INDOOR LEADERS 2024

INDOOR LEADERS 2024





Click on the event to see world top 20.

Men

556.18Ajani Dwyer USA
606.41Christian Coleman USA
20020.21Terrence Jones Jr. BAH
20020.21Erriyon Knighton USA
30031.78Steven Gardiner BAH
40044.49 WRChristopher Morales Williams CAN
5001:01.07Khaleb McRae USA
6001:14.03Brandon Miller USA
8001:44.92Bryce Hoppel USA
10002:14.74Marco Arop CAN
15003:33.43Yared Nuguse USA
Mile3:47.83Yared Nuguse USA
20004:51.23Lamecha Girma ETH
30007:25.82Selemon Barega ETH
2M8:00.67Josh Kerr GBR
500012:51.84Grant Fisher USA
55H7.35Yakubu Ibrahim GHA
60H7.27 WRGrant Holloway USA
400H52.92Nate Bruno USA
HJ2.36Hamish Kerr NZL
PV6.05Armand Duplantis SWE
LJ8.34Wayne Pinnock JAM
LJ8.34Mattia Furlani ITA
TJ17.61Andy Díaz Hernández ITA
SP22.80Ryan Crouser USA
WT26.35Daniel Haugh USA
Hep6418Simon Ehammer SUI
3000W10:44.00Christopher Linke GER
5000W18:25.15Francesco Fortunato ITA
10000W39:49.64Ivan Banzeruk UKR
4x43:02.54BEL


Women

556.74Mia Brahe-Pedersen USA
606.98Ewa Swoboda POL
606.98Julien Alfred LCA
20022.16Julien Alfred LCA
30035.75Gabby Thomas USA
40049.17 WRFemke Bol NED
5001:08.53Victoria Bossong USA
6001:24.32Nia Akins USA
8001:57.86Habitam Alemu ETH
10002:35.42Allie Wilson USA
15003:55.28Freweyni Hailu ETH
Mile4:16.41Elle St. Pierre USA
20005:43.33Marta García ESP
30008:17.11Gudaf Tsegay ETH
2M9:04.84Laura Muir GBR
500014:42.94Senayet Getachew ETH
55H7.75Aleesa Samuel USA
60H7.65 WRDevynne Charlton BAH
400H59.53Nora Suarez ESP
HJ2.04Yaroslava Mahuchikh UKR
PV4.86Molly Caudery GBR
LJ7.18Tara Davis-Woodhall USA
TJ15.01Thea LaFond DMA
SP20.31Jessica Schilder NED
WT25.73Erin Reese USA
Pen4773Noor Vidts BEL
3000W12:17.95Vitória Oliveira POR
5000W20:50.56Lyudmyla Olyanovska UKR
10000W43:53.84Lyudmyla Olyanovska UKR
4x43:25.07NED

Men

10010.09Taymir Burnet NED
20020.30Taymir Burnet NED
30030.69Letsile Tebogo BOT
40045.16Bayapo Ndori BOT
6001:14.90Tumo Nkape BOT
8001:45.41Peyton Craig AUS
10002:26.97Jansen Bell RSA
15003:33.30Cameron Myers AUS
Mile3:52.00Stewart McSweyn AUS
30007:50.26Samuel Tanner NZL
2M9:31.83Dermot Maloney USA
500013:16.34Jack Rayner AUS
1000027:53.26Ilias Fifa ESP
5K13:22Yann Schrub FRA
10K26:48Jacob Kiplimo UGA
HM58:45Daniel Mateiko KEN
Mar2:02:16Benson Kipruto KEN
2000S5:47.06Jose Gonzalez VEN
3000S8:32.19Edward Trippas AUS
110H13.38Eduardo Rodrigues BRA
400H48.91Doudai Ismail Abakar QAT
HJ2.28Yual Reath AUS
HJ2.28Joel Baden AUS
PV5.85Kurtis Marschall AUS
LJ8.06Chenoult Coetzee NAM
TJ16.88Andy Hechavarría CUB
SP20.07Nick Palmer NZL
DT67.57Traves Smikle JAM
HT80.11Aliaksandr Shymanovich BLR
JT90.20Max Dehning GER
Dec7359Edwin Too KEN
3000W11:25.70Bailey Housden AUS
5000W18:28.47Rhydian Cowley AUS
10000W38:25.42Evan Dunfee CAN
20000W1:30:31.76Seth Arthur GHA
5W21:03Gabriele Gamba ITA
10W39:25. Sahil IND
20W1:16:51Koki Ikeda JPN
4x138.43AUS
4x43:03.88AUS

Women

10011.10Torrie Lewis AUS
20023.05Torrie Lewis AUS
20023.05Natalia Kaczmarek POL
30035.52Natalia Kaczmarek POL
40051.48Quincy Malekani ZAM
6001:33.46Makenna Herbst USA
8001:58.81Claudia Hollingsworth AUS
10002:40.87Oratile Nowe BOT
15004:04.45Claudia Hollingsworth AUS
Mile4:33.55Rebekah Greene NZL
20006:21.47Karawan Halabi ISR
30009:25.54Tillie Hollyer NZL
500014:57.54Rose Davies AUS
1000032:14.43Carolina Robles ESP
5K14:13Agnes Ngetich KEN
10K28:46 WRAgnes Ngetich KEN
HM1:04:29Joyciline Jepkosgei KEN
Mar2:15:55Sutume Asefa ETH
2000S6:43.60Staucie Lees USA
3000S9:42.71Cara Feain-Ryan AUS
100H12.95Habiba Harris JAM
400H55.37Sarah Carli AUS
HJ2.03Nicola Olyslagers AUS
PV4.57Ekateríni Stefanídi GRE
PV4.57Anicka Newell CAN
LJ6.66Prestina Ochonogor NGR
TJ13.82Zinzi Xulu RSA
SP16.87Emma Berg AUS
DT64.23Marija Tolj CRO
HT73.28Bianca Ghelber ROU
JT63.90Yulenmis Aguilar CUB
Hep5990Maddie Wilson NZL
3000W13:39.97Robyn Stevens USA
5000W20:59.70Clemence Beretta FRA
10000W43:14.78Jemima Montag AUS
5W22:14Zhu Ruping CHN
10W42:46Kumiko Okada JPN
20W1:26:07Ma Zhenxia CHN
20W1:26:07Yang Jiayu CHN
4x146.40KEN
4x43:34.35Sankt Peterburg RUS

Men

10010.20Israel Sunday NGR
20020.69Gout Gout AUS
30033.69Ambodai Ligons USA
40046.11Enerst Kumevu BOT
6001:17.81Ambodai Ligons USA
8001:45.41Peyton Craig AUS
10002:28.11Daniel López ESP
15003:33.30Cameron Myers AUS
Mile3:52.44Cameron Myers AUS
30008:17.73Torben Roberts AUS
500013:48.30Osward K. Mudenda ZAM
1000028:57.79Joseph Njoroge KEN
5K13:26Niels Laros NED
10K28:14John Nahhay Wele TAN
HM1:01:10Emmanuel Wafula KEN
Mar2:36:04Mohamed Aadel Obaid Alnuaimi UAE
2000S6:00.47Brian Kiprop KEN
3000S9:05.87Lin Zhe-Wei TPE
110H10013.32Shaquane Gordon JAM
110H14.25Jabari Armstrong USA
400H51.01Shamer Blake JAM
HJ2.09Mitchell Hatfield AUS
PV5.35Bryce Barkdull USA
LJ7.80Andrew Stone CAY
TJ16.65Ethan Olivier NZL
SP619.55Shaiquan Dunn JAM
SP17.94Ali Peker TUR
DT1.7561.73Shaiquan Dunn JAM
DT58.80Mykhailo Brudin UKR
HT678.03Iosef Kesides CYP
HT70.76Dimo Andreev BUL
JT74.24Vlad Alexandru Turcu ROU
Decj6431Lucas Le Cong Fun SGP
3000W11:25.70Bailey Housden AUS
5000W18:47.83John Ronan AUS
10000W40:43.88Emiliano Barba MEX
10W39:26Li Chenjie CHN
20W1:26:53Yuan Chengdu CHN

Women

10011.10Torrie Lewis AUS
20023.05Torrie Lewis AUS
30037.64Viwe Jingqi RSA
40052.84Abigail Campbell JAM
6001:34.52Georgia Jeanneret USA
8001:58.81Claudia Hollingsworth AUS
10002:50.36Emma Kruse RSA
15004:04.45Claudia Hollingsworth AUS
Mile4:52.35Ellery Lincoln USA
30009:35.26Sophie Hall AUS
500015:48.22Lucy Nduta KEN
1000033:54.79Nympha Kiteta KEN
5K16:18Laly Porentru FRA
10K32:58Fabienne Müller SUI
HM1:14:49Luo Changfen CHN
2000S6:56.76Milla Roberts AUS
3000S10:06.98Mia Toohey AUS
100H12.95Habiba Harris JAM
400H56.82Michelle Smith ISV
HJ1.84Izobelle Louison-Roe AUS
PV4.26Jathiyah Muhammad USA
LJ6.66Prestina Ochonogor NGR
TJ13.06Tiana Boras AUS
SP15.07Xylavene Beale AUS
DT53.67Daniela Fernández ESP
HT67.87Valentina Savva CYP
JT52.68Sabrina Boss SUI
Hep5047Leila Croker AUS
3000W13:43.34Ela Uzun AUS
5000W23:43.4hLara Lou Alberti ITA
10000W47:12.46Alexandra Griffin AUS
10W43:55Yang Xizhen CHN

Men

556.18Ajani Dwyer USA
606.61Marek Zakrzewski POL
606.61Nyckoles Harbor USA
606.61Jayden Finley USA
20020.80Marek Zakrzewski POL
30032.85Caine Stanley USA
40045.96Serafim Solodovnikov RUS
5001:01.27Quincy Wilson USA
6001:16.15Jakub Dudycha CZE
8001:47.12Jakub Dudycha CZE
10002:23.13Kaleb Nastari USA
15003:34.83 WU20Biniam Mehary ETH
Mile3:55.96Yohannes Asmare ETH
20005:22.88Kiyasettin Kara TUR
30007:33.04Biniam Mehary ETH
2M9:06.09Keegan Smith USA
500013:26.56Evans Kiplagat KEN
60H7.67Andre Korbmacher USA
60H1007.58Noah Hanson GBR
HJ2.21Riyon Rankin USA
HJ2.21Stepan Vetkin RUS
HJ2.21Vyacheslav Perebinosov RUS
PV5.55Hendrik Müller GER
PV5.55Seifeldin Heneida Abdesalam QAT
LJ8.34Mattia Furlani ITA
TJ16.14Sterling Scott USA
SP620.61Georg Harpf GER
SP18.55Georg Harpf GER
Hepj5993Tomas Järvinen CZE
3000W11:16.57Aleksey Lemonov RUS
5000W20:32.06Quentin Chenuet FRA
10000W46:08.40Oleksii Polishchuk UKR

Women

556.74Mia Brahe-Pedersen USA
607.18Shawnti Jackson USA
20022.36JaMeesia Ford USA
20022.36JaMeesia Ford USA
30035.83JaMeesia Ford USA
40051.33JaMeesia Ford USA
5001:11.99Sophia Gorriaran USA
6001:30.73Lauren Lewis USA
8002:01.68Sophia Gorriaran USA
10002:41.00Sadie Engelhardt USA
15003:58.43 WU20Birke Haylom ETH
Mile4:24.23Saron Berhe ETH
20006:23.75Weronika Dudzińska POL
30008:32.02 WU20Melknat Wedu ETH
2M9:07.12 WU20Melknat Wedu ETH
500014:42.94 WU2Senayet Getachew ETH
60H8.12Mia Wild CRO
HJ1.97Angelina Topić SRB
PV4.64Hana Moll USA
LJ6.57Angelina Topić SRB
TJ13.62Clemence Rougier FRA
SP16.15Gracelyn Leiseth USA
Pen4436Jana Koščak CRO
3000W12:39.58Chloe Le Roch FRA
5000W23:06.32Alesia Savaneuskaya BLR
10000W48:28.10Palina Astapuk BLR

