TULOKSET: Kuortane, Vattenfall-eliittikisat 25.6.2011

M 200 m
B-erä  0,0
  1. Sibusiso Sishi                          RSA                 22,03 
  2. Jani Koskela                            TampPy              22,16 
  3. Samuli Lehtinen                         LahdA               22,34 
  4. Ville Wendelin                          TuUL                22,40 
A-erä  +0,2
  1. Jonathan Åstrand                        IFKraft             20,85 
  2. Shaun De Jager                          RSA                 21,72 
  3. Petteri Monni                           JyväskKU            21,91 
  4. Santeri Tukia                           VilppVei            21,92 
  5. Hannu Hämäläinen                        ViipU               22,01 
  6. Risto Silventoinen                      HIFK                22,20 

M 800 m
B-erä                
  1. Jari Räsänen                            PolvijU           1.54,27 
  2. Jouko Juntunen                          TampPy            1.54,85 
  3. Lauri Holappa                           OulPy             1.54,98 
  4. Frank Lindqvist                         IFLänken          1.55,52 
  5. Ville Borgmästars                       IKFalken          1.55,94 
  6. Markus Jokinen                          KristU            1.57,13 
  7. Jussi Raittinen                         KurikRy           1.57,37 
  8. Tuomo Hippi                             SeinäjsU          2.00,76 
A-erä                
  1. Joni Jaako                              SWE               1.48,05 
  2. Vitalij Kozlov                          LTU               1.48,35 
  3. Thobias Ekhamre                           SWE               1.48,42 
  4. Tommy Granlund                          IKFalken          1.49,09 
  5. Pavel Hvorotuhin                        RUS               1.49,80 
  6. Rami Oravakangas                        PyhäjPo           1.53,51 
  7. Anders Lindahl                          IFLänken          1.53,79 
  8. Mikko Raittinen                         KurikRy           1.55,01 
     Willy Rotich                            TuUL                  DNF 

M 3000 m ej
  1. Jukka Keskisalo                         JoensKa           8.29,47 
  2. Janne Ukonmaanaho                       YlikNM            8.32,03 
  3. Ilja Slavenski                          BLR               8.40,87 
  4. Joonas Harjamäki                        SeinäjsU          8.45,29 
  5. Rami Tuokko                             NaantLöy          9.07,54 
  6. Marcus Hallbäck                         SWE               9.14,23 
  7. Emil Blomberg                           SWE               9.14,49 
  8. Teppo Syrjälä                           TeivoSt           9.18,01 
  9. Jimmy Finnholm                          IKFalken          9.33,44 
     Andrei Olshanski                        RUS                   DNF 

M 110 m aj   -0,2
  1. Ajdar Giljazov                          RUS                 14,07 
  2. Antti Korkealaakso                      SeinäjsU            14,12 
  3. Robert Kronberg                         SWE                 14,16 
  4. Jaakko Malmivirta                       TuUL                14,35 
  5. Louw Smit                               RSA                 14,37 
  6. Lassi Raunio                            TampPy              14,83 
  7. Topias Filppu                           TuUL                14,90 
     Juha Sonck                              TuUL                  DNS 
Alkuerät
Erä 1  0,0
  1. Ajdar Giljazov                          RUS                 14,14Q
  2. Louw Smit                               RSA                 14,31Q
  3. Topias Filppu                           TuUL                14,79q
  4. Juha-Matti Iso-Jaakkola                 LauttLu             14,85 
  5. Jere Lehto                              OulPy               14,91 
     Joona-Ville Heinä                       HIFK                   DQ 
Erä 2  0,0
  1. Robert Kronberg                         SWE                 14,19Q
  2. Antti Korkealaakso                      SeinäjsU            14,27Q
  3. Juha Sonck                              TuUL                14,43q
  4. Jaakko Malmivirta                       TuUL                14,47q
  5. Lassi Raunio                            TampPy              14,83q
  6. Otto Seppälä                            LammKo              15,00 

