TULOKSET: Kuortane, eliittikisat 3.8.2013

M 100 m

                     Tuuli: +1,1

  1. Keston Bledman                          TRI                 10,09 ( 0,157)
  2. Jamol James                             TRI                 10,35 ( 0,146)
  3. Rondell Sorrillo                        TRI                 10,37 ( 0,166)
  4. Ayodele Taffe                           TRI                 10,39 ( 0,151)
  5. Marek Niit                              EST                 10,44 ( 0,187)
  6. Ville Myllymäki                         KanksLei            10,79 ( 0,174)
  7. Hannu Hämäläinen                        ViipU               10,83 ( 0,195)

M 400 m

  1. Jarrin Solomon                          TRI                 45,58 ( 0,230)
  2. Machel Cedenio                          TRI                 47,20 ( 0,281)
  3. Mikko Kangas                            SeinäjsU            50,07 ( 0,321)
  4. Mikko Raittinen                         KurikRy             50,69 ( 0,184)
     Renny Quow                              TRI                   DNS 
     Marek Niit                              EST                   DNS 

M 800 m

B-erä                

  1. Christoffer Wärn                        IKFalken          1.56,30 
  2. Jussi Raittinen                         KurikRy           1.56,98 
  3. Anssi Puttonen                          JyväskKU          1.57,06 
  4. Frank Lindqvist                         IFLänken          1.57,11 
  5. Julius Uutela                           HKV               1.57,12 
  6. Rami Tuokko                             TuUL              1.57,45 
  7. Samu Mikkonen                           KuopRei           1.58,44 
  8. Janne Heikkinen                         KuopRei           1.58,64 
  9. Ilkka Saari                             AlavU             2.00,67 

      Väliajat:
           400      57,72 Jussi Raittinen          

A-erä                

  1. Joni Jaako                              SWE               1.49,98 
  2. Pauls Arents                            LAT               1.50,36 
  3. Tuomo Salonen                           EspTa             1.50,79 
  4. Anders Lindahl                          IFLänken          1.52,26 
  5. Ville Lampinen                          KU-58             1.52,90 
  6. Joonas Rinne                            SaarijPu          1.53,76 
  7. Markus Jokinen                          KristU            1.56,99 
     Matt Fox                                AUS                   DNF 

      Väliajat:
           400      52,49 Matt Fox                 

M 3000 m

  1. Dmitrijs Jurkevics                      LAT               7.52,05 
  2. Lewis Korir                             TuUL              8.07,22 
  3. Hosea Kiplagat                          KEN               8.13,73 
  4. Ossi Kekki                              LahdA             8.13,89 
  5. Jarkko Järvenpää                        TampPy            8.14,81 
  6. Joonas Lehtinen                         TuUL              8.19,76 
  7. Elias Kemboi                            KEN               8.21,79 
  8. Aki Nummela                             HKV               8.23,51 
  9. Ilari Piipponen                         KarhKa            8.31,71 
 10. Jimmy Finnholm                          IKFalken          8.31,96 
 11. Panu Jantunen                           ParikkU           8.34,54 
 12. Marko Tuokko                            NaantLöy          8.37,29 
 13. Eetu Lindfors                           KarhKa            8.46,90 
 14. Tapani Kärjä                            KalajJu           8.54,93 
 15. Tommi Heittola                          TampU             9.05,08 
     Riku Marttinen                          LahdA                 DNF 
     Willy Rotich                            TuUL                  DNF 
     Jesper van der Wielen                   NED                   DNF 

      Väliajat:
          1000    2.37,99 Willy Rotich             
          2000    5.17,47 Dmitrijs Jurkevich       


M 110 m aj

                     Tuuli: +1,1

  1. Aleksandr Linnik                        BLR                 13,68 ( 0,174)
  2. Maksim Lysha                            BLR                 13,88 ( 0,207)
  3. David Ilariaani                         GEO                 13,88 ( 0,139)
  4. Joona-Ville Heinä                       HIFK                13,94 ( 0,187)
  5. Arttu Hirvonen                          OulPy               14,20 ( 0,156)

M Seiväs

  1. Mareks Arents                           LAT                   535 
         500 515 525 535 561
           -   O   O   O XXX
  2. Samuli Järvelä                          SoinSi                525 
         500 515 525 535
         XXO   - XXO XXX
  3. Perttu Korhonen                         SotkJy                515 
         500 515 525 535
           -  XO   - XXX
  4. Jarno Kivioja                           HKV                   500 
         500 515
           O XXX
  5. Vesa Rantanen                           VirtU                 500 
         500 515
         XXO XXX
     Jere Bergius                            TampPy                 NH 
         500 515
           - XXX
     Eemeli Salomäki                         SomE                   NH 
         500 515 525 535
           -   -   - XXX
     Jevgeni Agejev                          RUS                   DNS 

