5
Finlandia Marathon ja Valon kymppiJyväskylä15.-16.9.2023
Alakoulujen kilpailutLieto15.9.2023
StavtävlingVaasa15.9.2023
Esbo-Grankulla skolmästerskap i friidrottEspoo/Le14.9.2023
SyysmoukariHelsinki14.9.2023
Seuran mestaruuskilpailut 5Imatra14.9.2023
RegiontävlingKirkkonummi14.9.2023
Pm-ratakävelytNaantali14.9.2023
Kunnan mestaruuskilpailutTammela14.9.2023
Pk. kilpailuHelsinki/E13.9.2023
Syysheitot 2Jämsä13.9.2023
13-9-v. pm-moniottelutKuopio13.9.2023
5000 mMikkeli13.9.2023
Pyrinnön seiväskisatTampere13.9.2023
Tampereen alakoulujen kilpailutTampere13.9.2023
SeiväskisaJyväskylä12.9.2023
Pk. kilpailut 3Kirkkonummi/V12.9.2023
RatakierrosKouvola/K12.9.2023
KLL:n yläasteen ja lukion kilpailutSalo12.9.2023
Pyrinnön seiväskisatTampere12.9.2023
Tampereen alakoulujen kilpailutTampere12.9.2023
Niko Niklanderin juhlajuoksuVantaa/M12.9.2023
Aloittelijoiden seiväskisaHelsinki11.9.2023
Aloittelijoiden seiväskisaHelsinki/E11.9.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta11.9.2023
Tarvasjoen kesäkisat 6Lieto/T11.9.2023
HöstsläggaPorvoo/L11.9.2023
Osuuspankin HippokisatTampere11.9.2023
Tyttöjen tulosheitotVarkaus11.9.2023
Alavuden syyskilpailutAlavus10.9.2023
Seuran mestaruuskilpailutHartola10.9.2023
Joensuun keihäskoulun Pajulahti CupJoensuu10.9.2023
Keihäskoulun PajulahticupKuopio10.9.2023
50. Lassen hölkkäMyrskylä10.9.2023Mittausdokumentit puuttuvat
Nouste keihäs ja korkeusNousiainen10.9.2023
Heinäpään heittokisatOulu10.9.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H10.9.2023
Arctic-heitot ja heittoviisiotteluRovaniemi/S10.9.2023
Hyppy- ja heittokilpailutSavonlinna/K10.9.2023
Säästöpankin seiväskisaSomero10.9.2023
Tampere-maratonTampere10.9.2023
Pyrinnön heitot, 9-13Tampere/Ph10.9.2023
Syyskuun tuloskisaAlavieska9.9.2023
Kesän ennätysten murskajaisetAlavus/T9.9.2023
HeinävesikisatHeinävesi9.9.2023
SyyskisatJuuka9.9.2023
Antin Areenan syysseiväsKalajoki/A9.9.2023
Vanhan sotatien juoksu tulokset puuttuvatKauhava9.9.2023
40. RuskamaratonKittilä9.9.2023
Jalasjärven heitto-ottelutKurikka/J9.9.2023
Ahkeran heitto-ottelutLahti/N9.9.2023
Laihian Osuuspankin seiväskisaLaihia9.9.2023
Einarin tonniMäntsälä9.9.2023
SAUL:n SM-polkujuoksuMikkeli9.9.2023
Lauantain kiekkokisa 1Pori9.9.2023
Arctic HammerRovaniemi/S9.9.2023
SM-viestitTurku9.-10.9.2023
37. Vaasa-maratonVaasa9.9.2023
Tapsan heitotHamina7.9.2023
Seuran mestaruuskilpailut 4Imatra7.9.2023
Ouneva Groupin kisatJoensuu/T7.9.2023
RegiontävlingKirkkonummi7.9.2023
Suomenselän kisat Kuortane7.9.2023
Seuran mestaruuskilpailut 2Naantali7.9.2023
SyysmailiNurmijärvi7.9.2023
Pk. kilpailutOrivesi7.9.2023
Klubbmästerskap 4Parainen7.9.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E6.9.2023
Syysheitot 1Jämsä6.9.2023
KlubbkampKokkola6.9.2023
Ungdomsserien 5Maarianhamina6.9.2023
15-9-v. pm-maastotMikkeli6.9.2023
HSL Group -moukari 3Nurmijärvi6.9.2023
Klubbmästerskap 7Porvoo6.9.2023
KorkeuskilpailutSavonlinna6.9.2023
58-CupVantaa/T6.9.2023
HippokisatAkaa/V5.9.2023
Nappulamestaruuskisat 2Helsinki/E5.9.2023
Seuran mestaruuskilpailut 3Imatra5.9.2023
Keihäskoulun PajulahticupJyväskylä5.9.2023
Kultajousikisat 4Kuopio5.9.2023
Kunnan mestaruuskilpailutLempäälä5.9.2023
TUL:n seuraotteluSalo5.9.2023
Pk. kilpailut ja pitkät ratamatkatLaihia4.9.2023
Klubbmästerskap 6Porvoo4.9.2023
Aktia Junior Games 4Raasepori/T4.9.2023
Seuran mestaruusottelutSavonlinna/K4.9.2023
Pyrinnön heitotTampere/Ph4.9.2023
Seuran mestaruuskilpailutUrjala4.9.2023
SyyssprintitKajaani3.9.2023
AluekilpailutKauhava3.9.2023
AluemestaruuskävelytKauhava3.9.2023
15-9-v. pm-kävelytKauhava3.9.2023
KEV-heittokisaKuusamo3.9.2023
SeiväskisaLapinlahti3.9.2023
Sirkjärven ympärijuoksu peruutettuLappeenranta3.9.2023
Alapihan heitotLeppävirta3.9.2023
HöstkastMaalahti3.9.2023
Pyhäntä-hölkkäPyhäntä3.9.2023
SyysmoukariTammela3.9.2023
Pohjola-seuracupin superfinaaliJoensuu2.9.2023JyväskKU 690, TuUL 612, EspTa 590, HKV 543, TampPy 542,5, JoensKa 611,5, LahdA 482, HämeenlTa 387
Pohjola-seuracupin superifinaalin sukkulaviestiJoensuu2.9.2023
SAUL:n heittoviisiottelun SM-kilpailuKangasala2.9.2023
SAKU:n syyskisatKilpailupaikka2.9.2023
Teljän hölkkäKokemäki2.9.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Rauhalahti Kuopio -maratonKuopio2.9.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H2.9.2023
Pohjola-seuracupin B-sarjan loppukilpailuSavonlinna2.9.2023LempKiYU 375,5, KauhajKa 356,5, RiihimKi 318,5, RaisKu 318, SavonlRie 309,5, IFRaseb 290,5, NaantLöy 286, VammsVoi 274, IFDrott 272,5, AlavU 260,5, SiilPo 257, IFSibboV 236,5, ImU 215, VihdVie 199,5, IKFalken 187, KanksLei 171,5
Naisten maaottelu SWE-FINStockholm SWE2.-3.9.2023
17-v. poikien maaottelu SWE-FINStockholm SWE2.-3.9.2023Ruotsi-Suomi 96-126
17-v. tyttöjen maaottelu SWE-FINStockholm SWE2.-3.9.2023Ruotsi-Suomi 105-118
Maaottelu SWE-FINStockholm SWE2.-3.9.2023
Pohjola-seuracupin A-sarjan loppukilpailuUrjala2.9.2023NakkVi 382, LaitJy 320, IFNykn 304,5, UrjU 298,5, SaarijPu 294, IFVOM 294, IkaalU 277,5, TeuvRi 275, MaskKa 268, IitPy 253,5, JorU 217,5, TammRy 169,5, VarpVi 132,5, SäkU 131,5, SomE 45
Pohjola-seuracupin C-sarjan loppukilpailuVaasa2.9.2023OulPy 315, VantSa 310,5, PyhäsU 300, SeinäjsU 290,5, NoormNo 266, VasaIS 264, NurmijYU 257,5, PorinYU 254, KU-58 249, ViipU 239,5, MikkKV 231, ValkKa 229, KeskiUYU 227,5, SalVil 181,5, KarhKa 171
Pentin hölkkä tulokset puuttuvatKouvola1.9.2023

Elokuu:
EläinpuistokisatÄhtäri31.8.2023
Kaupungin mestaruuskilpailutAkaa/V31.8.2023
Nelisataset ja keihäsKannus31.8.2023
SeiväskisaLahti/R31.8.2023
Kunnan mestaruuskilpailutMynämäki31.8.2023
Pk. kilpailutOrivesi31.8.2023
15-9-v. pm-maastotOulu31.8.2023
Klubbmästerskap 3Parainen31.8.2023
Pm-viestitHämeenlinna30.8.2023
Pk. kilpailut ei osanottajiaHelsinki/E30.8.2023
Harjucup 3Jyväskylä30.8.2023
SyyshypytPolvijärvi30.8.2023
Keskiviikon kiekkokisaPori30.8.2023
Borgå stavcup 3Porvoo30.8.2023
VKS-cupSaarijärvi/P30.8.2023
SeiväsiltaToholampi30.8.2023
Pm-viestitTurku30.8.2023
SyyskisatIkaalinen29.8.2023
Seuran mestaruuskilpailutImatra29.8.2023
Spotox-juoksucupin pikamatkatKaarina29.8.2023
Pk. kilpailut 2Kirkkonummi/V29.8.2023
Pk. kilpailutKokkola29.8.2023
KouluotteluKristiinankaupunki29.8.2023
PitäjänmestaruuskilpailutLiperi29.8.2023
Tiistaikisa 5Oulu29.8.2023
Nuarte moukariPori29.8.2023
Kunnan mestaruuskilpailutPyhtää29.8.2023
Aluemestaruusviestit, etelä ja kaakkoRiihimäki29.-30.8.2023
Klubbmästerskap 2Hanko28.8.2023
Aloittelijoiden seiväskisa 2Helsinki28.8.2023
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E28.8.2023
SeiväskisaJoensuu28.8.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta28.8.2023
Klubbmästerskap 5 peruutettuPorvoo28.8.2023
Seuran mestaruuskilpailutRaisio28.8.2023
JunnukisatTurku28.8.2023
Kunnan mestaruuskilpailutUrjala28.8.2023
Seuran mestaruuskilpailutValkeakoski28.8.2023
15-9-v. pm-viestitAlajärvi27.8.2023
56. Auliksen olympialaisetJämsä27.8.2023
Ouneva Groupin kisatJoensuu/T27.8.2023
15-9-v. pm-moniottelutLappeenranta27.8.2023
KiiminkimaratonOulu27.8.2023
EloenkatParkano27.8.2023
37. KuorevaarahölkkäPolvijärvi27.8.2023
13-9-v. pm-moniottelutPorvoo27.8.2023
Muurolan piikki tulokset puuttuvatRovaniemi27.8.2023
13-9-v. pm-kilpailutEspoo/Le26.-27.8.2023
SAUL:n pm-kilpailutKaarina26.8.2023
Eteläpohojalaanen timanttiliigaKuortane26.8.2023
Yli 30-v. kilpailutMänttä-V./V26.8.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssa
Heinäpään heittokisatOulu/H26.8.2023
13-9-v. pm-kilpailutRaasepori/K26.-27.8.2023
15-9-v. pm-viestitSastamala26.8.2023
Niilon kymppi kaikkiSuonenjoki26.8.2023Mittausdokumentit puuttuvat
Niilon kymppiSuonenjoki26.8.2023Mittausdokumentit puuttuvat
SAUL:n tiejuoksun SM-kilpailutTornio26.8.2023
SeiväskerhokisaÄhtäri25.8.2023
