KAUDEN KÄRKITULOKSET

KAUDEN KÄRKITULOKSET






Vain viralliset lajit.
Miehet
100 m10.12 Samuli Samuelsson
200 m20.75 Samuel Purola
400 m 46.23 Viljami Kaasalainen
800 m1:45.88 Joonas Rinne
1500 m 3:37.62 Santtu Heikkinen
3000 m 7:50.31 Santtu Heikkinen
5000 m13:40.15 Eemil Helander
10000 m29:10.69 Mika Kotiranta
10 km tiejuoksu28:55 Mustafe Muuse
Puolimaraton1:06:25 Arttu Vattulainen
Maraton2:18:20 Arttu Vattulainen
3000 m esteet 8:22.00 Topi Raitanen
110 m aidat (106,7 cm)13.43 Elmo Lakka
400 m aidat (91,4 cm) 50.02 Jere Haapalainen
Korkeus2.19 Arttu Mattila
Seiväs5.71 Juho Alasaari
Pituus7.92 Kristian Pulli
Kolmiloikka16.83 Aaro Davidila
Kuula (7,26 kg)18.75 Nico Oksanen
Kiekko (2,0 kg)58.69 Frantz Kruger
Moukari (7,26 kg)75.74 Aaron Kangas
Keihäs (800 g)87.32 Oliver Helander
Kymmenottelu (7,26 kg)7521 Tarmo Savola
20 km kävely1:18:22 Veli-Matti Partanen
35 km kävely2:29:04 Veli-Matti Partanen
Naiset
100 m11.40 Lotta Kemppinen
200 m23.22 Anniina Kortetmaa
400 m 52.39 Katriina Wright
800 m1:59.81 Eveliina Määttänen
1500 m 4:03.27 Kristiina Sasinek Mäki
3000 m 9:03.30 Camilla Richardsson
5000 m15:11.63 Camilla Richardsson
10000 m31:12.78 Camilla Richardsson
10 km tiejuoksu33:27 Susanna Saapunki
Puolimaraton1:10:08 Camilla Richardsson
Maraton2:24:38 Camilla Richardsson
3000 m esteet10:11.73 Nelli Nordlund
100 m aidat (84 cm)12.70 Reetta Hurske
400 m aidat (76,2 cm) 54.40 Viivi Lehikoinen
Korkeus1.92 Ella Junnila
Seiväs4.80 Wilma Murto
Pituus6.47 Jessica Kähärä
Kolmiloikka14.03 Senni Salminen
Kuula (4,0 kg)17.53 Eveliina Rouvali
Kiekko (1,0 kg)58.07 Salla Sipponen
Moukari (4,0 kg)74.19 Silja Kosonen
Keihäs (600 g)62.45 Anni-Linnea Alanen
Seitsenottelu (4,0 kg)6391 Saga Vanninen
20 km kävely1:35:03 Enni Nurmi
Miehet 19
100 m10.44 Kalle Hirvi
200 m21.16 Kasperi Vehmaa
400 m 47.51 Jere Haapalainen
800 m1:50.50 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:50.55 Joonas Kumpulainen
3000 m 8:23.79 Erik Unger
5000 m14:53.60 Eemeli Hirvonen
10 km tiejuoksu31:14 Karlos Kemppaala
3000 m esteet 9:13.36 Oscar Nyholm
110 m aidat (100 cm)13.23 Rasmus Vehmaa
400 m aidat (91,4 cm) 50.02 Jere Haapalainen
Korkeus2.15 Tomas Järvinen
Seiväs5.00 Tommi Järvenpää
Pituus7.84 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka14.69 Niklas Piirainen
Kuula (6,0 kg)18.82 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,75 kg)57.76 Juho Suominen
Moukari (6,0 kg)79.72 Max Lampinen
Keihäs (800 g)69.80 Tuomas Närhi
Kymmenottelu (6,0 kg)6636 Konsta Kankainen
5000 m kävely21:17.62 Sajan Irincheev
10 km kävely48:04 Sajan Irincheev
Naiset 19
100 m11.69 Nora Lindahl
200 m23.26 Nora Lindahl
400 m 55.17 Emmi Savenius
800 m2:07.71 Elle Ceder
1500 m 4:27.43 Sini Rajaniemi
3000 m 9:58.26 Winnie Markén
5000 m17:01.78 Nelli Viskari
10 km tiejuoksu36:47 Noora Hukka
3000 m esteet10:35.21 Sini Rajaniemi
100 m aidat (84 cm)13.52 Siiri Siirtola
400 m aidat (76,2 cm) 59.43 Essi Niskala
Korkeus1.76 Mia Känsäkangas
Seiväs4.10 Tuuli Järvinen
Pituus6.20 Minja Kurtti
Kolmiloikka12.43 Erin Kainulainen
Kuula (4,0 kg)14.98 Minttu Laurila
Kiekko (1,0 kg)48.19 Iiris Veijola
Moukari (4,0 kg)63.08 Charlotta Sandkulla
Keihäs (600 g)50.48 Cecilia Österberg
Seitsenottelu (4,0 kg)5246 Vilma Väliharju
5000 m kävely22:18.84 Ella Rautawaara
10 km kävely48:21 Ella Rautawaara
Miehet 17
100 m10.79 Axel Nisula
10.79 Alvar Itämeri
200 m21.72 Alvar Itämeri
400 m 48.57 Juho Venäläinen
800 m1:50.50 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:50.55 Joonas Kumpulainen
3000 m 8:38.58 Eetu Valtola
10 km tiejuoksu33:22 Tero Korpi
2000 m esteet 5:55.85 Eetu Valtola
110 m aidat (91,4 cm)14.31 Eetu Ylikunnari
400 m aidat (84 cm) 53.80 Hannu Sjöblom
Korkeus2.01 Veikka Loikas
Seiväs5.00 Tommi Järvenpää
Pituus6.99 Valentino Bertucci
Kolmiloikka14.69 Niklas Piirainen
Kuula (5,0 kg)21.08 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,5 kg)62.35 Mico Lampinen
Moukari (5,0 kg)79.71 Aatu Kangasniemi
Keihäs (700 g)74.39 Juho Touru
Kymmenottelu (5,0 kg)6874 Olavi Halonen
5000 m kävely26:14.21 Oskari Matila
10 km kävely56:22 Oskari Matila
Naiset 17
100 m11.92 Amelie Koivuluoma
200 m24.32 Enni Virjonen
400 m 55.17 Emmi Savenius
800 m2:07.71 Elle Ceder
1500 m 4:32.85 Elle Ceder
3000 m 9:58.26 Winnie Markén
10 km tiejuoksu36:47 Noora Hukka
2000 m esteet 6:58.31 Alisa Emaldynova
100 m aidat (76,2 cm)13.36 Enni Virjonen
400 m aidat (76,2 cm) 60.02 Mila Heikkonen
Korkeus1.73 Vilma Knutar
1.73 Aino Aalto
Seiväs3.85 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.76 Ella Wallin
Kolmiloikka12.01 Mia Flink
Kuula (3,0 kg)16.77 Ella Mäntylä
Kiekko (1,0 kg)47.76 Pamela Rantala
Moukari (3,0 kg)70.38 Pinja Kärhä
Keihäs (500 g)59.98 Rebecca Nelimarkka
Seitsenottelu (3,0 kg)5633 Enni Virjonen
3000 m kävely12:52.44 Ella Rautawaara
5 km kävely22:41 Ella Rautawaara
Pojat 15
100 m11.19 Nikola Bäck
300 m37.02 Manuel Ojala
800 m1:57.39 Justus Korvenpää
2000 m 5:47.43 Samuli Saarikoski
1500 m esteet 4:32.76 Tatu Virtanen
100 m aidat (84 cm)13.13 Markus Vainio
300 m aidat (76,2 cm)39.21 Nuutti Leppänen
Korkeus1.85 Niilo Pelli
Seiväs4.15 Elias Kemppainen
4.15 Matias Tornberg
Pituus6.58 Noel Nikulainen
Kolmiloikka13.06 Joona Viitala
Kuula (4,0 kg)16.23 Jesse Kaipiainen
Kiekko (1,0 kg)62.01 Hannez Sarin
Moukari (4,0 kg)65.67 Nooa Merimaa
Keihäs (600 g)70.32 Robin Liljeqvist
Viisiottelu (4,0 kg)3346 Elias Kemppainen
3346 Joona Viitala
3000 m kävely15:20.91 Aapo Pimiä
5 km kävely29:28 Niilo Raudaskoski
Tytöt 15
100 m12.57 Nelli Flyktman
300 m41.05 Hilla Tuominen
800 m2:12.84 Winnie Markén
2000 m 6:26.00 Winnie Markén
1500 m esteet 5:16.11 Livia Kytömaa
80 m aidat (76,2 cm)11.31 Ella Wallin
300 m aidat (76,2 cm)43.38 Hilla Tuominen
Korkeus1.67 Selma Pollari
Seiväs3.50 Essi Suni
Pituus5.76 Ella Wallin
Kolmiloikka11.76 Alexia Myllymäki
Kuula (3,0 kg)13.68 Kiia Mäkinen
Kiekko (0,75 kg)46.77 Iitu Riekkinen
Moukari (3,0 kg)57.75 Olivia Laasanen
Keihäs (400 g)47.83 Saana Pellinen
Viisiottelu (3,0 kg)2822 Ella Wallin
3000 m kävely12:52.44 Ella Rautawaara
5 km kävely22:41 Ella Rautawaara
Pojat 14
100 m11.68 Jonatan Heikkilä
300 m37.39 Rasmus Koski
800 m2:01.45 Sisu Saarinen
2000 m 5:48.43 Sisu Saarinen
1500 m esteet 4:35.53 Antti Ristanen
300 m aidat (76,2 cm)43.44 Samu Pentinniemi
Korkeus1.80 Asseri Jestoi
Seiväs3.46 Eetu Tuunainen
Pituus6.09 Pyry Heiskanen
Kolmiloikka12.15 Topias Poutiainen
Kuula (4,0 kg)16.70 Jere Murto
Kiekko (1,0 kg)58.46 Jere Murto
Moukari (4,0 kg)65.71 Jere Murto
Keihäs (600 g)74.30 Jere Murto
Viisiottelu (4,0 kg)2711 Topias Poutiainen
3000 m kävely14:43.50 Miska Hokajärvi
Tytöt 14
100 m12.46 Inka Räsänen
300 m41.37 Meya Kastrén
800 m2:18.00 Aino Tarkiainen
2000 m 6:27.55 Noora Hukka
1500 m esteet 5:04.53 Noora Hukka
80 m aidat (76,2 cm)11.71 Peppi Soiluaho
300 m aidat (76,2 cm)45.83 Iida Perttula
Korkeus1.70 Lumi Koskelainen
Seiväs3.50 Taika Kuusela
Pituus5.51 Lumi Koskelainen
Kolmiloikka11.38 Amanda Aakko
11.38 Oivi Heikinaho
Kuula (3,0 kg)12.96 Martta Mattila
Kiekko (0,75 kg)42.41 Amanda Vesterback
Moukari (3,0 kg)55.58 Hanna Siirilä
Keihäs (400 g)49.93 Nea Puurunen
Viisiottelu (3,0 kg)2488 Sohvi-Lotta Varonen
3000 m kävely16:17.66 Hilma Larvala
Pojat 13
60 m 7.70 Toivo Takanen
1000 m2:48.68 Otto Kolppanen
60 m aidat (76,2 cm) 8.69 Toivo Takanen
200 m aidat (76,2 cm)30.19 Oliver Mikkola
Korkeus1.70 Tomas Vasylenko
Seiväs3.65 Samu Tulasalo
Pituus5.62 Toivo Takanen
Kolmiloikka11.75 Tomas Vasylenko
Kuula (3,0 kg)14.89 Tuomas Saarijoki
Kiekko (0,75 kg)50.41 Tuomas Saarijoki
Moukari (3,0 kg)54.87 Volmari Paananen
Keihäs (400 g)57.74 Volmari Paananen
Neliottelu (3,0 kg)2287 Tomas Vasylenko
Viisiottelu (3,0 kg)2822 Tomas Vasylenko
2000 m kävely10:36.40 Tuomas Järvinen
Tytöt 13
60 m 8.04 Jasmin Vaskelainen
1000 m3:05.75 Ella Mettälä
200 m aidat (76,2 cm)30.77 Alisa Launonen
Korkeus1.64 Inga Ikonen
Seiväs2.93 Jasmin Kinnunen
Pituus5.25 Alisa Launonen
Kolmiloikka10.81 Saimi Muhonen
Kuula (2,5 kg)14.20 Iina Kause
Kiekko (0,6 kg)52.84 Mila Mäkinen
Moukari (2,5 kg)46.33 Aliisa Pollari
Keihäs (400 g)45.41 Emilia Muukka
Neliottelu (2,5 kg)1785 Iina Kause
Viisiottelu (2,5 kg)2136 Saimi Muhonen
2000 m kävely10:52.41 Venla Vienola
Pojat 12
60 m 8.18 Eemeli Haikio
1000 m2:49.63 Eetu Kitinmäki
60 m aidat (76,2 cm) 9.48 Eemeli Haikio
200 m aidat (76,2 cm)32.73 Timofei Karpov
Korkeus1.53 Niklas Grobler
Seiväs2.80 Daniel Tuunainen
2.80 Jyvä-Kasperi Koskela
Pituus5.05 Miro Aatola
Kolmiloikka10.89 Eero Sinkkonen
Kuula (3,0 kg)15.55 Aapo Holappa
Kiekko (0,75 kg)42.84 Aapo Holappa
Moukari (3,0 kg)41.68 Aapo Holappa
Keihäs (400 g)41.59 Hugo Lasaroff
Neliottelu (3,0 kg)1701 Hugo Lasaroff
Viisiottelu (3,0 kg)2062 Eetu Kitinmäki
2000 m kävely10:43.12 Oliver Viitanen
Tytöt 12
60 m 8.20 Fanny Pettersson
1000 m3:08.04 Sini Lappalainen
200 m aidat (76,2 cm)32.06 Eevi Kölhi
Korkeus1.56 Eevi Kölhi