M Pituus

  1. Godfrey Mokoena                         RSA                  8,00 +0,6            
          7,88  7,79  7,93  8,00  7,77  7,98
          +1,1  +1,2  +0,2  +0,6  +1,3  +0,4
  2. Luis Rivera                             MEX                  7,99 +1,0            
             X     X     X     -  7,86  7,99
          +1,5  +0,9  +1,2        +1,3  +1,0
  3. Michel Torneus                          SWE                  7,89 +1,5            
             X     X     X  7,87     -  7,89
          +1,2  +0,9  +1,1  +0,6        +1,5
  4. Vasili Kopejkin                         RUS                  7,63 +1,9            
             X  7,63     X     X     X     X
          +0,7  +1,9   0,0  +0,9  +0,1  -0,2
  5. Otto Kilpi                              NokU                 7,42 +0,2            
          7,42  7,31  7,37     X     X  7,35
          +0,2  +1,0  +0,4  +0,4  +0,9  -0,1
  6. Arttu Halmela                           HonkajsU             7,36 -0,3            
          7,23  7,36  7,36  7,34     X     X
          +0,1  -0,3  +0,5  -0,4  +0,8  +0,6
  7. Eetu Ehrola                             TampPy               7,22 +0,7            
          7,22  7,09  7,07     X     -     X
          +0,7  +0,4  +0,7  +0,5        +0,8
  8. Janne Etelämäki                         KuortKu              7,19 +0,9            
          6,91  7,06  7,14  7,08  7,19  6,98
          +0,6  +1,1   0,0  +0,4  +0,9  +0.1

M Moukari

  1. Oleksiy Sokyrskyi                       UKR                 76,54 
          71,55  75,47      X  75,57  76,54  72,80
  2. David Söderberg                         IFVom               75,67 
          73,01  74,64  74,29  75,67  75,21  71,80
  3. Markus Johansson                        SWE                 74,35 
          72,14  73,58  73,53  74,03  74,35  73,10
  4. Tuomas Seppänen                         NoormNo             74,14 
          73,38  74,03  74,14  72,96  73,58  71,38
  5. Arno Laitinen                           JyväskKU            70,00 
              X  69,09  70,00      X  69,31  68,57
  6. Juha Kauppinen                          KangKi              67,74 
              X      X  67,50  67,74  67,42      X

M Keihäs

  1. Tero Pitkämäki                          SeinäjsU            86,13 
          83,08      X      X  79,50  86,13  82,67
  2. Antti Ruuskanen                         PielavSa            85,70 
          77,74  80,63      X  81,11  85,70  84,19
  3. Kim Amb                                 SWE                 83,36 
              X  78,82  77,95  80,80      X  83,36
  4. Ari Mannio                              LehtimJy            82,57 
              X  82,57  80,91  81,85      X      X
  5. Keshorn Walcott                         TRI                 82,24 
              X  82,24      X  79,94      X      X
  6. Andreas Thorkildsen                     NOR                 81,34 
              X  81,34      X  80,80  78,83  81,18
  7. Petr Frydrych                           CZE                 74,93 
          70,74  74,93  72,48  73,74      X      X
  8. Toni Kuusela                            VimpVe              68,89 
          65,49  68,89  68,63  67,52      X      X

N 200 m

B-erä                Tuuli: +0,3

  1. Kristina Zumer                          SLO                 23,81 ( 0,230)
  2. Minna Laukka                            JyväskKU            24,15 ( 0,201)
  3. Anna Julin                              IFNykn              25,23 ( 0,147)
  4. Simone Wiklund                          IFNykn              25,64 ( 0,611)

A-erä                Tuuli: +0,4

  1. Reyare Thomas                           TRI                 23,23 ( 0,202)
  2. Hanna-Maari Latvala                     JyväskKU            23,26 ( 0,170)
  3. Kai Selvon                              TRI                 23,27 ( 0,252)
  4. Michelle Ayhe                           TRI                 23,33 ( 0,219)
  5. Kamara Durant                           TRI                 23,46 ( 0,210)
  6. Ksenija Balta                           EST                 23,66 ( 0,249)

N 400 m

  1. Shawna Fermin                           TRI                 52,62 ( 0,330)
  2. Domonique Williams                      TRI                 53,94 ( 0,414)
  3. Romona Modeste                          TRI                 54,26 ( 0,246)
  4. Aleena Brooks                           TRI                 54,98 ( 0,329)
  5. Anniina Laitinen                        HKV                 55,74 ( 0,198)
  6. Jonna Skrifvars                         IFNykn              56,20 ( 0,270)