22- ja 19-v. SM-kilpailutTampere25.-27.8.2023
23. Naumasen kisatJoensuu/P24.8.2023
Värisilmä-ProkilpailutKarkkila24.8.2023
Klubbmästerskap 2Parainen24.8.2023
SeuraotteluTammela24.8.2023ForssSa 104, TammRy 84, SomE 52
Elokuun kisatYlivieska24.8.2023
15-9-v. pm-moukariYlivieska24.8.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E23.8.2023
15-9-v. pm-viestitJyväskylä23.8.2023
Elokuun Tuulisähkö-kisatNurmijärvi23.8.2023
Pyrinnön heitotOulu23.8.2023
Pk. kilpailut 4Porvoo23.8.2023
PeeÄssäcup 3Varkaus23.8.2023
Espoo SprintitEspoo/Le22.8.2023
NappulamestaruuskisatHelsinki/E22.8.2023
Seuran mestaruuskilpailutImatra22.8.2023
Pk. kilpailut 3Kangasala22.8.2023
Keski-Pohjanmaan Juoksucup ja HeittocupKokkola22.8.2023
Juoksukoulun tonnikisatKurikka22.8.2023
HippokisatLahti/R22.8.2023
Kesäkisa 5Lappeenranta22.8.2023
Salokylän moukari-iltaLiperi22.8.2023
Pm-viestitMikkeli22.8.2023
DistriktstävlingMustasaari22.8.2023
15-12-v. pm-moniottelutMynämäki22.8.2023
Tiistaikisa 4Oulu22.8.2023
Nuarte kiakkoPori22.8.2023
SiikalatvacupPyhäntä22.8.2023
Seuran mestaruuskilpailutRiihimäki22.8.2023
Klubbmästerskap 1Hanko21.8.2023
HeittokisaLappeenranta/K21.8.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta21.8.2023
Tarvasjoen kesäkisat 5Lieto/T21.8.2023
Kaupungin mestaruuskilpailutPaimio21.8.2023
Klubbmästerskap 3Siuntio21.8.2023
Osuuspankin HippokisatTampere21.8.2023
Vuosaari GamesHelsinki/V20.8.2023
Teemu Ollin 45-vuotisjuhlakisaJoensuu20.8.2023
Sadonkorjuukisat Kalajoki/H20.8.2023
DistriktstävlingMaarianhamina20.8.2023
Lapin leiskautuksetRovaniemi/S20.8.2023
Hervannan 31. juhlakisatTampere/H20.8.2023
KeihäskisatTyrnävä20.8.2023
Valkeakosken nuorisokisatValkeakoski20.8.2023
TuloskisaVihti20.8.2023
22-, 19- ja 17-v. SM-moniottelutÄänekoski19.-20.8.2023
Ekin muistokisatAlavus/T19.8.2023
Helsinki Marathon tulokset muokattavanaHelsinki19.8.2023
BMW Helsinki MarathonHelsinki19.8.2023
17-9-v. pm-viestitImatra19.8.2023
13-9-v. pm-moniottelutJoutsa19.8.2023
Urheilukentän vihkiäiskilpailutJuva19.8.2023
SAUL:n SM-viestitKangasala19.8.2023
Elokuun kisatKemi19.8.2023
Kälviä GamesKokkola/K19.8.2023
13-v. aluemestaruuskilpailutNokia19.8.2023
TopgamesPorvoo19.8.2023
Seipään tuloskisatRaahe19.8.2023
Matin maastot tulokset puuttuvat näitä ei ole kertaakaan saatuRovaniemi19.8.2023
15- ja 14-v. SM-moniottelutSaarijärvi19.-20.8.2023
13-9-v. pm-moniottelutSaarijärvi19.8.2023
Rautalahti-hölkkäVieremä19.8.2023
Paavo Nurmi -maratonTurku18.-19.8.2023
15-9-v. pm-viestitHamina17.8.2023
Eltsun kisatHelsinki/E17.8.2023
OmaSP-sporttikisatJoensuu/P17.8.2023
Elokuun kisatKaavi17.8.2023
Seuran mestaruuskilpailutLempäälä17.8.2023
Pk. kilpailut 2Mikkeli/R17.8.2023
15- ja 13-v. pm-viestitNaantali17.8.2023
Pk. kilpailutOrivesi17.8.2023
Seuran mestaruuskilpailut 1Parainen17.8.2023
Tarmon kisatPori17.8.2023
Seipään tuloskisaRaahe17.8.2023
Seinäjoki Games 3Seinäjoki17.8.2023
Klubbmästerskap 2Siuntio17.8.2023
4. MetallicupTornio17.8.2023
Otaniemi Junior GamesEspoo/O16.8.2023
PikajuoksuiltaHämeenlinna16.8.2023
IskucupHeinola16.8.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E16.8.2023
Pm-viestitJoensuu16.8.2023
KEV-heittokisaKuusamo16.8.2023
52. VasakisaPorvoo16.8.2023
Junnut radalleTampere/V16.8.2023
Suomenselän kisatVirrat16.8.2023
VOM GamesVöyri16.8.2023
Hyvän tuulen kisat 2Helsinki/E15.8.2023
Junnujen ja yli 30-v. kilpailut 4Keuruu15.8.2023
Kiteen loikka- ja kiekkokisatKitee 15.8.2023
Kultajousi-kilpailut 3Kuopio15.8.2023
Pk. kilpailutMuurame15.8.2023
15-9-v. pm-viestitOulu15.8.2023
Pikkaste kiakkoPori15.8.2023
Aktia Games 3Raasepori/K15.8.2023
11- ja 9-v. pm-viestitRaisio15.8.2023
15-9-v. pm-moniottelutRovaniemi/S15.8.2023
Säästöpankin kesäkisatUrjala15.8.2023
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E14.8.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta14.8.2023
Stavcup 2Porvoo14.8.2023
Pk. kilpailut 5Savonlinna/K14.8.2023
Klubbmästerskap 1Siuntio14.8.2023
Osuuspankin HippokilpailutTampere14.8.2023
Elokuun kisatAlavieska13.8.2023
Elokuun kisatKaavi13.8.2023
15-9-v. pm-viestitLahti13.8.2023
15-9-v. pm-viestitLempäälä13.8.2023
15-9-v. pm-moniottelutOutokumpu13.8.2023
15-9-v. pm-moniottelutPori13.8.2023
SeiväskisaRovaniemi/S13.8.2023
15-9-v. pm-viestitVihti13.8.2023
Pk. kilpailutKajaani12.8.2023
Heittocup 4Kouvola/I12.8.2023
15-9-v. pm-kilpailutKouvola/K12.-13.8.2023
15-9-v. pm-moniottelutLapinlahti12.8.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H12.8.2023
SprintitOutokumpu12.8.2023
Reiskan maraton kaikkiPyhtää12.8.2023
Reiskan maratonPyhtää12.8.2023
Raatteen maraton kaikkiSuomussalmi12.8.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Raatteen maratonSuomussalmi12.8.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
13-9-v. pm-kilpailutTurku12.-13.8.2023
17- ja 16-v. SM-kilpailutKuortane11.-13.8.2023
Kaupungin mestaruuskilpailutSomero11.8.2023
KEV-juoksukisatKuusamo10.8.2023
Reilucup 5Lahti10.8.2023
Reilucup 5Lahti/R10.8.2023
DistriktstävlingMustasaari10.8.2023
Pk. kilpailutTeuva10.8.2023
PikaviestipäiväToholampi10.8.2023
Yli 30-v. pm-kilpailutAlavus/T9.8.2023
Espoonlahden heittokisatEspoo/E9.8.2023
Holjat kisatForssa9.8.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E9.8.2023
Pohjola-seuracupJyväskylä9.8.2023JyväskKU 17781, SaarijPu 9027, ÄänekU 2309, PihtipTui 249, ViitVie 222
Kesäkisa 4Lappeenranta9.8.2023
Ungdomsserien 4Maarianhamina9.8.2023
ABC4-kilpailuMikkeli9.8.2023
Topgames SprintPorvoo9.8.2023
Tilastopajacup 6Turku9.8.2023
Pohjola-seuracupVarkaus9.8.2023SiilPo 10434, KuopRei 6961, VarpVi 2946, VarkKV 1848, IisVi 1235, LeppävVi 960
Pohjola-seuracupKaarina8.8.2023LiedPa 9094, KaarUra 6098, LittTU 5256, MaarMa 5124, TuTo 3654, SomE 2219, PaimU 1802, PiikkKe 1784, TurKU 1608, MarttMu 1248, VahdTui 668, PernU 275
Eteläpohojalaanen timanttiliiga 5Kauhava8.8.2023
AluekilpailutKokkola8.8.2023
Pohjola-seuracupMikkeli/R8.8.2023MikkKV 11389, SavonlRie 9437, JorU 8973, KerimU 1727
Pikkaste moukarikisaPori8.8.2023
Pohjola-seuracupRaasepori/K8.8.2023IFRaseb 11344, EsboIF 9804, IFSibboV 9519, BorgåAk 8076, SjundeåIF 3507
Pohjola-seuracupRaisio8.8.2023TuUL 15551, RaisKu 12169, NaantLöy 11758, SalVil 10523, TurWei 5654
Pohjola-seuracupRiihimäki8.8.2023NurmijYU 12853, RiihimKi 12836, KeskiUYU 11513, HyvsU 9726, VihdVie 91376, LänsiUU 5476, JanJa 4847
HyppykisaRovaniemi/S8.8.2023
Motonet GPTampere8.8.2023
Pohjola-seuracupVantaa/M8.8.2023EspTa 16096, HKV 15557. VantSa 13027, KU-58 12168, ViipU 11085, HelsTa 4723, VeikkVei 3377, KirkkonU 3299, TapE 796, PakVe 115
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E7.8.2023
Paunu Games 4Jämsä7.8.2023
13-9-v. pm-kilpailutJoensuu/P7.-8.8.2023
EloseiväsLahti/R7.8.2023
Pohjola-seuracupLaitila7.8.2023LaitJy 9051, MaskKa 8114, KalVa 7089, LoimLei 3620, VehmKi 3402, YlänKi 2438, UudKK 1666, NousSu 1650, MynämI 1313, OripVe 169
Vedon kisatLapinlahti7.8.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta7.8.2023
Metsolan heittokisatMikkeli/K7.8.2023
Pk. kilpailutPudasjärvi7.8.2023
Arctic-heitotRovaniemi/S7.8.2023
HippokisatSalo7.8.2023
Rastin iltakisatSuomussalmi7.8.2023
Seuran mestaruusheitotIisalmi/R6.8.2023
Kipinän kisatLohja/N6.8.2023
MoukarisunnuntaiOrivesi6.8.2023
AluemestaruusviestitOulu6.8.2023
SAUL:n pm-kilpailutTurku6.8.2023
Koiton kisatVieremä6.8.2023
Hintrekin lenkkiKaustinen5.8.2023
35. Kempele-maratonKempele5.8.2023
35. Kempele-maraton kaikkiKempele5.8.2023
Erkki Ahvenniemen muistokeihäs ja Arvin kisatLappajärvi5.8.2023
Hillamaastot peruutettuRanua5.8.2023
15- ja 14-v. SM-kilpailutImatra4.-6.8.2023
13-9-v. seuraotteluLahti/R4.8.2023LahdA 247, TampPy 371
Eltsun junnukisatHelsinki/E3.8.2023
Iitti-hölkkäIitti3.8.2023
SeiväskilpailuJoensuu3.8.2023
6. K-Marketin kisatJoensuu/P3.8.2023