Seiväs2.63 Jessi Saloniemi
Pituus5.07 Eevi Kölhi
Kolmiloikka10.54 Pihla Heimo
Kuula (2,5 kg)13.07 Pinja Luontila
Kiekko (0,6 kg)34.67 Odelia Suutari
Moukari (2,5 kg)40.73 Ada Puhakka
Keihäs (400 g)35.30 Ada Puhakka
Neliottelu (2,5 kg)1811 Pinja Luontila
Viisiottelu (2,5 kg)2220 Eevi Kölhi
2000 m kävely10:58.89 Hilla Ruokostenpohja
Pojat 11
60 m 8.60 Juho Viljanen
1000 m3:10.08 Lac Torkkeli
60 m aidat (60 cm) 9.99 Erik Korpela
Korkeus1.46 Niilo Valtonen
Seiväs2.50 Tobias Löfgren
Pituus
(ponn.alue)
4.82 Erik Korpela
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.96 Erik Korpela
Kuula (2,5 kg)11.70 Leo Mikkola
Kiekko (0,6 kg)35.63 Arn Pitkänen
Moukari (2,5 kg)33.75 Arn Pitkänen
Keihäs (400 g)40.03 Tobias Löfgren
Kolmiottelu (2,5 kg)1154 Juho Viljanen
Neliottelu (2,5 kg)1667 Erik Korpela
1000 m kävely 5:44.82 Elvin Glad-Schreven
Tytöt 11
60 m 8.41 Evelyn Ohia
1000 m3:12.54 Elena Kero
60 m aidat (60 cm) 9.82 Evelyn Ohia
Korkeus1.42 Lotta Parviainen
1.42 Jessica Wallius
1.42 Pinja Vienola
Seiväs2.53 Pinja Vienola
Pituus
(ponn.alue)
4.70 Evelyn Ohia
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.64 Matilda Puolimatka
Kuula (2,0 kg)12.15 Jenna Hautakorpi
Kiekko (0,6 kg)33.64 Pinja Vienola
Moukari (2,5 kg)36.02 Minttu Luoma
Keihäs (400 g)33.77 Olivia Karhunen
Kolmiottelu (2,0 kg)1145 Ilona Rahkonen
Neliottelu (2,0 kg)1402 Pinja Vienola
1000 m kävely 5:43.68 Pinja Vienola
Pojat 10
60 m 8.80 Luukas Törmälä
1000 m3:10.18 Benjamin Kero
60 m aidat (60 cm)10.31 Luukas Törmälä
Korkeus1.40 Joel Stenman
Seiväs2.20 Eetu Rantala
Pituus
(ponn.alue)
4.76 Joel Stenman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.38 Reino Raiski
Kuula (2,5 kg)9.03 Oskari Kovaniemi
Kiekko (0,6 kg)27.40 Oskari Kovaniemi
Moukari (2,5 kg)24.35 Oskari Kovaniemi
Keihäs (400 g)31.07 Oskari Kovaniemi
Kolmiottelu (2,5 kg)1021 Leo Makkonen
Neliottelu (2,5 kg)1342 Leo Makkonen
1000 m kävely 5:53.03 Oiva Ojala
Tytöt 10
60 m 8.95 Hertta Meriläinen
1000 m3:18.64 Fanni Kiukkonen
60 m aidat (60 cm)10.73 Elsi Nokisalmi
Korkeus1.33 Nella Jokinen
1.33 Ella Vesiaho
Seiväs2.01 Hilma Kultalahti
Pituus
(ponn.alue)
4.33 Nella Jokinen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.07 Nella Jokinen
Kuula (2,0 kg)9.49 Eerika Hokajärvi
Kiekko (0,6 kg)26.81 Eerika Hokajärvi
Moukari (2,5 kg)27.06 Mila-Maria Hautala
Keihäs (400 g)28.05 Eerika Hokajärvi
Kolmiottelu (2,0 kg)1015 Saaga Ojala
Neliottelu (2,0 kg)1197 Ella Vesiaho
1000 m kävely 5:10.37 Eerika Hokajärvi
Pojat 9
40 m 6.31 Jimi Pitkämäki
1000 m3:08.58 Jare Keränen
Korkeus1.25 Joel Raitio
Seiväs2.10 Elmo Kempas
Pituus
(ponn.alue)
4.35 Jimi Pitkämäki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.88 Jimi Pitkämäki
Kuula (2,0 kg)9.27 Jimi Pitkämäki
Kiekko (0,6 kg)26.06 Jimi Pitkämäki
Moukari (2,5 kg)26.38 Leo Koistinen
Keihäs (400 g)39.55 Jimi Pitkämäki
Kolmiottelu (2,0 kg)1125 Jimi Pitkämäki
Neliottelu (2,0 kg)1318 Jimi Pitkämäki
600 m kävely3:29.19 Tuukka Tamminen
Tytöt 9
40 m 6.50 Nuppu Nousiainen
1000 m3:29.89 Salla-Sofia Lehtimäki
Korkeus1.28 Isla Perttula
Seiväs2.10 Meeri Aro
Pituus
(ponn.alue)
4.21 Noora Pitkänen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.48 Sonja Korpela
Kuula (2,0 kg)7.45 Veera Paananen
Kiekko (0,6 kg)20.75 Veera Paananen
Moukari (2,5 kg)22.76 Veera Paananen
Keihäs (400 g)25.13 Sara Rantanen
Kolmiottelu (2,0 kg)760 Noora Pitkänen
Neliottelu (2,0 kg)886 Sonja Korpela
600 m kävely3:26.98 Lumi Gürler

Vain viralliset lajit. Ylipitkän radan (yp.) tulos mukana, jos se on parempi kuin virallisella radalla tehty tulos.
Miehet
60 m 6.65 Samuli Samuelsson
200 m21.24 Konsta Alatupa
200 m yp.20.98 Samuel Purola
400 m 47.42 Viljami Kaasalainen
400 m yp. 47.20 Asseri Välimäki
800 m1:48.61 Joonas Rinne
800 m yp.1:48.40 Joonas Rinne
1500 m 3:41.46 Santtu Heikkinen
3000 m 7:52.12 Santtu Heikkinen
60 m aidat (106,7 cm) 7.63 Elmo Lakka
300 m aidat (91,4 cm)35.62 Antti Sainio
Korkeus2.20 Daniel Kosonen
Seiväs5.70 Urho Kujanpää
Pituus7.81 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka16.64 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.40 Nico Oksanen
Kiekko (2,0 kg)52.51 Antti Pränni
Seitsenottelu (7,26 kg)5429 Aleksi Savolainen
5000 m kävely19:26.80ot Jerry Jokinen
Naiset
60 m 7.25 Lotta Kemppinen
200 m23.46 Nora Lindahl
400 m 53.12 Viivi Lehikoinen
800 m2:02.57 Eveliina Määttänen
1500 m 4:09.10 Nathalie Blomqvist
3000 m 9:04.28 Ilona Mononen
3000 m yp. 8:49.25 Nathalie Blomqvist
60 m aidat (84 cm) 7.97 Reetta Hurske
300 m aidat (76,2 cm)39.70 Hilla Uusimäki
Korkeus1.90 Ella Junnila
Seiväs4.81 Wilma Murto
Pituus6.52 Jessica Kähärä
Kolmiloikka13.87 Senni Salminen
Kuula (4,0 kg)17.65 Senja Mäkitörmä
Kiekko (1,0 kg)47.92 Sanni Kuparinen
Keihäs (600 g)47.17 Siiri Elomaa
Viisiottelu (4,0 kg)4677 Saga Vanninen
Miehet 19
60 m 6.76 Kasperi Vehmaa
200 m21.50 Kasperi Vehmaa
400 m 49.99 Albin Söderman
400 m yp. 48.34 Juho Venäläinen
800 m1:51.92 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:55.90 Joonas Kumpulainen
1500 m yp. 3:55.64 Joonatan Venäläinen
3000 m 8:54.49 Joona Heiskanen
3000 m yp. 8:28.25 Eemeli Hirvonen
60 m aidat (100 cm) 7.61 Rasmus Vehmaa
300 m aidat (91,4 cm)35.62 Antti Sainio
Korkeus2.09 Tomas Järvinen
Seiväs5.00 Topias Mustonen
5.00 Tommi Järvenpää
Pituus7.81 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka14.91 Niklas Piirainen
Kuula (6,0 kg)19.74 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,75 kg)50.35 Manu Kankaanniemi
Seitsenottelu (6,0 kg)5993 Tomas Järvinen
5000 m kävely25:44.7oth Pekka Peltola
Naiset 19
60 m 7.54 Elmiina Siikala
200 m25.12 Elmiina Siikala
200 m yp.24.40 Enni Virjonen
400 m 56.32 Emmi Savenius
400 m yp. 55.73 Emmi Savenius
800 m2:06.91 Elle Ceder
1500 m 4:39.58 Sini-Minea Saarikoski
1500 m yp. 4:35.03 Inka Peltola
3000 m10:33.59 Emma Haka-Risku
3000 m yp.10:08.11 Pinja Laasanen
60 m aidat (84 cm) 8.45 Siiri Siirtola
300 m aidat (76,2 cm)40.81 Essi Niskala
Korkeus1.77 Enni Virjonen
Seiväs3.90 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.81 Iida Kastarinen
Kolmiloikka12.02 Vilma Knutar
Kuula (4,0 kg)15.60 Minttu Laurila
Kiekko (1,0 kg)47.15 Iiris Veijola
Keihäs (600 g)40.52 Emilia Liljeqvist
3000 m kävely13:00.91ot Ella Rautawaara
Viisiottelu (4,0 kg)3542 Elizabeth Fogde
Miehet 17
60 m 6.89 Tomi Mäkitalo
300 m36.82 Julius Holmberg
300 m yp.35.61 Tomi Mäkitalo
800 m1:58.84 Justus Korvenpää
800 m yp.1:57.65 Justus Korvenpää
1500 m 4:08.48 Sisu Saarinen
1500 m yp. 4:05.77 Aleksi Ahlfors
60 m aidat (91,4 cm) 8.10 Nuutti Leppänen
300 m aidat (84 cm)39.10 Nuutti Leppänen
Korkeus1.98 Alec Isaacs
Seiväs5.00 Topias Mustonen
Pituus6.88 Nikola Bäck
Kolmiloikka13.42 Samuel Ruohonen
Kuula (5,0 kg)16.10 Valtteri Paksuniemi
Kiekko (1,5 kg)45.11 Jussi Koskela
Keihäs (700 g)60.48 Robin Liljeqvist
Seitsenottelu (5,0 kg)4656 Arttu Haaksluoto
3000 m kävely13:59.95ot Joel Peltonen
Naiset 17
60 m 7.61 Amelie Koivuluoma
300 m42.06 Suvi Reunanen
300 m yp.38.84 Enni Virjonen
800 m2:15.49 Hilla Tuominen
800 m yp.2:11.93 Inka Peltola
1500 m 4:40.06 Inka Peltola
1500 m yp. 4:35.03 Inka Peltola
60 m aidat (76,2 cm) 8.20 Enni Virjonen
300 m aidat (76,2 cm)43.30 Hilla Tuominen
Korkeus1.77 Enni Virjonen
Seiväs3.55 Frida Blomfelt
3.55 Taika Kuusela
Pituus5.81 Iida Kastarinen
Kolmiloikka11.88 Ainu Verho
Kuula (3,0 kg)15.68 Enni Virjonen
Kiekko (1,0 kg)39.20 Kiia Mäkinen
Keihäs (500 g)48.53 Jenni Väänänen
3000 m kävely13:00.91ot Ella Rautawaara
Viisiottelu (3,0 kg)4287 Enni Virjonen
Pojat 15
60 m 7.24 Jonatan Heikkilä
300 m39.22 Rasmus Koski
800 m2:01.25 Sisu Saarinen
2000 m yp. 6:18.7h Vincent Winberg
60 m aidat (84 cm) 8.39 Pyry Heiskanen
Korkeus1.76 Pekka Koskela
Seiväs3.70 Robin Helenius
Pituus6.46 Pyry Heiskanen
Kolmiloikka11.99 Max Kostamo
Kuula (4,0 kg)14.10 Topias Poutiainen
Kiekko (1,0 kg)45.25 Einari Reunamo
Keihäs (600 g)42.71 Elis Sundholm
Viisiottelu (4,0 kg)3177 Topias Poutiainen
3000 m kävely15:12.5hot Yrjänä Renvall
Tytöt 15
60 m 8.00 Aleksandra Lovén
300 m43.58 Matilda Levoranta
800 m2:20.39 Meira Hyvärinen
800 m yp.2:18.07 Aino Tarkiainen
2000 m yp. 7:37.7h Sade Hyvärinen
60 m aidat (76,2 cm) 8.99 Peppi Soiluaho
300 m aidat (76,2 cm)48.16 Matilda Levoranta
Korkeus1.65 Lumi Koskelainen
Seiväs3.55 Taika Kuusela
Pituus5.49 Lumi Koskelainen
Kolmiloikka10.75 Eveliina Keskinarkaus
Kuula (3,0 kg)12.84 Emma Valkila
Kiekko (0,75 kg)39.57 Amanda Vesterback
Keihäs (400 g)44.21 Ella Ylikoski
Viisiottelu (3,0 kg)2707 Lumi Koskelainen
3000 m kävely15:58.0hot Hilma Larvala
Pojat 14
60 m 7.47 Tomas Vasylenko
300 m44.37 Oiva Matikainen
300 m yp.39.03 Tomas Vasylenko
800 m2:09.74 Otto Kolppanen
800 m yp.2:08.60 Otto Kolppanen
60 m aidat (84 cm) 9.07 Tomas Vasylenko
Korkeus1.71 Tomas Vasylenko
Seiväs3.76 Samu Tulasalo
Pituus6.12 Tomas Vasylenko
Kolmiloikka11.41 Adrian Sulaiman
Kuula (4,0 kg)14.86 Oiva Matikainen
Kiekko (1,0 kg)31.60 Kevin Jansson
Keihäs (600 g)46.39 Aapo Ryynänen
Viisiottelu (4,0 kg)3022 Tomas Vasylenko
Tytöt 14
60 m 8.08 Alisa Launonen
300 m43.57 Salla Tarkiainen
800 m2:21.92 Iina Saranpää
800 m yp.2:20.62 Iina Saranpää
2000 m yp. 7:38.2h Evi Paulamäki
60 m aidat (76,2 cm) 8.90 Alisa Launonen
300 m aidat (76,2 cm)56.64 Martta Koskivainio
Korkeus1.72 Alisa Launonen
Seiväs2.94 Jasmin Kinnunen
Pituus5.63 Alisa Launonen
Kolmiloikka10.88 Neela Hänninen
Kuula (3,0 kg)12.23 Iina Kause
Kiekko (0,75 kg)44.07 Mila Mäkinen
Keihäs (400 g)45.23 Emilia Muukka
Viisiottelu (3,0 kg)3031 Alisa Launonen
3000 m kävely17:31.2hot Peppi Haaparanta
Pojat 13
60 m 8.20 Jesse Piispanen
200 m28.79 Sebastian Sappinen
200 m yp.27.46 Veikko Plosila
1000 m2:58.43 Eetu Kitinmäki
60 m aidat (76,2 cm) 9.51 Eemeli Haikio
Korkeus1.55 Aleksi Koskela
Seiväs2.90 Daniel Tuunainen
Pituus5.11 Veikko Plosila
Kolmiloikka9.93 Eetu Kitinmäki
Kuula (3,0 kg)11.29 Miko Kuosmanen
Keihäs (400 g)39.20 Hugo Lasaroff
2000 m kävely11:48.5hot Alfons Rautawaara
Tytöt 13
60 m 8.23 Emmi Ahvenlampi
200 m27.18 Emmi Ahvenlampi
1000 m3:14.70 Oona Andelmaa
60 m aidat (76,2 cm) 9.70 Pinja Luontila
Korkeus1.53 Eevi Kölhi
Seiväs2.85 Jessi Saloniemi
Pituus5.26 Eevi Kölhi
Kolmiloikka10.46 Saaga Lampi
Kuula (2,5 kg)11.48 Pinja Luontila
Keihäs (400 g)33.09 Venla Mattinen
2000 m kävely11:57.8hot Kiira Kivioja
Pojat 12
60 m 8.42 Vilho Partala
200 m27.19 Erik Korpela
1000 m3:01.45 Lac Torkkeli
60 m aidat (76,2 cm)10.18 Vilho Partala
Korkeus1.40 Eetu Kemppainen
Seiväs2.70 Oskari Väkeväinen
Pituus4.73 Erik Korpela
Kolmiloikka9.06 Eino Turunen
Kuula (3,0 kg)11.04 Erik Korpela
Keihäs (400 g)31.24 Peetu Savolainen
2000 m kävely11:41.7hot Elvin Glad-Schreven
Tytöt 12
60 m 8.09 Evelyn Ohia
200 m28.75 Meribel Väli
1000 m3:17.76 Elena Kero
1000 m yp.3:09.64 Elena Kero
60 m aidat (76,2 cm)10.35 Matilda Puolimatka
Korkeus1.46 Noora Hämäläinen
1.46 Lotta Parviainen
1.46 Jenna Junttila
Seiväs2.60 Elena Kero
Pituus4.49 Kaisla Tuomas
Kolmiloikka10.06 Kaisla Tuomas
Kuula (2,5 kg)10.23 Jenna Hautakorpi
Keihäs (400 g)28.53 Olivia Karhunen
2000 m kävely12:09.8hot Lilian Mikkola
Pojat 11
60 m 8.52 Otso Aalto
1000 m3:18.93 Otso Aalto
60 m aidat (60 cm)10.43 Aarne Arjonen
Korkeus1.45 Joel Stenman
Seiväs2.20 Eetu Rantala
Pituus
(ponn.alue)
4.58 Joel Stenman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.86 Luukas Törmälä
Kuula (2,5 kg)8.94 Oskari Kovaniemi
Keihäs (400 g)29.73 Oskari Kovaniemi
1000 m kävely 5:59.1hot Oiva Ojala
Tytöt 11
60 m 8.86 Jasmin Kuusiniemi
1000 m3:25.91 Kaisla Salo
60 m aidat (60 cm)10.50 Jasmin Kuusiniemi
Korkeus1.35 Saaga Ojala
Seiväs2.15 Tytti Juselius
Pituus
(ponn.alue)
4.41 Saaga Ojala
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.93 Liisa Myyrä
Kuula (2,0 kg)9.86 Noomi Rimpelä
Kuula (2,5 kg)6.63 Hilja Takaluoma
Keihäs (400 g)25.47 Neea Nurmilo
1000 m kävely 6:08.6hot Emilia Kiiski
Pojat 10
60 m 9.01 Jimi Pitkämäki
1000 m3:20.77 Emil Puhakka
1000 m yp.3:07.81 Jare Keränen
60 m aidat (60 cm)10.65 Jare Keränen
Korkeus1.27 Frej Sundqvist
Seiväs1.98 Elmo Kempas
Pituus
(ponn.alue)
4.44 Jimi Pitkämäki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.58 Jare Keränen
Kuula (2,5 kg)9.06 Jimi Pitkämäki
Keihäs (400 g)26.45 Jare Keränen
1000 m kävely 6:18.7hot Alvar Waltari
Tytöt 10
60 m 9.08 Joanna Ezeh
1000 m3:40.00 Anni Korpi
60 m aidat (60 cm)11.09 Siiri Teerikorpi
Korkeus1.29 Isla Perttula
1.29 Ella Seiteri
Seiväs2.20 Meeri Aro
Pituus
(ponn.alue)
4.14 Ella Seiteri
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.22 Isla Perttula
Kuula (2,0 kg)8.08 Veera Paananen
Keihäs (400 g)24.28 Sara Rantanen
1000 m kävely 6:18.4hot Lumi Gürler
Pojat 9
40 m 6.56 Renny Hietaniemi
1000 m3:26.5h Jose Mettälä
Korkeus1.12 Eino Välimäki
Seiväs1.45 Onni Hyvämäki
Pituus
(ponn.alue)
4.08 Oliver Oris
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.00 Julius Kelo
Kuula (2,0 kg)8.22 Otso Nokisalmi
Tytöt 9
40 m 6.73 Helmi Kork
1000 m3:39.0h Eeva Alakarhu
Korkeus1.15 Vilmiina Viita
Seiväs1.52 Jade Mustonen
Pituus
(ponn.alue)
3.73 Anni Sihvonen
3.73 Manzana Tallgren
Kolmiloikka
(ponn.alue)
6.44 Nella Hyväri
Kuula (2,0 kg)6.23 Tyyne Kovanen

SUOMEN TOP 20 halli 2024


VIIMEISEN 7 PÄIVÄN AIKANA LISÄTYT TULOKSET VAALEANVIHREÄLLÄ POHJALLA
Miehet
60 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
16.65Samuli SamuelssonIkaalU23.6.95 1r2helsyhHelsinki27.1.
26.71Riku IllukkaVantSa21.9.99 2SMTampere17.2.
36.73Viktor ThorBorgåAk17.3.00 2NCKarlstad SWE17.2.
46.76William ThorBorgåAk18.3.00 3SMTampere17.2.
46.76Kasperi VehmaaLappUM16.1.05 1s2SMTampere17.2.
66.78Santeri ÖrnPolvijU1.12.99 5SMTampere17.2.
66.78Eino VuoriHämeenlTa21.6.02 2r2helsyhHelsinki27.1.
86.81Valtteri LoukoLapVi28.8.03 1-22SMMustasaari24.2.
96.83Arttu TauriainenPernU4.1.03 2-22SMMustasaari24.2.
106.84Kalle HirviViipU21.12.05 1kaTurku13.1.
106.84Niko KangasojaOulPy12.2.03 2hipposkJyväskylä13.1.
126.86Erno MehtonenSavonlRie24.4.98 2pimHelsinki10.2.
136.87László MerényiHKV17.3.05 1-19SMMustasaari24.2.
136.87Niilo MustalahtiKuortKu27.8.02 1h3botnia jgMustasaari27.1.
156.88Elmo LakkaJyväskKU10.4.93 1IIr2pikaj.cupLahti14.1.
156.88Arttu PeltolaJyväskKU8.10.02 3-22SMMustasaari24.2.
176.89Tomas JärvinenLahdA21.10.05 D-19NCPraha CZE10.2.
176.89Tomi MäkitaloKanksLei26.5.07 1s2-17SMMustasaari24.2.
196.90Topi HuttunenVierKoi9.1.04 4-22SMMustasaari24.2.
206.91Matias AhtinenPolvijU1.2.03 3s2SMTampere17.2.
200 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
121.24Konsta AlatupaJyväskKU25.6.99 1r6hipposhJyväskylä3.2.
221.30Eljas AaltoIFSibboV15.1.96 1r10helsyhHelsinki3.2.
321.41Oskari LehtonenNurmijYU14.6.97 2r6hipposhJyväskylä3.2.
421.44Niilo MustalahtiKuortKu27.8.02 1r5hipposhJyväskylä3.2.
521.50Kasperi VehmaaLappUM16.1.05 1r3helsyhHelsinki28.1.
621.62Tuomas LehtonenLiedPa4.8.98 2r10helsyhHelsinki3.2.
721.63Roope SaarinenViipU20.2.94 3r10helsyhHelsinki3.2.
821.68Kalle HirviViipU21.12.05 2r6talvikHelsinki21.1.
921.69Viljami KaasalainenJyväskKU15.10.95 2r3helsyhHelsinki28.1.
1021.87Mikael GranqvistIFSibboV12.8.99 1r9helsyhHelsinki3.2.
1122.03Rasmus VehmaaLappUM16.1.05 3r3helsyhHelsinki28.1.
1222.04Juho VenäläinenImU21.9.06 1r2helsyhHelsinki28.1.
1322.14Luka VeselinovicEspTa15.7.05 1r5helsyhHelsinki3.2.
1422.22Lassi KaukonenHKV13.4.01 3r6talvikHelsinki21.1.
1522.32Niko KangasojaOulPy12.2.03 1r1santa clausRovaniemi4.2.
1622.38Tommi MäkinenHKV8.2.00 1r5talvikHelsinki21.1.
1622.38Topi HuttunenVierKoi9.1.04 2r5hipposhJyväskylä3.2.
1822.40Matias LinkoahoHKV1.1.94 2r9helsyhHelsinki3.2.
1922.41Matias SalminenLahdA7.6.06 1r7helsyhHelsinki3.2.
2022.44Sakari ValliusJoensKa26.3.03 1r4hipposhJyväskylä3.2.
2022.44Elias JradHKV19.3.00 1r8helsyhHelsinki3.2.
200 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
120.98Samuel PurolaOulPy19.5.00 1r4pirkanmaaTampere10.2.
221.15Riku IllukkaVantSa21.9.99 2SMTampere18.2.
321.26Niilo MustalahtiKuortKu27.8.02 1r3kaTampere11.2.
421.52Roope SaarinenViipU20.2.94 2r4pirkanmaaTampere10.2.
521.56Viljami KaasalainenJyväskKU15.10.95 2h5SMTampere18.2.
621.57Valtteri LoukoLapVi28.8.03 1r5-22/1SMMustasaari25.2.
721.58Konsta AlatupaJyväskKU25.6.99 1h4SMTampere18.2.
821.76Juho VenäläinenImU21.9.06 1r7-19/1SMMustasaari25.2.
921.77Rasmus VehmaaLappUM16.1.05 2r7-19/2SMMustasaari25.2.
1021.79Oskari LehtonenNurmijYU14.6.97 1h2SMTampere18.2.
1121.82Yousif JosephSiilPo20.10.97 1r3pimKuopio27.1.
1221.87Niko KangasojaOulPy12.2.03 2h4SMTampere18.2.
1321.98Eino VuoriHämeenlTa21.6.02 3h5SMTampere18.2.
1422.04László MerényiHKV17.3.05 1r6-19/3SMMustasaari25.2.
1422.04Asseri VälimäkiNoormNo24.11.00 1r3karhuh.kPori27.1.
1622.05Topi HuttunenVierKoi9.1.04 2r5-22/2SMMustasaari25.2.
1722.06Jaakko LinnusTampPy7.3.03 1r3pyrintökTampere21.1.
1822.07Mikael GranqvistIFSibboV12.8.99 3h3SMTampere18.2.
1922.11Matias SalminenLahdA7.6.06 3r7-19/4SMMustasaari25.2.
2022.13Sakari ValliusJoensKa26.3.03 3r5-22/3SMMustasaari25.2.
400 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
147.42Viljami KaasalainenJyväskKU15.10.95 2rBmoBærum NOR11.2.
247.81Konsta AlatupaJyväskKU25.6.99 3rAmoBærum NOR11.2.
348.13Tuomas LehtonenLiedPa4.8.98 2r7helsyhHelsinki27.1.
448.32Jere HaapalainenTampPy30.7.04 3r7helsyhHelsinki27.1.
549.16Mikael GranqvistIFSibboV12.8.99 1r5helsyhHelsinki27.1.
649.96Atte NevalaKU-585.12.02 2r5helsyhHelsinki27.1.
749.98Miska KoponenViipU 24.7.04 1r4helsyhHelsinki27.1.
849.99Albin SödermanIFDrott7.3.05 1-19pohjanmaaKuortane11.2.
950.29Petros PieskäKuivAu10.2.96 2r4helsyhHelsinki27.1.
1050.30Daniel LundmarkHIFK8.9.98 3r4helsyhHelsinki27.1.
1150.34Elias JradHKV19.3.00 1r6helsyhHelsinki27.1.
1250.38Christian VänttinenTuUL6.9.99 1r2varsyhTurku28.1.
1350.59Eelis UittoViipU7.6.01 3r5helsyhHelsinki27.1.
1450.68Alfons SödermanIFDrott19.9.01 -19pohjanmaaKuortane11.2.
1450.68Veikko KorpikallioMikkKV14.9.04 4r5helsyhHelsinki27.1.