N 1500 m

  1. Perine Nengampi                         KEN               4.10,64 
  2. Jekaterina Nikiforova                   RUS               4.19,13 
  3. Sinimol Paulose                         IND               4.19,98 
  4. Liina Tsernov                           EST               4.20,11 
  5. Kaisa Tyni                              HamPo             4.22,33 
  6. Minna Lamminen                          HKV               4.23,18 
  7. Johanna Lehtinen                        JoensKa           4.25,71 
  8. Mira Tuominen                           ValkHa            4.34,36 
     Agnes Chesang                           KEN                   DNF 

      Väliajat:
           400    1.01,81 Agneta Chesang           
           800    2.09,57 Agneta Chesang           
          1200    3.19,57 Perine Nengampi          

N 5000 m

  1. Sandra Eriksson                         IFNykn           16.01,72 
  2. Johanna Peiponen                        RovanLa          16.44,94 
     Sanni Massinen                          JalasjJa              DNS 
     Camilla Richardsson                     VasaIS                DNS 

      Väliajat:
          1000    3.07,93 Sandra Eriksson          
          2000    6.17,86 Sandra Eriksson          
          3000    9.33,15 Sandra Eriksson          
          4000   12.51,32 Sandra Eriksson          

N 100 m aj

                     Tuuli: +1,1

  1. Jekaterina Galitskaja                   RUS                 13,14 ( 0,269)
  2. Nooralotta Neziri                       TuUL                13,27 ( 0,204)
  3. Elisa Leinonen                          KajKi               13,50 ( 0,194)
  4. Olena Janovska                          RUS                 13,67 ( 0,186)
  5. Lotta Harala                            TampPy              13,95 ( 0,180)
  6. Aleesha Barber                          TRI                 13,95 ( 0,178)
  7. Ida Aidanpää                            AavasU              14,09 ( 0,282)
  8. Viivi Avikainen                         MikkKV              14,14 ( 0,194)

N Korkeus

  1. Jevgenia Kononova                       RUS                   190 
         170 174 177 180 183 186 188 190 192
           -   -   O   O   O XXO XXO   O XXX
  2. Alesia Paklina                          RUS                   188 
         170 174 177 180 183 186 188 190
           -   O   O  XO  XO   O   O XXX
  3. Oksana Krasnokutskaja                   RUS                   186 
         170 174 177 180 183 186 188
           O   O   O   O  XO  XO XXX
  4. Laura Rautanen                          VilppVei              186 
         170 174 177 180 183 186 188
           -   O   O  XO   O XXO XXX
  5. Tiina Hakanen                           TampPy                180 
         170 174 177 180 183
           -   O XXO   O XXX
  6. Elina Smolander                         LapVi                 180 
         170 174 177 180 183
           -   O   O XXO XXX
  7. Mari Sepänmaa                           AlavU                 177 
         170 174 177 180
           O   O   O XXX
  8. Jonna Anias                             KristU                177 
         170 174 177 180
           O XXO   O XXX
     Heidi Erkinheimo                        SeinäjsU              DNS 
     Emma Green Tregaro                      SWE                   DNS 

N Kolmiloikka

  1. Elina Torro                             LappUM              13,54 -0,1            
             X     X 13,18     X 13,54 13,46
          +1,3  -0,5  -1,1  +0,3  -0,1  +0,5
  2. Sanna Nygård                            VasaIS              13,25 +0,2            
             X     X     X 12,75 13,25     X
          +1,2  +0,2  +0,3  +0,1  +0,2  -0,2
  3. Essi Lindgren                           ViipU               12,97 +0,4            
         12,56 12,67 12,97     - 12,92 12,72
          -0,2  +0,4  +0,4        +0,9  +0,5
  4. Jasmin Sabir                            SWE                 12,89 +0,3            
             X     X 12,78 12,89     X 12,68
          +0,6  +0,2  +0,9  +0,3  -0,5  -0,8
  5. Päivi Kasari                            JalasjJa            12,25 -0,1            
             X     X     X     X     X 12,25
          +0,2  -0,4  -0,2  +0,7  +0,6  -0.1

N Keihäs

  1. Oona Sormunen                           TohmajU             60,56 
          57,28  58,96  60,56      X  58,25  57,82
  2. Sanni Utriainen                         TampPy              59,35 
          56,80  56,52  56,64  58,85  59,35  59,10
  3. Jenni Kangas                            SeinäjsU            53,94 
          53,94      X      X      X      X  52,13
  4. Niina Kelo                              KeskiUYU            51,33 
              X  48,70  48,39  50,59  48,79  51,33
  5. Jelena Jaakkola                         SoinSi              49,49 
          49,35  48,33  46,61  48,13      X  49,49
  6. Heidi Nokelainen                        SimpU               47,60 
          45,52  47,52  47,60  44,92  46,63  47,49

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP