KAUDEN KÄRKITULOKSET

KAUDEN KÄRKITULOKSET






Vain viralliset lajit.
Miehet
100 m10.12 Samuli Samuelsson
200 m20.75 Samuel Purola
400 m 46.23 Viljami Kaasalainen
800 m1:45.88 Joonas Rinne
1500 m 3:37.62 Santtu Heikkinen
3000 m 7:50.31 Santtu Heikkinen
5000 m13:40.15 Eemil Helander
10000 m29:10.69 Mika Kotiranta
10 km tiejuoksu28:55 Mustafe Muuse
Puolimaraton1:06:25 Arttu Vattulainen
Maraton2:18:20 Arttu Vattulainen
3000 m esteet 8:22.00 Topi Raitanen
110 m aidat (106,7 cm)13.43 Elmo Lakka
400 m aidat (91,4 cm) 50.02 Jere Haapalainen
Korkeus2.19 Arttu Mattila
Seiväs5.71 Juho Alasaari
Pituus7.92 Kristian Pulli
Kolmiloikka16.83 Aaro Davidila
Kuula (7,26 kg)18.75 Nico Oksanen
Kiekko (2,0 kg)58.69 Frantz Kruger
Moukari (7,26 kg)75.74 Aaron Kangas
Keihäs (800 g)87.32 Oliver Helander
Kymmenottelu (7,26 kg)7521 Tarmo Savola
20 km kävely1:18:22 Veli-Matti Partanen
35 km kävely2:29:04 Veli-Matti Partanen
Naiset
100 m11.40 Lotta Kemppinen
200 m23.22 Anniina Kortetmaa
400 m 52.39 Katriina Wright
800 m1:59.81 Eveliina Määttänen
1500 m 4:03.27 Kristiina Sasinek Mäki
3000 m 9:03.30 Camilla Richardsson
5000 m15:11.63 Camilla Richardsson
10000 m31:12.78 Camilla Richardsson
10 km tiejuoksu33:27 Susanna Saapunki
Puolimaraton1:10:08 Camilla Richardsson
Maraton2:24:38 Camilla Richardsson
3000 m esteet10:11.73 Nelli Nordlund
100 m aidat (84 cm)12.70 Reetta Hurske
400 m aidat (76,2 cm) 54.40 Viivi Lehikoinen
Korkeus1.92 Ella Junnila
Seiväs4.80 Wilma Murto
Pituus6.47 Jessica Kähärä
Kolmiloikka14.03 Senni Salminen
Kuula (4,0 kg)17.53 Eveliina Rouvali
Kiekko (1,0 kg)58.07 Salla Sipponen
Moukari (4,0 kg)74.19 Silja Kosonen
Keihäs (600 g)62.45 Anni-Linnea Alanen
Seitsenottelu (4,0 kg)6391 Saga Vanninen
20 km kävely1:35:03 Enni Nurmi
Miehet 19
100 m10.44 Kalle Hirvi
200 m21.16 Kasperi Vehmaa
400 m 47.51 Jere Haapalainen
800 m1:50.50 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:50.55 Joonas Kumpulainen
3000 m 8:23.79 Erik Unger
5000 m14:53.60 Eemeli Hirvonen
10 km tiejuoksu31:14 Karlos Kemppaala
3000 m esteet 9:13.36 Oscar Nyholm
110 m aidat (100 cm)13.23 Rasmus Vehmaa
400 m aidat (91,4 cm) 50.02 Jere Haapalainen
Korkeus2.15 Tomas Järvinen
Seiväs5.00 Tommi Järvenpää
Pituus7.84 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka14.69 Niklas Piirainen
Kuula (6,0 kg)18.82 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,75 kg)57.76 Juho Suominen
Moukari (6,0 kg)79.72 Max Lampinen
Keihäs (800 g)69.80 Tuomas Närhi
Kymmenottelu (6,0 kg)6636 Konsta Kankainen
5000 m kävely21:17.62 Sajan Irincheev
10 km kävely48:04 Sajan Irincheev
Naiset 19
100 m11.69 Nora Lindahl
200 m23.26 Nora Lindahl
400 m 55.17 Emmi Savenius
800 m2:07.71 Elle Ceder
1500 m 4:27.43 Sini Rajaniemi
3000 m 9:58.26 Winnie Markén
5000 m17:01.78 Nelli Viskari
10 km tiejuoksu36:47 Noora Hukka
3000 m esteet10:35.21 Sini Rajaniemi
100 m aidat (84 cm)13.52 Siiri Siirtola
400 m aidat (76,2 cm) 59.43 Essi Niskala
Korkeus1.76 Mia Känsäkangas
Seiväs4.10 Tuuli Järvinen
Pituus6.20 Minja Kurtti
Kolmiloikka12.43 Erin Kainulainen
Kuula (4,0 kg)14.98 Minttu Laurila
Kiekko (1,0 kg)48.19 Iiris Veijola
Moukari (4,0 kg)63.08 Charlotta Sandkulla
Keihäs (600 g)50.48 Cecilia Österberg
Seitsenottelu (4,0 kg)5246 Vilma Väliharju
5000 m kävely22:18.84 Ella Rautawaara
10 km kävely48:21 Ella Rautawaara
Miehet 17
100 m10.79 Axel Nisula
10.79 Alvar Itämeri
200 m21.72 Alvar Itämeri
400 m 48.57 Juho Venäläinen
800 m1:50.50 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:50.55 Joonas Kumpulainen
3000 m 8:38.58 Eetu Valtola
10 km tiejuoksu33:22 Tero Korpi
2000 m esteet 5:55.85 Eetu Valtola
110 m aidat (91,4 cm)14.31 Eetu Ylikunnari
400 m aidat (84 cm) 53.80 Hannu Sjöblom
Korkeus2.01 Veikka Loikas
Seiväs5.00 Tommi Järvenpää
Pituus6.99 Valentino Bertucci
Kolmiloikka14.69 Niklas Piirainen
Kuula (5,0 kg)21.08 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,5 kg)62.35 Mico Lampinen
Moukari (5,0 kg)79.71 Aatu Kangasniemi
Keihäs (700 g)74.39 Juho Touru
Kymmenottelu (5,0 kg)6874 Olavi Halonen
5000 m kävely26:14.21 Oskari Matila
10 km kävely56:22 Oskari Matila
Naiset 17
100 m11.92 Amelie Koivuluoma
200 m24.32 Enni Virjonen
400 m 55.17 Emmi Savenius
800 m2:07.71 Elle Ceder
1500 m 4:32.85 Elle Ceder
3000 m 9:58.26 Winnie Markén
10 km tiejuoksu36:47 Noora Hukka
2000 m esteet 6:58.31 Alisa Emaldynova
100 m aidat (76,2 cm)13.36 Enni Virjonen
400 m aidat (76,2 cm) 60.02 Mila Heikkonen
Korkeus1.73 Aino Aalto
1.73 Vilma Knutar
Seiväs3.85 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.76 Ella Wallin
Kolmiloikka12.01 Mia Flink
Kuula (3,0 kg)16.77 Ella Mäntylä
Kiekko (1,0 kg)47.76 Pamela Rantala
Moukari (3,0 kg)70.38 Pinja Kärhä
Keihäs (500 g)59.98 Rebecca Nelimarkka
Seitsenottelu (3,0 kg)5633 Enni Virjonen
3000 m kävely12:52.44 Ella Rautawaara
5 km kävely22:41 Ella Rautawaara
Pojat 15
100 m11.19 Nikola Bäck
300 m37.02 Manuel Ojala
800 m1:57.39 Justus Korvenpää
2000 m 5:47.43 Samuli Saarikoski
1500 m esteet 4:32.76 Tatu Virtanen
100 m aidat (84 cm)13.13 Markus Vainio
300 m aidat (76,2 cm)39.21 Nuutti Leppänen
Korkeus1.85 Niilo Pelli
Seiväs4.15 Elias Kemppainen
4.15 Matias Tornberg
Pituus6.58 Noel Nikulainen
Kolmiloikka13.06 Joona Viitala
Kuula (4,0 kg)16.23 Jesse Kaipiainen
Kiekko (1,0 kg)62.01 Hannez Sarin
Moukari (4,0 kg)65.67 Nooa Merimaa
Keihäs (600 g)70.32 Robin Liljeqvist
Viisiottelu (4,0 kg)3346 Elias Kemppainen
3346 Joona Viitala
3000 m kävely15:20.91 Aapo Pimiä
5 km kävely29:28 Niilo Raudaskoski
Tytöt 15
100 m12.57 Nelli Flyktman
300 m41.05 Hilla Tuominen
800 m2:12.84 Winnie Markén
2000 m 6:26.00 Winnie Markén
1500 m esteet 5:16.11 Livia Kytömaa
80 m aidat (76,2 cm)11.31 Ella Wallin
300 m aidat (76,2 cm)43.38 Hilla Tuominen
Korkeus1.67 Selma Pollari
Seiväs3.50 Essi Suni
Pituus5.76 Ella Wallin
Kolmiloikka11.76 Alexia Myllymäki
Kuula (3,0 kg)13.68 Kiia Mäkinen
Kiekko (0,75 kg)46.77 Iitu Riekkinen
Moukari (3,0 kg)57.75 Olivia Laasanen
Keihäs (400 g)47.83 Saana Pellinen
Viisiottelu (3,0 kg)2822 Ella Wallin
3000 m kävely12:52.44 Ella Rautawaara
5 km kävely22:41 Ella Rautawaara
Pojat 14
100 m11.68 Jonatan Heikkilä
300 m37.39 Rasmus Koski
800 m2:01.45 Sisu Saarinen
2000 m 5:48.43 Sisu Saarinen
1500 m esteet 4:35.53 Antti Ristanen
300 m aidat (76,2 cm)43.44 Samu Pentinniemi
Korkeus1.80 Asseri Jestoi
Seiväs3.46 Eetu Tuunainen
Pituus6.09 Pyry Heiskanen
Kolmiloikka12.15 Topias Poutiainen
Kuula (4,0 kg)16.70 Jere Murto
Kiekko (1,0 kg)58.46 Jere Murto
Moukari (4,0 kg)65.71 Jere Murto
Keihäs (600 g)74.30 Jere Murto
Viisiottelu (4,0 kg)2711 Topias Poutiainen
3000 m kävely14:43.50 Miska Hokajärvi
Tytöt 14
100 m12.46 Inka Räsänen
300 m41.37 Meya Kastrén
800 m2:18.00 Aino Tarkiainen
2000 m 6:27.55 Noora Hukka
1500 m esteet 5:04.53 Noora Hukka
80 m aidat (76,2 cm)11.71 Peppi Soiluaho
300 m aidat (76,2 cm)45.83 Iida Perttula
Korkeus1.70 Lumi Koskelainen
Seiväs3.50 Taika Kuusela
Pituus5.51 Lumi Koskelainen
Kolmiloikka11.38 Amanda Aakko
11.38 Oivi Heikinaho
Kuula (3,0 kg)12.96 Martta Mattila
Kiekko (0,75 kg)42.41 Amanda Vesterback
Moukari (3,0 kg)55.58 Hanna Siirilä
Keihäs (400 g)49.93 Nea Puurunen
Viisiottelu (3,0 kg)2488 Sohvi-Lotta Varonen
3000 m kävely16:17.66 Hilma Larvala
Pojat 13
60 m 7.70 Toivo Takanen
1000 m2:48.68 Otto Kolppanen
60 m aidat (76,2 cm) 8.69 Toivo Takanen
200 m aidat (76,2 cm)30.19 Oliver Mikkola
Korkeus1.70 Tomas Vasylenko
Seiväs3.65 Samu Tulasalo
Pituus5.62 Toivo Takanen
Kolmiloikka11.75 Tomas Vasylenko
Kuula (3,0 kg)14.89 Tuomas Saarijoki
Kiekko (0,75 kg)50.41 Tuomas Saarijoki
Moukari (3,0 kg)54.87 Volmari Paananen
Keihäs (400 g)57.74 Volmari Paananen
Neliottelu (3,0 kg)2287 Tomas Vasylenko
Viisiottelu (3,0 kg)2822 Tomas Vasylenko
2000 m kävely10:36.40 Tuomas Järvinen
Tytöt 13
60 m 8.04 Jasmin Vaskelainen
1000 m3:05.75 Ella Mettälä
200 m aidat (76,2 cm)30.77 Alisa Launonen
Korkeus1.64 Inga Ikonen
Seiväs2.93 Jasmin Kinnunen
Pituus5.25 Alisa Launonen
Kolmiloikka10.81 Saimi Muhonen
Kuula (2,5 kg)14.20 Iina Kause
Kiekko (0,6 kg)52.84 Mila Mäkinen
Moukari (2,5 kg)46.33 Aliisa Pollari
Keihäs (400 g)45.41 Emilia Muukka
Neliottelu (2,5 kg)1785 Iina Kause
Viisiottelu (2,5 kg)2136 Saimi Muhonen
2000 m kävely10:52.41 Venla Vienola
Pojat 12
60 m 8.18 Eemeli Haikio
1000 m2:49.63 Eetu Kitinmäki
60 m aidat (76,2 cm) 9.48 Eemeli Haikio
200 m aidat (76,2 cm)32.73 Timofei Karpov
Korkeus1.53 Niklas Grobler
Seiväs2.80 Daniel Tuunainen
2.80 Jyvä-Kasperi Koskela
Pituus5.05 Miro Aatola
Kolmiloikka10.89 Eero Sinkkonen
Kuula (3,0 kg)15.55 Aapo Holappa
Kiekko (0,75 kg)42.84 Aapo Holappa
Moukari (3,0 kg)41.68 Aapo Holappa
Keihäs (400 g)41.59 Hugo Lasaroff
Neliottelu (3,0 kg)1701 Hugo Lasaroff
Viisiottelu (3,0 kg)2062 Eetu Kitinmäki
2000 m kävely10:43.12 Oliver Viitanen
Tytöt 12
60 m 8.20 Fanny Pettersson
1000 m3:08.04 Sini Lappalainen
200 m aidat (76,2 cm)32.06 Eevi Kölhi
Korkeus1.56 Eevi Kölhi
Seiväs2.63 Jessi Saloniemi
Pituus5.07 Eevi Kölhi
Kolmiloikka10.54 Pihla Heimo
Kuula (2,5 kg)13.07 Pinja Luontila
Kiekko (0,6 kg)34.67 Odelia Suutari
Moukari (2,5 kg)40.73 Ada Puhakka
Keihäs (400 g)35.30 Ada Puhakka
Neliottelu (2,5 kg)1811 Pinja Luontila
Viisiottelu (2,5 kg)2220 Eevi Kölhi
2000 m kävely10:58.89 Hilla Ruokostenpohja
Pojat 11
60 m 8.60 Juho Viljanen
1000 m3:10.08 Lac Torkkeli
60 m aidat (60 cm) 9.99 Erik Korpela
Korkeus1.46 Niilo Valtonen
Seiväs2.50 Tobias Löfgren
Pituus
(ponn.alue)
4.82 Erik Korpela
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.96 Erik Korpela
Kuula (2,5 kg)11.70 Leo Mikkola
Kiekko (0,6 kg)35.63 Arn Pitkänen
Moukari (2,5 kg)33.75 Arn Pitkänen
Keihäs (400 g)40.03 Tobias Löfgren
Kolmiottelu (2,5 kg)1154 Juho Viljanen
Neliottelu (2,5 kg)1667 Erik Korpela
1000 m kävely 5:44.82 Elvin Glad-Schreven
Tytöt 11
60 m 8.41 Evelyn Ohia
1000 m3:12.54 Elena Kero
60 m aidat (60 cm) 9.82 Evelyn Ohia
Korkeus1.42 Lotta Parviainen
1.42 Jessica Wallius
1.42 Pinja Vienola
Seiväs2.53 Pinja Vienola
Pituus
(ponn.alue)
4.70 Evelyn Ohia
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.64 Matilda Puolimatka
Kuula (2,0 kg)12.15 Jenna Hautakorpi
Kiekko (0,6 kg)33.64 Pinja Vienola
Moukari (2,5 kg)36.02 Minttu Luoma
Keihäs (400 g)33.77 Olivia Karhunen
Kolmiottelu (2,0 kg)1145 Ilona Rahkonen
Neliottelu (2,0 kg)1402 Pinja Vienola
1000 m kävely 5:43.68 Pinja Vienola
Pojat 10
60 m 8.80 Luukas Törmälä
1000 m3:10.18 Benjamin Kero
60 m aidat (60 cm)10.31 Luukas Törmälä
Korkeus1.40 Joel Stenman
Seiväs2.20 Eetu Rantala
Pituus
(ponn.alue)
4.76 Joel Stenman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.38 Reino Raiski
Kuula (2,5 kg)9.03 Oskari Kovaniemi
Kiekko (0,6 kg)27.40 Oskari Kovaniemi
Moukari (2,5 kg)24.35 Oskari Kovaniemi
Keihäs (400 g)31.07 Oskari Kovaniemi
Kolmiottelu (2,5 kg)1021 Leo Makkonen
Neliottelu (2,5 kg)1342 Leo Makkonen
1000 m kävely 5:53.03 Oiva Ojala
Tytöt 10
60 m 8.95 Hertta Meriläinen
1000 m3:18.64 Fanni Kiukkonen
60 m aidat (60 cm)10.73 Elsi Nokisalmi
Korkeus1.33 Nella Jokinen
1.33 Ella Vesiaho
Seiväs2.01 Hilma Kultalahti
Pituus
(ponn.alue)
4.33 Nella Jokinen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
9.07 Nella Jokinen
Kuula (2,0 kg)9.49 Eerika Hokajärvi
Kiekko (0,6 kg)26.81 Eerika Hokajärvi
Moukari (2,5 kg)27.06 Mila-Maria Hautala
Keihäs (400 g)28.05 Eerika Hokajärvi
Kolmiottelu (2,0 kg)1015 Saaga Ojala
Neliottelu (2,0 kg)1197 Ella Vesiaho
1000 m kävely 5:10.37 Eerika Hokajärvi
Pojat 9
40 m 6.31 Jimi Pitkämäki
1000 m3:08.58 Jare Keränen
Korkeus1.25 Joel Raitio
Seiväs2.10 Elmo Kempas
Pituus
(ponn.alue)
4.35 Jimi Pitkämäki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.88 Jimi Pitkämäki
Kuula (2,0 kg)9.27 Jimi Pitkämäki
Kiekko (0,6 kg)26.06 Jimi Pitkämäki
Moukari (2,5 kg)26.38 Leo Koistinen
Keihäs (400 g)39.55 Jimi Pitkämäki
Kolmiottelu (2,0 kg)1125 Jimi Pitkämäki
Neliottelu (2,0 kg)1318 Jimi Pitkämäki
600 m kävely3:29.19 Tuukka Tamminen
Tytöt 9
40 m 6.50 Nuppu Nousiainen
1000 m3:29.89 Salla-Sofia Lehtimäki
Korkeus1.28 Isla Perttula
Seiväs2.10 Meeri Aro
Pituus
(ponn.alue)
4.21 Noora Pitkänen
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.48 Sonja Korpela
Kuula (2,0 kg)7.45 Veera Paananen
Kiekko (0,6 kg)20.75 Veera Paananen
Moukari (2,5 kg)22.76 Veera Paananen
Keihäs (400 g)25.13 Sara Rantanen
Kolmiottelu (2,0 kg)760 Noora Pitkänen
Neliottelu (2,0 kg)886 Sonja Korpela
600 m kävely3:26.98 Lumi Gürler

Vain viralliset lajit. Ylipitkän radan (yp.) tulos mukana, jos se on parempi kuin virallisella radalla tehty tulos.
Miehet
60 m 6.65 Samuli Samuelsson
200 m21.24 Konsta Alatupa
200 m yp.20.98 Samuel Purola
400 m 47.42 Viljami Kaasalainen
400 m yp. 47.20 Asseri Välimäki
800 m1:48.61 Joonas Rinne
800 m yp.1:48.40 Joonas Rinne
1500 m 3:41.46 Santtu Heikkinen
3000 m 7:52.12 Santtu Heikkinen
60 m aidat (106,7 cm) 7.63 Elmo Lakka
300 m aidat (91,4 cm)35.62 Antti Sainio
Korkeus2.20 Daniel Kosonen
Seiväs5.70 Urho Kujanpää
Pituus7.81 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka16.64 Simo Lipsanen
Kuula (7,26 kg)18.40 Nico Oksanen
Kiekko (2,0 kg)52.51 Antti Pränni
Seitsenottelu (7,26 kg)5429 Aleksi Savolainen
5000 m kävely19:26.80ot Jerry Jokinen
Naiset
60 m 7.25 Lotta Kemppinen
200 m1:05.33 Tiina Mäki
400 m 53.12 Viivi Lehikoinen
800 m2:04.67 Sara Lappalainen
1500 m 4:09.10 Nathalie Blomqvist
3000 m 9:04.28 Ilona Mononen
3000 m yp. 8:49.25 Nathalie Blomqvist
60 m aidat (84 cm) 7.99 Reetta Hurske
300 m aidat (76,2 cm)39.70 Hilla Uusimäki
Korkeus1.90 Ella Junnila
Seiväs4.81 Wilma Murto
Pituus6.52 Jessica Kähärä
Kolmiloikka13.87 Senni Salminen
Kuula (4,0 kg)17.65 Senja Mäkitörmä
Kiekko (1,0 kg)47.92 Sanni Kuparinen
Keihäs (600 g)47.17 Siiri Elomaa
Viisiottelu (4,0 kg)4008 Jessica Rautelin
Miehet 19
60 m 6.76 Kasperi Vehmaa
200 m21.50 Kasperi Vehmaa
400 m 49.99 Albin Söderman
400 m yp. 48.34 Juho Venäläinen
800 m1:51.92 Joonas Kumpulainen
1500 m 3:55.90 Joonas Kumpulainen
1500 m yp. 3:55.64 Joonatan Venäläinen
3000 m 8:54.49 Joona Heiskanen
3000 m yp. 8:28.25 Eemeli Hirvonen
60 m aidat (100 cm) 7.61 Rasmus Vehmaa
300 m aidat (91,4 cm)35.62 Antti Sainio
Korkeus2.09 Tomas Järvinen
Seiväs5.00 Topias Mustonen
5.00 Tommi Järvenpää
Pituus7.81 Kasperi Vehmaa
Kolmiloikka14.91 Niklas Piirainen
Kuula (6,0 kg)19.74 Aatu Kangasniemi
Kiekko (1,75 kg)50.35 Manu Kankaanniemi
Seitsenottelu (6,0 kg)5993 Tomas Järvinen
5000 m kävely25:44.7oth Pekka Peltola
Naiset 19
60 m 7.54 Elmiina Siikala
200 m25.12 Elmiina Siikala
200 m yp.24.40 Enni Virjonen
400 m 56.32 Emmi Savenius
400 m yp. 55.73 Emmi Savenius
800 m2:06.91 Elle Ceder
1500 m 4:39.58 Sini-Minea Saarikoski
1500 m yp. 4:35.03 Inka Peltola
3000 m10:33.59 Emma Haka-Risku
3000 m yp.10:08.11 Pinja Laasanen
60 m aidat (84 cm) 8.45 Siiri Siirtola
300 m aidat (76,2 cm)40.81 Essi Niskala
Korkeus1.77 Enni Virjonen
Seiväs3.90 Janna-Juulia Mäenpää
Pituus5.81 Iida Kastarinen
Kolmiloikka12.02 Vilma Knutar
Kuula (4,0 kg)15.60 Minttu Laurila
Kiekko (1,0 kg)47.15 Iiris Veijola
Keihäs (600 g)40.52 Emilia Liljeqvist
3000 m kävely13:00.91ot Ella Rautawaara
Viisiottelu (4,0 kg)3542 Elizabeth Fogde
Miehet 17
60 m 6.89 Tomi Mäkitalo
300 m36.82 Julius Holmberg
300 m yp.35.61 Tomi Mäkitalo
800 m1:58.84 Justus Korvenpää
800 m yp.1:57.65 Justus Korvenpää
1500 m 4:08.48 Sisu Saarinen
1500 m yp. 4:05.77 Aleksi Ahlfors
60 m aidat (91,4 cm) 8.10 Nuutti Leppänen
300 m aidat (84 cm)39.10 Nuutti Leppänen
Korkeus1.98 Alec Isaacs
Seiväs5.00 Topias Mustonen
Pituus6.88 Nikola Bäck
Kolmiloikka13.42 Samuel Ruohonen
Kuula (5,0 kg)16.10 Valtteri Paksuniemi
Kiekko (1,5 kg)45.11 Jussi Koskela
Keihäs (700 g)60.48 Robin Liljeqvist
Seitsenottelu (5,0 kg)4656 Arttu Haaksluoto
3000 m kävely13:59.95ot Joel Peltonen
Naiset 17
60 m 7.61 Amelie Koivuluoma
300 m42.06 Suvi Reunanen
300 m yp.38.84 Enni Virjonen
800 m2:15.49 Hilla Tuominen
800 m yp.2:11.93 Inka Peltola
1500 m 4:40.06 Inka Peltola
1500 m yp. 4:35.03 Inka Peltola
60 m aidat (76,2 cm) 8.20 Enni Virjonen
300 m aidat (76,2 cm)43.30 Hilla Tuominen
Korkeus1.77 Enni Virjonen
Seiväs3.55 Frida Blomfelt
3.55 Taika Kuusela
Pituus5.81 Iida Kastarinen
Kolmiloikka11.88 Ainu Verho
Kuula (3,0 kg)15.68 Enni Virjonen
Kiekko (1,0 kg)39.20 Kiia Mäkinen
Keihäs (500 g)48.53 Jenni Väänänen
3000 m kävely13:00.91ot Ella Rautawaara
Viisiottelu (3,0 kg)4287 Enni Virjonen
Pojat 15
60 m 7.24 Jonatan Heikkilä
300 m39.22 Rasmus Koski
800 m2:01.25 Sisu Saarinen
60 m aidat (84 cm) 8.39 Pyry Heiskanen
Korkeus1.76 Pekka Koskela
Seiväs3.70 Robin Helenius
Pituus6.46 Pyry Heiskanen
Kolmiloikka11.99 Max Kostamo
Kuula (4,0 kg)14.10 Topias Poutiainen
Kiekko (1,0 kg)45.25 Einari Reunamo
Keihäs (600 g)42.71 Elis Sundholm
Viisiottelu (4,0 kg)3177 Topias Poutiainen
3000 m kävely15:12.5hot Yrjänä Renvall
Tytöt 15
60 m 8.00 Aleksandra Lovén
300 m43.58 Matilda Levoranta
800 m2:20.39 Meira Hyvärinen
800 m yp.2:18.07 Aino Tarkiainen
60 m aidat (76,2 cm) 8.99 Peppi Soiluaho
300 m aidat (76,2 cm)48.16 Matilda Levoranta
Korkeus1.65 Lumi Koskelainen
Seiväs3.55 Taika Kuusela
Pituus5.49 Lumi Koskelainen
Kolmiloikka10.75 Eveliina Keskinarkaus
Kuula (3,0 kg)12.84 Emma Valkila
Kiekko (0,75 kg)39.57 Amanda Vesterback
Keihäs (400 g)44.21 Ella Ylikoski
Viisiottelu (3,0 kg)2707 Lumi Koskelainen
3000 m kävely15:58.0hot Hilma Larvala
Pojat 14
60 m 7.47 Tomas Vasylenko
300 m44.37 Oiva Matikainen
300 m yp.39.03 Tomas Vasylenko
800 m2:09.74 Otto Kolppanen
800 m yp.2:08.60 Otto Kolppanen
60 m aidat (84 cm) 9.07 Tomas Vasylenko
Korkeus1.71 Tomas Vasylenko
Seiväs3.76 Samu Tulasalo
Pituus6.12 Tomas Vasylenko
Kolmiloikka11.41 Adrian Sulaiman
Kuula (4,0 kg)14.86 Oiva Matikainen
Kiekko (1,0 kg)31.60 Kevin Jansson
Keihäs (600 g)46.39 Aapo Ryynänen
Viisiottelu (4,0 kg)3022 Tomas Vasylenko
Tytöt 14
60 m 8.08 Alisa Launonen
300 m43.57 Salla Tarkiainen
800 m2:23.18 Iina Saranpää
800 m yp.2:20.62 Iina Saranpää
60 m aidat (76,2 cm) 8.90 Alisa Launonen
300 m aidat (76,2 cm)56.64 Martta Koskivainio
Korkeus1.72 Alisa Launonen
Seiväs2.94 Jasmin Kinnunen
Pituus5.63 Alisa Launonen
Kolmiloikka10.88 Neela Hänninen
Kuula (3,0 kg)12.23 Iina Kause
Kiekko (0,75 kg)44.07 Mila Mäkinen
Keihäs (400 g)45.23 Emilia Muukka
Viisiottelu (3,0 kg)3031 Alisa Launonen
3000 m kävely17:31.2hot Peppi Haaparanta
Pojat 13
60 m 8.23 Eemeli Haikio
8.23 Niilo Palanne
200 m28.79 Sebastian Sappinen
200 m yp.27.46 Veikko Plosila
1000 m3:05.23 Jesse Piispanen
60 m aidat (76,2 cm) 9.57 Eemeli Haikio
Korkeus1.55 Aleksi Koskela
Seiväs2.90 Daniel Tuunainen
Pituus5.05 Timofei Karpov
Kolmiloikka9.93 Eetu Kitinmäki
Kuula (3,0 kg)11.29 Miko Kuosmanen
Keihäs (400 g)39.20 Hugo Lasaroff
2000 m kävely11:48.5hot Alfons Rautawaara
Tytöt 13
60 m 8.23 Emmi Ahvenlampi
200 m27.18 Emmi Ahvenlampi
1000 m3:14.70 Oona Andelmaa
60 m aidat (76,2 cm) 9.70 Pinja Luontila
Korkeus1.53 Eevi Kölhi
Seiväs2.85 Jessi Saloniemi
Pituus5.26 Eevi Kölhi
Kolmiloikka9.93 Saaga Lampi
Kuula (2,5 kg)11.48 Pinja Luontila
Keihäs (400 g)33.09 Venla Mattinen
2000 m kävely11:57.8hot Kiira Kivioja
Pojat 12
60 m 8.45 Vilho Partala
200 m27.19 Erik Korpela
1000 m3:15.90 Olavi Järvi
60 m aidat (76,2 cm)10.18 Vilho Partala
Korkeus1.40 Eetu Kemppainen
Seiväs2.70 Oskari Väkeväinen
Pituus4.73 Erik Korpela
Kolmiloikka9.06 Eino Turunen
Kuula (3,0 kg)11.04 Erik Korpela
Keihäs (400 g)31.24 Peetu Savolainen
2000 m kävely11:41.7hot Elvin Glad-Schreven
Tytöt 12
60 m 8.28 Evelyn Ohia
200 m28.75 Meribel Väli
1000 m3:24.64 Salla Tompuri
1000 m yp.3:09.64 Elena Kero
60 m aidat (76,2 cm)10.35 Matilda Puolimatka
Korkeus1.46 Noora Hämäläinen
Seiväs2.52 Elena Kero
Pituus4.49 Kaisla Tuomas
Kolmiloikka10.06 Kaisla Tuomas
Kuula (2,5 kg)10.23 Jenna Hautakorpi
Keihäs (400 g)28.53 Olivia Karhunen
2000 m kävely12:09.8hot Lilian Mikkola
Pojat 11
60 m 8.52 Otso Aalto
1000 m3:18.93 Otso Aalto
60 m aidat (60 cm)10.68 Joel Stenman
Korkeus1.45 Joel Stenman
Seiväs2.20 Eetu Rantala
Pituus
(ponn.alue)
4.58 Joel Stenman
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.86 Luukas Törmälä
Kuula (2,5 kg)8.94 Oskari Kovaniemi
Keihäs (400 g)29.73 Oskari Kovaniemi
1000 m kävely 5:59.1hot Oiva Ojala
Tytöt 11
60 m 8.86 Jasmin Kuusiniemi
1000 m3:25.91 Kaisla Salo
60 m aidat (60 cm)10.67 Jasmin Kuusiniemi
Korkeus1.35 Saaga Ojala
Seiväs2.12 Kerttu Järviö
Pituus
(ponn.alue)
4.41 Saaga Ojala
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.93 Liisa Myyrä
Kuula (2,0 kg)9.44 Saaga Ojala
Kuula (2,5 kg)6.63 Hilja Takaluoma
Keihäs (400 g)25.47 Neea Nurmilo
1000 m kävely 6:08.6hot Emilia Kiiski
Pojat 10
60 m 9.01 Jimi Pitkämäki
1000 m3:20.77 Emil Puhakka
1000 m yp.3:07.81 Jare Keränen
60 m aidat (60 cm)10.65 Jare Keränen
Korkeus1.27 Frej Sundqvist
Seiväs1.98 Elmo Kempas
Pituus
(ponn.alue)
4.44 Jimi Pitkämäki
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.58 Jare Keränen
Kuula (2,5 kg)9.06 Jimi Pitkämäki
Keihäs (400 g)26.45 Jare Keränen
1000 m kävely 6:18.7hot Alvar Waltari
Tytöt 10
60 m 9.08 Joanna Ezeh
1000 m3:43.26 Ida Nybacka
1000 m yp.3:42.52 Siiri Teerikorpi
60 m aidat (60 cm)11.09 Siiri Teerikorpi
Korkeus1.22 Mona Hokkanen-Cherry
Seiväs2.20 Meeri Aro
Pituus
(ponn.alue)
4.05 Joanna Ezeh
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.22 Isla Perttula
Kuula (2,0 kg)8.08 Veera Paananen
Keihäs (400 g)24.28 Sara Rantanen
1000 m kävely 6:18.4hot Lumi Gürler
Pojat 9
40 m 6.56 Renny Hietaniemi
1000 m3:26.5h Jose Mettälä
Korkeus1.12 Eino Välimäki
Seiväs1.45 Onni Hyvämäki
Pituus
(ponn.alue)
4.08 Oliver Oris
Kolmiloikka
(ponn.alue)
8.00 Julius Kelo
Kuula (2,0 kg)8.22 Otso Nokisalmi
Tytöt 9
40 m 6.73 Helmi Kork
1000 m3:39.0h Eeva Alakarhu
Korkeus1.15 Vilmiina Viita
Seiväs1.52 Jade Mustonen
Pituus
(ponn.alue)
3.66 Eeva Björk
Kolmiloikka
(ponn.alue)
6.44 Nella Hyväri
Kuula (2,0 kg)5.82 Tyyne Kovanen

SUOMEN TOP 20 2022


VIIMEISEN 7 PÄIVÄN AIKANA LISÄTYT TULOKSET VAALEANVIHREÄLLÄ POHJALLA
Miehet
100 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
110.160.6SESamuli SamuelssonIkaalU23.6.95 1r3topgamesPorvoo10.7.