Elojuoksut peruutettu kenttäremontin vuoksiKauhava/A3.8.2023
Pk. kilpailutOrivesi3.8.2023
15-9-v. pm-viestitRovaniemi/S3.8.2023
Äänekoski GamesÄänekoski2.8.2023
Suomenselän kisatAlavus/T2.8.2023
17-v. piiriotteluForssa2.8.2023Häme 355, Etelä-Pohjanmaa 238, Varsinais-Suomi 228, Satakunta 160
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E2.8.2023
15-9-v. pm-moniottelutMikkeli2.8.2023
Vesan kisatRaahe2.8.2023
VKS-cup peruutettu huonon sään takiaSaarijärvi/P2.8.2023
Pk. kilpailutSiilinjärvi2.8.2023
Aloittelevien seiväskilpailuVantaa/T2.8.2023
Hiekkaharjun estejuoksutVantaa/T2.8.2023
Pohjola-seuracupAlavus1.8.2023KauhajKa 12840, SeinäjsU 12304, AlavU 10700, LapVi 9256, TeuvRi 8658, IlmajKi 6896, KauhWi 3453, JalasjJa 2169, ÄhtU 1552, KurikRy 1073
Yli 30-v. pm-kilpailutKajaani1.-2.8.2023
Pohjola-seuracupLappeenranta1.8.2023LahdA 14234, ValkKa 13458, LappUM 13051, ImU 11309, KarhKa 11304, VehkVei 7235, IitPy 6949, KarhU 6092, JoutsKu 234
Vakka-Suomen mestaruuskilpailutMynämäki1.8.2023
Pohjola-seuracupOulu1.8.2023OulPy 12701, PohjKoi 6183, KuivAu 3862, LimNM 2423, RaahVe 2332, KempKi 858, RantsRai 465, YliINa 456, KiimU 327
Pk. kilpailut 3Porvoo1.8.2023
Seiväskoulun päätöskilpailuRiihimäki1.8.2023
ABC-kisaSavonlinna1.8.2023
Pohjola-seuracupVaasa1.8.2023VasaIS 11875, IFDrott 10618, IFVOM 9537, IKFalken 9518, IFNykn 8799, IFFemman 1342, IFÅsarna 1086, IFFyren 852, LarsmoIF 441
19- ja 17-v. aluemestaruuskilpailut, etelä ja kaakkoVantaa/T1.-2.8.2023
Pohjola-seuracupYlivieska1.8.2023YlivKu 5696, KalajJu 5137, LohtVei 3931, ToholU 2720, KälvTa 1200, HalsToi 845, AlavVi 311

Heinäkuu:
Heinäkuun iltakilpailuAlavieska31.7.2023
Junnujen seiväskisaHelsinki/E31.7.2023
Paunu Games 3Jämsä31.7.2023
Jopokisat 2Joutsa31.7.2023
Yli 30-v. pm-kilpailutLaihia31.7.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta31.7.2023
Tarvasjoen kesäkisat 4Lieto/T31.7.2023
Pohjola-seuracupNokia31.7.2023TampPy 17206, HämeenlTa 15243, LempKiYU 13472, NokU 4244, ForssSa 2480
Pohjola-seuracupOutokumpu31.7.2023JoensKa 15240, PyhäsU 11850, PolvijU 4428, OutokPa 4100, TuupovU 759, KiihtU 578, LipTai 234
KeihäskisaPori31.7.2023
Pohjola-seuracupSastamala31.7.2023NoormNo 13630, PorinYU 11879, NakkVire 11386, VammsVoi 10112, KiukKi 5294, SäkU 4917, LauttLu 1691, PorinTa 1499, ParkU 991, KarvKi 517, PunkalKu 468
Pk. kilpailut 4Savonlinna/K31.7.2023
Rastin pituusiltaSuomussalmi31.7.2023
Pohjola-seuracupUrjala31.7.2023IkaalU 8699, UrjU 8437, VehmU 5302, ValkHa 3542, ViialVa 3190, TammRy 3066, KangKi 1617, ToiVau 1082
Kuusaan maratonHaapajärvi29.7.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
KaupunkimaratonHämeenlinna29.7.2023
Twilight RunHelsinki29.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutHyvinkää29.-30.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutIisalmi29.-30.7.2023
Juankosken Kuohun 90-vuotisjuhlakilpailutKuopio/J29.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutPedersöre29.-30.7.2023
Mansikkamaraton kaikkiSäkylä29.7.2023
8. MansikkamaratonSäkylä29.7.2023
Toivon kipinä. Suomen Perinneurheiluliiton mestaruuskilpailutVarkaus/K29.7.2023
Kalevan kisojen esiurheilijaLahti28.-30.7.2023
Töysän korppukisatAlavus/T27.7.2023
KiekkokisaHelsinki/E27.7.2023
EnnätyskisatJoroinen27.7.2023
ViispiikkinencupKyyjärvi27.7.2023
Kalevan kisatLahti27.-30.7.2023
DistriktstävlingLuoto27.7.2023
Unikeon aamuhölkkä kaikkiNaantali27.7.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Unikeon aamuhölkkäNaantali27.7.2023
Aktia Games 2Raasepori/K27.7.2023
3. MetallicupTornio27.7.2023
Alavuden nuorisokisatAlavus26.7.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E26.7.2023
Antin areenan kesäseiväsKalajoki/A26.7.2023
Åländska mästerskapenMaarianhamina26.7.2023
Heinäkuun Tuulisähkö-kisatNurmijärvi26.7.2023
DistriktstävlingUusikaarlepyy26.7.2023
Junnujen ja yli 30-v. kilpailut 3Keuruu25.7.2023
Ilmajoki Games 3, Eteläpohojalaanen timanttiliigaKurikka25.7.2023
17-9-v. pm-kilpailutParikkala25.7.2023
Porvoon moukarikisaPorvoo/L25.7.2023
15- ja 14-v. aluemestaruuskilpailut, etelä ja kaakkoRiihimäki25.-26.7.2023
PäiväjuoksutSuomussalmi25.7.2023
Matalankynnyksen seiväskisaTampere25.-26.7.2023
17-14-v. pm-kilpailutTampere25.-26.7.2023
Tilastopajacup 5Turku25.7.2023
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E24.7.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta24.7.2023
Tarvasjoen kesäkisat 3Lieto/T24.7.2023
DistriktstävlingMaalahti24.7.2023
Åländska mästerskapenMaarianhamina24.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutSavonlinna24.-25.7.2023
Heinäkuun kisatYlivieska24.7.2023
17-v. piiriotteluKouvola/K23.7.2023
Hannun heittokilpailutLapinlahti/V23.7.2023
15-9-v. pm-moniottelutMustasaari23.7.2023
Tour de Hammer juniorNousiainen23.7.2023
Pohjan koitoksetRovaniemi/S23.7.2023
15-9-v. pm-moniottelutToholampi23.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutHeinola22.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutKankaanpää22.-23.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutKempele22.-23.7.2023
Kiuruvesi Games, kentän vihkiäiskilpailutKiuruvesi22.7.2023
Yli 30-v. kilpailutKuhmoinen22.7.2023
TUL:n perinnekentän mestaruuskilpailutKuopio/V22.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutKurikka22.-23.7.2023
Heinäkuun heittoseiväsLaitila22.7.2023
Polvijärvi-päivien 2. hyppykisatPolvijärvi22.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutSaarijärvi22.-23.7.2023
13-9-v. pm-kilpailutTampere22.-23.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutTampere22.-23.7.2023
15-9-v. pm-kilpailut ja pm-viestitTornio22.7.2023
SAUL:n Heinäkuun heittokisatTurku22.7.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Heinäkuun kiekkoKotka/K21.7.2023
Lohja Junior GamesLohja21.-23.7.2023
Mikkeli Games Mikkeli21.7.2023
Pyhäselän heinäkisat 2Joensuu/P20.7.2023
Pm-moukariKangasala20.7.2023
130-vuotiskilpailutKotka/K20.7.2023
Intersport Kymijoki -kymppi kaikkiKouvola20.7.2023
Intersport Kymijoki -kymppiKouvola20.7.2023
Pk. kilpailut 4Lempäälä20.7.2023
RatakusiaisetLieto20.7.2023
Pk. kilpailutOrivesi20.7.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H20.7.2023
47. Jakob MarathonPietarsaari20.7.2023
47. Jakob Marathon tulokset muokattavanaPietarsaari20.7.2023
Polvijärvi-päivien ratakymppiPolvijärvi20.7.2023
Satakunnan mestaruuskilpailutPori20.7.2023
Suomenselän kisatSoini20.7.2023
Seuran mestaruuskilpailutTammela20.7.2023
IltakisatViitasaari20.7.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E19.7.2023
Karhu Junior Games ja Eteläpohojalaanen timanttiliigaKauhajoki19.7.2023
13-9-v. pm-moniottelutKouvola/K19.7.2023
Itä-Suomen Seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertue 4Kuopio19.7.2023
Motonet GPLappeenranta19.7.2023
Salokylän kiekkokisatLiperi19.7.2023
Salokylän kiekkokisatLiperi/S19.7.2023
13-9-v. pm-moniottelutPorvoo19.7.2023
Seuran mestaruuskilpailutRiihimäki19.-20.7.2023
KeihäskisaRovaniemi/S19.7.2023
Seuran mestaruuskilpailutVirrat19.7.2023
HyppycupHelsinki/V18.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutIitti18.7.2023
Keuruun heinäheitot Keuruu18.7.2023
Kälviän kasitKokkola/K18.7.2023
DistriktstävlingKruunupyy/A18.7.2023
Kultajousikilpailut 2Kuopio18.7.2023
Aulis Kupiaksen muistokisatLappeenranta/Y18.7.2023
Metsolan heittokisatMikkeli/K18.7.2023
Tiistaikisa 3Oulu18.7.2023
Heinäkuun heitot ja hölkätParkano18.7.2023
Satakunnan mestaruuskilpailutPori18.7.2023
Spring Cup 1500 mRaasepori/K18.7.2023
Tilastopajacup 4Turku18.7.2023
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E17.7.2023
KolmikuntaotteluJämsä17.7.2023
Pk. kilpailuJoensuu17.7.2023
Säästöpankki GamesKristiinankaupunki17.7.2023
MoukarikisaLappeenranta17.7.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta17.7.2023
SeiväskisaOulu17.7.2023
Häme GamesRiihimäki17.7.2023
Pk. kilpailut 3Savonlinna/K17.7.2023
HeittokisatUusikaupunki17.7.2023
Ylä-Karjalan kymppiNurmes16.7.2023
PitäjänmestaruuskisatPosio16.7.2023
17-9-v. pm-kilpailutTaipalsaari16.7.2023Kenttälajien sarjat puuttuvat
VarstakisatUrjala16.7.2023
Allianssin yli 30-v. kilpailutHarjavalta15.7.2023Ei kilpailukalenteri:fissä
Karhulan Urheilijoiden 90-vuotiskilpailutKotka/K15.7.2023
Heittocup 3Kouvola/I15.7.2023
Radiomäen heittokilpailuLahti/R15.7.2023
NuorisokilpailutLaitila15.7.2023
Oravikosken kisatLeppävirta/O15.7.2023
AluekilpailutLieto/T15.7.2023
Seppo Välimäki -aluekilpailutPori/N15.7.2023
Pm-kilpailutPudasjärvi15.-16.7.2023
Pentin olympialaisetSaarijärvi/P15.7.2023
AluemestaruuskilpailutSeinäjoki15.-16.7.2023
Siilinjärvi GamesSiilinjärvi15.7.2023
Timon ja Sepon lenkkiVieremä15.7.2023
15-9-v. pm-kilpailutYlivieska15.-16.7.2023
Janakkala GamesJanakkala14.-16.7.2023
RatakymppiForssa13.7.2023
Kesportkisat 2Iisalmi13.7.2023
Imatran InkerikisatImatra13.7.2023
Pk. kilpailuJoensuu13.7.2023
Itä-Suomen seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertue 3Joensuu13.7.2023
Pk. kilpailut 2Kangasala13.7.2023
KEV-kisatKuusamo13.7.2023
Pitkät aitamatkatMikkeli13.7.2023
Nousten kuulaNousiainen13.7.2023
Pk. kilpailutOrivesi13.7.2023
DistriktstävlingPedersöre13.7.2023
Salaman seiväskisaRaahe13.7.2023
Rastin tonnitSuomussalmi13.7.2023
FyrrypinkaasutVaasa/V13.7.2023
Heinäkuun kisatÄänekoski12.7.2023
Ivar Wilskman -heitotAlavus/T12.7.2023
TestikilpailuEspoo/Le12.7.2023
22-v. EM-kilpailutEspoo/Le12.-16.7.2023
NuorisokilpailutHämeenlinna12.7.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E12.7.2023
Kankaanpää GamesKankaanpää12.7.2023
AluekilpailutKannus12.7.2023
Ungdomsserien 3Maarianhamina12.7.2023
Yppärin heitot 2Pyhäjoki12.7.2023
Polkujuoksu tulokset puuttuvatSuonenjoki12.7.2023
Junnut radalleTampere/V12.7.2023
Valtin kisat 2Akaa/V11.7.2023
Pm-kilpailutIkaalinen11.-12.7.2023
Junnujen ja yli 35-v. kisatKeuruu11.7.2023
13-9-v. pm-moniottelutKitee11.7.2023
PeeÄssäcup 2Kuopio/Ma11.7.2023
Eteläpohojalaanen timanttiliigaKurikka11.7.2023
AluemestaruuskilpailutLahti11.-12.7.2023
EuroChallengeLahti11.-12.7.2023
Pm-kilpailutTurku11.7.2023
Pm-moukariKangasala10.7.2023
KEV-heittokisaKuusamo10.7.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta10.7.2023
Tarvasjoen kesäkisatLieto/T10.7.2023
MiniottelutUusikaupunki10.7.2023
HeittokisatIisalmi/R9.7.2023
Kuohun tasoittava 5000Jyväskylä/V9.7.2023
15-9-v. pm-moniottelutKauhava9.7.2023
HeinähypytNaantali9.7.2023
Apupapucup 2Orivesi9.7.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H9.7.2023
Nuorten timanttikisatSastamala9.7.2023
TimanttikisatSastamala9.7.2023
KUY GamesTuusula/H9.7.2023
Hiekkaharjun kymppitonniVantaa9.7.2023
AluekilpailutVehmaa9.7.2023
Koski-Vähälän karijasutYlivieska9.7.2023
Seurayhtymän rajaheitotKaarina8.-9.7.2023
Markkinakisat Kalajoki/H8.7.2023
AluemestaruusottelutKauhava8.-9.7.2023
Kouvola Junior GamesKouvola/K8.-9.7.2023
Hannes Junior GamesKuopio8.-9.7.2023Lisätty 100 m alkueriä
Muuruvesi-kisaKuopio/Mu8.7.2023
Mikkeli-juoksu kaikkiMikkeli8.7.2023
Mikkeli-juoksuMikkeli8.7.2023
Motonet GPOulu8.7.2023
GP:n esikisaOulu8.7.2023
SFI:n mestaruuskilpailutTurku8.-9.7.2023
Albin Stenroosin muistojuoksuVehmaa8.7.2023
Albin Stenroosin muistojuoksu kaikkiVehmaa8.7.2023
30. Vetelin markkinahölkkä tulokset puuttuvatVeteli8.7.2023
HeinäseiväsVirrat8.7.2023
LoimijokihölkkäHuittinen7.7.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Loimijokihölkkä kaikkiHuittinen7.7.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Mehiläinen GamesKalajoki7.7.2023
Heinäkuun moukariKotka/K7.7.2023
Varpaisjärven yömaratonLapinlahti7.7.2023
Varpaisjärven yöjuoksu kaikkiLapinlahti7.7.2023
Nousten keihäsLieto7.7.2023
Klaukkala GamesNurmijärvi7.7.2023
Pyhäselän heinäkisat 1Joensuu/P6.7.2023
Virkiän myötätuulisprintitLapua6.7.2023
Pk. kilpailut 3Lempäälä6.7.2023
KesäheittokilpailuPolvijärvi6.7.2023
Arctic-heitotRovaniemi/S6.7.2023
Metallicup 2Tornio6.7.2023
Hippokisa 3Valkeakoski6.7.2023
Kesäkisa 2Hämeenlinna5.7.2023
Pk. kilpailuHelsinki/E5.7.2023
Motonet GPJoensuu5.7.2023
Reilucup 4Lahti/R5.7.2023
Vakka-ottelutLaitila5.7.2023
Vedon kolmiloikkaLapinlahti5.7.2023
DistriktstävlingMaarianhamina5.7.2023
Heinäkuun kisaNokia5.7.2023
58-CupVantaa/T5.7.2023
Nummelan Tarmon aluekilpailutVihti5.7.2023
Jita-kisatVirrat5.7.2023
Power Park Games 4Kauhava/A4.7.2023
Junnujen ja yli 35-v. kisa 1Keuruu4.7.2023
MondomyötätuulikisatLappeenranta4.7.2023
DistriktstävlingPietarsaari4.7.2023
Rastin tiistaikisatSuomussalmi4.7.2023
European Master GamesTampere4.-9.7.2023
3. lohkon kisatUrjala4.7.2023
Pk. kilpailut 2Forssa3.7.2023
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E3.7.2023
Pk. kilpailutLaihia3.7.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta3.7.2023
Stavcup 1Porvoo3.7.2023
27. Sirpa Holopaisen muistokilpailutSavonlinna/K3.7.2023
Vakka-Suomen rataviestitUusikaupunki3.7.2023
Vakka-Suomen rataviestit, myös sekaviestitUusikaupunki3.7.2023
PikajuoksukarnevaalitJämsä/J2.7.2023
MoukarikarnevaalitKaustinen2.7.2023
LeirikilpailuLohja2.7.2023
Heinäpään heittokisaOulu/H2.7.2023
KeihäskarnevaalitPihtipudas2.7.2023
44. SeiväskarnevaalitSomero2.7.2023
Topintallin kisatVesanto2.7.2023
Kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalitJämsä1.7.2023
Pk. kilpailutKajaani1.7.2023
MoukarikarnevaalitKaustinen1.7.2023
Hervan leiskauksetLempäälä1.7.2023
Kuula-, kiekko- ja ottelukarnevaalitLohja1.7.2023
LeirikilpailutPihtipudas1.7.2023
44. SeiväskarnevaalitSomero1.7.2023

Kesäkuu:
Kestävyysjuoksu- ja kävelykarnevaalitJämsä30.6.2023
AitajuoksukarnevaalitJämsä/J29.6.2023
MoukarikarnevaalitKaustinen29.6.2023
Kesäkisa 2Lappeenranta29.6.2023
HyppykarnevaalitLempäälä29.6.2023
Kuula-, kiekko- ja ottelukarnevaalitLohja29.6.2023
ABC3 kilpailuMikkeli29.6.2023
KeihäskarnevaalitPihtipudas29.6.2023
44. SeiväskarnevaalitSomero29.6.2023
KeskisMikon mittelötAlavus/T28.6.2023
IskucupHeinola28.6.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E28.6.2023
EstejuoksukisaHelsinki/E28.6.2023
15-9-v. pm-viestitSiilinjärvi28.6.2023
KnattekarnevalenVaasa28.6.2023
Akaan Seudun nuorisokilpailutAkaa/V27.6.2023
Suomenselän kisatAlajärvi27.6.2023
17-9-v. pm-kilpailut, SM-esikisatImatra27.6.2023
Pk. kilpailut 2Kaarina27.6.2023
Pohjola-seuracupKankaanpää27.6.2023PorinYU 13135, NoormNo 12488, VammsVoi 11746, KanksLei 11234, NakkVire 10987, SäkU 5243, KiukKi 4176, PorinTa 2385, LauttLu 1849, ParkU 1819, MerikI 618, UlvST 470, KarvKi 178
Kansalliset nuorisokilpailutKirkkonummi/V27.6.2023
15-9-v. pm-viestitKokkola27.6.2023
Reilucup 3 seiväskisaLahti/R27.6.2023
Pohjola-seuracupMynämäki27.6.2023MaskKa 10356, LaitJy 9224, KalVa 6751, VehmKi 3178, MynämI 3007, UudKK 2784, YlänKi 1961, NousSu 1318, OripVe 909, LoimLei 491, MietMP 375
Pohjola-seuracupNaantali27.6.2023TuUL 16854, RaisKu 12316, SalVil 11560, NaantLöy 11396, TurWei 6233
15-9-v. pm-moniottelutOulu27.6.2023
Pk. kilpailut 2Porvoo27.6.2023
Pohjola-seuracupSaarijärvi27.6.2023JyväskKU 16327, SaarijPu 10228,ÄänekU 4211, KivijKi 603, ViitVie 583, UurU 534, LimNM 491
ABC-kisaSavonlinna27.6.2023
15-9-v. pm-moniottelutHamina26.6.2023
Lival GamesKerava26.6.2023
Cha cha cha Mummon munkkikisatLeppävirta26.6.2023
SeiväskisaOulu26.6.2023
Pohjola-seuracupPaimio26.6.2023LiedPa 8932, KaarUra 6050, MaarMa 6006, SomE 4063, TuTo 3993, LittTU 3559
Itä-Suomen seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertueKaavi25.6.2023
Arctic Athleticsin 10-vuotiskisatRovaniemi/S25.6.2023
87. JuhannuskisatSaarijärvi25.6.2023
JuhannuskisatLeppävirta24.6.2023
Euroopan joukkuemestaruuskilpailujen 1. liigaChorzów POL23.-25.6.2023