1650.69Aleksi SairanenSavonlRie3.9.97 2r6helsyhHelsinki27.1.
1750.77Oliver EnqvistIFSibboV 3.1.02 4r4helsyhHelsinki27.1.
1850.78Riku UusitaloTuUL3.1.05 2r2varsyhTurku28.1.
1950.93Tommi MäkinenHKV8.2.00 3r6helsyhHelsinki27.1.
2051.19Kalle RaitalaTampPy2.8.94 1r2hipposkJyväskylä13.1.
400 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
147.20Asseri VälimäkiNoormNo24.11.00 1r5/1SMTampere17.2.
247.24Konsta AlatupaJyväskKU25.6.99 2r5/2SMTampere17.2.
347.35Tuomas LehtonenLiedPa4.8.98 2r5kaTampere11.2.
447.45Viljami KaasalainenJyväskKU15.10.95 3r5/3SMTampere17.2.
447.45Jere HaapalainenTampPy30.7.04 4r5/4SMTampere17.2.
648.34Juho VenäläinenImU21.9.06 1r6-19/1SMMustasaari24.2.
748.46Jaakko LinnusTampPy7.3.03 1r4/6SMTampere17.2.
848.68Benjamin StendahlBorgåAk20.6.99 1r1/7SMTampere17.2.
948.78Mikael GranqvistIFSibboV12.8.99 6r5/8SMTampere17.2.
1049.05Miska KoponenViipU 24.7.04 2r3-22/2SMMustasaari24.2.
1149.14Christian VänttinenTuUL6.9.99 2r4/9SMTampere17.2.
1249.21Jaakko LehtiläTampPy21.6.93 3r5kaTampere11.2.
1349.23Konsta UutteraTampPy1.8.05 1r2kaTampere11.2.
1449.24Elias JradHKV19.3.00 2r4kaTampere11.2.
1549.34Riku UusitaloTuUL3.1.05 1r5-19/2SMMustasaari24.2.
1649.39Eemeli MäntyläPorinTa8.12.03 3r3-22/3SMMustasaari24.2.
1749.70Jesse RiissanenTampPy17.8.06 2r2kaTampere11.2.
1849.75Luka VeselinovicEspTa15.7.05 3r4kaTampere11.2.
1949.84Topi TimonenOulPy18.2.06 2r5-19/4SMMustasaari24.2.
1949.84Matias LinkoahoHKV1.1.94 1r3/14SMTampere17.2.
800 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11:48.61Joonas RinneSaarijPu20.5.95 1moBærum NOR11.2.
21:51.83Ville LampinenKU-5812.12.94 1r3hipposhJyväskylä3.2.
31:51.92Joonas KumpulainenOrimJy21.2.06 7moBærum NOR11.2.
41:53.40Benjamin LeeHKV26.3.03 2r4helsyhHelsinki28.1.
51:53.46Oliver AsikainenHKV12.12.05 3r4pimHelsinki10.2.
61:53.65Eelis UittoViipU7.6.01 4r4pimHelsinki10.2.
61:53.65Elias TuominenTuUL5.5.00 10av pecApeldoorn NED27.1.
81:53.78Daniel LundmarkHIFK8.9.98 5r4pimHelsinki10.2.
91:53.90Lauri HassiOrivPo20.9.90 3r3hipposhJyväskylä3.2.
101:54.41Junnu KorvenpääKU-5817.6.02 4r4helsyhHelsinki28.1.
111:54.72Joona HeiskanenKU-589.6.05 6r4pimHelsinki10.2.
121:55.31Veikko KorpikallioMikkKV14.9.04 7r4pimHelsinki10.2.
131:55.36Elmo Ylä-KotolaKarhKa29.10.05 1r3helsyhHelsinki28.1.
141:56.07Sisu MoilanenTuUL9.6.05 2r3itsenäis.pEspoo/Kam5.12.
151:56.45Tuure HaapanenTuUL13.12.02 3r3helsyhHelsinki28.1.
161:57.16Veikka YlihärsiläSeinäjsU22.4.06 1pohjanmaaKuortane11.2.
171:57.22Tero ReinikainenKuopRei31.5.95 5r3hipposhJyväskylä3.2.
181:57.34Samu HeikkonenLappUM31.5.98 1r3pimHelsinki10.2.
191:58.17Santtu HeiskanenKU-589.6.05 2r3pimHelsinki10.2.
201:58.24Jaakko SiltalaHKV16.3.05 3r3pimHelsinki10.2.
800 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11:48.40Joonas RinneSaarijPu20.5.95 2tampere imTampere23.1.
21:52.22Aleksi KiveläLempKiYU23.5.00 1rA/1SMTampere18.2.
31:52.89Junnu KorvenpääKU-5817.6.02 1rB/2SMTampere18.2.
41:53.00Joonas KumpulainenOrimJy21.2.06 2rA/3SMTampere18.2.
51:53.02Ville LampinenKU-5812.12.94 3rA/4SMTampere18.2.
61:53.40Jere HaapalainenTampPy30.7.04 1pirkanmaaTampere10.2.
71:53.42Joona HeiskanenKU-589.6.05 2rB/5SMTampere18.2.
81:53.75Daniel LundmarkHIFK8.9.98 4rA/6SMTampere18.2.
91:53.76Oliver AsikainenHKV12.12.05 1r2-19/2SMMustasaari25.2.
101:53.77Leonard MarkénIFVOM13.12.03 1botnia jgMustasaari27.1.
111:54.01Eelis UittoViipU7.6.01 6rA/8SMTampere18.2.
121:54.10Lauri HassiOrivPo20.9.90 7rA/9SMTampere18.2.
131:54.21Atte NevalaKU-585.12.02 1rC/10SMTampere18.2.
141:54.40Mikko RahkolaPudasjU13.1.97 2rC/11SMTampere18.2.
151:54.55Markus TeijulaTuUL30.1.98 3rC/12SMTampere18.2.
161:54.64Sisu MoilanenTuUL9.6.05 3rB/13SMTampere18.2.
171:54.73Elmo Ylä-KotolaKarhKa29.10.05 4rB/14SMTampere18.2.
181:54.75Konsta UutteraTampPy1.8.05 1pyrintökTampere21.1.
191:54.90Elias TuominenTuUL5.5.00 8rA/15SMTampere18.2.
201:55.11Alex RauhalaVasaIS8.10.97 2botnia jgMustasaari27.1.
1500 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
13:41.46Santtu HeikkinenLempKiYU12.6.02 3moBærum NOR11.2.
23:44.58Joonas RinneSaarijPu20.5.95 5ifamGent BEL3.2.
33:46.42Aleksi KiveläLempKiYU23.5.00 7moBærum NOR11.2.
43:55.83Eero SalevaHKV7.10.95 1r3helsyhHelsinki27.1.
53:55.90Joonas KumpulainenOrimJy21.2.06 2r3helsyhHelsinki27.1.
63:56.97Joni VirkkalaGamlakIF27.6.95 3r3helsyhHelsinki27.1.
73:57.52Samu HeikkonenLappUM31.5.98 4r3helsyhHelsinki27.1.
83:57.62Panu JantunenHKV11.4.89 5r3helsyhHelsinki27.1.
93:58.37Niko PutkinenLahdA28.8.01 6r3helsyhHelsinki27.1.
103:59.45Tuomas PuputtiIFRaseb21.12.97 7r3helsyhHelsinki27.1.
114:00.05Onni IkonenJyväskKU2.1.02 8r3helsyhHelsinki27.1.
124:02.68Sisu MoilanenTuUL9.6.05 1rAvarsyhTurku28.1.
134:05.52Joona HeiskanenKU-589.6.05 9r3helsyhHelsinki27.1.
144:07.15Otto LoukkalahtiIFRaseb11.1.94 2rAvarsyhTurku28.1.
154:08.48SE15Sisu SaarinenTuUL6.10.09 3rAvarsyhTurku28.1.
164:09.08Akseli VirtanenKarhKa20.2.02 1r2helsyhHelsinki27.1.
174:09.66Aleksi AhlforsRaumU9.4.07 1kaTurku13.1.
184:09.71Johannes BrunilaTuUL21.10.88 4rAvarsyhTurku28.1.
194:09.98Joel VuohtoniemiViipU5.9.04 2r2helsyhHelsinki27.1.
204:10.18Mikaïl UusipereEspTa27.3.06 3r2helsyhHelsinki27.1.
1500 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
13:52.45Aleksi KiveläLempKiYU23.5.00 1rA/1SMTampere17.2.
23:52.72Santtu HeikkinenLempKiYU12.6.02 2rA/2SMTampere17.2.
33:53.22Tuure HaapanenTuUL13.12.02 1kaTampere11.2.
43:53.70Leonard MarkénIFVOM13.12.03 2kaTampere11.2.
53:55.15Julius MäkinenTampPy17.8.01 1rB/3SMTampere17.2.
63:55.64Joonatan VenäläinenImU21.1.06 1areena igJoensuu10.2.
73:56.32Joni VirkkalaGamlakIF27.6.95 3kaTampere11.2.
83:56.50Joonas KumpulainenOrimJy21.2.06 3rA/4SMTampere17.2.
93:56.70Samuel AuvinenJoensKa8.8.01 2rB/5SMTampere17.2.
103:56.88Alex RauhalaVasaIS8.10.97 3rB/6SMTampere17.2.
113:57.03Sisu MoilanenTuUL9.6.05 4rB/7SMTampere17.2.
123:57.14Eero SalevaHKV7.10.95 4rA/8SMTampere17.2.
133:57.34Jimi AlastaloJoensKa2.7.04 2areena igJoensuu10.2.
143:57.99Mikko KauppinenVierKoi3.2.03 1-22SMMustasaari24.2.
153:58.74Konsta HämäläinenJoensKa8.3.98 5rB/10SMTampere17.2.
163:59.15Eemeli HirvonenJoensKa17.10.05 3areena igJoensuu10.2.
173:59.34Aki NummelaHKV30.5.85 7rB/13SMTampere17.2.
183:59.37Panu JantunenHKV11.4.89 7rA/14SMTampere17.2.
193:59.86Ilmari LehmusJoensKa10.1.04 2-22SMMustasaari24.2.
204:00.07Samu HeikkonenLappUM31.5.98 8rA/15SMTampere17.2.
3000 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
17:52.12SE SE22Santtu HeikkinenLempKiYU12.6.02 4meeting cmcmLuxembourg LUX21.1.
27:53.84Mustafe MuuseTuUL4.8.01 6ifamGent BEL3.2.
38:02.11Mika KotirantaJoensKa28.7.00 5moBærum NOR11.2.
48:04.29Eemil HelanderJyväskKU28.5.01 15ifamGent BEL3.2.
58:14.33Eero SalevaHKV7.10.95 8moBærum NOR11.2.
68:24.17Mikko KauppinenVierKoi3.2.03 1r3helsyhHelsinki3.2.
78:24.91Niko PutkinenLahdA28.8.01 2r3helsyhHelsinki3.2.
88:25.06Tuure HaapanenTuUL13.12.02 3r3helsyhHelsinki3.2.
98:28.02Akseli RuoholaLiedPa1.9.98 1kupittaan kTurku3.2.
108:31.75Arash Ahmad GulLahdA7.3.03 4r3helsyhHelsinki3.2.
118:34.74Aleksi AnttolainenLahdA5.2.93 5r3helsyhHelsinki3.2.
128:40.51Joni VirkkalaGamlakIF27.6.95 6r3helsyhHelsinki3.2.
138:48.18Niklas HeikkiläKuusUS18.10.00 2kupittaan kTurku3.2.
148:49.14Tuomas PuputtiIFRaseb21.12.97 7r3helsyhHelsinki3.2.
158:50.61Johannes BrunilaTuUL21.10.88 8r3helsyhHelsinki3.2.
168:51.17Otto GripenbergIKFalken14.7.01 8göt.inomhusGöteborg SWE3.2.
178:54.49Joona HeiskanenKU-589.6.05 9r3helsyhHelsinki3.2.
188:55.63Joel VuohtoniemiViipU5.9.04 10r3helsyhHelsinki3.2.
198:55.65Otto LoukkalahtiIFRaseb11.1.94 11r3helsyhHelsinki3.2.
208:55.68Akseli VirtanenKarhKa20.2.02 12r3helsyhHelsinki3.2.
3000 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
18:02.34Mika KotirantaJoensKa28.7.00 1SMTampere18.2.
28:02.56Mustafe MuuseTuUL4.8.01 2SMTampere18.2.
38:04.10Ossi KekkiLahdA29.10.93 3SMTampere18.2.
48:07.13Akseli RuoholaLiedPa1.9.98 4SMTampere18.2.
58:14.17Eero SalevaHKV7.10.95 5SMTampere18.2.
68:17.75Niko PutkinenLahdA28.8.01 6SMTampere18.2.
78:25.96Arash Ahmad GulLahdA7.3.03 7SMTampere18.2.
88:27.16Julius MäkinenTampPy17.8.01 8SMTampere18.2.
98:27.58Aleksi AnttolainenLahdA5.2.93 9SMTampere18.2.
108:28.25Eemeli HirvonenJoensKa17.10.05 10SMTampere18.2.
118:28.68Samuel AuvinenJoensKa8.8.01 11SMTampere18.2.
128:28.88Teemu OksanenIkaalU28.8.00 12SMTampere18.2.
138:29.76Leonard MarkénIFVOM13.12.03 1winter gMustasaari13.1.
148:32.45Jussi KarkkulainenPyhäsU19.11.96 1pimJoensuu21.1.
158:36.22Joonatan VenäläinenImU21.1.06 1-19SMMustasaari24.2.
168:36.36Joni VirkkalaGamlakIF27.6.95 13SMTampere18.2.
178:37.44Panu JantunenHKV11.4.89 14SMTampere18.2.
188:37.88Konsta HämäläinenJoensKa8.3.98 2pimJoensuu21.1.
198:38.36Matias MononenLahdA6.8.02 15SMTampere18.2.
208:38.49Mikko KauppinenVierKoi3.2.03 1-22SMMustasaari25.2.
60 m aidat
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
17.63Elmo LakkaJyväskKU10.4.93 1Ipikaj.cupLahti14.1.