M Pituus
  1. Tommi Evilä                             TampPy               7,98 +0,1            
             X  7,98  7,86     X  7,92  7,96
          +0,8  +0,1  -0,9  -0,4  +0,5  +1,4
  2. Luvo Manyonga                           RSA                  7,96 +1,1            
          7,66  7,93     X  7,77     X  7,96
          +0,3  +0,7  +0,1  -0,4  +0,5  +1,1
  3. Roni Ollikainen                         HKV                  7,79 +2,9   7,58 +1,8
             X  7,58  7,54  7,50  7,00  7,79
          -0,4  +1,8  -0,3  +0,8  -0,2  +2,9
  4. Janis Leitis                            LAT                  7,72 +0,4            
             X     X  7,72     X     X     X
          +0,5  -0,7  +0,4  +0,3   0,0  +2,1
  5. Mikko Kivinen                           LohtVei              7,67 +1,3            
          7,63  7,67  7,40     -     -     -
          +0,4  +1,3  -0,6                  
  6. Juho-Matti Pimiä                        LappUM               7,60 +1,8            
          7,27  7,39  7,44  7,28     X  7,60
          -0,1  +0,4  +1,0  +0,2  -0,5  +1,8
  7. Eero Haapala                            JalasjJa             7,38 +0,6            
          7,22  7,25  7,38     X  7,30  7,28
          -0,3  +2,4  +0,6  +0,7   0,0  +2,0
  8. Arttu Halmela                           HonkajsU             7,22  0,0            
          7,10     X  7,22  7,07  6,98  7,01
          +1,3  -0,5   0,0  +0,5  -0,5  +2,8
  9. Otto Kilpi                              NokU                 7,21 +0,7            
          7,04  7,21  7,06
          -0,4  +0,7  -0,2
 10. Nikita Lebedev                          RUS                  7,15 -0,5            
          7,13     X  7,15
          -0,1  +0,9  -0,5
 11. Janne Etelämäki                         KuortKu              6,91 -0,5            
          6,76  6,91     X
          +2,0  -0,5  -0.1

M Kolmiloikka
  1. Martin Etsey                            GHA                 15,15 -0,8            
         15,15 14,83 14,67     X 14,70 15,13
          -0,8  -1,6  -0,3  -0,9  -0,4  -0,6
  2. Ville Mylläri                           HeinävYU            15,12 -0,4            
         14,77     X     X     X     X 15,12
          -0,9  -1,8  -0,9  -1,1  -0,5  -0,4
  3. Janne Harju                             LeppSi              15,08 -0,8            
             X     X 14,54     X 15,08     X
           0,0  -1,9  -1,2  -0,7  -0,8  -1,1
  4. Tomi Litendahl                          ViitVie             14,45 -0,8            
             X     X     X     X 13,84 14,45
          +1,6  -0,3  -2,5  +0,4  -1,5  -0,8
     Juho Sanaslahti                         KaipVi                 NM -1,7            
             X     X     X     X     X     X
          +0,1  -1,7  -1,4  -0,5  -0,6  -0,6
     Samuli Pitkänen                         ÄänekU                 NM -1,9            
             X     X     X     X     X     X
          -0,4  -1,9  -0,4  +0,3  -1,0  -1.2

M Kuula
  1. Robert Häggblom                         VasaIS              18,08 
          18,08      X  18,03      X      X      X
  2. Tomas Söderlund                         IFRaseb             17,85 
              X  17,85  17,79      X      X      X
  3. Conny Karlsson                          IFRaseb             17,39 
          17,39      X      X  17,38      X  17,32
  4. Jani Santala                            HimU                17,07 
          16,61  17,05  17,07  16,73  16,91      X
  5. Hannu Jalonen                           ParkU               16,66 
              X  15,40  16,66      X  16,48  16,47
  6. Tuomas Martin                           TampU               15,96 
          15,57  15,93      X      X      X  15,96

