TULOKSET: Raasepori/K, aluekilpailut 12.9.2013

M 100 m

                     Tuuli: -0.5

  1. Timo Broman                             1990 IFRaseb             11,40
     Nicolina Nynäs                          1999 IFRaseb             13,48
     Ranja Kayser                            1997 IFRaseb             13,89
     Andurina Pernell                        1999 IFRaseb             14,48
     Ojinia Aprem                            1997 IFRaseb               DNF

M 5000 m

  1. Topi Raitanen                           1996 SjundeåIF        15.20,85
  2. Eero Saleva                             1995 SjundeåIF        15.23,29
  3. Mikko Patana                            1984 LaihLu           15.31,20
  4. Otto Loukkalahti                        1994 IFRaseb          15.31,46
  5. Einari Heinaro                          1991 IFRaseb          16.16,11
  6. Luukas Valtonen                         1994 IFRaseb          16.35,15
  7. Henri Heikkinen                         1981 PaimU            17.19,61
  8. Hans Löflund                            1974 IFRaseb          17.33,19
  9. Tommi Leinonen                               VaajKuo          17.43,39
 10. Benjamin Tulonen                        1997 IFRaseb          18.00,53
 11. Jesus Rodriguez                              IFRaseb          22.25,79

M Pituus

  1. Timo Broman                             1990 IFRaseb              6,82 -0.9           
          6,54  6,35     X  6,82  6,73     -
          -0.5  -0.9        -0.9  -0.7      

P15 Kuula

  1. Anton Vuorio                            1998 IFRaseb             13,96
          13,90      X      X  13,96      X      X
  2. Martin Wiberg                           2000 IFRaseb             11,64
          11,48  11,64  11,38      X      X      X
     Edward Lindholm                         1998 IFRaseb               DNS
        
N 800 m

  1. Ulrika Lönnberg                         1996 IFRaseb           2.37,31

N Moukari

  1. Anita Westerholm                        1995 IFRaseb             38,45
              X      X      X  36,45  37,22  38,45
     Anton Vuorio                            1998 IFRaseb             36,87
          35,09  36,87      X      X      X      X

N17 Korkeus

  1. Nicolina Nynäs                          1999 IFRaseb               143
  2. Maria Agafonova                         1997 IFRaseb               140
     Ojinia Aprem                            1997 IFRaseb               DNS

N17 Kuula

  1. Susanna Törrönen                        1998 EsboIF              14,51
          14,51      X      X      X      X      X
  2. Josefine Lundström                      1998 IFRaseb              9,78
              X   9,24   9,78      X      X   9,52

N17 Moukari

  1. Josefine Lundström                      1998 IFRaseb             43,67
              X  43,67  42,98  43,48  43,24      X

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.3.2023 Kuortane: Hallitonnit
18.–19.3.2023 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
18.3.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup ja aluemestaruustiejuoksu
12.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 4
18.3.2023 Savonlinna: Keväthallikilpailut
18.3.2023 Mustasaari: Wintergames ja 15-v. pm
18.3.2023 Otaniemi: Klubbmästerskap
18.3.2023 Turku: Palkintokeskuskisa
18.3.2023 Kotka: 15-11-v. pm-hallikilpailut
15.3.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
15.3.2023 Helsinki: Loikkakisa
11.3.2023 Salo: Kansallisten hallikilpailujen 30 m juoksut
11.3.2023 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5 kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.3.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.3.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 5
11.3.2023 Salo: Kansalliset kilpailut
10.–12.3.2023 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2023 Helsinki: Torstaikisat
8.3.2023 Vantaa: Luolasprintit 3
25.2.2023 Helsinki/U: Urhea Para Cup
5.3.2023 Eckerö: Ungdomsserien 3
4.3.2023 Leppävirta: TUL:n Järvi-Suomen pm-hallikuula
4.–5.3.2023 Kuortane: 22-, 19-, 17- ja 15-v. SM-hallimoniottelut
4.–5.3.2023 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
4.3.2023 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
4.3.2023 Kaustinen: Moukarin talvimestaruuskilpailut
4.3.2023 Pori: Indoor Games
3.3.2023 Helsinki: Seiväskisa
3.3.2023 Pajulahti: Keihäsolympiadin leirikisa
28.2.2023 Joensuu: Kiekkokisa
28.2.2023 Lappeenranta: Pituuskisa
26.2.2023 Joensuu: Rinkiheittoryhmän kuulakisa
24.–26.2.2023 Oulu: 22-, 19- ja 17-v. SM-hallikilpailut
26.2.2023 Turku: 13-9-v. pm-moniottelut
25.2.2023 Helsinki: Leppävaaran Sisun 100-vuotisjuhlakilpailut
25.2.2023 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
25.2.2023 Jyväskylä: SAUL:n SM-hallimoniottelut
24.2.2023 Pajulahti: Kiekon hallimestaruuskilpailut
24.2.2023 Ähtäri: Seiväskerhon hallikisa
23.2.2023 Joensuu: Harjoitusryhmien kilpailut
22.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
21.2.2023 Pori: Karhuhallin loikat
18.2.2023 Leppävirta: Suomen Perinneurheiluliiton hallikuula
20.2.2023 Kotka: Ruonalan helmihallikilpailut
19.2.2023 Oulu: Pyrinnön sprintit
19.2.2023 Kokkola/L: Hallikisat
12.2.2023 Tampere: Kansalliset kilpailut
18.–19.2.2023 Helsinki: Helsinki, SM-hallikilpailut
18.2.2023 Vantaa: MK Facade -tiejuoksucup
18.2.2023 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Pori: 15-9-v. pm-hallikilpailut
18.2.2023 Kajaani: Pk. kilpailut
15.2.2023 Kalajoki/H: Pituuskisa
16.2.2023 Kotka: Hallikilpailut
16.2.2023 Helsinki: Pituus ja loikkakisa
15.2.2023 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
12.2.2023 Helsinki: Helsyn junnuviestit
10.2.2023 Helsinki: Aloittelijoiden seiväskisa
10.2.2023 Savonlinna: Seiväshypyn leirikisa
12.2.2023 Rovaniemi: Pituuskisa
11.2.2023 Oulu: Auran seurakilpailu
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3
8.2.2023 Helsinki: Pk. kilpailu
11.2.2023 Lohja: Talvijuoksusarja 3 kaikki
11.2.2023 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
11.2.2023 Jyväskylä: Keski-Suomen talvijuoksusarja 4 kaikki
12.2.2023 Joensuu: Areena indoor games
12.2.2023 Kuortane: Pohjanmaan hallikisat II
12.2.2023 Turku: Malja-Sprintit
11.2.2023 Tampere: Pirkanmaan hallikilpailut
11.2.2023 Haparanda SWE: VKV-hallikilpailut