27.76Santeri KuusiniemiJyväskKU10.10.98 2SMTampere18.2.
37.77Ilari ManninenJyväskKU11.10.97 2IIpikaj.cupLahti14.1.
47.89Konsta KankainenTampPy29.4.04 3SMTampere18.2.
57.97Valtteri KalliokuljuLiedPa14.1.97 1IIaitaj.kHelsinki4.2.
68.04Pyry SantahuhtaKanksLei22.3.99 1regionBergamo ITA11.2.
78.07Arttu SaariKeskiUYU9.12.99 4SMTampere18.2.
88.18Adrian BjörkgrenIFDrott15.12.03 1h1hipposhJyväskylä3.2.
98.19Leo UusimäkiKU-5830.6.98 5s2mccravyLouisville KY USA13.1.
108.23Joni JärvinenLahdA14.3.00 1IIpikaj.cupLahti28.1.
118.28Eero HirvinenKanksLei4.1.01 3h1hipposhJyväskylä3.2.
128.29Ville ToivonenÄhtU8.4.02 Dr2wa tourTallinn EST4.2.
138.33Viktor KanteleBorgåAk11.1.97 4h1SMTampere18.2.
148.42Matias KomiIFSibboV12.5.03 3h2SMTampere18.2.
158.44Eero IlomäkiHIFK2.4.01 1IpimHelsinki10.2.
168.47Aleksi SavolainenTampPy4.5.02 4-22SMMustasaari25.2.
178.48Jere LiskojärviHelsTa27.11.99 1talvikHelsinki21.1.
188.51Oliver OksanenNoormNo6.10.03 2IkaTampere11.2.
198.54Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 DSMTampere18.2.
198.54Ville KyrönlahtiKangasnKa21.9.04 4hipposhJyväskylä3.2.
300 m aidat
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
135.62SE22 SE19Antti SainioTampPy17.5.05 1r3/1SMTampere18.2.
236.06Tuomas LehtonenLiedPa4.8.98 2r3kaTampere11.2.
236.06Jere HaapalainenTampPy30.7.04 2r3/2SMTampere18.2.
436.92Jaakko LinnusTampPy7.3.03 4r3/4SMTampere18.2.
537.54Anton TallbackaHIFK14.11.99 5r3/5SMTampere18.2.
637.83Sakari ValliusJoensKa26.3.03 1r2/6SMTampere18.2.
737.94Benjamin StendahlBorgåAk20.6.99 2r1kaTampere11.2.
838.19Konsta KankainenTampPy29.4.04 3r2kaTampere11.2.
938.37Tomi LaaksoTapE3.6.02 2r2/8SMTampere18.2.
1038.69Samuli RaikunenLiedPa27.5.96 3r3kaTampere11.2.
1139.20Elliot SchmidtBorgåAk12.5.05 1r2-19/1SMMustasaari25.2.
1239.55Lauri TakalaSeinäjsU6.2.06 4r2kaTampere11.2.
1339.59Oliver EnqvistIFSibboV 3.1.02 4r3kaTampere11.2.
1439.79Iiro SurkkaJyväskKU28.3.98 4tampere imTampere23.1.
1539.85Markus HurriLiedPa5.1.00 4r2/10SMTampere18.2.
1639.86Kalle RaitalaTampPy2.8.94 1r1/11SMTampere18.2.
1740.07Antti PihlavistoHKV16.10.02 2r1/12SMTampere18.2.
1840.21Armas UusitaloOulPy28.9.06 1r1-19/2SMMustasaari25.2.
1940.23Santtu RäsänenJoensKa17.5.01 3r1kaTampere11.2.
2040.86Juho MantilaHämeenlTa26.5.05 2r2-19/3SMMustasaari25.2.
Korkeus
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
12.20Daniel KosonenTampPy17.9.00 1satakuntaPori20.1.
22.13Arttu MattilaÄänekU3.3.01 3moBærum NOR11.2.
32.12Julius KuuselaLänsiUU25.9.98 1pomppu-uHelsinki24.1.
42.10Matias MustonenLempKiYU21.4.97 D-22pyrintökTampere20.1.
52.09Tomas JärvinenLahdA21.10.05 D-19NCPraha CZE10.2.
62.08Johan GrönroosSjundeåIF3.3.04 2winter gMustasaari13.1.
72.06Teemu LaurikainenTampPy19.11.04 1-22SMMustasaari24.2.
82.05Veikka LoikasPorinYU18.9.06 3SMTampere17.2.
91.98Alec IsaacsMalaxIF30.4.07 1-17pohjanmaaKuortane11.2.
101.96Aleksi SavolainenTampPy4.5.02 DSMTampere17.2.
101.96Teemu KoskelaKuivAu11.4.07 2-17SMMustasaari25.2.
121.95Sisu MäkeläHKV5.1.06 2pomppu-uHelsinki17.1.
121.95Lauri SinkkonenJyväskKU7.5.08 1-17hipposhJyväskylä3.2.
141.94Oskari HenttinenTuUL12.2.03 3-22SMMustasaari24.2.
151.92Ville ToivonenÄhtU8.4.02 D-22SMTampere20.1.
161.91Jere LiskojärviHelsTa27.11.99 3pomppu-uHelsinki17.1.
171.90Joni HeikkinenOulPy19.10.99 1pimOulu28.1.
171.90Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 DSMTampere17.2.
171.90Mika PolkuVirtU19.7.75 5hipposhJyväskylä3.2.
201.88Noor-Eldin MahmoudHIFK5.10.04 1brunei indUxbridge GBR6.12.
Seiväs
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
15.70Urho KujanpääTampPy18.5.97 1tampere imTampere23.1.
25.48Juho AlasaariLaihLu29.9.03 2SMTampere18.2.
35.38Tommi HolttinenTuUL3.5.97 3=tampere imTampere23.1.
45.15Albin LundbergVasaIS21.2.02 2-22SMMustasaari25.2.
55.10Einari VälimäkiNoormNo2.3.94 4SMTampere18.2.
65.05Oskari HenttinenTuUL12.2.03 3-22SMMustasaari25.2.
75.00Topias MustonenJoensKa27.11.07 1-17SMMustasaari24.2.
75.00Tommi JärvenpääJyväskKU22.1.06 1-19SMMustasaari25.2.
94.90Leo UusimäkiKU-5830.6.98 12corky clLubbock, Tex. USA19.1.
104.85Joonatan KemppainenPihtipTui15.8.02 4-22SMMustasaari25.2.
114.76Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 DSMTampere18.2.
124.75Iiro SuutarinenÄhtU2.2.00 2pkKuopio27.1.
124.75Eemil HallikainenKaavKai 16.4.04 5-22SMMustasaari25.2.
144.70Arttu HaaksluotoRiihimKi15.5.07 1-17talvikarnPajulahti12.1.
154.66Aleksi SavolainenTampPy4.5.02 DSMTampere18.2.
164.65Juuso TornbergRaahVe2.7.03 1seiväskRaahe11.2.
164.65Otto HiivolaLaitJy28.7.04 2varsyTurku4.2.
184.60Olavi HalonenHyvsU24.11.06 2-19SMMustasaari25.2.
184.60Aapo NärhiLempKiYU7.4.07 2=-17SMMustasaari24.2.
184.60Vilho HaaksluotoRiihimKi15.5.07 2=-17SMMustasaari24.2.
Pituus
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
17.81Kasperi VehmaaLappUM16.1.05 1moBærum NOR11.2.
27.54Tomas JärvinenLahdA21.10.05 D-19NCPraha CZE10.2.
37.46Kalle SalminenJoensKa29.1.96 1areena igJoensuu10.2.
47.36Heikki VuorinenÄänekU6.5.01 1hipposhJyväskylä3.2.
57.32Otto PulkkinenImU28.3.01 3SMTampere18.2.
67.26Eetu JokelaAlavVi20.2.03 1-22SMMustasaari25.2.
77.23Kristian PeltolaJyväskKU13.9.01 1kaTampere11.2.
87.22Ville ToivonenÄhtU8.4.02 Dwa tourTallinn EST3.2.
97.18Joona LuotonenIFSibboV9.9.96 6SMTampere18.2.
107.15Arttu TauriainenPernU4.1.03 2-22SMMustasaari25.2.
117.03Pyry KeränenTurWei18.6.97 1kupittaan kTurku3.2.
126.98Leo UusimäkiKU-5830.6.98 16mccravyLouisville, Kent. USA12.1.
136.93Jonatan KinnunenTuUL17.5.02 3-22SMMustasaari25.2.
146.88Oscar GrannasIFDrott11.6.05 1-19SMMustasaari24.2.
146.88Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 DSMTampere17.2.
146.88Nikola BäckVasaIS 20.8.08 3kaTampere11.2.
176.87Konsta RutanenKuivAu27.2.05 2-19SMMustasaari24.2.
176.87Otso NyyssönenJoensKa31.5.07 1-17SMMustasaari24.2.
196.79Janne EtelämäkiKuortKu11.1.92 5hipposhJyväskylä3.2.
206.75Konsta TynkkynenTampPy19.10.05 4-19SMMustasaari24.2.
206.75Eelis KuusjärviLempKiYU23.6.06 3-19SMMustasaari24.2.
Kolmiloikka
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
116.64Simo LipsanenLappUM13.9.95 2meet eliteMiramas FRA2.2.
216.22Aaro DavidilaLapLu12.3.00 1SMTampere17.2.
315.73Aapo KarvinenVammsVoi5.12.01 5tampere imTampere23.1.
415.63Tuomas KaukolahtiKU-586.5.94 3SMTampere17.2.
515.28Iikka AlinguéJanJa10.11.99 3moBærum NOR11.2.
614.91Niklas PiirainenLempKiYU25.5.06 5SMTampere17.2.
714.76Juho NieminenJyväskKU9.6.00 6SMTampere17.2.
814.27Johannes JokelaKristU19.12.05 2-19SMMustasaari25.2.
914.15Eelis SnåreLahdA5.6.03 1-22SMMustasaari24.2.
1014.05Jimi HuuhoPyhäsU13.2.01 7SMTampere17.2.
1113.99Emil NylundIFSibboV26.11.04 8SMTampere17.2.
1213.61Santeri HaapamäkiTampPy12.2.05 9SMTampere17.2.
1313.60Eelis KuusjärviLempKiYU23.6.06 3-19SMMustasaari25.2.
1413.42Samuel RuohonenTampU13.3.07 1-17SMMustasaari25.2.
1513.31Konsta TynkkynenTampPy19.10.05 4-19SMMustasaari25.2.
1613.22Otso NyyssönenJoensKa31.5.07 2-17SMMustasaari25.2.
1713.11Eelis HarjunmaaTampPy8.4.05 5-19SMMustasaari25.2.
1813.07Aleksi SavolainenTampPy4.5.02 2-22SMMustasaari24.2.
1913.06Shankar UuksulainenVaasVa21.10.06 2-19pohjanmaaKuortane11.2.
2013.04Joona ViitalaJyväskKU24.3.08 3-17SMMustasaari25.2.
Kuula
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
118.40Nico OksanenTuUL27.7.94 1kupittaan kTurku3.2.
218.16Arttu KorkeasaloLielKi4.2.00 1winter gMustasaari13.1.
317.78Eero AholaPorinYU15.1.99 3leirikTampere26.1.
417.68Timo KööpikkäKuivAu10.5.94 2SMTampere18.2.
517.67Miika LahtonenMynämI8.6.03 3kupittaan kTurku3.2.
617.15Aatu KangasniemiEspTa25.2.06 5SMTampere18.2.
717.07Panu TirkkonenKeitKu25.2.97 1kuulakKeitele14.1.
816.97Antti-Pekka RönkköKiimU26.10.95 6SMTampere18.2.
916.68Mikko ToiviainenLoimJa22.2.90 4kupittaan kTurku3.2.
1016.13Henri PakisjärviKuivAu6.1.89 3ouluh.gOulu7.1.
1115.84Juho SuominenPiikkKe26.6.04 1-22SMMustasaari25.2.
1214.93Matti KahilainenPihtipTui21.8.96 1tunturihRovaniemi3.2.
1314.75Jonas SolvinIKFalken10.5.97 1botnia jgMustasaari27.1.
1414.56Paavo PuroSuolU12.6.05 2kaTampere11.2.
1514.33Joni HeikkinenOulPy19.10.99 1aspen agHaparanda SWE21.1.
1614.26Jussi TukevaJalasjJa14.2.87 1pohjanmaaKuortane11.2.
1714.06Kaapo KolariVarkKV7.8.00 2pimKuopio27.1.
1813.51Aleksi SavolainenTampPy4.5.02 DSMTampere17.2.
1913.20Pyry SelinLahdA28.12.05 1varsyhTurku28.1.
2013.17Lauri LaasalaToijVau7.8.81 3kaTampere11.2.
Kiekko
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
152.51Antti PränniPudasjU11.4.01 1leirikTampere26.1.
249.77Juho SuominenPiikkKe26.6.04 2leirikTampere26.1.
349.23Mico LampinenKU-589.2.06 3leirikTampere26.1.
448.14Max LampinenKU-5811.10.04 4leirikTampere26.1.
544.71Juuso SillanpääJyväskKU16.2.79 5leirikTampere26.1.
636.64Jarkko KarstilaLahtiSp5.2.71 2satakuntaPori20.1.
735.33Aki NurminenSiikSi17.8.81 3satakuntaPori20.1.
835.26Olli JuvonenRiihimKi11.10.86 4satakuntaPori20.1.
933.71Petteri PeitsoSeinäjsU13.5.87 6leirikTampere26.1.
1033.59Juho PommelinTampPy12.6.95 5satakuntaPori20.1.
Keihäs
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
Seitsenottelu
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
15429Aleksi SavolainenTampPy4.5.02 1SMTampere18.2.
25414Ville ToivonenÄhtU8.4.02 11wa tourTallinn EST4.2.
35386Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 2SMTampere18.2.
44908Jere LiskojärviHelsTa27.11.99 1helsyhHelsinki28.1.
54896Joni HeikkinenOulPy19.10.99 4SMTampere18.2.