210.331.0Samuel PurolaOulPy19.5.00 1h1valkean k.kOulu25.6.
310.360.8Santeri ÖrnPolvijU1.12.99 1motonet gpTampere1.6.
410.451.3Oskari LehtonenNurmijYU14.6.97 2h1SMJoensuu5.8.
510.471.2Niko KangasojaOulPy12.2.03 1-19moMalmö SWE16.7.
510.470.6Eino VuoriHämeenlTa21.6.02 2r3topgamesPorvoo10.7.
510.470.8Viktor ThorBorgåAk17.3.00 2motonet gpTampere1.6.
810.51-0.3Valtteri LoukoLapVi28.8.03 1-19SMVaasa27.8.
910.541.7Eljas AaltoIFSibboV15.1.96 1h1topgamesPorvoo10.7.
1010.621.3Arttu PaananenHIFK12.2.97 4h1SMJoensuu5.8.
1010.621.3Arttu PeltolaJyväskKU8.10.02 3h1SMJoensuu5.8.
1010.620.8William ThorBorgåAk18.3.00 2rBfolksamSollentuna SWE12.6.
1310.651.7Tuukka HuuskolaViipU24.5.98 2h1topgamesPorvoo10.7.
1410.671.8Aleksi LehtoSeinäjsU27.5.96 1aluemVaasa23.7.
1510.680.2Kalle HirviViipU21.12.05 1-17yagLahti16.6.
1510.680.3Rasmus VehmaaLappUM16.1.05 3h2motonet gpTampere1.6.
1510.680.2Roope SaarinenViipU20.2.94 1r5lival gSipoo27.6.
1810.691.8Niilo MustalahtiSeinäjsU27.8.02 5h2motonet gpKuortane18.6.
1910.721.8Topi HuttunenVierKoi9.1.04 7h2motonet gpKuortane18.6.
1910.720.6Sampo KiviharjuHämeenlTa15.11.84 5r3topgamesPorvoo10.7.
Myötätuulessa
10.324.4Viktor ThorBorgåAk17.3.00 3-22nordic chMalmö SWE16.7.
10.344.4Eino VuoriHämeenlTa21.6.02 4-22PMMalmö SWE16.7.
10.443.0Oskari LehtonenNurmijYU14.6.97 4SMJoensuu5.8.
10.513.0Roope SaarinenViipU20.2.94 5SMJoensuu5.8.
10.522.2Valtteri LoukoLapVi28.8.03 6motonet gpKuortane18.6.
10.545.2Niilo MustalahtiSeinäjsU27.8.02 2rB-22/7PMMalmö SWE16.7.
10.564.4William ThorBorgåAk18.3.00 6rA-22/9nordic chMalmö SWE16.7.
10.572.2Niko KangasojaOulPy12.2.03 7motonet gpKuortane18.6.
10.584.4Topi HuttunenVierKoi9.1.04 7rA-22/11PMMalmö SWE16.7.
10.583.0Arttu PaananenHIFK12.2.97 6SMJoensuu5.8.
10.613.4Aleksi LehtoSeinäjsU27.5.96 3h2SMJoensuu5.8.
10.642.5Sampo KiviharjuHämeenlTa15.11.84 2h2topgamesPorvoo10.7.
10.662.3Rasmus MartinIFSibboV26.2.03 1h3-19karnJämsä/J3.7.
10.672.2Kalle HirviViipU21.12.05 1h3-17yagLahti16.6.
200 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
120.451.7SE SE22Samuel PurolaOulPy19.5.00 1rA-22/1PMMalmö SWE17.7.
220.761.5Oskari LehtonenNurmijYU14.6.97 1rBrésisprintLa Chaux-de-Fonds3.7.
320.870.6Samuli SamuelssonIkaalU23.6.95 1r3häme gRiihimäki21.7.
420.931.7Viljami KaasalainenJyväskKU15.10.95 1rBmotonet gpEspoo/Le8.6.
521.150.2Eljas AaltoIFSibboV15.1.96 3rAvalkean k.kOulu26.6.
621.230.6Konsta AlatupaJyväskKU25.6.99 1r3karnJämsä/J3.7.
721.240.0Niko KangasojaOulPy12.2.03 3-19moMalmö SWE17.7.
821.311.1Roope SaarinenViipU20.2.94 4SMJoensuu7.8.
921.421.5Valtteri LoukoLapVi28.8.03 1-19SMVaasa28.8.
921.420.9Niilo MustalahtiSeinäjsU27.8.02 1-22SMVaasa28.8.
1121.511.1Arttu PaananenHIFK12.2.97 6SMJoensuu7.8.
1221.551.7Lasse HämelahtiTampPy23.12.00 2rB-22/9PMMalmö SWE17.7.
1321.580.9Filiph JohanssonGamlakIF22.2.97 1r2karnJämsä/J3.7.
1421.64-2.5Sampo KiviharjuHämeenlTa15.11.84 1Ir4hyvän t.kHelsinki/E16.8.
1521.68-3.0Santeri ÖrnPolvijU1.12.99 3h1SMJoensuu7.8.
1621.710.9Lassi KaukonenHKV13.4.01 3-22SMVaasa28.8.
1721.730.8Kalle HirviViipU21.12.05 1r1-17pohjolaHelsinki/E22.6.
1821.740.9Mikael GranqvistIFSibboV12.8.99 2r2karnJämsä/J3.7.
1921.751.7William ThorBorgåAk18.3.00 1thor gpSöderhamn SWE27.6.
2021.760.9Eero HirvinenKanksLei4.1.01 4-22SMVaasa28.8.
Myötätuulessa
21.012.8Eljas AaltoIFSibboV15.1.96 1r3aluemRiihimäki12.7.
400 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
146.54Viljami KaasalainenJyväskKU15.10.95 1rAmotonet gpJyväskylä26.7.
246.80Samuel PurolaOulPy19.5.00 2rAmotonet gpJyväskylä26.7.
346.92Eljas AaltoIFSibboV15.1.96 4rAmotonet gpJyväskylä26.7.
447.41Erik BackHIFK21.3.94 2rBifamOordegem BEL28.5.
547.53Asseri VälimäkiNoormNo24.11.00 3SMJoensuu6.8.
647.66Tuomas LehtonenLiedPa4.8.98 2r2topgamesPorvoo10.7.
747.73Konsta AlatupaJyväskKU25.6.99 1r2toukok.kHelsinki/E26.5.
847.80Benjamin StendahlBorgåAk20.6.99 4rAmotonet gpLappeenranta24.8.
947.84Elias JradHKV19.3.00 5SMJoensuu6.8.
1048.16Matias LinkoahoHKV1.1.94 6SMJoensuu6.8.
1148.24Max TallqvistBorgåAk16.6.01 7SMJoensuu6.8.
1248.30Filiph JohanssonGamlakIF22.2.97 3h2SMJoensuu5.8.
1348.51Sampo KiviharjuHämeenlTa15.11.84 6rAmotonet gpLappeenranta24.8.
1448.56Oskari MöröEsboIF31.1.93 2r1SFIMaarianhamina/Y21.8.
1548.75Peetu ToivonenTuUL27.4.02 2r3tilastopajaTurku7.6.
1648.83Antti SainioTampPy17.5.05 3r3tilastopajaTurku7.6.
1748.88Mikael GranqvistIFSibboV12.8.99 4r3tilastopajaTurku7.6.
1848.91Teemu TuomelaAlajA29.2.00 2r3karnJämsä/J3.7.
1948.92Niko ViljolaHKV6.9.00 3r3eltsun kHelsinki/E18.8.
2048.95Jaakko LinnusTampPy7.3.03 1r2-19/1SMVaasa26.8.
800 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11:46.36Joonas RinneSaarijPu20.5.95 1rAmotonet gpJyväskylä26.7.
21:46.78Ville LampinenKU-5812.12.94 2rAmotonet gpJyväskylä26.7.
31:48.10Santtu HeikkinenLempKiYU12.6.02 6rAmotonet gpJyväskylä26.7.
41:49.50Elias TuominenNaantLöy5.5.00 4valkean k.kOulu25.6.
51:49.94Niko ViljolaHKV6.9.00 2r7karnJämsä1.7.
61:50.31Benjamin LeeHKV26.3.03 8rAmotonet gpEspoo/Le8.6.
71:51.17Alex RauhalaVasaIS8.10.97 9rAmotonet gpEspoo/Le8.6.
81:51.30Aleksi KiveläLempKiYU23.5.00 3r7karnJämsä1.7.
91:52.38Markus TeijulaNaantLöy30.1.98 7rBPNGTurku14.6.
101:52.43Mikko RahkolaPudasjU13.1.97 7valkean k.kOulu25.6.
111:52.48Daniel LundmarkHIFK8.9.98 8valkean k.kOulu25.6.
121:52.56Joni VirkkalaGamlakIF27.6.95 9valkean k.kOulu25.6.
131:53.34Väinö VenetjokiGamlakIF29.5.00 10rBPNGTurku14.6.
141:53.43Panu JantunenHKV11.4.89 5h3SMJoensuu6.8.
151:53.52Julius MäkinenTampPy17.8.01 1r4hyvän t.kHelsinki/E16.8.
161:53.74Tuure HaapanenTuUL13.12.02 2r4hyvän t.kHelsinki/E16.8.
171:53.85Lauri HassiOrivPo20.9.90 11valkean k.kOulu25.6.
181:53.95Ossi KekkiLahdA29.10.93 5rBmotonet gpEspoo/Le8.6.
191:54.02Julius UutelaHKV8.11.97 2juhannuskSomero24.6.
201:54.14Veikko KorpikallioMikkKV14.9.04 1-20KLLVantaa/T28.5.
1500 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
13:39.86Joonas RinneSaarijPu20.5.95 2moHelsinki4.9.
23:41.65Santtu HeikkinenLempKiYU12.6.02 3moHelsinki4.9.
33:43.84Topi RaitanenHKV7.2.96 5rAmotonet gpKuortane18.6.
43:45.07Alexander Nilsson-14.5.95 10timanttiStockholm SWE30.6.
53:46.55Mustafe MuuseTuUL4.8.01 1tilastopajaTurku20.7.
53:46.55Mika KotirantaJoensKa28.7.00 7rAmotonet gpKuortane18.6.
73:47.84Eero SalevaHKV7.10.95 1r2eltsun kHelsinki/E18.8.
83:47.86Konsta HämäläinenJoensKa8.3.98 2rAmotonet gpTampere1.6.
93:47.92Aleksi KiveläLempKiYU23.5.00 8rAmotonet gpKuortane18.6.
103:48.25Samuli HussaPudasjU10.9.97 3rAmotonet gpTampere1.6.
113:48.94Ossi KekkiLahdA29.10.93 10rAmotonet gpKuortane18.6.
123:49.93Ville LampinenKU-5812.12.94 2r2eltsun kHelsinki/E18.8.
133:49.97Martti SiikaluomaLahdA30.4.92 2valkean k.kOulu26.6.
143:50.01Tuure HaapanenTuUL13.12.02 3r5karnJämsä2.7.
153:50.73Panu JantunenHKV11.4.89 4r5karnJämsä2.7.
163:51.97Joni VirkkalaGamlakIF27.6.95 5valkean k.kOulu26.6.
173:52.70Otto KaarioJyväskKU5.11.98 7SMJoensuu5.8.
183:52.73Julius MäkinenTampPy17.8.01 5r5karnJämsä2.7.
193:53.07Samu MikkonenTampPy8.7.96 8rAmotonet gpTampere1.6.
203:53.25Robin KronqvistIKFalken12.6.00 6valkean k.kOulu26.6.
3000 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
17:53.61Topi RaitanenHKV7.2.96 1motonet gpLahti25.5.
27:55.31Eemil HelanderJyväskKU28.5.01 3motonet gpLahti25.5.
38:01.69Eero SalevaHKV7.10.95 2rAmotonet gpJyväskylä26.7.
48:04.34Mika KotirantaJoensKa28.7.00 3rAmotonet gpJyväskylä26.7.
58:13.77Ossi KekkiLahdA29.10.93 7motonet gpLahti25.5.
68:21.51Konsta HämäläinenJoensKa8.3.98 9motonet gpLahti25.5.
78:22.33Martti SiikaluomaLahdA30.4.92 6rAmotonet gpJyväskylä26.7.
88:22.41Panu JantunenHKV11.4.89 10motonet gpLahti25.5.
98:23.01Joni VirkkalaGamlakIF27.6.95 11motonet gpLahti25.5.
108:23.17Hannu GranbergLahdA2.2.90 7rAmotonet gpJyväskylä26.7.
118:23.34Samuel AuvinenJoensKa8.8.01 12motonet gpLahti25.5.
128:24.08Tuure HaapanenTuUL13.12.02 1tilastopajaTurku31.5.
138:24.19Alexander Nilsson-14.5.95 10folksamKarlstad SWE3.7.
148:25.17Aleksi KiveläLempKiYU23.5.00 8rAmotonet gpJyväskylä26.7.
158:25.27Samu MikkonenTampPy8.7.96 14motonet gpLahti25.5.
168:28.30Erik UngerMikkKV21.8.05 4ofsaaToronto CAN4.6.
178:29.01Niko PutkinenKarhKa28.8.01 15motonet gpLahti25.5.
188:32.02Julius MäkinenTampPy17.8.01 16motonet gpLahti25.5.
198:34.03Robin KronqvistIKFalken12.6.00 12rAmotonet gpJyväskylä26.7.
208:35.50Victor LövdahlVasaIS2.1.91 1pkLaihia13.6.
5000 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
113:40.67Mika KotirantaJoensKa28.7.00 3rBnight of aHeusden BEL2.7.
213:50.15Eero SalevaHKV7.10.95 2moHelsinki4.9.
313:56.83Eemil HelanderJyväskKU28.5.01 5moHelsinki4.9.
414:02.22Mustafe MuuseTuUL4.8.01 3rCifamOordegem BEL28.5.
514:12.89Ossi KekkiLahdA29.10.93 1valkean k.kOulu26.6.
614:18.31Hannu GranbergLahdA2.2.90 4SMJoensuu7.8.
714:18.53Otto KaarioJyväskKU5.11.98 5SMJoensuu7.8.
814:20.53Alexander Nilsson-14.5.95 11sayoSollentuna SWE12.6.
914:23.25Antti IhamäkiAlajA2.2.97 1mxharjucupJyväskylä18.5.
1014:34.59Niko PutkinenKarhKa28.8.01 7SMJoensuu7.8.
1114:34.97Victor LövdahlVasaIS2.1.91 8SMJoensuu7.8.
1214:41.24Tuure HaapanenTuUL13.12.02 2mxtilastopajaTurku7.6.
1314:43.83Akseli RuoholaLiedPa1.9.98 11SMJoensuu7.8.
1414:49.89Samuel AuvinenJoensKa8.8.01 2-22SMVaasa28.8.
1514:52.55Leevi KeronenLempKiYU14.11.00 28gt invAtlanta, Geo. USA23.4.
1614:53.46Jarkko JärvenpääTampPy22.8.86 3-35vMMTampere/H2.7.
1714:53.88Sami SakuIFÅland-J24.10.95 11rEkbcHeusden BEL2.7.
1814:58.44Aki NummelaHKV30.5.85 12SMJoensuu7.8.
1914:58.90Mikko KauppinenVierKoi3.2.03 1-19moMalmö SWE16.7.
2014:59.33Eero HeinonenTuUL21.1.97 2aluemVaasa24.7.
10000 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
129:42.70Hannu GranbergLahdA2.2.90 10rBibericoFaro POR9.4.
230:02.27Mika KotirantaJoensKa28.7.00 1SMJoensuu5.8.
330:03.00Eero SalevaHKV7.10.95 2SMJoensuu5.8.
430:08.53Mustafe MuuseTuUL4.8.01 3SMJoensuu5.8.
530:18.02Arttu VattulainenJoensKa3.12.91 4SMJoensuu5.8.
630:29.90Antti IhamäkiAlajA2.2.97 19rBECupPace FRA28.5.
731:20.70Aki NummelaHKV30.5.85 5SMJoensuu5.8.
831:21.49Victor LövdahlVasaIS2.1.91 6SMJoensuu5.8.
931:29.09Niklas WihlmanTuUL5.3.85 1mxyleisurh.gPori11.6.
1031:46.22Sebastian Conrad Håkansson-29.9.89 3mxrBNCStjørdal NOR26.6.
1131:54.10Jan KaasGamlakIF23.9.80 3mxyleisurh.gPori11.6.
1232:08.65Kevin SandellIKFalken4.4.98 2pkLaihia5.9.
1332:12.9hRasmus PalmiHKV28.5.89 1rAratakyForssa14.7.
1432:19.0hKonsta PuutioGamlakIF7.5.97 1mxkaKokkola20.7.
1532:23.61Antti HyttinenVaajKuo28.7.83 2toukok.kHelsinki/E26.5.
1632:25.54Harri HietamäkiVasaIS5.12.84 3pkLaihia5.9.
1732:33.3hTuomas AhoLimNM23.11.85 1rataraastoKempele28.5.
1832:35.84Sami SakuIFÅland-J24.10.95 9SMJoensuu5.8.
1932:37.84Ari-Pekka LassilaVetU10.5.87 10SMJoensuu5.8.
2032:42.4hTopi AlahuhtaLimNM21.9.02 2rataraastoKempele28.5.
Puolimaraton
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11:05:47Antti IhamäkiAlajA2.2.97 1SMRauma17.4.
21:06:16Jarkko JärvenpääTampPy22.8.86 2SMRauma17.4.
31:06:44Ali AbdulrahmanTuUL14.11.96 3SMRauma17.4.
41:06:52Aki NummelaHKV30.5.85 4SMRauma17.4.
51:07:53Niklas WihlmanTuUL5.3.85 2-35vMMTampere10.7.
61:08:18Björn SandlerIKFalken2.2.88 5SMRauma17.4.
71:08:42Kristian LindroosHelsJuo18.5.88 6SMRauma17.4.
81:08:46Jussi UtriainenLahdA28.11.78 3hcrdHelsinki14.5.
91:08:50Eric MbachaPorinYU30.12.83 7SMRauma17.4.
101:08:55Juho YlinenJyväskKU28.10.97 8SMRauma17.4.
111:09:07Juuso HakalaTuUL1.2.90 9SMRauma17.4.
121:09:31Hannu GranbergLahdA2.2.90 1vantaan mVantaa8.10.
131:09:37Joni HirvikallioTuUL11.9.90 10SMRauma17.4.
141:09:58Oscar HolmströmEsboIF7.3.93 1hki halfHelsinki11.6.
151:10:20Miika TenhunenNivU11.10.96 11SMRauma17.4.
161:10:33Konsta PuutioGamlakIF7.5.97 12SMRauma17.4.
171:10:44Harri HietamäkiVasaIS5.12.84 13SMRauma17.4.
181:10:47Mikko PatanaSeinäjsU24.3.84 15tcsAmsterdam NED16.10.
191:10:50Antti HyttinenVaajKuo28.7.83 14SMRauma17.4.
201:11:01Sami SakuIFÅland-J24.10.95 15SMRauma17.4.
Maraton
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
12:20:57Hannu GranbergLahdA2.2.90 92trinidad aValencia ESP4.12.
22:22:45Aki NummelaHKV30.5.85 7generaliGenève SUI15.5.
32:23:18Sebastian Conrad Håkansson-29.9.89 127trinidad aValencia ESP4.12.
42:24:38Jarkko JärvenpääTampPy22.8.86 1c calidaMurcia ESP6.2.
52:24:59Oscar HolmströmEsboIF7.3.93 1hcrdHelsinki14.5.
62:27:27Eric MbachaPorinYU30.12.83 1helsinkimHelsinki20.8.
72:27:31Markus RannankariJoensKa22.8.87 232trinidad aValencia ESP4.12.
82:28:40Julius TaskinenLappUM20.8.99 19general mMálaga ESP11.12.
92:29:48Lauri LappalainenOrimJy3.8.87 332trinidad aValencia ESP4.12.
102:30:38Otto LaitinenKuusEV22.3.84 21general mMálaga ESP11.12.
112:31:03Kristian LindroosHelsJuo18.5.88 1SMTurku20.8.
122:31:16Kari HeikuraPolvijU18.5.88 2SMTurku20.8.
132:31:52Janne Silvennoinen(Helsinki)23.3.88 7cetilarPisa ITA18.12.
142:32:59Antti HyttinenVaajKuo28.7.83 51mainovaFrankfurt GER30.10.
152:34:27Simo-Pekka FinckeJoensKa24.12.81 246bmwBerlin GER25.9.
162:35:13Jukka HyttinenKU-5814.11.83 3SMTurku20.8.
172:35:14Antti HartikainenAnjLi1.8.91 8tallinn mTallinn EST11.9.
182:35:44Vilho LoukkalahtiIFRaseb1.8.95 1syysmKaarina22.10.
192:35:50Ole Halonen(Kotka)22.5.87 3hcrdHelsinki14.5.
202:36:45Ossi PeltoniemiPosPy11.10.86 297boston mBoston Mass. USA18.4.
3000 m esteet
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
18:19.34Topi RaitanenHKV7.2.96 3PNGTurku14.6.
29:00.49Hannu GranbergLahdA2.2.90 11PNGTurku14.6.
39:02.83Eero HeinonenTuUL21.1.97 3SMJoensuu6.8.
49:04.74Samuel AuvinenJoensKa8.8.01 2-22PMMalmö SWE17.7.
59:09.34Mikko HirvonenJoensKa8.12.97 5SMJoensuu6.8.
69:13.63Kari PoutiainenPudasjU15.12.84 6SMJoensuu6.8.
79:20.41Jussi EskolaJyväskKU10.10.97 7SMJoensuu6.8.
89:27.27Johannes BrunilaTuUL21.10.88 8SMJoensuu6.8.
99:29.57Oskari KangasniemiIkaalU3.3.02 3karnJämsä1.7.
109:33.51Tuukka MäkinenTuUL23.2.98 2tilastopajaTurku22.6.
119:33.96Walte HautalaLahdA1.12.01 9SMJoensuu6.8.
129:36.85Oscar NyholmBorgåAk14.5.04 3-19moMalmö SWE17.7.
139:46.61Samuli KeroVammsVoi1.6.02 6tilastopajaTurku22.6.
149:50.01Joakim TräskelinVasaIS4.4.84 2-35vMMTampere9.7.
159:50.18Joona SointuLempKiYU9.10.01 3-22SMVaasa26.8.
1610:05.63Teppo SyrjäläTampPy8.10.75 3-45vMMTampere9.7.
1710:06.83Juho-Kusti SivosaviTurWei20.3.00 5-22SMVaasa26.8.
1810:14.58Jimi AlastaloJoensKa2.7.04 2-19SMVaasa26.8.
1910:19.60Wäinö HautalaLahdA5.12.03 3-19SMVaasa26.8.
2010:20.01Daniel ÄikäsHKV1.4.03 4-19SMVaasa26.8.
110 m aidat
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
113.550.8Elmo LakkaJyväskKU10.4.93 1IpkJyväskylä26.5.
213.680.6Santeri KuusiniemiJyväskKU10.10.98 2Liège BEL29.6.
313.791.9Ilari ManninenJyväskKU11.10.97 5motonet gpEspoo/Le8.6.
414.44-0.2Pyry SantahuhtaKanksLei22.3.99 1pimKankaanpää20.7.
514.511.8Joni JärvinenLahdA14.3.00 2IkarnJämsä/J3.7.
614.601.8Juuso PeltolaJyväskKU1.1.01 3IkarnJämsä/J3.7.
714.720.2Eero HirvinenKanksLei4.1.01 1-22SMVaasa26.8.
814.751.9Arttu SaariKeskiUYU9.12.99 7motonet gpEspoo/Le8.6.
914.760.7Jere LehtoOulPy29.4.91 4valkean k.kOulu26.6.
1014.880.2Fredrik BjörkqvistIFÅsarna7.2.02 2-22SMVaasa26.8.
1114.932.0Juuso HassiOrivPo4.4.93 Dr2SMJoensuu7.8.
1215.090.5Petri IhanderKeskiUYU4.9.96 1kyu gTuusula/H9.7.
1315.25-1.8Joni HeikkinenOulPy19.10.99 DaluemTampere22.5.
1415.262.0Petri LemmetyinenKU-5831.1.89 Dr1SMJoensuu7.8.
1515.292.0Ville ToivonenÄhtU8.4.02 Dr2SMJoensuu7.8.
1615.370.3Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 2kank.pää gKankaanpää12.7.
1715.40-0.9Akim RaufHKV10.10.00 4IIkarnJämsä/J3.7.
1815.492.0Aleksi SavolainenTampPy4.5.02 Dr1SMJoensuu7.8.
1915.750.3Jere LiskojärviHelsTa27.11.99 Dcomb.challSollentuna SWE3.7.
2015.862.0Otto YlöstaloIFSibboV4.2.91 Dr1SMJoensuu7.8.
Myötätuulessa
14.322.9Pyry SantahuhtaKanksLei22.3.99 1IItopgamesPorvoo10.7.
14.392.1Juuso PeltolaJyväskKU1.1.01 2ItopgamesPorvoo10.7.
15.402.3Otto YlöstaloIFSibboV4.2.91 2häme gRiihimäki21.7.
400 m aidat
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
151.19Tuomas LehtonenLiedPa4.8.98 7rAPNGTurku14.6.
251.42Jonni BlomqvistBorgåAk25.1.98 1motonet gpTampere1.6.
351.78Joonas LapinkeroJyväskKU10.5.04 1-19SMVaasa28.8.
451.93Jaakko LinnusTampPy7.3.03 2SMJoensuu7.8.
552.01Anton TallbackaHIFK14.11.99 3SMJoensuu7.8.
652.03SE17Antti SainioTampPy17.5.05 4SMJoensuu7.8.
752.22Lauri EnehTampU10.7.97 5SMJoensuu7.8.
852.78Jere HaapalainenTampPy30.7.04 2eltsun kHelsinki/E18.8.
953.62Rasmus WrightTurWei11.7.02 1jinx invWinfield, Kans. USA26.3.
1054.39Pekka SinkkonenHIFK19.5.98 4motonet gpTampere1.6.
1154.67Kalle KompuinenLiedPa12.4.99 2juhlakTampere/H21.8.
1254.73Markus HurriLiedPa5.1.00 3valkean k.kOulu26.6.
1354.92Tomi LaaksoTapE3.6.02 4-22PMMalmö SWE16.7.
1455.56Vesa KittiläPyhäjWi24.9.99 1aluemVaasa24.7.
1555.86Matias TulokasIFSibboV8.4.03 4-19SMVaasa28.8.
1656.87Ville KyrönlahtiKangasnKa21.9.04 1teijonmaaSavonlinna11.6.
1756.92Samu LaaksoTapE12.7.00 4h3SMJoensuu6.8.
1756.92Iiro SurkkaJyväskKU28.3.98 2reilucupLahti27.7.
1956.99Kalle RaitalaTampPy2.8.94 1paunu gJämsä10.8.
2057.47Aleksi HeimonenTampU11.11.97 2r2karnJämsä/J3.7.
Korkeus
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
12.20Daniel KosonenTampPy17.9.00 1pimIkaalinen12.7.
22.17Arttu MattilaÄänekU3.3.01 1-22SMVaasa26.8.
22.17Matias MustonenLempKiYU21.4.97 1cAkarnLempäälä2.7.
42.08Tomas JärvinenHKV21.10.05 1-17kolo mpdPraha CZE30.8.
52.06Jesse HuttunenSavitU8.6.94 2kaup.mestTampere16.6.
62.02Santeri HaapamäkiTampPy12.2.05 13q-17EMJerusalem ISR5.7.
62.02Johan GrönroosSjundeåIF3.3.04 4cAkarnLempäälä2.7.
82.00Valtteri VälimäkiUudKK24.4.95 3kaup.mestTampere16.6.
82.00Teemu LaurikainenOrivPo19.11.04 1-19SMVaasa26.8.
101.99Ville EikkulaTampPy17.4.01 3-22SMVaasa26.8.
111.98Noor-Eldin MahmoudHIFK5.10.04 1=harriersoWormwood Scrubs gbr22.6.
121.96Joonatan VeijolaHämeenlTa9.7.02 4-22SMVaasa26.8.
121.96Artturi TiipiöTeuvRi14.2.97 pkIkaalinen12.7.
141.95Mika PolkuVirtU19.7.75 1-45vMMTampere3.7.
141.95Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 DPMSeinäjoki11.6.
161.91Arttu SaariKeskiUYU9.12.99 1semTuusula/H18.5.
171.90Aleksi HilskaLappUM18.6.06 D-17EMJerusalem ISR6.7.
171.90Mikael WestöVasaIS3.4.82 1-40vSMPedersöre12.8.
171.90Teemu KoskelaKuivAu11.4.07 2kalottiottTromsø NOR3.9.
171.90Samuli NurminenNoormNo28.1.81 1-40vMMTampere3.7.
171.90Miko TähkänenMerikI20.7.04 5timanttikSastamala9.7.
171.90Anton GrönroosSjundeåIF24.5.01 5-22SMVaasa26.8.
Seiväs
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
15.65Urho KujanpääTampPy18.5.97 12qEMMünchen GER18.8.
25.60SE19Juho AlasaariLaihLu29.9.03 2-19MMCali COL4.8.
35.55Mikko PaavolaAlajA16.1.98 1motonet gpLahti25.5.
45.50Tommi HolttinenTuUL3.5.97 2valkean k.kOulu26.6.
55.30Albin LundbergVasaIS21.2.02 1stavtVaasa12.9.
65.25Jere KeskinenVaasTo22.11.99 2SMJoensuu5.8.
75.00Einari VälimäkiNoormNo2.3.94 5SMJoensuu5.8.
75.00Tomas WeckstenKarhU2.11.96 4SMJoensuu5.8.
75.00Aleksi SaarelainenEspTa28.1.93 6SMJoensuu5.8.
75.00Mikael WestöVasaIS3.4.82 1stavtVaasa11.6.
114.86Jesse SalmiVasaIS31.3.98 1tomatspNärpiö8.6.
124.85Joonatan KemppainenPihtipTui15.8.02 7SMJoensuu5.8.
124.85Iiro SuutarinenÄhtU2.2.00 1juhannussÄhtäri24.6.
144.80Eemeli SalomäkiLahdA11.10.87 1reilucupLahti/R28.6.
144.80Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 DSMJoensuu7.8.
164.70Eerik MäkeläLahdA5.7.04 7-22karnSomero 30.6.
174.65Tommi JärvenpääJyväskKU22.1.06 1-16SMLempäälä12.8.
174.65Johan-Antti KivilahtiKuortKu8.2.98 1=qSMJoensuu4.8.
194.62Tomas JärvinenHKV21.10.05 D-17NCRakvere EST4.8.
204.60Matti HyyppäEspTa12.2.99 6cAlandströmAkaa/T10.7.
204.60Otto JunnilaIFSibboV30.8.03 1-19aluemHelsinki/E27.7.
204.60Juuso TornbergRaahVe2.7.03 1tuloskRaahe20.6.
204.60Anton KunnasIFSibboV17.2.99 2kaKotka/K20.7.
Pituus
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
18.001.1Kristian PulliOulPy2.9.94 2acagGenève SUI11.6.
27.601.1Topias KoukkulaTuUL17.4.96 2motonet gpLappeenranta24.8.
37.580.7SE17Kasperi VehmaaLappUM16.1.05 3motonet gpLappeenranta24.8.
47.570.7Kristian BäckViipU18.7.96 4motonet gpLappeenranta24.8.
57.541.1Roni OllikainenHKV27.8.90 2SMJoensuu5.8.
67.460.1Kalle SalminenJoensKa29.1.96 2moHelsinki3.9.
77.390.1Otto PulkkinenImU28.3.01 7motonet gpLappeenranta24.8.
87.340.3Arttu TauriainenPernU4.1.03 1cAkarnLempäälä2.7.
97.331.9Joona LuotonenIFSibboV9.9.96 1SFIMaarianhamina/Y20.8.
107.321.9Eero HaapalaIkaalU10.7.89 2cAkarnLempäälä2.7.
117.301.2Julius ToivolaJyväskKU21.10.98 -marskin kLappeenranta5.6.
127.280.0Tomas JärvinenHKV21.10.05 1-17kolo mpdPraha CZE30.8.
137.250.1Pyry KeränenKarkkPo18.6.97 1häme gRiihimäki21.7.
147.241.7Joska TommolaTurWei6.10.99 1tilastopajaTurku22.6.
157.211.4Eetu JokelaAlavVi20.2.03 9qSMJoensuu4.8.
167.152.0Janne EtelämäkiKuortKu11.1.92 -eeron piKurikka/J29.7.
167.150.5Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 DmoHelsinki3.9.
187.070.3Kristian PeltolaJyväskKU13.9.01 2häme gRiihimäki21.7.
197.061.8Aapo KarvinenVammsVoi5.12.01 2tilastopajaTurku22.6.
207.050.4Antti TieksoTurWei26.6.99 -15junnukTurku1.9.
Myötätuulessa
7.962.9Kalle SalminenJoensKa29.1.96 1SMJoensuu5.8.
7.375.1Eetu JokelaAlavVi20.2.03 2-19moMalmö SWE16.7.