Men

10010.40Israel Okon NGR
20020.69Gout Gout AUS
30035.11Jaelen Hunter USA
40046.75Nickeecoy Bramwell JAM
40046.75Nickeecoy Bramwell JAM
8001:50.46Cooper Wightman NZL
10002:33.89Michael Debattista MLT
15003:45.22Daniel Williams AUS
Mile4:07.82Daniel Williams AUS
30008:30.19Bart Leeton AUS
500014:26.76Joseph Ntimama KEN
1000029:21.37Joseph Karanja KEN
5K14:34Kouki Matuo JPN
10K29:42Evans Kibunyi KEN
HM1:08:47Satoru Suda JPN
2000S6:00.47Brian Kiprop KEN
3000S9:15.47Kelvin Sigei KEN
110H91.413.72Naeem Jack RSA
110H14.97Ethan Williams AUS
400H8452.74Robert Miller JAM
400H52.61Junior Gallimore JAM
HJ2.05Fiaku Goodluck Ezechukwuchiri NGR
PV4.95Luke Beattie USA
LJ7.10Parth Singh TPE
TJ15.95Gian C. Baxter CUB
SP518.48Ommkar Nanda IND
SP16.05Jozef Cluff AUS
DT1.558.51Danylo Batarchuk UKR
DT51.41Jozef Cluff AUS
DT51.41Jozef Cluff AUS
HT573.22Apóstolos Tzamtzís GRE
HT70.76Dimo Andreev BUL
JT70076.66Maksim Ovchinnikov RUS
JT64.83Pietro Villa ITA
Decy6654.00Jaxon Stewart AUS
3000W11:25.70Bailey Housden AUS
5000W18:47.83John Ronan AUS
10000W40:43.88Emiliano Barba MEX
10W39:35Shi Shengji CHN

Women

10011.25Theianna-Lee Terrelonge JAM
10011.25Theianna-Lee Terrelonge JAM
20023.27Natrece East JAM
30038.98Joelle Trepagnier USA
40053.65Charlotte McAuliffe AUS
6001:34.78Maya Woolforde USA
8002:06.51Boh Ritchie NZL
15004:09.6hSamrawit Mulugeta ETH
Mile4:52.35Ellery Lincoln USA
30009:35.26Sophie Hall AUS
500016:06.06Diana Chepkemoi KEN
5K16:18Laly Porentru FRA
10K35:19Olivia Forrest GBR
HM1:17:47顿珠卓玛 CHN
2000S6:56.76Milla Roberts AUS
3000S10:26.38Sienna Bush AUS
100H76.213.20Tiana Marshall JAM
100H13.51Osamuyi Faith NGR
400H59.93Rhianna Lewis JAM
HJ1.84Izobelle Louison-Roe AUS
PV4.00Sydney Rothman RSA
LJ5.89Grace Krause AUS
TJ12.74Karla Boras AUS
SP317.11Allira Takau AUS
SP14.96Lauren Kirby USA
DT51.43Chelsy Wayne AUS
HT369.93Pinja Kärhä FIN
HT59.70Polina Dzerozhynska UKR
JT50052.20Pia Mesec SLO
JT49.06Gemma Buckle AUS
Hep4840Lin Pei-Hsuan TPE
3000W13:43.34Ela Uzun AUS
5000W23:52.3hLucrezia Rosi ITA
10000W48:51.90Zoe Woods AUS
10W45:49Yang Yutong CHN

LATEST MAJOR RESULTS

LATEST MAJOR RESULTS


Latest additions in bold.