64888Miro TanninenJoensKa15.10.03 2-22SMTampere21.1.
74822Juuso ErkkiläLohtVei9.11.02 3-22SMTampere21.1.
84722Olavi HalonenHyvsU24.11.06 5SMTampere18.2.
93830Toma LahtinenHIFK11.11.99 2helsyhHelsinki28.1.
5000 m kävely
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
119:26.80otJerry JokinenTuUL18.3.02 1SMTampere17.2.
220:42.69otJonathan EkbergEsboIF17.10.03 1-22SMMustasaari24.2.
320:50.43otLauri JoukasYlänKi2.4.01 2SMTampere17.2.
420:59.78otRasmus LerstrandVasaIS29.10.02 3SMTampere17.2.
525:08.2hotMikko RuokolainenEsboIF10.5.81 2arenakEspoo/A4.2.
625:44.7othPekka PeltolaEsboIF 25.7.06 1-19arenakEspoo/A4.2.
725:48.87otKasperi KemppainenEspTa27.12.06 1-19SMMustasaari24.2.
826:18.76otJussi RaudaskoskiOulPy28.3.06 1ouluh.gOulu4.2.
926:20.37otNiilo RaudaskoskiOulPy24.9.08 2ouluh.gOulu4.2.
1026:46.11otOskari MatilaKuortKu5.1.06 3-19SMMustasaari24.2.
1128:43.30Samuel MarkuYlänKi3.7.05 2pimTurku13.1.
1239:20.81otIlkka VakkuriKankU31.10.57 3ouluh.gOulu4.2.

Naiset
60 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
17.25Lotta KemppinenHIFK1.4.98 1pimHelsinki10.2.
27.41Nooralotta NeziriJyväskKU9.11.92 1IIr2pikaj.cupLahti14.1.
27.41Saara KeskitaloEspTa3.7.00 2h6helsyhHelsinki27.1.
47.43Nora LindahlHIFK10.9.04 2-22NCÖrebro SWE25.2.
57.45Jenna KokkonenKajKi28.8.01 1s2SMTampere17.2.
57.45Milla PirkkalainenJoensKa16.10.02 1-22SMMustasaari24.2.
77.46Pirkitta MarjanenPorinYU28.8.01 1r5helsyhHelsinki3.2.
87.47Silja KempasJoensKa28.5.99 1r2pimJoensuu20.1.
97.48Mette BaasJoensKa10.9.00 1IIr1pirkkah.jTampere27.1.
107.49Aino PulkkinenJyväskKU2.2.98 5tampere imTampere23.1.
117.50Anniina KortetmaaJyväskKU9.1.95 1h5pkKuopio27.1.
127.51Sara WissIFÅland-M3.2.87 1mondo igUppsala SWE27.1.
127.51Anna PursiainenEspTa12.3.03 1h4pimHelsinki10.2.
147.53Viivi LehikoinenHIFK27.8.99 3h6helsyhHelsinki27.1.
157.54Petra HäggqvistHKV9.4.01 6tampere imTampere23.1.
157.54Elmiina SiikalaHIFK22.5.06 1-19SMMustasaari24.2.
157.54Jessica KähäräMikkKV1.8.01 1Ibotnia jgMustasaari27.1.
187.55Tessa MoisioKaipVi4.5.03 2-22SMMustasaari24.2.
187.55Elisabet SalmelaVeitsilKV16.11.97 1r1tunturihRovaniemi3.2.
207.56Essi NiskalaKuivAu24.5.05 2-19SMMustasaari24.2.
200 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
123.46Nora LindahlHIFK10.9.04 2rBmoselleMetz FRA3.2.
223.73Aino PulkkinenJyväskKU2.2.98 2rAmoBærum NOR11.2.
323.83Mette BaasJoensKa10.9.00 2r1hipposhJyväskylä3.2.
423.94Viivi LehikoinenHIFK27.8.99 1r7helsyhHelsinki28.1.
524.02Anniina KortetmaaJyväskKU9.1.95 1r1helsyhHelsinki3.2.
624.14Hilla UusimäkiKU-5812.6.96 1r2hipposhJyväskylä3.2.
724.54Aada AhoRaisKu3.1.03 1r2helsyhHelsinki3.2.
824.57Kristiina HalonenLappUM10.10.97 2r2hipposhJyväskylä3.2.
924.58Katja LuukkolaLeppSi19.12.03 2r1helsyhHelsinki3.2.
1024.64Emma TainioPaimU5.11.03 3r1helsyhHelsinki3.2.
1124.67Milja ThuresonLahdA23.5.94 1r3kaTurku13.1.
1224.75Kira KruutiHKV10.5.98 2r2helsyhHelsinki3.2.
1324.77Pirkitta MarjanenPorinYU28.8.01 4r1helsyhHelsinki3.2.
1424.84Anna PursiainenEspTa12.3.03 3r7helsyhHelsinki28.1.
1524.87Petra HäggqvistHKV9.4.01 3r2helsyhHelsinki3.2.
1625.12Elmiina SiikalaHIFK22.5.06 3r1talvikHelsinki21.1.
1725.17Sandra-Sofia NieminenOulPy7.10.00 1pohjanmaaKuortane21.1.
1825.18Amelie KoivuluomaSeinäjsU21.6.07 1r3pohjanmaaKuortane11.2.
1925.38Priscilla BoatengIFDrott 9.10.05 2r3pohjanmaaKuortane11.2.
2025.46Inkeri AhokasPorinYU29.3.04 1r3helsyhHelsinki3.2.
200 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
123.77Mette BaasJoensKa10.9.00 1r4pirkkah.jTampere27.1.
223.86Aino PulkkinenJyväskKU2.2.98 1SMTampere18.2.
323.94Milja ThuresonLahdA23.5.94 2SMTampere18.2.
424.02Jenna KokkonenKajKi28.8.01 3SMTampere18.2.
524.03Silja KempasJoensKa28.5.99 1r6pkKuopio27.1.
624.04Anniina KortetmaaJyväskKU9.1.95 2r6pkKuopio27.1.
724.10Hilla UusimäkiKU-5812.6.96 2r4pirkkah.jTampere27.1.
824.17Katja LuukkolaLeppSi19.12.03 1r5-22/1SMMustasaari25.2.
924.35Milla PirkkalainenJoensKa16.10.02 2r5-22/2SMMustasaari25.2.
1024.39Elisabet SalmelaVeitsilKV16.11.97 3r4pirkkah.jTampere27.1.
1124.40Enni VirjonenTuUL14.5.07 1r3kaTampere11.2.
1224.44Anna PursiainenEspTa12.3.03 2r3kaTampere11.2.
1324.74Emma TainioPaimU5.11.03 3h4SMTampere18.2.
1424.81Kristiina HalonenLappUM10.10.97 1r4areena igJoensuu10.2.
1424.81Emmi SaveniusVehmU26.4.06 2r6pyrintökTampere21.1.
1624.87Elmiina SiikalaHIFK22.5.06 1r8-19/1SMMustasaari25.2.
1724.92Sandra-Sofia NieminenOulPy7.10.00 2r4ouluh.gOulu10.2.
1824.94Heidi SalminenJyväskKU4.12.03 3r3kaTampere11.2.
1924.99Reetta RyynänenJoensKa10.1.04 1r4-22/5SMMustasaari25.2.
2025.02Riika TirkkonenJoensKa22.6.04 2r4-22/6SMMustasaari25.2.
400 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
153.12Viivi LehikoinenHIFK27.8.99 3rBmoselleMetz FRA3.2.
254.14Milja ThuresonLahdA23.5.94 2rAmoBærum NOR11.2.
354.71Jeanine NygårdVasaIS13.10.91 1göt.inomhusGöteborg SWE3.2.
455.04Ella RäsänenEsboIF27.1.94 5miting intSabadell ESP27.1.
555.63Veera MattilaVammsVoi21.1.03 2r4helsyhHelsinki27.1.
656.32Emmi SaveniusVehmU26.4.06 3r4helsyhHelsinki27.1.
756.47Aada AhoRaisKu3.1.03 1r2varsyhTurku28.1.
857.89Saimi LupalaIFRaseb18.3.03 1r3pimHelsinki10.2.
957.98Julia RaunioHIFK17.8.02 1r2helsyhHelsinki27.1.
1058.06Jessica RautelinEsboIF16.1.97 4r4helsyhHelsinki27.1.
1158.11Ronja KoskelaKuivAu7.2.03 2r2varsyhTurku28.1.
1258.12Minttu RinneSaarijPu29.10.98 2r3pimHelsinki10.2.
1358.23Hilla TuominenLahdA6.6.08 1r1pimHelsinki10.2.
1458.37Ida FinellBorgåAk21.2.05 2r3helsyhHelsinki27.1.
1558.86Erika UtriainenVeitsilKV15.10.86 3r3helsyhHelsinki27.1.
1658.90Ella NourrissonEspTa1.5.96 4r3helsyhHelsinki27.1.
1758.98Eliisa RäsänenEsboIF3.3.96 2r3varsyhTurku28.1.
1859.11Iida VerainenNousSu28.1.03 3r2varsyhTurku28.1.
1959.22Pinja HeinonenJyväskKU10.3.01 2r3hipposkJyväskylä13.1.
2059.35Nea HassilaIFDrott18.11.05 1r2-19pohjanmaaKuortane11.2.
400 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
153.27Hilla UusimäkiKU-5812.6.96 1r3/1SMTampere17.2.
254.03Milja ThuresonLahdA23.5.94 2r3/2SMTampere17.2.
354.34Viivi LehikoinenHIFK27.8.99 3r3/3SMTampere17.2.
454.71Silja KempasJoensKa28.5.99 4r3/4SMTampere17.2.
555.10Aada AhoRaisKu3.1.03 1r3-22/1SMMustasaari24.2.
655.54Veera MattilaVammsVoi21.1.03 1r2/5SMTampere17.2.
755.68Kristiina HalonenLappUM10.10.97 5r3/6SMTampere17.2.
855.73Emmi SaveniusVehmU26.4.06 1r4-19/1SMMustasaari24.2.
956.68Veera PeräläLahdA18.3.00 3r2/8SMTampere17.2.
1056.95Ronja KoskelaKuivAu7.2.03 2r3-22/2SMMustasaari24.2.
1157.19Riika TirkkonenJoensKa22.6.04 1r1-22/3SMMustasaari24.2.
1257.31Hilla TuominenLahdA6.6.08 1r1/9SMTampere17.2.
1357.42Noora HarjuSeinäjsU26.2.05 2r4-19/2SMMustasaari24.2.
1457.46Aino VenäläinenImU24.6.04 1r2-22/4SMMustasaari24.2.
1557.54Kira KruutiHKV10.5.98 2r1/10SMTampere17.2.
1657.73Saimi LupalaIFRaseb18.3.03 5r2/12SMTampere17.2.
1758.13Nea HassilaIFDrott18.11.05 1r3-19/3SMMustasaari24.2.
1858.15Eliisa RäsänenEsboIF3.3.96 3r3kaTampere11.2.
1958.19Veera HäkkinenJoensKa7.3.03 2r1-22/6SMMustasaari24.2.
2058.24Ella NourrissonEspTa1.5.96 3r1/13SMTampere17.2.
800 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
12:02.57Eveliina MäättänenEspTa1.9.95 3h2MMGlasgow GBR1.3.
22:04.67Sara LappalainenBorgåAk17.8.91 1r5helsyhHelsinki28.1.
32:04.99Veera MattilaVammsVoi21.1.03 2r5helsyhHelsinki28.1.
42:06.91SE19Elle CederHKV26.12.06 3r5helsyhHelsinki28.1.
52:08.46Heini IkonenJyväskKU22.3.99 4r5helsyhHelsinki28.1.
62:09.97Sini RajaniemiLahdA23.11.04 5r5helsyhHelsinki28.1.
72:10.61Veera PeräläLahdA18.3.00 1r3hipposhJyväskylä3.2.
82:10.68Saija SeppäSuolU4.4.98 2r3hipposhJyväskylä3.2.
92:11.26Siiri RainioJyväskKU11.7.00 3r3hipposhJyväskylä3.2.
102:12.26Veera MensonenMaanMa1.8.99 4r3hipposhJyväskylä3.2.
112:12.86Erika UtriainenVeitsilKV15.10.86 5r3hipposhJyväskylä3.2.
122:13.06Marika AarnioTurWei18.10.99 1r4helsyhHelsinki28.1.
132:13.21Alisa VirtanenJyväskKU4.9.02 6r3hipposhJyväskylä3.2.
142:14.45Moona LatvalaHKV6.7.92 2r3pimHelsinki10.2.
152:14.49Rauha BuchwaldHKV20.6.95 2r4helsyhHelsinki28.1.
162:15.04Ilona PulkkinenTurWei26.3.98 2varsyTurku4.2.
172:15.49Hilla TuominenLahdA6.6.08 6r4helsyhHelsinki28.1.
182:16.23Sini-Minea SaarikoskiKerU18.10.05 7r4helsyhHelsinki28.1.
192:16.31Viivi LankinenTuUL8.3.95 3r3pimHelsinki10.2.
202:18.68Ella MykkänenIisVi20.8.04 7r3hipposhJyväskylä3.2.
800 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
12:05.16Veera MattilaVammsVoi21.1.03 1tampere imTampere23.1.
22:05.90Sara LappalainenBorgåAk17.8.91 1rA/1SMTampere18.2.
32:08.06Veera PeräläLahdA18.3.00 3rA/3SMTampere18.2.
42:08.48Sini RajaniemiLahdA23.11.04 4rA/4SMTampere18.2.
52:08.76Heini IkonenJyväskKU22.3.99 5rA/5SMTampere18.2.
62:09.22Elle CederHKV26.12.06 6tampere imTampere23.1.
72:10.73Veera MensonenMaanMa1.8.99 6rA/6SMTampere18.2.
82:11.05Siiri RainioJyväskKU11.7.00 7rA/7SMTampere18.2.
92:11.93Inka PeltolaLahdA8.2.07 1r2-17/1SMMustasaari24.2.
102:12.13Alisa VirtanenJyväskKU4.9.02 2r2pirkanmaaTampere10.2.