7.362.2Pyry KeränenKarkkPo18.6.97 3qSMJoensuu4.8.
7.352.1Julius ToivolaJyväskKU21.10.98 1marskin kLappeenranta5.6.
7.313.6Joska TommolaTurWei6.10.99 4qSMJoensuu4.8.
7.203.2Janne EtelämäkiKuortKu11.1.92 1eeron piKurikka/J29.7.
3-loikka
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
116.240.3Simo LipsanenLappUM13.9.95 1SMJoensuu7.8.
216.010.6Topias KoukkulaTuUL17.4.96 2SMJoensuu7.8.
315.702.0Aapo KarvinenVammsVoi5.12.01 1-22PMMalmö SWE17.7.
415.561.1Veikko NugrahaEspTa3.6.97 3SMJoensuu7.8.
515.460.5Arttu TyystjärviLappUM11.6.97 4SMJoensuu7.8.
615.42-0.2Aaro DavidilaLapLu12.3.00 7PNGTurku14.6.
715.371.3Miro TanninenJoensKa15.10.03 2karnLempäälä2.7.
815.131.0Antti TieksoTurWei26.6.99 3karnLempäälä2.7.
914.980.9Oliver KärkiVaasVa4.10.01 1pohjolaAlavus21.6.
1014.851.3Antti InkinenLappUM20.4.87 1häme gRiihimäki21.7.
1114.720.5Eemil PorvariHartVoi2.2.03 1-19SMVaasa28.8.
1214.551.8Daniel OfosuTurWei12.7.97 6motonet gpEspoo/Le8.6.
1314.531.3Deshawn HolopainenJoensKa5.12.04 7karnLempäälä2.7.
1414.371.4Mikael LähteenmäkiKanksLei4.8.04 3-19SMVaasa28.8.
1414.371.5Sami BärlundTapE6.1.04 2-19SMVaasa28.8.
1414.371.5Santeri HaapamäkiTampPy12.2.05 1-17moHelsinki3.9.
1414.370.0Niko SimolaVammsVoi23.4.93 2häme gRiihimäki21.7.
1814.270.8Oskari KäpyahoLapVi2.7.02 1harjucupJyväskylä13.6.
1914.181.8Niklas PiirainenLempKiYU25.5.06 3-17moHelsinki3.9.
2014.040.0Jimi HuuhoPyhäsU13.2.01 1heittohyJoensuu/P18.9.
Myötätuulessa
15.802.1Veikko NugrahaEspTa3.6.97 2valkean k.kOulu26.6.
15.772.1Iikka AlinguéJanJa10.11.99 2motonet gpEspoo/Le8.6.
14.932.1Antti InkinenLappUM20.4.87 2-35vMMTampere8.7.
Kuula
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
118.32Arttu KorkeasaloLielKi4.2.00 2moHelsinki4.9.
218.22Eero AholaPorinYU15.1.99 1yleisurh.gPori12.6.
318.05Timo KööpikkäSeinäjsU10.5.94 2SMJoensuu5.8.
418.04Nico OksanenTuUL27.7.94 1tilastopajaTurku30.8.
517.54Panu TirkkonenKeitKu25.2.97 1pkHeinävesi6.9.
617.02Antti-Pekka RönkköKiimU26.10.95 5SMJoensuu5.8.
716.87Mikko ToiviainenLoimJa22.2.90 3syyskIkaalinen23.8.
816.64Mika FlinkkiläSeinäjsU5.1.93 1aluemVaasa23.7.
916.05Aatu KangasniemiNurmijYU25.2.06 1-22heittokEspoo2.10.
1015.78Henri PakisjärviKuivAu6.1.89 2heittokTyrnävä22.8.
1115.74Aaro LeinonenRymSoi5.1.00 2juhlakKaarina28.7.
1215.55Jussi TukevaJalasjJa14.2.87 1-35vMMTampere29.6.
1315.52Miika LahtonenMynämI8.6.03 9qSMJoensuu4.8.
1415.41Samuli KyrönviitaIkaalU9.1.97 1pimIkaalinen12.7.
1515.27Conny KarlssonIFRaseb30.12.75 1heittokEspoo/E22.5.
1615.07Eero VirtanenImU21.8.01 1abcSavonlinna31.5.
1715.06Matti KahilainenPihtipTui21.8.96 4valkean k.kOulu25.6.
1815.02Ville HalonenPyhäsU24.1.00 3-22SMVaasa26.8.
1914.75Linus NurminenTeuvRi19.2.03 1kouluottKristiinankaupunki27.9.
2014.54Elmo SavolaVasaIS10.3.95 2aluemVaasa23.7.
Kiekko
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
159.14Frantz KrugerVasaIS22.5.75 1pkLaihia13.6.
255.40Rami KankaanpääIlmajKi7.11.01 2SMJoensuu7.8.
353.38Antti PränniPudasjU11.4.01 2-22SMVaasa28.8.
452.66Juha LahdenrantaPorinYU12.6.76 1kesäk.kirmParkano28.6.
552.52Nuutti HeikkiläTampPy 19.1.01 3SMJoensuu7.8.
651.82Henri PakisjärviKuivAu6.1.89 1vesan kRaahe28.7.
751.69Mikko MartinmäkiRaahVe20.4.92 1elok.kAlavieska28.8.
851.17Veikko LaitinenKeurKi19.4.97 4SMJoensuu7.8.
950.94Teemu PoikolainenJoensKa21.9.92 1semUrjala26.7.
1050.56Kalle KiviojaNokU9.1.93 5SMJoensuu7.8.
1150.55Juho SuominenPiikkKe26.6.04 6SMJoensuu7.8.
1247.81Aaro LeinonenRymSoi5.1.00 2juhlakKaarina28.7.
1347.72Juuso SillanpääJyväskKU16.2.79 1pokaalikLeppävirta19.9.
1447.01Topi LaitilaTeuvRi4.11.85 1kesäheUusikaupunki15.6.
1546.73Ville KiviojaNokU9.7.90 1harjucupJyväskylä13.6.
1645.94Panu TirkkonenKeitKu25.2.97 1pkLeppävirta15.8.
1745.67Ville PosioArcticA11.2.95 2heinäp.heOulu3.9.
1845.66Olli NiemiKangKi1.5.98 2semUrjala26.7.
1945.39Mika FlinkkiläSeinäjsU5.1.93 6aluemVaasa23.7.
2045.17Elmo SavolaVasaIS10.3.95 7aluemVaasa23.7.
Moukari
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
175.32Henri LiipolaSomE24.4.94 1etapa 3Leiria POR19.3.
275.03Aaron KangasKanksLei3.7.97 2mohn gBergen NOR8.6.
374.97Tuomas SeppänenNoormNo16.5.86 2sparkassenFränkisch-Crumbach GER5.6.
472.90Aleksi JaakkolaVehmU17.11.97 1tour de haKankaanpää15.5.
570.25Roope AuvinenSjundeåIF17.2.98 3motonet gpJyväskylä26.7.
669.62Markus KokkonenJoensKa17.5.95 2juhannuskSomero24.6.
768.63Marco KammerHIFK26.2.98 7motonet gpTampere1.6.
868.04Max LampinenKU-5811.10.04 1kesäkisaTammela8.9.
966.56Risto KauppinenKangKi20.8.94 4eloheitotSomero13.8.
1066.10Juhana KarjanlahtiAlajA28.2.00 1-22karnKaustinen30.6.
1164.84Tommi RemesKiuruvU20.1.94 9qSMJoensuu5.8.
1264.36Fredrik FröbergSjundeåIF8.4.95 3juhannuskSomero24.6.
1363.87Oskari EskolaSäkU24.2.98 1kesäcupTammela7.7.
1463.56Arttu VäänänenVarpVi12.4.94 1hannun heLapinlahti/V24.7.
1563.19Arttu HärkönenSavonlRie4.5.03 2hannun heLapinlahti/V24.7.
1662.48Aatu KangasniemiNurmijYU25.2.06 2kesäkisaTammela8.9.
1762.22Kimi RinnekariNurmijYU21.7.01 2semTampere/Ph11.9.
1862.15Joni SyrjäläTampPy1.9.95 6karnKaustinen2.7.
1961.03Elmeri EskolaSäkU30.10.02 4wilskmanAlavus/T16.7.
2060.90Dorian CollakuInkerTe/ALB2.6.77 1-45vMMTampere/Ph30.6.
Keihäs
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
189.83Oliver HelanderOulPy1.1.97 1PNGTurku14.6.
286.44Lassi EtelätaloJoensKa30.4.88 3EMMünchen GER21.8.
384.01Toni KuuselaKuortKu21.1.94 2SMJoensuu7.8.
482.89Toni KeränenLimNM16.6.98 1valkean k.kOulu26.6.
580.85Teo TakalaIFRaseb6.6.94 1janakkala gJanakkala22.7.
679.73Teemu NarviKanksLei2.7.00 1-22SMVaasa28.8.
779.07Janne LäspäOulPy2.4.02 5SMJoensuu7.8.
878.00Teemu WirkkalaToholU14.1.84 6SMJoensuu7.8.
977.14Topias LaineHKV12.7.01 1motonet gpLappeenranta24.8.
1076.37Taneli JuutinenKuopRei25.10.94 1kultajousiKuopio16.8.
1176.03Lassi Yli-KotilaKannU1.6.99 1ennät.murskAlavus/T10.9.
1274.89Jarmo MarttilaYlivKu24.10.92 1koski-v.kaYlivieska30.7.
1374.37Tino MäkeläPyhäsU31.7.99 1ellikJuuka13.7.
1474.13Aleksi Yli-MannilaAlajA6.1.01 3avajaiskSoini10.7.
1572.67Jaakko Hauta-ahoTöysVe10.1.97 1ekin muistokAlavus/T21.8.
1672.38Sami ReunanenVammsVoi19.1.98 2juhannuskSaarijärvi19.6.
1771.92Onni RuokangasJanJa13.9.03 1-19karnPihtipudas30.6.
1871.45Topi ParviainenTuupovU28.9.06 2heittohyJoensuu/P18.9.
1971.22Eetu PeltokangasToholU21.2.01 5valkean k.kOulu26.6.
2070.90Rasmus Yli-KotilaKannU29.9.01 2-22karnPihtipudas30.6.
10-ottelu
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
17459Juuso HassiOrivPo4.4.93 1SMJoensuu7.8.
27228Juuso ToivonenÄhtU9.3.00 4PMSeinäjoki12.6.
37128Petri IhanderKeskiUYU4.9.96 5PMSeinäjoki12.6.
47068Ville ToivonenÄhtU8.4.02 3SMJoensuu7.8.
56816Joni HeikkinenOulPy19.10.99 2aluemTampere22.5.
66810Otto YlöstaloIFSibboV4.2.91 4SMJoensuu7.8.
76731Aleksi SavolainenTampPy4.5.02 6SMJoensuu7.8.
86657Ville KattelusYlihJu 2.6.92 7SMJoensuu7.8.
96608Petri LemmetyinenKU-5831.1.89 8SMJoensuu7.8.
106404Jere LiskojärviHelsTa27.11.99 9SMJoensuu7.8.
116112Eeki KokkonenJoensKa17.2.00 3aluemAlajärvi10.7.
125146Rasmus EnvallIKFalken14.2.99 4aluemAlajärvi10.7.
135034Juuso ErkkiläLohtVei9.11.02 5aluemAlajärvi10.7.
144859Kalle NuuttilaKuhmKu5.11.88 7aluemTampere22.5.
154659Henry AndbergHKV19.1.73 8aluemTampere22.5.
10000 m kävely
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
140:35.76Joni HavaEspTa14.6.99 2moHelsinki4.9.
240:41.41Jerry JokinenNaantLöy18.3.02 3moHelsinki4.9.
341:05.67Veli-Matti PartanenLappUM28.10.91 4moHelsinki4.9.
442:10.93Sajan IrincheevEspTa10.5.04 2motonet gpEspoo/Le8.6.
542:46.01Jaakko MäättänenEspTa3.9.99 5motonet gpEspoo/Le8.6.
645:39.91Lauri JoukasYlänKi2.4.01 1karnJämsä2.7.
756:17.06Mikko RuokolainenEsboIF10.5.81 1aluemRiihimäki13.7.
10 km kävely
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
142:29Jerry JokinenNaantLöy18.3.02 1rankingEspoo6.5.
243:06Sajan IrincheevEspTa10.5.04 1-19SMLaitila21.5.
343:10Joni HavaEspTa14.6.99 2rankingEspoo6.5.
444:20Jaakko MäättänenEspTa3.9.99 3rankingEspoo6.5.
557:39Samuel MarkuVahdTui3.7.05 1-17SMLaitila21.5.
657:50Mikko RuokolainenEsboIF10.5.81 7-40vMMTampere3.7.
760:19Pekka PeltolaEsboIF 25.7.06 2-17SMLaitila21.5.
860:38Jussi RaudaskoskiOulPy28.3.06 3-17SMLaitila21.5.
961:17Oskari MatilaKuortKu5.1.06 4-17SMLaitila21.5.
1063:15Ari VäliniemiVasI8.7.58 6-60vMMTampere3.7.
1163:53Kari PartanenMäntylVe6.10.60 8-60vMMTampere3.7.
1266:40Kauko PekkarinenKankU22.1.59 9-60vMMTampere3.7.
1367:03Heikki LahtinenIkurinVi23.12.47 1-75vSMLaitila21.5.
1470:56Pasi MoisanderVihdVie17.1.72 7-50vMMTampere3.7.
1579:10Martti ValonenSpove3.9.40 1-80vMMTampere3.7.
1679:11Ilkka VakkuriKankU31.10.57 15-60vMMTampere3.7.
20 km kävely
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11:22:41Aleksi OjalaUrjU9.12.92 18walk meetPodébrady CZE2.4.
21:23:54Joni HavaEspTa14.6.99 1SMJoensuu4.8.
31:24:22Veli-Matti PartanenLappUM28.10.91 1NCDublin IRL18.12.
41:26:11Jerry JokinenNaantLöy18.3.02 17EMMünchen GER20.8.
51:26:38Jaakko MäättänenEspTa3.9.99 2kaLaitila21.5.
61:30:06Lauri JoukasYlänKi2.4.01 55walk meetPodébrady CZE2.4.
72:19:54Heikki LahtinenIkurinVi23.12.47 3-70vMMTampere6.7.
82:19:57Kauko PekkarinenKankU22.1.59 9-60vMMTampere6.7.
92:35:07Pasi MoisanderVihdVie17.1.72 5-50vMMTampere6.7.
50 km kävely
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm

Naiset
100 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
111.511.1Anniina KortetmaaJyväskKU9.1.95 1h1motonet gpLahti25.5.
211.620.2Anna PursiainenEspTa12.3.03 1IIr3hyvän t.kHelsinki/E21.6.
311.661.2Milja ThuresonTuTo23.5.94 2SMJoensuu5.8.
411.671.5Mette BaasJoensKa10.9.00 2h2motonet gpLahti25.5.
511.681.4Johanna KylmänenRaisKu22.3.02 1h5karnJämsä/J3.7.
611.701.5Nora LindahlHIFK10.9.04 3klubbmUppsala SWE21.6.
711.721.2Sara FrancisJyväskKU22.11.00 1h3harjucupJyväskylä13.6.
811.741.1Aino PulkkinenJyväskKU2.2.98 2h1motonet gpLahti25.5.
911.761.2Jenna KokkonenKajKi28.8.01 4SMJoensuu5.8.
1011.811.0Sara WissIFÅland-M3.2.87 4h3NCNorrköping SWE5.8.
1111.821.0Silja KempasJoensKa28.5.99 1h1motonet gpLappeenranta24.8.
1111.821.4Pirkitta MarjanenPorinYU28.8.01 2h5karnJämsä/J3.7.
1311.861.7Elisabet SalmelaVeitsilKV16.11.97 3h2SMJoensuu5.8.
1411.891.7Heidi SalminenJyväskKU4.12.03 1h3karnJämsä/J3.7.
1511.920.5Saara KeskitaloEspTa3.7.00 1r1aluemRiihimäki13.7.
1611.931.9Petra HäggqvistHKV9.4.01 1h1harjucupJyväskylä13.6.
1711.941.1Merituuli JääskeläinenLappUM18.7.96 3h1motonet gpLahti25.5.
1811.971.1Minea FogelholmEspTa12.9.04 1-19karnJämsä/J3.7.
1912.021.1Nathalie WestmanGamlakIF28.4.98 5h1motonet gpLahti25.5.
2012.041.7Annika MäenpääNoormNo11.4.92 4h2SMJoensuu5.8.
2012.041.3Katriina Wright-21.6.03 3rBjamboreeEugene, Oreg. USA2.4.
Myötätuulessa
11.452.1Anniina KortetmaaJyväskKU9.1.95 2motonet gpLahti25.5.
11.514.2Anna PursiainenEspTa12.3.03 1-19moMalmö SWE16.7.
11.523.2Johanna KylmänenRaisKu22.3.02 2rA-22/2PMMalmö SWE16.7.
11.572.1Mette BaasJoensKa10.9.00 3motonet gpLahti25.5.