M Moukari
  1. Tuomas Seppänen                         PorinPy             75,31 
          73,76  75,31  72,00  74,35  74,86  74,82
  2. Dilshod Nazarov                         TJK                 74,71 
          74,71      X  73,54  72,89  73,97  71,64
  3. Dmitri Velikopolskij                    RUS                 73,04 
              X  72,74  73,04      X  72,34  72,95
  4. David Söderberg                         IFVom               72,63 
              X  72,47      X  72,45  72,09  72,63
  5. Arno Laitinen                           JyväskKU            72,37 
          72,37      X  70,55  70,88  70,77  68,93
  6. Juha Kauppinen                          KangKi              70,85 
              X      X  70,85  70,63      X      X
  7. Joachim Koivu                           EsboIF              68,74 
              X  66,28  68,74      X  67,72      X

M Keihäs
  1. Andreas Thorkildsen                     NOR                 84,33 
          82,65      X      X  82,36  78,18  84,33
  2. Ari Mannio                              LehtimJy            79,60 
              X  79,60  78,11      X      X      X
  3. Antti Ruuskanen                         PielavSa            78,98 
          75,13  75,36  78,98      X      X  76,03
  4. Gabriel Wallin                          SWE                 78,76 
              X  77,22  78,76      X  77,84      X
  5. Tero Pitkämäki                          SeinäjsU            77,05 
              X  77,05  73,67      X  74,88  75,99
  6. Sampo Lehtola                           LapinlVe            75,77 
          75,77  71,68  73,25  74,49  73,53  73,12
  7. Harri Haatainen                         LapVi               75,48 
              X      X  75,48      X      X      X
  8. Mika Aalto                              RuovRy              75,47 
          75,47      X  72,97      X      X  75,00
  9. Zigismunds Sirmais                      LAT                 75,38 
              X  71,97  75,38
 10. Vitezslav Vesely                        CZE                 73,24 
              X  72,83  73,24
     Tero Järvenpää                          TampPy                 NM 
              X      X      X
     Jakub Vadlejch                          CZE                    NM 
              X      X      X

N 200 m
B-erä  -0,3
  1. Aino Paunonen                           TuUL                25,29 
  2. Jasmina Viitala                         HIFK                25,43 
  3. Maiju Pokkinen                          TampPy              25,87 
A-erä  -0,1
  1. Anna Hämäläinen                         KuortKu             24,27 
  2. Noora Hämäläinen                        JoensKa             24,91 
  3. Tiina Leppäkoski                        LahdA               24,93 
  4. Nelli Toivo                             ToijVau             25,04 

N 800 m
B-erä                
  1. Heidi Marttinen                         HeinI             2.11,41 
  2. Katja Erävistö                          HKV               2.11,70 
  3. Venla Paunonen                          TuUL              2.11,83 
  4. Jemima Backman                          EsboIF            2.12,18 
  5. Sallamari Koskinen                      IlmajKi           2.15,90 
     Jeanine Nygård                          IFDrott               DNF 
A-erä                
  1. Natalia Koreivo                         BLR               2.04,71 
  2. Marina Arzamasava                       BLR               2.04,95 
  3. Anastasia Tkatshuk                      UKR               2.05,09 
  4. Johanna Lehtinen                        JoensKa           2.07,64 
  5. Suvi Selvenius                          HKV               2.08,06 
  6. Heidi Eriksson                          IFNykn            2.08,90 
  7. Heidi Pappila                           RaisKu            2.09,51 

N 3000 m
  1. Minna-Maria Kangas                      OulPy             9.38,57 
  2. Elina Lindgren                          OulPy             9.39,97 
  3. Eeva Sajanti                            SeinäjsU          9.45,69 
  4. Mira Tuominen                           ValkHa            9.50,73 
  5. Johanna Kykyri                          KälvTa           10.07,63 
  6. Johanna Peiponen                        RovanLa          10.08,33 
  7. Katarina Skräddar                       IFLänken         10.10,06 
  8. Mikaela Söderström                      PorvU            10.22,81 
  9. Venla Majapuro                          IlmajKi          10.23,24 

N 100 m aj  +0,5
  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU             13,49 
  2. Viktoria Gappova                        RUS                 13,69 
  3. Annimari Korte                          ViipU               13,77 
  4. Rosina Amenebede                        GHA                 13,78 
  5. Laura Ahola                             TuUL                13,85 
  6. Elisa Leinonen                          KajKi               13,86 
  7. Ida Aidanpää                            AavasU              13,97 
  8. Matilda Bogdanoff                       HIFK                14,15 
Alkuerät
Erä 1  -0,5
  1. Viktoria Gappova                        RUS                 13,81Q
  2. Elisa Leinonen                          KajKi               13,92Q
  3. Annimari Korte                          ViipU               13,92q
  4. Ida Aidanpää                            AavasU              14,01q
  5. Rosina Amenebede                        GHA                 14,26q
  6. Marika Partinen                         SimpU               14,64 
Erä 2  +0,2
  1. Nooralotta Neziri                       PorinYU             13,68Q
  2. Laura Ahola                             TuUL                13,99Q
  3. Matilda Bogdanoff                       HIFK                14,19q
  4. Niina Kelo                              KeskiUYU            14,46 
  5. Viivi Avikainen                         MikkKV              14,47 

N 400 m aj
  1. Stine Tomb                              NOR                 57,41 
  2. Jenniina Halkoaho                       SuodennU          1.00,60 
  3. Emilia Granqvist                        SWE               1.00,68 
  4. Fjola Signy Hannesdottir                ISL               1.00,78 
  5. Jennie Hurkmans                         SWE               1.03,15 

N Korkeus
  1. Maiju Mattila                           LiedPa                182 
         166 170 174 178 182 184
           -   O   O   O   O XXX
  2. Tiina Hakanen                           TampPy                178 
         166 170 174 178 182
           -   O   O  XO XXX
  3. Elina Smolander                         LapVi                 178 
         166 170 174 178 182
           O XXO XXO  XO XXX
  4. Mari Sepänmaa                           AlavU                 174 
         166 170 174 178
           O   O   O XXX
  5. Heidi Erkinheimo                        SeinäjsU              174 
         166 170 174 178
           O XXO   O XXX
  6. Vilma Koskinen                          LempKi                170 
         166 170 174
           O   O XXX
  7. Linda Sandblom                          HangöIK               166 
         166 170
          XO XXX
     Laura Rautanen                          VilppVei              DNS 
     Reetta Kallio                           EspTa                 DNS 

N Seiväs
  1. Aleksandra Kirjashova                   RUS                   438 
         350 370 385 400 410 420 430 438 445
           -   -   -   -   -   O  XO   O   -
  2. Minna Nikkanen                          SomE                  430 
         350 370 385 400 410 420 430 438
           -   -   -   -   -   O  XO XXX
  3. Jatta Salmela                           KokkVei               370 
         350 370 385
          XO   O XXX
  4. Tiina Taavitsainen                      HKV                   370 
         350 370 385
           -  XO XXX

N Moukari
  1. Merja Korpela                           SoinSi              69,30 
          68,51  67,40  69,30  68,06      X  68,10
  2. Natalia Zolotuhina                      UKR                 68,36 
          65,96      X  66,99  65,20      X  68,36
  3. Lena Solvin                             IFNykn              64,50 
          61,70  63,69      X  64,50      X  60,83
  4. Jenni Penttilä                          KaustPV             62,67 
          58,03  62,67  61,75  59,53  58,10      X
  5. Johanna Salmela                         KokkVei             60,88 
          60,01  60,88  60,55  59,79      X      X
  6. Hannele Kuutti                          SavonlRie           60,44 
          56,56  58,82      X  60,44  59,13  60,39
  7. Jonna Miettinen                         MaanMa              58,43 
          58,43  58,20  56,40  57,26  56,48  56,71
     Sini Latvala                            SeinäjsU              DNS