112:12.49Marika AarnioTurWei18.10.99 3r2pirkanmaaTampere10.2.
122:12.92Erika UtriainenVeitsilKV15.10.86 4r2pirkanmaaTampere10.2.
132:13.07Rauha BuchwaldHKV20.6.95 5r2pirkanmaaTampere10.2.
142:13.08Hilla TuominenLahdA6.6.08 2r2-17/2SMMustasaari24.2.
152:13.68Ilona PulkkinenTurWei26.3.98 6r2pirkanmaaTampere10.2.
162:14.00Sointu OinasPohjKoi23.2.07 3r2-17/3SMMustasaari24.2.
172:14.75Vilma VäliharjuTampPy28.4.04 2-22SMMustasaari25.2.
182:14.85Veronika VirtapohjaLahdA25.10.96 5rB/13SMTampere18.2.
192:15.24Sini-Minea SaarikoskiKerU18.10.05 6rB/14SMTampere18.2.
202:15.83Viivi LankinenTuUL8.3.95 7rB/15SMTampere18.2.
1500 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
14:09.10Nathalie BlomqvistIKFalken20.4.01 1moBærum NOR11.2.
24:09.21Sara LappalainenBorgåAk17.8.91 2moBærum NOR11.2.
34:29.64Nelli NordlundLahdA6.1.97 2r2helsyhHelsinki27.1.
44:30.68Veera MensonenMaanMa1.8.99 3r2helsyhHelsinki27.1.
54:30.69Sofie LövdahlVasaIS16.5.93 3av pecApeldoorn NED27.1.
64:32.28Siiri RainioJyväskKU11.7.00 4r2helsyhHelsinki27.1.
74:34.31Janette VänttinenHKV7.3.02 5r2helsyhHelsinki27.1.
84:35.59Veronika VirtapohjaLahdA25.10.96 6r2helsyhHelsinki27.1.
94:35.81Salla LaukkanenJoensKa18.3.00 7r2helsyhHelsinki27.1.
104:39.58Sini-Minea SaarikoskiKerU18.10.05 8r2helsyhHelsinki27.1.
114:40.06Inka PeltolaLahdA8.2.07 1r1helsyhHelsinki27.1.
124:40.12Vilma PereEurRai18.8.03 9r2helsyhHelsinki27.1.
134:40.19Anne RajaniemiLahdA11.5.83 2r1helsyhHelsinki27.1.
144:41.67Pihla HokkanenJyväskKU23.1.93 10r2helsyhHelsinki27.1.
154:49.90Kia HeiskanenPorvU27.6.00 3r1helsyhHelsinki27.1.
164:51.68Anna HaatajaOulPy20.1.96 4r1helsyhHelsinki27.1.
174:52.73Alisa EmaldynovaSalVil21.8.06 5r1helsyhHelsinki27.1.
184:55.76Amanda VirtanenTuUL1.7.96 1kaTurku13.1.
194:57.77Emma Haka-RiskuNokU8.2.09 6r1helsyhHelsinki27.1.
204:58.75Laura KarkkulainenPyhäsU29.10.92 1-30vSMJyväskylä17.2.
1500 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
14:19.81Sara LappalainenBorgåAk17.8.91 1rA/1SMTampere17.2.
24:20.79Nelli NordlundLahdA6.1.97 2rA/2SMTampere17.2.
34:21.99Saija SeppäSuolU4.4.98 3rA/3SMTampere17.2.
44:29.07Veera MensonenMaanMa1.8.99 4rA/4SMTampere17.2.
54:29.41Siiri RainioJyväskKU11.7.00 5rA/5SMTampere17.2.
64:29.63Sini RajaniemiLahdA23.11.04 6rA/6SMTampere17.2.
74:30.01Moona LatvalaHKV6.7.92 1rB/7SMTampere17.2.
84:30.03Janette VänttinenHKV7.3.02 7rA/8SMTampere17.2.
94:30.16Alisa VirtanenJyväskKU4.9.02 1-22SMMustasaari24.2.
104:30.67Veronika VirtapohjaLahdA25.10.96 8rA/9SMTampere17.2.
114:35.03Inka PeltolaLahdA8.2.07 3rB/11SMTampere17.2.
124:35.05Vilma PereEurRai18.8.03 2-22SMMustasaari24.2.
134:35.34Salla LaukkanenJoensKa18.3.00 4rB/12SMTampere17.2.
144:38.55Katariina KärkkäinenIisVi15.8.02 3-22SMMustasaari24.2.
154:39.68Anne RajaniemiLahdA11.5.83 6rB/14SMTampere17.2.
164:40.68Lotta SundqvistTuUL12.9.92 7rB/15SMTampere17.2.
174:43.11Noora HukkaJoensKa27.6.09 1areena igJoensuu10.2.
184:44.09Winnie MarkénIFVOM20.5.08 2-17SMMustasaari25.2.
194:44.83Ella RautawaaraEspTa9.12.08 3-17SMMustasaari25.2.
204:44.98Pihla HokkanenJyväskKU23.1.93 8rB/16SMTampere17.2.
3000 metriä
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
19:04.28SE22Ilona MononenLahdA18.12.03 1moBærum NOR11.2.
29:18.83Sara LappalainenBorgåAk17.8.91 1r2helsyhHelsinki3.2.
39:31.59Saija SeppäSuolU4.4.98 5moBærum NOR11.2.
49:40.35Janette VänttinenHKV7.3.02 2r2helsyhHelsinki3.2.
59:49.03Liina WinbornTurWei26.9.01 2rBtyson invFayetteville, Ark. USA9.2.
69:55.45Veronika VirtapohjaLahdA25.10.96 3r2helsyhHelsinki3.2.
710:03.08Laura ManninenKU-5818.4.73 1-50vSMJyväskylä18.2.
810:04.10Moona LatvalaHKV6.7.92 4r2helsyhHelsinki3.2.
910:09.26Katariina KärkkäinenIisVi15.8.02 5r2helsyhHelsinki3.2.
1010:10.04Vilma PereEurRai18.8.03 6r2helsyhHelsinki3.2.
1110:25.12Heidi MustonenVarkKV23.7.90 1-30vSMJyväskylä18.2.
1210:31.75Anna-Elina HeikkinenJyväskKU2.7.90 2-30vSMJyväskylä18.2.
1310:33.59Emma Haka-RiskuNokU8.2.09 7r2helsyhHelsinki3.2.
1410:38.59Sini TirriLempKiYU4.2.01 8r2helsyhHelsinki3.2.
1510:38.91Kia SairanenTampPy10.9.08 1r1helsyhHelsinki3.2.
1610:43.20Heidi HaapamäkiJyväskKU23.11.00 2r1helsyhHelsinki3.2.
1710:44.06Laura SalminenVeikkVei9.4.87 9r2helsyhHelsinki3.2.
1810:48.76Tiina AlhonenVaajKuo14.9.80 1-40vSMJyväskylä18.2.
1910:49.58Emma HakalaEspTa10.9.93 10r2helsyhHelsinki3.2.
2010:54.59Saara Ylisaukko-ojaRunClub22.7.88 3r1helsyhHelsinki3.2.
3000 metriä / ylipitkä rata
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
18:49.25SENathalie BlomqvistIKFalken20.4.01 1SMTampere18.2.
29:05.62Ilona MononenLahdA18.12.03 2SMTampere18.2.
39:14.87Sara LappalainenBorgåAk17.8.91 3SMTampere18.2.
49:36.47Emilia JousimaaLahdA9.10.93 4SMTampere18.2.
59:38.57Janette VänttinenHKV7.3.02 5SMTampere18.2.
69:46.44Taru PalsaHKV10.10.88 6SMTampere18.2.
79:48.79Moona LatvalaHKV6.7.92 7SMTampere18.2.
89:48.86Salla LaukkanenJoensKa18.3.00 8SMTampere18.2.
99:50.16Veera LaaksoviitaSuomRa23.6.01 1areena igJoensuu10.2.
109:50.89Vilma PereEurRai18.8.03 9SMTampere18.2.
119:53.68Katariina KärkkäinenIisVi15.8.02 10SMTampere18.2.
1210:00.19Anne RajaniemiLahdA11.5.83 2pimJoensuu21.1.
1310:03.18Mari LaakkonenPudasjU6.5.91 1pimOulu28.1.
1410:04.30Pihla HokkanenJyväskKU23.1.93 11SMTampere18.2.
1510:06.30Lotta SundqvistTuUL12.9.92 12SMTampere18.2.
1610:07.41Emma RantaLempKiYU28.6.03 13SMTampere18.2.
1710:08.11Pinja LaasanenSiilPo3.6.05 14SMTampere18.2.
1810:09.45Anna HaatajaOulPy20.1.96 3pimJoensuu21.1.
1910:11.22Laura ManninenKU-5818.4.73 1kaTampere11.2.
2010:11.65Ella SorvistoKuivAu1.4.04 3-22SMMustasaari25.2.
60 m aidat
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
1 7.97Reetta HurskeTampPy15.5.95 2h4MMGlasgow GBR3.3.
28.05Nooralotta NeziriJyväskKU9.11.92 2ISTAF IndoorBerlin GER23.2.
38.22Saara KeskitaloEspTa3.7.00 2IIr2pikaj.cupLahti14.1.
48.24Vilma MäkiAlavU8.2.02 1-22SMMustasaari25.2.
5 8.33Saga VanninenTampPy4.5.03 Sh1MMGlasgow GBR1.3.
68.39Vilma ItälinnaTampPy23.5.03 Sr4wa tourTallinn EST4.2.
68.39Niina KarttunenSavonlRie30.9.02 3hipposhJyväskylä3.2.
88.40Sonja StångKuivAu18.3.02 2-22SMMustasaari25.2.
98.45Essi VehmaaLappUM19.6.02 2h2-22SMMustasaari25.2.
98.45Siiri SiirtolaHKV4.5.05 1IIpimHelsinki10.2.
118.51Noora JuslinBorgåAk14.11.99 2IIpimHelsinki10.2.
128.52Essi NiskalaKuivAu24.5.05 1santa clausRovaniemi4.2.
138.56Iina HolopainenHIFK 2.7.03 3helsyhHelsinki28.1.
148.58Meeri RiialiImU1.2.05 2-19SMMustasaari25.2.
158.59Vilma VäliharjuTampPy28.4.04 Sr2SMTampere18.2.
158.59Emmi ValtonenTuUL5.3.03 Sr2SMTampere18.2.
178.62Elmiina SiikalaHIFK22.5.06 4IIpimHelsinki10.2.
188.76Jessica RautelinEsboIF16.1.97 5IpimHelsinki10.2.
198.78Sofia LindholmKuivAu14.6.02 6h1SMTampere18.2.
198.78Emilia KiiskiJoensKa23.4.02 2IIkaTampere11.2.
300 m aidat
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
139.70SEHilla UusimäkiKU-5812.6.96 1r3/1SMTampere18.2.
240.49SE22Aada AhoRaisKu3.1.03 2r3/2SMTampere18.2.
340.70Kristiina HalonenLappUM10.10.97 1areena igJoensuu10.2.
440.81Essi NiskalaKuivAu24.5.05 1r2/3SMTampere18.2.
541.21Heidi SalminenJyväskKU4.12.03 3r3/4SMTampere18.2.
641.81Laura LoponenLahdA12.4.04 2r2-22/2SMMustasaari25.2.
742.08Iina HolopainenHIFK 2.7.03 3r2-22/3SMMustasaari25.2.
842.81Reetta RyynänenJoensKa10.1.04 1r1-22/4SMMustasaari25.2.
942.91Martta ValtonenEspTa17.6.05 1r3-19/1SMMustasaari25.2.
1043.00Iida VerainenNousSu28.1.03 4r2-22/5SMMustasaari25.2.
1143.30Hilla TuominenLahdA6.6.08 1r4-17/1SMMustasaari24.2.
1243.37Emma JuntunenKuivAu16.5.08 1r1-17/2SMMustasaari24.2.
1343.46Mathilda KvistVasaIS26.11.99 4r2/9SMTampere18.2.
1443.52Iida KastarinenTampPy12.6.07 2r4-17/3SMMustasaari24.2.
1543.78Vilma VäliharjuTampPy28.4.04 2r1kaTampere11.2.
1644.00Pinja HeinonenJyväskKU10.3.01 1r1/11SMTampere18.2.
1744.85Lotta MetsärintaLaitJy4.7.05 2r1/14SMTampere18.2.
1744.85Ida FinellBorgåAk21.2.05 3r1/13SMTampere18.2.
1944.91Matilda LahtiEspTa4.7.07 3r4-17/4SMMustasaari24.2.
2044.94Carmen VahaHKV14.8.05 1r1-19/3SMMustasaari25.2.
Korkeus
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11.90Ella JunnilaTampPy6.12.98 9latkaBanská Bystrica SVK13.2.
21.81Heta TuuriTuUL14.1.95 8jump meetCottbus GER31.1.
31.80Sini LälläJyväskKU12.3.94 1winter gMustasaari13.1.
31.80Elin PajunenVasaIS1.3.95 5ifamGent BEL3.2.
51.79Saga VanninenTampPy4.5.03 SMMGlasgow GBR1.3.
61.78Venla PulkkanenJyväskKU13.7.02 4=tampere imTampere23.1.
71.77Johanna NieminenJyväskKU9.5.03 1-22SMMustasaari25.2.
71.77Enni VirjonenTuUL14.5.07 Sr1-17SMTampere20.1.
91.76Ella MikkolaTampPy10.11.07 1kaTampere11.2.
101.74Neea KäyhköSavonlRie17.1.02 2-22SMMustasaari25.2.
101.74Mia KänsäkangasGamlakIF10.8.05 1pimOulu28.1.
121.73Elizabeth FogdeMalaxIF16.4.05 SSMTampere18.2.
121.73Sanna RautioOulPy30.5.97 1ouluh.gOulu7.1.
141.72Saara HakanenHKV14.7.99 6=big 12Lubbock, Tex. USA24.2.
141.72Alisa LaunonenTuUL4.2.10 1-15varsyhTurku28.1.
161.71Aino AaltoVehmU6.6.06 2-19SMMustasaari25.2.
