TULOKSET: Lohja, Talvijuoksusarja 5 16.3.2019 kaikki

M 5 km 
 
1. Antti Pöyry LänsiUU 18.44
2. Juhani Pietarinen 19.03
3. Jukka Rämä 21.43
4. Markus Ilmarinen 22.24
 
M40 5 km 
 
1. Jukka Siltala KPK 24/7 22.21
 
M50 5 km 
 
1. Lars-Erik Stenbacka 24.13
 
M60 5 km 
 
1. Harri Elovaara VSVetU 21.33
2. Esko Valtonen VSVetU 23.46
3. Toivo Venäläinen VihdUV 26.54
4. Raimo Rennicke Hyvinkää 27.37
 
M70 5 km 
 
1. Kaj Söderholm SjundeåIF 22.47
2. Raimo Hartonen Spove 24.08
3. Markku Juopperi Spove 26.09
 
M 10 km 
 
1. Joonas Harjamäki HKV 32.56
2. Jukka Salo KarkkPo 33.19
3. Max Glännefors Broby Skidor 38.34
4. Jukka Uitto VSVU 39.26
5. Jukka Ahokas KU-58 39.43
6. Jari Montonen Billnäs Enduro 44.40
7. Martin Briggs 45.26
 
M40 10 km 
 
1. Tom Perttala Velo Salo 40.33
2. Jari Käpylä Vihti Triathlon 41.02
3. Sami Loikkanen Vihti Triathlon 41.44
4. Jari Paananen LänsiUU 50.56
5. Arttu Juselius 53.21
 
M50 10 km 
 
1. Timo Jääskeläinen Runners Club 37.37
2. Antti Aittola 39.15
3. Elvis Köykänen OL Bowlare 39.57
4. Antti Maisi Nurmijärvi 42.58
5. Jukka Majander Hämeenlinnan Tarmo 45.24
6. Ari-Pekka Julkunen LänsiUU 46.46
7. Tommy Karlsson 46.52
 
N 5 km 
 
1. Ida Andersson NurmijYU 20.39
2. Tiia-Maria Rauttola Espoon Suunta 27.13
3. Krisse Naova DNF
 
N17 5 km 
 
1. Sofia Piispa Salon Vilpas 24.52
 
N40 5 km 
 
1. Jonna Elovaara VSVetU 21.39
2. Inca Viljakainen LänsiUU 24.47
3. Sanna Ilmarinen LänsiUU 24.53
 
N50 5 km 
 
1. Marja Rauttola 22.24
 
N 10 km 
 
1. Maria Westerlund Endurance 44.48
 
N40 10 km 
 
1. Heidi Krause 46.13
2. Carina Lillqvist 46.52
3. Minna Möttönen 49.11
4. Annarita Koli Endurance 50.19
 
N50 10 km 
 
1. Tuula Majander Hämeenlinnan Tarmo 50.16
2. Päivi Saukonoja Espoon Tapiot 51.45
3. Sari Rapinoja Espoon Tapiot 58.31
 
P15 3 km 
 
1. Oiva Ylä-Jarkko LänsiUU 11.54
2. Hannes Nikkinen Hiidenkiertäjät 12.17
 
P13 3 km 
 
1. William Forsten EsboIF 12.10
2. Jasper Vilen EsboIF 17.26
 
P11 1 km 
 
1. Leo Ekqvist 3.55
2. Daniel Nylund LänsiUU DNF
 
P9 1 km 
 
1. Joa Härmä LänsiUU 4.24
 
T15 3 km 
 
1. Ella Kauranen LänsiUU 17.20
 
T13 3 km 
 
1. Marianne Salmi MäntsU 11.58
2. Essi Hämäläinen LänsiUU 15.04
3. Elli Paananen LänsiUU 17.54
 
T11 1 km 
 
1. Petra Pennanen HKV 3.56
2. Martta Salo 4.06
3. Armida Suomi LänsiUU 4.13
4. Veera Joutlahti LänsiUU 4.55
5. Helmi Paananen LänsiUU 5.11
 
T9 1 km 
 
1. Kielo Salo KarkkPo 4.41
2. Beea Lehtovuori LänsiUU 4.57
3. Isabel Nylund LänsiUU 4.59
 
MN kuntosarja 3 km
 
1. Helmiina Raninen LänsiUU 17.08
2. Antti Rajala LänsiUU 19.35
3. Julianna Heikkinen LänsiUU 21.33

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP
4.3.2024 Joensuu: Pk. kilpailut