TUOREIMMAT TULOKSET

TUOREIMMAT TULOKSET


 Suomalaistulokset ulkomailta
 
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä kaikki
21.4.2024 Akaa: Toijala-hölkkä
21.4.2024 Mynämäki: 51. Kivistön lenkki
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon kaikki
20.4.2024 Kokkola/L: Hallikisat
20.4.2024 Imatra: Pm-tiejuoksut
20.4.2024 Ilmajoki: Pm-tiejuoksut
17.4.2024 Vantaa: 15-9-v. pm-tiejuoksut ja katumaili
14.4.2024 Helsinki: Helsinki Spring Marathon
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki sekä M, N, 19- ja 17-v. pm-maastot
14.4.2024 Turku: Karikon lenkki ja pm-maastot kaikki
14.4.2024 Vihti: Nummelanharjun hölkkä
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu
13.4.2024 Lahti: SAUL:n SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: SM-tiejuoksut
13.4.2024 Lahti: Lahti-juoksu kaikki
12.4.2024 Kotka: Ruonalan hallimoniottelut
11.4.2024 Helsinki: Seuraottelu 8
10.4.2024 Kuortane: KLL:n Pohjanmaan alakoulujen pm-kilpailut
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
6.4.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 6
7.4.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisa 3
7.4.2024 Espoo/A: Hallijuoksusarja
7.4.2024 Karkkila: Pm-tiejuoksut
7.4.2024 Raasepori: Halltävling
6.4.2024 Espoo/Kam: Paran talvicup
6.4.2024 Pori: Karhuhallin keihäs 2
5.4.2024 Kotka: Ruonalan seiväskisa
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu kaikki
1.4.2024 Somero: Härkälän lenkki
1.4.2024 Joensuu: 52. Malmijuoksu
1.4.2024 Tampere: 15-9-v. pm-hallikilpailut
1.4.2024 Turku: Tulppaanijuoksu
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5
23.3.2024 Lohja: Talvijuoksusarja 5 kaikki
29.3.2024 Lohja: Lohjan heittocup 1
27.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja ja pm-tiejuoksut
23.3.2024 Ii: Testijuoksusarja 6 ja pm-tiejuoksut kaikki
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu
23.3.2024 Toholampi: Toholammin talvijuoksu kaikki
24.3.2024 Pajulahti: 15-9-v. pm-hallikilpailut
24.3.2024 Helsinki: Keväthallikilpailut
24.3.2024 Kuortane: 15-9-v. pm-hallikilpailut
23.3.2024 Helsinki: 15-9-v. pm-hallikilpailut Uusimaa
16.3.2024 Kurikka: Heittokilpailut
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 2
17.3.2024 Iisalmi: PeeÄssä-luolakisat 1 ja 2 kaikki
17.3.2024 Eckerö: Ungdomsserien 3
15.3.2024 Kalajoki/H: Seiväskisa
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5
16.3.2024 Vantaa: Tiejuoksucup 5 kaikki
16.–17.3.2024 Helsinki: Helsyn junnuhallikilpailut
17.3.2024 Kotka: 19-9-v. pm-hallikilpailut
17.3.2024 Turku: Palkintokeskuskisa
17.3.2024 Alavus/T: Moukarin talvikisat
2.–3.3.2024 Turku: 13-9-v. pm-hallikilpailut
16.3.2024 Kotka: Kiekon hallimestaruuskilpailut
16.3.2024 Jyväskylä: Junior Indoor Meeting
15.3.2024 Oulu: Ouluhalli Games 5
14.3.2024 Helsinki: Seuraottelu
14.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 4 tulokset puuttuvat
12.3.2024 Kuopio: PeeÄssän salikisat 3 tulokset puuttuvat
13.3.2024 Helsinki: Pk. kilpailu
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja 5
9.3.2024 Mikkeli: Talvijuoksusarja kaikki
9.3.2024 Rovaniemi: Sydänkeskus-talvisarja kaikki
10.3.2024 Helsinki: SAUL:n SM-hallimoniottelut
8.–10.3.2024 Tampere: Tampere Junior Indoor Games
9.3.2024 Espoo/Kam: Klubbmästerskap
6.3.2024 Helsinki: Pomppu-Ukkojen korkeus
6.3.2024 Vantaa: Luolasprintit 3
5.3.2024 Joensuu: Kiekkokisa
3.3.2024 Helsinki: OP Pohjola Junior GP