Ikaalisten JuhannuskisatIkaalinen23.6.2023
JuhannuskilpailutKitee23.6.2023
Posion juhannuskilpailutPosio23.6.2023
Pyhäselän juhannuskisatJoensuu/P22.6.2023
56. JuhannuskisatKeuruu22.-23.6.2023
Pk. kilpailutOrivesi22.6.2023
Heinäpään heittokisaOulu/H22.6.2023
Pohjantähti Games, piirin GP-osakilpailuPudasjärvi22.6.2023
Kunnon juhannuskisatPunkalaidun22.6.2023
Seinäjoki Games 2 Seinäjoki22.6.2023
Pohjola-seuracupHämeenlinna21.6.2023TampPy 16716, HämeenlTa 14193, LempKiYU 13940, ForssSa 5781, NokU 2586
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E21.6.2023
Pohjola-seuracupHelsinki/E21.6.2023EspTa 16448, HKV 15805, VantSa 12223, KU-58 10578, ViipU 10536, KirkkonU 4358, HelsTa 4302, VeikkVei 2634, TapE 1846, RekRai 1285, PakVe 932
Pohjola-seuracupJoensuu21.6.2023JoensKa 13879, PyhäsU 10540, OutokPa 4275, PolvijU 746, JuunaU 673
Harjucup 2Jyväskylä21.6.2023
SeuraotteluKarkkila21.6.2023
Viispiikkinencup 2Kivijärvi21.6.2023
Pohjola-seuracupKotka/K21.6.2023LahdA 15373, ValkKa 11781, LappUM 10367, ImU 10232, KarhKa 10114, VehkVei 8247, KarhU 7829, IitPy 6352, OrimJy 1283, KymKP 687, AnjLi 467, AsikkRai 360
Pohjola-seuracupKruunupyy/A21.6.2023IFNykn 13052, VasaIS 11444, IKFalken 11344, IFDrott 11141, IFVOM 9340, IFÅsarna 6424, GamlakIF 4311, LarsmoIF 2931, IFFemman 2660
HeittokisatKuusamo21.6.2023
Pohjola-seuracupLapinlahti21.6.2023SiilPo 10363, KuopRei 7052, VarpVi 4176, KiuruvU 3300, LapinlVe 2798, IisVi 2776, VarkKV 2162, VesU 758, VierKoi 565, KeitNu 500, MaanMa 441
Pk. kilpailutPori/N21.6.2023
Pohjola-seuracupPorvoo21.6.2023IFSibboV 11458, EsboIF 10615, IFRaseb 10596, BorgåAk 10277, SjundeåIF 5102, HIFK 3159
Yppärin heitotPyhäjoki21.6.2023
Tilastopajacup 3Turku21.6.2023
Pohjola-seuracupValkeakoski21.6.2023UrjU 8453, IkaalU 6360, ValkHa 4266, ViialVa 3343, TammRy 2894, VehmU 2497, KangKi 2055, ToijVau 1131
Hyvän tuulen kisat 1Helsinki/E20.6.2023
Pohjola-seuracupJanakkala20.6.2023RiihimKi 12387, NurmijYU 11822, KeskiUYU 11253, VihdVie 9691, LänsiUU 8848, HyvsU 7803, JanJa 5603, MöäntsU 376
Kehityksen junnukisaKaarina20.6.2023
Pohjola-seuracupKalajoki20.6.2023KalajJu 8489, YlivKu 6783, LohtVei 4252, HimU 2031, ToholU 1701, KälvTa 1099, KokkVei 914, KannU 733, HaapajKi 448
Pk. kilpailut 1Kangasala20.6.2023
Kesäkuun sprintitLapua20.6.2023
Pohjola-seuracupLapua20.6.2023SeinäjsU 14518, KauhajKa 12781, AlavU 9697, LapVi 9030, IlmajKi 8779, TeuvRi 8420, KauhWi 5954, KurikRy 2185, JalasjJa 2010, AlajA 1587, VähänkVie 991. LappVei 479, ÄhtU 245, VaasVa 233
Pohjola-seuracupOulu20.6.2023OulPy 13248, PohjKoi 5027, LimNM 3505, RaahVe 3106, KempKi 926, YliINa 409, VeitsilKV 310, PudasjU 197
Kesäkuun kiskaisut ja kirmailutParkano20.6.2023
JuhannusheitotPolvijärvi20.6.2023
Pohjola-seuracupSavonlinna20.6.2023MikkKV 11580, JorU 10042, SavonlRie 8349, KerimU 6535, KuvKuo 538
Sibbo Energi -tävlingKerava19.6.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta19.6.2023
Osuuspankin HippokilpailutTampere19.6.2023
DistriktstävlingUusikaarlepyy19.6.2023
Juoksu- ja hyppykisatUusikaupunki19.6.2023
Eeles GamesAkaa/V18.6.2023
VarjokymppiHelsinki/E18.6.2023
HeittokisatMynämäki18.6.2023
Forssan Suvi-iltaForssa17.6.2023
Suvi-ilta tulokset muokattavanaForssa17.6.2023
Kuortane GamesKuortane17.6.2023
12. Korentokangas-juoksuPudasjärvi17.6.2023Mittausdokumentteja ei ole
Korentokangas-juoksu kaikkiPudasjärvi17.6.2023Mittausdokumentteja ei ole
Vieskamaraton kaikkiYlivieska17.6.2023
VieskamaratonYlivieska17.6.2023
Central Park RunHelsinki16.6.2023
SAUL:n SM-kilpailutKuopio16.-18.6.2023
Youth Athletics GamesNurmijärvi16.-18.6.2023
Suomenselän kisatÄhtäri15.6.2023
Pk. kilpailut 1Kaarina15.6.2023
Pk. kilpailut 2Lempäälä15.6.2023
YAG Junior GPNurmijärvi15.6.2023
Pk. kilpailutOrivesi15.6.2023
SisulisätOrivesi15.6.2023
RegiontävlingParainen15.6.2023
LöpkvällPedersöre15.6.2023
Aktia Games 1Raasepori/K15.6.2023
MetallicupTornio15.6.2023
Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailuEspoo/Le14.6.2023
Urheilukoulun kisa 1Forssa14.6.2023
Kesäkisa 1Hämeenlinna 14.6.2023
Keihäskoulun PajulahticupJyväskylä14.6.2023
Pk. kilpailutKannus14.6.2023
Ungdomsserien 2Maarianhamina/Y14.6.2023
Mänttä-Vilppulan yu-mestaruuskilpailutMänttä-Vilppula/V14.6.2023
Kesäkuun kisaNokia14.6.2023
Hannun heitotParikkala14.6.2023
Säästöpankin kilpailutSalo/Perniö14.6.2023
Intersport Siilinjärven ratajuoksutSiilinjärvi14.6.2023
KesäkisatTampere/V14.6.2023
Hippokisa 2Valkeakoski14.6.2023
Aloittelevien seiväshyppääjien kilpailuVantaa/T14.6.2023
KSAT-kisatVirrat14.6.2023
JunispelenVöyri/O14.6.2023
Valtin kisat 1Akaa/V13.6.2023
14. Maken ottelutHelsinki/E13.-14.6.2023
AluekilpailutKokkola13.6.2023
Metsolan heittokisatMikkeli/K13.6.2023
KolmiloikkakisaOulu13.6.2023
SeiväskisaRaahe13.6.2023
Seuran mestaruuskilpailutRiihimäki13.6.2023
Yli 30-v. kilpailutSuomussalmi13.6.2023
61. Paavo Nurmen kisatTurku13.6.2023
HippokisatUrjala13.6.2023
Kesäkuun iltakilpailuAlavieska12.6.2023
Rimaralli 2Espoo/O12.6.2023
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E12.6.2023
Paunu Games 2Jämsä12.6.2023
Sibbo Energi-tävlingKerava12.6.2023
Kesäkisa 1 - MetsäkisaLappeenranta12.6.2023
Nousten moukariNousiainen12.6.2023
Pk. kilpailut 2Savonlinna/K12.6.2023
Kaupungin nuorten mestaruuskilpailutTampere12.6.2023
PikajuoksuolympialaisetVaasa12.6.2023
15-9-v. pm-moniottelut Janakkala 11.6.2023
Kansalliset kilpailutAlavus11.6.2023
Espoo Liikkuu GamesEspoo/Le11.6.2023
15-9-v. pm-moniottelutHeinola11.6.2023
15-9-v. pm-moniottelutJanakkala11.6.2023
Yli 30-v. kilpailutJoensuu11.6.2023
AluekilpailuKaarina11.6.2023
15-9-v. pm-viestitKirkkonummi/V11.6.2023
Heittocup 2Kouvola/I11.6.2023
Pm-ratakävelytLempäälä11.6.2023
HeittokilpailutMikkeli/K11.6.2023
Apupapucup 1Orivesi11.6.2023
13-9-v. pm-viestitRaasepori/K11.6.2023
SuomijuoksuSalo11.6.2023
100 km:n SM-kilpailuSalo11.6.2023
Yli 30-v. kilpailutSalo/Perniö11.6.2023
KeihäskisaTyrnävä11.6.2023
Pääkaupunkiseudun keihäskoulun Pajulahticup 1Espoo/Le10.6.2023
Helsinki Half MarathonHelsinki10.6.2023
Iin kisatIi10.6.2023
Heittocup 2Kurikka/J10.6.2023
Jymy Summer GamesOrimattila10.6.2023
40. Västilän maraton kaikkiOrivesi10.6.2023Mittausdokumentteja ei ole
40. Västilän maratonOrivesi10.6.2023Mittausdokumentteja ei ole
Pm-viestitPietarsaari10.6.2023
Porin Yleisurheilu GamesPori10.-11.6.2023
Paavon kisatSaarijärvi10.6.2023
Olli Teijonmaan muistokisaSavonlinna10.-11.6.2023
Tammelan 600-vuotiskisat ja Tour de HammerTammela10.6.2023
Kentän avajaiskisatToholampi10.6.2023
RajakisatTornio10.6.2023
Kauko Rokalan muistokilpailuVantaa/T10.6.2023
Varkaus-puolikas ja Hurushölkkä kaikkiVarkaus10.6.2023
Varkaus-puolikasVarkaus10.6.2023
Keihäskoulun PajulahticupJoensuu9.6.2023
Perjantai-illan kuula ja moukariKotka/K9.6.2023
Vankan hyppyheitotUusikaupunki9.6.2023
15- ja 14-v. poikien, 10-v. tyttöjen ja 9-v. pm-moniottelutAkaa/V8.6.2023
Suomenselän kisatAlajärvi/L8.6.2023
Lujan 100-vuotisjuhlakilpailuHuittinen8.6.2023
Pyhäselän kesäkuun kisatJoensuu/P8.6.2023
Pm-ratakävelytJoensuu/P8.6.2023
SilppukisatLieto8.6.2023
DistriktstävlingLuoto8.6.2023
DistriktstävlingMaalahti8.6.2023
ABC2-kilpailuMikkeli8.6.2023
HeittokisatMikkeli/R8.6.2023
Rata ja kenttäPaimio8.6.2023
Seipään tuloskisatRaahe8.6.2023
15-9-v. pm-maastotRovaniemi8.6.2023
Yli 30-v. kilpailutSuomussalmi8.6.2023
Kaupungin mestaruuskilpailutTampere8.6.2023
Pk. kilpailutTeuva8.6.2023
Yli 30-v. loikatHelsinki/E7.6.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E7.6.2023
Motonet GPJyväskylä7.6.2023
HeittokisatKauhajoki7.6.2023
PeeÄssä-cup 1Lapinlahti7.6.2023
TomatspelenNärpiö7.6.2023
Keihäs 1Nousiainen7.6.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H7.6.2023
Pk. kilpailutPori/N7.6.2023