11.604.2Nora LindahlHIFK10.9.04 2-19int.mMalmö SWE16.7.
11.732.1Aino PulkkinenJyväskKU2.2.98 4motonet gpLahti25.5.
11.736.1Emma TainioPaimU5.11.03 1rC-22/6PMMalmö SWE16.7.
11.742.4Jenna KokkonenKajKi28.8.01 2h1SMJoensuu5.8.
11.782.4Elisabet SalmelaVeitsilKV16.11.97 1r2pohjant.gPudasjärvi23.6.
11.832.4Silja KempasJoensKa28.5.99 3h1SMJoensuu5.8.
11.892.5Sonja StångKuivAu18.3.02 1pohjan koRovaniemi/S23.7.
11.932.1Merituuli JääskeläinenLappUM18.7.96 7motonet gpLahti25.5.
12.006.1Nelli AnttonenImU10.2.04 3rC-22/13PMMalmö SWE16.7.
12.002.1Hilma KinnunenJyväskKU8.4.05 1-19motonet gpJyväskylä26.7.
12.012.5Aino VuorjokiKuivAu7.11.05 2pohjan koRovaniemi/S23.7.
12.032.1Henriikka ParpalaHIFK11.4.98 3r3topgamesPorvoo10.7.
NTVenla SimonenJoensKa3.12.06 h1tuloskJoensuu30.6.
200 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
123.421.1Anniina KortetmaaJyväskKU9.1.95 1SMJoensuu7.8.
223.641.5Mette BaasJoensKa10.9.00 2rA-22/2PMMalmö SWE17.7.
323.740.4Nora LindahlHIFK10.9.04 7s1-19WCCali COL4.8.
423.79-0.7Anna PursiainenEspTa12.3.03 5moHelsinki4.9.
523.871.2Milja ThuresonTuTo23.5.94 3rAmotonet gpTampere1.6.
623.910.3Aino PulkkinenJyväskKU2.2.98 2r5häme gRiihimäki21.7.
724.080.2Katriina Wright-21.6.03 1rBjamboreeEugene, Oreg. USA2.4.
824.111.1Jenna KokkonenKajKi28.8.01 3SMJoensuu7.8.
924.261.1Elisabet SalmelaVeitsilKV16.11.97 6SMJoensuu7.8.
1024.271.1Silja KempasJoensKa28.5.99 7SMJoensuu7.8.
1124.33-0.6Vilma ItälinnaTampPy23.5.03 Sr2-19SMLahti17.9.
1224.401.6Johanna KylmänenRaisKu22.3.02 1r7tilastopajaTurku22.6.
1324.490.5Saga VanninenTampPy4.5.03 Sr2-19MMCali COL3.8.
1424.530.7Pirkitta MarjanenPorinYU28.8.01 1rBmotonet gpKuortane18.6.
1524.581.0Katja LuukkolaLeppSi19.12.03 1h2-19SMVaasa28.8.
1624.631.2Heidi SalminenJyväskKU4.12.03 1r1karnJämsä/J3.7.
1724.741.6Vivian TranHIFK 30.3.05 4h2-17EMJerusalem ISR5.7.
1724.741.0Nea MattilaHIFK24.11.99 2SFIMaarianhamina/Y20.8.
1924.75-0.5Elin MickosIFSibboV20.9.00 1Ir8hyvän t.kHelsinki/E16.8.
2024.76-0.5Saara KeskitaloEspTa3.7.00 1r4eltsun kHelsinki/E18.8.
2024.761.0Jeanine NygårdVasaIS13.10.91 3SFIMaarianhamina/Y20.8.
Myötätuulessa
22.902.5Anniina KortetmaaJyväskKU9.1.95 3rBrésisprintLa Chaux-de-Fonds3.7.
23.412.9Nora LindahlHIFK10.9.04 1-19int.mMalmö SWE17.7.
23.502.9Anna PursiainenEspTa12.3.03 2-19moMalmö SWE17.7.
23.712.2Milja ThuresonTuTo23.5.94 3rAmotonet gpKuortane18.6.
23.832.3Jenna KokkonenKajKi28.8.01 1-22SMVaasa28.8.
24.362.3Pirkitta MarjanenPorinYU28.8.01 2-22SMVaasa28.8.
24.514.2Kira KruutiHKV10.5.98 1r4aluemRiihimäki12.7.
24.642.4Sara FrancisJyväskKU22.11.00 3rBmotonet gpEspoo/Le8.6.
400 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
152.51Mette BaasJoensKa10.9.00 1rA-22/1PMMalmö SWE16.7.
252.60SE19Katriina Wright-21.6.03 5pac 12Eugene, Oreg. USA15.5.
353.00Viivi LehikoinenHIFK27.8.99 2moHelsinki3.9.
453.12Milja ThuresonTuTo23.5.94 1guldenspKortrijk BEL9.7.
553.71Aino PulkkinenJyväskKU2.2.98 4rAmotonet gpEspoo/Le8.6.
654.15Ronja KoskelaKuivAu7.2.03 1r3-19/1SMVaasa26.8.
754.18Eveliina MäättänenEspTa1.9.95 3h1SMJoensuu5.8.
854.42Silja KempasJoensKa28.5.99 1r1120juhlaMikkeli21.8.
954.51pe19Veera MattilaVammsVoi21.1.03 2r3-19/2SMVaasa26.8.
1054.55Ida RavaskaVeitsilKV28.10.95 2h2SMJoensuu5.8.
1154.82Jeanine NygårdVasaIS13.10.91 2h3SMJoensuu5.8.
1254.88Frida HämäläinenTampPy12.10.00 4rAmotonet gpJyväskylä26.7.
1355.09Laura LoponenOulPy12.4.04 3r3-19/3SMVaasa26.8.
1455.16Veera PeräläLahdA18.3.00 3rA-22/3PMMalmö SWE16.7.
1555.30Teresa PerttiläHIFK21.9.05 6rAmotonet gpJyväskylä26.7.
1655.56Heidi SalminenJyväskKU4.12.03 2rBmotonet gpEspoo/Le8.6.
1755.76Emmi SaveniusVehmU26.4.06 1-16SMLempäälä12.8.
1855.88Mila HeikkonenHIFK27.11.06 1r1-17pkTurku28.5.
1955.99Elle CederHKV26.12.06 4h2SMJoensuu5.8.
2056.12Helmi VuorimaaLahdA17.7.00 1r4aluemRiihimäki13.7.
800 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
12:01.14Eveliina MäättänenEspTa1.9.95 1timanttiStockholm SWE30.6.
22:01.59Sara LappalainenBorgåAk17.8.91 6s2EMMünchen GER19.8.
32:03.82Viola WestlingTuUL27.11.99 9rAPNGTurku14.6.
42:04.18Kristiina Sasinek MäkiLahdA22.9.91 2danek memTurnov CZE24.5.
52:05.13Veera MattilaVammsVoi21.1.03 3valkean k.kOulu25.6.
62:05.46Ronja KoskelaKuivAu7.2.03 4valkean k.kOulu25.6.
72:05.65Heini IkonenJyväskKU22.3.99 5valkean k.kOulu25.6.
82:06.95Helmi VuorimaaLahdA17.7.00 4SMJoensuu7.8.
92:08.00Veera PeräläLahdA18.3.00 5SMJoensuu7.8.
102:08.68Emilia JousimaaLahdA9.10.93 1r4eltsun kHelsinki/E18.8.
112:08.93Katriina Wright-21.6.03 1rBoregon rEugene, Oreg. USA23.4.
122:08.98Veera MensonenMaanMa1.8.99 3r4eltsun kHelsinki/E18.8.
132:09.54Siiri RainioJyväskKU11.7.00 7rAmotonet gpTampere1.6.
142:09.63Marika AarnioTurWei18.10.99 8rAmotonet gpTampere1.6.
152:09.81Moona LatvalaHKV6.7.92 7SMJoensuu7.8.
162:10.45Erika UtriainenVeitsilKV15.10.86 9rAmotonet gpTampere1.6.
172:10.99Lotta-Maria MaineTuUL12.5.02 7r4eltsun kHelsinki/E18.8.
182:11.00Kiia KeinonenTampPy9.6.00 10rAmotonet gpTampere1.6.
192:11.65Nelli NordlundLahdA6.1.97 4vuosaari gHelsinki/V31.7.
202:11.77Jemina ForssTampPy28.10.00 5rBPNGTurku14.6.
1500 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
14:04.17Kristiina Sasinek MäkiLahdA22.9.91 11gspikeOstrava CZE31.5.
24:10.25SE22Nathalie BlomqvistIKFalken20.4.01 2boxx uManchester GBR3.6.
34:10.66Sara LappalainenBorgåAk17.8.91 1SMJoensuu5.8.
44:16.17Ilona MononenLahdA18.12.03 3rAmotonet gpEspoo/Le8.6.
54:19.31Viola WestlingTuUL27.11.99 4moHelsinki4.9.
64:20.25Camilla RichardssonEsboIF14.9.93 2SMJoensuu5.8.
74:23.82Emilia JousimaaLahdA9.10.93 2rAmotonet gpLappeenranta24.8.
84:24.74Veera MensonenMaanMa1.8.99 3rAmotonet gpLappeenranta24.8.
94:25.08Lotta-Maria MaineTuUL12.5.02 1-22SMVaasa26.8.
104:28.70Kaisa KankaanrantaPyhtY9.5.90 1r4karnJämsä2.7.
114:29.26Siiri RainioJyväskKU11.7.00 2-22SMVaasa26.8.
124:29.54Heini IkonenJyväskKU22.3.99 4rAmotonet gpLappeenranta24.8.
134:29.82Moona LatvalaHKV6.7.92 6rAmotonet gpJyväskylä26.7.
144:30.00Nelli NordlundLahdA6.1.97 4SMJoensuu5.8.
154:30.01Janica RaumaTuUL24.6.86 1tilastopajaTurku30.8.
164:30.63Reetta JoronenJoensKa19.5.00 7rAmotonet gpEspoo/Le8.6.
174:31.42Helmi VuorimaaLahdA17.7.00 4r4karnJämsä2.7.
184:34.78Kiia KeinonenTampPy9.6.00 10rAmotonet gpEspoo/Le8.6.
194:35.91Marika AarnioTurWei18.10.99 2tilastopajaTurku22.6.
194:35.91Sofie LövdahlVasaIS16.5.93 1Leiden11.6.
3000 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
19:00.04Camilla RichardssonEsboIF14.9.93 2rAmotonet gpKuortane18.6.
29:02.00Ilona MononenLahdA18.12.03 3rAmotonet gpKuortane18.6.
39:34.09Lotta-Maria MaineTuUL12.5.02 6rAmotonet gpKuortane18.6.
49:36.47Johanna PeiponenRovanLa18.12.90 7rAmotonet gpKuortane18.6.
59:43.61Aino NiemiTuUL7.3.92 8rAmotonet gpKuortane18.6.
69:52.90Nelli ViskariLappUM22.10.04 1120juhlaMikkeli21.8.
79:53.69Sara-Elise RuokonenJyväskKU20.4.99 6motonet gpLahti25.5.
89:54.06Katri NiemistöJyväskKU7.4.94 7motonet gpLahti25.5.
99:58.09Salla LaukkanenJoensKa18.3.00 10rAmotonet gpKuortane18.6.
1010:01.78Janette VänttinenHKV7.3.02 9motonet gpLahti25.5.
1110:01.93Lotta TarvainenJoensKa28.3.02 10motonet gpLahti25.5.
1210:05.16Saara NikanderLänsiUU21.5.94 1kaup.mestSomero12.8.
1310:07.74Anne RajaniemiLahdA11.5.83 13rAmotonet gpKuortane18.6.
1410:08.58Veronika VirtapohjaLahdA25.10.96 11motonet gpLahti25.5.
1510:10.36Laura KarkkulainenPyhäsU29.10.92 2marskin kLappeenranta5.6.
1610:11.32Lotta SundqvistTuUL12.9.92 1rBmotonet gpKuortane18.6.
1710:12.52Pinja KotinurmiLahdA17.6.02 6rcc invRiverside, Calif. USA4.3.
1810:13.80Jenni JudinKälvTa14.2.88 2rBmotonet gpKuortane18.6.
1910:14.30Amanda VirtanenTuUL1.7.96 1landströmAkaa/T10.7.
2010:15.91Pihla HokkanenKuopRei23.1.93 3120juhlaMikkeli21.8.
5000 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
115:16.71Camilla RichardssonEsboIF14.9.93 10EMMünchen GER18.8.
215:43.20Ilona MononenLahdA18.12.03 9boxx uManchester GBR3.6.
315:59.46Kristiina Sasinek MäkiLahdA22.9.91 1club chCheb CZE4.9.
416:22.28Janica RaumaTuUL24.6.86 5moHelsinki4.9.
516:31.00Johanna PeiponenRovanLa18.12.90 6moHelsinki4.9.
616:40.74Aino NiemiTuUL7.3.92 3SMJoensuu7.8.
716:44.61Lotta-Maria MaineTuUL12.5.02 2-22PMMalmö SWE16.7.
816:51.8hLaura ManninenKU-5818.4.73 1kuohun tasJyväskylä/V31.7.
917:07.5hUlla VirtanenVaajKuo27.4.82 2kuohun tasJyväskylä/V31.7.
1017:08.38Suvi MiettinenHKV12.2.88 7motonet gpEspoo/Le8.6.
1117:09.09Oona KettunenKarhKa10.2.94 4SMJoensuu7.8.
1217:12.98Josefin Sjölind-KohtamäkiHIFK27.4.85 8motonet gpEspoo/Le8.6.
1317:12.99Nelli ViskariLappUM22.10.04 5SMJoensuu7.8.
1417:14.50Janette VänttinenHKV7.3.02 6SMJoensuu7.8.
1517:14.54Anne RajaniemiLahdA11.5.83 7SMJoensuu7.8.
1617:15.53Saara NikanderLänsiUU21.5.94 1aluemRiihimäki12.7.
1717:17.17Taru PalsaHKV10.10.88 8SMJoensuu7.8.
1817:18.05Emilia SiltanenJyväskKU19.3.83 3rEsommarspStockholm SWE23.8.
1917:19.91Klaara LeponiemiLempKiYU4.9.98 1parkano gParkano5.6.
2017:25.80Suvi SelveniusHKV7.6.80 9SMJoensuu7.8.
10000 metriä
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
132:19.27Camilla RichardssonEsboIF14.9.93 9EMMünchen GER15.8.
233:41.81Nina ChydeniusGamlakIF28.1.90 1valkean k.kOulu25.6.
334:12.79Johanna PeiponenRovanLa18.12.90 2SMJoensuu5.8.
434:51.77Aino NiemiTuUL7.3.92 3SMJoensuu5.8.
534:55.96Laura ManninenKU-5818.4.73 4SMJoensuu5.8.
635:26.08Suvi MiettinenHKV12.2.88 15rAlångl.kvStockholm/S SWE31.5.
735:27.16Ulla VirtanenVaajKuo27.4.82 6mxyleisurh.gPori11.6.
835:45.9hEmilia SiltanenJyväskKU19.3.83 11dmUppsala SWE15.10.
935:54.54Saara NikanderLänsiUU21.5.94 5SMJoensuu5.8.
1035:59.98Josefin Sjölind-KohtamäkiHIFK27.4.85 18rAlångl.kvStockholm/S SWE31.5.
1136:29.92Anne RajaniemiLahdA11.5.83 10SMJoensuu5.8.
1236:52.17Mari LaakkonenPudasjU6.5.91 11SMJoensuu5.8.
1337:03.33Anna-Elina HeikkinenJyväskKU2.7.90 12SMJoensuu5.8.
1437:11.07Maria Murtorinne-TaskinenKuopRei7.3.90 2toukok.kHelsinki/E26.5.
1537:14.53Mila KoljonenLahdA26.10.91 5mxharjucupJyväskylä31.8.
1637:25.3hJenni JudinKälvTa14.2.88 1rataraastoKempele28.5.
1737:28.81Anne-Marika PartanenKuopRei2.7.87 3valkean k.kOulu25.6.
1837:34.82Cecilia ÖsterbladVasaIS28.2.00 13SMJoensuu5.8.
1938:05.80Emma RantaLempKiYU28.6.03 15SMJoensuu5.8.
2038:20.7hMari UlkuniemiRunClub26.9.88 4mxkaKokkola20.7.
Puolimaraton
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11:12:22Alisa VainioLappUM16.11.97 1SMRauma17.4.
21:12:46Nina ChydeniusGamlakIF28.1.90 5edpSevilla ESP30.1.
31:13:57Kristiina Sasinek MäkiLahdA22.9.91 2cphÚstí Nad Labem CZE17.9.
41:14:42Aino NiemiTuUL7.3.92 2SMRauma17.4.
51:15:33Josefin Sjölind-KohtamäkiHIFK27.4.85 31cphKøbenhavn DEN18.9.
61:16:29Annemari KiekaraPudasjU2.1.77 9pzuWarszawa27.3.
71:16:32Johanna BäcklundIFÅland-J9.6.85 26berliner hmBerlin GER3.4.
81:16:42Emilia SiltanenJyväskKU19.3.83 35cphKøbenhavn DEN18.9.
91:16:51Klaara LeponiemiLempKiYU4.9.98 3SMRauma17.4.
101:17:34Taru PalsaHKV10.10.88 4SMRauma17.4.
111:17:36Petra Kilpeläinen(Helsinki)15.7.97 1vantaan mVantaa8.10.
121:17:41Ulla VirtanenVaajKuo27.4.82 1-40vMMTampere10.7.
121:17:41Suvi MiettinenHKV12.2.88 2hcrdHelsinki14.5.
141:17:58Laura ManninenKU-5818.4.73 1-45vMMTampere10.7.
151:18:45Anna-Stiina ErkkiläEspTa23.9.90 6SMRauma17.4.
161:19:43Satu LipiäinenUltraS14.2.96 4hki halfHelsinki11.6.
171:20:09Anna-Elina HeikkinenJyväskKU2.7.90 7SMRauma17.4.
181:20:47Saara NikanderLänsiUU21.5.94 2suvi-iltaForssa18.6.
191:21:41Noora HonkalaEndurance1.7.92 1nafplio mNáfplio GRE17.4.
201:21:50Virpi GöösRunClub4.9.81 6hki halfHelsinki11.6.
Maraton
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
12:28:41Alisa VainioLappUM16.11.97 3general mMálaga ESP11.12.
22:32:48Nina ChydeniusGamlakIF28.1.90 24zurichSevilla ESP20.2.
32:39:46Annemari KiekaraPudasjU2.1.77 15nnRotterdam NED10.4.
42:39:49Johanna BäcklundIFÅland-J9.6.85 6zurichSan Sebastián ESP27.11.
52:41:58Emilia SiltanenJyväskKU19.3.83 51trinidad aValencia ESP4.12.
62:43:27Aino NiemiTuUL7.3.92 7general mMálaga ESP11.12.
72:44:50Päivi KauppinenHelsJuo19.8.73 13mainovaFrankfurt GER30.10.
82:45:21Laura ManninenKU-5818.4.73 2hcrdHelsinki14.5.
92:47:15Suvi MiettinenHKV12.2.88 46EMMünchen GER15.8.
102:49:19Petra Kilpeläinen(Helsinki)15.7.97 3nurmiTurku20.8.
112:50:35Noora HonkalaEndurance1.7.92 3hcrdHelsinki14.5.
122:52:43Erika LehtolaEsboIF23.11.89 1suvi-iltaForssa18.6.
132:53:48Virpi GöösRunClub4.9.81 1vantaan mVantaa8.10.
142:54:30Klaara LeponiemiLempKiYU4.9.98 4SMTurku20.8.
152:54:36Anna-Elina HeikkinenJyväskKU2.7.90 115trinidad aValencia ESP4.12.
162:55:18Katja JärveläJyväskKU14.12.72 7cetilarPisa ITA18.12.
172:57:41Henna VanhanenPudasjU3.7.78 1terwamOulu21.5.
182:58:52Tiina AlhonenVaajKuo14.9.80 5SMTurku20.8.
192:59:01Pauliina Seppänen(Rusko)22.5.75 21mar eindhEindhoven NED9.10.
202:59:54Maiju WellingTriSuomi13.6.88 2vantaan mVantaa8.10.
3000 m esteet
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
110:27.29Lotta-Maria MaineTuUL12.5.02 4moHelsinki3.9.
210:27.79Pihla HokkanenKuopRei23.1.93 5moHelsinki3.9.
310:33.90Janette VänttinenHKV7.3.02 6moHelsinki3.9.
410:36.33Sofie LövdahlVasaIS16.5.93 1nk teamsAssendelft NED21.5.
510:41.88Nelli NordlundLahdA6.1.97 4SMJoensuu6.8.
610:42.49Alisa VirtanenJyväskKU4.9.02 5SMJoensuu6.8.
710:44.63Salla LaukkanenJoensKa18.3.00 6SMJoensuu6.8.
810:53.64Amanda VirtanenTuUL1.7.96 7SMJoensuu6.8.
910:54.02Oona KettunenKarhKa10.2.94 8SMJoensuu6.8.
1010:54.52Vilma PereEurRai18.8.03 9SMJoensuu6.8.
1110:54.53Sara-Elise RuokonenJyväskKU20.4.99 1deaflymCaxias do Sul BRA12.5.
1211:01.19Lotta SundqvistTuUL12.9.92 3tilastopajaTurku22.6.
1311:08.01Melissa KykyriKälvTa10.5.04 1kälviägKokkola/K12.6.
1411:09.48Emma HakalaEspTa10.9.93 3valkean k.kOulu25.6.
1511:14.55Nora KytäjäLempKiYU11.6.04 2-19SMVaasa26.8.
1611:15.88Pinja KotinurmiLahdA17.6.02 5karnJämsä1.7.
1711:23.45Nina LeivoNurmijYU2.1.96 2klaukkalagNurmijärvi16.7.
1811:26.21Veera KontkanenJoensKa8.8.02 11motonet gpJyväskylä26.7.
1911:26.77Emma HämäläinenParikkU19.3.92 12motonet gpJyväskylä26.7.
2011:29.11Katariina KärkkäinenIisVi15.8.02 4-22SMVaasa26.8.
100 m aidat
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
112.880.2Reetta HurskeTampPy15.5.95 1snancyTomblaine FRA2.7.
213.100.6Annimari KorteHIFK8.4.88 3motonet gpLahti25.5.
313.231.9Nooralotta NeziriJyväskKU9.11.92 1Itrack nWien AUT14.5.
413.441.0Saara KeskitaloEspTa3.7.00 3h1motonet gpEspoo/Le8.6.
513.480.6Anni SiirtolaHKV12.9.98 1h1topgamesPorvoo10.7.
613.500.3Jessica KähäräMikkKV1.8.01 3moHelsinki4.9.
713.521.1Vilma MäkiAlavU8.2.02 2valkean k.kOulu26.6.
713.52-1.3Saga VanninenTampPy4.5.03 Sr3-19MMCali COL3.8.
913.570.5Sonja StångKuivAu18.3.02 4motonet gpTampere1.6.
1013.630.4Vilma VäliharjuTampPy28.4.04 5S3-19MMCali COL5.8.
1113.650.5Vilma ItälinnaTampPy23.5.03 3h6-19MMCali COL4.8.
1213.691.1Essi NiskalaKuivAu24.5.05 3valkean k.kOulu26.6.
1313.820.9Niina KarttunenSavonlRie30.9.02 1IImotonet pkJoensuu20.7.
1413.830.9Tanja KokkonenHIFK20.10.02 3h2motonet gpJyväskylä26.7.
1513.840.3Jenna VakkilainenVantSa6.4.05 4h2motonet gpEspoo/Le8.6.
1613.89-0.4Minea FogelholmEspTa12.9.04 1r2hyvän t.kHelsinki/E21.6.
1613.890.9Liina TervoHIFK10.4.04 1r2aluemRiihimäki13.7.
1813.910.2Viivi AvikainenViipU7.9.87 3r2topgamesPorvoo10.7.
1913.97-0.4Noora JuslinBorgåAk14.11.99 2r2hyvän t.kHelsinki/E21.6.
2014.021.3Janika PulkkinenSavonlRie25.6.01 1IIteijonmaaSavonlinna12.6.
Myötätuulessa
12.873.1Reetta HurskeTampPy15.5.95 1SMJoensuu6.8.
13.222.4Maria HuntingtonTampPy13.3.97 Svalkean k.kOulu25.6.
13.333.1Jessica KähäräMikkKV1.8.01 2SMJoensuu6.8.
13.512.4Saga VanninenTampPy4.5.03 Svalkean k.kOulu25.6.
13.803.1Niina KarttunenSavonlRie30.9.02 4SMJoensuu6.8.
13.872.3Minea FogelholmEspTa12.9.04 1r1topgamesPorvoo10.7.
400 m aidat
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
154.50SEViivi LehikoinenHIFK27.8.99 1s2EMMünchen GER18.8.
256.68Kristiina HalonenLappUM10.10.97 5h4MMEugene, Oreg. USA19.7.
358.11Laura LoponenOulPy12.4.04 1r2-19/1SMVaasa28.8.
458.12Frida HämäläinenTampPy12.10.00 2SMJoensuu7.8.
558.53Mila HeikkonenHIFK27.11.06 1-17moHelsinki3.9.
658.85Martta RautalaViipU4.11.96 2valkean k.kOulu26.6.
758.86Essi NiskalaKuivAu24.5.05 2rBPNGTurku14.6.
858.93Heidi SalminenJyväskKU4.12.03 3valkean k.kOulu26.6.
958.94Aada AhoRaisKu3.1.03 2r2tilastopajaTurku20.7.
1060.68Elin MickosIFSibboV20.9.00 2r2-22/2SMVaasa28.8.
1160.79Teresa PerttiläHIFK21.9.05 1r1-17/1SMLempäälä14.8.
1260.92Mathilda KvistVasaIS26.11.99 5rBPNGTurku14.6.
1361.16Mari HeinonenKajKi29.4.00 3r2-22/3SMVaasa28.8.
1461.43Nea MattilaHIFK24.11.99 4trivenetoTrieste ITA28.5.
1561.82Iida VerainenNousSu28.1.03 2r2-19/2SMVaasa28.8.
1662.07Helmi VuorimaaLahdA17.7.00 1r1-22/4SMVaasa28.8.
1762.56Vilma VäliharjuTampPy28.4.04 3r2-19/3SMVaasa28.8.
1863.00Aada PuosiEurajVei4.3.03 4r2-19/4SMVaasa28.8.
1963.12Ida FinellBorgåAk21.2.05 1r2-17/2SMLempäälä14.8.
2063.80Pinja HeinonenJyväskKU10.3.01 4r2-22/5SMVaasa28.8.
Korkeus
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11.92Ella JunnilaTampPy6.12.98 4PNGTurku14.6.
21.90Sini LälläJyväskKU12.3.94 1valkean k.kOulu26.6.
21.90Heta TuuriLahdA14.1.95 1motonet gpLahti25.5.
41.88Neea KäyhköSavonlRie17.1.02 1-22SMVaasa26.8.
51.83Maria HuntingtonTampPy13.3.97 Svalkean k.kOulu25.6.
61.82Elin PajunenVasaIS1.3.95 2motonet gpLahti25.5.
71.79Miia LindholmHIFK30.1.88 1cAkarnLempäälä2.7.
81.77Saga VanninenTampPy4.5.03 Svalkean k.kOulu25.6.
91.76Miia SillmanTampPy3.6.95 SSMJoensuu5.8.
91.76Venla PulkkanenJyväskKU13.7.02 2-22SMVaasa26.8.
91.76Viivi KanervaTuUL27.4.93 1tilastopajaTurku7.6.
91.76Johanna NieminenJyväskKU9.5.03 1-19SMVaasa26.8.
131.75Aino AaltoVehmU6.6.06 1-16SMLempäälä13.8.
131.75Vilma KnutarGamlakIF1.7.06 1-17SFIMaarianhamina/Y19.8.
151.73Saara HakanenHKV14.7.99 1jacobsNorman, Okl. USA23.4.
151.73Neea-Maria JokiPohjKoi14.8.04 1=qSMJoensuu6.8.
151.73Saara SinervoSalVil19.11.98 3cAkarnLempäälä2.7.
151.73Elina KakkoPerttPei12.1.97 1pkHelsinki/E10.8.
191.72Janna SiegfridsVasaIS15.1.03 1pkPedersöre28.6.
191.72Mia KänsäkangasGamlakIF10.8.05 1pkPedersöre28.6.
191.72Ilona ÄyräväinenKarhKa13.11.97 1pkHelsinki/E3.8.
Seiväs
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
14.85SEWilma MurtoSalVil11.6.98 1EMMünchen GER17.8.
24.50Elina LampelaOulPy18.2.98 1motonet gpEspoo/Le8.6.
34.45Saga AnderssonEsboIF30.3.00 1energiakSipoo6.6.
44.20Silja AnderssonEsboIF30.11.03 5motonet gpEspoo/Le8.6.
54.11Maria KytöläNurmijYU24.8.97 1yleisurh.gPori11.6.
64.10Essi MelenderVaasVa29.4.02 2-22karnSomero 30.6.
74.05Laura OllikainenVarkKV19.1.98 1eltsun kHelsinki/E18.8.
83.90Minttu KoskiahoKarijTa5.11.01 4-22karnSomero 30.6.
83.90Vilma HannulaKarhKa4.12.02 3-22karnSomero 30.6.
103.83Janna-Juulia MäenpääLappVei25.7.06 1-16SMLempäälä14.8.
113.80Miisa KoskiahoKarijTa21.10.03 1tomatspNärpiö8.6.
123.70Emma RovasaloTuUL18.1.03 1-19tilastopajaTurku22.6.
133.65Tuuli KujalaSeinäjsU23.1.00 10qSMJoensuu5.8.
133.65Pinja KoivumäkiLauttLu10.3.98 2cBkarnSomero 3.7.
153.61Jenna TuomaalaJyväskKU6.12.05 2harjucupJyväskylä18.5.
163.60Fiinu PuustinenJyväskKU24.10.03 1klaukkalagNurmijärvi16.7.
163.60Olivia HärkönenVeitsilKV23.9.02 1seiväskOulu24.7.
183.57Elli RantalaEspTa2.11.06 1-17aluemHelsinki/E28.7.
193.55Julia VuolliKoskKai12.8.03 5cBkarnSomero 3.7.
203.50Vanessa LindbergRiihimKi11.4.04 3aluemRiihimäki12.7.
203.50Miina RuokolainenMikkKV19.2.86 2-35vMMTampere3.7.
203.50Elsi KarjanlahtiSeinäjsU26.1.07 2-17poUusikaupunki27.7.
Pituus
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
16.290.6Jessica KähäräMikkKV1.8.01 1-22SMVaasa27.8.
26.280.8Emma PullolaVaasVa18.12.96 1aluemVaasa24.7.
36.250.4Saga VanninenTampPy4.5.03 1motonet gpTampere1.6.
46.24-0.2Miia SillmanTampPy3.6.95 SczapiewskiBydgoszcz POL15.5.
56.230.4Neea KäyhköSavonlRie17.1.02 SSMJoensuu6.8.
66.222.0Anne-Mari LehtiöKU-586.9.95 1SMJoensuu7.8.
76.201.5Gia ReinholmJyväskKU31.3.99 4cAkarnLempäälä2.7.
86.170.9Taika KoilahtiTurWei4.12.98 3SMJoensuu7.8.
96.161.2Roosa MähönenJyväskKU13.7.00 2juhannuskKeuruu24.6.
96.16-0.3Saara KeskitaloEspTa3.7.00 1lival gSipoo27.6.
116.091.3Vilma ItälinnaTampPy23.5.03 2-19moMalmö SWE17.7.
126.060.4Senni SalminenImU29.1.96 -moHelsinki4.9.
136.011.6Kira KytöläEsboIF25.6.93 1SFIMaarianhamina/Y20.8.
136.011.0Meeri ElomaaSeinäjsU3.5.03 3juhannuskKeuruu24.6.
156.001.8Minja KurttiOulPy7.5.05 10qSMJoensuu6.8.
165.97-0.4Sini SanaslahtiKaipVi14.10.95 2paunugJämsä23.5.
165.971.0Kristiina VuorvirtaEspTa28.3.94 11qSMJoensuu6.8.
185.960.4Hanna Ferber-1.7.02 4-22NCGenève SUI4.9.
195.931.1Heidi HäggblomVasaIS23.2.82 1-40vMMTampere5.7.
205.90-2.3Nea LentoTampPy7.3.02 3meet de aAlbufeira POR8.5.
Myötätuulessa
6.392.2Jessica KähäräMikkKV1.8.01 2-22PMMalmö SWE17.7.
6.293.1Saga VanninenTampPy4.5.03 1cAkarnLempäälä2.7.
6.282.2Gia ReinholmJyväskKU31.3.99 1juhannuskKeuruu24.6.
6.233.2Saara KeskitaloEspTa3.7.00 3-22PMMalmö SWE17.7.
6.132.2Maria HuntingtonTampPy13.3.97 Svalkean k.kOulu26.6.
6.082.6Sini SanaslahtiKaipVi14.10.95 4=qSMJoensuu6.8.
6.082.5Senni SalminenImU29.1.96 3moHelsinki4.9.
6.022.8Meeri ElomaaSeinäjsU3.5.03 5-19moMalmö SWE17.7.
3-loikka
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
114.64-0.4SEKristiina MäkeläOrimJy20.11.92 2EMMünchen GER19.8.
214.321.1Senni SalminenImU29.1.96 2motonet gpKuortane18.6.
313.300.7Elina KostiainenVihdVie23.4.92 7motonet gpKuortane18.6.
413.21-0.5Emma PullolaVaasVa18.12.96 2cAkarnLempäälä2.7.
513.161.9Kira KytöläEsboIF25.6.93 -SMJoensuu6.8.
612.791.2Tua-Talvikki AnttilaHKV16.1.99 1wacSeattle, Wash. USA14.5.
712.741.9Jessica MiettinenJoensKa24.6.98 5SMJoensuu6.8.
812.711.7Lotta KirvesmiesMikkKV19.5.95 1teijonmaaSavonlinna12.6.
