TULOSKATSAUS 13.4.-23.4.


Valinnat vain tilaajille

Rajoita tuloksia:
Kaikki tulokset
Kalevan kisojen minimirajoja paremmat
Kalevan kisojen (tai SM-hallien) tulosrajoja paremmat


Valinnat vain tilaajille


Kaikki ikäluokat
Alle 20-vuotiaat
Yli 30-vuotiaat

Kalevan kisojen minimirajoja paremmat tulokset sekä nuorten arvokisarajat:
(ja suunnilleen saman tasoiset tulokset muilta juoksumatkoilta)

21.4. Antalya TUR:
N 20 km kävely/Walk 55) Heta Veikkola (-03) VasaIS 1.46.24.
N19 10 km kävely/Walk 44) Aliisa Kiiski (-05) KarhKa 52.21.

20.4. Charlottesville, Virg. USA:
N Moukari/HT 5) Sara Killinen (-01) EsboIF 67,92.

19.4. Cambridge, Mass. USA:
M 5000 m 9) Eero Helenius (-03) JyväskKU 14.50,83 PB.

19.4. Walnut, Calif. USA:
M 5000 m 3) Eemil Helander (-01) JyväskKU 13.54,49.
N 5000 m 1) Nathalie Blomqvist (-01) IKFalken 14.59,70 PB (EM-raja).

14.4. Helsinki, Helsinki Spring Marathon:
M Maraton/Marathon 3) Jonathan Tolksdorf (-82) SUI 2.56.17.
N 10 km tiejuoksu/RR 3) Emilia Tala (-03) ViipU 39.48 PB.

14.4. Rotterdam NED:
M Maraton/Marathon 974) Matti Teräväinen (-96) HelsJuo 2.58.09 PB.

13.4. Lahti, Lahti-juoksu:
M 10 km tiejuoksu/RR 1) Tuure Haapanen (-02) TuUL 32.09, 2) Matias Mononen (-02) LahdA 32.37 PB.
N 10 km tiejuoksu/RR 1) Ilona Mononen (-03) LahdA 32.59 PB SE22.

13.4. Lahti, SAUL:n SM-tiejuoksut:
M45 Puolimaraton/Halfmarathon 1) Petri Juuti (-77) KU-58 1.16.40, 2) Tomi Forsblom (-75) LempKiYU 1.17.21, 3) Tuomas Lunttila (-78) SaarijPu 1.17.46.
M35 Puolimaraton/Halfmarathon 1) Olli Lipponen (-87) LeppSi 1.17.28 PB.
N45 Puolimaraton/Halfmarathon 1) Henna Vanhanen (-78) PudasjU 1.24.34.
N35 Puolimaraton/Halfmarathon 1) Heli Sampolahti-Hänninen (-88) HippMK 1.28.19 PB, 2) Leena Mäkäräinen (-88) KU-58 1.28.41, 3) Laura Sunila (-88) RunClub 1.29.32 PB.
N30 Puolimaraton/Halfmarathon 1) Minna Huovinen (-91) PudasjU 1.25.55.

13.4. Lahti, SM-tiejuoksut:
M Puolimaraton/Halfmarathon 1) Jarkko Järvenpää (-86) TampPy 1.06.54, 2) Eero Saleva (-95) HKV 1.07.27 PB, 3) Julius Taskinen (-99) LappUM 1.07.43 PB, 4) Lari Takanen (-95) VehkVei 1.07.59 PB, 5) Kari Heikura (-88) PolvijU 1.08.20 PB, 6) Juho Ylinen (-97) JyväskKU 1.09.51, 7) Konsta Saksola (-98) LappUM 1.10.03 PB, 8) Rasmus Krogell (-02) KU-58 1.10.31 PB, 9) Joni Hirvikallio (-90) TuUL 1.11.09, 10) Samu Heikkonen (-98) LappUM 1.12.13, 11) Toni Myllylä (-83) VaajKuo 1.12.34 PB, 12) Tuomas Aho (-85) LimNM 1.12.35, 13) Kristian Lindroos (-88) KU-58 1.12.58, 14) Johannes Brunila (-88) TuUL 1.13.11, 15) Antti Hyttinen (-83) VaajKuo 1.13.16, 16) Andras Pauko (-87) JyväskKU 1.13.40 PB, 17) Jesse Kuokkanen (-96) VarkKV 1.14.15, 18) Sami Hartzell (-95) IFÅland-J 1.14.18, 19) Maunu Toivari (-89) TuUL 1.14.21, 20) Lauri Miettinen (-87) EspTa 1.14.50 PB, 21) Jussi-Pekka Partanen (-80) RunClub 1.15.20, 22) Mikael Heikinheimo (-91) HelsJuo 1.15.56 PB, 23) Ilari Arponen (-95) EspTa 1.16.53 PB, 24) Toni Pasanen (-92) KU-58 1.17.05, 25) Oliver Mulari (-97) HKV 1.17.24 PB, 26) Simeon Rissanen (-95) LimNM 1.18.50, 27) Ossi Öhman (-84) TuUL 1.19.18, 28) Antti Nisonen (-76) MikkKV 1.19.59.
M19 10 km tiejuoksu/RR 1) Eemeli Hirvonen (-05) JoensKa 32.19 PB, 2) Sisu Moilanen (-05) TuUL 32.24 PB, 3) Anssi Mustonen (-05) KoivKi 32.41 PB, 4) Tero Korpi (-06) KU-58 32.44 PB, 5) Juho Hyyryläinen (-06) VaalKa 32.50 PB.
M17 10 km tiejuoksu/RR 1) Eden Kotilainen (-07) MikkKV 32.21 PB, 2) Aleksi Ahlfors (-07) RaumU 32.32 PB, 3) Santeri Kallio (-07) KälvTa 32.54 PB.
N Puolimaraton/Halfmarathon 1) Alisa Vainio (-97) LappUM 1.14.00, 2) Anni Kuosmanen (-95) KuopRei 1.17.33 PB, 3) Laura Manninen (-73) KU-58 1.18.07, 4) Satu Lipiäinen (-96) UltraS 1.19.52, 5) Anne Rajaniemi (-83) LahdA 1.21.03, 6) Nella Paronen (-99) KarhKa 1.21.42 PB, 7) Anna-Elina Heikkinen (-90) JyväskKU 1.22.27, 8) Heidi Mustonen (-90) VarkKV 1.22.51 PB, 9) Laura Heikkilä (-86) KU-58 1.23.32, 10) Mari Ulkuniemi (-88) RunClub 1.23.37, 11) Minna Hirvonen (-95) KU-58 1.23.37 PB, 12) Mimi Lounio (-86) RunClub 1.24.55 PB, 13) Aino Kuljukka (-99) LahdA 1.25.17 PB, 14) Kaisa Pirkonen (-83) KuopRei 1.26.52, 15) Ida-Emilia Rusanen (-98) PaimU 1.27.18 PB.
N19 10 km tiejuoksu/RR 1) Pinja Laasanen (-05) SiilPo 36.43 PB, 2) Sini-Minea Saarikoski (-05) KerU 39.14, 3) Sofia Rinne (-06) LahdA 39.48, 4) Linnea Kero (-06) TuUL 40.45.
N17 10 km tiejuoksu/RR 1) Sara Säkkinen (-07) LimNM 36.29 PB, 2) Kaisla Passlin (-08) LimNM 38.36 PB, 3) Elsa Stadig (-07) ValkKa 39.54 PB, 4) Kia Sairanen (-08) TampPy 40.00, 5) Kaisa Keränen (-07) KuivAu 40.41 PB, 6) Silja Valtola (-08) MikkKV 40.42 PB, 7) Taika Henttonen (-08) HKV 40.47 PB.

13.4. London GBR:
N 5 km tiejuoksu/RR 1) Nina Chydenius (-90) GamlakIF 15.34 PB