Pk. kilpailut 1Savonlinna/K7.6.2023
15- ja 14-v. tyttöjen, 11-v. ja 10-v. poikien pm-moniottelutTampere7.6.2023
13- ja 12-v. pm-moniottelutHämeenlinna6.6.2023
Kälviän aita- ja esteiltaKokkola/K6.6.2023
LajipäiväKouvola/K6.6.2023
Kultajousi-kisat 1Kuopio6.6.2023
Juoksukoulun pikamatkatKurikka6.6.2023
LajipäiväLappeenranta/Y6.6.2023
Tiistaikisa 2Oulu6.6.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H6.6.2023
SAUL:n pm-kilpailutSalo6.6.2023
Rastin iltakisatSuomussalmi6.6.2023
Tilastopajacup 2Turku6.6.2023
Kesportkisat 1Iisalmi5.6.2023
Jopokisat 1Joutsa5.6.2023
Pk. kilpailutLaihia5.6.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta5.6.2023
Borgåbarnens olympiadPorvoo5.6.2023
Osuuspankin HippokisatTampere5.6.2023
Espoo-kävelytEspoo4.6.2023
HeittokisatIisalmi/R4.6.2023
PKO GamesJoensuu4.6.2023
Antin Areenan kevätseiväsKalajoki4.6.2023
Kisan kesäkisatKangasala4.6.2023
Jorman moukaripörssi peruutettu (siirretty?) kenttäremontin takiaLeppävirta4.6.2023
Belakon-laidunkauden avauskisat - piirin GP-osakilpailuLiminka4.6.2023
17. Sarvilahden maratonLoviisa4.6.2023
Parkano GamesParkano4.6.2023
Koskenkylän kymppi ja vitonen kaikkiRovaniemi4.6.2023
Koskenkylän kymppi ja vitonenRovaniemi4.6.2023
Arctic-heitotRovaniemi/S4.6.2023
Rokuan maastojuoksu tulokset puuttuvatUtajärvi4.6.2023
LajipäiväHamina1.6.2023
Yli 30-v. kilpailutKajaani1.6.2023
Marskin kisatLappeenranta1.6.2023
Pk. kilpailut 1Lempäälä1.6.2023
15-9-v. pm-ratakävelytNakkila1.6.2023
Seipään tuloskisat peruutettu huonon sään vuoksiRaahe1.6.2023
Kesäkuun kisatYlivieska1.6.2023

Toukokuu:
Suomenselän kisatAlavus31.5.2023
Rimaralli 1Espoo/O31.5.2023
Este- ja nuorisokisatForssa31.5.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E31.5.2023
Hyvinkään aluekisatHyvinkää31.5.2023
LajipäiväKotka/K31.5.2023
Polvijärven kevätheitotPolvijärvi31.5.2023
Moukaripörssin keskiviikkokiekko 3Pori31.5.2023
Pk. kilpailut 1Porvoo31.5.2023
ViispiikkinencupSaarijärvi31.5.2023
Pk. kilpailutSiilinjärvi31.5.2023
Junnut radalleTampere31.5.2023
Tilastopajacup 1Turku31.5.2023
HeittokisatTyrnävä31.5.2023
400 m juoksupäiväHelsinki/E30.5.2023
AluekilpailutIkaalinen30.5.2023
LajipäiväImatra30.5.2023
Pk. kilpailut 1Kirkkonummi/V30.5.2023
LajipäiväKotka/K30.5.2023
Seuran mestaruuskilpailut 1Naantali30.5.2023
Sotkuman polkujuoksu tulokset puuttuvatPolvijärvi30.5.2023
SäästöpankkikisaSalo30.5.2023
SeiväskilpailuSavonlinna30.5.2023
HeittocupTampere/Ph30.5.-1.6.2023
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E29.5.2023
Kesäkisat 1Joroinen29.5.2023
Sibbo Energi -tävlingKerava29.5.2023
LähiTapiolan NuorisokisatLaitila29.5.2023
MaanantaikilpailutLeppävirta29.5.2023
Klaukkalan sprintitNurmijärvi29.5.2023
AluekilpailutRaisio29.5.2023
Toukokuun kisatHelsinki/E28.5.2023
Itä-Suomen seiväspankin 10-vuotisjuhlakiertueJoensuu/P28.5.2023
Lahtijuoksu kaikkiLahti28.5.2023
LahtijuoksuLahti28.5.2023
26. Kirkon vaiheill -kisatNakkila28.5.2023
HiirenkorvakisatRovaniemi/S28.5.2023
Seinäjoki Games 1Seinäjoki28.5.2023
Palkintokeskuksen junnukisaTurku28.5.2023
Kansallinen kevätkisaVihti28.5.2023
KieKuMo 3Virrat28.5.2023
Espoonlahden heittokisatEspoo/E27.5.2023
51. kuulakisaHämeenkyrö27.5.2023
Naisten kymppiHelsinki27.5.2023
Spring MarathonHelsinki27.5.2023
SAUL:n SM-puolimaratonHelsinki27.5.2023
Joensuu RunJoensuu27.5.2023
Topi-Keittiöt -juoksupäivä ja kauden avausKalajoki27.5.2023
Jompen rataraastoKempele27.5.2023
Pohjoismaiden mestaruuskilpailutKøbenhavn DEN27.-28.5.2023
NastokisatLahti/N27.5.2023
Lujan Lenkki kaikkiLieto27.5.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Lujan lenkkiLieto27.5.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Kevätmoukari peruutettuLoppi27.5.2023
KLL:n SM-kilpailutMikkeli27.-28.5.2023
Ratakauden avauskisaOulu27.5.2023
HeittocupTampere/Ph27.5.2023
Seiväskerhon hallikisaÄhtäri26.5.2023
15-9-v. pm-maastotTornio26.5.2023
Pyhäselän kevätkisatJoensuu/P25.5.2023
Ruisvarrasheitot 1Kaustinen25.5.2023
JunnumoukariNurmijärvi25.5.2023
Pk. kilpailutOrivesi25.5.2023
Pm-kilpailutTurku25.5.2023
Hippokisa 1Valkeakoski25.5.2023
DM landsvägsgångVasa25.5.2023
Iskucup 1Heinola24.5.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E24.5.2023
Heittocup 1Kauhajoki24.5.2023
Lajipäivä peruutettu kenttäremontin takiaLappeenranta/J24.5.2023
KeihäskisaLieksa24.5.2023
Ungdomsserien 1Maarianhamina24.5.2023
Ungdomsserien 1Maarianhamina/Y24.5.2023
Moukaripörssin keskiviikkokiekko 2Pori24.5.2023
DistriktstävlingUusikaarlepyy24.5.2023
K-Raudan pituus ja kuulaVarkaus24.5.2023
Harjucup 1Jyväskylä23.5.2023
Toukokuun kisaKankaanpää23.5.2023
Reilucup 2Lahti23.5.2023
Pm-sisulisämaastoviestiLieto23.5.2023
Tiistaikisa 1Oulu23.5.2023
ABC-kisaSavonlinna23.5.2023
JuoksukisatUrjala23.5.2023
Painon ja moukarin heittokilpailutHelsinki/E22.5.2023
Sibbo Energi -tävlingKerava22.5.2023
Osuuspankin hippokilpailutLempäälä22.5.2023
Seiväskisa 1Oulu22.5.2023
Pitkät ratamatkatPaimio22.5.2023
HalliseiväskisaPajulahti22.5.2023
Spring Cup sprintRaasepori/K22.5.2023
KevätmoukarikisatAlavus/T21.5.2023
15-9-v. pm-moniottelutJämsä21.5.2023
Kokkola Ultrra RunKokkola21.5.2023
Suurilan lenkki tulokset puuttuvatLieto21.5.2023
Heittocup 3Lohja21.5.2023
Pm-moukariNousiainen21.5.2023
OriGamesOrivesi21.5.2023
Vilpas Track GamesSalo21.5.2023
LajipäiväTaipalsaari21.5.2023
Seiväshypyn leirikisaTurku21.5.2023
Hiekkaharjun vitonenVantaa/T21.5.2023
15-9-v. pm-moniottelutVantaa/T21.5.2023
KieKuMo 2Virrat21.5.2023
JunnukisatKaarina20.5.2023
EliittifinaaliKurikka20.5.2023
3. TunkiotyönnötKurikka/L20.5.2023
TUL:n yli 30-v. ja TUL:n Järvi-Suomen mestaruuskilpailutLeppävirta20.-21.5.2023
TerwamaratonOulu20.5.2023
Heinäpään heittokisatOulu/H20.-21.5.2023
HeittokilpailutPolvijärvi20.5.2023
Yyteri-maraton kaikkiPori20.5.2023
Yyterin maratonPori20.5.2023
Vilpas Track GamesSalo20.5.2023
Pm-maastotSonkajärvi20.5.2023
Bror Wendelinin muistokisatTurku20.5.2023
Kultainen KeihäsVantaa/M20.5.2023
Kuulan kutsukilpailuLempäälä19.5.2023
Kesäkauden avauskisatRovaniemi19.5.2023
AluemestaruusottelutTampere19.-20.5.2023
Helatorstain kisatÄänekoski18.5.2023
Kilpailukauden avauskisaAlavieska18.5.2023
SeuraotteluJoensuu18.5.2023Joensuun Kataja 319, Pyhäselän Urheilijat 252, Savonlinnan Riento 144, Kuopion Reipas 125
SeuraotteluJyväskylä18.5.2023JyväskKU 58, EspTa 41, SeinäjsU 24
Pm-maastotKalajoki18.5.2023
LajipäiväKouvola/K18.5.2023
15-9-v. pm-ratakävelytKouvola/K18.5.2023
Yli 30-v. kunnan mestaruuskilpailutKuortane18.5.2023
Reilucup 1Lahti18.5.2023
LajipäiväkisatLappeenranta18.5.2023
4. Jyrin pomppuLiperi/Y18.5.2023
Pm-maastot Nakkila18.5.2023
Kalliojärvi-juoksuNurmes18.5.2023
HelakisatTammela18.5.2023
13-9-v. pm-moniottelutTurku18.5.2023
Tour de HammerVantaa/H18.5.2023
KieKuMo 1Virrat18.5.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki/E17.5.2023
Paunu Games 1Jämsä17.5.2023
MajkastetKorsnäs17.5.2023
Moukaripörssin keskiviikkokiekko 1Pori17.5.2023
ABC1-kilpailuMikkeli16.5.2023
Itä-Vantaan maastot 3Vantaa16.5.2023
OmaSp-kisatLieto15.5.2023
Kaakonkulman keihäskisaLuumäki14.5.2023
LusikkajuoksuVantaa/T14.5.2023
15-9-v. pm-maastotAsikkala13.5.2023
Espoonlahden heittokisatEspoo/E13.5.2023
KeihäskunkkukisatHartola13.5.2023
Helsinki City Running DayHelsinki13.5.2023
4. Baana Run kaikkiKempele13.5.2023
Baana RunKempele13.5.2023
15-9-v. pm-maastotKerava13.5.2023
Pm-maastot peruutettu kilpailijoiden vähyyden takiaLappeenranta13.5.2023
ÄitienpäiväheitotLeppävirta13.5.2023
Porvoon kevätheitotPorvoo/L13.5.2023
Pm-maastotSeinäjoki13.5.2023
Pm-tiejuoksutSuomussalmi13.5.2023
Pm-maastotTammela13.5.2023
LeirikilpailuTammela/E13.5.2023
Yli 30-v. kilpailutJoensuu11.5.2023
HSL Group moukari 2Nurmijärvi11.5.2023
Pituuden kevätkisaPolvijärvi11.5.2023