161.71Vilma KnutarGamlakIF1.7.06 3-19SMMustasaari25.2.
181.70Selma PollariÄänekU8.8.08 1-19pohjanmaaKuortane11.2.
191.69Miia LindholmHIFK30.1.88 2kaTampere11.2.
201.68Inga IkonenKuvKuo1.4.10 1-15keväthSavonlinna3.3.
201.68Janna SiegfridsVasaIS15.1.03 3-22SMMustasaari25.2.
Seiväs
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
14.81SEWilma MurtoSalVil11.6.98 1leirikKuortane6.1.
24.38Saga AnderssonEsboIF30.3.00 3moBærum NOR11.2.
34.31Silja AnderssonEsboIF30.11.03 1SMTampere17.2.
44.05Maria KytöläNurmijYU24.8.97 3varsyhTurku28.1.
54.00Laura OllikainenVarkKV19.1.98 1pimJoensuu19.1.
63.90Janna-Juulia MäenpääLappVei25.7.06 1-19botnia jgMustasaari27.1.
73.85Emma RovasaloTuUL18.1.03 3leirikKuortane6.1.
83.80Essi MelenderTuUL29.4.02 4=winter gMustasaari13.1.
93.75Fiinu PuustinenJyväskKU24.10.03 1pkKuopio27.1.
93.75Tuuli JärvinenKeurKi24.2.05 4leirikKuortane6.1.
113.70Miisa KoskiahoKarijTa21.10.03 8SMTampere17.2.
113.70Tuuli KujalaSeinäjsU23.1.00 6winter gMustasaari13.1.
133.66Vanessa LindbergRiihimKi11.4.04 3kupittaan kTurku3.2.
143.60Olivia HärkönenVeitsilKV23.9.02 7-22SMMustasaari24.2.
153.55Frida BlomfeltEsboIF6.1.08 1-17helsyhHelsinki27.1.
153.55Taika KuuselaForssSa22.7.09 1-15varsyTurku4.2.
173.50Vilma HannulaKarhKa4.12.02 1-22talvikarnPajulahti12.1.
183.45Elli RantalaEspTa2.11.06 2-19SMMustasaari24.2.
183.45Aino SuorsaOrivPo31.3.03 4kaTampere11.2.
203.42Essi NurmelaSavonlRie11.9.06 4hipposhJyväskylä3.2.
Pituus
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
16.52Jessica KähäräMikkKV1.8.01 1tampere imTampere23.1.
26.41Saga VanninenTampPy4.5.03 SMMGlasgow GBR1.3.
36.27Nea LentoTampPy7.3.02 1-22SMMustasaari24.2.
46.20Taika KoilahtiTurWei4.12.98 1varsyTurku4.2.
56.19Saana PeuraTervTe19.1.03 2-22SMMustasaari24.2.
66.10Senni SalminenImU29.1.96 5SMTampere17.2.
76.05Anne-Mari LehtiöKU-586.9.95 8tampere imTampere23.1.
86.00Kira KytöläEsboIF25.6.93 6SMTampere17.2.
95.95Vilma ItälinnaTampPy23.5.03 1helsyhHelsinki27.1.
105.86Venla VäliharjuTampPy30.4.02 2kaTampere11.2.
115.82Ilona SaarikunnasLahdA5.9.04 3-22SMMustasaari24.2.
125.81Iida KastarinenTampPy12.6.07 Sr2-17SMTampere20.1.
135.79Jessica RautelinEsboIF16.1.97 SSMTampere18.2.
145.74Elizabeth FogdeMalaxIF16.4.05 1-19SMMustasaari25.2.
145.74Emmi ValtonenTuUL5.3.03 5-22SMMustasaari24.2.
165.72Neea KäyhköSavonlRie17.1.02 1pimJoensuu20.1.
175.70Enni VirjonenTuUL14.5.07 Sr2-17SMTampere20.1.
175.70Ella WallinVasaIS20.12.08 1-17SMMustasaari25.2.
175.70Jessica MiettinenJoensKa24.6.98 1pkKuopio27.1.
205.69Meeri ElomaaSeinäjsU3.5.03 7-22SMMustasaari24.2.
Kolmiloikka
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
113.87Senni SalminenImU29.1.96 1sprint'n'jAarhus DEN23.1.
213.58Jessica KähäräMikkKV1.8.01 2SMTampere18.2.
213.58Kristiina MäkeläOrimJy20.11.92 1SMTampere18.2.
412.95Nea LentoTampPy7.3.02 1-22SMMustasaari25.2.
512.93Kira KytöläEsboIF25.6.93 4SMTampere18.2.
612.74Jessica MiettinenJoensKa24.6.98 6SMTampere18.2.
712.65Elina KostiainenVihdVie23.4.92 7moBærum NOR11.2.
812.57Saana PeuraTervTe19.1.03 2-22SMMustasaari25.2.
912.51Hanna PeltolaTampPy2.3.01 8SMTampere18.2.
1012.35Lotta KirvesmiesMikkKV19.5.95 9SMTampere18.2.
1112.26Wilhelmiina HarjuJyväskKU26.7.02 10SMTampere18.2.
1212.09Siri SavolainenTuUL31.10.00 2varsyhTurku28.1.
1312.07Janita LeppärantaKristU26.2.00 12SMTampere18.2.
1412.02Vilma KnutarGamlakIF1.7.06 1-19SMMustasaari24.2.
1511.95Janika JokinenTampU12.9.02 2kupittaan kTurku3.2.
1611.88Ainu VerhoLempKiYU19.5.07 1-17SMMustasaari24.2.
1711.87Laura RautiainenTampPy14.6.98 3helsyhHelsinki3.2.
1811.85Alexia MyllymäkiRaumU10.7.08 1-17pirkanmaaTampere10.2.
1811.85Kerttu RantakangasKaipVi16.6.06 2-19SMMustasaari24.2.
2011.76Saana TakalaSeinäjsU30.6.03 4-22SMMustasaari25.2.
2011.76Mia FlinkEspTa5.6.07 1-17helsyhHelsinki3.2.
Kuula
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
117.65Senja MäkitörmäVarpVi31.5.94 1SMTampere17.2.
217.60Emilia KangasKuortKu10.8.01 2SMTampere17.2.
316.59Eveliina RouvaliKuopRei16.4.97 3SMTampere17.2.
416.36Kaisa KymäläinenHirsPy11.10.94 3leirikTampere26.1.
515.60Minttu LaurilaTuUL24.6.05 1-19SMMustasaari25.2.
615.39Kaisu EskelinenMaanMa11.3.00 2kaTampere11.2.
715.01Saga VanninenTampPy4.5.03 SMMGlasgow GBR1.3.
814.43Oona ViljanenOrivPo7.10.03 1-22SMMustasaari24.2.
914.40Linn SundVasaIS15.10.01 4helsyhHelsinki3.2.
1014.29Riikka PurhoLappUM3.10.99 6SMTampere17.2.
1113.89Laura LepistöPorinYU31.1.01 SSMTampere18.2.
1213.80Pinja NaulaTuUL17.4.04 2-22SMMustasaari24.2.
1313.72Gita ReinholmKarhKa22.6.03 3-22SMMustasaari24.2.
1413.71Tuuli KammonenMikkKV 21.10.04 8SMTampere17.2.
1513.69Julia NystrandEsboIF23.6.05 1-19helsyhHelsinki3.2.
1613.60Vilma KeräläHämeenlTa14.4.05 6leirikTampere26.1.
1713.22Iiris VeijolaHämeenlTa4.4.05 3-19SMMustasaari25.2.
1813.15Minna-Marjatta LiimatainenHimU30.4.93 1pohjanmaaKuortane11.2.
1912.99Enni AulaPudasjU13.9.03 5-22SMMustasaari24.2.
2012.76Carmen WellingTuUL3.5.06 5-19SMMustasaari25.2.
Kiekko
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
147.92Sanni KuparinenJanJa21.11.01 1leirikTampere26.1.
247.19Enni AulaPudasjU13.9.03 2leirikTampere26.1.
347.15Iiris VeijolaHämeenlTa4.4.05 3leirikTampere26.1.
444.82Carmen WellingTuUL3.5.06 2-19satakuntaPori20.1.
544.62Roosa NaulaTuUL26.1.01 4leirikTampere26.1.
643.21Nelli TalvitieTampPy27.5.01 6leirikTampere26.1.
742.95Tuula SviiliPuumVi28.2.94 7leirikTampere26.1.
841.62Pamela RantalaLittTU25.5.06 3-19satakuntaPori20.1.
939.20Kiia MäkinenNoormNo9.12.08 1-17leirikEerikkilä20.1.
1038.63Martta LaineValkHa13.3.06 1-19leirikEerikkilä20.1.
1138.10Sanni-Maria MäkeläNoormNo16.3.05 4-19satakuntaPori20.1.
1237.36Siiri PeinKanksLei22.7.05 5-19satakuntaPori20.1.
1336.61Pinja NieminenPorinYU25.1.05 6-19satakuntaPori20.1.
1435.93Roosa AulamoTampPy 8.7.08 2-17leirikEerikkilä20.1.
1535.66Rania ToivonenUudKK14.4.06 2-19leirikEerikkilä20.1.
1635.50Mila MäkinenNoormNo11.11.10 1-17satakuntaPori20.1.
1735.29Venla MannerTuUL30.5.08 3-17leirikEerikkilä20.1.
1835.13Rebecca NelimarkkaNakkVire10.7.06 7-19satakuntaPori20.1.
1934.40Inka MännistöNakkVire20.6.07 2-17satakuntaPori20.1.
2033.37Vanessa SalminenForssSa24.5.07 4-17leirikEerikkilä20.1.
Keihäs
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
147.17Siiri ElomaaHKV19.9.03 1leirikPajulahti26.1.
246.59Minka NurroHKV7.12.99 2leirikPajulahti26.1.
343.15Ronja KoivistoTampPy13.9.00 3leirikPajulahti26.1.
440.52Emilia LiljeqvistIFNykn27.9.06 3-19inomhuskVäxjö SWE3.2.
538.46Heidi LähdemäkiOulPy8.7.99 4leirikPajulahti26.1.
632.05Elisa HilskaLappUM13.3.04 5leirikPajulahti26.1.
727.20Anna PyykköLappUM14.2.03 6leirikPajulahti26.1.
3000 m kävely
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
113:00.91otSE19 SE17Ella RautawaaraEspTa9.12.08 1-17SMMustasaari24.2.
213:44.23otMaria AntolaLaitJy13.6.02 1-22SMMustasaari24.2.
314:14.7hotAliisa KiiskiKarhKa11.3.05 1-19arenakEspoo/A4.2.
414:20.75otElina HeikkinenOulPy22.3.97 2pimOulu28.1.
514:31.59otAnna KokkoKuivAu18.8.04 2ouluh.gOulu4.2.
614:38.33otIiris AiraksinenSiilPo12.7.07 2-17SMMustasaari24.2.
715:58.0hotHilma LarvalaKU-583.12.09 1-15arenakEspoo/A4.2.
816:00.5hotHeidi VakkilainenVantSa25.11.06 2-19arenakEspoo/A4.2.
916:06.13otTuuli MurtoniemiNokU22.5.05 2-19SMMustasaari24.2.
1016:06.74otAino SaarinenKalVa4.10.05 3-19SMMustasaari24.2.
1116:21.86otAnni SaarinenKalVa17.2.07 3-17SMMustasaari24.2.
1217:02.60otAino AnttilaNakkVire16.2.06 5-19SMMustasaari24.2.
1317:14.99otElina VakkilainenVantSa22.3.08 4-17SMMustasaari24.2.
1417:17.32Heidi AhvenusKaipVi 30.5.79 1-45vSMJyväskylä16.2.
1517:30.74Virve ViljolaHKV27.1.70 1-50vSMJyväskylä16.2.
1617:31.2hotPeppi HaaparantaVihdVie11.3.10 2-15arenakEspoo/A4.2.
1717:36.6hotMaija HarjuEspTa7.9.08 2-17arenakEspoo/A4.2.
1817:38.6hotAnni KälviäinenValkKa29.3.09 3-15arenakEspoo/A4.2.
1917:54.31Ursula KoivunenEsboIF28.3.69 1-55vSMJyväskylä16.2.
2018:19.6hotChantelle FinneIKFalken25.9.04 3arenakEspoo/A4.2.
Viisiottelu
tulosenn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
14677SE SE22Saga VanninenTampPy4.5.03 2MMGlasgow GBR1.3.
24008Jessica RautelinEsboIF16.1.97 1SMTampere18.2.
33897Emmi ValtonenTuUL5.3.03 2SMTampere18.2.
43886Vilma VäliharjuTampPy28.4.04 3SMTampere18.2.
53873Neea KäyhköSavonlRie17.1.02 4SMTampere18.2.
63542Elizabeth FogdeMalaxIF16.4.05 5=SMTampere18.2.
63542Ronja KoivistoTampPy13.9.00 5=SMTampere18.2.
83535Laura LepistöPorinYU31.1.01 7SMTampere18.2.
93379Emmi HietanenHämeenlTa26.2.04 8SMTampere18.2.
103377Saima KossaSauvU4.1.05 2-19SMTampere20.1.
113370Ida OunaslehtoEsboIF15.11.00 9SMTampere18.2.
123345Eveliina LehtolaOulPy27.3.03 10SMTampere18.2.
133297Vanessa LindbergRiihimKi11.4.04 11SMTampere18.2.
143239Lotta PutkirantaEspTa12.6.03 4-22SMTampere20.1.
153227Charlotte KajanderHIFK15.1.06 3-19SMTampere20.1.
163189Minttu MattinenLappUM12.5.00 12SMTampere18.2.
173079Aino AaltoVehmU6.6.06 4-19SMTampere20.1.
182999Milja MahlavuoriLappUM5.2.04 5-22SMTampere20.1.
192941Aada HaavistoTuUL12.7.06 5-19SMTampere20.1.
202810Jutta HeinoKarkkPo10.10.04 6-22SMTampere20.1.
202810Oona KokkoTampPy12.8.06 6-19SMTampere20.1.