912.680.8Janita LeppärantaKristU26.2.00 1-22SMVaasa28.8.
1012.651.6Laura KoivistoJyväskKU4.2.01 1cBkarnLempäälä2.7.
1112.550.9Elina TorroLappUM22.7.86 1-35vMMTampere8.7.
1212.510.5Hanna PeltolaTampPy2.3.01 1pimIkaalinen13.7.
1312.491.5Ilona RuoholaTuUL14.4.03 6qSMJoensuu5.8.
1412.460.7Miia LindholmHIFK30.1.88 1hyvän t.kHelsinki/E21.6.
1512.381.9Sanni LentoTampPy29.3.04 3-19moMalmö SWE16.7.
1512.381.0Emilia HeinoTampPy25.12.02 3-22SMVaasa28.8.
1712.340.4Sini SanaslahtiKaipVi14.10.95 6motonet gpLappeenranta24.8.
1812.330.9Tilda LipastiHIFK13.2.98 2cBkarnLempäälä2.7.
1912.320.9Siri SavolainenNaantLöy31.10.00 3cBkarnLempäälä2.7.
2012.280.1Roosa MähönenJyväskKU13.7.00 3harjucupJyväskylä13.6.
2012.280.6Saana PeuraTervTe19.1.03 3-19SMVaasa28.8.
Myötätuulessa
13.442.9Kira KytöläEsboIF25.6.93 3SMJoensuu6.8.
12.993.9Janita LeppärantaKristU26.2.00 3-22PMMalmö SWE16.7.
12.962.6Tua-Talvikki AnttilaHKV16.1.99 1jacksonAbilene, Tex. USA28.4.
12.583.9Ilona RuoholaTuUL14.4.03 1-19moMalmö SWE16.7.
12.422.1Johanna NieminenJyväskKU9.5.03 2-19SMVaasa28.8.
12.373.8Saara HakanenHKV14.7.99 13big 12Lubbock, Tex. USA15.5.
12.313.2Siiri NyyssönenJoensKa1.8.04 11qSMJoensuu5.8.
Kuula
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
117.53Senja MäkitörmäVarpVi31.5.94 1timanttikSastamala9.7.
217.51Eveliina RouvaliKuopRei16.4.97 1kuulakHämeenkyrö27.5.
316.30Kaisa KymäläinenHirsPy11.10.94 1juhannuskKeuruu24.6.
416.20Emilia KangasSeinäjsU10.8.01 1höstkastMaalahti4.9.
515.30Jessica MeriheinäLiljIK22.2.95 1vuosaari gHelsinki/V31.7.
615.08Saga VanninenTampPy4.5.03 SEMMünchen GER17.8.
714.92Kaisu EskelinenMaanMa11.3.00 2hannun heLapinlahti/V24.7.
814.35Suvi HelinTampPy10.5.85 7SMJoensuu7.8.
914.21Riikka PurhoLappUM3.10.99 5qSMJoensuu7.8.
1014.09Linn SundVasaIS15.10.01 1pkTeuva31.5.
1113.77Katri HirvonenJoensKa25.6.90 9SMJoensuu7.8.
1213.73Helena LeveelahtiVirtU30.9.99 1kaup.mestMänttä-Vilppula/V10.8.
1313.68Gita ReinholmKarhKa22.6.03 5karnLohja2.7.
1413.56Ella MäntyläVähänkVie4.5.06 1fyrrypVaasa/V14.7.
1513.50Oona ViljanenOrivPo7.10.03 2-19moMalmö SWE17.7.
1613.47Anette SaalismaaPudasjU26.6.04 2-19karnLohja30.6.
1613.47Kati OjalooNoormNo31.1.90 1suvemäKääriku EST10.7.
1813.32Laura LepistöPorinYU31.1.01 3-22SMVaasa27.8.
1913.29Janette HanskiKarhU2.3.00 SPMSeinäjoki11.6.
2013.17Piia KoskiTeuvRi9.6.96 1landströmAkaa/T10.7.
Kiekko
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
160.58Salla SipponenKeurKi13.3.95 1coagKøbenhavn DEN16.6.
256.02Helena LeveelahtiVirtU30.9.99 3moHelsinki4.9.
354.55Katri HirvonenJoensKa25.6.90 2motonet gpTampere1.6.
451.99Sanni KuparinenJanJa21.11.01 1aluekIkaalinen24.5.
550.99Pauliina AaltoRaisKu22.10.80 1pimLaitila13.7.
650.91Lotta-Kaisa ElianderTuUL25.1.85 1juhlakKaarina28.7.
750.42Vilma RäsänenViitVie6.9.03 1äitienp.heLeppävirta7.5.
849.77Roosa NaulaTuUL26.1.01 5-22PMMalmö SWE17.7.
949.24Vilma PaakkalaKanksLei11.5.96 1svälimäkiPori/N16.7.
1049.23Tanja KomulainenTampPy2.3.80 1-40kaKuhmoinen23.7.
1149.06Enni AulaPohjKoi13.9.03 4valkean k.kOulu25.6.
1248.86Tuula SviiliPuumVi28.2.94 1aluekHyvinkää7.6.
1348.52Elina MattilaTuUL7.9.89 3juhlakKaarina28.7.
1446.78Linn SundVasaIS15.10.01 1distriktstMaalahti16.6.
1546.51Iiris VeijolaHämeenlTa4.4.05 1-17moHelsinki3.9.
1646.24Anni VähäkoskiTampU2.5.02 pimKankaanpää19.7.
1745.48Piia KoskiTeuvRi9.6.96 1nyqsIlmajoki9.6.
1845.26Taija TirkkonenKeitKu31.7.00 1pkLeppävirta15.8.
1945.24Niina KeloKeskiUYU26.3.80 2aluekSeinäjoki22.8.
2044.58Carmen WellingTuUL3.5.06 3tilastopajaTurku30.8.
Moukari
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
174.40SEKrista TervoKarhKa15.11.97 1etapa 3Leiria POR19.3.
272.22Silja KosonenTuUL16.12.02 1juhannuskSomero24.6.
371.02Sara KillinenLapVi9.4.01 4ncaaEugene, Oreg. USA9.6.
470.39Suvi KoskinenKauhajKa24.4.97 1kiekumoVirrat29.5.
568.75Kati OjalooNoormNo31.1.90 2gpBudapest HUN2.9.
666.99Kiira VäänänenVarpVi6.1.99 2motonet gpLahti25.5.
762.94Aada KoppeliJyväskKU19.5.02 7karnKaustinen2.7.
861.43Tytti OikarainenPosPy26.10.98 1heinäp.heOulu/H26.5.
960.90Tiina RinnekariNurmijYU24.10.96 4eloheitotSomero13.8.
1059.75Kaisu EskelinenMaanMa11.3.00 2juhannuskSaarijärvi19.6.
1159.29Charlotta SandkullaIFÅsarna14.4.04 1-19keskim.mAlavus/T14.6.
1259.18Johanna WitkaSomE21.12.98 5eloheitotSomero13.8.
1358.00Julia KivinenKaustPV10.5.01 1kevätheKaustinen7.5.
1457.27Ilona VerhoKangKi29.6.05 1-20KLLVantaa/T28.5.
1556.89Andrea ÖstermanHIFK22.12.99 1fysio dRaasepori/B8.7.
1656.46Heli RinnekariNurmijYU30.9.94 4juhannuskSomero24.6.
1755.82Marika VirtanenSomE29.12.03 8eloheitotSomero13.8.
1855.07Jenni PenttiläKaustPV9.3.91 1-30vSMPedersöre12.8.
1953.99Emma UosukainenEsboIF22.2.01 6juhannuskSomero24.6.
2053.42Taru KillinenLapVi20.5.05 2wilskmanAlavus/T16.7.
Keihäs
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
160.18Sanne ErkkolaTuUL8.3.94 1valkean k.kOulu26.6.
257.10Julia ValtanenRaumU6.5.01 2valkean k.kOulu26.6.
357.09Anni-Linnea AlanenOulPy11.11.02 3valkean k.kOulu26.6.
455.60Jenni KangasLahdA3.7.92 4valkean k.kOulu26.6.
555.30Saara LipsanenLappUM13.9.95 1motonet gpJyväskylä26.7.
655.28Jatta-Mari JääskeläinenTuUL27.2.94 2SMJoensuu5.8.
754.23Emilia KarellSjundeåIF30.3.03 1-19SMVaasa26.8.
852.77Siiri ElomaaTampPy19.9.03 2-19SMVaasa26.8.
952.41Vivian SuominenHIFK17.9.03 1-19ursapharmOffenburg GER15.5.
1052.08Roosa YlönenÄänekU29.4.99 2dh classicTucson, Ariz. USA30.4.
1151.29Jelena JaakkolaSoinSi7.3.89 5SMJoensuu5.8.
1251.04Heidi NokelainenJoensKa30.9.90 6SMJoensuu5.8.
1350.95Minna HollantiGamlakIF6.2.01 2-22SMVaasa26.8.
1450.74Miia MakkonenSysmSi25.9.94 1cBkarnPihtipudas3.7.
1550.25Laura PesolaReisjPi12.5.96 1harjucupJyväskylä18.5.
1649.99Minka NurroHKV7.12.99 1eltsun kHelsinki/E18.8.
1749.97Helmiina KynnäsSaarijPu20.5.04 1juhannuskSaarijärvi19.6.
1849.12Malin KarellSjundeåIF27.9.05 7SMJoensuu5.8.
1948.46Merja PerätaloYlikNM22.3.96 1arctichRovaniemi/S16.6.
2047.28Viivi RaatikainenÄänekU10.5.03 1-19karnPihtipudas30.6.
7-ottelu
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
16193Saga VanninenTampPy4.5.03 1valkean k.kOulu26.6.
25887Miia SillmanTampPy3.6.95 3czapiewskiBydgoszcz POL15.5.
35600Neea KäyhköSavonlRie17.1.02 2SMJoensuu6.8.
45573Amanda LiljendalBorgåAk31.3.98 2valkean k.kOulu26.6.
55399Jessica RautelinEsboIF16.1.97 1aluemTampere22.5.
65311Vilma ItälinnaTampPy23.5.03 1-19SMLahti18.9.
75293Jutta HeikkinenJoensKa27.10.94 1aluemAlajärvi10.7.
85257Vilma VäliharjuTampPy28.4.04 1-19PMSeinäjoki12.6.
95146Mimosa WirkkalaToholU7.6.00 4SMJoensuu6.8.
105083Emmi ValtonenTuUL5.3.03 5SMJoensuu6.8.
115045Janette HanskiKarhU2.3.00 7PMSeinäjoki12.6.
124940Saimi LupalaIFRaseb18.3.03 6SMJoensuu6.8.
134870Laura LepistöPorinYU31.1.01 7SMJoensuu6.8.
144776Anni NurminenTampPy24.6.04 8-19PMSeinäjoki12.6.
154744Minttu MattinenLappUM12.5.00 3-22SMLahti18.9.
164707Iida KujanpääTampPy12.7.05 8SMJoensuu6.8.
174634Sanni SänttiIlmajKi2.4.00 4-22SMLahti18.9.
184550Saima KossaSauvU4.1.05 1-19aluemAlajärvi10.7.
194381Ronja KoivistoTampPy13.9.00 5-22SMLahti18.9.
204375Emmi HietanenRiihimKi26.2.04 4-19SMLahti18.9.
5000 m kävely
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
121:43.44Enni NurmiEspTa4.7.98 1moHelsinki4.9.
222:11.54Heta VeikkolaLapVi23.5.03 1karnJämsä2.7.
322:49.49SE15 SE14Ella RautawaaraEspTa9.12.08 1aurinkokNaantali17.7.
422:51.97Elisa NeuvonenLappUM19.3.91 2moHelsinki4.9.
523:13.53Venla LaihoLaitJy12.6.95 3moHelsinki4.9.
624:16.83Venla-Nora NirkkonenTurWei19.1.01 3aurinkokNaantali17.7.
724:22.36Aliisa KiiskiKarhKa11.3.05 9-17EMJerusalem ISR7.7.
824:48.33Elina HeikkinenOulPy22.3.97 1pimPudasjärvi16.7.
926:16.23Anna KokkoKuivAu18.8.04 3karnJämsä2.7.
1026:59.31Maria AntolaLaitJy13.6.02 2-22SMVaasa26.8.
1128:42.85Aino SaarinenKalVa4.10.05 1-20KLLVantaa/T28.5.
1228:57.91Anna-Maj VierikkoRekRai22.10.03 2-20KLLVantaa/T28.5.
1329:03.93Marita HarjuJyväskKU22.3.72 4-50vMMTampere/H29.6.
1429:07.72Virve ViljolaHKV27.1.70 1tuloskVihti31.7.
1529:30.27Heidi AhvenusKaipVi 30.5.79 1-40vSMPedersöre12.8.
1629:55.16Tuuli MurtoniemiNokU22.5.05 5karnJämsä2.7.
1730:07.79Maija HarjuJanJa7.9.08 1aluemRiihimäki13.7.
1830:18.72Marika PeltoniemiJalasjJa13.11.84 1-35vSMPedersöre12.8.
1930:40.30Aino AnttilaNakkVire16.2.06 6karnJämsä2.7.
2030:43.45Jonna VoronkoffLaitJy27.5.77 6-45vMMTampere/H29.6.
10000 m kävely
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
150:44.1hAliisa KiiskiKarhKa11.3.05 1pimNaantali 6.9.
252:23.86Heta VeikkolaLapVi23.5.03 33-19MMCali COL5.8.
354:56.7hAnna KokkoKuivAu18.8.04 2pimNaantali 6.9.
10 km kävely
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
146:02Heta VeikkolaLapVi23.5.03 2-19walk meetPodébrady CZE2.4.
246:53Enni NurmiEspTa4.7.98 1rankingEspoo6.5.
348:45Elisa NeuvonenLappUM19.3.91 2SMJoensuu4.8.
449:37Venla LaihoLaitJy12.6.95 3SMJoensuu4.8.
551:02Elina HeikkinenOulPy22.3.97 4SMJoensuu4.8.
651:50Aliisa KiiskiKarhKa11.3.05 5SMJoensuu4.8.
752:36Ellen SeistoEspTa 19.1.03 24-19walk meetPodébrady CZE2.4.
852:51Venla-Nora NirkkonenTurWei19.1.01 2rankingEspoo6.5.
957:04Anna KokkoKuivAu18.8.04 6SMJoensuu4.8.
1057:59Marita HarjuJyväskKU22.3.72 5-50vMMTampere3.7.
1161:05Virve ViljolaHKV27.1.70 7-50vMMTampere3.7.
1262:43Heidi AhvenusKaipVi 30.5.79 3-40vMMTampere3.7.
1362:50Anna-Maj VierikkoRekRai22.10.03 3-19SMLaitila21.5.
1464:40Marika PeltoniemiJalasjJa13.11.84 4-35vMMTampere3.7.
1565:17Outi SiimesEndurance19.6.71 2-50vSMLaitila21.5.
1665:49Jonna VoronkoffLaitJy27.5.77 1-45vSMLaitila21.5.
1767:28Jenni LahtinenIkurinVi16.7.81 2-40vSMLaitila21.5.
1869:10Jonna KorpiIkurinVi21.12.86 5-35vMMTampere3.7.
1970:54Tiina StenvallEsboIF5.12.67 1-55vSMLaitila21.5.
2072:20Tarja VakkuriKankU23.11.63 2-55vSMLaitila21.5.
20 km kävely
tulostuulienn.nimiseurasynt.sijoituskilpailupaikkapvm
11:34:56Enni NurmiEspTa4.7.98 1SMLaitila21.5.
21:37:43Elisa NeuvonenLappUM19.3.91 25walk meetPodébrady CZE2.4.
31:38:59Tiia KuikkaLappUM30.11.94 2SMLaitila21.5.
41:40:40Venla LaihoLaitJy12.6.95 3SMLaitila21.5.
51:51:11Maria AntolaLaitJy13.6.02 20-22EMEspoo/Le12.7.
61:52:50Venla-Nora NirkkonenTurWei19.1.01 1-22SMLaitila21.5.
71:59:20Marita HarjuJyväskKU22.3.72 2-50vMMTampere6.7.
82:13:51Marika PeltoniemiJalasjJa13.11.84 1-35vMMTampere6.7.
92:16:19Outi SiimesEndurance19.6.71 6-50vMMTampere6.7.
102:16:34Ursula KoivunenEsboIF28.3.69 7-50vMMTampere6.7.
112:22:23Maijaliisa MertanenVihdVie7.12.60 1-60vMMTampere6.7.
122:23:07Jenni LahtinenIkurinVi16.7.81 3-40vMMTampere6.7.
122:23:07Jonna KorpiIkurinVi21.12.86 2-35vMMTampere6.7.
142:25:03Jonna VoronkoffLaitJy27.5.77 5-45vMMTampere6.7.
152:30:05Tarja VakkuriKankU23.11.63 5-55vMMTampere6.7.
162:46:37Anja LammiHKV23.9.77 4-40vMMTampere6.7.
172:58:35Annette Rusanen- 5-40vMMTampere6.7.