15-9-v. pm-maastotKotka10.5.2023
Viestijuoksut peruutettu vähäisen osanoton ja lumisen radan takiaIlmajoki9.5.2023
HeittokisatJyväskylä/V9.5.2023
13-9-v. pm-maastotRaisio9.5.2023
13-9-v. pm-maastot joukkuetuloksetRaisio9.5.2023
Itä-Vantaan maastotVantaa9.5.2023
SM-maastotHelsinki7.5.2023
Naantalin aurinkokävelytNaantali7.5.2023
Terhon heittocup 1Anjalankoski/I6.5.2023
Espoonlahden heittokisatEspoo/E6.5.2023
SAUL:n SM-maastotHelsinki6.5.2023
Flying Finns -maastotHelsinki6.5.2023
KuulakisaVihti6.5.2023
Vakka-Suomen maasto- ja sukkulaviestitMasku4.5.2023
HSL Group moukari 1Nurmijärvi4.5.2023
Pm-maastotHelsinki3.5.2023
Pm-maastotJyväskylä3.5.2023
LajikoulukisaJyväskylä2.5.2023
Heittokilpailut peruutettu talvisten olosuhteiden takiaLiminka1.5.2023
Heittocup 2Lohja1.5.2023
Vappuhölkkä kaikkiYlitornio1.5.2023
VappuhölkkäYlitornio1.5.2023

Huhtikuu:
36. Kyrönjoki-maraton kaikkiSeinäjoki30.4.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
36. KyrönjokimaratonSeinäjoki30.4.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Norrvalla Cross Country Run, SFI:n mestaruuskilpailut M ja N, 17 ja 15, pm-maastot kaikki sarjatVöyri30.4.2023
SimajuoksuJoensuu29.4.2023
Pentin pinkaisuJyväskylä29.4.2023
Pentin pinkaisu kaikkiJyväskylä29.4.2023
KatujuoksuKarttula29.4.2023
Aluemestaruusmaastot (etelä ja kaakko)Kotka29.4.2023
13-9-v. pm-maastotPorvoo29.4.2023
10. Aurajoen yöjuoksuTurku28.4.2023
Aurajoen yöjuoksu kaikkiTurku28.4.2023
75. Kuvansin halkijuoksuJoroinen27.4.2023
Seuran mestaruusmaastotRaisio27.4.2023
VakkamaastotUusikaupunki27.4.2023
Pm-tiejuoksutLiminka26.4.2023
Pm-maastotSalo26.4.2023
Spring CupRaasepori25.4.2023
Itä-Vantaan maastotVantaa25.4.2023
Toijala-hölkkäAkaa23.4.2023
Vuoksen lenkki ja pm-tiejuoksutImatra23.4.2023
15-9-v. pm-tiejuoksutKarkkila23.4.2023
Pm-tiejuoksuMaalahti23.4.2023
Muhosjuoksu kaikkiMuhos23.4.2023
MuhosjuoksuMuhos23.4.2023
50. Kivistön lenkkiMynämäki23.4.2023Seurojen pisteet: TuUL 155, NaantLöy 94, RaisKu 87, LaitJy 62, MaarMa 54, LiedPa 37, MynämI 33, VehmKi 32, KuusjHu 24, KalVa 23, EspTa 21, PiikkKa 16, VahdTui 11. PöytU 10, OripVe 8, NousSu 5, RymSoi 5, YlänKi 4, KaarUra 2. UudKK 2. MaskKa 2
49. Paimio-juoksu kaikki`Paimio23.4.2023Ei mittausdokumentteja
49. Paimio-juoksuPaimio23.4.2023Ei mittausdokumentteja
Helsinki 10Helsinki22.4.2023
Norpan kymppi kaikkiKokkola22.4.2023
Norpan kymppiKokkola22.4.2023
46. Maaninka-hölkkä tulokset puuttuvatKuopio22.4.2023
SM-tiekävelytLappeenranta22.4.2023Korjattu ma-aamuna saatujen tietojen mukaan
Yli 30-v. SM-tiekävelytLappeenranta22.4.2023Korjattu ma-aamuna saatujen tietojen mukaan
TUL:n kuulan hallimestaruuskilpailuLeppävirta22.4.2023
Sydänkeskus-talvisarja ja Vaaran kymppi kaikkiRovaniemi22.4.2023
Sydänkeskus-talvisarja ja Vaaran kymppiRovaniemi22.4.2023
Tuusulanjärven maratonTuusula22.4.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Tuusulanjärven maraton kaikkiTuusula22.4.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Karhun heittokisaKauhajoki21.4.2023
Karnevaalikeihäskoulun hallikilpailuPajulahti21.4.2023
Hanikan kevätmaastotEspoo20.4.2023
TorstaikisatHelsinki20.4.2023
Pm-tiejuoksutKauhajoki18.4.2023
TiejuoksutOulu18.4.2023
15-9-v. pm-tiejuoksutVantaa18.4.2023
SAUL:n pm-hallikilpailutKajaani16.4.2023
Karikon lenkkiTurku16.4.2023
SM-maantiejuoksutPyhtää15.4.2023
Sydänkeskus-talvisarja ja Vaaran kymppiRovaniemi15.4.2023Siirretty 22.4.
51. Malmijuoksu, pm-tiejuoksuJoensuu10.4.2023
Pm-tiejuoksutNakkila10.4.2023
Härkälän lenkkiSomero10.4.2023Poimittu seuran sivulta
SuklaansulatteluseiväsKalajoki/H9.4.2023
Heittocup 1Lohja7.4.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki5.4.2023
KLL:n Pohjanmaan alakoulujen hallimestaruuskilpailutKuortane4.4.2023
OP Pohjola Junior GPHelsinki2.4.2023
TulppaanijuoksuTurku2.4.2023Ei mittausdokumentteja
Tulppaanijuoksu 2.4.2023 kaikkiTurku2.4.2023Ei mittausdokumentteja
Talvijuoksusarja 6Mikkeli1.4.2023

Maaliskuu:
SisuhallikilpailutKalajoki/H31.3.-1.4.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki29.3.2023
KeväthallikilpailutHelsinki26.3.2023
15-9-v. pm-hallikilpailutKuortane26.3.2023
15-9-v. pm-hallikilpailutPajulahti26.3.2023
Urhea-paracupHelsinki/U25.3.2023
Talvijuoksusarja 5Lohja25.3.2023
Talvijuoksut tulokset puuttuvatToholampi25.3.2023Mittausdokumentit puuttuvat
HalliheitotOulu24.3.2023
TorstaikisatHelsinki23.3.2023
HallipituuskilpailuKotka23.3.2023
HallitonnitKuortane21.3.2023
Helsyn junnuhallikilpailutHelsinki18.-19.3.2023
15-11-v. pm-hallikilpailutKotka18.3.2023
Wintergames ja 15-v. pmMustasaari18.3.2023
KlubbmästerskapOtaniemi18.3.2023
KeväthallikilpailutSavonlinna18.3.2023
PalkintokeskuskisaTurku18.3.2023
MK Facade -tiejuoksucup ja aluemestaruustiejuoksuVantaa18.3.2023
LoikkakisaHelsinki15.3.2023
Pk. kilpailuHelsinki15.3.2023
Ungdomsserien 4Eckerö12.3.2023
Keski-Suomen talvijuoksusarja 5Jyväskylä11.3.2023
Keski-Suomen talvijuoksusarja 5 kaikkiJyväskylä11.3.2023
Talvijuoksusarja kaikkiMikkeli11.3.2023
Sydänkeskus-talvisarjaRovaniemi11.3.2023
Sydänkeskus-talvisarja kaikkiRovaniemi11.3.2023
Kansalliset kilpailutSalo11.3.2023
Kansallisten hallikilpailujen 30 m juoksutSalo11.3.2023
Tampere Junior Indoor GamesTampere10.-12.3.2023
TorstaikisatHelsinki9.3.2023
Luolasprintit 3Vantaa8.3.2023
Ungdomsserien 3Eckerö5.3.2023
15-9-v. pm-hallikilpailut UusimaaHelsinki4.3.2023
Moukarin talvimestaruuskilpailutKaustinen4.3.2023
22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelutKuortane4.-5.3.2023
TUL:n Järvi-Suomen pm-hallikuulaLeppävirta4.3.2023
Indoor GamesPori4.3.2023
13-9-v. pm-hallikilpailutTurku4.-5.3.2023
SeiväskisaHelsinki3.3.2023
Keihäsolympiadin leirikisaPajulahti3.3.2023

Helmikuu:
KiekkokisaJoensuu28.2.2023
PituuskisaLappeenranta28.2.2023
Endurance 24HEspoo/A26.2.2023Ei kilpailukalenteri.fissä
Rinkiheittoryhmän kuulakisaJoensuu26.2.2023
13-9-v. pm-moniottelutTurku26.2.2023
Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailutHelsinki25.2.2023
Urhea Para CupHelsinki/U25.2.2023
SAUL:n SM-hallimoniottelutJyväskylä25.2.2023
Junior Indoor MeetingJyväskylä25.2.2023
Seiväskerhon hallikisaÄhtäri24.2.2023
22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailutOulu24.-26.2.2023
Kiekon hallimestaruuskilpailutPajulahti24.2.2023
Harjoitusryhmien kilpailutJoensuu23.2.2023
Pk. kilpailuHelsinki22.2.2023
Karhuhallin loikatPori21.2.2023
Ruonalan helmihallikilpailutKotka20.2.2023
HallikisatKokkola/L19.2.2023
Pyrinnön sprintitOulu19.2.2023
SM-hallikilpailutHelsinki18.-19.2.2023
Pk. kilpailutKajaani18.2.2023
Suomen Perinneurheiluliiton hallikuulaLeppävirta18.2.2023
15-9-v. pm-hallikilpailutPori18.2.2023
15-9-v. pm-hallikilpailutTampere18.2.2023
MK Facade -tiejuoksucupVantaa18.2.2023
Pituus ja loikkakisaHelsinki16.2.2023
HallikilpailutKotka16.2.2023
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki15.2.2023
Pituuskisa Kalajoki/H15.2.2023
Helsyn junnuviestitHelsinki12.2.2023
Areena indoor gamesJoensuu12.2.2023
Pohjanmaan hallikisat IIKuortane12.2.2023
PituuskisaRovaniemi12.2.2023
Kansalliset kilpailutTampere12.2.2023
Malja-SprintitTurku12.2.2023
VKV-hallikilpailutHaparanda SWE11.2.2023
Keski-Suomen talvijuoksusarja 4 kaikkiJyväskylä11.2.2023
Keski-Suomen talvijuoksusarjaJyväskylä11.2.2023
Talvijuoksusarja 3 kaikkiLohja11.2.2023
Talvijuoksusarja 3Lohja11.2.2023
Auran seurakilpailuOulu11.2.2023Seurakilpailu = jv/jäsentenvälinen
SeiväskisatRaahe11.2.2023
Sydänkeskus-talvisarja kaikkiRovaniemi11.2.2023
Sydänkeskus-talvisarjaRovaniemi11.2.2023
Pirkanmaan hallikilpailutTampere11.2.2023
JuniorihallikilpailutTurku11.2.2023
Aloittelijoiden seiväskisaHelsinki10.2.2023
Seiväshypyn leirikisaSavonlinna10.2.2023
TorstaikisatHelsinki9.2.2023
Tampere Indoor MeetingTampere9.2.2023
Pk. kilpailuHelsinki8.2.2023