3 Mar  NC-j Louvain-la-Neuve/BEL (Indoor) 
3–9 Mar  NGP Taicang/CHN (Race walk) 
3 Mar  NC-j Praha/CZE (Indoor) 
3 Mar  Frosinone/ITA (Race walk) 
3 Mar  Roma/ITA (Road race) 
3 Mar  Tokyo/JPN (Road race) 
3 Mar  Moskva/RUS (Indoor) 
2 Mar  Adelaide/AUS  
2 Mar  Brisbane/AUS  
2 Mar  NC-j Gent/BEL (Indoor) 
2–3 Mar  NC-w Split/CRO  
2 Mar  NC-j Praha/CZE (Indoor) 
2–3 Mar  NC-j Skive/DEN  
2 Mar  Gavà/ESP  
2–3 Mar  NC-j Miramas/FRA (Indoor) 
2–3 Mar  NC-j Saint-Brieuc/FRA (Indoor) 
2–3 Mar  Saint-Brieuc/FRA (Indoor) 
2–3 Mar  NC-j Padova/ITA (Indoor) 
2–3 Mar  NC-j Pombal/POR (Indoor) 
2–3 Mar  NC Pombal/POR (Indoor) 
2 Mar  NC Moghegno/SUI (Cross country) 
2 Mar  NC-j Bratislava/SVK (Indoor) 
2–3 Mar  Göteborg/FH/SWE  
2 Mar  Berkeley CA/USA  
2 Mar  Boston MA/USA (Indoor) 
2 Mar  Clinton MS/USA  
2 Mar  Geneva OH/USA (Indoor, oversized track) 
2 Mar  La Crosse WI/USA (Indoor) 
2 Mar  Medford MA/USA (Indoor) 
2 Mar  New York NY/USA (Indoor) 
2–3 Mar  Spokane WA/USA (Indoor) 
1–2 Mar  Canberra/AUS  
1–3 Mar  Edmonton/CAN (Indoor) 
1–3 Mar  Bucaramanga/COL  
1–2 Mar  La Habana/CUB  
1 Mar  NC-w Nicosia/CYP  
1–3 Mar  WC Glasgow/GBR (Indoor) 
1–3 Mar  Kingston/JAM  
1 Mar  Vilnius/LTU (Indoor) 
1–2 Mar  Alliance OH/USA (Indoor) 
1–3 Mar  IC4A/ECAC Boston MA/USA (Indoor) 
1–2 Mar  NEICAAA Brighton MA/USA (Indoor) 
1–2 Mar  JUCO Gainesville FL/USA (Indoor) 
1 Mar  Geneva OH/USA (Indoor, oversized track) 
1–2 Mar  Long Beach CA/USA  
1–2 Mar  Miami FL/USA  
1 Mar  Riverside CA/USA  
1–2 Mar  Rochester NY/USA (Indoor) 
1–2 Mar  San Antonio TX/USA  
1–2 Mar  Turlock CA/USA  
1–3 Mar  Virginia Beach VA/USA (Indoor) 
1–2 Mar  Waverly IA/USA (Indoor) 
1–2 Mar  Wilmington NC/USA  
29 Feb  Adelaide/AUS  
29 Feb  Hafnarfjörður/ISL (Indoor) 
29 Feb–2 Mar  NAIA Brookings SD/USA (Indoor, oversized track) 
28 Feb  NC-w Budapest/HUN  
27–28 Feb  NGP Chengdu/CHN (Indoor) 
27 Feb  Potchefstroom/RSA  
26–27 Feb  Virginia Beach VA/USA (Indoor) 
26–27 Feb  Virginia Beach VA/USA (Indoor) 
25 Feb  São Paulo/BRA  
25 Feb  Madrid/ESP (Indoor) 
25 Feb  NC Zaragoza/ESP (Race walk) 
25 Feb  NC-j Zaragoza/ESP (Race walk) 
25 Feb  NC Fukuoka/JPN (Cross country) 
25 Feb  NC-w Luzern/SUI  
25 Feb  NC-j Bratislava/SVK (Indoor) 
25–26 Feb  Southland Birmingham AL/USA (Indoor) 
25–26 Feb  MVC Chicago IL/USA (Indoor) 
25–26 Feb  MPSF Spokane WA/USA (Indoor) 
25 Feb  State College PA/USA (Indoor) 
24 Feb  Kingston/JAM  
24 Feb  Brisbane/AUS  
24 Feb  Sydney/AUS  
24 Feb  Kazungula/BOT (Road race) 
24 Feb  São Paulo/BRA  
24–25 Feb  NC Zagreb/CRO (Indoor) 
24–25 Feb  NC-j Ostrava/CZE (Indoor) 
24 Feb  Antequera/ESP (Indoor) 

you have to log in!


Username:
Password:
Remember me

Currently logged out.

If you don't have a login, please register

Forgot password?