Pm-hallikilpailutKotka8.2.2023
HallikisatLappeenranta8.2.2023
Luolasprintit 2/3Vantaa8.2.2023
Pm-hallikilpailutKouvola7.2.2023
Ungdomsserie 2Eckerö5.2.2023
Arena-kävelytEspoo/A5.2.2023
AitajuoksukilpailutHelsinki5.2.2023
SantaClaus-hallikilpailutRovaniemi5.2.2023
Pm-hallikilpailutSavonlinna5.2.2023
Pm-hallikilpailut 3Turku5.2.2023
Helsy-hallikilpailut 2Helsinki4.2.2023
Hipposhallikilpailut 2Jyväskylä4.-5.2.2023
Pk. kilpailutKajaani4.2.2023
SAUL:n SM-hallikilpailutMustasaari4.-5.2.2023
TunturihallikilpailutRovaniemi4.2.2023
Junioreiden aidat ja pituusTurku4.2.2023
Spotox-juoksucupin hallitonnitTurku4.2.2023
Pk. kilpailuHelsinki1.2.2023

Tammikuu:
SeiväskilpailuKuortane29.1.2023
15-9-v. pm-hallikilpailutOulu29.1.2023
Pm-hallikilpailut 2Turku29.1.2023
Helsy-hallikilpailut 1Helsinki28.-29.1.2023
Helsyn hallimoniottelutHelsinki28.-29.1.2023
HallikisatKaustinen28.1.2023
Pm-kilpailutKuopio28.-29.1.2023
SAUL:n vauhdittomien hyppyjen mestaruuskilpailutKuortane28.1.2023
Talvijuoksusarja 4 kaikkiMikkeli28.1.2023
Talvijuoksusarja 4Mikkeli28.1.2023
Botnia Junior GamesMustasaari28.1.2023
Pm-hallikilpailutOulu28.1.2023
Karhuhallin kisatPori28.1.2023
Pm-hallikuulaOulu27.1.2023
HallikeihäsPajulahti27.1.2023
Valmennuskeskuksen leirikilpailuTampere27.1.2023
38. viestiseuraottelu, OP-viestikarnevaalitTurku27.1.2023HKV 80, TuUL 78, TampPy 58, LahdA 55
TorstaikisatHelsinki26.1.2023
Kimmon seiväsryhmän hallikisaPajulahti26.1.2023
Vauhdittomat hypytHelsinki25.1.2023
Pk. kilpailuHelsinki25.1.2023
Tammihallikilpailut 2Kotka23.1.2023
NÅID:n pm-hallikilpailutHelsinki22.1.2023
Vauhdittomien hyppyjen pm-kilpailutHyvinkää22.1.2023
Pohjanmaan hallikilpailutKuortane22.1.2023
TUL:n Savon mestaruuskilpailuLeppävirta22.1.2023
KutsukilpailuPajulahti22.1.2023
Parayleisurheilun SM-hallikilpailutPajulahti22.1.2023
15-11-v. pm-halliviestitTurku22.1.2023
15-9-v. NÅID:n pm-kilpailutHelsinki21.1.2023
HallitonniJyväskylä21.1.2023
Pk. kilpailutKajaani21.1.2023
TammihallikilpailuttKalajoki/H21.1.2023
Satakunnan hallimestaruuskisatPori21.1.2023
Pm-hallikilpailutTurku21.1.2023
Rinkimaraton tulokset puuttuvatUusikaupunki21.1.2023
MKFacade-tiejuoksucup kaikkiVantaa21.1.2023
MK Facade -tiejuoksucup 3Vantaa21.1.2023
LeirikilpailuEerikkilä20.1.2023
Pm-hallikilpailutJoensuu20.-22.1.2023
TammihalliseiväsKalajoki/H20.1.2023
HalliseuraotteluTampere20.1.2023TuUL 438, HKV 392, TampPy 365,5, LahdA 182,5
Pomppu-Ukkojen korkeusHelsinki18.1.2023
Luolasprintit 1Vantaa18.1.2023
Urheiluoppilaitosten hallimestaruuskilpailutHelsinki17.1.2023Mäkelänrinne 145, Schildt 58, Sampo 55, Vöyri 39, Kerttuli 34, Lahti 22, PHYK 20, Gradia 4, Joensuu 15
Ungdomsserien 1Eckerö15.1.2023
TalvihallikilpailutHaparanda SWE15.1.2023
Pikajuoksucup 2Lahti15.1.2023
Talvijuoksusarja 3Lohja15.1.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Seiväshypyn talvikarnevaalitPajulahti15.1.2023
200 m hallikisatHelsinki14.1.2023
HallikisatImatra14.1.2023
Sisu6h tulokset puuttuvatJoensuu14.1.2023
Hipposhallikilpailut 1Jyväskylä14.-15.1.2023
KuulakilpailuKeitele14.1.2023
HallikisatKokkola14.1.2023
Talvijuoksusarja 3 kaikkiLohja14.1.2023Ei kilpailukalenteri.fi:ssä
Seiväshypyn talvikarnevaalitPajulahti14.1.2023
Sydänkeskus-talvisarja kaikkiRovaniemi14.1.2023
Sydänkeskus-talvisarjaRovaniemi14.1.2023
HippohallikilpailutTampere14.1.2023
Kansalliset kilpailutTurku14.1.2023
Nuorten pm-halliottelutTurku14.1.2023
LeirikilpailutKuortane13.1.2023
Seiväshypyn talvikarnevaalitPajulahti13.1.2023
Valmennuskeskuksen pituuskisaTampere13.1.2023
TorstaikisatHelsinki12.1.2023
Motonet-ikilpailutJoensuu12.1.2023
Iltahallikilpailut 1Kuortane12.1.2023
SAUL:n pm-hallikilpailutTurku12.1.2023
Pk. kilpailuHelsinki11.1.2023
Tammihallikilpailut 1Kotka11.1.2023
TammipomputKuopio11.1.2023
Pikajuoksucup 1Lahti8.1.2023
Pyrinnön sprintitOulu8.1.2023
Ilmari Koppisen 105-vuotiskilpailutSalo8.1.2023
SeiväskilpailuKuortane7.1.2023
32. LoppiaiskisatTurku6.1.2023
SeiväskisaRovaniemi1.1.2023

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
25.2.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallimoniottelut
24.–25.2.2024 Mustasaari: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
24.2.2024 Pori: Karhuhallin keihäs
22.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 2 tulokset puuttuvat
21.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
20.2.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 1 tulokset puuttuvat
19.2.2024 Joensuu: Pk. kilpailut
19.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 2
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4 kaikki
17.2.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 4
16.–18.2.2024 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallikilpailut
17.2.2024 Imatra: 3-loikkakisa
18.2.2024 Joensuu: Pituuskilpailu
18.2.2024 Kaustinen: Moukarin SM-talvikilpailut
17.–18.2.2024 Tampere: SM-hallikilpailut
17.2.2024 Helsinki: TUL:n 15-9-v. aluemestaruushallikilpailut
17.2.2024 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
16.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
15.2.2024 Helsinki: Seuraottelu 5
14.2.2024 Mikkeli: Hallitonnit
14.2.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
13.2.2024 Rovaniemi: Hyppykisa
14.2.2024 Lappeenranta: Intersport hallikisa 3
14.2.2024 Turku/T: PNG Valentine meet
14.2.2024 Joensuu: Kolmiloikkakisa
14.2.2024 Mustasaari: Stavtävling
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-hallikilpailut
11.2.2024 Salo: SAUL:n pm-kilpailujen lentävä 30 m
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4 kaikki
10.2.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 4
11.2.2024 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2024 Rovaniemi: Talvisarjajuoksu peruutettu
11.2.2024 Bærum NOR: Hallimaaottelu
11.2.2024 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat 2
11.2.2024 Tampere: Kansalliset kilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Mastershallikisa
10.2.2024 Helsinki: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Kouvola: Pm-hallikilpailut
10.2.2024 Jyväskylä: Hallitonni
10.2.2024 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
10.2.2024 Turku: Kansallinen juniorihallikilpailu
9.2.2024 Helsinki: Seiväskisa
10.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 4
10.2.2024 Joensuu: Areena Indoor Games
9.2.2024 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
7.2.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
7.2.2024 Vantaa: Luolasprintit 2
3.–4.2.2024 Helsinki: Helsyn nuorten hallimoniottelut
6.2.2024 Jyväskylä: Seiväskisa
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4
13.1.2024 Joensuu: Sisu 6 h
3.2.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 4 kaikki
5.2.2024 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut 1
4.2.2024 Kalajoki/H: Hallikisat
4.2.2024 Savonlinna: Pm-hallikilpailut
4.2.2024 Helsinki: Aitajuoksukisat
20.–21.1.2024 Tampere: 22-, 19-, 17-, 15- ja 14-v. SM-hallimoniottelut
4.2.2024 Espoo/A: Arenakävelyt ja hallijuoksusarja
4.2.2024 Rovaniemi: SantaClaus -hallikilpailut
4.2.2024 Oulu: Ouluhalli Games 3
4.2.2024 Turku: Varsy-hallikilpailut 2
3.2.2024 Pajulahti: Vauhdittomien hyppyjen SM-kisat
3.2.2024 Kajaani: Pk. kilpailut
3.2.2024 Helsinki: Helsyhallikilpailut 2
3.2.2024 Jyväskylä: Hipposhallikilpailut 2
3.2.2024 Turku: Kupittaan kisat
3.2.2024 Rovaniemi: Tunturihallikilpailut
31.1.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
27.1.2024 Ii: Testijuoksusarja 5
27.1.2024 Ii: Ii, Testijuoksusarja 5 kaikki
29.1.2024 Kokkola: Hallikisat
28.1.2024 Kuortane: Seiväskilpailu
28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
27.–28.1.2024 Helsinki: Helsy-hallikilpailut 1
28.1.2024 Hyvinkää: Hallihypyt